Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Ako opraviť susedstvo?

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Ako opraviť susedstvo? Empty
PříspěvekPředmět: Ako opraviť susedstvo?   Ako opraviť susedstvo? Empty01/01/21, 10:30 pm

Zdravím, máte niekto skúsenosť, ako sa dá opraviť susedstvo? Okrem častého padania (predtým) som myslela, že to bude určite vadnými downloadmi. Ale okrem toho mi nefungujú niektorí Simsovia správne. Napr. veštica- s tou nemám žiadnu interakciu, iba odohnať "tuším". Jeden Simso chlap má ženský hlas, ďalší mi nechce spať s manželkou v jednej posteli a a keď mu dám niečo spraviť, tak sa točí na mieste. Nepomohlo ani nesťahovanie inam. Čítala som čiastočne tento článok https://sims.fandom.com/wiki/Game_guide:Avoiding_corruption ale poviem pravdu, je tam toho množstvo, anglicky nerozumiem, tak si tam dám preklad a už ten je trochu oklieštený. Teraz mi napr. na ten pozemok ani nejde dať schodisko/stĺpy, ostatné idú. V druhom susedstve je to OK, teraz tam staviam.
Hrám sa skoro 99% rodín na tomto susedstve už roky, tak nechcem prísť o rodiny a ani o domy a všetko. Len neviem, či sa to ešte podarí zachrániť.
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Ako opraviť susedstvo? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ako opraviť susedstvo?   Ako opraviť susedstvo? Empty02/01/21, 05:00 am

Tak to už je hodně zlé Šokovaný  Smutný   je hrůza, že se to může až takhle pokazit Smutný
Asi nemáš nějakou starší zálohu toho sousedství?
Zřejmě ne a teď už je na to pozdě, ale v tom článku radí, ať si pravidelně děláme zálohy - tak kdyžtak v budoucnosti (já je taky až tak často nedělám, pravidelně si zálohuju jenom domy, co postavím. Ale zálohu sousedství dělám tak jednou za uherský rok, po přečtení tohohle určitě začnu víc pravidelně (třeba i jednou za týden nebo měsíc, podle toho, jak často budu hrát), protože podle toho článku jsou úplně běžné akce ve hře špatné a ničí to sousedství Šokovaný
Ale taky mě překvapilo, když jsem se proklikla do tohoto článku  
( https://sims.fandom.com/wiki/Game_guide:Backing_up_your_game#The_Sims_2 ), že nesmíme mít smazaný Config, když vracíme tyhle zálohované sousedství do hry, že máme prý první spustit hru naprázdno (takže bych to asi smazala a rozjela hru naprázdno bez toho vráceného sousedství, pak hned vypla a hodila ho tam, potom to snad už bude bez problému - možná proto jsem sama přišla o svoje dlouho rozehrané Pleasantview, když jsem vracela zálohu do hry).

Zkusila bych nejdřív ze všeho toto - zjistit, jestli to způsobují downloady, musí se to nejdřív vyloučit, než zkusíš cokoliv dalšího:
1. Udělej si zálohu složky Downloads, případně celé složky The Sims 2, kterou máš v dokumentech (udělej si kopii a dej ji někam jinam na disk)
2. Ze složky The Sims 2 v dokumentech úplně vyhoď celou složku Downloads
3. Spusť hru jako obvykle. zkus načíst problémový pozemek, nevšímej si modře blikajících objektů (což jsou ty chybějící downloady), ale zkus s těmi simy udělat to všechno, cos dělala, abys otestovala, jestli všechno funguje, jak má.

A) Pokud to funguje - je to vina nějakého downloadu. Musíš pak přijít na to, který to dělá. Myslím, že už se to na fóru řešilo - nejlepší metoda (sice zdlouhavá a protivná, ale přesto nejefektivnější) je rozdělit downloady na polovinu a načíst hru jen s polovinou z nich, vyzkoušet načíst hru a všímnout si, jestli vše funguje.  Jestli ano, chyba není v téhle půlce a můžeš ji z Downloads dát bokem a hodit tam druhou polovinu, zase načíst hru, otestovat. Chyba by se měla objevit buď u jedné půlky nebo druhé. Potom dáš bokem bezproblémovou půlku a pokračuješ jen s tou problémovou, zase ji rozdělíš napůl a testuješ každou polovinu zvlášť, tak dlouho, než se dostaneš k problémovému downloadu.

Ale ještě předtím bych určitě doporučila toto, abys ušetřila čas a námahu (pokud to tedy půjde): zkus si vzpomenout, odkdy máš ve hře problém.
Jestli se to začalo dít třeba měsíc zpátky, seřadila bych si downloady podle data a vyhodila ze složky jen ty stažené za poslední měsíc a něco. Potom bych spustila hru a otestovala, jestli to funguje. Jestli ano, je chyba v těch posledních downloadech a tady bych už postupovala podle metody popsané nahoře, dělit je na poloviny a testovat, se kterou půlkou to funguje a takhle to dělat tak dlouho, až se mi podaří přijít na ten konkrétní download, co to způsobil.


B) Pokud to nefunguje - znamená to, že je zničené sousedství nebo přímo hra. Bohužel s nějakým lepším řešením tohohle nemám zkušenost, tak podle toho článku pomůže už jenom:

a) V případě zničené hry - odinstalování a opětovné nainstalování hry
citace :
Jak poznat, že je problém ve zničené hře
(z článku https://sims.fandom.com/wiki/Game_guide:Avoiding_corruption )
Fixing game corruption is actually quite simple, but it can be time consuming. It's easy to simply check whether a file is corrupted or not - simply mouse-over the files and check the date it was modified at. The files should've been last modified in 2008 and earlier. If they were modified after that, it's possible that they're corrupted.

= přejet myší po souborech (nevím, které přesně mají na mysli, ale asi bych si otevřela složku, kde se nainstalovaly Sims datadisky a jeden po druhém bych je takhle zkusila projít) a všimnout si data (které se objeví po přejetí myši), kdy byly změněny, nemělo by to být pozdější datum než rok 2008, protože jestli jo, znamenalo by to, že je problém právě ve zničené hře - tzn. odinstalovat a nainstalovat

b) v případě zničeného sousedství - když není problém ve hře, je zničené samotné sousedství. Bohužel v tomto případě je na všechno pozdě, pokud nemáš zálohu  Plačící

(a pozor na vracení zálohy do hry, ať o sousedství úplně nepřijdeš, jako já Smutný i když bych to teď mohla zkusit znova s tou zálohou a configem, třeba to nějakým způsobem půjde - mně se po vrácení zálohy Pleasantview stalo to, že se mi vůbec nezobrazovalo v seznamu sousedství, takže jsem o něj přišla,  jediná věc, co mi zbyla, bylo smířit se s tou ztrátou a začít úplně nové Pleasantview)  


Tak držím palce, aby to bylo "jen" nějakým vadným downloadem. Sice je s tím hodně práce, než se na to přijde, ale je to asi jediná cesta, jak to sousedství zachránit, když nemáš zálohu. Smutný
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Ako opraviť susedstvo? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ako opraviť susedstvo?   Ako opraviť susedstvo? Empty02/01/21, 04:47 pm

Díky Hello, niečo som už z toho článku skúšala. Ale toto susedstvo som síce priebežne zálohovala, ale neviem kedy mi tie rodiny "odišli" a to by som prišla asi o 90% rodín. Ešte mi napadlo zbúrať ich pozemky, vysťahovať ich, pozrieť v SimPE, aké číslo má domácnosť a len tie vybrať.
Ale ešte som prišla na to, že nemám všetky predmety zo zimnej kolekcie- ten úzky stromček, deda mráza a ešte ten snehuliak s pohľadnicami je prepísaný najskôr vianočnou ružou. To ešte musím nájsť.
V tom článku avoid corruption píšu aj o tom, že keď spadne hra, vysťahuje sa Sim, keď sa telefonuje a pod., že tam zostávajú nejaké informácie a tie sa dajú vymazať. Ale ten preklad je taký kostrbatý, že sa v tom nevyznám. Budem to musieť naštudovať so sestrou, tá vie anglicky a skúsim to spracovať.
Ešte som našla toto https://modthesims.info/d/456523 ale neštudovala som to ešte Nevím
Najprv ale dokončím tú chatu a potom budem skúšať. Už mám zálohu. Kiežby to bolo v downloade, ale keď tak, tak to bude asi starý.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Ako opraviť susedstvo? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Ako opraviť susedstvo?   Ako opraviť susedstvo? Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Ako opraviť susedstvo?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Jak opravit chyby ve hře bez přeinstalování The Sims 2 / prevence

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Poradna TS2-
Přejdi na: