Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Jak na downloady v TS4

Goto down 
AutorZpráva
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Jak na downloady v TS4 Empty
PříspěvekPředmět: Jak na downloady v TS4   Jak na downloady v TS4 Empty16/07/21, 08:51 am

Chtěla jsem se s vámi podělit o jednu zkušenost s tříděním vlastního obsahu, a zjistila jsem, že tu vůbec nemáme adekvátní téma. Takže konečně si oživíme, jak v TS4 pracovat s vlastním obsahem Mrkající
Abych nenosila dříví do lesa a nevypisovala se s tím, co už jiní zpracovali dříve a lépe, dávám zde odkazy na návody od ArSePo:
Jak instalovat downloady - návod pro soubory s příponou .package

Složka Mods a Resource - jak pracovat s podsložkami a jak je potřeba upravit soubor Resource.cfg, aby hra uměla podsložky číst
(POZOR! - některé mody, zejména pokud mění scripty /tzn., obsahují soubor TS4script/ nelze do podsložek umístit!!! Musí být přímo ve složce Mods)

Export a import pozemků - pozemky patří do složky Tray ! (pokud je tedy stahujete jinak, než přes Galerii)

Import domácnosti do hry
- i simíci mají svůj prostor ve složce Tray

Rychlý export domácností a pozemků - pomocí programu Sims 4 Tray Importer

A nakonec: Jak uspořádat downloady

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření


Naposledy upravil Fidgety dne 16/07/21, 09:37 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Jak na downloady v TS4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak na downloady v TS4   Jak na downloady v TS4 Empty16/07/21, 09:12 am

Právě třídění vlastního obsahu mě přivedlo ke zpracování tohoto tématu. Co si budeme nalhávat, moje složka je celkem chaos, třídím věci max na objekty, stavbu, CAS a pózy. A právě poslední zmíněné pro mě bylo peklo. Protože narozdíl od objektů, které lze dohledat celkem snadno přes lupu, pózy se ve hře seřadí podle názvu, který jim přiřadil autor. A to je prostě tragédie, zvlášť když jich máte skoro 300.

Takže doporučuji to dělat průběžně, já si na to dala jednu večerní šichtu. Rozhodla jsem se pózy rozčlenit do několika kategorií:
- Couple - pro páry, především v romantickém vztahu,
- Family - rodinné pózy, většinou dospělí s dětmi nebo batolaty
- Friends - obvykle dvojice, které očividně nemají romantický vztah (např. pokec mezi kamarádkami)
- Group - skupinky dospělých simíků
- Kids - pózy čistě s dětmi, bez dospělých
- Pets - pózy s mazlíčky
- Pregn - těhotenské pózy
- Single - pózy pro jednotlivce
- Wedding - svatební pózy
plus pár nezařaditelných má své kategorie (Sad nebo Vampire)

Moje podsložka s pózami tedy teď vypadá nějak takto:
Jak na downloady v TS4 Snzyme35

Důležité je ale přejmenovat pózu přímo ve hře!!! K tomu je potřeba např. Sims 4 Studio. Každou pózu jsem si otevřela, a před název připsala označení kategorie, které jsem si zvolila (ideální je, když se asi shoduje celý název, ale není to nutné)
Jak na downloady v TS4 Snzyme36

Každopádně jedině tak se vám pózy seřadí ve hře podle zvolených kategorií Mrkající (foto ze hry dodám později)

Byla to přiznám se docela fuška, ale doufám, že zrychlené vyhledávání póz mi to brzy vynahradí Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
 
Jak na downloady v TS4
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 4 :: Mody a downloady pro TS4-
Přejdi na: