Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share

Lucisab a její postapokalyptický svět

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next
AutorZpráva
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

Poèet pøíspìvkù : 1058

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty09/09/18, 02:16 am

Díky, za milé komentáře Pro Tebe Se spaním jsem to vyřešila tak, že se David s Christine střídají na hamace nebo gauči. Protože z nějakého nepochopitelného důvodu se na pohovce probouzejí pak otrávení a spí tam děsivě dlouho Vysmátý takže je střídám, aby neměl pokaždé špatnou náladu jen jeden z nich Vysmátý A to tutlání... kdyby to bylo podle skutečnosti, tak už jsou dávno vyzrazení, protože jeden druhého pronásleduje téměř na každém kroku a stále se snaží muchlovat Chichichi

30.část

Tereza se pokoušela od Caroline zjistit, jak to má Alex s Danielou. Sama už měla nějaké tušení, ale nebyla si jistá.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 001

Caroline však nebyla o moc moudřejší než Tereza.
"Myslím, že ji má rád, ale neviděla jsem je spolu... tak jak si myslíš," pokusila se jí nějak odpovědět Caroline. Na dámské debaty zkrátka nebyla stále zvyklá.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 002

"Mám pocit, že se mezi nimi něco odehrává, Caroline. Chovají se jinak, při snídani si sedají dále od sebe, ale i přes to se na sebe pořád dívají. Viděla jsi přece, jak se Alex včera polil při snídani kávou, když Daniela zakopla o židli a spadla na zem. I přes to, že se zrovna opařil, vyletěl ze židle a šel ji pomoci... jsem si jistá, že se něco děje." Caroline pokrčila rameny.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 003

"Vždy byli dobří přátelé a Daniela měla vůči němu stále nějaké připomínky... nemyslím, že by se mezi nimi něco změnilo... opravdu ničeho jsem si nevšimla a Mathias také ne, určitě by mi to řekl..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 023

A to ani jedna z nich netušila, co se zrovna odehrává v jejich společném pokoji. Holt dva zamilovaní puberťáci s rozbouřenými hormony... to nemůže dopadnout dobře... Chichichi

Později se setkala většina našich obyvatel bunkru u snídaně.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 005

"Rodino, mám pro vás dobré zprávy. Včera mi přístroje poslali nové testy ovzduší. Vypadá to, že hladina radiace se mírně snížila," pochlubil se Julián.
"To znamená, že budeme moci jít domů?" Zeptala se Caroline a naděje v jejím hlase byla téměř hmatatelná, tak moc jí scházela skutečná příroda a čerstvý vzduch. Sice byla vděčná za malou zahrádku v bunkru, ale nebylo to ono.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 006

Dřív než se stačil Julián nadechnout k odpovědi se na ni otočil malý David.
"Hodnoty jsou příliš vysoké, tatínek mi to včera ukazoval. My ani naše vnoučata se podle propočtů ven nedostaneme a to je pravděpodobnost na 99,1%," oznámil jí, v ten okamžik působil mnohem starší než ve skutečnosti byl.
"David má pravdu, včera jsme to spolu počítali. Situace venku se sice o 0,5% zlepšila, ale nadále je vzduch nebezpečný ne-li smrtelný," David se široce usmál na svého otce.
"Podle propočtů by měl být spíše nebezpečný, podle dalších analýz by se venku měla příroda nějakým způsobem adaptovat..." jeho vědecký monolog přerušil dlouhý povzdech Christine.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 010

"Ty jsi ale šílený šprt, mluvíš jako příšerně nudná encyklopedie... jestli budeš ještě chvíli plácat tyhle blbosti, tak si s tebou už nebudu hrát... jinak umřu nudou!" David zmlkl a obrátil proti ní své velké hnědé oči.
"Christine!" Pokusila se ji zkrotit její matka.
"Vždyť mám pravdu! Kdyby tady byl tatínek, jistě by se mnou souhlasil. Vždyť nikdo neví co říká!" David sklonil hlavu, najednou se zdál být menší.
"Já mu moc dobře rozumím," zastal se svého syna Julián a Tereza jen přikývla. Moc dobře věděla, jak David těžce snáší kritiku o to více od Christine. Christine si odfoukla pramen vlasů z obličeje.
"Říkáte to jenom proto, že jste jeho rodiče..." Daniela se zahleděla na svoje rodiče. Christine byla rýpavá už od malička, ale nechápala, proč musel ty nejhorší ataky schytávat zrovna její malý bratříček.
"Christine, myslím, že není nutné být takhle hrubá. David je tvůj kamarád a nezaslouží si, aby jsi mu říkala, že je šprt."
"Tatínek říká, že se nemám bát říkat svoje názory nahlas..." Caroline zrudly obě tváře. Už dávno věděla, že si musí o výchově dětí promluvit s Mathiasem.
"...a navíc je opravdu šprt a pomalu se z něj stává vědecký blbeček... tak by to měl vědět dřív než se z něj opravdu stane..."
"Tak dost! Omluv se mu! Takhle mu nemůžeš říkat!" V jídelně bylo rázem ticho. Christine upustila svoji lžíci do prázdné misky a upřela svůj zrak na Davida. Sice v ní vše vřelo, ale respektovala svoje rodiče, alespoň prozatím.
"Promiň, že jsem ti řekla, že jsi šprt," procedila nakonec. David zvedl hlavu. V jeho očích se odrážel strach ze vzteku Christine. Ta mu pohled oplatila a ušklíbla se na něj.
"Můžu už jít, maminko? Mám nějaké úkoly od tatínka..." Caroline dlouze vydechla a přikývla. Christine se mrštně zvedla ze židle a aniž by si toho kdokoli všiml se v mžiku naklonila k Davidovi.
"Stejně jsi šprt..." zašeptala mu do ucha než rychle zmizela z jídelny.

Později se Caroline vydala hledat Mathiase. Svého muže nakonec našla v zahrádce, kde vypisoval další texty písní.
"Mathiasi, chci s tebou mluvit..." oslovila ho. Mathias se ušklíbl.
"Copak zlatíčko? Snad nechceš další dítě?!" Caroline zavrtěla hlavou.
"Chci aby jsi našim dětem nedával takovou volnost... ve sdělování názorů..." Mathias se podrbal na bradě.
"Nechápu na co narážíš... nikdo by se neměl bát říct svůj názor nahlas..."
"A to je právě to co by neměli dělat! Berou to moc doslova a pak říkají věci, co by neměli říkat a zbytečně tak ubližují druhým..."
"Co se stalo?" Založil si ruce na prsa.
"Christine řekla Davidovi, že je šprt a vědecký blbeček." Mathias se rozesmál až se zlomil v pase.
"Jsi vážně příšerný rodič! To ti to nepřijde špatné?" Zvolala rozhořčeně. Mathias se pokusil uklidnit a nasadit seriózní výraz.
"Řekla mu, že je vědecký blbeček? To je moje holka! Líp bych to neřekl ani já!" Začal se chechtat nanovo. Caroline se zamračila.
"Nemá cenu se s tebou dohadovat! Jsi zatracený jízlivý a nedospělý chlap!"
"Tak to nejsem nedospělý, když jsem chlap," pronesl mezi marnými pokusy se přestat smát.
"Že já se s tebou rozčiluju! Někdy mám chuť tě pořádně nakopnout! Můžeš mě brát alespoň na pár minut vážně a chovat se trochu jako normální otec?" Mathias se narovnal a i když mu cukaly koutky, dokázal udržet svoje řehtání na uzdě.
"Ach zlatíčko... co chceš abych udělal?" Mrkl na ni s potutelným úsměvem.
"Nebereš mě vážně! Promluvím si s Christine sama! Nedovolím, aby vyrůstala podle tvého řádu a stal se z ní stejný kecal jako jsi ty!" Ukázala na něj prstem. Mathias zamrkal a chytil ji za nataženou paži.
"Tak za prvé, nejsem kecal. Za druhé, nevyrůstají jen podle mého řádu, jsi tady i ty, zlatíčko. Za třetí, vždycky tě beru vážně, i když můj obličej a chování říká něco jiného," promluvil k ní tiše, Caroline ho probodla pohledem.
"Můžeš alespoň na chvíli pochopit, že to co řekla naše dcera Davidovi bylo špatné?" Mathias se zamyslel.
"Jo, možná to bylo přes čáru, zvláště, když u toho někdo byl. Budu jí muset říct, aby tyhle věci říkala mezi čtyřma očima..." Caroline zrudl obličej a vyrthla se mu.
"To jsem si mohla myslet, že mě nepochopíš! Christine by mu to neměla říkat vůbec!"
"Ale no tak, zlatíčko... upokoj se... jsou to děti a ty si většinou řeknou cokoli... a navíc je to moje dcera, zlatíčko... v jejím věku jsem byl mnohem horší... kdyby jsi viděla, co jsem řekl svému otci nebo chůvám... asi by jsi mě brzy nechtěla ani vidět, kdybych byl tvoje dítě," temně se uchechtl.
"Takže to mám nechat být? David je moc hodný kluk! Tohle si nezaslouží!" Mathias si vzdychl.
"Vyřeším to s ní, ano? Ale nech to na mě... čím víc budeš rebela omezovat, tím víc bude vyvádět, to je základní pravidlo, zlatíčko... vím, to z vlastní zkušenosti..."
"A to mě má jako upokojit? Takhle vypadá tvoje řešení problému? Co když...!" Mathias ji chytil a přitáhl k sobě.
"Christine není zlá, zlatíčko. Je prostě jen jako já... brzy bude stejně úžasná jako já, ale musíš jí dát čas... dám to s ní do pořádku..." Když se mu Caroline dívala do očí, věděla, že to myslí vážně. Vždycky poznala, kdy přehodil na toho milejšího Mathiase.
"Mám se na tebe spolehnout?" Zašeptala. Mathias se široce usmál.
"Samozřejmě, věř mi... je to moc hodná holka," pronesl tiše než se k ní naklonil, aby umlčel vlnu jejích dalších starostí.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 021

A všechno se na chvíli skutečně zdálo být skvělé...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 015

...Alex se rozhodl naučit Danielu hrát poker...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 014

...Christine s Davidem si společně hráli s domečkem pro panenky...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 022

...a jedna horší zpráva... našim puberťáků začali rašit beďaři... ale i přes relativní klid někteří z našich obyvatelů bunkru měli stále starosti...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 027

"To je taky dost, že jsem tě vytáhl na partičku kulečníku... stal se z tebe profesionální otec a na to odpovídá i ten tvůj svetr... ten si zdědil po svém prastrýci Bonifácovi?" Rýpl do něj. Julián si vzdychl.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 031

"Snažím se oblékat trochu seriózněji... ne jako ty," odvětil klidně.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 034

"Tak mám pocit, že tě něco žere... když sis už stačil všimnout, že jsem mnohem více sexy než ty v tom tvém upnutém svetru. Co se stalo, vyklop to."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 037

"Teď se raději soustřeď na hru," odětil nakonec s tágem nad kulečníkovým stolem. Mathias se nenechal pobízet...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 040

Chvíli to dokonce vypadalo, že prohraje...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 043

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 044

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 045

...jenže pak se podařilo Juliánovi zkazit šťouch do černé poslední koule...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 051

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 061

...a Mathias znova vyhrál.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 062

"Jsem borec! Naprosto úžasný a dokonalý polobůh! Všechno čeho se dotknu se mi povede!" Tancoval na místě s tágem v ruce...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 065

...jenže Julián to tentokrát nebral tak sportovně jako jindy (ještě ani jednou se mu nepodařilo nad Mathiasem v žádné hře vyhrát Nevím )

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 066

"Co se tak tváříš, starý brachu? Už by sis na to měl zvykat! Ale no tak... co je?" Julián si vzdychl.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 067

Mathias ho přátelsky objal.
"Ty víš, že jsi můj nejoblíbenější spoluhráč... a neříkám to jenom proto, že jsi ještě ani jednou nade mnou nevyhrál... a aby jsi věděl, že jsem tvůj kamarád... zvu tě na moje speciální drinky..." Julián ho zarazil.
"Můžeme jít do karetní místnosti?"
"Co je? Bunkr se začíná rozpadat?" Zarazil se Mathias. Julián zavrtěl hlavou.

Zanedlouho už spolu seděli v tiché místnosti.

"Chci s tebou mluvit o dětech..." Mathias si dlouze vzdychl.
"Tak tohle tě žere? Jsi horší jak ženská! Děláš si pořád starosti, takhle ti vybuchne hlava!"
"Tebe to vůbec nezajímá?"
"Jistě, že mě to zajímá, už jsem mluvil se zlatíčkem..."
"Takže už víš, že tvoje dcera šikanuje mého syna?"
"A jak podle tebe ta šikana vypadá?"

"Vysmívá se mu...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 004

...když si spolu hrají, je na něj hrubá a využívá toho, že není tak silný..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 009

"Možná by měl tvůj syn prostě posilovat a místo věčného ležení v knihách taky víc mluvit s lidmi... Christine se jen snaží na sebe upozornit, protože je tvůj syn věčně u tebe ve strojovně nebo se věnuje těm děsným šachům!" Julián se zamračil.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 012

"Ale David je fixovaný na tvoji dceru... všude za ní chodí a poslouchá ji na slovo, dělají jenom to, co řekne ona..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 007

"Pak je prostě málo průbojný a měl by na tom pracovat! Vůbec nevím, co po mě chceš!" Pokrčil rameny, Mathias.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 008

"Chci, aby jsi svojí dceři řekl, že má být na Davida milejší..."
"Takže jí mám říct, aby s ním přestala mluvit, protože z ní má David osypky sotva ji vidí?"
"Ne úplně takhle..."
"A víš co se stane až jí řeknu, aby si s ním přestala hrát, tak jak si teď hrají? Christine má tvého syna ráda a tohle všechno je jenom dětská hra... vyroste z toho."
"Jak to můžeš vědět?"
"Je jako já... takže si s tím nedělej hlavu, bude z nich stejně hezký pár jako z Daniely a Alexe," mrkl na něj.
"Oni... oni už spolu něco mají?"

Mathias rozhodil rukama.
"Jsi horší, jak drbna! Oficiálně ne, ale jsem si jistý, že velice brzy mezi nimi něco bude... ani jeden z nich není z ledu," pronesl k němu spiklenecky.
"Co myslíš tím, nejsou z ledu? Moje holčička, má na takové věci ještě dost času!"
"Ale prosím tě... vzpomeň si na sebe... i když vlastně ne... ty jsi léta trpěl syndromem Juliána, ale lýtka se ti zapalovala dost," prohodil s úšklebkem.
"Přestaň s tím! Daniela je ještě moc mladá na to, aby s Alexem... nebudu to říkat! Neměl jsem s tebou tohle téma vůbec začínat!" Zvedl se uraženě a odkráčel pryč.

Julián byl nakonec rád, když večer mohl ulehnout vedle své ženy.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 018

"Myslím, že brzy budeme moci slavit další svatbu," usmála se na něj. Julián prudce otočil hlavu jejím směrem.
"Svatbu?!" Vyhrkl překvapeně.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 020

"Před chvílí jsem viděla naši dceru s Alexem v zahradě. Tančili spolu a smáli se... už jsou pár, i když nám zatím neřekli ani slovo."

"Cože?! Měl bych si s nimi promluvit..." vyhrkl zděšeně Julián a okamžitě se chtěl vydat za nimi.

Tereza ho rychle zarazila.
"Kam jdeš?"
"Někdo by jim měl vysvětlit..." Tereza ho zarazila.
"Co by jsi jim chtěl vysvětlovat? Na vztah přeci neexistuje žádná příručka, nebo ty snad nějakou máš?" Pousmála se. Julián divoce zamrkal očima.
"Samozřejmě, že ne... ale jsou tak mladí a... Daniela je pořád ještě dítě a my..." koktal. Tereza ho pohladila po rameni.
"Je hezké, že si o ni děláš starosti, ale už to není dítě. Pomalu ale jistě se z ní stává žena, Juliáne. A ani my dva už nejsme nejmladší, nezapomeň, že už brzy budeme slavit jubileum..." Julián ji zarazil.
"Pořád se necítím do starého železa... a oni dva... já prostě nevěřím Alexovi!" Vypadlo z něj nakonec.
"Alex je moc hodný kluk," snažila se ho upojit Tereza.
"Mám pocit jako kdybych naši holčičku svěřil Mathiasovi... přijde mi tak volnomyšlenkářský... já nejsem si jistý..."
"Důležité je, aby si byla jistá naše dcera. A Mathias není zlý, má svoje mouchy a mluví občas víc než je normální, ale jinak umí být zodpovědný... a Alex... má naši dceru opravdu rád, vidím to už celou věčnost... bude se o ni dobře starat, věř mi."
"Jsi si jistá?" Tereza přikývla.
"Jsem psycholožka a vidím na jeho gestech i chování jaké má k ní pouto, bude to dobré," Julián mechanicky přikývl.
"Netrap se... znám způsob, jak tě přimět myslet na něco jiného," zasmála se. Julián k ní zvedl své hnědé oči a hned pochopil.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 024

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 025

Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel
Hellohello

Poèet pøíspìvkù : 992

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty09/09/18, 02:33 am

Fíha, zase moc hezký díl... je mi hrozně líto Davida. Mathiasova výchova je na jeho dětech fakt znát... Alex je hodný kluk, zato Christine.. přála bych si, aby Mathias prokoukl a uznal, že už je toho moc  SOS Co jako, že Christine z toho vyroste. Ale kdy? To má David celé dětství protrpět?   Nene   Je to takový šikovný a chytrý kluk a takový hnusný přístup si nezaslouží. Doufám, že to Christine brzo zatrhneš. Škoda, že se "zlatíčko" nechalo Mathiasem umlčet. Doufám, že to takhle ostatní nenechají!
A taky chudák Julián, takový velký šok to zjištění o blížící se nové svatbě pro něho je Vysmátý Daniele s Alexem to spolu moc sluší.  Láska

Julián je náhodou sympaťák a svetr na něm vypadá dobře. Mathias by se měl radši starat o to, aby z Christine nevyrostl takový fracek  Vzteklý

Naposledy upravil Hellohello dne 09/09/18, 10:54 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simpařan
Simpařan
Janika31

Poèet pøíspìvkù : 504

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty09/09/18, 10:01 am

Moc hezký díl Úsměv Ostatně, jako vždy. Je mi líto Davida, Christine bude pěkná mrška až ještě povyroste, ale třeba ne, jen mám ten pocit, že ano. Chichichi Tak uvidíme.

Jinak Alex a Daniela jsou opravdu moc hezký pár a měla jsem pravdu, že je načapá Tereza Chichichi Vysmátý

Už se těším na pokračování. Andílek Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila

Poèet pøíspìvkù : 1102

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty09/09/18, 10:42 am

Pěkné pokračování, jen malému Davidovi jeho situaci trošku ulehči, prosím, ona šikana fakt není žádná sranda, kdo nezažil, možná ani nepochopí Aha
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty09/09/18, 11:52 am

Já jsem šikanu bohužel zažila na vlastní kůži, takže se neboj Ludmi Mrkající Christine ho bude trochu popichovat, ale David brzy zestárne natolik, aby si z jejích řečí nic nedělal Mrkající navíc tam budou stále ostatní, kteří budou situaci trochu vylepšovat Mrkající nenechám ho trápit, neboj Mrkající navíc Christine opravdu ve své podstatě zlá není a věř mi, že kdyby byli v normálním světě a kamarádili by spolu, tak by ho sice popichovala, ale nikdo by jí na něj nesměl sáhnout (s jeho vědeckou a moc hodnou povahou by byl bohužel adept na to aby si ho někdo dobíral Smutný ) takže by to nakonec vypadalo tak, že by ho Christine chránila a nebála by se kvůli němu někomu nakopat zadek Vysmátý jen je škoda, že se tohle v bunkru příliš projevit nemůže... *SORRY*

Jinak Christine bude trošku potvůrka, ale nebude to tak zlé. Navíc život jí dá velice brzy za vyučenou, nebojte Mrkající brzy pozná, jak skvělý David je (nezapomeňte, že je z druhé generace ten jediný hodný mezi samými mrzouty Vysmátý ) a Mathias? Ten se pokusí situaci vylepšit po svém, však uvidíte Vysmátý umí být docela rázný když chce Vysmátý

Jinak doufám, že nepřestanete mít moje simíky rádi... všechno co se tam děje má svůj důvod pro pokračování příběhu, navíc už to má i naváznost na házení kostkou... měla jsem připravených pár scénářů pro tyhle dva, ale vyšel tento... tak snad se vám můj příběh nezprotivý... Nevím
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel
Hellohello

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty09/09/18, 06:56 pm

To mně se určitě nezprotiví! Úsměv Neboj, to se nemůže stát. Píšeš úžasně. *BRAVO* A takové vypjaté situace jsou dobré pro příběh dělá ho to ještě napínavější. Hrozně se těším na další vývoj, jsem zvědavá, jak to Mathias vyřeší Úsměv  i když se občas chová jako blbec, pořád je to můj oblíbený Mathias a situace s ním jsou hodně vtipné. Ale stejně tak mám ráda i ostatní členy bunkru, každý z nich je něčím unikátní Úsměv  
Tenhle příběh zbožňuju. Podle toho, co jsi sem napsala, se máme na co těšit. Nemůžu se dočkat, až tu bude další díl   Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty09/09/18, 07:57 pm

Já se samozřejmě taky těším na další díl, na Tvůj příběh určitě nezanevřu, vždyť mnoho situací zjevně čerpáš z běžného života a všechno zlé bývá k něčemu dobré Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty10/09/18, 09:05 pm

Holky moc děkuju, moc si toho vážím Červenám se Červenám se jsem moc zvědavá, co budete říkat na pokračování Úsměv popravdě už mám vymyšlenou i dějovou linku pro třetí generaci Vysmátý (a to ještě ani není na světě Vysmátý ) ale myslím, že bych měla trochu zrychlit, jinak se tímhle tempem k ní dostanu tak možná za rok nejdřív Vysmátý

Jinak Ludmi úplně s tebou souhlasím, že je všechno zlé pro něco dobré Mrkající i ve skutečném životě jsem se o tom snad milionkrát přesvědčila Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin - Bronzový simík stavitel
Fidgety

Poèet pøíspìvkù : 857

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty10/09/18, 10:12 pm

Já ten tvůj příběh miluju Láska  A Davida je mi líto, sama vím, jak nepříjemné je, když se někdo někomu posmívá do šprtů Smutný  Ale věřím, že Christine má dobré srdce a vyroste z toho (aspoň trochu - jako její tatínek Mrkající )

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty16/09/18, 06:40 pm

Díky Fidgety Červenám se Christine bude moc zajímavá siminka, uvidíte Mrkající

31.část

Mathiasovi stále v hlavě šrotovalo, co mu řekla Caroline a Julián. Pořád nemohl uvěřit tomu, že by jeho holčička byla tak špatná, jak se ho snažili přesvědčit. A nebylo to tím, že by jim nevěřil, prostě to nemohl zkousnout. Proto ho velice překvapilo to, co spatřil jedno ráno v kuchyni.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000

Christine byla na Davida opravdu hrubá a to až tak, že to Mathiasovi připomnělo jednoho člověka na kterého by rád navždy zapomněl.

(fotka zuřivého Mathise se někam poděla, asi jsem ji omylem smazala Plačící )

"Mladá dámo!" Zakřičel na ni ode dveří. Christine nebyla hloupá, nemusela se ani dívat na to, aby poznala svého otce a úroveň jeho vzteku. Proto když nakonec zvedla hlavu, otřásla se. Mathias zuřil, jeho tvář byla brunátná a oči mu jiskřily. Jestli se někoho Christine kdy bála, byl to právě on. Instinktivně ucouvla. David se skrčil za bar.
"Okamžitě pojď se mnou!" Zavelel.
"Ale..."
"Už ani slovo!" Nenechal ji domluvit. Vzal ji za ruku a natáhl se přes bar na schovaného Davida, ten si zděšeně skryl obličej, natolik se svého skoro strýčka bál.
"Ty běž za svými rodiči a popros svého otce nebo mámu, aby tě naučili, jak odrážet podobné posměšky... a pokud toho nebudou schopni, tak se toho chopím já, je ti to jasné?" David němě přikývl, brada se mu třásla a nedokázal mluvit.
"Fajn, jdeme!" Mathias svoji dceru nepustil a táhl ji za sebou. Nakonec ji usadil do jednoho z křesel v herní místnosti, kde čekal, že budou mít chvíli klidu.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000d

Christine se najednou zdála být nějaká menší a i když by nejraději utekla, věděla, že by ji její otec klidně naháněl po celém bunkru a situaci by to jen zhoršilo.
"Můžeš mi vysvětlit, proč se takhle chováš k Davidovi?" Obořil se na ni a snažil se o klidnější tón, i když mu hlava hořela jasným plamenem.
"Já... on je... je to šprt..." oznámila mu svůj důvod Christine.
"Takže mu ubližuješ jenom proto, že miluje knihy, divný kecy a matematiku? To má být jako důvod proč někoho trápit?!" Mathiasovi kolísal hlas. Christine se zatřásla.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000i

"Neměla by tady být i maminka?" Zašeptala nejistě.
"Za svoji mámu se neschováš, Christine. Tohle je mezi námi dvěma! Kdyby tvoje máma viděla, co jsem musel já, tak by jí rovnou trefilo! Jsme v bunkru a nemá cenu si dělat naschvály! Kdo tě tohle naučil..."
"Vždyť jsi mi řekl, že se nemám bát každému říct, co si o něm myslím..." pronesla tiše.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000n

"Jenže tím jsem nemyslel tohle! David je možná šprt, ale je to moc hodný kluk, který tě má opravdu moc rád! NEBUDEŠ ubližovat někomu kdo tě má rád! Můžeš ho občas popíchnout, aby se tady nezačal nudit, ale nikdy ho nesmíš ničit takovým způsobem!"
"Ale vždyť to dělám!" Ohradila se, ale vzápětí svého hlasitějšího projevu litovala.
"Neděláš! Když budeš takhle pokračovat, tak toho kluka zničíš! CHCI aby jsi si uvědomila to, co děláš, Christine a okamžitě mi slíbila, že to napravíš nebo jinak budeme my dva ve válce a věř mi, že jsem docela dost tvrdý soupeř," upozornil ji zlověstně.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000

"Ale já... opravdu... jsem nechtěla... nechtěla jsem..." koktala se slzami na krajíčku Christine.
"Tak co? Čekám na to, že mi slíbíš, že se k němu budeš chovat slušně nebo chceš abych teď odešel a donutil tě jiným způsobem změnit názor?! Zapiš si za uši, že nedovolím, aby jsi byla stejná jako tvůj..." Mathias to nedořekl, nechtěl vyslovovat jeho jméno.
"Jako kdo?"
"To je jedno! Dočkám se? Co jsi si vybrala, Christine?"
"Tatínku já o tebe nechci přijít! Takže ti slibuji, že se pokusím být na Davida jiná..." zašeptala. Mathias se ušklíbl.
"Nepokusíš, ty to prostě uděláš! Jinak víš, co bude následovat," oznámil jí suše. Christine přikývla.
"Vidíš? Ani to nebolelo..." se širokým úsměvem vstal a pokynul Christine, aby si taky stoupla. Ani jeden z nich si nevšiml, že je pootevřenými dveřmi poslouchala Caroline...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000v

Pevně sevřel svoji dceru v náručí.
"Bude z tebe dobrý člověk, slyšíš mě? Můžeš být stejně báječně a dokonale jízlivá jako já, ale nestane se z tebe odporná mrcha, je ti to jasné?" Christine mu plakala do ramene a tiše přikývla. Caroline mezitím přistoupila k nim.
"Zlatíčko!" Zvolal překvapeně Mathias, když se zvedl od Christine. Caroline se jen tiše usmívala.
"Maminko, ty se na mě taky zlobíš?" Caroline se sklonila ke své dceři.
"Teď už ne, když jsi slíbila tatínkovi, že budeš hodná," mrkla na ni.
"Možná by jsi teď měla jít za Davidem a omluvit se mu," promluvil k ní Mathias. Dívenka se otočila na svého otce a sklopila hlavu.
"Jen jdi," Christine tedy nakonec vyklidila pole.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000va

"Nemůžu uvěřit tomu, že jsi si s ní promluvil..." vydechla překvapeně Caroline.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000vb

"A já nemůžu uvěřit tomu, že tě pořád překvapuje, co dělám, zlatíčko. Já VŽDYCKY splním to, co slíbím," ukázal na sebe hrdě.
"Jen jsem nečekala... že to opravdu uděláš... byl jsi k celé situaci, tak vlažný jako kdyby tě to nezajímalo... a teď... jako kdyby jsi byl jiný člověk," vydechla.
"Jsem pořád stejný, jen opravdu nesnáším podobné chování... prožíval jsem tohle celé svoje dětství a nebyl nikdo kdo by mi pomohl, takže jsem se naučil bránit sám, zlatíčko a jestli jsem byl teď ráznější? Christine mě má ráda a váží si mě, to vím... opravdu by nechtěla, abych s ní válčil... vlastně by se to tady nikomu nelíbilo," uchechtl se temně.
"A o kom jsi to mluvil?"
"Ty jsi poslouchala?" Zasmál se nahlas. Caroline zrudla.
"Původně jsem nechtěla, ale pak... o kom jsi to mluvil? Myslel jsi snad...?"
"Svého otce... připomněla mi ho... a opravdu nechci, aby se z ní stal on, i když by to geneticky bylo možné..." zvážněl. Caroline mu položila ruku na rameno.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000vf

"Mathiasi, poslouchej mě... naše dcera nebude nikdy jako on a ani jako nikdo z těch špatných lidí, co jsme poznali... je to naše dítě a věřím tomu, že oba budeme dost silní na to, abychom z našich dětí vychovali slušné lidi. Vzpomeň si na Alexe, je to hodný kluk a Christine bude taky," Mathias se letmo pousmál.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000vj

"O tom jsem nikdy nepochyboval. Máme dost síly i času, vím to. A oba jsme dost úžasní na to, abychom předávali jen samé dobré geny, zlatíčko. Mimochodem jestli na mě budeš vždycky takhle hodná, když budu sekat latinu, tak mě brzy převychováš," zasmál se.
"Nechci jen, aby jsi byl smutný a nebo, aby jsi myslel na toho člověka, vím jak umí bolet minulost... a ty jsi spolu s našimi dětmi ten nejdůležitější člověk v mém životě a..." Mathias ji přikryl ústa dvěma prsty.
"Zlatíčko, mluvíš jako kdybych si měl zítra sbalit kufr a odejít z bunkru na věčnou dovolenou. Ale garantuju ti, že nic z toho se nestane, ano? Je pravda, že brzy budeme slavit kulatiny, ale to neznamená, že se proměním v senilního dědka, je ti to jasný?" Caroline se zamlžily oči a přikývla.
"Co to má být? To plácání po zádech a ujišťování o naší dokonalosti se mi zamlouvalo víc, proč najednou ty slzy?" Caroline zavrtěla hlavou.
"Jsem jen dojatá, ani nevím proč..."
"Myslím, že to víš, ale nechceš mi to říct..." Caroline se zhluboka nadechla.
"Jenom teď už vím, že opravdu nejsem sama... vždycky jsi mi připadal hrozně nedospělý... ale teď, pochopila jsem, že umíš být i přísný otec, což je v téhle chvíli moc dobře a jsem za to ráda... jsi opravdu úžasný..." pronesla mezi vzlyky.
"Ale! No tak to bych si měl nahrát! Musím donutit vševěda, aby mi konečně vyrobil ten magneťák! Vážně jsi mi řekla, že jsem úžasný?"
"Teď jsi..." zašeptala.
"Jsi pořád stejná, ani teď neuznáš, že jsem úžasný po všech stránkách. A teď přestaň plakat, ano? Pojď radši ke mě..." přitáhl si ji k sobě.
"A zapiš si do té své blonďaté hlavičky, že jsi přestala být sama ve chvíli kdy jsem tě viděl pod tím zatraceným stromem před bunkrem a zůstanu s tebou napořád, ano? Ať se stane co chce," Caroline přikývla a naklononila se k němu, aby mu ukradla polibek.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000vi

A v bunkru se dalo všechno zase na chvíli do pořádku...

...Daniela se začala učit od Caroline vařit...

...a ta měla díky tomu více času na svoje milované rostliny...

...Tereza byla čím dál tím víc zasypávána žádostmi o nové oblečení, přeci jen být jedinou švadlenou pro osmičlenou rodinu není legrace...

...a děti se pokoušely vzdělávat, zrovna, když se Alex snažil začíst do knihe o dějinách (nejstarší členové bunkru totiž stále chtěli, aby věděli, základní věci ze světa, i když byla venku apokalypsa) k němu zvedla svoje oči Christine.
"Proč se pořád někde zavíráš s Dany?" Alexovi málem vypadla z rukou kniha a na čele mu vyskočila kapička potu.
"Já se s ní nikde nezavírám!"
"Včera jsem vás viděla v koupelně, dělali jste tam divné věci..." pronesla k němu nevinně.
"O čem to mluvíš?"
"Stáli jste tam blízko u sebe a pusinkovali jste se..."
"Mlč! Ať tě ani nenapadne to říkat našim nebo snad rodičům Dany!"
"Proč?"
"Protože proto!"
"To není důvod, tatínek říká, že si nemáme lhát..."
"Já vím co říká, ale tohle mu prostě neřekneš!"
"A co za to?" Ušklíbla se na něj.
"Ty jsi ale vyděračka!" Zvolal rozhořčeně Alex.
"Fajn, jsem si jistá, že ve strojovně je strýček Julián a maminka bude dole v zahradě..."
"Sklapni! Dobře, udělám co budeš chtít," Christine se na něj usmála.
"Budeš za mě měsíc mýt nádobí," oznámila mu, Alex zrudl v obličeji.
"To nemyslíš vážně! Maximimálně týden!"
"Měsíc!"
"Týden!"
"Měsíc!" Handrkovali se hodnou chvíli než Alex trochu ustoupil.
"Tak dva týdny..."
"Dobře, ale pomůžeš mi i s matematikou..."
"Fajn," pronesl hořce.
"Jsi moc hodný bráška," pronesla nadšeně Christine a znova se začetla do vlastního učení. Alex otráveně sevřel knihu, věděl, že už dlouho nevydrží tajit svůj vztah s Danielou.

"Měli bychom přesunout mého syna do pokoje místo Alexe..." začal hovor Julián.
"Proč?"
"Protože Daniela a Alex jsou spolu... takže není vhodné, aby spolu sdíleli jeden pokoj..." Mathias se rozesmál.

"Já věděl, že to můj syn zvládne! Jsem na něj hrdý! Počkat... on ti to řekl jako prvnímu?" Vydechl šokovaně.
"Ne, vím to od Terezy, náhodně je viděla spolu v zahradě..."
"Takže to tají! Je jako já... jsem na něj tak moc hrdý!" Mathias měl co dělat, aby nezačal tancovat na stole.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 017

"Mathisi, můžeš toho nechat? Přestaň z mojí dcery dělat nějakou trofej... ona... měli by si dávat pozor a hlavně by spolu neměli sdílet jeden pokoj..."
"Bože ty seš puritán... co by jsi dělal kdyby sdíleli jednu postel?" Naklonil se k němu spiklenecky. Julián zbledl.
"Myslíš, že oni dva spolu..."
"Co víš, noci jsou dlouhé... nikdo je nevyrušuje..." teď už byl Julián snad bledší než čerstvě napadený sníh.
"Ode dneška musejí spát odděleně, to by tak hrálo, aby v mém bunkru...!"
"V našem bunkru, Juliáne... a zpomal," smál se mu. Julián se zamračil.
"Tobě je to úplně jedno?! Klidně by spolu mohli... mohli by z nás udělat prarodiče!"

"Páni, netušil jsem, že jsi jako jeden z těch rodičů... na moji dceru mi nesahej, nebo tě vyzvu na souboj na kopec za městem..." napodobil jeho hlas.
"Jsi příšerně nezodpovědný!"
"Zpomal! Pochybuju, že Alex vůbec ví, jak na to... musím si s ním nejdříve promluvit... neboj," poplácal ho po rameni.
"Nemyslím si, že by došli až tak daleko, zatím tak nějak zkoušejí svoje hranice," uchechtl se.
"Ty jsi to věděl!"
"Samozřejmě, že ne! Ale je vidět, že je Alex moc chytrý jako já... už se těším až mu pogratuluju..." zasnil se. Tuhle jeho poznámku už raději Julián nekomentoval.

O několik hodin se sešli na tom samém místě Caroline s Alexem.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 029

"Doufám Alexi, že jsi na Danielu hodný..." Alexovi zaskočilo sousto v hrdle.
"Ta mizerná mrňavá podrazačka! Až já ji dostanu! Jak ti mohla říct, že jsem se líbal s Danielou!" V Caroline hrklo.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 030

"Ty jsi se líbal s Danielou?" Alex zrudl až ke kořínkům vlasů.
"Ty... ty... jsi to nevěděla?" Vykoktal.
"Ne," odvětila prostě.
"Doprčic!" Zahořekoval a chytil se za hlavu.
"Klid, Alexi. Přeci nevadí, že jsi mi to řekl... a kdo je mrňavá podrazačka?"

"Mami, prosím moc prosím... nikomu to neříkej... nechci, aby se na mě Daniela naštvala..."
"Proč by se měla naštvat?"
"Nechtěla abych to někomu říkal... mělo to být tajemství než bude připravená vám to říct... a já to teď takhle..." vzdychl nešťastně a bouchl se do hlavy.

"Nemlať se... nikomu to nepovím, ano? Na mě se můžeš spolehnout..." Jakmile to slyšel z jejích úst, najednou mu bylo lépe a věděl, že jí může věřit.
"Já vím, mami..."
"Ale buďte opatrní, ano? Navíc v bunkru se tohle opravdu moc dlouho nedá utajit, Alexi."
"Já vím, mami," zašeptal. Sám už nevěděl, jak dlouho to vydrží, ale byl si jistý, že nechce přijít o Danielu.

Naposledy upravil Lucisab dne 16/09/18, 10:16 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty16/09/18, 09:16 pm

To jsem ráda, že se Christine aspoň trochu polepšila, vydírání bratra mi už tak nevadí Mrkající A jak asi dlouho budou tajit své hrátky Alex s Danielou ? Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simpařan
Simpařan
Janika31

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty17/09/18, 05:13 pm

No tak to bylo parádní počteníčko. Láska
Mathias se zachoval moc hezky, ani bych to do něj neřekla. Úsměv Dost mě překvapil.
Snad se tedy její chování změní. Jsem hrozně zvědavá, co z ní vyroste. Andílek
A hrozně se těším na osudné odhalené Alexe a Daniely. Andílek Láska
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel
Hellohello

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty29/09/18, 12:09 pm

Moc pěkný díl, jsem ráda, že tohle Mathias udělal. Doufám, že Christine dodrží slovo, věřím jí Úsměv  tenhle příběh me strašně baví  Láska
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty30/09/18, 04:18 pm

Díky, holky Pro Tebe konečně jsem si udělala čas pro napsání další části Úsměv

32.část

Čas v bunkru ubíhal rychle a to až tak, že si pomalu nikdo z našich hrdinů nevšiml, že už jsou v bunkru zavření skoro 20 lidských let (simích cca 20 dnů? Chichichi ) . Jediné co jim danou skutečnost upomínalo byly jejich děti a vrásky co se jim začali pomalu, ale jistě kupit na obličeji. Proto se někteří z nich rozhodli pro "dospělejší" vzhled, lepé řečeno změnu účesu.

(původně jsem chtěla ještě změnit i Caroline, ale nepodařilo se mi v té kopě různých účesů najít její barvu vlasů Aha mám jich tunu, ale takovou blonďatou mám jen s tímto copem a nechtěla jsem jí najednou změnit barvu na žlutou nebo jinou blond Aha a co se týká Mathiase, tak ten má v plánu zůstat věčně mladý a to platí i pro jeho vlasy, náušnici v uchu atd. Vysmátý )

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 010

"Caroline, doufám, že s tebou už Mathias mluvil ohledně vašeho syna..." začal hovor u snídaně Julián, když osaměli. Caroline se zatvářila zmateně.
"Co se děje s Alexem?" Otočila se na Mathiase. Ten jen dlouze vzdychl.
"Tadyhle vystrašený otec roku má pocit, že z nás naše děti udělají ještě dnes prarodiče a chce, aby se Alex odstěhoval na podlahu v kuchyni..."
"Neřekl jsem, že má jít na podlahu, ale že se má vyměnit s tvojí dcerou!" Oponoval mu Julián.
"To je skoro to samé..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 013

"Počkejte... proč by se měl Alex stěhovat?" přerušila jejich začínající skoro hádku, Caroline.

"Protože tajně chodí s mojí dcerou!" Vyhrkl dotčeně Julián.
"Takže vy už to taky víte? Kdo vám to řekl?" Pousmála se Caroline. Juliánovi zrudly uši.
"Tereza je spolu viděla v zahradě..."
"Takže oni vlastně nevědí, že to víme..."
"Teoreticky ne, i když by tenhle bagr na ně už nejraději vletěl dávno... a odkud to víš ty?"
"Alex se přede mnou omylem prořekl, ale já jsem mu slíbila, že nic nepovím, takže počkáme až s tím přijdou oni sami..."
"Tak to ani náhodou! Musejí mít okamžitě každý vlastní místo na spaní! Nemůžou být v jedné místnosti sami celou noc...!" Hořekoval Julián.
"Klídek ty nerváku, můj syn je dost chytrý na to, aby neprovedl žádnou hloupost, vím to," mrkl na něj Mathias.
"Je chytrý asi jako ty," pronesl hořce.
"To máš pravdu, pak můžeš mít 100% jistotu, protože nikdo chytřejší než já už na světě není... promiň zlatíčko," Caroline zavrtěla hlavou, byla zvyklá na podobné Mathiasovi proslovy.
"Juliáne, jsem si jistá, že se nám brzy přiznají... nedělej si starosti, za Alexe ti ručím," zašeptala směrem k Juliánovi a svého manžela přitom naprosto ignorovala.
"Jak můžeš chtít ručit za dva puberťáky? Vždyť to jsou ještě děti!"
"Věřím jim, dej jim šanci, prosím," Julián se na ni chvíli díval než sklonil hlavu.
"Fajn, pokusím se..."
"...nevyšilovat, jen to řekni! Bylo by to fajn, už mám dost těch tvých nervů, jsi horší než ženská!"
"Mathiasi!" Probodla ho pohledem.
"Už mlčím..." zvedl ruce na znamení míru.

Na večer se potkali v obýváku Daniela s Alexem...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000b

Alexovi stále vrtalo hlavou, že už o jeho vztahu s Danielou ví jeho máma, sice jí věřil, že to nikomu nepoví, ale zároveň měl pocit, že Daniele lže, když jí neřekne, že se prořekl.
"Dany, máš chvilku?" Daniela se rozhlédla a usmála se na něj.
"Jasně," Alex si sedl vedle ní na pohovku.
"Víš, chtěl jsem ti říct... no můj táta, vždycky říká... že se nemám bát říkat věci na rovinu... že je to pak lepší... i když mám někdy pocit, že..." Daniela divoce zamrkala a přerušila ho.
"Co se mi snažíš říct, Alexi? Vůbec ti nerozumím," Alex si setřel pot z čela.
"Víš... nechci, aby jsi se na mě naštvala... táta říká..." Daniela ho chytila za ruku a podívala se mu do očí.
"Chci vědět, co se mi snažíš říct ty a ne tvůj táta, takže ho prosím nezmiňuj nebo se opravdu naštvu..." Alex sklonil hlavu.
"Moje ségra... viděla nás jak se líbáme... začala mě vydírat... a pak jsem se omylem prořekl před mámou... Ale bylo to omylem! Přísahám!" Chytil ji pevněji za paže. Daniela si ho změřila.
"I já ti musím něco říct..."
"Chceš se se mnou rozejít?!" Vyhrkl a vytřeštil oči.
"Samozřejmě, že ne ty hlupáčku," zasmála se. Alex pootevřel ústa, ale vzápětí je zase zavřel, nebyl schopen vypustit z pusy jediné slovo.
"Včera jsem mluvila s mojí mámou... a ta mi řekla, že nás viděla... a taky mi řekla, že to už ví i naši tátové..." zčervenaly jí obě tváře.
"Počkej, takže to znamená..."
"...že už to ví úplně všichni kromě mého bráchy," doplnila ho Daniela.
"A vadí ti to?" Zeptal se jí nejistě.
"Víš, chvíli jsem o tom přemýšlela, ale teď už vím, že ne... je mi to vlastně úplně jedno," zasmála se.
"Ani mě to nevadí, klidně bych to řekl celému světu," vydechl nadšeně a přetáhl si ji na klín.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000e

"O co teď budeme dělat?" Zeptal se jí tiše.
"Myslím, že se začneme konečně chovat normálně," odvětila téměř nesměle.
"Tak to jsem rád."
"Ale musíme si dávat pozor na mého tátu... když budu citovat mámu, tak je poněkud vyvedený z míry z toho jak jsem rychle vyrostla a vnímá tě jako skrytou hrozbu a příšerného floutka," pousmála se.
"A přijdu ti tak?"
"Jsem si jistá, že kdybychom byli v normálním světě, že by jsi jím byl... byl by jsi identickou kopií svého táty..."
"Táta říká, že jsem jeho kopie a jsem na to hrdý... už se nemůžu dočkat, až se budeme moci normálně procházet po bunkru... a moje drahá sestřička mě už nebude moci vydírat!" Daniela se zasmála.
"I já se těším," pronesla než se k němu natáhla pro jejich první společnou pusu bez obav, že by je někdo mohl vidět.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 000f

Později našla Caroline svého manžela v hudební místnosti s kytarou v ruce. Sama si v té chvíli jako z ničeho nic vzpomněla na den, kdy ho viděla ve stejné pozici (akorát s jinou kytarou) na titulní straně časopisu. Musela se pousmát, když si vybavila první myšlenku co ji napadla, když viděla ten bulvární plátek a pousmála se.

"Čemu se směješ, zlatíčko?" Přestal na chvíli hrát.
"Ničemu, půjdeš už na večeři?"
"A ty tady můžeš chvíli zůstat stát a tvářit se jako moje velká fanynka?"
"Ty víš, že se tak chovat neumím..." pronesla tiše.
"Před několika dny ses mě ptala co bych si přál k narozeninám a tehdy jsem ti řekl, že bych si přál svoje krásné červené auto a pořádně veliké s extra pěnou dvojité laté z mojí oblíbené kavárny... odpověděla jsi mi, že mi to nemůžeš splnit... no měla jsi pravdu, uznávám... ale teď mě napadlo něco, co by jsi mi mohla splnit... chtěl bych mít svůj koncert, takový jaký jsem dřív míval..." Caroline se zasmála.
"Ale to ti taky nemohu splnit, Mathiasi."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 026

"Ale můžeš," mrkl na ni. Caroline se zatvářila zmateně.
"Jelikož nemám stárnutí v lásce, můžeš mi dát můj dárek už teď. Prostě tady zůstaň stát, chvilku mě poslouchej a fandi mi. Snaž se jednoduše vžít do hudby, dokážeš to s rostlinami, se mnou to bude hračka. Nezapomeň, že mě máš ráda," mrkl na ni.
"Ty víš, že dříve v normálním světě bych na tvůj koncert nikdy nešla... vlastně jsem nikdy na žádném nebyla a..."
"Přestaň se vymlouvat a poslouchej," zasmál se a začal hrát. Caroline ho nakonec poslechla.

Chvíli před ním jen stála, protože vlastně ani nevěděla, jak se chová skutečná fanynka. Mathias ale uměl komunikovat s publikem a zanedlouho ji přiměl tleskat do rytmu aniž by věděla, jak se k tomu dostala. Byl skutečnou hudební hvězdou, tím si byla jistá. Najednou jí bylo líto, že už nikdy neuvidí Mathiasův skutečný koncert, se všemi světly a kompletní hudbou... až se sama musela pozastavit nad svými myšlenkami. Pokusila si ho představit, jak stojí pod všemi těmi světly a lidé ho milují. Snažila se vnímat jeho krásný hlas, jak zní celou koncertní halou... a najednou se cítila pyšná. Tenhle muž byl její, možná byl nesnesitelný, nafoukaný... ale byla si jistá, že za ty roky co ho ostatní znali ho ona jediná poznala nejlépe a poprvé za celou dobu byla šťastná, že se tady ocitla. I přes to, že ztratila Sáru, kterou nikdy nepoznala. Teď už věděla, že k ní život byl spravedlivý a byla si jistá, že nyní může úspěšně dokončit jednu životní etapu. Tok jejích myšlenek přerušil Mathias...

"A teď bych na chvíli přerušil koncert, moji fanoušci by na mě pokřikovali různé obdivné věty, ale já bych je umlčel jedním slovem. A pak bych se obrátil na tebe. Jako moje manželka by jsi měla svoje speciální VIP místo, kde by jsi měla ten nejlepší výhled na pódium o to bych se postaral, nenechal bych tě umačkat, zlatíčko. Ukázal bych na tebe a ty by jsi přišla za mnou na pódium..."
"Já?" Vydechla zděšeně.
"Ano, řekl bych ti, že jsem vděčný za všechno, co jsi pro mě udělala a že jsem s tebou ten nejšťastnější muž na světě. Spousta mých fanynek by pak propukla v pláč, ale já bych je ignoroval. Odložil bych kytaru, chytil bych tě za ruku a..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 029

Caroline se ani nestačila nadechnout, když ji popadl a políbil (nebo jí snědl obličej? Chichichi ).
"Tohle ti stačí jako dárek?" Vydechla Caroline, když ji pustil.
"Samozřejmě, jednou v životě jsem tě viděl jako moji fanynku. Nic lepšího jsem si nemohl přát. A co by jsi chtěla ty?"
"Já... nevím..."
"Tak já měl skoro delší seznam než toaleťák a ty nevíš? No nic... zkusím se tě zeptat později, ale budu chtít znát jasnou odpověď, taky ti chci splnit sen," mrkl na ni.
"Ale já už všechno mám," oponovala mu. Mathias ji chytil za bradu.
"Jsem si jistý, že tvoji hlavičku ještě něco napadne," odvětil tiše.

Uběhlo několik dní...

Všichni v bunkru nakonec přijali vztah Alexe a Daniely a tak se Alex rozhodl udělat koncert pro Danielu a zazpívat jí její píseň (k nevoli svého táty) i s dlaždicemi.

Myslím, že tady nepadlo jablko daleko od stromu... Chichichi

Možná to dělal fakt, že Daniela měla pořád ještě zamilované růžové brýle, ale Alexova písnička se jí líbila čím dál tím více i s podivným textem...

Nanec došlo i k významné události...

Christine vyrostla v puberťačku...

...a musím říct, že jsem moc ráda, že nepodědila tu podivnou špičatou bradu co získal Alex Aha

Jako druhý vyrostl David...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 032

...a stal se z něj moc zajímavý simík Úsměv

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 033

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 035

Bohužel však spaní na gauči si na něm vybralo svou daň a tak chvíli po sfouknutí svíček omdlel vyčerpáním Vysmátý

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 036

Bože, jak mohlo na moji holčičku zbýt takové střevo? Pomyslel si Mathias, když kráčel kolem něj a hodnotil jeho nový vzhled Vysmátý

Naši noví puberťáci po úpravě Mrkající

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 038

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 039
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel
Hellohello

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty30/09/18, 06:09 pm

Další moc krásný díl Úsměv obdivuju tě, jak to umíš vždycky pěkně a čtivě sepsat. Teda, Christine to ale sluší na té poslední fotce! Úsměv  Ty současné vlasy Caroline moc sluší a vůbec mi nevadí, když si je nechá, dokud úplně nezestárne. Ostatním to taky sekne. 
Hrozně mě zajímá, jak to bude dál s druhou generací, jestli Alex a Daniela budou moct spát nadále v jednom pokoji, jestli z toho třeba něco bude. A jak to bude mezi Davidem a Christine a jak se Christine bude chovat. Já myslím, že na ni Mathiasovo kázání docela zapůsobilo Úsměv 
Vždycky, když přečtu poslední díl, hned bych si dala další  Červenám se
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty30/09/18, 07:01 pm

Hellohello, moc děkuji za tak milý komentář Pro Tebe hrozně moc mě to těší Pro Tebe popravdě 1.generace z bunkru se stala mojí srdcovkou a trvalo mi dlouho než jsem se smířila s tím, že tam už nebudou... Plačící teď když už tam mám jen 2.generaci mě vždy napadne, co by řekl Mathias nebo jak by situaci řešila Tereza... ale tak to má být no Plačící uvidíte sami Mrkající budu se snažit ze všech sil, abyste měli i druhou generaci rádi Mrkající

Jinak co se týká Christine, tak ta je podobně komplikovaná jako její táta Mrkající máte se na co těšit Mrkající jinak na ni určitě jeho kázání zapůsobilo, svého táty si moc váží a navíc z něj má trochu strach, asi jako všichni puberťáci v bunkru (čert ví jak to dělá Chichichi )
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty30/09/18, 08:23 pm

Ano, nezbývá než opakovat chválu Hellohello, moc pěkný a čtivý díl ! *BRAVO* *BRAVO* Ty koncerty, pomalé stárnutí první generace, i růst další, škoda že se situace musí vyvíjet podle "Apokalyptických pravidel" Smutný Z obrázků mě asi nejvíc zaujal Alexův pohled při koncertování s kytarou, to, co má v očích, by se tady asi dalo popsat jedině v případě, že by to tu nečetly malé děti Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simpařan
Simpařan
Janika31

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty30/09/18, 09:29 pm

Tak to je naprosto božský díl. Opět krásně sepsáno. Četlo se mi jedním dechem a jsem ráda, že láska Daniely a Alexe už není tajnou záležitostí. Andílek

Jinak z mladších sourozenců vyrostly moc pěkné osůbky. Jsem zvědavá, jaké osudy jim připravíš. *THUMBS UP* Láska
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty01/10/18, 01:25 pm

Parádní počteníčko, mám tenhle tvůj příběh fakt moc ráda Láska *BRAVO* ...Sice se děsím konce první generace (co sakra bude, až tu Mathias nebude), ale ti mlaďoši jsou moc povedení, takže věřím, že ho nakonec zastoupí Mrkající

Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty04/10/18, 07:12 pm

Díky, holky Pro Tebe moc si toho vážím Červenám se musím říct, že bylo pořádně složité pracovat s tak naditým bunkrem Zmatený a to focení s nimi byla jedna velká hrůza Zmatený dokonce jsem v tomhle období mnohem méně fotila než bych chtěla Smutný

33.část

A jak to nakonec dopadlo se spaním? Prozatím si Daniela s Alexem "vydupali" spaní ve stejném pokoji, i když se jim nezřídka stávalo, že nacházeli Juliána za dveřmi... holt se stále nemohl smířit s tím, že je jeho dcera zavřená v jednom pokoji s klukem se kterým by mohla... no dělat cokoliv Chichichi

A tak na naše nové puberťáky stále zbyl jen gauč s houpací sítí...

...Alex stále obdivoval svoje dospívající tělo a nárůst svalů, které se mu zvětšovaly díky pravidelnému cvičení...

...ale kromě toho se všichni museli samozřejmě i nadále věnovat mutantské škole...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 001a

Caroline se pokoušela ze všech sil často hovořit s Christine a snažila se zjistit, jaký měl účinek Mathiasův proslov... Christine však na každou narážku své matky jen otáčela oči vsloup a hodnotila svůj "vztah" s Davidem jako v pohodě...

...a možná to byli časté narážky ostatních nebo podezřivý pohled jejího táty kdykoliv se přiblížila k Davidovi, ale nakonec začala mít pocit, že ho mají všichni radši než ji...

...a tak se často stávalo, že ho potají ráda probouzela ořechem...

"Christine!" Zaskřehotal rozespalým hlasem David, když ho Christine znova vytáhla z houpací sítě podobným způsobem.
"Copak je?" Smála se nahlas.

"Už několikrát jsem ti říkal, aby jsi mi to nedělala! Budu mít kvůli tobě na hlavě bouli!" Zahromoval.
"Neříkej mi, že se bojíš malé bouličky..." zašeptala sladce. David se zamračil.
"Taková boule může způsobit...!" Christine mu položila prsty na rty, aby ho umlčela. Vzápětí si však uvědomila co dělá a okamžitě je dala zase dolů. Davidovi zrudl celý obličej.
"Chtěla jsem ti jen říct... ale nesmíš to říct našim... pomohl by jsi mi s něčím?" Mrkla na něj. David v ten okamžik úplně zapomněl na všechny ořechy, co mu kdy dala. Nervózně se podrbal na hlavě.
"Udělám pro tebe cokoliv," vypadlo z něj nakonec.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 016

Christine položila hlavu na stranu a usmála se na něj. Vždycky se jí líbila Davidova naprostá oddanost vůči ní.

Položila mu ruku na rameno.
"Tenhle týden mám službu v koupelně... vzal by sis to za mě?" David se zatvářil zklamaně.
"Ale Christine... v poslední době za tebe přebírám všechny tvoje služby a kvůli tomu nemám čas se pořádně učit o technologiích v bunkru... táta mě zabije jestli nepřijdu včas na hodinu..." zamumlal s pohledem upřeným do země.
"Před chvílí jsi řekl, že pro mě uděláš cokoliv," připomněla mu. David pokrčil rameny.
"Ale nemůžu takhle kašlat na učení... někdo jednou bude muset přebrat péči o bunkr... a tvůj bratr má větší zájem o ségru nebo hudbu než o technologie a Dany... tu to nebaví, takže... promiň, Chris..." pomalu sundal její ruku ze svého ramene a chystal se zmizet.
"Počkej... dám ti pusu, pokud to uděláš..." David se zastavil a vrátil se k ní.
"Pusu... ty... ty... to myslíš vážně?" Koktal.
"Jistě," mrkla na něj. David znova zrudl a pootevřel ústa. Nebyl schopen vydat ani hlásku.
"Tak co, bereš to nebo ne?" Vyzvala ho.
"Jo..." vydechl. Christine se zasmála.

"Jsi vážně skvělý a nezapomeň, že tě u toho nesmí nikdo vidět... všichni by ztropili příšerný skandál," obrátila oči vsloup.

Jenže David příliš nereagoval, v hlavě se mu usídlila jediná myšlenka... a tak se usmíval.

"Co je to s tebou? To jsi zkameněl?" David sklopil hlavu k zemi.
"Já... hned jdu na to..." Pronesl nakonec než raději rychle vyklidil pole. Docela se bál, že by nakonec Christine řekl něco, co by nechtěl.

Jenže i tak si většina obyvatel bunkru všimla, že zatímco Christine měla čas lelkovat po bunkru, David často nestihl ani dokončit vlastní službu...

Mathias nebyl hlupák, moc dobře tušil, co se odehrává a proto se rozhodl odchytit vlastního syna...

"Chci, aby jsi se zpřátelil s Davidem," oznámil mu bez obalu. Alex bezradně rozhodil rukama.
"Proč, tati? Vždyť mu vůbec nerozumím... ani nevím o čem bych s ním mluvil..."
"Protože ten kluk potřebuje pomoc někoho takového jako jsi ty nebo já."
"Tak proč se s ním nezpřátelíš sám?" Mathias se zamračil.

"Takhle se mnou nemluv! A David přede mnou utíká! Sotva se objevím v místnosti, tak zmizí... a ty jsi stejně starý jako on... budete si rozumět..." odůvodnil mu svoje jednání.

"To mu mám pomoci sbalit ségru?" Zeptal se otráveně.
"NE! Pomoz mu, aby se z něj stal muž! A ne jen hloupý nerd, co na slovo poslouchá každého, zatraceně... copak to mi vůbec nerozumíš?"
"Ale to nejde, tati... kromě ségry se s nikým nebaví... a navíc je s ním otrava... pořád mluví o pokusech a technice v bunkru... a nemá absolutně žádný talent na muziku..."
"Pořád neslyším žádný důvod, proč to s ním nezkusíš... David potřebuje, aby mu někdo ukázal, jak by se měl chovat správný muž dřív, než se z něj stane baba!"
"Ale já nejsem ty! Nevím, co mu mám říct!" Vyhrkl. Mathias dlouze vydechl a zavrtěl hlavou.

"Použij tu věc co máš v hlavě a moje charisma... a pak ti to půjde... ten kluk potřebuje jen popíchnout... slib mi, že se ho pokusíš něco naučit..." pohlédl na něj. Jeho oči bodaly jako jehličky. Alex se instinktivně stáhl.
"Dobře, ale myslím, že je to zbytečné... on je... zvláštní," zašeptal.
"Jednou tady zůstanete sami a musíte spolu vycházet. Rozumíš mi?" Alex zavrtěl hlavou.
"Budeme tady spolu žít ještě spoustu let, tati a do té doby se může ještě něco změnit..." pokrčil rameny. Mathiasovi zacukalo obočí, ale nakonec zůstal klidný. Moc dobře věděl, že ho Alex poslechne.

Alex měl nejdříve v plánu poprvé v životě svého otce neposlechnout, ale nakonec když viděl o několik hodin později vstoupit do obýváku Davida, rozhodl se to zkusit.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 040

"Ehm... ahoj?" Pokusil se ho oslovit. David se ohlédl za hlasem a když spatřil na pohovce Alexe, ucouvl. Z nepochopitelného důvodu měl nekonečný respekt, jak z něj tak z Mathiase.
"To mluvíš... na mě?" Vykoktal a rozhlédl se. Alex měl co dělat, aby se nepraštil do hlavy.
"A na koho jiného bych měl mluvit? Jsi tady jenom ty... sedneš si sem?" David zbledl, ale nakonec ho poslechl. Měl obavy z toho, co po něm bude chtít. Chvíli na sebe jen tupě civěli než Alex prolomil mlčení.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 043

"Můžeš mi říct, proč se mě bojíš? To vypadám, tak strašně?"
"Já... ne... chci říct, nebojím se tě... a podobáš se svému tátovi," Alex se široce usmál.
"Díky, všichni to říkají... táta říká, že mám stejně dokonalé rysy jako on, jen je škoda, že neumím tak pěkně skládat..." David se podrbal na hlavě.
"Tvoje písně nejsou, tak zlé..." pronesl nakonec ve snaze Alexe rozveselit, i když si o jeho textech myslel své.
"Jsi jako Dany... ani jeden z vás nemá dokonalý hudební sluch i vkus, ale nevadí... chtěl jsem se tě zeptat na ségru..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 049

"Na Dany?"
"Samozřejmě, že ne! Na Christine přece..." David znejistěl.
"Stalo se jí něco?" Vydechl nervózně.
"Christine je v pořádku, ale všichni v bunkru si šuškají, že si s tebe dělá otroka, tak to chci vědět od tebe, protože Chris mi nic neřekne..."
"Christine a já jsme v pohodě," odvětil mechanicky.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 050

"Takže ti nevadí, že ze sebe děláš blbce, když ji posloucháš na slovo?"
"Dělám to pro ni rád... tedy ne to, abych byl blbec... ale rád ji plním sny..." usmál se.
"Jsi idiot!" Oznámil mu bez obalu. David ztuhl.
"Nejenom, že si neuvědomuješ, že tě zneužívá, ale ještě ses do ní zabouchl!" Davidovi zrudl celý obličej.
"To...to... není pravda!" Vyhrkl.
"To říkej někomu, kdo ti to uvěří... chováš se jako naprostý pitomec... táta by řekl, že jsi jako slintající pes, co zírá na šunku do výlohy!" David se nervózně rozhlédl.
"Přestaň na mě křičet! Já... já... nic z toho co říkáš není pravda a už musím jít..." zvedl se z křesla.
"Počkej! Jestli si myslíš, že takhle získáš moji sestru, tak jsi na omylu... ona je vážně divná a momentálně jsi pro ni jako hadr na utírání... musíš být víc jako můj táta nebo já!" Vyhrkl. David se na něj otočil.
"Nechci být ničí kopie, Alexi... A tvoje sestra není divná je jen svá... a já ji mám rád... ale ne tak, jak si myslíš ty... ona je..." zavrtěl hlavou, nebyl zvyklý někomu svěřovat svoje vnitřní pocity do úplného detailu.
"To je fuk... musím jít, čeká na mě táta..." oznámil mu než zmizel. Jenže Alexovi tohle naprosto stačilo, aby si byl jistý, co se mezi Davidem a jeho sestrou odehrává. Pak mu najednou došlo, proč na něj jeho táta tolik nálehal... David potřeboval pomoc a byl si jistý, že se mu ji pokusí dát.

K večeru došlo i na další významnou událost v bunkru...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 099

Alex se na svoje narozeniny těšil, už celou věčnost...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 102

...a nad rozsvíceným dortem vyslovil svoje jediné přání: být stejný jako jeho táta. Protože nikdo pro něj nikdy nebyl větší vzor než on. Sice miloval svoji mámu, ale Mathias... rád se pozoroval v zrcadle a sledoval na svém obličeji podobné rysy. Chtěl být jako on se všemi jeho chybami. Dlouze se nadechl a jedním výdechem sfoukl všechny svíčky.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 106

Všichni ho povzbuzovali...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 107

Až konečně dospěl  Úsměv

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 108

Jako další přišla na řadu Daniela...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 113

...ta ve svých přáních byla o něco více skromnější. Nad dortem si v duchu vybavila svoje rodiče a celým svým srdcem zatoužila po jediném, aby s nimi mohla strávit co nejvíce času...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 114

...a zrovna když se nadechovala ke sfouknutí, se v kuchyni zjevila Tereza, která se v poslední době necítila příliš dobře.
"Mami!" Zavolala na ni. Tereza se na ni široce usmála. Až poté se Daniela sklonila k dortu a jedním fouknutím zhasla všechny plamínky na dortu.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 118

A tak i Daniela vyrostla  Úsměv

Nakonec oba dva členové 2.generace v dospělé verzi po úpravě  Úsměv

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 119

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 120

(dřív než se začnete všichni divit jakto, že 2.generace slavila narozeniny dříve než první se musím přiznat, že jsem naši starou čtveřici trochu omladila elixírem života, který je odměnou za aspiraci... měla jsem totiž strach, že nezvládnu dokončit příběh, dřív než z nich budou senioři... tak snad vám to nevadí  Smutný )
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simpařan
Simpařan
Janika31

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty04/10/18, 08:37 pm

Parádní díleček Vysmátý . Jinak Christine je potvůrka vyčůraná a David je ňouma, že se sebou nechá tak orat jen pro malou pusu. Vysmátý Ale chápu, že pro něj to je řádná odměna.
Jsem zvědavá na další vývoj a jak se bude 2.generaci žít. Tvůj příběh z bunkru prostě miluju. Láska
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty04/10/18, 08:45 pm

Zdá se mi to, nebo se Alex opravdu potatil? Tančící Jupííí No jen tak dál, už se těším na pokračování, tohle se prostě čte samo! *OK*

Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty04/10/18, 09:32 pm

Christine bude asi potřebovat dostat trošku "za uši", aby se začala zase chovat normálně Mrkající A druhá generace Ti zase krásně vyrostla, určitě budou mít pěkné dětičky Chichichi
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel
Hellohello

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty05/10/18, 08:01 pm

Chudák David, je mi ho líto, protože se neumí bránit. Takhle se nechat zneužívat. Škoda, že mu to nedojde, je extrémně hodný. Nemá to jednoduché, protože vyrůstal jenom v bunkru, v izolaci. A Christine je teda pořádná mrška. Zase moc pěkně popsané situace  *BRAVO* Láska
Druhá generace vypadá úžasně Úsměv  Alex je celý Mathias, musím říct!
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan
Lucisab

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty07/10/18, 09:40 pm

Holt pro Davida je Christine jako nedosažitelná hvězda a když mu nabídne něco takového... no... chudák, letí jako smyslu zbavený Smutný ale nebojte, slíbila jsem vám, že se bude mít dobře a to taky dodržím, ať už to dobře bude znamenat cokoliv Mrkající jinak Alex je skutečně celý Mathias Vysmátý jen je možná trochu mírnější Vysmátý

Jinak moc děkuju, holky Pro Tebe

34.část

V bunkru se všechno dostalo do starých kolejí...

Alex střídal hraní na kytaru s klavírem...

...Tereza začala tajně šít Daniele jako dárek svatební šaty...

...a Christine se zasloužila o další požár v bunkru, když se pokusila se skoro plným počtem bodů vaření ugrilovat párky v rohlíku...

...byla z toho špatná...

...a tak nakonec nastoupila profesionální kuchařka Caroline, která se chopila grilu se žebírky...

...Julián se naopak pustil do oprav, o které nebylo v bunkru nikdy nouze...

...a Mathias uspořádal pro ostatní s Alexem koncert (samozřejmě ho nenechal použít jeho texty)

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 011

Christine se mezitím učila od své matky, jak se pořádně starat o rostliny a byla nakonec sama překvapená, jak moc jí to baví.

Daniela a Alex se mezitím přesunuli na další metu...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 017

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 019

Později se celá druhá generace sešla v jídelně...

"Navrhuji, abychom pro naše rodiče vymysleli něco speciálního!" Ozval se Alex.

Ostatní na něj udiveně otočili hlavy.
"Už jsme o tom přemýšlela, brácho... ale hlavně jim prosím nepiš žádný písničky nebo dostanou infarkt dřív, než jim stačí zešednout vlasy," pronesla úsečně Christine.
"Moje texty nejsou tak zlé... už jsem jim vymyslel..."
"To si dokážu představit..." skočila mu do řeči.
"Předpokládám, že jsi stáří přirovnal k uschlé kytce a nezapomněl jsi vynechat i verš s prsty u nohou..." pronesla otráveně.
"Jak jsi to věděla?! Ty ses mi hrabala ve věcech!" Zrudl Alex.
"Nemusím se ti hrabat ve věcech... znám tebe i tvoje nemožné texty," mrkla na něj.
"Jak...!"
"Přestaňte se dohadovat! Musíme všichni spolupracovat," zvolala Daniela ve snaze je oba dva upokojit dřív, než bude muset vzít spolu s Davidem nohy na ramena.
"Máš už nějaký nápad?" Ozval se tiše David.
"Chtěla bych našim uspořádat velikou oslavu, s květinami, jídlem... vím Davide, jak moc jsi dobrý s technikou... napadlo mě, že by jsi mohl pro rodiče něco opravit... myslím, že máma s tátou by měli velkou radost, kdyby se ti povedlo spravit ten starý foťák... já jsem pro naše vytvořila hezké oblečení... a vy dva... no mohli byste spolupracovat a tu píseň stvořit společně..."
"Společně?!" Zvolali oba dva naráz.
"Christine píše moc hezké texty a ty máš nádherný hlas, když se dáte dohromady... bude to perfektní," odvětila sebevědomě Daniela.
"Já se s touhle puberťačkou nebudu dávat dohromady!"
"Má pravdu, ani já s ním nechci na ničem pracovat! Navíc i já mám krásný hlas! Takže tu píseň si můžu nazpívat i napsat sama!"
"Máte spolupracovat! Naši budou mít narozeniny! Bude to významný den! Můžete alespoň na chvíli přemýšlet o něčem jiném než o vlastním egu? Vaše rodiče vás vídejí jen jak se hádáte, myslím, že by jim udělalo radost, vidět vás dva, jak jednou v životě fungujete jako sourozenci!" Vyhrkla zlostně Daniela. Alex se zarazil a podrbal se na hlavě.
"Myslím, že to s tebou pro jednou vydržím... seš toho taky schopná?" Christine si ho dlouze změřila. Vypadala jako když hodnotí věci na aukci.
"Nevím, jestli se mi chce..." pronesla jedovatě. V ten okamžik ucítila na své paži něčí dotek. Když se podívala za autorem, dívala se do velkých čokoládových očí Davida. Jeho pohled ji nikdy nesoudil a bylo to tak i teď, i když se chovala jako klacek. Navíc z jeho očí měla vždy pocit jako kdyby byl David mnohem starší než ve skutečnosti byl.
"Chris..." pronesl tiše, že ho sotva slyšela a v ten kratičký okamžik usoudila, že by možná měla ustoupit. Vytrhla mu svoji ruku a obrátila se na svého bratra.
"Fajn! Ale ne že mi do toho budeš kecat!" Daniela se zahleděla udiveně na svého bratra, nikdy by jí nenapadlo, že bude mít takovou moc nad panovačnou Christine.
"Jak chceš!" Odsekl jí Alex. Christine se na něj jedovatě usmála než chytila Davida za paži.
"Pojď, ukážu ti svůj text dřív... chci od někoho normálního slyšet skutečný komentář a ne od někoho, kdo myslí jen na sebe!" Pronesla než zatáhla za ruku Davida, tak silně, že ho málem shodila ze židle. Nakonec společně zmizeli z jídelny. Alex si mezitím přisedl k Daniele.

"Doufám, že z toho tvoje sestra jednou vyroste... nikdy nevím, jestli Davidovi ubližuje nebo ne... je to s nimi těžké... zkus si s ní promluvit, ano?"
"Myslím, že bych k ní potřeboval příručku, vidle na odhazování hnoje a klapky na uši... Chris je zvláštní, nevím proč... ale teď už o ní nechci mluvit..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 026

"A o čem by jsi chtěl mluvit?"
"Víš, přemýšlel jsem... to co se stalo dnes ráno a..." zhluboka se nadechl a zrudl.
"A? Bojíš se mého táty? Ten se to nemusí dozvědět... jsme už dospělí, nemůže nám nic zakazovat, Alexi," usmála se na něj.
"Ale já už jsem o tom přemýšlel dávno předtím..."

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 027

Zlehka si něco vytáhl z kapsy. Daniela si ho udiveně změřila než...

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 030

...na stůl položil velkou černou krabičku.
"Dřív než začneš křičet a dělat všechny ty šílené věci o kterých mi vyprávěl táta... nemyslím si, že by nás ten dnešek nějak víc spojil... chci říct ano... ale..." myšlenky se mu motaly v hlavě jak tornádo a až pak Daniele došlo, co se jí snaží říct.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 035

"To...to...to nemyslíš vážně?!" Vyhrkla, obě ruce na obličeji se jí třásly. Alex nasadil sebevědomý úsměv.

"Vím, že jsme mladí a táta mě zabije až se dozví, co jsem se rozhodl udělat, ale... cítím to tak, pak proč bych měl čekat? Jsme v bunkru, Dany a celý život jsem věděl, že dojdeme až sem. Vždycky jsem si byl jistý, že budeš moje holka, moje manželka a že se spolu postaráme o zachování lidstva... říkal jsem ti to pořád a nyní to vidím ještě líp. Tehdy jsem byl jen kluk, co si všechno jen představoval a spousta věcí mu nedocházela... ale teď se cítím být připravený na cokoliv co přijde. Chci být s tebou a i když tady manželství samozřejmě nemá žádný význam, chtěl bych o tobě mluvit jako o mojí ženě a taky nechci, aby mě měl pořád tvůj táta chuť zabít, kdykoli tě vezmu za ruku..." to poslední řekl spíš sám sobě než jí.
"Takže to děláš kvůli mému tátovi?"
"Ne, dělám to pro tebe i pro mě... dělám to pro nás dva. Chceš být moje manželka?"

Daniela si zlehka přitáhla krabičku k sobě.
"A seš si jistý, Alexi? I když tady manželství nic neznamená... nechci, aby jsi to dělal jenom tak, protože se to od nás očekává, je ti to jasné?"
"Jasně, věř mi, že bych ti to nikdy neřekl, kdybych si tím nebyl jistý. Chci být s tebou až do konce života..."
"A víš, že se ti to splní? Jsme v bunkru... nemusíš to kvůli tomu dělat..."
"Dany, můžeš mi prostě odpovědět ano? Zapomeň na to kde jsme. Představ si, že jsme ve světě o kterém nám vyprávěli rodiče. Zkus si představit, že kolem nás je spousta lidí a žádná katastrofa se nikdy nestala. Prostě přestaň myslet na to, že jsme tady... podívej se na mě a odpověz mi popravdě," zahleděl se do jejích oči.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 042

Daniela se zhluboka nedechla a otevřela krabičku. Uvnitř se na ni zaleskl zlatý prsten s bílým kamenem.
"Tvůj bratr mi nevědomky řekl, jak se tady vyrábějí prsteny," uchechtl se Alex.
"Je... je krásný... a ano..." vydechla nakonec.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 048

"Hurá!" Zvolal nadšeně Alex a sledoval jak si Daniela navlékla prsten.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 052

"A co teď budeme dělat?" Zašeptala Daniela.
"No viděl bych to... na to, že budeme spolu a zanedlouho budeš potřebovat bílé šaty atd."
"A co naši?"
"Těm to oznámíme ve správný okamžik," mrkl na ni.
"Kdy?" Pronesla tiše dojatá Daniela.
"No myslím, že bude nejlepší v den jejich narozenin," usmál se na ni.
"Takže zítra."
"Zítra," utvrdil ji a pevně sevřel její paži.

Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 053
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Lucisab a její postapokalyptický svět   Lucisab a její postapokalyptický svět - Stránka 9 Empty

Návrat nahoru Goto down

Lucisab a její postapokalyptický svět
Strana 9 z 16Jdi na stránku : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Výzva - Apokalypsa!-
Přejdi na: