Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Domy od Sarah666

Goto down 
AutorZpráva
Sarah666
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 38

PříspěvekPředmět: Domy od Sarah666   07/04/18, 01:19 am

Keďže som nemala potvrdenú registráciu, nestihla som sa zapojiť do súťaže Houseplan, tak dávam k nahliadnutiu aspoň takto. Mala som problém s fotením, keďže to bol úzky dom a kamera v TS2 je značne obmedzená, takže aspoň takto Úsměv

Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 745

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   07/04/18, 04:21 pm

Pěkné bydlení. Sice bych Ti v soutěži asi strhla nějaký ten bod za nedodržení barev a málo trpajzlíků, ale zase tam máš moc pěkný ten dětský pokoj, koupelnu a líbí se mi i ten obraz v ložnici *THUMBS UP* ! K tomu focení Ti doporučím používat rozsvícená světla - v prádelně máš třeba úplnou tmu, zkus tedy umisťovat světla do místností v nočním módu, ona se pak ve dne rozsvítí). Taky zkus fotit místnosti se stropem a z úhlu, je to lepší, hlavně v menších prostorech - ale neboj, mně to taky moc nejde Mrkající A ještě je fajn venku fotit bez čtverečků, například záhony nebo jezírka tak líp vyniknou. Z kritiky si nic nedělej, každá z nás tady nějak začínala, na minulém fóru to občas býval dobrý masakr, my jsme tady docela hodné Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin - Zlatý simík stavitel
Admin - Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 710

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   07/04/18, 07:54 pm

Vážně pěkný domek... Doufám, že jich tu od tebe uvidíme více Mrkající A Ludmila to pěkně vystihla, hlavně od nás když kritika, tak věřím, že konstruktivní Mrkající A je pravda, že "za starých časů" to bylo ostřejší, ale myslím, že my se spíš snažíme poradit, než někoho strhat Andílek

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Sarah666
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   07/04/18, 10:39 pm

@Ludmila napsal:
Pěkné bydlení. Sice bych Ti v soutěži asi strhla nějaký ten bod za nedodržení barev a málo trpajzlíků, ale zase tam máš moc pěkný ten dětský pokoj, koupelnu a líbí se mi i ten obraz v ložnici *THUMBS UP* ! K tomu focení Ti doporučím používat rozsvícená světla  - v prádelně máš třeba úplnou tmu, zkus tedy umisťovat světla do místností v nočním módu, ona se pak ve dne rozsvítí). Taky zkus fotit místnosti se stropem a z úhlu, je to lepší, hlavně v menších prostorech - ale neboj, mně to taky moc nejde Mrkající A ještě je fajn venku fotit bez čtverečků, například záhony nebo jezírka tak líp vyniknou. Z kritiky si nic nedělej, každá z nás tady nějak začínala, na minulém fóru to občas býval dobrý masakr, my jsme tady docela hodné Mrkající  
Ďakujem za pochvalu. Jasné, beriem kritiku, toto som fotila ešte vtedy dávno, teraz už by som tie svetlá mala rozsvietené. A tie štvorčeky ma štvali aj pri hrade, skúšala som cheat na odstránenie mriežok, ale nezafungoval a mala som málo času na vytvorenie rodiny, aj tak všetko stíham za 2 minúty 12 a to doslova. Trpaslíkov nemám rada, tak som ich dávala striedmo Červenám se
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   07/04/18, 10:42 pm

@Fidgety napsal:
Vážně pěkný domek... Doufám, že jich tu od tebe uvidíme více Mrkající A Ludmila to pěkně vystihla, hlavně od nás když kritika, tak věřím, že konstruktivní Mrkající A je pravda, že "za starých časů" to bylo ostřejší, ale myslím, že my se spíš snažíme poradit, než někoho strhat Andílek
Ďakujem, ja beriem iba konštruktívnu kritiku :) a tieto od vás sú. Domy pridám, na jeden som fakt hrdá a keď hrám ich rodinu, tak sa vždy kochám. Pozriem fotky a určite pridám.
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   07/04/18, 10:51 pm

Čtverečky se dají vypnout přímo ve hře, cheat není potřeba, ani nastěhovaní Simíci. Jen si momentálně nevybavuji, jak se ta ikonka jmenuje (jsem u přítele a tady hru nemám nainstalovanou). Zítra večer na to mrknu, pokud mě tedy dřív nedoplní třeba Hellohello, která umí s focením poradit mnohem líp než já Mrkající A na další Tvá dílka už se taky těším, zkusíš i ten bunkr ?
Návrat nahoru Goto down
soarka
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 267

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   07/04/18, 11:29 pm

Ta ikonka je ten svazek klíčů Úsměv alespoň já ho používám, když nechci čtverečky na fotkách
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 634

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   08/04/18, 04:03 am

@soarka napsal:
Ta ikonka je ten svazek klíčů Úsměv alespoň já ho používám, když nechci čtverečky na fotkách

Jen pro upřesnění, je to tahle ikonka:

Domeček se mi líbí, hlavně interiér!  *THUMBS UP* je opravdu příjemný, hezký, světlý,ničím neruší a dětský pokoj je úžasný :) ty planety jsem taky kdysi měla, dobrý nápad :)
Taky nemám ráda trpaslíky, ale stačíje rozmístit jen na to focení a pak je můžeš smazat a užít si hraní bez nich  Mrkající

Až budeš fotit příště, zkus zapnout světla, dům vždy na fotkách vypadá lépe pěkně prosvětlený. A pokud máš Apartment Life, bylo by nejlepší fotit i se stropem. Pokud ne, i tak se dá dům hezky nafotit, aby nebyly nahoře vidět uříznuté zdi. Případně fotku pak oříznout v nějakém grafickém programu.
Osobně fotím nejraději zevnitř místnosti, na úrovni pohledu simů, se zvednutými stěnami, vypadá to realističtěji a jdou vidět tapety.
Můžeš zkusit fotit pomocí tabulátoru, tenhle mód je přímo k nezaplacení:
Zmáčkni TAB, potom se můžeš rozhlížet hýbáním myši.
šipky - pohyb
Q a E - pohyb nahoru, dolů
+ a - přibližuje a oddaluje
X - oddálí pohled, zároveň ale zkreslí okraje, takže je dobré to používat s mírou  :) - nedávat na max. úroveň. Vhodné také pro malé místnosti.

Myslím, že Home zvedá stěny (End snižuje),  PageUp ti ukáže i další patro, PageDown sníží patro. To se dost hodí třeba při focení domu zvenčí, když fotíš zdola a chceš zabrat celý dům.

Fotí se pomocí C.
A ven z tohohle módu se dostaneš opětovným zmáčknutím TAB.

Já potom fotky ještě 1x doostřuji, protože se ukládají mírně rozostřené, není to ostré jako ve hře. Ale pak už nepřidávám žádné další efekty, ať zůstanou přirozené tak, jak je to ve hře. Max. to oříznutí :)
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 686

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   08/04/18, 03:31 pm

Moc povedený domek *THUMBS UP* interiér je moc hezký a nic v něm nevyčnívá *THUMBS UP* i mě se nejvíce líbí dětský pokoj *BRAVO* je v něm krásně vidět chlapcovo zapálení do vesmíru *BRAVO*

Jinak já fotím hlavně s TAB Mrkající díky němu se pak zobrazují třeba i schody a nebo digestoř nad sporákem Mrkající a co se týká kostiček tak to řeším tím, že si tam nastěhuji simíky Vysmátý a pak pomocí cheatu posouvám čas Vysmátý to s těmi klíči jsem vůbec netušila, takže jsem zase o něco moudřejší Vysmátý Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   12/08/18, 10:22 pm

@Lucisab napsal:
Moc povedený domek *THUMBS UP* interiér je moc hezký a nic v něm nevyčnívá *THUMBS UP* i mě se nejvíce líbí dětský pokoj *BRAVO* je v něm krásně vidět chlapcovo zapálení do vesmíru *BRAVO*
Ďakujem za pochvalu, priznám sa, že aj mne sa najlepšie robil.
Jinak já fotím hlavně s TAB Mrkající díky němu se pak zobrazují třeba i schody a nebo digestoř nad sporákem Mrkající a co se týká kostiček tak to řeším tím, že si tam nastěhuji simíky Vysmátý a pak pomocí cheatu posouvám čas Vysmátý to s těmi klíči jsem vůbec netušila, takže jsem zase o něco moudřejší Vysmátý Vysmátý

Tabulátor som skúšala aj ja, dúfam, že nabudúce opäť nato nezabudnem *SORRY* Červenám se Ja kľúče používam teda výlučne na zmenu farby objektov a že potom nie sú vidno štvorčeky som si ani nevšimla. :)
No čo, učíme sa stále
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   22/10/18, 01:46 am

Jesenný dom podľa rozvrhnutia
Dom je ladený celý do jesene, dúfam, že tých listov tam nie je nakoniec príliš. Pridala som pár polstienok, inak dúfam, že som pôdorys dodržala, ten mi dal najviac zabrať, pretože som TS4 ešte nehrala a je pre mňa ich rozvrhnutie dosť nečitateľné. Nevím  Neodolala som a na fotenie som dala reflexné podlahy.
V dome žijú dve sestry Agátka a Deni, obe čerstvé vysokoškoláčky so slušne rozbehnutou kariérou
Tu je celý dom s pôdorysom

Exteriér zblízka

Pôdorysy

Vstupná chodba s obývačkou, jedálenským kútikom- hej, zmenila som farbu taburetky pri krbe  Úsměv

Kuchyňa s barovým kútikom (strašne silno mi svietili svetlá, ale pult je biely)

Kúpeľňa na prízemí

Spálňa na prízemí

Poschodie
Chodba s východom na balkón

Druhá spálňa v romantickom štýle

Druhá kúpeľňa

Miestnosť na zábavu- šachy, ateliér

Pracovňa

Detská izba

Robila som v TS2
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   25/10/18, 06:07 pm

Moc zajímavé provedení soutěžního domku *THUMBS UP* moc se mi líbí sedačka v obýváku Láska
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   30/11/18, 11:16 pm

Tak stíham aj ja, ale na začiatok sa ospravedlňujem, dom mal vyzerať ešte trochu lepšie, ale keď mi hra nespadla aspoň 20x tak ani raz, z toho sa mi štartuje cca 45-60 minút, tak to bolo na porazenie. To, čo som tam chcela dať, mi kazilo hru. Nakoniec aj pri fotení mi padla, chcela som spraviť ešte pár záberov s opravami, ale bohužiaľ. Nemám ani dobré foto toho, kto tam žije Smutný

Dom je postavený na okraji malého mestečka Appleyork, hlboko pod kopcom. O tom, kto tam žije sa vedú už dlho legendy, z ktorých ťažia hlavne tínedžeri. Žije v ňom Alfons Prudký, ktorý pred dlhými rokmi prišiel o ženu (hovorí sa, že svoju ženu zabil, čiže mu ušla alebo zomrela po dlhej a ťažkej chorobe). Je to podivín jak „se patří“. Oblečenie prehryzené moľami, strapaté vlasy podľa vzoru Andyho Warhola... Proste podivín. Dom je zanedbaný, všade sa olupuje farba. Ale nikto nevie, čo sa v dome s dvoma malými, zamrežovanými oknami dolu a jedným malým na poschodí deje. K jeho domu sa bojí chodiť sám aj poštár a noviny mu radšej prehadzujú cez plot. Ale ako sa na mladých patrí, raz si vyhliadli chvíľu, keď starý Alfons odišiel a rozhodli sa nakuknúť cez plot, ktorý je, nevedno prečo, ponechaný v rohu v dezolátnom stave. Partia tínedžerov však preskočila plot a dostala sa až na pozemok.

"Poďte sa pozrieť, tu je dobre vidieť na dom cez tieto diery."

"Ale nevieme, čo ten starý blázon tak skrýva." A tak sa odhodlali preskočiť plot a prebádať pozemok.
"Pozrite, zdá sa, že ovocný sad už pred rokmi vyhynul, ale nikto sa nemá ani k tomu, aby tie stromy popílil."

"Tu je veľké jazero a celé zahmlené, tadiaľ sa nedostaneme. Musíme to obísť alebo prejsť cez plot na terasu."

Pri obchádzaní domu si všimli budovu, malú kôlňu, ktorá je skoro úplne skrytá za veľkým stromom.
"Pozrite sa, tam vzadu dačo je?--- Tie dvere vyzerajú, že sa dajú otvoriť." A tak vošli.

"Tu sú len nejaké sudy s jedlom, asi zásoby, ale prečo vonku? Aha, tu sú strešné schody, potiahnem ich."
Na streche domu našli samé zachytávače bleskov, solárny konektor, ale čo ich ohromilo bol veľký obelisk, ktorý vyzeral starodávne.
"Myslíte si, že si to doviezol z Egyptu? A načo mu to je?"
"Poďme pozrieť, či sa nedostaneme do domu." --"Určite to chceš skúsiť?"- "Jasné, veď keby sa objavil, utečieme cez plot tomu starému dedovi."
Na terase našli okrem grilu a posedenia aj nejaké haraburdy a všade sa povaľovalo staré tlejúce lístie.

Dvere na terasu zamknuté. Obišli ešte raz dom a pod starými novinami našli starý hrdzavý kľúč. Tu sa im podarilo otvoriť vchodové dvere a vojsť do vnútra.
„Aaaaaaaaa, vidíš tie pavúky. Fuj, nemám ich rada. Pozrite, schody nahor. ---Otvoríme všetky dvere najprv dolu!“

A začali preskúmavať dom. „Tu je kúpeľňa, ešteže sa mi nechce!“
Otvorili dvere do kuchyne. „Fuj, to je nechutné! Pozrite sa, má tu kalendár starý 10 rokov, ten asi na čistotu veľmi nie je.“

Išli ďalej, našli dvere do izby, kde sa povaľovali po zemi špinavé veci.
(foto aj so susedom, ktoré vzniklo ešte pred príchodom partie)

a nejakú starú veľkú knižnicu, pred ktorou sa povaľovali škatule.
„Tu je celkom pekná obývačka, až na tú pohovku a pavúky! Je vidno, že niekedy mal ženu, pozrite v tej vitríne je aj jej fotka, keď bola mladá. Hmm, pekná“

„ale ten televízor je dobrá haraburda!“

„Poďme hore, tam asi bude niečo viac.“-  Vystúpali po schodoch, ale našli tam zamknuté zamrežované dvere.

„Kam teraz? Nič sme nezistili, dopekla. Aspoň sa pozrime, čo číta, asi sa nič iné nedozvieme. -.-Tak dobre, ideme.“--- „Tak tu máme- anatómia, meteorológia, Kabala, Stredoveká inkvizícia, Golem... To čo všetko študuje? To je divné.“ A pri potiahnutí starovekej histórie začuli slabé šťuknutie  a ocitli sa v malej miestnosti so stolom plných kníh, ktoré vyzerali aspoň niekoľko storočí staré.
„Tu cez podlahu niečo presvitá.---Dávaj pozor, možno sú tam hnilé dosky a zlomíš si krk!“
„Počkajte, veď v podlahe je rebrík! Poďme dolu, aspoň budeme vedieť, čo je vo veci. Zatiaľ sme videli iba ošarpané a smradľavé izby.“ Na ich prekvapenie sa v miestnosti rozsvietili silné reflektory, ktoré ich priviedli do špičkového laboratória.

Čo to tu robí? Výskum, ale čoho? Na stole sú nejaké papiere... on chce vytvoriť človeka!“ Aha, tu sú kľúče, možno od toho poschodia!
Vyšli na poschodie, kľúč pasoval skvele, bolo vidno, že ho niekto používa. Tu našli nielen posteľ, stôl so stoličkou, ale v rohu za klietkami (za klietkami) stál vysoký divný chlap. To bolo na nich už priveľa a utekali, čo im sily stačili.
A tak sa nestihli dozvedieť celú pravdu a tá bola asi takáto: Alfonsa opustili žena kvôli inému mužovi. On ako múdry a vzdelaný človek sa uchýlil ku knihám. Čítal všetko, čo sa dalo, ale dom zostával pustý a zanedbaný. Stále viac pociťoval samotu a tak sa pokúsil o oživenie človeka podľa vzoru Frankensteina. Pri svojich výskumoch a pokusoch si dal priviesť starý egyptský obelisk, ktorý spája Zem s vesmírom a pomocou energie z bleskov nakoniec vytvoril muža. Pre jeho síce miernu, ale ťažko predvídateľnú povahu ho musí držať pod zámkom, avšak i tak sa mu stal najlepším priateľom a spoločníkom.
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 345

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   02/12/18, 08:39 am

Naprosto dokonalá práce a skvělý nápad. *THUMBS UP* Moc se mi líbí, jak sis s tím vyhrála.
A fuj ti pavouci Zmatený kdybych měla něco takového v baráku hodím tam Bomba . Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 634

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   02/12/18, 04:27 pm

Krásně propracované, to ponuré prostředí nahání strach. Je to jako z hororu Úsměv *BRAVO*

@Janika31 napsal:
A fuj ti pavouci Zmatený kdybych měla něco takového v baráku hodím tam Bomba . Vysmátý
Válím se smíchy Válím se smíchy Válím se smíchy brr, pavouci SOS tu bombu chápu
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   03/12/18, 08:41 pm

Zajímavá myšlenka, pro mě tam těch pavouků mohlo být klidně i víc Mrkající A toho "vytvořeného" chlapa nám taky ukážeš, prosím ?
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   07/12/18, 06:54 pm

Souhlasím s ostatními Úsměv skvělé dílko s moc hezky promyšleným příběhem *BRAVO* a ti pavouci... jsem na to stejně jako Janika Vysmátý chtělo by to bombu nebo mimořádně vykonný plamenomet Ďáblík Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Domy od Sarah666   

Návrat nahoru Goto down

Domy od Sarah666
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše domky - TS2-
Přejdi na: