Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Kdo jsme v reálném světě

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Fidgety
Admin - Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 553

PříspěvekPředmět: Kdo jsme v reálném světě   21/11/17, 10:44 am

Tohle vlákno zakládám pro ty, co by se chtěli nějak představit. Někteří o sobě jistě něco psali na starém fóru, ale není od věci si to připomenout nebo přidat, co je u vás nového. 

Dovolím si tedy začít sama za sebe Červenám se . Jmenuji se Helena, přezdívku Fidgety ale používám už věky. Vymyslel mi ji můj manžel v době, kdy jsme spolu možná ještě ani nechodili. Přišla jsem mu dost ztřeštěná, takový šídlo, to mi ještě bylo "-náct". Teď, o hoodně let později jsme svoji a už skoro deset měsíců máme doma úžasnou holčičku. 

Simíky hraju od nepaměti. Fakt ani nevím, kdy jsem začala, ale s bráchou jsme pařili už i jedničky. Jinak jsem hrozný nevěrník, vždy když vyjde nová řada, tak ji musím vyzkoušet a zůstanu u ní. Poslední dobou si ale pohrávám s myšlenkou zkusit na chvíli vrátit se zpět, jen kdyby na to byl čas. Kromě simíků a totiž ještě docela ráda háčkuju, občas i něco ušiju - k tomu jsem si mimochodem založila i malý blog - Háčkovaná (s)tvoření. Jenže s miminkem není čas pořádně ani na jedno.
A už zase kecám až až, tak raději končím Pššt

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 530

PříspěvekPředmět: Tak i já se přidávám   21/11/17, 08:56 pm

Tak i já se přidávám se svým přiznáním - Ludmila je mé jméno rodné, vlastním ho už 50 let (bohudík nebo bohužel ?). Budu tady patrně nejstarší, podobně jako na starém fóru. Kromě TS2 jsem vyzkoušela i trojku a čtyřku, ale ty mě tak nezaujaly. Od pádu minulé diskuse se u mě v podstatě nic nezměnilo, jen bych už mohla napsat román o hledání práce, přístupu zprostředkovatelek na ÚP a sociálních pracovnic ... S Fidgety mám společnou zálibu v háčkování a pletení, teď mám třeba nachystanou další várku chobotnic pro Nedoklubko, jen to někam poslat Úsměv Stále mě taky drží obrážení historických akcí, příští týden nás s přítelem čeká setkání s Napoleonem ve Vyškově a pak v sobotu u Tvarožné na slavkovském bojišti, to zas bude metrák fotek Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Věrka Veverka
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 32

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/11/17, 09:23 pm

Ahoj Děvčata, tož jsem tu taky. O nějaký ten rok jsem mladší než ty Ludmilko, ale o moc to bohužel už néééjni. Co děláš v sobotu 2.12.2017? Když jedeš do Vyškova za Napoleonem, tak to bys mohla zajet i do Olomouce. Budu tam na výstavě morčat.
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/11/17, 10:49 pm

@Věrka Veverka napsal:
Ahoj Děvčata, tož jsem tu taky. O nějaký ten rok jsem mladší než ty Ludmilko, ale o moc to bohužel už néééjni. Co děláš v sobotu 2.12.2017? Když jedeš do Vyškova za Napoleonem, tak to bys mohla zajet i do Olomouce. Budu tam na výstavě morčat.
To je teda fór, já jsem z jedné vesnice kousek od Olomouce. Ale bohužel toho 2.12. je zrovna ta hlavní napoleonská bitva u Tvarožné pod Santonem, kde jako každý rok nesmíme chybět. Do Vyškova asi pojedeme v úterý 28.11.2017 - musím to nějak vměstnat mezi návštěvu pracáku a jedno výběrové řízení, to zas bude harmonogram ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 448

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   22/11/17, 04:28 am

To je smutné... o přístupu zprostředkovatelek práce taky něco vím, po dostudování VŠ jsem dlouho hledala práci. Bylo to zrovna období ekonomické krize, kdy moc nabídek nebylo, ta situace byla tak špatná, že to omílali každý den ve zprávách v TV. Denně jsem rozesílala životopisy, procházela nabídky... nebylo mi to nic platné, trvalo to hrozně dlouho a bylo to jako začarovaný kruh - firmy mi psaly samé zamítavé (ne zrovna diplomaticky napsané) odpovědi, což byl docela nápor na psychiku po tak dlouhé době usilovného snažení, k tomu ještě na úřadě práce se mnou toho moc teda nedělali, kromě toho, že si mě přehazovali jako horký brambor. Až mi nakonec jedna poslední zprostředkovatelka řekla, že jsem „nezaměstnatelná". Musím říct, že se mě to dotklo, protože věřím, že každý člověk je nějak zaměstnatelný, pokud má sám zájem. Je zajímavé, že sama mi žádné nabídky nedávala. A nevím, co víc jsem pro to mohla udělat, když jsem se každý den snažila najít práci, měla jsem dokončenou VŠ, chtěla jsem uplatnit jazyky a práci s PC. Hledala jsem nejen v okolí bydliště, ale po celé Moravě a později už i v Praze. A když jsem viděla, že se moje situace nezlepšuje, chtěla jsem tedy využít nějaký ten kurz s následnou praxí od ÚP, což mi nepovolili. Ani moje nabídka pracovat jen kvůli praxi, bez platu, u žádné firmy neuspěla. To už jsem byla úplně zoufalá. Nakonec jsem se konečně dostala na jedno výběrové řízení, kterým jsem úspěšně prošla, poslali mě na vstupní prohlídku k doktorovi, kterou jsem zaplatila a hned po návratu domů mi shodou okolností volali z firmy, že se ta moje pozice ruší. Samozřejmě mi nic neproplatili.
O asi měsíc později se snad stal zázrak, nebo co, kontaktovala mě sama od sebe pracovní agentura, že se probírali životopisy na internetu a narazili na ten můj a nabídli mi účast na výběrovém řízení u jedné firmy, tak jsem se nakonec po 3 kolech výběrového řízení dostala k první práci a jsem tam dodnes a spokojená.
Ludmi, hlavně neztrácej naději a už vůbec ne dobrou náladu. I když je to těžké. Známe se jen z fóra, ale jednoznačně vidím, že máš dobré organizační schopnosti a plno dalších kladů.

Úsměv Jinak k The Sims sérii jsem se dostala od samého začátku jako dítě, četla jsem o TS v jednom časopise a moc jsem si tu hru přála. Nakonec jsem se k ní dostala u kamarádky a vzpomínám na to období s obrovskou nostalgií, jak jsme tehdy začaly hrát s Roomies. Pak jsem hru dostala i já. Vzpomínám, jak jsem pořád čekala, že ty děti v TS1 vyrostou a ono nic.
Pak bylo ohlášeno The Sims 2 a totálně mě ohromil přechod na 3D, to byl pro mě velký zlom. Samozřejmě jsem si tu hru koupila a poté všechny ostatní datadisky. Celý komplet TS2 pro mě má velký význam. Pak přišla TS3, na kterou mi v době vydání nestačil počítač, tak jsem si musela dlouho počkat, ale nakonec jsem dostala šanci si ji po mnoha letech vyzkoušet. Ale musím říct, že grafika simů mě zklamala a neseděly mi ani některé další věci, třeba osvětlení bylo strašné (nevím, jestli jenom na mém PC), i když hra přinesla plno nových dobrých prvků. Do TS4 jsem vkládala velké naděje, hra se mi hodně líbila, ale přesto jsem se vrátila ke staré dobré dvojce, kterou můj počítač zvládá bez problému i se všemi dodatky a kde se dá všechno dopodrobna kontrolovat, můžu hrát postupně za všechny rodiny a jinde mezitím neubíhá čas, kde se mi pořád ještě líbí grafika a kde mě baví stavět a vybavovat domy.
Kromě toho mám ráda i jiné PC hry, strategie RTS i budovatelské, auta, skákací akční hry, občas si zahraju i válečnou (i když hodně zřídka). Problém je, že skoro nemám čas na hraní her. Nejen počítačových, mám ráda i stolní hry. Dále mě baví grafika, umění, vesmír a naše planeta, historie i současné dění, čtení, jazyky, procházky do přírody, hudba, hra na klavír... mám strašně moc zájmů, ale bohužel na ně není dost času :) potřebovala bych, aby den měl mnohem víc, než jen 24 hodin.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   22/11/17, 07:49 pm

Díky za slova útěchy, milá HelloHello. Humor mi tedy opravdu nechybí, obzvláště poté, co mě zprostředkovatelka posílala třeba uklízet do špitálu, do kasy v Globusu, prodávat porcelán apod. a tuze se divila, že mi to doktor nedoporučuje. Nějak pořád nechápe, že epileptik opravdu potřebuje pravidelný režim a to práce na směny rozhodně nesplňuje. Dokonce mi tvrdila, že přece musím poznat, kdy mi záchvat začíná a třeba od té kasy můžu v klidu odejít někam do ticha a tmy - poněkud si popletla epilepsii a migrénu ... Ale když se mi začaly na mé životopisy ozývat instituce typu mezinárodní hotel, finanční úřad, vazební věznice (i tam potřebují účetní Mrkající), je s milou pracovnicí ÚP najednou trochu jiná řeč, no prostě sranda ...
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   22/11/17, 09:24 pm

Ludmilo, tak to mě mrzí, že dostáváš takhle zabrat - ve všem Smutný. A paní úřednice z těchto institucí, to je opravdu radost potkat. Já si už taky užila svoje, i když naštěstí v mnohem menší míře. Všechno je to děs běs - VZP, finančák - to se člověk až někdy diví, co z nich vypadne. I když občas se tam našly i výjimky, abych jim nekřivdila. S Úřadem práce mám naštěstí zatím jedinou zkušenost, a to skrz rodičák. Paní na přepážce byla v pohodě, ale ten kdo v té budově vymyslel rozmístění kanceláří, byl asi sjetej. Nebo ho prostě jen nenapadlo, že by ty maminy na ten úřad mohli dorazit i s dítětem v kočárku. Asi šest okýnek a uprostřed úzká ulička - kličkovala jsem tam mezi židlema jako pako Tydýt

Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   23/11/17, 08:03 am

@Ludmila - To teda :( evidentně sama nemá ani potuchy, co to epileptický záchvat je, ale rozhodovat o tobě jí přesto nedělá problém, zatímco sama sedí v teple a pohodlí a v práci s 1 denní směnou. A asi nezná ani práci u pokladny, protože kdo kdy slyšel, aby pokladní odešel od kasy někam do ticha a tmy. Chtěla bych vidět, kde je ticho a tma ve velkém obchodě a kde by dovolili, abys vůbec odešla od pokladny, navíc záchvat přichází nečekaně, tak asi necháš celou frontu lidí stát a čekat, nejlíp uprostřed markování zboží :) pokud teda můžeš někam vůbec dojít během záchvatu.
Ti chudáci u pokladny těžko odejdou i na ten blbý záchod.
No já nevím, jestli je to k smíchu nebo k pláči :D zní to od té úřednice hodně vtipně.
Mně se vůbec líbí ta nadřazenost úřednic a jak sekýrují a jsou protivné. Je teda i dost výjimek, abych byla fér, ale kde je lidskost a profesionalita. A je to opravdu zapotřebí se takhle chovat k lidem? Hrozné, jací lidi dostanou práci na úřadě. To vypadá, že tam záměrně vybírají takové protivy.

@Fidgety - To muselo být teda něco, s kočárkem. Je divné, že s tím nepočítali :) A myslela jsem, že mají být všechny úřady bezbariérové, takže dostatek místa a velké chodby by měly být samozřejmostí. Mně stačilo jednou jenom projít jedním oddělením úřadu (potřebovala jsem se dostat na druhý konec) a ten vzduch tam byl na omdlení. Pokud tam nějaký vůbec byl. Na uzoučké chodbě se mačkalo asi 200 lidí, takže čekání na hodně dlouhou dobu a ti lidi stáli skoro na sobě. To taky stálo za to, měla jsem problém jenom projít. Chudáci ti, co tam museli čekat. Tohle nejsou normální podmínky.
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 455

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   12/12/17, 04:22 pm

Ze všeho nejdříve bych chtěla říct, že mám obrovskou radost, že se fórum povedlo opět oživit Úsměv , ale teď už něco o mě...

Jmenuji se Lucka a je mi 22 let. Simíky znám už neskutečně dlouhou dobu. Pamatuji si, jak jsem se jako malá dívala na svoji starší sestru, jak hraje jedničku. Sama jsem pak měla možnost si je i vyzkoušet hrát, ale je pravda, že jsem se ze začátku raději dívala.

Nejvíce mě baví dvojka, sama nevím proč. A pořád mě zatím překvapuje i po tolika letech, co ji hraji Úsměv Kromě The Sims miluji knihy, dobré filmy a hudbu a taky strašně ráda kreslím Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   12/12/17, 07:19 pm

Vítej na fóru Vysmátý jsem moc ráda, že se ti podařilo najít cestu sem Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   12/12/17, 10:27 pm

Zdravím Tě, Lucisab, je to fajn, že je nás tu zase o jednu víc.
Návrat nahoru Goto down
Věrka Veverka
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   13/12/17, 06:18 am

Vítej Luci, mám mizernou paměť na jména, ale asi si tě pamatuji ze starého fora. Je dobře že tu jsi. :)
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   19/12/17, 12:25 am

Moc děkuji za hezké uvítání i já jsem moc ráda tady Červenám se
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   23/12/17, 07:33 pm

Stromeček  Přeji vám všem krásné Vánoce a hodně štěstí do nového roku!   Stromeček

Návrat nahoru Goto down
Shina
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 150

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   20/01/18, 11:29 pm

Moc vás tu všechny zdravím! Ani nevíte, jakou mám radost, že se Hello podařilo zkontaktovat mě a odkázat sem na nové fórum. Po výpadku starého fóra jsem několikrát zkoušela vyhledat, jestli někdo z bývalých členů nezkusil založit nějaké nové, ale bezúspěšně. Takže si, Fidgety, opravdu moc vážím, že ses do toho pustila *THUMBS UP*

A něco málo k mé historii s The Sims... ke hře, tehdy jedničce, jsem se dostala přes sestřenici a musím říct, že to byla láska na první pohled Láska  Vysmátý U hry jsem dokázala prosedět i několik hodin v kuse. Ne že bych přímo hrála, ale neskutečně mě bavilo stavět, renovovat a zařizovat domy. Dvojka je moje srdcovka, ačkoliv ji zapínám opravdu už jen sporadicky. S dvojkou jsem se poprvé osmělila a začala uveřejňovat na fóru thesims2 své domky, simíky a později i první pokusy recolorů. Moc ráda na to období vzpomínám ne jen kvůli hře samotné, ale protože jsem na fóru poznala spoustu super lidí. Čtyřka mě po trojce (tu radši ani nebudu komentovat - ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, prostě to tam nebylo) velmi příjemně překvapila. Naprosto mě uchvátily stavební možnosti i tvorba simíků, takže ačkoliv je dvojka srdcovka, čtyřka mě asi jen tak nepustí Úsměv No a aby se neřeklo, že jsem jen The Sims závislák tak, moc ráda čtu, fotím, miluju hudbu, dobré filmy a když je hodně času, tak sem tam něco namaluju Úsměv

PS: snažila jsem se zaregistrovat jako Shina, ale oznámilo mi to, že uživatel už existuje Nevím
Návrat nahoru Goto down
https://shinasims.tumblr.com/
Hellohello
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/01/18, 07:52 am

Vítej na fóru, Shino Vysmátý moc ráda tě tu vidím - už jsem se bála, že se k tobě e-mail nedostal.
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/01/18, 10:25 am

Taky zdravím starou známou tvář, jsem ráda, že sis ve virtuálním světě našla cestu k nám *THUMBS UP* Doufám, že Tvá díla opět uvidíme i v nějaké soutěži.
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/01/18, 11:05 am

Jééé, super, já když jsem potvrzovala ten účet, tak jsem si říkala, jestli jsi to ty, nebo jen shoda nicků. *BRAVO* Ale proč ti to nepustilo jen "Shina" to netuším, protože v seznamu uživatelů nikdo takový není Nevím
Takže vítej, a taky se už moc těším, až nám sem něco přidáš Mrkající

Návrat nahoru Goto down
Věrka Veverka
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/01/18, 11:38 am

Vítej Shino, taky jsem moc rady ze jsi to tu našla. Ja zas nenašla ten svuj starý obrazek do nicku, tak mam kaktus. :)
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/01/18, 01:34 pm

Taky tě tady vítám mezi námi Shino! Úsměv je super, že jsi tu s námi Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   21/01/18, 04:48 pm

@Věrka Veverka napsal:
Vítej Shino, taky jsem moc rady ze jsi to tu našla. Ja zas nenašla ten svuj starý obrazek do nicku, tak mam kaktus. :)

Věrko - je to tento?

Návrat nahoru Goto down
Shina
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 150

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   22/01/18, 03:34 pm

Moc vám děkuju za milé přivítání Úsměv Fidgety, s tím nickem si nedělej hlavu, to nevadí Mrkající
Návrat nahoru Goto down
https://shinasims.tumblr.com/
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   22/01/18, 07:49 pm

Hlavu si s tím nedělám, ale jestli, chceš, můžu to změnit v administraci fóra. Teď jsem to zkoušela, a mělo by to jít.

Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   09/02/18, 04:17 pm

Tak jsem lépe nahlédla do seznamu uživatelů fóra (či spíše uživatelek), a zjistila, že tu máme staronovou známou ! Vítám tímto Janiku31 a doufám, že od ní brzy něco pěkného uvidíme ! V seznamu je i Barča, ale nejsem si jistá, zda jde o jednu a tu samou osobu za starého fóra, ta se zatím taky neprojevila, snad jen nemá čas či možnosti. Každopádně i ona je vítána !
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   09/02/18, 05:00 pm

Barču jsem kontaktovala přes FB, registrovala se hned na začátku a avizovala, že neví, jestli bude mít na simíky čas.. A Janiku31 vítám taky a doufám, že se brzy zapojí. Moc mě to potěšilo, když mi přišel ke schválení její nový účet Mrkající

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Kdo jsme v reálném světě   

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsme v reálném světě
Strana 1 z 4Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Ostatní :: Off-topic diskuze-
Přejdi na: