Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Srovnání The Sims 2, 3, 4

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
soarka
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 217

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   23/05/18, 10:03 pm

Mám nějaké poznatky mezi TS4 a TS2. Dnes jsem se konečně dostala k tomu, že jsem si zkusila začátečnicky se hrou sžít.

V TS4 - vadí mi, že

- se automaticky nesmaže akce "jít sem". Často se překliknu a než zjistím, že si Simka někam vyrazila za barák místo toho, aby šla jíst nebo něco, tak už uběhne nějaký čas
- než jsem přišla na rozdíl mezi Odnést a Uklidit u podávaného jídla. Kupodivu Uklidit je dát do ledničky a Odnést je vyhodit Vysmátý
- všechny interakce, co jsem dnes použila na jiné Simy, byly asi jen pozitivní, protože se mi nestalo, že by si některý nepadnul do okna  Šokovaný, doufám, že i to jde a ne, že se na sebe pořád jen smějí
- při stavbě je škoda, že je to takhle na rolování a ne na stránky, jako v TS2. Dost se v tom nábytku ztrácím Smutný
- všechno co jsem měla na liště dole (kapátko, šipka zpět, apod..) je teď nahoře Vysmátý
- čas! Já se nějak nechytám. Nevím jak dlouho trvá jídlo, spánek, sprcha. Přijde mi že hrozně moc. A ty Simí indikátory nějak nekorespondují s tím, co Simovi je  Nevím má oranžové jídlo, ale už je Nesvá, protože hladoví. Ale pak jí asi tak 3 hodiny. Spát chodí pozdě, protože to světlo venku mi přijde, že je pořád, nepoznám jinak, než podle času, že přišla už noc Vysmátý Snad to nějak vychytám..
- Simka mi nedá nijak vědět, že je něco špatně, než tím, že mi to napíše momentální náladu. Tam se nevztekají, nemávají na mě, že mají hlad nebo jsou unavení. Tady se baví s někým, koho má na návštěvě a ona už maže do postele aniž by mi dala nějak vědět, že je něco špatně..
- u té práce mi chvilku trvalo, než jsem přišla na to, jak mám udělat nějaké práce z domova, než jsem se vším proklikala  Unavený
- hrozně moc klikání

Vypadá to, že se mi hra nelíbí, ale má to i svoje klady samozřejmě  Andílek

chválím:
- šatník a snadnější měnění oblečení a ty boty Láska !!
- multitasking (Simka jí a aniž by se musela zvednout, tak si pustí hudbu a hned je happy)
- nastavování jednotlivých světel na barvu a intenzitu
- více možností interakce s objekty
- telefon, který je se simíkem od začátku a ty hovory jsou takhle super. Ne že zvoní telefon a zvoní a zvoní, dokud ho někdo nezvedne. Tady hned víte kdo volá a co chce

Zatím jsem ve fázi zvykání, chce to čas  Vysmátý  Pohoda
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 420

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   23/05/18, 10:17 pm

@soarka napsal:

- při stavbě je škoda, že je to takhle na rolování a ne na stránky, jako v TS2. Dost se v tom nábytku ztrácím Smutný
Co přesně tímto myslíš? Naopak mi přijde, že je to mnohem přehlednější + můžeš chytnout okraj lišty a vytáhnout ji nahoru a tak roztáhnout tu nabídku. Navíc můžeš jednodušeji vyhledávat podle rozšíření nebo dokonce podle názvu předmětu. Máš tam potom (ale to bylo i ve dvojce, ne?) rozdělení podle místností a podle funkce. Nevím
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
soarka
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 217

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   24/05/18, 08:44 am

Nevěděla jsem, že se lišta dá natáhnout, zkusím to a třeba to bude lepší Úsměv myslím tím ten seznam věcí, než se mi ukážou ikonky nábytku. Ta lišta třeba s "Sanitární vybavení" a "Spotřebiče" a tak.. mohly tam být rovnou ikonky, jako v TS2. Jednou jsem opravdu nemohla vůbec najít myčku, myslím, že jsem ji pak našla mezi mikrovlnkami nebo tak Vysmátý říkám, teprve začínám, ale už mám více respektu ke stavbě v TS4 *YES*
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 420

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   24/05/18, 11:46 am

@soarka napsal:
Nevěděla jsem, že se lišta dá natáhnout, zkusím to a třeba to bude lepší Úsměv myslím tím ten seznam věcí, než se mi ukážou ikonky nábytku. Ta lišta třeba s "Sanitární vybavení" a "Spotřebiče" a tak.. mohly tam být rovnou ikonky, jako v TS2. Jednou jsem opravdu nemohla vůbec najít myčku, myslím, že jsem ji pak našla mezi mikrovlnkami nebo tak Vysmátý říkám, teprve začínám, ale už mám více respektu ke stavbě v TS4 *YES*
Chápu tě. Třeba to rozdělení nábytku atd. bylo skvělé, ale jinak jsem možnosti stavění docenila plně až tak po dvou letech hraní :-D .
Mrkni se SEM, napsala jsem tam nějaké tipy na stavění Úsměv

Jinak na TS4 mě nejvíc štvou ty místnosti, že to lecky rozhodí celou stavbu. Taky, že tam není colorwheel jako u TS3. A taky, že dělat otevřený prostor přes dvě patra je peklo.
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Fidgety
Admin - Bronzový simík stavitel
Admin - Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 611

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   24/05/18, 12:48 pm

@soarka napsal:

- se automaticky nesmaže akce "jít sem". Často se překliknu a než zjistím, že si Simka někam vyrazila za barák místo toho, aby šla jíst nebo něco, tak už uběhne nějaký čas
Tak tohle musím vyzkoušet, já myslela, že se maže :-D No, a nebo ji podvědomě mažu sama Vysmátý
@soarka napsal:

- než jsem přišla na rozdíl mezi Odnést a Uklidit u podávaného jídla. Kupodivu Uklidit je dát do ledničky a Odnést je vyhodit Vysmátý
Tuhle interakci nepoužívám, já ten talíř chytnu myší a přetáhnu sama buď do ledničky nebo do myčky nebo do koše (stačí na něj kliknout a držet levé tlačítko myši, a když dojedeš na místo, tak ta lednička se jakoby podsvítí a šup, je uklizeno *OK* )
@soarka napsal:

- všechny interakce, co jsem dnes použila na jiné Simy, byly asi jen pozitivní, protože se mi nestalo, že by si některý nepadnul do okna  Šokovaný, doufám, že i to jde a ne, že se na sebe pořád jen smějí
Spíše se smějí, ale párkrát se mi stalo, že někoho potkali třeba v parku a když jsem jim chvíli nevěnovala pozornost, už byli v mínusu. A takovému Renému, který má vlastnost Zlý, skáčou zlé interakce samy.
@soarka napsal:

- všechno co jsem měla na liště dole (kapátko, šipka zpět, apod..) je teď nahoře Vysmátý
Na to se dá zvyknout.. Mně naopak v TS2 chybí to vyhledávání podle názvu. Hlavně když mám stažený obsah, tak je to k nezaplacení - najdu si celý set najednou a nemusím lovit, kam se mi to ztratilo *THUMBS UP*
@soarka napsal:

- čas! Já se nějak nechytám. Nevím jak dlouho trvá jídlo, spánek, sprcha. Přijde mi že hrozně moc. A ty Simí indikátory nějak nekorespondují s tím, co Simovi je  Nevím má oranžové jídlo, ale už je Nesvá, protože hladoví. Ale pak jí asi tak 3 hodiny. Spát chodí pozdě, protože to světlo venku mi přijde, že je pořád, nepoznám jinak, než podle času, že přišla už noc Vysmátý Snad to nějak vychytám..
- Simka mi nedá nijak vědět, že je něco špatně, než tím, že mi to napíše momentální náladu. Tam se nevztekají, nemávají na mě, že mají hlad nebo jsou unavení. Tady se baví s někým, koho má na návštěvě a ona už maže do postele aniž by mi dala nějak vědět, že je něco špatně..
Jídlo trvá dlouho, hlavně když se simíci vykecávají (já mám mod, který jim omezuje počet interakcí mezi sousty, ten je zlatej!) Ale v TS2 taky nebyli zrovna rychlíci, ne? Na umývání používám sprchu, ve vaně se totiž válí děsně dlouho. A když je ukazatel oranžový, tak už protestují, a jde jim to do náladovky. Ale pokud něco potřebují, tak se ta ikonka potřeb (vpravo dole) změní na tu nejnutnější potřebu (např. příbor, když mají hlad, a je podbarven žlutě, pak oranžově nebo červeně). A někdy to dají znát, třeba když se jim chce na záchod, zkříží nohy, drží se za močák a poskakují (myslím). A s tím světlem - v jakém hraješ sousedství? Mně totiž přijde, že třeba v Lázeňské oáze se stmívá později, ale možná je to jen můj dojem.

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Srovnání The Sims 2, 3, 4   

Návrat nahoru Goto down

Srovnání The Sims 2, 3, 4
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2, 3, 4 :: The Sims 2, 3, 4-
Přejdi na: