Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Domek na okraji džungle

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 629

PříspěvekPředmět: Domek na okraji džungle   26/07/18, 09:55 pm

Po projednání s Fidgety zde máme pravidla nové soutěže :
- na daném půdorysu postavíme přízemní rekreační chatku pro 2 Simíky na okraji džungle

- půdorys platí pro stěny, můžete si ho otočit podle libosti, přidat verandu - jak je libo
- uvnitř se bude nacházet kuchyň s jednoduchým jídelním koutem (Simíkům bude stejně nejvíc chutnat venku), koupelna s WC, ložnice a nějaká ta zábava, kdyby se nedalo být venku - zbytek ať si každý vyloží po svém  Mrkající
- barvy by měly odpovídat prostředí - pestré, exotické, veselé ...
- rozhodně nesmí chybět suvenýry nebo jiné umělecké artefakty z výletů či zkoumání džungle nebo od domorodců
- velikost pozemku a finance neomezeny
- downloady povoleny
- počet fotek soutěžního díla max. 22, foto půdorysu pro kontrolu nutné  Mrkající
- termín - ode dneška do konce srpna, pak budeme tradičně hodnotit.

Takže hurá do budování, ať si to vaši Simíci užijí !

Edit. : doplněno o pár drobností...
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 441

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   29/07/18, 02:42 pm

Tak jsem se do toho pustila :). Vzhledem k tomu, že moje poslední dvě stavby (Dům Shanea Dawsona a minidomek) byly přesně v tom Selvadoradském stylu, rozhodla jsem se k trošku jinému přístupu. I když jde o vyvýšený domek, má opravdu jenom obyvatelné přízemí - pokud by mi neprošel, napište, postavím něco nového Úsměv Měla jsem s touhle stavbou velkou zábavu :)

Vše (včetně bazénu/jezírka) je naprosto funkční.

Jedná se o rekreační domek na stromě na samém okraji džungle. Majitelé této pronajímatelné chatky ctili přírodu kolem sebe a stavěli z místních materiálů. Domek stojí jak na třech blízko stojících palmách, tak na samostatných sloupech. Hned pod ním se nachází malé jezírko.

Ups... tohle jsem vyfotila před přidáním TV a malířského stojanu  Červenám se

Upraveno (zvětšeno), protože neumím počítat. Zas tak moc se nezměnilo, jen jsem to ve dvou bodech rozšířila o jednu řadu čtverečků. Sakra

Naposledy upravil Kolikokoli dne 05/08/18, 09:33 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   29/07/18, 08:45 pm

Velmi zajímavý prvotní počin do soutěže ! Coby autorka pravidel nic nenamítám Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 569

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   02/08/18, 08:55 pm

Tak to je moc kreativní pojetí domku na okraji džungle, paráda *BRAVO* už se těším na další dílka Láska
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 529

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   03/08/18, 06:55 pm

Krásné, něco takového si představuju, když se řekne domek na okraji džungle Úsměv  Láska
Taky už se moc těším na další domky
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Salazaret
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 19

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   04/08/18, 05:39 pm

Ahojky prosím moc, můžu poprosit o radu? Mám tohle dobře? Podle počtu kostiček asi ano? Jsem z té mapy nějak zmetená :)

Když tak potom tenhle příspěvek smáznu :) Jen bych chtěla začít stavět a nechci začít než budu 100% vědět, že to mám o.k.

Děkujiii :)
Návrat nahoru Goto down
https://salazaret.wordpress.com/
Fidgety
Admin - Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 649

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   04/08/18, 05:58 pm

Já si myslím, že to sedí  *OK*  A mazat to nemusíš, aspoň bude vidět, jak ten půdorys vypadá v TS4  Mrkající

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   04/08/18, 06:00 pm

Ano, Salazaret, máš to správně, můžeš klidně tvořit Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   04/08/18, 11:48 pm

Ježiš, teď vidím, že to mám blbě Vysmátý Jsem nějak spočítala, že jsou všechny ty rohy 3x3 a teď koukám, že ze dvou stran jsou 3x4 Plačící Válím se smíchy Tak ještěže mám čas na opravu Sakra Válím se smíchy

Opraveno, holky, chcete ať to nafotím znovu celé nebo radši mám postavit něco jiného? Zmatený Tydýt
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   05/08/18, 10:16 pm

Kolikokoli, já bych řekla, že rozhodně nemusíš stavět něco nového. Opravilas půdorys, jak píšeš, nic jiného prakticky neměnilas, takže ani fotit znovu nemusíš. A té původní chyby si zřejmě asi nikdo nevšiml Mrkající A soutěž může klidně běžet dál, do konce měsíce času dost ...
Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 50

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   11/08/18, 06:33 pm

Kolikokoli, moc se mi tvůj domeček líbí. A taky si myslím, že ta chybička je přehlédnutelná. A znovu to fotit určitě nemusíš. Úsměv

Měla jsem čas a taky jsem se do toho pustila. Jen jsem si půdorys otočila. Snad to nebude problém. Pokud jo, vymyslím něco nového. Úsměv

Edit 11.08.2018 22:36:32 by admin (Fidgety) - upraveno zarovnání z důvodu přehlednějšího prohlížení obrázků
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 22

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   11/08/18, 09:24 pm

Ako až moc to musí byť džungľa? V TS2 veľmi nie je moc stromov na výber, aj stiahnuté som nenašla,moze to byť európska džungľa s ihlicnanmi?
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   11/08/18, 10:40 pm

@NekoMH otočení určitě nevadí, v pravidlech je dokonce uvedeno, že půdorys otočit lze  *OK*  Jen malá prosba pro příště - nezarovnávej prosím obrázky na střed, při hodnocení (zejména na větším monitoru) pak skáčou jednotlivá díla sem tam. Děkuji  Červenám se

@Sarah666 samozřejmě se čeká, že ti bude dle možností hry Mrkající

Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   11/08/18, 11:14 pm

NekoMH, taky samozřejmě schvaluji otočení půdorysu, jak píše Fidgety, uvedla jsem to v pravidlech.

A Sarah666 - pojem evropská džungle neznám Mrkající , úplně budou stačit nějaké ty palmy, co jsou, tuším, z dovolenkového datadisku, nemusí to být úplný prales, dle Tvých možností a chuti ! Když budu mít chvilku, tak se pokusím pro TS2 najít nějaké to rostlinstvo a dát odkaz do patřičného diskusního vlákna.
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   12/08/18, 01:07 am

@NekoMH napsal:
Kolikokoli, moc se mi tvůj domeček líbí. A taky si myslím, že ta chybička je přehlédnutelná. A znovu to fotit určitě nemusíš. Úsměv
Díky, jak říkám, nic jsem tam neměnila, akorát je přidaná řada (jde vidět na opravené fotce půdorysu).
Jinak musím říct, že tenhle datadisk fakt Láska . Selvadorado je nádherný.
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   12/08/18, 01:13 am

Další povedené dílko Úsměv já už jsem na tom svém taky začala pomalu pracovat Úsměv
Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   12/08/18, 10:39 am

@Fidgety Omlouvám se. (Příště se polepším) Fotky ale na střed zarovnávám vždy. Dělám to tedy špatně celou dobu? A jak tedy dát fotky na střed jako se tady běžně dělá, ale bez zarovnání?  Úsměv  (Nebo se mi to zdá?) Děkuji za odpověď. Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   12/08/18, 10:51 am

@NekoMH napsal:
@Fidgety Omlouvám se. (Příště se polepším) Fotky ale na střed zarovnávám vždy. Dělám to tedy špatně celou dobu? A jak tedy dát fotky na střed jako se tady běžně dělá, ale bez zarovnání?  Úsměv  (Nebo se mi to zdá?) Děkuji za odpověď. Úsměv
Nikdo tady fotky na střed nedává, nebo jsem si aspoň nevšimla Šokovaný Nemáš třeba jiné rozlišení? Obyčejně jsou tu obrázky s šířkou 800 pixelů.
Když má člověk notebook nebo menší obrazovku, tak ty fotky, co jsou větší než 800 pixelů nebo jsou zarovnány na střed, nejdou moc vidět a člověk si musí posunout dole lištičku doprava, aby viděl celý obrázek. S poskakováním nevím, mně to poskakuje vždycky, když se načítají obrázky Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   12/08/18, 07:48 pm

@NekoMH napsal:

Jak psala Kolikokoli, nikdo tu fotky na střed nedává, na menším monitoru, který je akorát na šířku fóra, to tak možná může působit  Nevím  V soutěžních příspěvcích jsem ti to opravovala ručně - vždy je dole červená poznámka o editaci příspěvku, ale jelikož se to opakovalo, tak jsem na to upozornila už takto.
Velikost obrázku by opravdu měla být max. 800px - jak na to, je uvedeno v návodu zde - Vkládání obrázků na fórum  SOS  Vzhledem k tomu, že v minulé soutěži vás bylo nováčků hodně, podařilo se mi snad nastavit, aby forum automaticky větší obrázky zmenšilo, takže toto by mohlo být vyřešeno Mrkající

Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   12/08/18, 08:32 pm

@Fidgety Tak to se ještě jednou omlouvám, polepším se! (Jen kdybych někdy v budoucnu dělala hrubou chybu prosím o upozornění předem - třeba do zprávy. Abych se chybám vyvarovala. Jsem totiž trdlo nevšímavé a hodně věcí mi nedochází. Zvlášť když na mém monitoru obrázky opravdu vypadají jako zarovnané na střed. Úsměv

Jinak velikost obrázků bych měla mít 800px (pokud jsem správně viděla). Úsměv

Ještě jednou děkuji za trpělivost. Andílek
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 529

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   21/08/18, 08:18 pm

Taky se přidávám se svým domem Úsměv trochu jsem se bála, že to nestihnu, ale dneska jsem se na to vrhla po návratu z krátké dovolené. Dostavěno před chvilkou, více fotek zde v mém tématu  

Po můstku přes jezírko s vodopádem se dá dostat do přístřešku s hamakou a odtud potom po několika schůdcích ke kulečníku. Odevšad je výhled na jezírko a okolní džungli. Větráky jsou v tropickém podnebí nutností, stejně jako záclona/síť u postele, sloužící jako moskytiéra. Dveře u ložnice a koupelny se dají zavřít, ale když je pěkné počasí, majitelé je nechávají otevřené. Z terasy u ložnice se potom dá sejít dolů k horkému prameni a odtud po kamenných schůdcích až přímo k vodopádu. Domek se nachází v dovolenkovém sousedství Moon Islands.

více fotek zde v mém tématu
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   23/08/18, 01:43 pm

Původně jsem myslela, že se této soutěže ani nezúčastním. Né že by se mi nápad nelibil, ba naopak, ale nějak nebyla chuť do stavění, a ani času nebylo nazbyt. Ale včera jsem byla opravdu produktivní (aspoň co se simíků týká, jinak to sálo za nic Červenám se Chichichi  ), takže nakonec vznikl i domek v džungli. Právě kvůli stylu je tentokrát možná i maxis only (ale ruku do ohně za to nedám, byla jsem líná vypnout mody, takže možná jsem se někde uhmátla Mrkající )

Je to malý domeček na kraji džungle. Stromy v okolí hází příjemný stín, který je tolik žádoucí v horkých tropických dnech.

Přední veranda nabízí příjemné posezení, za chladných nocí je možno přitopit si i v krbu.

Vzadu je pak místo pro grilování, zkoumání nalezených artefaktů a osvěžení v bazénku.

Hned ve vstupní chodbě najdete pár kousků, které tu zanechali předcházející nájemníci a průzkumnici džungle.

Kuchyňka je malá, ale dostačující.

Obýváček nabízí pár míst k sezení. Ale televizi tu nehledejte. Když už se zavřete uvnitř, pak si můžete vzít knížku o místní kultuře, nebo s přáteli vytáhnout vodní dýmku a pořádně si zabublat.

Ložnice tak akorát pro dva  Láska

A koupelna - jsme sice v džungli, ale na hygienu se dbát musí!

Za svitu hvězd, svíček a ohně mají obě verandy své kouzlo.

Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   23/08/18, 03:26 pm

@Fidgety Ooow. Já mám tak ráda tvoje maxis only domečky! :3 Je úžasný!
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   23/08/18, 06:14 pm

Tvůj domek je úžasný, Fidgety *BRAVO*

Jinak taky se konečně přidávám Úsměv původně jsem chtěla domek postavit v The Sims - Příběhy trosečníků... ale nakonec když jsem viděla, jak je tam omezená kamera a nemožnost upravení sklonu střechy a přidání jiného než opoužívaného nábytku, tak jsem to vzdala... asi jsem už trochu zhýčkaná z plné verze TS2 Vysmátý

Kdesi na okraji džungle se nachází vyšlapaná cesta, na jejímž konci vás čeká malý domek pro zkušené cestovatele...

...u domu lze najít i příjemné posezení u jezírka nebo po domácku spletenou hamaku...

Obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou

Koupelna

Ložnice

Na terase lze najít i rotoped, na který pán domu nedá dopustit, jelikož je nadaný sportovec a podle sebe potřebuje stále ucelený trénink, i když se skoro celý den prodírá houštinami a džunglí.

Půdorys

Další foto je tady:
http://thesims234.forumczech.com/t31p50-staveniste-od-lucisab#3151

Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   24/08/18, 08:54 am

@Lucisab Wow! Chvílemi bych vůbec neřekla, že je domeček z TS2. Je úžasný. A potvrzuje se tady moje teorie: Nejde o to, jaká verze hry to je. Ale kdo jak staví. :) Ještě jednou, je fakt suprový. Dobrá práce.

Jelikož trď TS2 (po tak sto letech) znovu objevuji, mám dotaz. Kde se domeček nachází? :)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Domek na okraji džungle   

Návrat nahoru Goto down

Domek na okraji džungle
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: