Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili

Goto down 
+3
Hellohello
Ludmila
Kolikokoli
7 posters
AutorZpráva
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty13/11/18, 11:47 pm

Říkala jsem si, že jelikož je toho v TS4 tolik co objevovat, tak založím nové téma. Snad to nevadí :)

Zrovna dnes jsem objevila, že když se Simík smutný, tak si může zavolat na "protismuténkovou linku" :D
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2826
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty14/11/18, 09:03 pm

Protismuténková linka ? Co to, proboha, je, jak to funguje ? Možná by se mi to občas hodilo i ve skutečnosti Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty14/11/18, 09:31 pm

No, předpokládám, že je to něco jako linka bezpečí :D
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2718
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty15/11/18, 05:20 am

Super téma! Sims 4 nemám, ale tyhle věci mě zajímají. Protismuténková linka je vtipný název Chichichi a dobrý nápad to dát do hry. Když je sim v Sims4 smutný, jak přesně se to projevuje? Asi nemá náladu dělat některé věci?
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty15/11/18, 08:53 am

V TS4 je to hodně skrytého, baví mě to odkrývat, tak snad přibudou další věci :)

Co se týče nálad - je zrušena potřeba Prostředí, ta tady vůbec není. Místo toho Simíka prostředí a okolí ovlivňuje co do nálady.

Takže například jim utekl mazlíček, což dává určitý počet "bodů" na smutek. Body se sčítají, ty co převládají pak determinuje celkovou náladu Simíka. Takže James je sice smutný, protože se Pepinka zatoulala (nebojte, to dělá často  Vysmátý ), ale zároveň má sebevědomost ze splněného domácího úkolu a splněného školního projektu. Toto dohromady "přebije" smutek, takže jeho celková nálada je sebevědomá.
Pokud má jinou náladu než neutrální (nic moc ho neovlivňuje) nebo šťastný (ovlivněno hlavně hezky vyzdobeným prostředím), tak po dobu té nálady má určité další možnosti - například sebevědomí simíci můžou na wc "čůrat jako šampión" nebo malovat "seběvědomou malbu" a podobně.

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Screenshot-1542267657

Donny je zase koukal na romatickou komedii, což mu posiluje flirtování. Zároveň měl nějaký alkohol, z toho taky dostal body na flirtování. Takže má flirtující náladu. Může dělat flirtovní malby a další věci. Otevírá to i další možnosti (jakákoli nálada) v konverzaci s někým dalším (tzn. ne všechny například nabídky flirtování jsou přístupné, když simík nemá flirtovací náladu).

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Screen11

Často lidi nadávají, že se nálady mění moc rychle (nerealisticky). Jako ano, třeba je simík smutný (to se projevuje tím, že může jít např. brečet do skříně nebo pod peřinu, chodit jako tělo bez duše v práci a podobně), ale pak stačí hezky vyzdobit prostředí, ve kterém jsou a přidá jim to body ke štěstí a náladovka se jim změní na šťastný. Mně to zase tolik nevadí, protože když je Simík smutný tak nemůže dělat hodně věcí (je na to příliš smutný). Stejně tak když je napjatý (to je zase nervní).

A teď jsem ještě objevila další věcičku. James udělal nepořádek a klasicky máte v nabídce "pochválit a potrestat - klidně / přísně" a teď mi tam vyskočila ještě tahle možnost Vysmátý Vysmátý

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Screenshot-1542267657

Je na hanbě :D

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Screenshot-1542267657
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2391
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty15/11/18, 07:40 pm

Tak to je dost dobré Vysmátý ale popravdě na té fotce vypadá tak šťastně, že mu ta hanba asi moc nevadí Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
soarka
Simpařan
Simpařan
soarka


Poèet pøíspìvkù : 380
Join date : 19. 02. 18
Location : Praha

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty26/02/19, 11:06 am

Muzu se zeptat jiz velmi pokrocilych hracu az expertu na TS4 na nejake vychytavky nebo tipy, na co jste behem hrani prisli? Úsměv cokoliv? Vysmátý krome davani taliru rovnou do mycky nebo vylepsovani sanitarniho vybaveni? :-D
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty26/02/19, 11:42 am

Uf... toho je hrozně moc :D. Třeba když stavíš kuchyňskou linku, tak můžeš kliknout dole na ozubené kolečko a tak si budeš moct vybrat přesně tvar linky, co chceš, nebude se dělat automaticky.
Když klikneš na kus střechy a dáš Shift+C, tak budeš moct zaoblovat na třech místech.
Základy se zvedají tak, že postavíš místnost a uprostřed budeš mít při klinutí šipku a tou můžeš táhnout nahoru nebo dolů..
Chce to nějaké video, asi vyrobím :D
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
soarka
Simpařan
Simpařan
soarka


Poèet pøíspìvkù : 380
Join date : 19. 02. 18
Location : Praha

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty26/02/19, 07:35 pm

To zaoblování jsem našla a ty základy mi teda chvilku trvaly, než jsem na ně přišla Vysmátý to jsem se vztekala docela dlouho, než mi došlo, že nejdřív musím postavit zdi a až pak přidat výšku základů.. taková stavitelská logika Vysmátý na druhou stranu, když stavím něco já, tak nejdřív dám nábytek, který pak obeženu zdí Vysmátý a video beru všema deseti! Já jich pár už viděla, když jsem začala hrát, abych nebyla úplně za blba.

(mimo téma: teď sleduju video, kde se holka snaží splodit v TS4 100 dětí. Docela sranda Vysmátý)
Návrat nahoru Goto down
soarka
Simpařan
Simpařan
soarka


Poèet pøíspìvkù : 380
Join date : 19. 02. 18
Location : Praha

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty26/02/19, 07:38 pm

A mini otázka - je to aktualizací nebo downy, že mi zmizeli u simíků přání? Vlevo dole jak je portrét simíka, tak na začátku tam měl "bublinky" přání, jako poslechnout si hudbu nebo sledovat film apod.. Teď už tam žádná nemám, jen nálady. Nevíte čím to může být? SOS

Opět se omlouvám, pokud to patří do jiného tématu.
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty27/02/19, 08:10 am

To je divné, já tam ty rozmary normálně mám. Nevypla sis je v nastavení?

Nahrála jsem ten průvod Sims 4, snad to nebude moc špatný :D. Omluvte kvalitu hlasu, šeptala jsem, abych nerušila spolubydlu :)

Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
soarka
Simpařan
Simpařan
soarka


Poèet pøíspìvkù : 380
Join date : 19. 02. 18
Location : Praha

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty27/02/19, 09:56 am

Děkuju za čupr tutorial! Netušila jsem vůbec ty výšky těch stěn. U mě v baráčku se mi nelíbí, protože tam jsou vysoké stěny a myslela jsem, že je to standardní výška. Tak paráda, budu dnes mít nízký dům Vysmátý pak to žebrování je moc hezký, lišty pod střechou taky pecka a skříňky nad linkou, že si je můžu vybrat sama je taky parádní. Děkuju moc, určitě bych se koukla i na další video *THUMBS UP* *THUMBS UP*

A strom jsem nasla a prozkoumala a povedlo se. Akorat jsem myslela, ze toho bude vic.. Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2718
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty26/02/20, 04:50 am


Na MTS mají super téma: What did you discover today while playing TS4?
http://modthesims.info/showthread.php?t=532884

Celá sekce Sims 4 je plná zajímavých témat:
http://modthesims.info/forumdisplay.php?f=669
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
visty
Simpařan
Simpařan
visty


Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 02. 12. 20
Location : Česká Lípa

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty27/12/20, 09:21 am

Chci se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s multiplayer modem ? Docela bych to chtěla vyzkoušet. Nevíte někdo, jak se to používá ?
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty29/12/20, 01:19 pm

Zkoušely jsme s kamarádkou, ale teda moc to nedopadlo. Byl nějaký problém se sítí (resp. propojením našich her). Taky musí mít obě strany stejné datadisky a vypnuté mody a CC. Ale když se to povede, tak to může být zábava.
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
visty
Simpařan
Simpařan
visty


Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 02. 12. 20
Location : Česká Lípa

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty30/12/20, 09:43 am

To je mrzuté Koli Uražený To mě opravdu mrzí, že to není úplně tak jak by člověk chtěl. Je škoda, že EA nejde touhle cestou. Byla by to fakt pecka hrát po síti Vysmátý Vem si, že spousty her se dá hrát po síti a tohle pořád ne.
Návrat nahoru Goto down
visty
Simpařan
Simpařan
visty


Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 02. 12. 20
Location : Česká Lípa

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty19/01/21, 02:39 pm

Lidi, taky Vám ve hře hrozně chybí stropy ? Mě teda jo. U dvojky a trojky jsou a tady pořád nic. ( Jsou, ale pouze bílé a to mi kolikrát neladí s místností. Chtělo by to předělávat jako u podlahy ) Vím, že to tam přidali až později, ale stále doufám. Protože občas se jen přepnu do módu 1. osoby a jen tak pozoruju, co sim dělá a moc se mi líbí to prostředí z tohoto úhlu. Bylo by i zajímavé takové hraní, jen netuším, jak by se to realizovalo. I když ono to částečně jde. Třeba když jde sim na wc, tak stačí v potřebách jen ťuknout na ikonku toalety atd..Ono by se to dalo možná ovládat jakože myšlenkami sima, ale to už asi moc fantazíruju. Tydýt
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty19/01/21, 03:07 pm

Hrozně mě to štve. Hlavně s nějakým posledním patchem jsou ty stropy hrozně tmavé a ani když se přidá milion světel, tak nezesvětlají.
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2718
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty19/01/21, 05:48 pm

Je vidět, že důležité věci vydávají postupně a hodně si jich šetří až na bůhvíkdy, aby hráči neměli všechno, co potřebují, už od začátku. Ty stropy mě taky štvou Smutný     V TS2 to byl úplný svátek, když přidali stropy do hry. Vzpomínám, jak bývaly downloady na stropy, kde se ale každý čtvereček musel přidávat zvlášť. A potom ten luxus, když byly stropy součástí hry a šly dokonce i přebarvovat! Doufám, že i v TS4 se brzo dočkáme Úsměv

Btw. jak dlouho myslíte, že TS4 série ještě poběží?
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Petr Simík
Simpařan
Simpařan
Petr Simík


Poèet pøíspìvkù : 265
Join date : 31. 07. 19

Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty19/01/21, 05:57 pm

Hellohello napsal:
Btw. jak dlouho myslíte, že TS4 série ještě poběží?
Jako já řeknu narovinu, že už na letošní (vlastně loňské) E3, což je nějak přelom květen červen, jsem čekal ohlášení nových Simů. Protože i když to oznámí, tak to ještě tak dva roky budou kutit (a hypovat samozřejmě na nové mechanismy). Jsem fakt překvapený, že o nich ještě nevíme ani zbla.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty
PříspěvekPředmět: Re: Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili   Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Zajímavosti o The Sims 4 - co jste nevěděli / objevili
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Zajímavosti ze světa TS2
» SIMS 3 nefunkční
» Alternativy k The Sims
» Rodokmeny pro SIMS
» The Sims Movie

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 4 :: Obecná diskuze k TS4-
Přejdi na: