Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Užitečné mody

Goto down 
AutorZpráva
Fidgety
Admin - Špičkový tvůrce
Admin - Špičkový tvůrce
avatar

Poèet pøíspìvkù : 207
Join date : 10. 10. 17

PříspěvekPředmět: Užitečné mody   02/01/18, 11:14 am

Pokud patříte jako já k hráčům, kteří mají The Sims 4 rádi, ale občas je štve, co si to ti vývojáři vymysleli, tak neodoláte a sem tam sáhnete po nějakém módu, který vám usnadní nebo vylepší hru. Zde bych přidala pár tipů na věcičky, které se osvědčily mě. Pokud máte nějaké svoje vychytávky, vložte je sem do tématu.

Než ale začnu, chci upozornit, že mody mohou hru i pokazit, resp. ovlivnit funkčnost interakcí apod. Každý si tedy dává do hry mody na vlastní nebezpečí. Důležité je taky uvědomit si, že po aktualizaci hry nemusí být mod dále funkční - je tedy potřeba aktualizovat i mody, pokud je to nutné a jejich autor mod opraví na novou verzi hry. U těch nejoblíbenějších se tak naštěstí děje pravidelně. Doporučuji se tedy vést seznam použitých modů s odkazy na jejich stažení a pár dní po každé aktualizaci hry si překontrolovat, zda byl mod upraven. Pokud by hra po aktualizaci zlobila, první krok je vyhodit právě zastaralé mody.

MC Comman Center - dále jen MCCC
Jeden z nejobsáhlejších modů vůbec. Obsahuje nástroje pro úpravu domácností, jejich vlastností, úroveň dovedností nebo kariéry, a obecně obsahuje různé cheaty, takže si je nemusíte pamatovat, prostě se proklikáte, kam potřebujete. Také přes něj lze zapnout vývoj města (nehraní simíci se mezi sebou párují a pořízují si potomky).
Vydalo by to na samostatné téma, k čemuž možná v budoucnu dojde. Případně lze využít velmi užitečný blog ArSePo - o MCCC, kde lze k tomuto modu najít mnoho užitečných návodů, jak s ním pracovat.
POZOR - toto je přesný příklad modu, který je potřeba průběžně aktualizovat.

No Mosaic / Censor Mod for The Sims 4
Odstranění cenzury, lidově řečeno čtverečků. Asi jedna ze základních věcí, které se skoro každý hráč chce zbavit. Jelikož simové chodí na záchod oblečení, a ve sprše se z nich stanou barbíny a kenové (pokud nemáte stažený jiný mod a skiny), není ohrožena mravní výchova ani u mladších hráčů  Chichichi

Urychlení činností
Především mě rozčiluje, že některé činnosti simíkům trvají příliš dlouho a je pak nereálné odehrát celý den a dostat se i k nějaké zábavě. Přiznejme si, kdo z nás snídá hodinu? Osobně tedy používám tyto "zrychlující" mody (POZOR, nic pro poctivé hráče).
Faster Eating (and drinking) - Zrychluje jídlo a pití, tím, že omezuje aktivity simíků při jídle - míň se u jídla vykecávají a víc dlabou  Vyplazující jazyk
Původní mod nebyl delší dobu aktualizován původním tvůrcem. Jeho následovníci však provedli aktualizaci i pro dodatek Psi a kočky - Faster Eating and Drinking

Simstopics Faster Homework - Logicky, dle názvu, zrychluje práci na domácích úkolech pro žáky i studenty. Doba práce na úkolu je zkrácena na 15-30 simích minut.  Píšu

The Sims 4 Faster Skills - Urychluje získávání dovedností. Je několik variant, jak rychle se budou dovednosti simíka zvyšovat (2x, 4x a "velmi rychle"), obdobně lze i zvyšování dovedností zpomalit. Do složky "Mods" se tedy vkládá vždy jen jedna varianta modu.

Faster Gardening Mod v6
- Zrychlí péči o zahradu. Co si budeme povídat, stejně jako v předchozích verzi hry, s velkou zahradou je nutností najmout si zahradníka, který ale občas rostlinky degraduje, nebo zahradní práce urychlit. Opět se vždy používá jen jedna verze modu.

Go To School - aneb Hurá do školy

POZOR - jen pokud vlastníte dodatek Hurá do práce
Tento mod umožňuje jít s dítětem nebo teenagerem do školy a prožít s ním školní den. Podobně jako u aktivních kariér plníte úkoly s cílem zlepšit svůj výkon, a tedy i známku. Vyžaduje postavit ve světě školu, která splňuje potřebné náležitosti.
Dále (tuším,že po některé z aktualizací modu) přidává pasivní kariéru učitele.

Pose Player
Mód, na jehož základě fungují snad všechny pózy vytvářené pro TS4. Dělí se na dva druhy:
-> Pose By Name - Vyskočí dialogové okno, kam se zadá název pózy (pro mne docela otravné, protože názvy nejsou zapamatovatelné, takže člověk aby pořád shazoval hru a chodil si pro nápovědu)
-> Pose By Pack - Dle mého názoru jednodušší varianta, stačí se proklikávat nabídkou stažených póz.  POZOR   tato varianta vyžaduje mít staženého teleportačního rytíře - Teleport Any Sim
Návody, jak oba mody používat, jsou opět krásně zpracovány na blogu ArSePo - Pózovač. Pro hru mod zbytečný, ale pokud člověk chce prezentovat simíky nebo tvořit příběh na vyšší úrovni, už se bez něj neobejde.

Mody pro noční klub
Tyto dva mody jsem objevila nedávno a zatím je nemám vyzkoušené. Ale po poslední návštěvě diskotéky jsem naznala, že by se mohly hodit.
No More Elders and Ghosts In Nightclub - Nic proti zábavě starších a mrtvých, normálně by mi to bylo fuk. Ale když člověk chce fotit do příběhu a do záběru se mu motá jeho dědeček, je to prostě divný. U duchů ze vztahuje pouze na ty, co zemřeli stářím.
Mod nebyl aktualizován od června, ale nemám ověřeno, zda je to vůbec potřeba.

No Pets at the Club - Už žádní mazlíčci v klubu. Ocení každý milovník zvířat, ten hluk jim přece nemůže ani dělat dobře. Místo modu by sice mělo jít bránit vstupu mazlíčků nastavením vlastností pozemku, ale pokud máte jiné preference pro využití těchto vlastností, lze si pomoci tímto.

Tento příspěvek bude průběžně doplňován, jak čas dovolí...

_________________
Můj blog: [You must be registered and logged in to see this link.]
Moje FB stránka: [You must be registered and logged in to see this link.]
Návrat nahoru Goto down
http://thesims234.forumczech.com
 
Užitečné mody
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 4 :: Mody a downloady pro TS4-
Přejdi na: