Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share

Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ

Goto down 
AutorZpráva
Ludmila
Admin - Bronzový simík stavitel
Ludmila

Poèet pøíspìvkù : 1139

Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty
PříspěvekPředmět: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty06/07/19, 09:54 pm

Po delším promýšlení a následném rychlém projednání s Fidgety tu tedy máme pravidla nové soutěže - "Církevní stavby 3 - synagoga". Aby to nebylo úplně jednoduché, bude to s menším "dodatkem" Mrkající

Napřed stručný výcuc z Wikipedie :
Synagoga, jinak též dům shromáždění nebo dům modlitby je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. Synagogy vycházejí konstrukčně z blízkovýchodních chrámů, stejně jako mešity, nicméně neexistuje zde žádný závazný vzor. V ortodoxních synagogách je ženám tradičně vyhrazen oddělený prostor za stěnou hlavního sálu či galerie v patře. Mnohé reformní synagogy se vnitřním uspořádáním blíží křesťanským kostelům. Výzdoba se zpravidla omezuje na ornamentální malby, mozaiky, závěsy, vitráže apod. Zpodobnění lidí, zvláště pak v podobě soch, se v synagogách nevyskytují, neboť by mohla být vykládána jako modloslužba. Synagoga je orientovaná na východ, respektive směrem k Izraeli. V Izraeli jsou synagogy orientovány směrem k Jeruzalému a v Jeruzalémě směrem k Chrámové hoře. Často bývá její podlaha pod úrovní okolního terénu nebo alespoň místo pro chazana (kantora, zpěváka, který vede modlitbu) je pod úrovní podlahy v duchu naplnění verše Žalmu 130,1 „Z hlubin bezedných tě volám, Hospodine“. Na východní (nebo k Jeruzalému orientované) stěně je aron ha-Kodeš - svatostánek. V něm jsou uloženy svitky Tóry, které má synagoga k dispozici. Aron je připomínkou schrány (archy) úmluvy, která bývala uložena ve vnitřní svatyni Jeruzalémského chrámu. Bývá zakryt oponou (parochet), která rovněž symbolizuje chrámovou oponu, která oddělovala svatyni od velesvatyně. V synagoze také bývá věčné světlo (ner tamid), symbolizující nepřetržitě hořící menoru jeruzalémského chrámu a přítomnost Boží. Podle tradičního uspořádání bývá uprostřed synagogy vyvýšené místo, které se nazývá buď bima nebo almemor. Obojí znamená pódium. Na tomto pódiu je pult, který používá chazan k čtení modliteb a ke čtení z Tóry.
K tomu si ještě přidáme obřadní lázeň, čili mikve :
Mikve je židovská rituální lázeň. Je tvořena nádrží s přírodní vodou a slouží k rituálnímu očištění osob (třeba před svátky nebo u žen po porodu) nebo předmětů, vyrobených nežidy. V minulosti byly mikve umísťovány do sklepů domů sousedících s modlitebnami. Tyto kamenné nádrže byly napájeny podzemními prameny, protože musely mít přirozený přítok a odtok vody.Mikve by měla pojmout nejméně 762 litrů vody a měla by být dost hluboká, aby umožnila dospělému úplné ponoření.
K ženské sekci moderní mikve je často připojen kosmetický salón nebo kadeřnictví.

Takže teď pro lepší přehled, co musí soutěžní synagoga obsahovat :

1. Oddělený prostor pro ženy
2. Uprostřed pod úrovní nebo nad úrovní terénu pult pro vedení modliteb
3. Místo se svitky Tóry, zakryté oponou
4. Věčné světlo
5. A samozřejmě žádné zpodobnění lidí !

A jednoduchá pravidla pro mikve :
1. není přímou součástí synagogy
2. může být postavena klidně jen jako podzemní bazén
3. rozdělení na mužskou a ženskou část
4. připojení kosmetického salónu či kadeřnictví.

- Downloady povoleny, finance neomezeny, stejně tak velikost pozemku.
- Fotek jako vždycky cca 25, zbytek může soutěžící předvést ve své diskusi.
- Stavět by se mohlo ode dneška, tedy 5.7. do 15.8.2019 do půlnoci.
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel
Lucisab

Poèet pøíspìvkù : 1105

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty08/07/19, 03:58 pm

No páni! To jsou pravidla! To budeme zase o něco moudřejší Vysmátý Vysmátý každopádně už jsem začala shánět pár věcí, aby byla synagoga co nejvíce synagogou, i když si myslím, že tentokrát to bude opravdu hodně náročné se trefit Zmatený už se ale moc těším až s touhle výzvou začnu Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel
Michaelas

Poèet pøíspìvkù : 84

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty08/07/19, 06:09 pm

Já taky už sháním věci, ale mně se nejvíce líbí maxis style a už jen jakékoliv věci na synagogu sehnat je těžké, natož v maxis stylu. Upřímně jsem nenašla nic a tak si říkám, že možná budu pracovat s tím, co hra nabízí a nějak se s tím poperu Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel
Hellohello

Poèet pøíspìvkù : 1017

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty08/07/19, 06:29 pm

Já myslím, že vůbec nemůže vadit, když bude stavba maxis-only Mrkající i když pokud půjde něco sehnat, pokusím se, aby to aspoň trochu odpovídalo realitě, ale taky to nebudu hrotit, myslím, že i maxis-only to může být kouzelná stavba. Dívala jsem se na google a ty synagogy jsou opravdu rozmanité, od těch nejstarších kamenných budov až po úplně moderní / funkcionalistické stavby, u kterých by člověk vůbec neřekl, že by mohly plnit náboženské účely Šokovaný
Tahle soutěž je tak super, jsem ráda, že se díky ní naučím něco víc o synagoze a jak je uvnitř členěná. Hodně věcí z toho jsem vůbec nevěděla, třeba to pódium pro kazatele, nebo ty svitky za oponou, nebo že taky používají věčné světlo... vlastně jsem se hodně věcí dozvěděla i u předešlých církevních staveb a překvapilo mě, jaká zábava to je stavět, nečekala jsem to. Ale taky to může být časově náročné, zvlášť když o tom člověk moc neví a musí si něco načíst. Teda nemusí, ale když už, ať to aspoň malinko odpovídá z pohledu laika - ještěže je tak štědrý časový limit! Úsměv  Ludmi, díky za sepsání zajímavých informací Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Ludmila

Poèet pøíspìvkù : 1139

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty08/07/19, 08:53 pm

Moc mě těší, že se vám nová soutěž líbí. Na starém fóru jsem kdysi nějakou synagogu i s obřadní lázní maxis only spáchala, snad si někdo vzpomene. Doufám, že se tentokrát do soutěže stihnu zapojit Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel
Lucisab

Poèet pøíspìvkù : 1105

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty08/07/19, 09:02 pm

@Ludmila napsal:
Moc mě těší, že se vám nová soutěž líbí. Na starém fóru jsem kdysi nějakou synagogu i s obřadní lázní maxis only spáchala, snad si někdo vzpomene. Doufám, že se tentokrát do soutěže stihnu zapojit Mrkající

Já si to pamatuji, Ludmi Úsměv moc se ti to tenkrát povedlo Láska a myslím, že asi taky nebudu až tolik stahovat... každopádně už se moc těším na vaše dílka Láska
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel
Hellohello

Poèet pøíspìvkù : 1017

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty09/07/19, 03:17 am

Já si to taky pamatuju, tahle stavba se mi vryla do paměti tou unikátností, moc se mi to líbilo Úsměv máš ještě fotky z té doby, nebo už se ztratily?
Ať už s downloady nebo bez, obojí určitě bude stát za to. A přesně jako Lucisab, já se taky už moc těším na všechny vaše stavby a nápady Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ Empty

Návrat nahoru Goto down

Církevní stavby 3 - synagoga - PRÁVĚ PROBÍHÁ
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: