Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Diskuse o nových soutěžích

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Co si postavíme příště?
Restaurace s tajnou hernou
50%
 50% [ 5 ]
Nemocnice
30%
 30% [ 3 ]
Vězení / policejní stanice
20%
 20% [ 2 ]
Radnice
0%
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 10

AutorZpráva
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 694

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   04/11/18, 08:36 pm

Já bych se nebála obou soutěží, teda samozřejmě postupně, originální jsme tu vlastně všechny a nějaké "opisování" snad nehrozí Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin - Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 689

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   04/11/18, 08:49 pm

Opisování jsem úplně nemyslela - spíš že něco vymyslíš, postavíš, plácáš se po rameni za ten nápad, a než to stihneš zveřejnit, někdo přijde s podobným řešením, a pak přijde to zoufalství, co teď Vysmátý (ale asi přeháním, já byla zoufalá i z domku dle půdorysu, že mám kuchyň ve stejném místě jako někdo jiný Chichichi  )

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Shina
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 179

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   04/11/18, 09:48 pm

Mně se moc líbí nápad "podivný soused". Pod tím pojmem se dá vymyslet opravdu hodně věcí. S restaurací nevím. Na rovinu píšu, že obecní pozemky nestavím moc ráda, na druhou stranu by to byla výzva. Každopádně se přizpůsobím (nic jiného mi stejně nezbude Vysmátý ).
Návrat nahoru Goto down
https://shinasims.tumblr.com/
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 505

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   04/11/18, 10:31 pm

Ten soused, to zní zajímavě. Restaurace se mi moc stavět nechce, protože jsme dělali nedávno kavárnu, ale na druhou stranu už stavbu restaurace pro moji rodinku odkládám tak tři generace :D :D
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   05/11/18, 08:54 pm

Takže si dáme toho "podivného souseda" ? Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   05/11/18, 09:46 pm

Už se těším! Dala bych souseda a až vyhodnotíme starťák, tak spustit třeba to, co vyšlo z ankety. :)
Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Stříbrný stavitel + šetřílek

Poèet pøíspìvkù : 42

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   06/11/18, 09:51 am

Já u vidím jak na tom budu časově :) ale nápad s podivným sousedem je skvělý
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/Kajinka96Tvorba/
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   08/11/18, 08:37 pm

Ludmilo, můžu tedy poprosit o pravidla pro podivného souseda?

Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   08/11/18, 10:28 pm

Jo, jo, vydržte, prosím, pracuje se na tom Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   08/11/18, 10:43 pm

@Fidgety napsal:
Ludmilo, můžu tedy poprosit o pravidla pro podivného souseda?
Jsem si teď vzpomněla na Kutila Tima, jak tam vždycky koukal přes plot Vysmátý Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 561

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 03:26 am

Wow, to je zajímavé téma! Moc se mi ten nápad líbí! Úsměv

Na začátku prosince zase můžeme dát nějakou tu vánoční soutěž, co vy na to? Případně můžeme tentokrát spustit 2 soutěže po sobě: vánoční + silvestrovskou. Čekám na Ježíška

Vzbudila jsem se v půlce noci a proletěl mi hlavou nápad na stavební soutěž, kde by se stavěl postupně (po místnostech) dům podle náhodného výběru - hodem kostky. Tzn. bylo by více kol (podle počtu místností, 1 kolo na místnost, každá místnost by se hodnotila zvlášť). Dejme tomu, že by tam byla kuchyň s jídelnou, obývák, ložnice, dětský pokoj, koupelna + jedna nebo více místností navíc (pracovna, tělocvična atd.), tj. minimálně 6 kol.
A teď mě napadají 2 varianty: buď pomalejší verze s překvapením (počká se vždycky na vyhodnocení jedné místnosti a pak se teprve bude házet kostkou a odhalí se, jaká místnost bude následovat, nebo se kostkou nahážou všechny možnosti už na začátku. To první by asi bylo lepší Úsměv

Co se týká hodu kostky, asi by měl házet jeden člověk (zadavatel soutěže), aby všichni měli jednotné zadání. Na začátku by se hodem kostky mohl určit i stavební styl domu. Případně by nám kostka mohla určit taky barevné kombinace. Potom by se taky mohlo hodit kostkou, na kterou stranu od stávající místnosti se má přilepit další místnost (sever, jih, západ, východ), toto by se muselo provést hne při zadání stávající místnosti, ať víme, kam dát dveře.
Byl by o něco takového zájem?
Malinkou nevýhodou je, že by celková soutěž trvala dlouho. Ale jednotlivé minisoutěže (místnosti) by byly časově kratší (jedna místnost se dá postavit celkem rychle) a mohl by se zúčastnit kdokoli, i ten, kdo nestaví celý dům.
A na samotném konci soutěže by potom bylo celkové hodnocení za celý dům.
Ti, co staví celou dobu, by dostali ve finálním hodnocení bonusové body navíc za návaznost ve stavbě.
A na konci by se odhalil exteriér domu. Zajímalo by mě, co by každému na konci vyšlo za domek! Úsměv

Možná by bylo dobré pro případ, že by náhodou někdo zmeškal třeba začátek soutěže, aby měl možnost se ještě vrátit k předchozímu kolu. Ale bylo by to složitější s doplňováním hodnocení.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201 Online
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 09:18 am

Perfektní nápad, Hellohello ! Já bych do toho určitě šla ! Mě napadl akorát tak Silvestr na pláži ...
Návrat nahoru Goto down
soarka
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 258

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 10:08 am

To je taky super nápad Vysmátý už se ti o stavení i zdá Chichichi
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 10:21 am

To je zajímavý nápad, akorát nevím s tím hodnocením po místnostech. Je to takové pomalé. A když někdo třeba vynechá nebo se přidá později (třeba nováčci), tak to může být i "nefér".
Co mě napadlo k tomu tvému nápadu:
Určí se 6 místností, které se budou stavět (příklad):
- kuchyň+jídelna
- obývák
- ložnice
- pracovna
- dětský pokoj
- koupelny+chodby

A potom každému bodu na kostce se přiřadí jeden styl (příklad):
1 upírský ("gothic")
2 moderní
3 farmářský
4 "továrenský" (ve stylu brooklynských bytů předělaných z továren, nechané železné sloupy, velké místnosti, odhalené zdi)
5 zámecký
6 plážový (přímořský)

No a potom by se hodilo kostkou ke každé místnosti. Dala bych asi, že každá hodnota může být použita jen jednou, takže v tom domku budou všechny styly. Přičemž v daném stylu musí být i okna, případně dveře (když jdou z jednoho stylu do druhého, tak použít dveře, které pasují na oboje nebo aspoň na jeden z těch stylů).
Varianta 1: každý si naháže sám, budeme veřit, že nepodvádí (stejně je to jedno, protože musí být zahrnuty všechny ty styly). Tím bude každý dům originální.
Varianta 2: hodí jeden člověk za všechny (menší origirinalita, ale zase se bude líp "porovnávat")

Jinak musím podotknout k @soarka že jsem si ty Hellohello pravidla přečetla, šla spát a ve snu se mi zjevily tyhle pravidla :D :D :D
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 7

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 10:33 am

Dobrý den, smím se tedy zeptat, co bude další téma a kdy zhruba bude vyhlášeno? :)
Děkuji
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 10:44 am

@Michaelas napsal:
Dobrý den, smím se tedy zeptat, co bude další téma a kdy zhruba bude vyhlášeno? :)
Děkuji
Ahoj, vítej na stránkách! Zrovna včera bylo vyhlášeno nové téma s názvem Podivný soused, aneb co je asi za tou zdí Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 01:37 pm

A co kdybychom hodnotili až úplně nakonec, tedy až po zveřejnění celkového vzhledu soutěžního díla ? Důvěru v házení kostkou bych spíš vložila do rukou pořadatelky soutěže, ať už to bude kdokoliv z nás. Jen ty styly, co navrhuješ, Kolikokoli, do každé místnosti jiné, to si příliš neumím představit - třeba koupelnu či dětský pokoj v upírském duchu nebo plážovou pracovnu Vysmátý Bylo by to pěkně bláznivě přeplácané, ale proč ne Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 01:52 pm

@Ludmi - Silvestr na pláži zní moc zajímavě Úsměv

@Kolikokoli - tak to je super Vysmátý jsem ráda, že se ti o tom zdálo, přinášíš zajímavé nápady.
Myslela jsem spíše, že by se použil jeden styl pro celý dům. Ale jestli chcete, můžeme použít všechny možné styly, odlišný styl pro každou místnost zvlášť. Výsledek bude dost nesourodý, spíš bych byla pro to, ať si dáme každý z těchto stylů na samostatnou soutěž, ale na druhou by se to všechno rychle vyzkoušelo a prostřídalo. Akorát si pak neumím představit, že bych pak ve hře chtěla dál používat takový dům, kde by bylo 6 stylů naráz (včetně oken apod.)

Jak říkáš, že by to hodnocení bylo nefér, kdyby se všichni nezúčastnili všech kol, právě proto jsem v předchozím příspěvku psala, ať se každá soutěž (místnost) hodnotí zvlášť jako úplně samostatná soutěž. Plus na konci by bylo potom ještě samostatné finální hodnocení, kde se budou hodnotit domy jen těch lidí, kteří se zapojili do stavění všech místností. Tam by šlo jen o takové shrnutí fotek, daly by se k sobě např. všechny tvé místnosti, pak všechny Ludmiliny místnosti atd., aby to bylo přehledné a hodnotil by se dům jako celek. Prostě jen takové doplňkové hodnocení. Ale nikdo by neupíral výhru za jednotlivé místnosti těm, co vyhráli v samostatných soutěžích. Nebo můžeme finální hodnocení úplně vynechat. Ale zase myslím, že by to bylo pro nás zajímavé se podívat na dům jako celek.

Co se týká hodů kostkou, přesně takhle jsem to myslela, že se po každém hodu vyřadí ta možnost, co právě padla.  Úsměv aby se neopakovalo, že padne 3x po sobě kuchyň, to by nám bylo k ničemu.
Můžeme na to použít tuhle kostku, kde si můžeme navolit i více než 6 možností, kdyby bylo potřeba:  https://www.randomlists.com/dice?sides=6&qty=1
Pak bych dala kromě místností ještě třeba zahradu / exteriér.

Nejlepší asi bude, když budem všichni hlasovat a domluvíme se na pravidlech společně. Klidně pište své návrhy a zvítězí návrh, co bude mít nejvíc příznivců.

1. Házení kostkou
a) pořadatel soutěže hodí kostkou a vyjde tak jedno téma pro všechny - výhoda: bude se lépe porovnávat
b) každý bude házet sám, budeme věřit, že nepodvádí Úsměv v každém kole tedy může mít každý různé místnosti

2. Styl domu - chcete spíše jednotný styl pro všechny místnosti, nebo každou místnost v jiném stylu? Případně styl vynechat úplně?
a) styl nechat libovolný
b) jednotný styl domu (např. celý dům v moderním stylu)
c) každá místnost v jiném stylu, jak navrhuje Kolikokoli

3. Barvy, případně materiály
a) hod kostkou urči barvy pro každou místnost zvlášť
b) hod kostkou určí barevné schéma pro celý dům
c) barvy necháme libovolně, ať si každý vybere, jaké se mu líbí

Na barvy mě napadlo použít tohle https://www.w3schools.com/colors/colors_rgb.asp
a dáme si 3 kostky o 255 stranách https://www.randomlists.com/dice?sides=255&qty=3 . Takže padne např. 185,255,112, tyhle čísla zadáme do toho RGB vzorníku a vyjde nám určitá barva. Samozřejmě použijeme ve hře přibližnou barvu, nemusí to být přesně tenhle odstín. Takových barev můžeme určit třeba 3 na jednu místnost a tyto 3 barvy budou muset být v místnosti použity (kdekoli - tapety, objekty, doplňky).

4. Hodnocení soutěže
a) hodnotit každé kolo zvlášť nezávisle na sobě
b) hodnotit každé kolo zvlášť jako samostatnou soutěž + na konci finální hodnocení jen pro ty, kteří se zúčastnili všech kol
c) navrhněte svůj styl hodnocení

Tak já začnu, jak bych si to přála:
1. Házení kostkou -  a) pořadatel soutěže hodí kostkou a vyjde tak jedno téma pro všechny - výhoda: bude se lépe porovnávat
2. Styl domu - a) libovolný styl  NEBO b)jednotný styl pro celý dům
3. Barvy  - cokoli
4. Hodnocení - b) hodnotit každé kolo zvlášť jako samostatnou soutěž + na konci finální hodnocení jen pro ty, kteří se zúčastnili všech kol

Všechny nápady nepoužijeme v této soutěži, ale jsem pro to, aby se úplně nezahodily, můžeme si je dát příště  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 02:08 pm

Odpovědi mám stejné :D
1. A
2. B
3. C
4. B
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 03:06 pm

Mně by se to zamlouvalo takto :
1. A - to už jsem zmínila výše
2. B - ale co kdyby nám i ten styl určila kostka ?
3. B - líbila by se mi i varianta A, ovšem pak by z toho mohla taky vyjít pěkná barevná "slátaninka" Mrkající
4. B - třeba i se zvláštním ohodnocením toho, kdo zvítězil celkově.

K těm místnostem bych si ještě dovolila navrhnout nějakou předsíň či vstupní halu, byla by docela sranda, kdyby vyšla až na konec stavby Vysmátý Plus samozřejmě i ten exteriér a zahradu.
Návrat nahoru Goto down
Kajinka96

Poèet pøíspìvkù : 42

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 04:24 pm

1. A
2. B
3. B
4. B
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/Kajinka96Tvorba/
Michaelas
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 04:25 pm

Myslím, že pěkné téma do budoucna by bylo i "retro restaurant/bistro" :3 typická kostkovaná podlaha, retro ledničky, neony, pastelové barvy... Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 04:58 pm

@Michaelas napsal:
Myslím, že pěkné téma do budoucna by bylo i "retro restaurant/bistro" :3 typická kostkovaná podlaha, retro ledničky, neony, pastelové barvy... Úsměv
Super nápad! Do toho bych šla Úsměv

@Ludmila - díky za připomenutí předsíně Úsměv nějak mi z toho seznamu vypadla. A exteriér/zahrada musí být až poslední kolo, nikdy nevíme, kam budeme muset nalepit další místnost Úsměv
Jinak co by mohla být ta místnost navíc? Pracovna, tělocvična, hudební / umělecká místnost, místnost s vířivkou, bazén... jestli máte další návrhy, sem s nimi Mrkající
A pak o tom asi necháme taky rozhodnout kostku Úsměv pokud teda nechcete více takových místností. Dáme jen 1 bonusovou místnost? Nebo dvě, tři? Možná bude lepší zůstat u menšího počtu, protože i tak bude těch minisoutěží dost.

Díky všem za hlasování Úsměv už se nám to pěkně rýsuje *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 08:19 pm

Ta místnost navíc by mohla být třeba i dílna nebo garáž Aha
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   11/11/18, 09:09 pm

Wow, tady se to rozjelo - určitě je to zajímavý nápad, jednotlivá kola by nemusela být tak dlouhá, jako na celý dům, takže proč ne Mrkající
Za sebe bych to viděla takto:
1.A
2.B - určený kostkou z několika vybraných
3.B, ale klidně i A
4.B - finále bych hodnotila podle toho, kolik lidí by prošlo celou sérií - buď závěrečné extra hodnocení, nebo pokud by jich nebylo dost, dal by se vzít i průměrný výsledek na kolo s bonusem třeba 0,5 bodu (nebo jiné výše) za účast ve všech kolech

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Diskuse o nových soutěžích   

Návrat nahoru Goto down

Diskuse o nových soutěžích
Strana 10 z 11Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: