Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Zajímavosti ze světa TS2

Goto down 
AutorZpráva
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 634

PříspěvekPředmět: Zajímavosti ze světa TS2   10/07/18, 04:59 pm

Tak jsem nedávno měla trochu volnou chvíli u oběda v práci a už netuším co jsem o TS2 hledala na netu, ale vypadli na mě tyto zajímavé články ze sims.wiki.com a jednoho moc pěkného českého blogu Úsměv

Věděli jste, že všichni vaši simorostové, které vaši simorosti vyklepou z hlavy mají stejného otce? Já jsem si vždycky myslela, že je nový simorostík jen trochu pozměněnou kopií své matky nebo otce, ale opak je pravdou. V pozadí se totiž geny vašeho simíka spojí s tzv. Ideal plantsimem...

...tenhle simík vlastně ani není simík (hra ho totiž eviduje jako objekt) a opravdu nikdy ho nepotkáte v sousedství, dal by se přirovnat k opylovacímu technikovi, který unáší vaše simí pány a vkládá do jejich těla malé mimozemšťany Chichichi můžu jen říct, že není doporučeno tohohle chlapíka vytahovat jakkoli ze hry, protože to může způsobit vážné problémy s hrou... každopádně geny tohoto simíka jsou neskutečně silné, protože po několika generacích simorostů co jsem před strašně dlouhou dobou stvořila (kdysi jsem chtěla mít celé městečko plné simorostů Vysmátý takže jich mám pořádnou řádku a jistě se některý z nich zjeví třeba i v apokalypse Mrkající ) jsou v podstatě jeho kopiemi Vysmátý a jeho geny dědí i děti a vnoučata, kteří už dávno simorosti nejsou Mrkající jen ty jeho zelené oči zatím nevyfasoval nikdo...

Další zajímavostí je skrytá aspirace, tzv. Power aspiration (v překladu zřejmě aspirace po moci? Nevím ), kterou má několik simíků, kteří jsou od počátků hry po smrti (podle wiki jí má snad mít i smrťák  Chichichi ). Aspirace měla být kombinací aspirace po bohatství a popularity. Takže mezi časté přání mohli patřit vlastnit podnik nebo dokonce skákat na posteli Vysmátý Každopádně aspirace není hotová, tudíž se podobně jako několik jiných věcí nedá ve hře využít a pokud by se ji někdo pokusil nějakým způsobem vytáhnout ze hry, zřejmě by se mohl s TS rozloučit a musel by se později pustit do přeinstalace...

A na závěr jedna otázka... povedlo se vám někdy zabít všechny simíky na pozemku? (mě popravdě ne... každého simíka je mi líto... pamatuji si, že když zemřel první simík z mé rodokmenové rodinky, pomalu jsem to obrečela Plačící ) Pokud ano, tak jste možná někdy viděli naživo tyto hlášky od smrťáka Chichichi

A pokud zemřou jenom rodiče a zůstanou děti (ne puberťáci), tak se zjeví toto:

Tak snad je pro vás alespoň něco z toho nové Vysmátý ale já jsem na toto koukala pomalu s otevřenou pusou Vysmátý myslím, že TS2 má pro nás i po tolika letech pořád nějaká tajemství, která může nabídnout Úsměv
Návrat nahoru Goto down
soarka
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 258

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   10/07/18, 07:28 pm

Ten gen přenášející simorost je pro mě novinka. Všeho všudy jsem měla simorosty asi 4 a ty hned vyléčila, protože to nebyl záměr z nich udělat tyhle zelený zrůdičky :-D novinkou je i zpráva pro sirotky, to jsem nikdy neudělala, aby zůstaly děti bez rodičů Plačící a jo už se mi podařilo omylem všechny zabít, a vyjela na mě ta druhá zpráva. Proto když už mám staré simíky před smrtí, a bydlí sami, tak je sestěhuju k nějaké rodině, kde skonají a nebožtíci pak jejich urnu "hodí" na hřbitov Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin - Zlatý simík stavitel
Admin - Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 689

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   10/07/18, 07:51 pm

Anebo v případě, že jste se pokoušeli své Simíky zabít, což netvrdíme ... - no tak to mě dostalo Válím se smíchy  
A celkově jsou to zajímavé postřehy, až si říkám, že jsem si tu hru nikdy pořádně neprozkoumala Aha

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 561

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   11/07/18, 09:28 am

Super téma! Úsměv Ta hra je snad nevyčerpatelná!  Tu druhou hlášku jsem už viděla Červenám se  zbytek myslím, že ne Vysmátý  
Ideal Plantsim mě taky překvapil  Úsměv díky za info!

Když už jsme u těch zajímavostí, Na MTS fóru mají thread „What did you discover today while playing the sims?".
Někdy se tam dají vyhrabat opravdu zajímavé věci, o kterých jsem neměla ani páru Úsměv  
http://www.modthesims.info/showthread.php?t=574022
http://modthesims.info/t/334970
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201 Online
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   30/09/18, 07:21 pm

Díky za zajímavé odkazy Hello Mrkající po delší době jsem nashromáždila další zajímavosti... Úsměv

Věděli jste, že ve hře jsou dva Nervózní Jedinci? Ten kterého známe a je hratelný a zároveň druhého, který je skrytý a mrtvý?

Druhý Nervózní je trochu odlišný než ten, kterého známe a můžeme ho ovládat. Kromě jiného vzhledu se rozlišuje i tím, že má vztahy se svojí matkou a blízkou rodinou. Má dokonce i vzpomínky, což je podle wiki zvláštní na skrytého simíka. Je to zároveň ten Nervózní, kterého můžeme znát ze všech propagačních videí a včetně toho, který vyšel v pátek 13, kde zemřel díky pádu satelitu. Další zajímavostí u něj je to, že je to vlastně ten Nervózní, kterého si Olivia pamatuje, jak se narodil.

Docela by mě zajímalo proč EA vytvořila tohoto Nervózního, zabila ho a pak vytvořila jiného... nebo je možná tohle pravý Nervózní a EA ho původně chtěla mít mrtvého a pak si to nakonec rozmyslela?  Nevím

I v The Sims 2 PSP je totiž Nervózní mrtvý a dokonce tam měl i romantický vztah s jistou Annie Howell, která je vlkodlak (na wiki se člověk dozví věcí  Vysmátý ).

Další zajímavost, kterou jsem objevila se týká duchů (dělala jsem si přípravu na duchy v bunkru  Bomba )...

Věděli jste, že když váš simík zemře s něčí urnou v inventáři, že vám to může shodit hru? Mě se to nikdy nestalo, protože všechny mrtvé simíky co jsem kdy měla jsem poslala na předem připravený hřbitov a když jsem měla simíky na pozemku, tak jsem je nedávala do invetáře. Jinak se to podle wiki může i stát pokud urnu prodáte  Šokovaný (to už jsem udělala sice omylem, ale i tak... Červenám se  no naštěstí se nic nestalo  Úsměv )

Další zajímavostí je fakt, že simík zemře strachy jen tehdy pokud má 4 potřeby na nízké úrovni. Jinak duchové prý dokáží i nadnést simíka sedícího na židli  Šokovaný  to se mi ale nikdy nestalo. Dokáží hrát na dětský xylofon, zašpinit vířivku, když mají špatnou náladu, zuřit když jim prodáte jejich postel ve které spali úplně naposledy, brečet nad hrobem simíka, kterého měli rádi, dokonce dokáží čistit kuchyňskou linku a vynášet odpadky! (to jsem taky nikdy neviděla... ti moji, i když všichni zemřeli přirozenou smrtí většinou děsily ostatní, rozbíjeli co se dalo atd.  Vzteklý ) Dokonce podle nepotvrzených zpráv na wiki by mohli chovat děti  Šokovaný

(jestli mi takhle začnou otáčet hlavami u medvídků, tak to...  Šokovaný  *BYE* )

Jinak ducha může opravdu rozčílit pokud se jejich manžel či manželka znova vdá či ožení, dále je rozčílí, když se jejich původní rodina odstěhuje a na pozemek s jejich urnou se nastěhuje někdo jiný... pak vyvádí víc než obvykle. Dokonce jsou pak schopni pronásledovat určitého simíka a děsit ho tak dlouho dokud nezemře!  Šokovaný

Když je na pozemku jen několik hrobů, duchové se objevují tak cca 1x během 3 dnů, ale jakmile máte na pozemku víc jak 5 hrobů můžete si být 100% jistí, že se objeví každou noc...  Sakra

Další zajímavostí co jsem objevila je to, že když jsou duchové mimo hrob a na pozemku se v té chvíli nachází smrťák, okamžitě ho jdou vyděsit a ten se pak chudák počůrá strachy  Vysmátý  (myslím, že to bude v bunkru hodně zajímavé  Vysmátý )

Jinak když poprvé vystoupí duch ze svého hrobu, první co udělá je to, že začne plakat nad vlastní smrtí  Smutný (toho jsem si taky nikdy nevšimla  Šokovaný )

Když už jsme u duchů... věděli jste, že hula tanečnice, co se objeví, když simík zemře na stáří s platinovou aspirací je ve skutečnosti jen jedna? Hra si ji vždycky naklonuje a zároveň je jediná pro všechny sousedství, která je ve hře stejně jako paní Muchlzadková (o té zase třeba příště Mrkající , když něco objevím).
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 694

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   30/09/18, 08:42 pm

No nazdar, ty tedy dokážeš vyděsit takhle na noc s těmi duchy Vysmátý Já jsem nikdy nenechala žádného Simíka umřít, tak s tím nemám zkušenosti. A to podobně blbnou i bez hrobů, když máš na pozemku jen urny ? Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   01/10/18, 06:46 pm

Bohužel to dělají i s urnami Vzteklý hrozně moc mě mrzí, že nejsou jako duchové z TS4 se kterými se dá alespoň trochu mluvit... tady mají jen chuť otravovat ostatní... docela se děsím, jak bude můj bunkr vypadat např. ve 4.generaci... to už se tam nebude dát žít, když budou duchové lézt simíkům do postelí a děsit je jako na běžícím páse Bomba a to ještě ani raději nepřemýšlím o tom, jal budou s chutí likvidovat vybavení bunkru Vzteklý
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 310

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   01/10/18, 09:21 pm

Teeda parádní info. Je fakt, že na sim.wiki je toho hooodně moc. Ráda tam chodívám a čtu. :)
Jinak, když jsme u těch duchů, tuhle se mi stalo, že jsem hrála za Davida Snílka a jeho žena se objevila, jako duch. Přišlo mi, že je trochu rozčílená, nebo smutná, ale nevěděla jsem proč. S Casandrou v tu dobu ještě nebyl, ale nejpodivnější na tom bylo, že se až tak naštvala, že si s sebou do podsvětí odnesla i hrob Šokovaný Aha .
Hru jsem si po tomto incidentu neuložila, protože mám do budoucna trochu plány.Pššt
Ovšem trochu mě to šokovalo. Zmatený
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   02/10/18, 07:54 pm

Fíha  Šokovaný to je opravdu strašidelné počtení. Ale plné zajímavostí! A hodně z nich i dost vtipných, třeba ta se smrťákem Chichichi  Díky za ně, hodně věcí z toho jsem nevěděla, protože duchům se dost vyhýbám. Občas hraju na takových pozemcích u přednastavených sousedství. Tak jsem ráda za varování, že může spadnout hra, když umře simík s urnou v inventáří. Já jsem si často urny nechávala v inventáří, aby mě nestrašili v noci duchové.Takže tohle by se mi klidně mohlo stát (ale nestalo a jestli jo, nespojila jsem si to s tímhle).

Ta hra mě snad nikdy nepřestane překvapovat, je tak promakaná! Hrozně obdivuju Maxis, jak to perfektně udělali. Měla bych právě víc hrát s duchy a nadpřirozenými postavami, abych to aspoň trošku prozkoumala. Taky občas chodím na sims wiki a čtu si tam, nebo právě na tom MTS. Jedna z mála věcí, co jsem věděla, byly ty barvy duchů podle druhu úmrtí - přepíšu z wikipedie:

Spoiler:

Kdysi hooooooodně dávno jsem četla, že když necháte sima často a pravidelně oplakávat hroby/urny, prý se duch nezjeví. Jaké s tím máte zkušenosti? Já jsem to zkoušela na Gothovic pozemku, ale duchové vždycky vylezli z hrobů  Nevím SOS
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 310

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   02/10/18, 09:22 pm

Hello: S tím oplakáváním jsem to zkoušela hned po té, co jsem hru opět spustila neuloženou. Tudíž mi hrob zůstal i s mrtvou Darleen Dreamer a musím říct, že pak už znovu nevylezla a hrob mi neodnesla do podsvětí. Tak možná na tom něco bude, ale těžko říct. Přijde mi, že si hra dělá, co chce.. Vysmátý Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 694

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   02/10/18, 09:29 pm

To jsou mi zase věci - na roj much nebo na krupobití se dá umřít ? Zmatený A co vlastně je ten megafon ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   03/10/18, 04:42 am

@Ludmila napsal:
To jsou mi zase věci - na roj much nebo na krupobití se dá umřít ? Zmatený A co vlastně je ten megafon ?

Tady dávám video s megafonem:

Spoiler:

Došlo mi, že na wikipedii nemají smrt ve výtahu.

@Janika:  Tak to zní docela nadějně, jestli to funguje. Možná jsem oplakávala málo, nebo jsem nějaký hrob vynechala Úsměv bylo jich tam hodně. Ovšem v bunkru si to stejně neumím představit, oplakávat tu kopu uren, co vznikne za pár generací. To už by musel mít nějaký sim jako celodenní zaměstnání Zmatený
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   03/10/18, 07:24 pm

Sama jsem na to zvědavá... ale kdyby to opravdu fungovalo, tak to bude mít jeden simík jako svoji celodenní práci Vysmátý sice je pravda, že to bude masakr... kdybych měla v každé generaci 4 simíky a došla bych až do 10. generace, tak budu mít v bunkru skoro 40 uren! Zmatený Zmatený to znamená, že by se mi po bunkru prohánělo víc jak 30 duchů... to už by ani snad nebylo možné přežít... Sakra takže budu opravdu moc ráda, když bude to oplakávání fungovat Andílek

Jinak to s tím megafonem jsem taky nevěděla *THUMBS UP* a už vám někdy simík zemřel na pád satelitu? já jsem tohle zažila jen v TS Příběhy, když spadl na Vincentovu přítelkyni, jinak se mi to naštěstí nikdy nestalo Andílek

Ještě tam nemají smrt s nůžkami, je pravda, že ta se může stát jedině tehdy pokud si stáhnete kompletní balíček věcí, co se prodávaly na oficiálních TS Store... a vypadá to v podstatě tak, že simík běhá se zahradními nůžkami tak dlouho, až to s ním švihne o zem... popravdě nechápu k čemu tohle vývojáři vytvářeli... Aha Nevím (sama jsem si to ani do hry nedala, přišlo mi to jako zbytečný krám na zabíjení simíků...) jinak duch pak chodí s těmi nůžkami, ale teď netuším jakou má barvu...

Jinak Janiko, kdyby mi moji duchové v bunkru odcházeli i s hrobem, tak mi vlastně udělají službu Vysmátý Jupííí a možná se tvoje Darleen chtěla jen odstěhovat Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti ze světa TS2   

Návrat nahoru Goto down

Zajímavosti ze světa TS2
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Obecná diskuze k TS2-
Přejdi na: