Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ

Goto down 
AutorZpráva
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží
Ludmila

Poèet pøíspìvkù : 808

PříspěvekPředmět: Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ   13/01/19, 08:42 pm

Děkuji Fidgety za rychlé schválení pravidel. Sérii staveb s církevní tématikou bychom tedy začali s tou nejmenší, tedy s kapličkou, určitě máte nějakou ve svém okolí :
- stavební styl může být klasicky historický, ale klidně i moderní, i v současnosti se přece takové věci staví
- uvnitř je jen nejnutnější vybavení - maximálně 8 lavic, oltářní stolek a obraz nebo socha svatého, kterému je kaplička zasvěcena, ostatní vybavení si obvykle kněz, který přichází sloužit mši, nosí s sebou
- věčné světlo a květinová výzdoba je nutností, to udržuje kostelník nebo jiná důvěryhodná osoba
- kolem kapličky je parčík, kde si můžou za pěkného počasí Simíci uspořádat svatbu, případně se i jinak pobavit, to už nechám na fantazii nás soutěžících
- pochopitelně downloady povoleny a finance neomezeny
- počet fotek zhruba jako obvykle 20 - 25, netřeba to přehánět.

I když to je jen malá stavba, budeme stavět do 3.2.2019. Připadá mi totiž, že stále jen soutěžíme a na vlastní tvorbu si málokterá z nás udělá tím pádem čas ...

Edit. : Doplněn počet fotek.

Naposledy upravil Ludmila dne 14/01/19, 08:05 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel
Kolikokoli

Poèet pøíspìvkù : 584

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ   13/01/19, 09:46 pm

Můžu poprosit (jakožto někdo, kdo do kostela nikdy nechodil) co je přesně myšleno věčným světlem a květinovou výzdobou? :)
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží
Ludmila

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ   13/01/19, 10:31 pm

Věčným světlem je třeba podle Wikipedie "rituální světelný zdroj, symbolizující neustálou přítomnost Boha ve svatostánku", nemá osvětlovat prostor, jedná se o svíčku nebo v současnosti žárovku či diodu. A květinová výzdoba = jakékoliv kytky, kterými se ten malý prostor oživí, když se příliš nedají použít obrazy či jiné dekorace.
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel
Kolikokoli

Poèet pøíspìvkù : 584

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ   14/01/19, 09:35 am

Aha, takže to má být nejen bez nábytku (málo nábytku), ale i bez dekorací - obrazy, poličky, závěsné dekorace atd.? Jenom abych nějak nepochopila špatně pravidla :)
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Fidgety
Admin - Zlatý simík stavitel
Admin - Zlatý simík stavitel
Fidgety

Poèet pøíspìvkù : 737

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ   14/01/19, 12:41 pm

Ludmi, ještě počet fotek prosím Červenám se (nenapadlo mě upozornit tě už do zprávy)

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží
Ludmila

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ   14/01/19, 08:10 pm

Fidgety, tak jsem doplnila do pravidel počet fotek, taky jsem si to sama neuvědomila, díky za upozornění.
A Kolikokoli, v běžné malé kapličce těch dekorací mnoho nebývá - pár svatých obrázků nebo sošek v rozích, pokud se tam vůbec vejdou a vedení farnosti nemá strach z krádeží Mrkající Zkusím do patřičného diskusního vlákna šoupnout nějakou fotku z naší kapličky z rozdávání betlémského světla, snad to pomůže.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ   

Návrat nahoru Goto down

Církevní stavby 1 - kaplička - PRÁVĚ PROBÍHÁ
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: