Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ

Goto down 
AutorZpráva
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 420

PříspěvekPředmět: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   26/08/18, 09:39 pm

Takže po probrání s Fidgety, vyhlašuji soutěž o koupaliště. Snažila jsem se to moc neomezovat, protože v TS2 i TS4 bazény atd. fungují trošku jinak, navíc v TS4 je zvlášť datadisk s vířivkami, saunou atd., takže by bylo nespravedlivé dávat to do pravidel.

Pravidla tedy zní:
1) stavíme veřejné koupaliště
2) vnitřní i vnější bazén
3) relaxační část (může být vířivka, kdo nemá Spa day, může mít třeba sedačky, nějaká lehátka atd., prostě pohodová místnost)
4) bar (aby se mohli návštěvníci kde občerstvit)
5) umývárny / wc
6) prostor pro děti (aby si taky mohly vyhrát)
7) downloady, velikost pozemku a finance neomezeny
8) max 20 fotek a stavíme do 23. září Mrkající Andílek
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
NekoMH
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 45

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   30/08/18, 05:09 pm

Jsem nadšená! Tohle téma mi vážně sedlo. Láska Byť nevím zda jsem zvládla dodržet pravidla. Nevím Pojala jsem to totiž hodně po svém. Jak jsem psala na fb, celé je to inspirováno japonskými horkými lážněmi, lázněmi v selvadorádů a mou touhou po tropické pláži. Takže je to celé takové... hodně venkovní. Tu část s vnitřním bazénem jsem vyřešila šalamounsky - udělal jsem místnost umazala jednu zeď a podlahu, celé jsem to zamaskovala jeskyní a pak jsem smazala strop (aby to bylo přírodní). Bazén jsem tedy neoddělila, ale udělala průplav z venku dovnitř (viděla jsem to v jednom aquaparku). Otázka je zda mi to uznáte. I kdyby ne, jsem s tím v pohodě. Vysmátý To samé relaxační část. Neudělala jsem jí samostatnou. Prostě jsou ty prvky všude. Andílek Jinak umývárky - s tím jsem hrozně bojovala. Wc jsem nakonec zamaskovala plotem a sprchy jsem dala všude po parku - inspirace z italských pláží. Děti se naopak v mém parku více než vyblbnou. Vysmátý

Shrnutí: Jsem z toho nadšená. Moc se mi výsledek líbí (zvlášť vodopády a vrak letadla). A jsem hrozně zvědavá na to, jak to bude působit na vás. Úsměv

Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 491

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   30/08/18, 07:03 pm

Úžasný nápad i zpracování, Neko!  *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 239

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   30/08/18, 09:30 pm

Já čumíím. To je moc krásný nápad. *BRAVO* Tam bych se moc ráda vydala, kdyby to bylo možné. Vysmátý Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   31/08/18, 08:56 am

No, tak jsem právě ztratila motivaci něco stavě Vysmátý Nádhera Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   31/08/18, 01:27 pm

Děkuji moc všem za pochvaly. Udělaly jste mi velkou radost! Láska

@Janika31 Ono to teoreticky možné je. Třeba v Německu mají krásné aquaparky na styl tropického ostrova. Vysmátý Ale chápu, že není v silách každého člověka jet až tam. :) Aspoň že máme ty simíky. V té oblasti kde jsi stavěla dům v džungli by se něco takového určitě postavit taky dalo. Úsměv Ale jsem zvědavá jaký bude tvůj styl. - poslední domeček mne velmi zaujal. Moc se těším na tvé koupaliště Mrkající

@Kolikokoli To neříkej. Plačící Mám tvé stavby hrozně ráda. Mrzelo by mě, kdyby si se nezúčastnila. Jsem naopak moc zvědavá jak to pojmeš. - chodím se k tobě inspirovat. Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 524

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   31/08/18, 09:35 pm

No tak to je paráda Šokovaný skvělý nápad! *BRAVO* tak bych se chtěla někdy podívat naživo, kdyby to byli možné Láska
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   01/09/18, 02:38 pm

Tak jsem tedy něco spáchala.

Původně byl domek palác, který byl již dlouho opuštěný, dokud "barabiznu" neodkoupilo město a nerozhodlo se z něj udělat veřejné koupaliště (poznámka: tohle je jenom "příběh", celá stavba je postavená na zelené louce :) ). Mnoho muselo být změněno, především třetí patro, ale památkáři se silně bili za to, aby co nejvíce bylo zachováno z původní stavby.

Můžu říct, že největší peklo bylo s osvětlením v přízemí a druhém patře. Je tam asi tak milion neviditelných světel a stejně jsou tam podivná tmavá místa. No, to se asi hra rozhodla trochu protestovat  Tydýt .
Místnost za barem je prázdná schválně. Zatím u ní nedošlo k rekonstrukci, ale kdo ví, jednou tam může být třeba zázemí restaurace? :)

Spodní patro, především na kondiční plavání. Oteřený strop do druhého patra.

Druhé patro s občerstvením a barem. Skvělé místo na pořádání večírků!

Třetí patro prošlo největší rekonstrukcí. Nachází se tu vířivka, sauna, masážní místnost a dětský koutek.

No a poslední patro je kompletně nové. Kdo by nechtěl otevřený bazén ve výši stromů?

A půdorysy

Naposledy upravil Kolikokoli dne 02/09/18, 02:15 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 594

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   01/09/18, 04:45 pm

Jak vidím, obě dámy pojaly zadání zajímavým způsobem. Mně už se taky něco líhne v hlavě, snad se taky zúčastním.
Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   01/09/18, 06:07 pm

@Kolikokoli Tak to je paráda! Moc se mi líbí nápad rekonstrukce. Nikdy mě nenapadlo vzít "dům" a přestavět jej na veřejný pozemek. Navíc to vypadá vážně skvěle! Úsměv Ještě otázka odkud jsou ty pěkné lustry? CC nebo jsem je jen někde přehlédla? Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   02/09/18, 02:15 pm

@NekoMH napsal:
@Kolikokoli Tak to je paráda! Moc se mi líbí nápad rekonstrukce. Nikdy mě nenapadlo vzít "dům" a přestavět jej na veřejný pozemek. Navíc to vypadá vážně skvěle! Úsměv Ještě otázka odkud jsou ty pěkné lustry? CC nebo jsem je jen někde přehlédla? Úsměv
Počkat, to bych chtěla upozornit - nejde o rekonstrukci existujícího domu. Je celý postavený nově. Akorát "v příběhu" je jakože rekonstruovaný Vysmátý
Lustry jsou zvětšené pomocí CTRL+ú normálně existující ve hře, jestli myslíš ty velké nad bazénem.
Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   02/09/18, 07:30 pm

@Kolikokoli Neboj se tak jsem to nemyslela. Spíše šlo o ten prvek vzít "obytný" dům a udělat z něj komunitní pozemek. :) Je mi jasné, že si to stavěla (navíc to očividně dalo nemálo práce).

Ach tak, musím se kouknout které to jsou. Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   02/09/18, 08:42 pm

Překrásné koupaliště Kolikokoli! *BRAVO* jsem zvědavá, jak se mi povede můj výtvor Zmatený
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 491

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   04/09/18, 04:31 am

Nádherný palác  Šokovaný   wow, obě díla jsou tak povedená, to zas bude hodnocení Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   04/09/18, 11:43 am

@NekoMH napsal:
@Kolikokoli Neboj se tak jsem to nemyslela. Spíše šlo o ten prvek vzít "obytný" dům a udělat z něj komunitní pozemek. :) Je mi jasné, že si to stavěla (navíc to očividně dalo nemálo práce).

Ach tak, musím se kouknout které to jsou. Děkuji za odpověď.
Díky, Neko, úplně jsem se lekla, že to vyznělo, že podvádím a nestavím od začátku Šokovaný . Ty lustry jsem taky objevila úplně náhodou, ale myslím, že jsou ze základní hry.

Těším se na další koupaliště od ostatních! :)
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   16/09/18, 03:00 pm

Tak jsem taky něco konečně stvořila, ale musím říct, že na vás dvě určitě nemám Vysmátý původně jsem měla v hlavě jiný nápad a když jsem se ho pokusila zrealizovat, vypadalo to jedním slovem příšerně... Plačící takže jsem výsledek zbořila a rozhodla jsem se, že o tom nebudu moc přemýšlet a prostě něco postavím Vysmátý a tohle je výsledek... se vším úplně spokojená nejsem, ale už nemám čas to předělávat, takže tady je moje koupaliště Úsměv moc toho o něm říct prozatím nemohu, protože se díky své poloze zjeví v připravovaném příběhu, takže až tam se o něm dozvíte víc Mrkající jediné co mohu prozradit je, že je k nalezení v Podivíně v městečku zvaném Modřany a nejedná se o příliš starou budovu Mrkající

Jinak z nějakého nepochopitelného důvodu se moje grafika ke konci stavění zbláznila a v horním patře se mi vytvořil škaredý čtvercový strop Tydýt nešlo to změnit a ani jiná barva než bílá tomu nepomohla, takže to prosím ignorujte *SORRY*

Před budovou koupaliště je i malé parkoviště

Vstup na koupaliště s vnitřním bazénem a židlemi pro plavčíky. Dokonce si tady můžete i vypůjčit nafukovací lehátka ve tvaru různých zvířat...

Relaxační místnost se saunami a vířivkami

Pánské wc s umývárnou

Dámské wc s umývárnou

Dětský koutek

V druhém patře nalezneme bar ve kterém nechybí kulečník ani velký bublifuk

Masáže

Venkovní bazén s malým stánkem na chlazenou kávu nebo studený čaj

Půdorys

Měla jsem velký problém všechny fotky protřídit, abych sem dala skutečně jen 20 snímků Vysmátý takže zbytek jich najdete zde:
http://thesims234.forumczech.com/t31p50-staveniste-od-lucisab#3350

Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 594

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   23/09/18, 09:25 pm

Je tu nějak málo příspěvků, tak jsem tady taky se svou troškou do mlýna Mrkající Pokusila jsem se vytvořit něco podobného, co jsem měla ve svém starém sousedství, o které jsem bohužel přišla. Mělo by to být veřejné zařízení na způsob Hammamu, tedy tureckých lázní :

Při vstupu je nutno se převléknout - bohužel Simíci nemůžou dodržovat zvyk, že muži a ženy navštěvují lázně zvlášť. K tomu jsem někde četla takovou zajímavost, že ženy se mohly pohybovat v hammamu zcela nahé, ale muži si museli zahalovat spodní část těla, snad aby nepobuřovali Alláha Mrkající

Ze vstupní šatny můžeme jít vlevo do sprch :

Protože tedy nejsou oddělené dny pro pány a dámy zvlášť, vznikají tyto situace - pánové se vesele baví a za nimi se klidně sprchuje hezká holka :

Pokračujeme k toaletám :

Ze vstupní převlékárny se můžeme dát chodbou buď k bazénu nebo na "procedury" :

Taky je tu malý koutek pro děti, i když TS2 neumožňuje brát s sebou potomstvo na obecní pozemky :

Jak je známo, islám zakazuje alkohol, tak si místo něho dáme kafíčko a něco jako vodní dýmku :

A protože v mém novém sousedství začíná podzim, tak do venkovního bazénu se už nikomu nechtělo Mrkající :

Pro lepší orientaci ještě přidám půdorys :

Jak vidno, prozatím jedu bez downloadů, jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím ... Pohoda

Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin - Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 611

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   23/09/18, 10:03 pm

Já jsem se k tomu dostala až dnes večer, ale do půlnoci to asi nedám Smutný Takže pokud by se vám chtělo na mě chvilku počkat, budu ráda, ale jestli to nedodělám zítra, tak už nikdy, a jestli jo, stejně to bude taková rychlo-stavba Červenám se

Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   23/09/18, 11:34 pm

Určitě počkáme Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 21

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   23/09/18, 11:50 pm

Tak tentokrát iba takto, zlomila som si ruku a robila som to ľavou, tak to nie je podľa predstáv úplne, dalo by sa na tom ešte robiť. Viac foto tu:https://postimg.cc/gallery/13x4555om/

Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 239

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Yesterday at 01:22 pm

Já to asi bohužel také nestihnu. *SORRY*
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Kolikokoli
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Yesterday at 05:47 pm

Ještě počkáme na Fidgety a hlasování bych vyhlásila zítra, až se vrátím z práce :)
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Yesterday at 09:03 pm

Děkuji, jdu fotit Čauec

Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   Yesterday at 10:00 pm

Ještě jednou děkuji, že jste počkali Červenám se  Původně jsem nevěděla, jestli se vůbec zúčastnit - zvlášť když jsem viděla, jaká skvělá, až velkolepá díla se tu objevila. Ale ta chuť udělat si své koupaliště tu byla a nakonec, i když pomalu pozdě, jsem se k tomu dokopala. Moje koupaliště je takové obyčejné, ale snad si na něm každý símík najde to své.

Na nábřeží ve Windenburgu stojí v podstatě obyčejná cihlová budova. Kdysi tu možná stála nějaká továrna, ale před pár lety se tu otevřelo moderní koupaliště spojené s malým wellness centrem.

U vchodu najdete recepci, kde zaplatíte vstupné, příp. si zakoupíte vybrané služby.

Naproti je malá kavárna - nad zákuskem a šálkem kávy si můžete např. zkrátit čekání na svou drahou, pomalejší polovičku (a ten louda nemusí být nutně žena!)

Za příčkami se po obou stranách nachází vstupy do šaten, přes které se vchází do hlavní části - k bazénům.

Nesmí chybět toalety a sprchy.

Vnitřní bazén s brouzdalištěm pro nejmenší.

Na galerii nad bazénem najdete další občerstvení a vstupy do wellness místností.

Je libo masáž?

K dispozici jsou dvě sauny.

Ve cvičebním sále si můžete zaběhat, zaposilovat nebo navštívit lekci jógy.

V horkých dnech využijete i venkovní bazén.

I u něj najdete něco k občerstvení, a v koutku nechybí ani toalety.

Zatímco od ruchu ulice je koupaliště odděleno vysokým dřevěným plotem, na opačně straně se co nejvíce otevírá přilehlému zálivu.

Ani venku se nezapomnělo na prťata - brouzdaliště je zde i se skluzavkou, nechybí ani houpačka.

A půdorysy (i když tentokrát asi nepovinné), pro přehled.

A to je vše přátelé, je to takové horkou jehlou šité (od šití jsem si k tomu vlastně odskočila), ale snad se to tu neztratí Mrkající

P.S. A díky Kolikokoli nejen za prodloužení, ale také za tip na mod pro focení ve stavebním režimu. Tím se omlouvám za bílý okraj pozemku, ale s tím se ten mod nepopasoval, jinak je ale naprosto neocenitelný!

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ   

Návrat nahoru Goto down

Koupaliště - PRÁVĚ PROBÍHÁ
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: