Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Církevní stavby 3 - synagoga

Goto down 
+2
Lucisab
Ludmila
6 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty06/07/19, 09:54 pm

Po delším promýšlení a následném rychlém projednání s Fidgety tu tedy máme pravidla nové soutěže - "Církevní stavby 3 - synagoga". Aby to nebylo úplně jednoduché, bude to s menším "dodatkem" Mrkající

Napřed stručný výcuc z Wikipedie :
Synagoga, jinak též dům shromáždění nebo dům modlitby je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. Synagogy vycházejí konstrukčně z blízkovýchodních chrámů, stejně jako mešity, nicméně neexistuje zde žádný závazný vzor. V ortodoxních synagogách je ženám tradičně vyhrazen oddělený prostor za stěnou hlavního sálu či galerie v patře. Mnohé reformní synagogy se vnitřním uspořádáním blíží křesťanským kostelům. Výzdoba se zpravidla omezuje na ornamentální malby, mozaiky, závěsy, vitráže apod. Zpodobnění lidí, zvláště pak v podobě soch, se v synagogách nevyskytují, neboť by mohla být vykládána jako modloslužba. Synagoga je orientovaná na východ, respektive směrem k Izraeli. V Izraeli jsou synagogy orientovány směrem k Jeruzalému a v Jeruzalémě směrem k Chrámové hoře. Často bývá její podlaha pod úrovní okolního terénu nebo alespoň místo pro chazana (kantora, zpěváka, který vede modlitbu) je pod úrovní podlahy v duchu naplnění verše Žalmu 130,1 „Z hlubin bezedných tě volám, Hospodine“. Na východní (nebo k Jeruzalému orientované) stěně je aron ha-Kodeš - svatostánek. V něm jsou uloženy svitky Tóry, které má synagoga k dispozici. Aron je připomínkou schrány (archy) úmluvy, která bývala uložena ve vnitřní svatyni Jeruzalémského chrámu. Bývá zakryt oponou (parochet), která rovněž symbolizuje chrámovou oponu, která oddělovala svatyni od velesvatyně. V synagoze také bývá věčné světlo (ner tamid), symbolizující nepřetržitě hořící menoru jeruzalémského chrámu a přítomnost Boží. Podle tradičního uspořádání bývá uprostřed synagogy vyvýšené místo, které se nazývá buď bima nebo almemor. Obojí znamená pódium. Na tomto pódiu je pult, který používá chazan k čtení modliteb a ke čtení z Tóry.
K tomu si ještě přidáme obřadní lázeň, čili mikve :
Mikve je židovská rituální lázeň. Je tvořena nádrží s přírodní vodou a slouží k rituálnímu očištění osob (třeba před svátky nebo u žen po porodu) nebo předmětů, vyrobených nežidy. V minulosti byly mikve umísťovány do sklepů domů sousedících s modlitebnami. Tyto kamenné nádrže byly napájeny podzemními prameny, protože musely mít přirozený přítok a odtok vody.Mikve by měla pojmout nejméně 762 litrů vody a měla by být dost hluboká, aby umožnila dospělému úplné ponoření.
K ženské sekci moderní mikve je často připojen kosmetický salón nebo kadeřnictví.

Takže teď pro lepší přehled, co musí soutěžní synagoga obsahovat :

1. Oddělený prostor pro ženy
2. Uprostřed pod úrovní nebo nad úrovní terénu pult pro vedení modliteb
3. Místo se svitky Tóry, zakryté oponou
4. Věčné světlo
5. A samozřejmě žádné zpodobnění lidí !

A jednoduchá pravidla pro mikve :
1. není přímou součástí synagogy
2. může být postavena klidně jen jako podzemní bazén
3. rozdělení na mužskou a ženskou část
4. připojení kosmetického salónu či kadeřnictví.

- Downloady povoleny, finance neomezeny, stejně tak velikost pozemku.
- Fotek jako vždycky cca 25, zbytek může soutěžící předvést ve své diskusi.
]Stavět by se mohlo ode dneška, tedy 5.7. do 31.8.2019 do půlnoci.

EDIT. : Upraven termín uzávěrky pro vkládání soutěžních příspěvků.

EDIT. 2 : Znovu upraven termín pro vkládání soutěžních příspěvků, tentokráte do 8.9.2019 do půlnoci !


Naposledy upravil Ludmila dne 11/09/19, 09:13 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty08/07/19, 03:58 pm

No páni! To jsou pravidla! To budeme zase o něco moudřejší Vysmátý Vysmátý každopádně už jsem začala shánět pár věcí, aby byla synagoga co nejvíce synagogou, i když si myslím, že tentokrát to bude opravdu hodně náročné se trefit Zmatený už se ale moc těším až s touhle výzvou začnu Úsměv
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty08/07/19, 06:09 pm

Já taky už sháním věci, ale mně se nejvíce líbí maxis style a už jen jakékoliv věci na synagogu sehnat je těžké, natož v maxis stylu. Upřímně jsem nenašla nic a tak si říkám, že možná budu pracovat s tím, co hra nabízí a nějak se s tím poperu Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty08/07/19, 06:29 pm

Já myslím, že vůbec nemůže vadit, když bude stavba maxis-only Mrkající i když pokud půjde něco sehnat, pokusím se, aby to aspoň trochu odpovídalo realitě, ale taky to nebudu hrotit, myslím, že i maxis-only to může být kouzelná stavba. Dívala jsem se na google a ty synagogy jsou opravdu rozmanité, od těch nejstarších kamenných budov až po úplně moderní / funkcionalistické stavby, u kterých by člověk vůbec neřekl, že by mohly plnit náboženské účely Šokovaný
Tahle soutěž je tak super, jsem ráda, že se díky ní naučím něco víc o synagoze a jak je uvnitř členěná. Hodně věcí z toho jsem vůbec nevěděla, třeba to pódium pro kazatele, nebo ty svitky za oponou, nebo že taky používají věčné světlo... vlastně jsem se hodně věcí dozvěděla i u předešlých církevních staveb a překvapilo mě, jaká zábava to je stavět, nečekala jsem to. Ale taky to může být časově náročné, zvlášť když o tom člověk moc neví a musí si něco načíst. Teda nemusí, ale když už, ať to aspoň malinko odpovídá z pohledu laika - ještěže je tak štědrý časový limit! Úsměv  Ludmi, díky za sepsání zajímavých informací Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty08/07/19, 08:53 pm

Moc mě těší, že se vám nová soutěž líbí. Na starém fóru jsem kdysi nějakou synagogu i s obřadní lázní maxis only spáchala, snad si někdo vzpomene. Doufám, že se tentokrát do soutěže stihnu zapojit Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty08/07/19, 09:02 pm

Ludmila napsal:
Moc mě těší, že se vám nová soutěž líbí. Na starém fóru jsem kdysi nějakou synagogu i s obřadní lázní maxis only spáchala, snad si někdo vzpomene. Doufám, že se tentokrát do soutěže stihnu zapojit Mrkající

Já si to pamatuji, Ludmi Úsměv moc se ti to tenkrát povedlo Láska a myslím, že asi taky nebudu až tolik stahovat... každopádně už se moc těším na vaše dílka Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty09/07/19, 03:17 am

Já si to taky pamatuju, tahle stavba se mi vryla do paměti tou unikátností, moc se mi to líbilo Úsměv máš ještě fotky z té doby, nebo už se ztratily?
Ať už s downloady nebo bez, obojí určitě bude stát za to. A přesně jako Lucisab, já se taky už moc těším na všechny vaše stavby a nápady Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty12/08/19, 01:52 pm

Ufff, nakonec jsem to stihla, už jsem se bála, že i při tak dlouhém termínu se mi to nepovede.

Dívala jsem se pro inspiraci na některé synagogy na googlu, abych jakž takž správně odhadla to vnitřní členění. Tady je třeba jedno video (anglicky) https://www.youtube.com/watch?v=9Z_gyc7yG_c
Jsem ráda, že jsem se díky soutěži dozvěděla něco nového. A zase to bylo překvapivě zajímavé stavět a hrozně mě to bavilo Úsměv Tímto moc děkuji Ludmile za nápad na zajímavou soutěž! Úsměv

Nejdříve exteriér - synagoga vlevo, vpravo je malý parčík s budovou, kde se nachází mikve, kadeřnictví, knihovna a WC.
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-03

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-05

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-07

Ve vstupní hale je umístěna deska synagogy, květinová výzdoba, různé letáčky, prospekty s programem. Na kamenných deskách zavěšených na zdi je vytesáno desatero. Nachází se tu i skříně s modlitebními rouchy a jarmulkami, které jsou volně k půjčení na modlitby. Muži mohou jít přímo průchodem do prostoru synagogy nebo po schodech a doprava, kde jsou také lavice. Ženy musí do dveří nalevo a po schodech nahoru do druhého patra, odkud mohou sledovat modlitbu.
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-10

Lavice jsou umístěny v zadní části (blíže vstupu)  a po obvodu synagogy. Uprostřed se nachází bima, odkud vede chazan modlitby. Odtud se předčítá Tóra. Bima je obrácena směrem k Aronu ha-kodeš - Svaté schráně, která je připomínkou Archy úmluvy.
V modernějších synagogách bývá pódium pro chazana součástí pódia s Aronem ha-kodeš.
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-13

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-14

Schrána je na vyvýšeném místě v přední části synagogy a jsou v ní uloženy svitky Tóry, které jsou zakryté závěsem. Když se závěs otevře, všichni se musí postavit. Ke schráně vedou schody a nad ní bývá umístěno věčné světlo - Ner tamid.
Fotka s odkrytým závěsem:
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-16

Tady fotka zakryté schrány:
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-16-zaves

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-18

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-19

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-21

Pohled směrem ke vstupní hale - věčné světlo je umístěno nad Aron ha-kodeš:
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-26

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-27

Parčík a budova s mikve, kadeřnictvím, knihovnou:
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-32-2

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-34

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-35

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-36

Kadeřnictví u ženské části mikve:
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-38

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-39

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-41

Ženská část mikve
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-50

Knihovna s posezením a možností zahrát si šachy
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-44

Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-46

Mužská část mikve
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-48

Noční pohled
Církevní stavby 3 - synagoga Synagogue-52

Další fotky zde:   https://thesims234.forumczech.com/t20p125-hellohello-domy#6526
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty12/08/19, 06:33 pm

To je nádhera Hello *BRAVO* *BRAVO* já mám rozestavěno, ale pořád jsem se pořádně nedostala k tomu stavbu dokončit Smutný snad se mi to podaří dokončit v termínu, jinak bych musela moc poprosit Ludmilu o prodloužení Červenám se
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty12/08/19, 10:03 pm

Hellohello, to je překrásný první soutěžní příspěvek *BRAVO* Já se podobně jako Lucisab nemůžu dokopat k dokončení, snad to taky stihnu, já ostuda Červenám se
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty13/08/19, 07:01 am

Děkuju moc za pochvalu Láska  , ale prosím, prosíííím, prodlužte temrín, pokud to nestíháte, jen ať je nás víc Úsměv  Strašně se těším na vaše synagogy. Doufám, že to stihnete a že se ještě někdo další přidá Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty13/08/19, 08:46 pm

Holky já vůbec nestíhám Plačící myslela jsem, že to dneska dám... ale bohužel jsem se zdržela při nákupu dárku k narozeninám pro kolegyni a dorazila jsem domů později Plačící sice jsem něco dostavěla, ale pořád to nemám celé a zítra jsem v práci do večera Smutný mohla bych moc poprosit o prodloužení termínu do neděle? Červenám se
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty13/08/19, 08:52 pm

Klid, dámy, právě jsem Fidgety poslala SZ ohledně prodloužení termínu uzávěrky, nějak se určitě domluvíme ! Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty14/08/19, 08:41 pm

Veľmi pekná prvotina. Len by ma zaujímalo, či ju máš odskúšanu, lebo mne sa zdá, že tie tory mi vyhadzujú hru, keď tam Simsovia idú. Btw. musím skúsiť ešte raz pridať ark a ostatné, lebo mne hra s nimi padala.😞
2. Predĺženie by sa mi hodilo, dnes štartujem po 3.krat , postupne skúšam, čo mi to tam robí neplechu.
3. Môžem použiť v studijnej časti obraz s citajucim rabinom? Alebo to môže niekto brať ako modlu?
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty14/08/19, 09:38 pm

Dovolte mi tímto poděkovat Fidgety za rychlou domluvu a tímto je termín pro vkládání soutěžních příspěvků prodloužen do 31.8.2019 !
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2702
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty15/08/19, 06:32 am

Sarah666 napsal:
Veľmi pekná prvotina. Len by ma zaujímalo, či ju máš odskúšanu, lebo mne sa zdá, že tie tory mi vyhadzujú hru, keď tam Simsovia idú. Btw. musím skúsiť ešte raz pridať ark a ostatné, lebo mne hra s nimi padala.😞

Děkuju moc, Sarah. Ne, tu Tóru, nemám odzkoušenou, na hraní mi už nezbyl čas. Ale jestli s ní hra padá, je to blbé Smutný Až bude víc času, vyzkouším to. V tom setu byla ještě jedna Tóra, rozvinutá, i s tím ukazovátkem yad, ale ta nefungovala. Nebyla vidět ani v náhledu v katalogu, tak jsem ji smazala. Během stavění mi naštěstí hra nespadla Nevím na netu je těch objektů pro TS2 čím dál míň, bylo dost těžké najít aspoň pár těchhle judaistických věcí.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty15/08/19, 10:12 pm

Při tom prodlužování termínu soutěže bych málem zapomněla odpovědět Sarah666 - máš-li studijní část oddělenou od vlastního chrámového prostoru, tak myslím, že by tam takový obraz být mohl Aha
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty16/08/19, 09:56 pm

Hellohello mne sa tu druhú toru podarilo stiahnuť, tuším z tej religios stránky, ešte je tuším aj v MTS2, jedna z nich mi nešla tak ako tebe, to som stiahla už dávnejšie. Neviem, ako je na tom s vyhadzovanie hry, pretože mi tam mohlo pri návšteve vyhodiť aj dačo iné.😕
Ludmila-diky, že si nezabudla, tak ja to tam nechám, nie je to v tej hlavnej časti. To by chcelo odborníka...😉😃
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2377
Join date : 11. 12. 17
Age : 28

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty25/08/19, 04:53 pm

Moc děkuji za prodloužení Pro Tebe moje synagoga není úplně dle mých představ, ale lepší už to opravdu nebude Aha takže jsem se rozhodla, že ji sem dám už teď Úsměv

Vítám vás tedy v Nesouměrné synagoze, která byla před spoustou let přestavěna ze starého románského kostela, ze kterého už nyní zbylo jen velké vitrážové okno v sále pod kterým se skrývají vzácné svitky Tóry. V sousedství je dále vidět nenápadný vchod do mikve, která překvapivě skrývá i malé kadeřnictví pro dámy Úsměv

Církevní stavby 3 - synagoga 001a

Církevní stavby 3 - synagoga 002a

Hlavní sál pro muže

Církevní stavby 3 - synagoga 003a

Církevní stavby 3 - synagoga 004a

Církevní stavby 3 - synagoga 007a

Církevní stavby 3 - synagoga 008a

Církevní stavby 3 - synagoga 009a

Církevní stavby 3 - synagoga 011a

Malá knihovna

Církevní stavby 3 - synagoga 012a

Místo pro rozjímání

Církevní stavby 3 - synagoga 013a

Do ženské části v patře vedou celkem dva vchody

Církevní stavby 3 - synagoga 015a

Církevní stavby 3 - synagoga 017a

Církevní stavby 3 - synagoga 019a

Církevní stavby 3 - synagoga 022a

Mikve

Církevní stavby 3 - synagoga 025a

Mužské lázně

Církevní stavby 3 - synagoga 027a

Ženská část lázní s kadeřnictvím

Církevní stavby 3 - synagoga 030a

Církevní stavby 3 - synagoga 033a

Kadeřnictví

Církevní stavby 3 - synagoga 034a

Církevní stavby 3 - synagoga 035a

Půdorysy

Církevní stavby 3 - synagoga 038a

Církevní stavby 3 - synagoga 039a

Církevní stavby 3 - synagoga 040a

Církevní stavby 3 - synagoga 041a

Církevní stavby 3 - synagoga 042a

Více foto zde:
https://thesims234.forumczech.com/t31p125-staveniste-od-lucisab#6586
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty29/08/19, 10:42 pm

Víc už se v tom nimrat nebudu a tento svůj výtvor radši zveřejním dřív, než si to rozmyslím :
- v obchodní čtvrti Města se nachází menší synagoga pro zušlechtění ducha, vedle ní malý parčík a za ním pak kadeřnictví s rituální židovskou lázní pro očistu těla:
Církevní stavby 3 - synagoga 1

Církevní stavby 3 - synagoga 2

Církevní stavby 3 - synagoga 3

Církevní stavby 3 - synagoga 5

- uprostřed synagogy je tradiční pódium "bima", odkud chazan - zpěvák může řídit modlitby.Tuto činnost může vykonávat i modernějším způsobem přímo od stolku u svatostánku "aron ha-Kodeš" se svitky Tóry, který kryje opona "parochet". Na protějším stolku vidíme menoru - sedmiramenný svícen, který může symbolizovat věčné světlo.
Církevní stavby 3 - synagoga 6

Církevní stavby 3 - synagoga 7

Církevní stavby 3 - synagoga 8

-dámy musí bohoslužbu sledovat z vyvýšeného ochozu, můžou se tam dostat ze dvou stran (při velkých oslavách bývá na jedné straně pěvecký sbor)
Církevní stavby 3 - synagoga 9

Církevní stavby 3 - synagoga 9a

Církevní stavby 3 - synagoga 10

Církevní stavby 3 - synagoga 11

Církevní stavby 3 - synagoga 12

- v parčíku si Simíci mohou namáhat mozek hraním šachů
Církevní stavby 3 - synagoga 13

A konečně se dostáváme ke kadeřnictví, ty druhé dveře pak vedou do odpočinkové místnosti před lázní mikve :
Církevní stavby 3 - synagoga 14

Církevní stavby 3 - synagoga 15

Církevní stavby 3 - synagoga 15a

Církevní stavby 3 - synagoga 16

Církevní stavby 3 - synagoga 17

- zde se dá taky čekat, než se uvolní místo v ženské nebo mužské části mikve (jen se mi to špatně fotilo  Smutný )
Církevní stavby 3 - synagoga 18

Církevní stavby 3 - synagoga 19

Církevní stavby 3 - synagoga 20

Církevní stavby 3 - synagoga 21

Církevní stavby 3 - synagoga 22

Církevní stavby 3 - synagoga 23

Církevní stavby 3 - synagoga 24

Doufám, že se přidá ještě někdo, aby bylo co hodnotit  Mrkající  Chtěl by někdo ještě prodloužit termín soutěže ?
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty31/08/19, 09:23 pm

Tak konečne aj ja pridávam, ešte dnes som prerábala vstupy a niečo v interiéry. Pohoda Snáď som si umiestnenie všetkého dobre naštudovala z videí, pôdorysov synagóg a článkov. Pre potreby synagógy som si vytvroila aj nejaké obrazy a stojan s brožúrkami a kopu s židovskými motívmi;-)
Moja synagóga je zasadená do mestskej zástavby, takže pri dostavovaní mikvy a kaderníctva sa miestnosti museli prilepiť k samotnej synagóge. Takže ako jediná nemám mikvy osve v budove- dúfam, že to nevadí, kedže zostali oddelené od vnútornej časti.
Synagóga bola niekoľko krát prestavovaná, boli pristavané niektoré súčasti, preto sa do nich ide z vonkajšej-dvorovej časti. V synagóge je okrem samotnej modlitebne v zadnej časti kancelária rabína, z ktorej sa dá výjsť do súkromného parčíka (na foto len v mojom albume). Ženská časť je umiestnená na poschodí z ktorého sa dá vyjsť aj na balkónik. Na poschodí je aj časť pre hudbu- orgán doplnený husľami. (našla som  miesto na orgán na jednom pôdoryse synagógy- inak som videla, že hrali aj priamo na bime)
K synagóge bola pripojená aj košer reštaurácia, kaderníctvo, študovňa, kancelária pre rabína a vo vonkajšom priestore je miesto na konanie svatieb.
P.S. Radila som sa a obraz rabína študujúceho tóru som dala do oddelenej časti so študovňou (tak to hádam nebude "nekóšer")

Celkový pohľad
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-6a772ad5
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-aa76df68

Synagóga-vstup s brožúrkami a pultom s predajom vsupeniek pre turistov, vedľa pultu vchod do mužskej-spodnej-časti
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-4a76e1c7
vstup pre ženy do modlitebne na poschodí
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-6a76e1d7

Modlitebňa s vyvýšeným pódiom-bimou, za ňou ark-miesto na odkladanie tóry
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_ca75c6dd
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_ea74be3f
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_ea75c706
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-ca76f7cc
Ženská časť na poschodí
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-ca76f7f5

Ark-priestor na odkladanie tór s večným svetlom

Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-6a76f7a8

Priestor pre svadby
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_0a76ddfb

Kancelária rabína
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-4a7465cf

Mužská časť

Mikva muži s ktorej sa dá prejsť na masáže, do holičstva, spoločenskej miestnosti/čakárne a na WC

Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-0a76debd

Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-ea77022f
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_ca745e1a
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_ea745e5f
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_4a75c1c1

Študovňa tóry a judaizmu
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_6a74bde0
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-4a76f6da

Ženská časť- do ktorej sa ide z vonkajšej strany (cez bránku)
Kaderníctvo s nechtovým štúdiom

Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-8a746336

Mikva
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-6a76df20
WC

Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_6a75c42f

Študovňa-spoločenská miestnosť

Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_ea74bb2e

Reštaurácia s košer jedlom
Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot_0000000d_ca745cba

Pôdorys - na jedno foto sa mi nezmesí celá budova

Církevní stavby 3 - synagoga Snapshot-0000000d-2a7725dc


Skúsila som dať len taký slabý výber, ale v albume mám cca 230 fotiek, takže ešte pridám lepšie pohľady do svojich domov
https://thesims234.forumczech.com/t60p50-domy-od-sarah666
Edit: doplnený text a foto
Edit2: zmenené fotky-celkový a pôdorys


Naposledy upravil Sarah666 dne 01/09/19, 08:33 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty31/08/19, 09:57 pm

Protože se tu zatím neobjevilo mnoho příspěvků (přece jenom jsou dovolené a je asi i moc horko na hru Mrkající ), po poradě s Fidgety je termín pro zveřejňování soutěžních děl prodloužen o týden, tedy do 8.9.2019 !
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty08/09/19, 01:53 pm

Ráda bych připomněla termín uzávěrky pro zveřejňování soutěžních příspěvků - pokud se do dnešní půlnoci už žádný další soutěžící nenajde, ukončím tuto soutěž, i když se nás tu bohužel moc nesešlo ...
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty10/09/19, 09:42 pm

Pro jistotu jsem ještě nechala nějaký čas, kdyby se přece jen někdo ozval se soutěžním příspěvkem, ale asi toto téma moc přispívajících nezaujalo nebo bylo moc náročné. Uzavírám tedy možnost vkládat soutěžní díla a projednám s Fidgety pravidla hodnocení.
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2814
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty11/09/19, 09:07 pm

I když v této soutěži nebyla příliš velká účast, přesto bychom ji měli vyhodnotit podle klasických pravidel :
- hodnotíme celkem 15 body, rozdělenými na max. 5 bodů za dodržení pravidel + max. 10 bodů za celkový dojem ze soutěžního díla (nejlépe formát x + y = z za jménem soutěžícího),
- slovní komentář není nutný, ale povolený - nutný je jen v případě srážky bodů za porušení pravidel,
- body může přidělovat každý registrovaný uživatel fóra, soutěžící samozřejmě nebude hodnotit vlastní dílo,
- hodnotit bychom mohly od 11.9. do 22.9.2019, pak všechny body sečtu, zprůměruji a zveřejním výsledné pořadí. První tři místa získají speciální uživatelský status do konce další soutěže, min. však na dobu jednoho měsíce.
Seznam soutěžících tentokrát není dlouhý :
- Hellohello
- Lucisab
- Ludmila
- Sarah666
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Církevní stavby 3 - synagoga Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Církevní stavby 3 - synagoga
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Církevní stavby 1 - kaplička
» Církevní stavby 2 - kostel
» Stavby od Michaelas

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: