Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Srovnání The Sims 2, 3, 4

Goto down 
+5
Shina
Lucisab
Hellohello
Ludmila
Fidgety
9 posters
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty13/02/18, 09:59 pm

Už jsme tu párkrát narazili na srovnání jednotlivých her, tak jsem založila nové téma, kde se o tom můžeme klidně pobavit více.

Já jsem teď nainstalovala z nostalgie The Sims 2 a musím říct, že po letech na TS3 a hlavně v poslední době TS4 (skoro od jejich vydání), se s některými věcmi sžívám těžko. Takže i když to tady někdy vypadá, že ty čtyřky haním, tak nějaký posun k lepší hratelnosti určitě nastal – třeba v těchto maličkostech:
- Simíci se lépe pohybují, ať už kolem nábytku, nebo jeden kolem druhého. Sice občas projdou skrz něco nebo někoho, ale aspoň se tolik nezasekávají a míň zuřivě mávají. (Aneb teď mi simík protestoval cestou ke schránce, protože na chodníku mu kdosi kradl noviny a stál mu v cestě!)
- Talíře se dají uklidit do ledničky/dřezu/myčky tažením myši, stejně tak odpadky do koše nebo knihy do knihovny. Ano, reálnější je, když si to simíci odnesou sami, ale když ten den je tak krátký.
- Účty se dají platit jedním kliknutím na schránku a simík je zaplatí přímo u schránky při jedné cestě, nependluje s nimi po domě a nikam je nezašije (Jako může, při jiné interakci, ale jde to takto jednoduše).
- Při focení v „Tab-modu“ se dá kamera oddálit kolečkem myši . V TS2 jsem zatím odhalila jen +/-.
- Podlaha nebo stěny se dají volitelně přebarvit naráz v celé místnosti. V TS2 věčně přehlédnu nějaký čtvereček, nebo i celou řadu.
- Jídlo se nenakupuje, ale platí se za suroviny při vaření (pokud nejsou v lednici nebo v inventáři simíka). Ale to asi není plus, ani mínus, ona ta donáška potravin má svoje kouzlo. Ale tvůrci TS4 asi nechtěli hru zatěžovat nadbytečnými NPC postavami.
- Mlíko pro mimina nosí ve čtyřkách simíci po kapsách (nebo miminko může siminka nakojit). Taky nereálné (kromě toho kojení), ale ta cesta k ledničce a zpět je nekonečná – a to by mě dcera hnala, kdyby mi to trvalo půl hodiny, ne-li hodinku.

Tak to je vše, na co jsem (zatím) narazila. Možná se v něčem pletu a uměly to už The Sims 2. Pak budu ráda i za připomenutí, jak na to.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty13/02/18, 10:11 pm

A to já si dovolím obhajovat minimálně Simíky z TS2. Možná jsem tvorbu Simíků v TS3 a TS4 moc netrénovala, ale nikdy se mi nepovedlo udělat nějakého opravdu zajímavého - vyšly mi samé plastické figuríny *SORRY*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty14/02/18, 05:22 am

To je pravda, třeba to s tím mlíkem mi v Sims 2 taky vadí. Hlavně když postýlka je ve druhém patře a lednička v přízemí - to je o nervy. Někdy raději koupím další ledničku a dám ji někam blízko k dětskému pokoji Vysmátý pokud je to teda takhle daleko. No ale pak mi vadí ty prázdné lahve, pohozené všude možně kolem. Než by to sim uklidil, trvalo by to věčnost.
Proto to někdy uklízím sama pomocí delete. Ale myslím, že na to musí být zapnuté moveobject on, což většinou mívám. Takže možnost rychlého úklidu tady naštěstí je, jen si člověk musí zapnout cheat. Přesně jak říkáš, den je moc krátký na to, aby se s tím simové zdržovali.

Podlaha nebo stěny se dají ve dvojce obarvit všechny najednou - podržet Shift a kliknout.

Při placení účtů jde, myslím, kliknout na schránku a zaplatit to tam - pak si sim sám najde, kam ty účty založil Úsměv samozřejmě musí vážit dlouhou cestu domů a ke schránce, ale hlavní je, že to nemusíme hledat sami. Pokud se teda nepletu. Většinou to dělám tak, že kliknu na schránku, aby vybral účty, pak hned tu interakci zruším a on je položí někam vedle schránky. A pak kliknu, ať to zaplatí.

Je to zajímavé srovnání. To placení za suroviny zní dobře. Ale to nikdy simům nedojde jídlo? Dovážka jídla mi nevadí, jen to musí člověk sledovat, aby nezůstal úplně bez jídla. To se mi nemůže stát, protože mám stažené jídlo, které se dá koupit v inventáři a normálně sníst. Někdo to řeší i tak, že koupí novou ledničku, když ho obtěžuje, že musí čekat, až to jídlo dovezou. Já jsem hlavně ráda, že nemusím pokaždé jet do obchodu. To načítání pozemků je někdy zdlouhavé. Často mě to odrazuje od toho vůbec někam jet.

Potom další věc, která se mi líbí - že se nemusí nakupovat oblečení v trojce nebo čtyřce (nebo obou?) - stačí se převléct. To bych potřebovala - nebaví mě nakupovat tolik oblečení pro každého. Aby člověk měl nějaký výběr a zjistil, co simovi sluší, musí toho nakoupit hodně. Sice mám ten věšák na nakupování oblečení z domu zdarma, ale je to hodně klikání a trvá trošku dlouho, než se načte tabulka s oblečením - to je ale moje chyba, protože mám přehlcenou hru downloady.

Souhlasím i s Ludmilou - simíci se mi graficky vůbec nelíbí hlavně ve trojce. Ve čtyřce už je to lepší a jsou tam široké možnosti. Dvojka pro mě přesto zůstává v tomto číslo jedna, i když tedy nepoužívám defaultní kůže, takže moji simové jsou hodně upravení oproti MO základní hře.
Líbilo by se mít některé prvky ze trojky/čtyřky ve dvojce Úsměv na druhou stranu je fakt, že díky některým nedotaženým věcem bývá v té dvojce sranda, třeba když sim nemůže překročit nějakou malou věc na zemi Vysmátý někdy to bývá otravné, ale často to přináší hodně vtipných situací Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty14/02/18, 08:10 am

S těmi lahvemi s vámi souhlasím, vždycky mě štve, jak mi simíci courají s miminama po celým domě, je to k vzteku :]:->:

Jinak ty lahve jdou uklízet s delete i bez toho cheatu (stejně jdou "vyhodit" i knížky, který některý simíci nechávají poházené všude po podlaze a stolech) Mrkající

Ale je pravda, že ještě víc mě štvou ty jejich poházené hrnky a kalíšky od kafe, nechápu proč je musí (když už je nemůžou hodit rovnou do myčky) nosit po celém domě a odkládat je všude na každý volný stolek Tydýt

Na placení účtů používám stejný trik jako Hellohello, hned co mi strčí simík ruku do schránky tak akci stornuju a simík mi poštu položí na zem a nejde s ní do domu Úsměv pak jednoduše ťuknu na schránku a dám zaplatit všechny účty a je hotovo Úsměv

V případě jídla si vždycky nechávám co možná nejvíc zbytků v lednici, jinak mi donáška jídla nevadí Úsměv

S tím oblečením mě to taky štve, načítání dalších pozemků je moc zdlouhavé. Když se mi nechce nikam s nimi jet, tak se prostě ňáký simík naučí šít (u mě to většinou odskáčou staroušci v důchodu Vysmátý )

Jinak simíci se mi taky víc líbí v TS2 a když si je člověk ještě vylepší downloady tak vypadají úžasně (a to ti moji chudáčci jsou vesměs MO Vysmátý protože mám staženo jen hodně málo skinů a nevím proč, ale pořád se mi víc líbí MO kůže Vysmátý , i když pár vyjímek s jinou pletí mám taky Mrkající ale jinak si je spíš vylepším make-upem, vlasy a oblečením)

S tím překračováním s tebou souhlasím, někdy je to vtipný, ale jindy je k vzteku, např. když simík nemůže vstát od pc, ptž na druhé straně kdosi maluje a druhou stranou taky nevyleze, ptž od něj kousek stojí někdo jiný s telefonem v ruce... normální člověk by se protáhl, ale on nemůže Tydýt i když je pravda, že minule mě jedna siminka pobavila (shlukla se kolem ní hromada simíků a zablokovali ji v rohu pokoje, takže za sebou měla knihovnu, před sebou lidi, vedle sebe zeď a po druhé straně simíka sedícího u pc... normálně bych čekala, že tam bude stát a bude se pořád jen vztekat a já s ní Vysmátý a chvíli to i skutečně dělala, ale pak to najednou vzdala a prošla mezerou mezi počítačovým stolem a židlí a samozřejmě skrz ruce cizího sima Vysmátý )

Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty14/02/18, 10:42 am

Díky moc za tipy Mrkající Jak říkám, jsou to jen maličkosti Vysmátý  To s tou schránkou jasně, jde to obejít. Jen v tom TS4 je už rovnou po doručení pošty interakce "Zaplatit účty" a od nějakého dodatku dokonce simík nemusí ke schránce vůbec a může to zaplatit přes mobil. Tak je to takové příjemné zlepšení Úsměv

Jídlo nedojde, prostě v ledničce mají jen to, co si sami uvaří nebo vypěstují (pokud to tam teda dají) a jinak se za suroviny platí přímo při vaření. A pro úpravu oblečení stačí kliknout na skříň nebo zrcadlo, otevře se CAS a dá se upravit oblečení i účes.

Ale největší posun je asi fakt v tom stavění, kde plno věcí je v základu, nemusí se zadávat tuna cheatů, aby se dalo kloudně stavět (mimo mřížku, o 45° apod.). Ty stěny a podlahy se právě přebarvují podržením myši rovnou v tahu, a dokonce jde přepnout, aby se obarvila celá místnost jedním kliknutím myši.
Jo, a napadá mě ještě jedna věc - jde nějak posunout celý dům po pozemku? Protože to jsem v TS2 nikdy neuměla, vždy jsem stavěla nové zdi a bourala. V TS4 to jde určitě, stejně jako tahem myši zmenšit nebo zvětšit místnost, což pro mě a mé tisíceré úpravy taky užitečný nástroj Vysmátý

Jinak ti simíci ve dvojce jsou fakt hezcí, kor se staženými věcmi. Trojka byla tragédie, však tam vím, že jsem sice i hrála, ale simíci mi na rozdíl od dvojky vůbec neutkvěli v paměti. Čtyřky se v tomto poučily, ten CAS má docela dost nástrojů, takže kdo si s tím umí pohrát (já ne), tak vytvoří taky moc pěkné postavy.

(jsem se zase rozepsala, ale jak to teď mám nainstalované zaráz, tak jsem plná dojmů Červenám se Vysmátý  )

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty14/02/18, 12:11 pm

Myslím, že to nejde nebo jsem aspoň nikdy nic takovýho neviděla ani nikde jinde. A klidně se rozepiš Mrkající ráda si poslechnu rozdíly mezi TS4 a TS2 Mrkající

Jinak mě by v TS4 asi chyběli ti zloději (ne že bych zbožňovala, když mi tam nějaký vleze do baráku, ale přijde mi to pak víc reálný)

Jinak taky se vám už v TS2 stalo, že vám policista nepřepral zloděje? Mě se to párkrát stalo. Zloděl zdrhl a policista mi akorát napsal hlášku, že asi není tak ve formě jak si myslel Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Shina
Simpařan
Simpařan
Shina


Poèet pøíspìvkù : 272
Join date : 20. 01. 18

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty14/02/18, 02:27 pm

Se stavěním souhlasím s Fidgety. To se s dvojkou ani nedá srovnávat. Možnost otáčet celým pozemkem podle potřeby, posouvat jenom stavbu, zmenšovat nebo zvětšovat místnosti jedním tahem, to je k nezaplacení. To ve dvojce nejde. Vždycky mě tak vytáčelo, když už jsem byla s něčím téměř hotová a najednou si uvědomila, že bych ten dům přeci jen o pár čtverců posunula... Sakra Další velké plus má u mě zvětšování a zmenšování objektů. To je prostě paráda *THUMBS UP* Člověk má o tolik víc možností ve stavění a zařizování. Navíc se mi líbí, že je ve čtyřce spoustu dekoračních objektů, takže v podstatě nepotřebuju žádné downloady. Co mi ale ve čtyřce docela chybí jsou auta a garážové dveře. Jo a úprava terénu. Docela bych ocenila, kdybych mohla sem tam udělat na pozemku nějaký ten kopeček.

Simíci mi ve čtyřce vyhovují a postupem času se mi dokonce začali líbit víc než ti dvojkoví. A i tam si jakž takž vystačím bez downloadů (kromě skinu, očí a make-upu). Musím říct, že vlasů a oblečení je velké množství a většina je jich vážně moc pěkná. Pak se mi ještě líbí, že pánské vlasy můžou mít i ženy a naopak. Vlastně nejen vlasy... oblečení, doplňky, šperky i make-up. Ve dvojce je většina maxis vlasů řekněme ne úplně lichotivá Vysmátý A kdyby nebylo kolekce H&M, bylo by oblečení hotovou katastrofou Zmatený
Návrat nahoru Goto down
https://shinasims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty15/02/18, 05:05 am

Bohužel přesunout celý dům ve dvojce nejde :( je to škoda, někdy bych tak strašně potřebovala celý barák prostě sebrat a posunout o pár čtverečků, ale smůla. Muselo by se to celé zbourat a postavit o kus dál. Což jsem už byla párkrát nucena udělat Vysmátý Takže si na začátku stavby člověk musí sakra rozmyslet a propočítat, odkud kam přesně ten dům postavit, aby tam zbylo dost místa na jiné aktivity. Takže první věc, co dělám hlavně při soutěžích, že si vezmu čtverečkovaný papír a propočítám si, kolik čtverečků dům zabere a zhruba si řeknu, jak velký pozemek musí být, ať je tam dost místa (často i s ohledem na garáž, která má taky svá omezení), jak má být orientovaný + se snažím dělat pozemek co nejmenší. Tahle funkce posouvání a otáčení domu by se mi ve dvojce hodila.
Taky to otáčení objektů o 45 stupňů. Což ve dvojce jde taky pomocí cheatu, ale záleží vždy na předmětu - ne vždy je potom funkční. Třeba takové ty lenošky nebo záchody nebo postele, s tím mívám největší problémy při otáčení o 45°. Někdy bych si ráda udělala interiér trošku jinak, ale tohle mě limituje a jde mi hlavně o funkčnost, všechno musí být dobře průchozí a použitelné, takže podle toho vybavuju domy a některých prvků se musím vzdát.

Jen mě docela šokovalo, že ve čtyřce se úplně vypustila úprava terénu - tohle prostě nechápu. Je to velké omezení. Na to, kolik má čtyřka stavebních možností. Myslíte, že to ještě přidají? Připadá mi to jako základní věc, která by měla být ve hře už od začátku. Nevím, jak se jim to bude přidávat později. Ale snad ano. Možná to někde v programování je skryté a už nachystané na to, aby to později přidali. Protože takové široké stavební možnosti si zaslouží zasazení do upraveného terénu. Úsměv

Naštěstí vymalovat celá místnost jde ve dvojce taky jednoduše, jedním kliknutím, jen s podržením toho Shiftu. Myslím, že tohle nešlo jenom v jedničce? Ale možná se pletu - to už je opravdu hodně dávno. Stejně jako se nemusí vyklikávat jedno políčko po druhém, ale dá se táhnout myší a hezky se vše obarví. Aspoň nějaké urychlení stavby Úsměv Případně podržet shift a vytvoří se celá místnost, taky hezká funkce a už ve dvojce.


Ti zloději, sociálka apod. jsou zajímavý přídavek do hry Úsměv akční scény navíc, oživení hry.

No a když tak přemýšlím nad úplně osekanou základní hrou bez downloadů, tak co se týká vzhledu simů, nejvíc se mi líbí ti čtyřkoví. I co se týká možnosti vytváření simů, oblečení, vlasů... to musím uznat, že je to hezčí a propracovanější. Což není divu, přece jen je to nejnovější hra. Zato trojka je u mě až na posledním místě. I co se týká tvaru těla, líbí se mi hodně dvojka (jen mohlo být více stupňů tloušťky) a samozřejmě taky čtyřka, tam je to promakané.

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Shina
Simpařan
Simpařan
Shina


Poèet pøíspìvkù : 272
Join date : 20. 01. 18

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty17/02/18, 10:01 am

Ten terén je fakt škoda. Upřímně si nemyslím, že by ho časem přidali. Podle mě to může být docela složité právě kvůli tomu, jak se dají stavby volně přesunovat. Těžko říct...

A ještě jsem si zapomněla postěžovat na trojkové simy Vysmátý Ti jsou graficky tak nepovedení, že je zaručeně poznám na jakékoliv fotce. Naopak mám občas problém rozeznat z fotek, jestli je sim ze čtyřky nebo ze dvojky.
Návrat nahoru Goto down
https://shinasims.tumblr.com/
soarka
Simpařan
Simpařan
soarka


Poèet pøíspìvkù : 380
Join date : 19. 02. 18
Location : Praha

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty07/04/18, 10:16 pm

Musím říct, že podle obrázků, jak staveb, tak simíků se mi 4 začíná líbit opravdu moc. Teď jsem viděla nedávno video 4 mazlíčci rozšíření a takových blbostí co můžete tomu zvířeti dát do vzhledu, no nestačila jsem zírat. Jestli to jde takhle i u simíků, tak jen abych udělala jednoho sima, to bude chtít tak 4h Vysmátý

Kromě teda lahví, hrnečků všude a placení účtů nejvíc vadí odkládání domácích úkolů různě po domě. Pak musím bedlivě sledovat každé dítě/teena, kam si ten úkol odložil, protože aby ho udělal, musím kliknout na sešit Tydýt nejlepší když ho odloží mimo dům hned vedle hranice pozemku. To aby fakt člověk hledal všude Aha
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty07/04/18, 10:46 pm

No, je fakt, že člověk potřebuje mod skoro na vše - aby simové furt něco neglgali, aby nezahazovali úkoly, aby nejedli tři hodiny, aby co pět vteřin nekontrolovali batole (to jsem objevila teď, protože v příběhu mi ty děcka pořád cpali do stoličky a futrovali jídlem, už se fakt těším, jak mi ve výzvě porostou samí buřtíci  Zmatený  )

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty07/04/18, 11:28 pm

Ano, modů mám hodně *BRAVO* Jinak se to nedá. Naštěstí některé věci jdou opravit v Sims 4 Studiu nebo pomocí MCCC (myslím, že ten umí opravit i to odkládání knížek).

Nejlepší mod je od Kijiko na odstranění těch strašných Maxis jednolitých řas + její vlastní 3D řasy Láska

Pak mám pár modů na lepší autonomii NPC simíků, ale jestli to funguje, nevím :D.
+ super mod, který přenáší dovednosti batolat na děti (protože normálně, když se batole něco učí, tak to při narozeninách "zapomene", s tímto modem tu dovednost pořád má, akorát se mu převede na normální dovednost - např. z představivosti na kreativitu).

A než buřtíci, tak mě deptají ti anorektičtí teenageři :D. Ale to je prý bug.
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 04:22 am

Nejlepší je, když děti přijdou ze školy a místo, aby položily úkol kdekoli jinde, POKAŽDÉ ho strčí pod koberec. Ne ten, který je maxis-only (placatý, splyne s podlahou) a na kterém by ten úkol šel vidět, ale strčí ho pod stažený, tlustý koberec. Takže na úkol nejde kliknout. Tím pádem po každém příchodu ze školy musím koberec vzít a odsunout, přesunout sešit jinam, pak zapnout moveobjects a boolprop snapobjectstogrid false a snažit se koberec dát zpátky, jak byl. Dost otravné Sakra
Podezřívám je, že to dělají schválně, aby se vyhli úkolům Tytyty

Díky té výzvě jsem se dost dozvěděla o TS3/4 Úsměv líbí se mi, jak to v různých hrách funguje jinak.

V TS2 se snažím modům spíš vyhýbat, je to taková křehká rovnováha, aby se mi tam nic nepokazilo, aby se funkce modů nějak nekřížily, abych to všechno vůbec rozjela. Už tak to mám přetížené downloady. Ta hra mi připadá dost křehká a pokazí se, ani nevím jak. Musím zaklepat, že teď funguje Úsměv
Délku jídla jsem si ještě neupravovala, snažím se to snášet. Ale někdy mi taky nevyhovuje, když se simové zapovídají a nestihnou se najíst. Když ten den je tak krátký!
Taky mám upravenou délku dělání úkolů, aby to zabralo jen chvilku, nebavilo mě čekat tak dlouho. Ještě jak jsou děcka vždycky otrávené ze školy a nemají náladu pustit se do úkolů. Pak nezbýval na nic čas.
Nechtěla bych se vzdát modu PerfectPlants, všude nastrkám vždycky plno keříků a kytek a je to na dost nedostupných místech, takže i kdybych si najala celou firmu zahradníků, nestihli by oběhnout za den celou zahradu.
Pak samozřejmě mod na odstranění kostiček ve vaně apod., ty kostičky mi prostě vadí Úsměv
Další, aby si sim sedl na podlahu a sledoval TV odtud, když není na sedačce místo.
Potom aby batolata/štěňata/koťata mohla chodit po schodech.
Opravný mod, aby šlo vidět měsíc a hvězdy, protože některý z datadisků to zrušil.
Nějaké další by se určitě našly.

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 11:13 am

Hello, to je pěkná sbírka...Pokud jsou ještě dostupné, klidně je můžeš hodit do tipů na downloady Mrkající

Koli, je pravda, že jsem si říkala, že mi pak jako teeni někteří zázračně zhubli...Ale měla jsem i oplácanější teeny, tak jsem to neřešila. Ale s těmi batolaty mě to teď štve hodně, vlastně Bela a Filip jsou první batolata, co mám. A prostě i když nemají hlad (třeba chybí jen 10 %), tak přijdou rodiče, strčí ho do židličky a podají mu jídlo. A batole pěkně papká a kyne.. Tak mu to zatrhnu, nechám rodiče, aby ho vyndali ze židle, jídlo vyhodím a ejhle, za pár minut je tam zase Sakra

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 12:07 pm

Tak to překrmování mrňat naštěstí v TS2 nehrozí, tam je potřeba jen hlídat ty kojenecké láhve, aby nebyly po celém baráku Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 02:09 pm

No, ony ty batolata ve čtyřkách trousí kelímky od pití (i ty jim možná cpou ti přepečliví rodiče, mě teď tak napadá Aha ). Ale v normální hře to moc neřeším, většinou najmu služebnou a holt dřív nebo později to někdo uklidí. Ovšem bez uklízečky to bude taky asi sranda Vysmátý

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 02:20 pm

Proto batolata zásadně krmím tak, že jim běžný dospělácký jídlo dávám na zem a nechám je, ať se nakrmí samy :D :D :D
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
soarka
Simpařan
Simpařan
soarka


Poèet pøíspìvkù : 380
Join date : 19. 02. 18
Location : Praha

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 02:22 pm

Vysmátý to je barbarství tedy Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 02:23 pm

Válím se smíchy Aby do tvého bunkru nezavítali mutanti ze sociálky Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 02:27 pm

Však... živiny :D. Salátek :D Ten je neškodnej :D
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 02:38 pm

No, jenže tohle mi ti dospělí simíci dělají fakt samovolně. Když nemají co na práci, tak prostě jdou, kouknou na batole a rozhodnou se, že ho nakrmí, bez ohledu na to, že vlastně nemá hlad Vzteklý ... Ale zase naopak už se mi stalo, když batole mělo opravdu hlad a na lince bylo navařené jídlo, tak si samo porci ukradlo Chichichi

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 02:39 pm

A jak? To tam dosáhlo? Vysmátý to v TS2 se na linku nevyškrábe. Zato kočky ujídají Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 03:00 pm

Mutanti ze sociálky a výživný salátek to je dobré Válím se smíchy Válím se smíchy jinak mě zase štve v TS2, že když je batole unavené, tak se kolem něj hned všichni dospěláci semknou a když ho konečně některý z nich odnese do postýlky (mezitím stačí batole asi 10x usnout na podlaze a než ho probudím, tak to taky chvíli trvá Tydýt ) tak je schopný ho některý zase vyndat Tydýt takže můžu začít zase odznova Sakra ale je pravda, že nejhorší je v tomhle hlavně návštěva Tydýt

A už se vám někdy stalo, že by si simík vzal sebou do práce novorozeně? Vysmátý mě se to jednou stalo, prostě si ho odnesl do auta a odjel s ním v náručí Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
soarka
Simpařan
Simpařan
soarka


Poèet pøíspìvkù : 380
Join date : 19. 02. 18
Location : Praha

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 04:12 pm

To mě v TS2 štve taky. To pak nadávám a klikám jak zběsilá, abych vystornovala všechny aktivity "nést dítě" a posílám všechny něco dělat, kromě toho jednoho, který opravdu dá to dítě do postýlky. Z toho vždycky šílím. Nebo když je ikonka dítěte taková žlutozelená, tak vím, že má chvilku před nehodou do plíny a oni si ho odnesou k lednici, kde do něj dál futrujou jídlo a ono se jim mezitim pokadí. Nejlepší když hned na to odloží dítě na zem, kde vříská a oni na něj tytyty místo toho aby ho šli hned přebalit Válím se smíchy Válím se smíchy
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty08/04/18, 06:35 pm

Jo to mě taky pěkně štve Vysmátý nejlepší je, když se pokadí novorozenec v postýlce a simík, který je ve stejné místnosti okamžitě přestane dělat všechno co dělá a jde k postýlce a jde ho napomenout Vysmátý zajímalo by mě jaký má z toho to mimino rozum Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Sponsored content





Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   Srovnání The Sims 2, 3, 4 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Srovnání The Sims 2, 3, 4
Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Motivace k hraní a tvorbě v Sims
» Alternativy k The Sims
» Rodokmeny pro SIMS
» Obrázky a videa z The Sims 1
» Co je nového ve světě The Sims 4

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2, 3, 4 :: The Sims 2, 3, 4-
Přejdi na: