Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 
 

 Srovnání The Sims 2, 3, 4

Goto down 
AutorZpráva
Fidgety
Admin - Špičkový tvůrce
Admin - Špičkový tvůrce
avatar

Poèet pøíspìvkù : 207
Join date : 10. 10. 17

PříspěvekPředmět: Srovnání The Sims 2, 3, 4   13/02/18, 09:59 pm

Už jsme tu párkrát narazili na srovnání jednotlivých her, tak jsem založila nové téma, kde se o tom můžeme klidně pobavit více.

Já jsem teď nainstalovala z nostalgie The Sims 2 a musím říct, že po letech na TS3 a hlavně v poslední době TS4 (skoro od jejich vydání), se s některými věcmi sžívám těžko. Takže i když to tady někdy vypadá, že ty čtyřky haním, tak nějaký posun k lepší hratelnosti určitě nastal – třeba v těchto maličkostech:
- Simíci se lépe pohybují, ať už kolem nábytku, nebo jeden kolem druhého. Sice občas projdou skrz něco nebo někoho, ale aspoň se tolik nezasekávají a míň zuřivě mávají. (Aneb teď mi simík protestoval cestou ke schránce, protože na chodníku mu kdosi kradl noviny a stál mu v cestě!)
- Talíře se dají uklidit do ledničky/dřezu/myčky tažením myši, stejně tak odpadky do koše nebo knihy do knihovny. Ano, reálnější je, když si to simíci odnesou sami, ale když ten den je tak krátký.
- Účty se dají platit jedním kliknutím na schránku a simík je zaplatí přímo u schránky při jedné cestě, nependluje s nimi po domě a nikam je nezašije (Jako může, při jiné interakci, ale jde to takto jednoduše).
- Při focení v „Tab-modu“ se dá kamera oddálit kolečkem myši . V TS2 jsem zatím odhalila jen +/-.
- Podlaha nebo stěny se dají volitelně přebarvit naráz v celé místnosti. V TS2 věčně přehlédnu nějaký čtvereček, nebo i celou řadu.
- Jídlo se nenakupuje, ale platí se za suroviny při vaření (pokud nejsou v lednici nebo v inventáři simíka). Ale to asi není plus, ani mínus, ona ta donáška potravin má svoje kouzlo. Ale tvůrci TS4 asi nechtěli hru zatěžovat nadbytečnými NPC postavami.
- Mlíko pro mimina nosí ve čtyřkách simíci po kapsách (nebo miminko může siminka nakojit). Taky nereálné (kromě toho kojení), ale ta cesta k ledničce a zpět je nekonečná – a to by mě dcera hnala, kdyby mi to trvalo půl hodiny, ne-li hodinku.

Tak to je vše, na co jsem (zatím) narazila. Možná se v něčem pletu a uměly to už The Sims 2. Pak budu ráda i za připomenutí, jak na to.

_________________
Můj blog: https://fidgetysims.blogspot.cz/
Moje FB stránka: https://www.facebook.com/FidgetySims/
Návrat nahoru Goto down
http://thesims234.forumczech.com
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží
avatar

Poèet pøíspìvkù : 199
Join date : 10. 11. 17

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   13/02/18, 10:11 pm

A to já si dovolím obhajovat minimálně Simíky z TS2. Možná jsem tvorbu Simíků v TS3 a TS4 moc netrénovala, ale nikdy se mi nepovedlo udělat nějakého opravdu zajímavého - vyšly mi samé plastické figuríny *SORRY*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simpařan
Simpařan
avatar

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   14/02/18, 05:22 am

To je pravda, třeba to s tím mlíkem mi v Sims 2 taky vadí. Hlavně když postýlka je ve druhém patře a lednička v přízemí - to je o nervy. Někdy raději koupím další ledničku a dám ji někam blízko k dětskému pokoji Vysmátý pokud je to teda takhle daleko. No ale pak mi vadí ty prázdné lahve, pohozené všude možně kolem. Než by to sim uklidil, trvalo by to věčnost.
Proto to někdy uklízím sama pomocí delete. Ale myslím, že na to musí být zapnuté moveobject on, což většinou mívám. Takže možnost rychlého úklidu tady naštěstí je, jen si člověk musí zapnout cheat. Přesně jak říkáš, den je moc krátký na to, aby se s tím simové zdržovali.

Podlaha nebo stěny se dají ve dvojce obarvit všechny najednou - podržet Shift a kliknout.

Při placení účtů jde, myslím, kliknout na schránku a zaplatit to tam - pak si sim sám najde, kam ty účty založil Úsměv samozřejmě musí vážit dlouhou cestu domů a ke schránce, ale hlavní je, že to nemusíme hledat sami. Pokud se teda nepletu. Většinou to dělám tak, že kliknu na schránku, aby vybral účty, pak hned tu interakci zruším a on je položí někam vedle schránky. A pak kliknu, ať to zaplatí.

Je to zajímavé srovnání. To placení za suroviny zní dobře. Ale to nikdy simům nedojde jídlo? Dovážka jídla mi nevadí, jen to musí člověk sledovat, aby nezůstal úplně bez jídla. To se mi nemůže stát, protože mám stažené jídlo, které se dá koupit v inventáři a normálně sníst. Někdo to řeší i tak, že koupí novou ledničku, když ho obtěžuje, že musí čekat, až to jídlo dovezou. Já jsem hlavně ráda, že nemusím pokaždé jet do obchodu. To načítání pozemků je někdy zdlouhavé. Často mě to odrazuje od toho vůbec někam jet.

Potom další věc, která se mi líbí - že se nemusí nakupovat oblečení v trojce nebo čtyřce (nebo obou?) - stačí se převléct. To bych potřebovala - nebaví mě nakupovat tolik oblečení pro každého. Aby člověk měl nějaký výběr a zjistil, co simovi sluší, musí toho nakoupit hodně. Sice mám ten věšák na nakupování oblečení z domu zdarma, ale je to hodně klikání a trvá trošku dlouho, než se načte tabulka s oblečením - to je ale moje chyba, protože mám přehlcenou hru downloady.

Souhlasím i s Ludmilou - simíci se mi graficky vůbec nelíbí hlavně ve trojce. Ve čtyřce už je to lepší a jsou tam široké možnosti. Dvojka pro mě přesto zůstává v tomto číslo jedna, i když tedy nepoužívám defaultní kůže, takže moji simové jsou hodně upravení oproti MO základní hře.
Líbilo by se mít některé prvky ze trojky/čtyřky ve dvojce Úsměv na druhou stranu je fakt, že díky některým nedotaženým věcem bývá v té dvojce sranda, třeba když sim nemůže překročit nějakou malou věc na zemi Vysmátý někdy to bývá otravné, ale často to přináší hodně vtipných situací Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simpařan
Simpařan
avatar

Poèet pøíspìvkù : 138
Join date : 11. 12. 17

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   14/02/18, 08:10 am

S těmi lahvemi s vámi souhlasím, vždycky mě štve, jak mi simíci courají s miminama po celým domě, je to k vzteku :]:->:

Jinak ty lahve jdou uklízet s delete i bez toho cheatu (stejně jdou "vyhodit" i knížky, který některý simíci nechávají poházené všude po podlaze a stolech) Mrkající

Ale je pravda, že ještě víc mě štvou ty jejich poházené hrnky a kalíšky od kafe, nechápu proč je musí (když už je nemůžou hodit rovnou do myčky) nosit po celém domě a odkládat je všude na každý volný stolek Tydýt

Na placení účtů používám stejný trik jako Hellohello, hned co mi strčí simík ruku do schránky tak akci stornuju a simík mi poštu položí na zem a nejde s ní do domu Úsměv pak jednoduše ťuknu na schránku a dám zaplatit všechny účty a je hotovo Úsměv

V případě jídla si vždycky nechávám co možná nejvíc zbytků v lednici, jinak mi donáška jídla nevadí Úsměv

S tím oblečením mě to taky štve, načítání dalších pozemků je moc zdlouhavé. Když se mi nechce nikam s nimi jet, tak se prostě ňáký simík naučí šít (u mě to většinou odskáčou staroušci v důchodu Vysmátý )

Jinak simíci se mi taky víc líbí v TS2 a když si je člověk ještě vylepší downloady tak vypadají úžasně (a to ti moji chudáčci jsou vesměs MO Vysmátý protože mám staženo jen hodně málo skinů a nevím proč, ale pořád se mi víc líbí MO kůže Vysmátý , i když pár vyjímek s jinou pletí mám taky Mrkající ale jinak si je spíš vylepším make-upem, vlasy a oblečením)

S tím překračováním s tebou souhlasím, někdy je to vtipný, ale jindy je k vzteku, např. když simík nemůže vstát od pc, ptž na druhé straně kdosi maluje a druhou stranou taky nevyleze, ptž od něj kousek stojí někdo jiný s telefonem v ruce... normální člověk by se protáhl, ale on nemůže Tydýt i když je pravda, že minule mě jedna siminka pobavila (shlukla se kolem ní hromada simíků a zablokovali ji v rohu pokoje, takže za sebou měla knihovnu, před sebou lidi, vedle sebe zeď a po druhé straně simíka sedícího u pc... normálně bych čekala, že tam bude stát a bude se pořád jen vztekat a já s ní Vysmátý a chvíli to i skutečně dělala, ale pak to najednou vzdala a prošla mezerou mezi počítačovým stolem a židlí a samozřejmě skrz ruce cizího sima Vysmátý )

Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin - Špičkový tvůrce
Admin - Špičkový tvůrce
avatar

Poèet pøíspìvkù : 207
Join date : 10. 10. 17

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   14/02/18, 10:42 am

Díky moc za tipy Mrkající Jak říkám, jsou to jen maličkosti Vysmátý  To s tou schránkou jasně, jde to obejít. Jen v tom TS4 je už rovnou po doručení pošty interakce "Zaplatit účty" a od nějakého dodatku dokonce simík nemusí ke schránce vůbec a může to zaplatit přes mobil. Tak je to takové příjemné zlepšení Úsměv

Jídlo nedojde, prostě v ledničce mají jen to, co si sami uvaří nebo vypěstují (pokud to tam teda dají) a jinak se za suroviny platí přímo při vaření. A pro úpravu oblečení stačí kliknout na skříň nebo zrcadlo, otevře se CAS a dá se upravit oblečení i účes.

Ale největší posun je asi fakt v tom stavění, kde plno věcí je v základu, nemusí se zadávat tuna cheatů, aby se dalo kloudně stavět (mimo mřížku, o 45° apod.). Ty stěny a podlahy se právě přebarvují podržením myši rovnou v tahu, a dokonce jde přepnout, aby se obarvila celá místnost jedním kliknutím myši.
Jo, a napadá mě ještě jedna věc - jde nějak posunout celý dům po pozemku? Protože to jsem v TS2 nikdy neuměla, vždy jsem stavěla nové zdi a bourala. V TS4 to jde určitě, stejně jako tahem myši zmenšit nebo zvětšit místnost, což pro mě a mé tisíceré úpravy taky užitečný nástroj Vysmátý

Jinak ti simíci ve dvojce jsou fakt hezcí, kor se staženými věcmi. Trojka byla tragédie, však tam vím, že jsem sice i hrála, ale simíci mi na rozdíl od dvojky vůbec neutkvěli v paměti. Čtyřky se v tomto poučily, ten CAS má docela dost nástrojů, takže kdo si s tím umí pohrát (já ne), tak vytvoří taky moc pěkné postavy.

(jsem se zase rozepsala, ale jak to teď mám nainstalované zaráz, tak jsem plná dojmů Červenám se Vysmátý  )

_________________
Můj blog: https://fidgetysims.blogspot.cz/
Moje FB stránka: https://www.facebook.com/FidgetySims/
Návrat nahoru Goto down
http://thesims234.forumczech.com
Lucisab
Simpařan
Simpařan
avatar

Poèet pøíspìvkù : 138
Join date : 11. 12. 17

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   14/02/18, 12:11 pm

Myslím, že to nejde nebo jsem aspoň nikdy nic takovýho neviděla ani nikde jinde. A klidně se rozepiš Mrkající ráda si poslechnu rozdíly mezi TS4 a TS2 Mrkající

Jinak mě by v TS4 asi chyběli ti zloději (ne že bych zbožňovala, když mi tam nějaký vleze do baráku, ale přijde mi to pak víc reálný)

Jinak taky se vám už v TS2 stalo, že vám policista nepřepral zloděje? Mě se to párkrát stalo. Zloděl zdrhl a policista mi akorát napsal hlášku, že asi není tak ve formě jak si myslel Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Shina
Špičkový tvůrce
Špičkový tvůrce
avatar

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 20. 01. 18

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   14/02/18, 02:27 pm

Se stavěním souhlasím s Fidgety. To se s dvojkou ani nedá srovnávat. Možnost otáčet celým pozemkem podle potřeby, posouvat jenom stavbu, zmenšovat nebo zvětšovat místnosti jedním tahem, to je k nezaplacení. To ve dvojce nejde. Vždycky mě tak vytáčelo, když už jsem byla s něčím téměř hotová a najednou si uvědomila, že bych ten dům přeci jen o pár čtverců posunula... Sakra Další velké plus má u mě zvětšování a zmenšování objektů. To je prostě paráda *THUMBS UP* Člověk má o tolik víc možností ve stavění a zařizování. Navíc se mi líbí, že je ve čtyřce spoustu dekoračních objektů, takže v podstatě nepotřebuju žádné downloady. Co mi ale ve čtyřce docela chybí jsou auta a garážové dveře. Jo a úprava terénu. Docela bych ocenila, kdybych mohla sem tam udělat na pozemku nějaký ten kopeček.

Simíci mi ve čtyřce vyhovují a postupem času se mi dokonce začali líbit víc než ti dvojkoví. A i tam si jakž takž vystačím bez downloadů (kromě skinu, očí a make-upu). Musím říct, že vlasů a oblečení je velké množství a většina je jich vážně moc pěkná. Pak se mi ještě líbí, že pánské vlasy můžou mít i ženy a naopak. Vlastně nejen vlasy... oblečení, doplňky, šperky i make-up. Ve dvojce je většina maxis vlasů řekněme ne úplně lichotivá Vysmátý A kdyby nebylo kolekce H&M, bylo by oblečení hotovou katastrofou Zmatený
Návrat nahoru Goto down
https://shinasims.tumblr.com/
Hellohello
Simpařan
Simpařan
avatar

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   15/02/18, 05:05 am

Bohužel přesunout celý dům ve dvojce nejde :( je to škoda, někdy bych tak strašně potřebovala celý barák prostě sebrat a posunout o pár čtverečků, ale smůla. Muselo by se to celé zbourat a postavit o kus dál. Což jsem už byla párkrát nucena udělat Vysmátý Takže si na začátku stavby člověk musí sakra rozmyslet a propočítat, odkud kam přesně ten dům postavit, aby tam zbylo dost místa na jiné aktivity. Takže první věc, co dělám hlavně při soutěžích, že si vezmu čtverečkovaný papír a propočítám si, kolik čtverečků dům zabere a zhruba si řeknu, jak velký pozemek musí být, ať je tam dost místa (často i s ohledem na garáž, která má taky svá omezení), jak má být orientovaný + se snažím dělat pozemek co nejmenší. Tahle funkce posouvání a otáčení domu by se mi ve dvojce hodila.
Taky to otáčení objektů o 45 stupňů. Což ve dvojce jde taky pomocí cheatu, ale záleží vždy na předmětu - ne vždy je potom funkční. Třeba takové ty lenošky nebo záchody nebo postele, s tím mívám největší problémy při otáčení o 45°. Někdy bych si ráda udělala interiér trošku jinak, ale tohle mě limituje a jde mi hlavně o funkčnost, všechno musí být dobře průchozí a použitelné, takže podle toho vybavuju domy a některých prvků se musím vzdát.

Jen mě docela šokovalo, že ve čtyřce se úplně vypustila úprava terénu - tohle prostě nechápu. Je to velké omezení. Na to, kolik má čtyřka stavebních možností. Myslíte, že to ještě přidají? Připadá mi to jako základní věc, která by měla být ve hře už od začátku. Nevím, jak se jim to bude přidávat později. Ale snad ano. Možná to někde v programování je skryté a už nachystané na to, aby to později přidali. Protože takové široké stavební možnosti si zaslouží zasazení do upraveného terénu. Úsměv

Naštěstí vymalovat celá místnost jde ve dvojce taky jednoduše, jedním kliknutím, jen s podržením toho Shiftu. Myslím, že tohle nešlo jenom v jedničce? Ale možná se pletu - to už je opravdu hodně dávno. Stejně jako se nemusí vyklikávat jedno políčko po druhém, ale dá se táhnout myší a hezky se vše obarví. Aspoň nějaké urychlení stavby Úsměv Případně podržet shift a vytvoří se celá místnost, taky hezká funkce a už ve dvojce.


Ti zloději, sociálka apod. jsou zajímavý přídavek do hry Úsměv akční scény navíc, oživení hry.

No a když tak přemýšlím nad úplně osekanou základní hrou bez downloadů, tak co se týká vzhledu simů, nejvíc se mi líbí ti čtyřkoví. I co se týká možnosti vytváření simů, oblečení, vlasů... to musím uznat, že je to hezčí a propracovanější. Což není divu, přece jen je to nejnovější hra. Zato trojka je u mě až na posledním místě. I co se týká tvaru těla, líbí se mi hodně dvojka (jen mohlo být více stupňů tloušťky) a samozřejmě taky čtyřka, tam je to promakané.

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Shina
Špičkový tvůrce
Špičkový tvůrce
avatar

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 20. 01. 18

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   17/02/18, 10:01 am

Ten terén je fakt škoda. Upřímně si nemyslím, že by ho časem přidali. Podle mě to může být docela složité právě kvůli tomu, jak se dají stavby volně přesunovat. Těžko říct...

A ještě jsem si zapomněla postěžovat na trojkové simy Vysmátý Ti jsou graficky tak nepovedení, že je zaručeně poznám na jakékoliv fotce. Naopak mám občas problém rozeznat z fotek, jestli je sim ze čtyřky nebo ze dvojky.
Návrat nahoru Goto down
https://shinasims.tumblr.com/
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   

Návrat nahoru Goto down
 
Srovnání The Sims 2, 3, 4
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2, 3, 4 :: The Sims 2, 3, 4-
Přejdi na: