Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Církevní stavby 3 - synagoga

Goto down 
+2
Lucisab
Ludmila
6 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2830
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty15/09/19, 02:00 pm

Bohužel nikomu se prozatím nechce ani do hodnocení, tak se toho ujmu jako první :
- Hellohello - 5 + 10 = 15 bodů - krásná stavba, pěkné detaily, jak v synagoge, tak i v kadeřnictví, dokonce sis zjistila i další věci ohledně židovských obřadů *THUMBS UP*
- Lucisab - 5 + 9 = 14 bodů - taky moc pěkná záležitost, jen to kadeřnictví mi přijde poněkud tmavé Mrkající
- Ludmila - -----
- Sarah666 - 5 + 8 = 13 bodů - velmi zajímavé dílo, muselo dát hodně práce, jen je tam dle mého názoru všeho moc, a potom Ti unikají určité drobnosti (třeba ty lavice obrácené zády k pódiu, nesourodé styly nábytku) Mrkající

Ubírání bodů mě vždycky mrzí, ale nějak to hodnocení přece spáchat musíme, že Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty19/09/19, 09:08 pm

-Hellohello- 5+10-15B -Veľmi pekne popísané o synagóge. Trochu by som viac oddelila ženskú a mužskú časť, lepšie by bolo dať im lavice na poschodie alebo za stenu. Aspoň tak som to ja naštudovala. Ešte upozorním (ale to nemá bežný človek odkiaľ vedieť), kaderníctvo nemá mať závesy kvôli hygiene atď, iba žalúzie/rolety. A pri mikve by som dala aspoň lavičku na odloženie vecí. Nesedí mi ešte výška strechy-štít, ja by som ho dala nižší alebo iný typ. Ale celkovo sa mi veľmi páči

- Lucisab-5+9-14B veľmi sa mi páči výzdoba na stenách, ale miestami mi to ripomína skôr dom ako funkčnú stavbu. Ubrala by som na kvetoch, neviem, či bývajú, ale na nete som nevidela kvety v synagóge. Mikva je fajn, ale podzemné kaderníctvo na mňa dobre nepôsobí, mohla si ho dať na poschodie. Trochu sa mi tam bijú štýly nádbytku.

- Ludmila-5+8-13B - miestami sa mi páči a miestami mi neladia k sebe veci. Kadernírctvo a mikva je pekná, ale nesedí mi ten japonský vejár. V synagóge mi nesedia biele kazetové steny, hodilo by sa mi drevo alebo jednofarebná. Neviem na čo tam slúžia tie knižnice-počítam, že s tajným vstupom. Škoda, že tam nie je vidieť miesto pre chór. Páči sa mi to kryté schodisko (ja som ho tuším takto nikdy nerobila, tak sa inšpirujem. Pekný je aj extriér. Škoda, možno sa ho dalo viac dotiahnuť, ale chápem ten pocit, že ja už neviem čo s tým a už na tom nechcem pokračovať :)
- Sarah666-X
P.S. Ludmila- ja som umiestnenie lavíc chcela spraviť iné, nie klasika-kostol, a práve takto chrbtom je napr. v Amsterdame a inšpirovala som sa práveže vedome. Myslím, že tam nejde o to, aby sa museli veriaci pozerať na "pódium", ale o modlitby. Preto asi aj ženy môžu byť za stenou
synagogue
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty20/09/19, 08:37 pm

Dovolím si dámy rozšířit alespoň řady hodnotících Červenám se Máte můj obdiv, že jste dokázaly postavit tak velkolepá díla *BRAVO*
- Hellohello – 5 + 10 = 15 b. – Já těmto věcem prd rozumím, ale mám z toho uvěřitelný pocit, že sis to opravdu poctivě nastudovala a věděla jsi, co stavíš. A navíc jsi to postavila nádherně, nemám co vytknout, pro mě dokonalé provedení!
- Lucisab – 5 + 10 = 15 b. – Další perfektní stavba, především z hlavní části na mě úplně dýchá ta správná atmosféra, takže taky bez výtek.
- Ludmila – 5 + 9 = 14 b. – Opět krásná práce, moc se mi líbí zařízení, hlavně kadeřnictví, a venku ty upravené záhonky. Jen celková stavba mi připadá (pardon) trochu jako krabice od bot, a úplně mi nesedí to obložení vnitřních stěn.
- Sarah666 – 5 + 8 = 13 b. – Co se týče stavby, tady se dostáváme na opačnou stranu problému – aneb čeho je moc, toho je příliš, a ty střechy jsou trochu divočina. Ale z přední strany vypadá synagoga hezky, i hlavní prostor je velmi povedený. Jen mi k celku neladí to místo pro svatby a kadeřnictví je taky stylově mimo ostatní části.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2721
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty21/09/19, 07:07 am

Tak jdu taky na hodnocení


Hellohello -  ---

Lucisab - 5+10 = 15 bodů - krásná synagoga, to velké okno působí tak majestátně. Strašně moc se mi líbí použité barvy, působí tak svěže a příjemně - synagoga je uvnitř pěkně prosvětlená. Je tu příjemná atmosféra. I mikve se mi líbí, chtělo by to jen rozsvítit světla i v kadeřnictví.  Mrkající

Ludmila - 5+10 = 15 bodů  - stejně tak tady se mi moc líbí světlé barevné ladění, jsou použité moc příjemné barvy, pěkně propracované kadeřnictví (tohle kadeřnictví je můj favorit v téhle soutěži) a mikve, venku je pěkná zahrádka s upravenými záhonky. A moc se mi líbí stříška u toho kadeřnictví, na tyhle ozdobné ploty jsem úplně zapomněla. Krása *THUMBS UP*

Sarah666 - 5+9 = 14 bodů - velká a hodně propracovaná synagoga, přímo komplex budov, včetně restaurace, to oceňuju. Tahle synagoga působí hodně historicky a má svoji atmosféru, to se mi líbí. Škoda, že vstupní dveře nejsou přímo uprostřed té budovy, protože jinak je pěkně symetrická. Místy se míchají styly, ale u přestavované synagogy je to asi normální. Moc se mi líbí to místo na svatby, víc by se možná hodilo k moderní budově, sem by to chtělo něco historičtějšího, aby to bylo v souladu s atmosférou té budovy. Ale celkově pěkné, propracované, působící historicky  Úsměv


@Sarah666 - Díky za informace ohledně kadeřnictví, to jsem nevěděla Úsměv   Jinak upřesnění ohledně oddělení prostoru v synagoze: prostor pro ženy je samozřejmě jen nahoře ve druhém patře a lavice tam jsou, hlavně v zadní části (naproti pódiu).
Prostor pro muže je vyloženě jen ve spodním patře synagogy - tzn. lavice v zadní části + lavice po obvodu synagogy dole + se dá vyjít po pár schůdkách a sedět u stěny, takže celkově jsou dvě řady lavic po obvodu synagogy ve spodním patře, z toho je jedna vyvýšená a za těmi oblouky, ale tyhle lavice jsou taky určeny pro muže. Ženy jen ve druhém patře, takže ženská část je úplně oddělená Úsměv Nevím, jestli to dává smysl, možná se mi to nepodařilo popsat úplně přesně. Lepší to bude ukázat na obrázku:
Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Synagogue-26s

Btw. viděla jsem někde ve filmu i synagogu, kde byl prostor pro ženy úplně oddělen zdí a ještě to bylo v patře, bylo tam jenom malé okýnko, aby se dalo poslouchat kazatele. A lavice tam ani žádné nebyly, dalo se tam jen stát, celkově to působilo dost stroze.
Je zajímavé, jak jsou ty synagogy strašně rozdílné, nejen stylově, ale uspořádáním a někde se dočteme o nějakých pravidlech a pak existují synagogy, které to mají úplně jinak a je to taky správně Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty22/09/19, 03:20 pm

Musím říct, že tahle soutěž byla opravdu moc zajímavá a díky ní jsem se dozvěděla hodně nových věcí Úsměv takže díky Ludmi, za zajímavou a naučnou soutěž Pro Tebe

Hellohello 5 + 10 = 15b Tvoje synagoga mě okouzlila na první pohled! Moc se mi líbí jakou sis s tím dala práci i v rámci toho, co jsi všechno zjistila. Překrásná práce!  Láska

Lucisab ---

Ludmila 5 + 9 = 14b Ten malý parčík mě okouzlil  Láska a celkové rozložení budovy také, je neuvěřitelné co se dá jen se základní MO výbavou postavit  Láska jediné co mi v synagoze moc nesedí jsou ty kazetové stěny v hlavní části, ale jinak je to moc krásná synagoga plná skvělých nápadů  Láska

Sarah666 5 + 9 = 14b Musím říct, že mě také moc mrzí, že hlavní dveře nešly umístit uprostřed Smutný . Povedla se ti postavit hodně moc zajímavá členitá budova, že nevím kam se dívat dřív, muselo ti to dát strašně moc práce!  *THUMBS UP*  Láska  je pravda, že se mi místy mísí styly, je toho tam opravdu hodně a to svatební místo bych alespoň dala do jiné barvy, aby tolik nekřičelo, ale jinak je to moc vydařená stavba Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2830
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty22/09/19, 08:29 pm

Kdo by rád ještě hodnotil, má možnost do dnešní půlnoci ! Nebo máme termín prodloužit ? Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2830
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty24/09/19, 09:36 pm

Nikdo další už se k hodnocení neodhodlal, takže tady máme sečtené a průměrované výsledky :
- 1. místo - Hellohello - 15 bodů
- 2. místo - Lucisab 14,5 bodu
- 3. místo - Ludmila - 14 bodů
- 4. místo - Sarah666 - 13,5 bodu.


I když se nás tu moc nesešlo, myslím, že jsme si soutěž užily Mrkající Všechna dílka byla něčím zajímavá a všem gratuluji ! *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty25/09/19, 07:07 pm

Velká gratulace, Hello *BRAVO* *BRAVO* jinak moc děkuji za krásné druhé místo Pro Tebe všechna dílka byla moc krásná, takže jako vždy bylo obtížné nějak hodnotit Zmatený

Byla to opravdu moc zajímavá soutěž, Ludmi *THUMBS UP* díky tobě jsme se měli šanci dozvědět zase něco nového a za to ti moc děkuji Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2721
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty26/09/19, 06:29 pm

Strašně moc děkuju za tak krásné ohodnocení Úsměv Pro Tebe Pro Tebe Všechny synagogy se moc povedly a ty vaše mě okouzlily *BRAVO*
Taky bych chtěla moc poděkovat Ludmile za perfektní zajímavou soutěž. Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sponsored content





Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Církevní stavby 3 - synagoga   Církevní stavby 3 - synagoga - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Církevní stavby 3 - synagoga
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Církevní stavby 1 - kaplička
» Církevní stavby 2 - kostel
» Stavby od Michaelas

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: