Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

Share | 

Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Fidgety
Admin - Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 649

PříspěvekPředmět: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 12:52 pm

Na základě námětu od @Kajinka96 vyhlašuji novou stavební soutěž - dům dle zadaného rozvržení.

Stavíme dvoupatrový dům podle následujících pravidel:
- Dům stojí na pozemku 20x30.
- Je zadán přesný půdorys, rozvržení místností, umístění vnitřního schodiště a velikost zahrady dle obrázků níže.
- Dům stojí na základech, výška zdi základní (tj. nízká) , v přízemí je tedy jasná vstupní veranda; využití venkovních ploch v patře je na fantazii stavitele (střecha, terasa, balkon), nesmí však přesáhnout půdorys přízemní místnosti.
- ZAKÁZÁNO JE: měnit půdorys domu, posouvat vnitřní zdi a schodiště, měnit nebo přidávat základy domu, měnit výšku zdi, měnit umístění plotu.
- POVOLENO JE libovolné umístění oken, dveří, sloupů a vstupních schodů, styl plotu, příp. umístění branky (samozřejmě na zadaných hranicích), použití příčky nebo nizké zdi (pokud tak nevznikne nová místnost)
- Jelikož máme září a podzim klepe na dveře, domek by se měl nést v podzimních barvách - červená, oranžová, hnědá žlutá, šedá. V každé místnosti se tedy musí objevit některé z těchto barev, alespoň na nějakém dominantním prvku (jednoduše aby nezanikly).
- Downloady povoleny, finance neomezeny.
- Soutěžní příspěvky se vkládají přímo do tohoto tématu. Počet fotek v soutěžním vláknu je omezen na max. 20 snímků, více fotek si každý může zveřejnit ve vlastním stavebním tématu. NEZAPOMEŇTE na fotky půdorysu - ideálně se zapnutou mřížkou!
- Uzávěrka soutěžních příspěvků je do 18.10.2018, 21.10.2018 poté bude spuštěno hodnocení.
- Nakonec zadané půdorysy:
--> PŘÍZEMÍ

--> PRVNÍ PATRO

--> Celý dům z jiného úhlu

Dům je ke stažení v galerii pro ty co staví v TS 4 ID: Kajinka96

Edit 18.09.2018 v 13:11:15 - upřesnění o stavbě na základech
Edit 18.09.2018 v 14:18:29 - upřesněno co je zakázáno a dovoleno dle diskuze níže
Edit 18.09.2018 v 14:30:27 - doplněno ještě foto
Edit 17.10.2018 - prodloužena uzávěrka soutěže

Naposledy upravil Fidgety dne 17/10/18, 08:25 pm, celkově upraveno 7 krát
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 441

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 12:53 pm

Možná jsem slepoň, ale žádné obrázky nevidím :o
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 12:55 pm

Už vidíš Vyplazující jazyk  Došlo mi to v okamžiku, kdy jsem klikla na "send", že tam chybí, nečekala jsem, že budeš zase tak rychlá Vysmátý

Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 28

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 01:16 pm

Moc se těším co s tímto půdorysem vymyslíte, já se samozřejmě zúčastním taky, když už jsem si to vymyslela, ale jsem opravdu zvědavá jak tento můj výtvor dopadne v podání někoho jiného Vysmátý Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/Kajinka96Tvorba/
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 01:19 pm

Můžete to dyžtak hodit do galerie? :D Ať si to čtyřkaři rovnou můžou stáhnout? Vysmátý

A ještě dotazy:
můžu měnit výšku zdí?
můžu přidávat rozdělovací zdi (např zeď kolem šatníku, vedle sprchy...)
můžu přidávat ty poloviční zdi nebo jak se tomu říká
musím použít přesně tenhle sloupek/plot nebo můžu jiný?
můžu měnit výšku základů (a přidat tak minimálně 1x1 verandu k jiné místnosti, aby mohly vést schody do zahrady)
proč je zeď uprostřed verandy, takže nemůžu dát dveře přesně doprostřed Vysmátý Vysmátý Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 01:49 pm

@Kolikokoli napsal:
Můžete to dyžtak hodit do galerie? :D Ať si to čtyřkaři rovnou můžou stáhnout? Vysmátý

A ještě dotazy:
můžu měnit výšku zdí?
můžu přidávat rozdělovací zdi (např zeď kolem šatníku, vedle sprchy...)
můžu přidávat ty poloviční zdi nebo jak se tomu říká
musím použít přesně tenhle sloupek/plot nebo můžu jiný?
můžu měnit výšku základů (a přidat tak minimálně 1x1 verandu k jiné místnosti, aby mohly vést schody do zahrady)
proč je zeď uprostřed verandy, takže nemůžu dát dveře přesně doprostřed Vysmátý Vysmátý Vysmátý

Půdorys do galerie dám, s tím problém nemám, výšku zdí a základu si měnit můžete, zeď kolem šatníku a sprchy je asi OK, poloviční zeď taky, sloupy jsou na tobě, klidně si jich i pár přidej, já přidala ty co mi přišli pod ruku, plot si asi taky změnit můžeš, jen zachovej to rozvržení, základy přidávat ne.
dveře nejsou vždy uprostřed verandy a tenhle dům je toho příkladem :) jde o to si s tím pohrát
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 01:53 pm

Super dotazy, super odpověď, jen s tou výškou zdí bych asi byla opatrná - z a) nevím, jestli to jde i v jiných verzích hry, tak ať jsme fér, za b) bych se bála, aby se vešly vnitřní schody, kam mají, protože budou logicky delší... Aha

Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 01:53 pm

@Fidgety napsal:
Super dotazy, super odpověď, jen s tou výškou zdí bych asi byla opatrná - z a) nevím, jestli to jde i v jiných verzích hry, tak ať jsme fér, za b) bych se bála, aby se vešly vnitřní schody, kam mají, protože budou logicky delší... Aha

To je pravda, takže měním svou odpověď, zdi nechat takové jaké jsou :)
EDIT: Dům je ke stažení v galerii pro ty co staví v TS 4 ID: Kajinka96

Naposledy upravil Kajinka96 dne 18/09/18, 02:31 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 02:20 pm

Tak jsem to upřesnila přímo do pravidel, snad je to srozumitelné Červenám se

Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 03:57 pm

Supr, díky moc za odpovědi  Pro Tebe . A ten dům stojí na základech nebo ne? Pro ty, co budou stavět v TS2 a nemůžou si ho stáhnout. Nejde moc poznat, jestli má nebo nemá základy :)

Jinak, pokud se nepletu, tak "základní" zdi jsou pro přízemí středně vysoké a pro horní patra nízké.
Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 04:48 pm

@Kolikokoli napsal:
Supr, díky moc za odpovědi  Pro Tebe . A ten dům stojí na základech nebo ne? Pro ty, co budou stavět v TS2 a nemůžou si ho stáhnout. Nejde moc poznat, jestli má nebo nemá základy :)

Jinak, pokud se nepletu, tak "základní" zdi jsou pro přízemí středně vysoké a pro horní patra nízké.

Ano dům základy má, Fidgety to už dopsala do pravidel aby to bylo všem jasné. Já dala na obě patra nízké zdi, právě kvůli tomu, že výška zdí jde nastavit pouze v TS4, tak aby to bylo stejné.
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 569

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 06:50 pm

Páni, to bude moc zajímavá stavba *BRAVO* už se těším až se do toho pustím Úsměv a jinak moc děkuju, že jste v pravidlech mysleli i na nás s TS2 Pro Tebe

Jenom taková hloupá otázka... Červenám se chápu dobře, že jako zahrada se považuje jen oplocená část vedle domu? A lze upravovat i část před domem? (např. přidat osvětlení, lavičky atd.)
Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   18/09/18, 07:34 pm

Samozřejmě okolí domu upravit lze - v rámci pozemku 30x20, jen prostě v daném místě musí probíhat plot Mrkající

Návrat nahoru Goto down
NekoMH
Stříbrný simík stavitel
Stříbrný simík stavitel

Poèet pøíspìvkù : 50

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   19/09/18, 04:24 pm

Tak jo, poslední dobou tady často vyhlížím nové soutěže. Jsem tedy nadšená, že je tady další! Nejen, že na to mám čas. Ale hlavně mám hroznou chuť stavět. Co to znamená? Že mám další domeček hotov! A upřímně? Moc se mi líbí. :3 - žijí v něm vzdálení příbuzní mé aktuální herní rodiny. Úsměv

Návrat nahoru Goto down
Fidgety

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   19/09/18, 07:30 pm

Teda NekoMH, jsi rychlík, navíc máš moc povedené dílko *BRAVO*  Aktuálně asi nechceme dělat víc soutěží než dvě najednou, ale pokud bys chtěla inspiraci na stavění, koukni do výzev, nebo na starší zadání a domky si hoď do svého tématu , my se rádi pokocháme Mrkající

Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Zlatý simík stavitel
Zlatý simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   19/09/18, 08:38 pm

Tybrďo, to je rychlost Šokovaný

Já se přidávám "až" dneska. Domek stojí ve Windenburgu a snaží se zapadnout do tamního tudorovského stylu. Při tomto stavění jsem hodně docenila rozšíření Get Together, které mi jinak přišlo takové nemastné neslané Červenám se  Také jsem objevila zajímavou fičuru zaoblování střechy ve třech bodech (Shift+C).

Děkuji Kajinko za upload do galerie  *BRAVO*
Verzi bez downloadů (asi 3 věci) najdete na mé galerii (ID: Simkiim), ale neboj, Kajinko, mám tě tam jako autora půdorysů Andílek

Jedná se o rodinný domek pro pětičlenou rodinku. Zrovna se blíží podzim, takže bylo potřeba domeček pořádně zazimovat - vytáhnout huňaté deky, nachystat dýně a podobně.

Zákoutí se zahrádkou

Obývací pokoj (konečně jsem využila tu ošklivou zelenou sedačku Láska )

Kuchyňský kout

Pracovna

Horní patro

Dětské pokoje

Ložnice

Půdorysy

Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 629

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   19/09/18, 09:08 pm

Téda, milé dámy, než jsem si pořádně všimla, že je tu nová soutěž, už jsou tu i dva soutěžní příspěvky, a jeden zajímavější než druhý *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   19/09/18, 11:30 pm

Tý brďo, holky, oba domečky jsou strašně krásné, opravdu se vám moc povedli, sama nevěřím tomu že je to ten půdorys který jsem navrhla :D je až k neuvěření co jste s ním vykouzlili :) opravdu nádhera <3
Návrat nahoru Goto down
Caspiel
Simpařan
Simpařan

Poèet pøíspìvkù : 1

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   20/09/18, 10:29 pm

Dobrý večer, tak i já přidávám své dílo. Tyhle soutěže jsou strašně super, konečně má pro mě ta hra nějaké jiné povyražení, než jen hrát nesmrtelnou a umět všechny dovednosti Vysmátý
Andílek

předešlé domečky jsou opravdu nádherné ... já sama bych nic takového nevymyslela ... u mě zase vyhrála cihlová Vysmátý  Láska

a moje vysněná koupelna s kytičkami  Červenám se
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Mistr soutěží
Mistr soutěží

Poèet pøíspìvkù : 629

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   21/09/18, 09:37 pm

Vítám novou přispívající a zároveň soutěžící, a hned musím pochválit tu koupelnu s kytičkami, ta se mi líbí asi nejvíc *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   22/09/18, 10:29 am

Překrásné domky, holky! *BRAVO* a vítám tě mezi námi Caspiel Úsměv už se těším na tvoje další dílka Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   26/09/18, 02:37 am

Tak už jsem to konečně dokončila i já :) tady sdílím svůj výtvor, jsem s ním nadmíru spokojená a možná až moc hrdá, protože mám pocit že se mi tenhle domek obzvláště povedl :D trvalo mi to asi 8 hodin dát to dohromady s malými přestávkami samozřejmě :D :) jinak kdyby měl někdo zájem, je v galerii :)

Tak snad se i vám bude můj domeček líbit :D
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   27/09/18, 08:41 pm

Páni holky, vy jste rychlíci! *BRAVO* a moc se vám to povedlo *BRAVO* vždycky je moc zajímavé vidět, jak je pokaždé ten domek trošku jiný, i když je díky stejnému půdorysu stejný Úsměv

Jinak Caspiel vítám tě tady mezi námi Úsměv těším se až uvidím další tvoje dítka Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Bronzový simík stavitel
Bronzový simík stavitel

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   07/10/18, 04:34 pm

Tak se konečně taky přidávám Úsměv a musím říct, že to bylo moc zajímavé stavění Vysmátý hlavně ten půdorys... nejdříve jsem zapomněla jednu řadu kostiček v dolním patře a pak jsem se divila proč mi to nevychází (ještě že jste sem dali půdorys i z jiného úhlu Andílek , díky tomu jsem si to mohla zkontrolovat) a nakonec jsem delší dobu řešila, jak je vlastně postavené horní patro Vysmátý a pak ta nešťastná střecha... nikdy jsem si nevšimla, že když dám dvě střechy nad sebou tak ta druhá pod ní zmizí Sakra díky tomu se mi udělala díra do střechy ve verandě a nešlo to opravit Sakra tak jsem tam dala kus podlahy, aby to tak nekřičelo Sakra no ale jinak jsem nadšená Úsměv moc ráda stavím takové domky a navíc se mi tento zrovna hodil pro jeden můj pár z rodokmenové rodinky, kteří zrovna opustili vysokou a jsou muzikáloví tanečníci Úsměv

Obývací pokoj propojený s kuchyní

Šedivá koupelna

Zrcadlový taneční sál

Horní chodba se šachovým stolkem

Ložnice

Červená koupelna

Dětský pokoj

Pokoj pro hosty

Tělocvična

Půdorys

EDIT: přidávám slibovaný snímek celého pozemku  Úsměv pro kontrolu kostiček jsem odstranila i několik stromů  Mrkající

Další foto tady:
http://thesims234.forumczech.com/t31p75-staveniste-od-lucisab#3559

Naposledy upravil Lucisab dne 14/10/18, 03:11 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Kajinka96
Simpařan
Simpařan

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   07/10/18, 07:58 pm

@Lucisab napsal:
Tak se konečně taky přidávám Úsměv a musím říct, že to bylo moc zajímavé stavění Vysmátý hlavně ten půdorys... nejdříve jsem zapomněla jednu řadu kostiček v dolním patře a pak jsem se divila proč mi to nevychází (ještě že jste sem dali půdorys i z jiného úhlu Andílek , díky tomu jsem si to mohla zkontrolovat) a nakonec jsem delší dobu řešila, jak je vlastně postavené horní patro Vysmátý a pak ta nešťastná střecha... nikdy jsem si nevšimla, že když dám dvě střechy nad sebou tak ta druhá pod ní zmizí Sakra díky tomu se mi udělala díra do střechy ve verandě a nešlo to opravit Sakra tak jsem tam dala kus podlahy, aby to tak nekřičelo Sakra no ale jinak jsem nadšená Úsměv moc ráda stavím takové domky a navíc se mi tento zrovna hodil pro jeden můj pár z rodokmenové rodinky, kteří zrovna opustili vysokou a jsou muzikáloví tanečníci Úsměv

Já jsem teď úplně zmatená, to je TS2 nebo 4? :D přijde mi že jsou tam úplně stejné věci/objekty jako v TS4 :D
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ   

Návrat nahoru Goto down

Dům s přesným rozvržením - PRÁVĚ PROBÍHÁ
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: