Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Cesta časem - 1. etapa

Goto down 
5 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty01/10/21, 06:34 pm

Po prodiskutování s Fidgety tu máme pravidla nové soutěže, jaká tu ještě nebyla :

Bylo ? Nebylo ? Na začátku naší cesty časem se ocitáme v době raného středověku. Na okraji vesnice poblíž lesa žije mladý Simík Joachim. Živí se poctivým řemeslem, které mu začíná docela vynášet. Jeho obydlí je sice jednoduché, ale zatím jeho potřebám vyhovuje, rozšíří ho, až se ožení a zplodí potomky. Z toho vyplývají tato pravidla :
- soutěžící postaví jednoduché raně středověké bydlení pro jednoho Simíka, jeho obživa přitom musí být jasně patrná a musí se dát rozvíjet v dalších časových etapách
- finance a downloady neomezeny, stejně tak velikost pozemku
- při výběru pozemku i stavbě pozor - další etapy se budou odvíjet od toho základního půdorysu, který vytvoříte, tak aby se vám tam pak vešly další "přístavby"
- soutěžní díla možno zveřejňovat do 21.10.2021, pak se bude hodnotit a bude následovat další historická epocha.
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty02/10/21, 10:50 am

Tak jsem neodolala a hned brzo ráno jsem se pustila do této výjimečné soutěže. Opravdu perfektní nápad  *THUMBS UP*  


A tady je už můj simík Joachim, stojící před svým domem spolu se svým psem Geoffreym a kocourem Tibertem.

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-inhabitants-0

Joachim zblízka

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-inhabitants-7

Joachim měl v tomto období dějin štěstí a podařilo se mu naplnit poptávku na trhu: dal se na pečení chleba a dalšího pečiva. Recepty zdědil po své babičce, která ho od dětství vychovávala, protože bohužel přišel o své rodiče v útlém věku. Babičku už také nemá, naštěstí mu zůstal dům.

Celý den se nezastaví, musí zaobstarat pole a všechna zvířata.
Velkou výhodu má to, že bydlí hned u lesa a je tu dostatek lesních plodů, hub, různých bylinek, které chodí sbírat a suší je a poté přidává do svého pečiva.

Vždycky naloží vozík a zapřáhne oslíka a jde prodat své napečené výrobky do města na trh. Jeho voňavé pečivo je mezi lidmi teď už vyhlášené a rádi si je od něj kupují. Začátky byly krušné, ale když lidé objevili zjistili, že jeho pečivo je tak chutné, podařilo se mu uspořit si peníze a pořídit si další zvířectvo. Teď už má kromě oslíka i hejno slepic a kozu s kůzletem, psa na hlídání a kocoura na chytání myší. Občas si z jezírka u lesa uloví nějakou tu rybu, nebo v lese zajíce či vyšší zvěř, a tak nemá o jídlo nouzi.

Joachim u stolu

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-inhabitants-32

Exteriér

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-1

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-2

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-3

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-5

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-9

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-10

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-11

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-13

Interiér

- obytná část se skládá jen z jedné světnice, kde Joachim vaří i spí. Je tu krb i s pecí na pečení chleba a dalších dobrot. Podlahu tvoří jen udusaná hlína se slámou. Motivy ve dřevě (dřevěný nábytek, dveře, okna, sloupy) vyřezávali již Joachimův dědeček a tatínek a tuto zálibu po nich zdědil i samotný Joachim.

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-2

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-3

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-6

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-7

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-15

Všude můžete vidět sušené byliny a další ingredience, které Joachim přidává do pečiva.

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-18


A tady už je pracovní deska, kde Joachim připravuje chleby. Stůl je ještě poprášený moukou, těsto už odpočívá v ošatce a je připravené na pečení. V další ošatce na lavičce dole je vidět už výsledný chlebík.

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-5

- druhou část domu tvoří stáj pro oslíka a ohrady pro kozy a slepice. Odtud se dá vyvést zvířata přímo do ohrady za domem

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-9

Cesta časem - 1. etapa Time-Traveller-Medieval-INT-11


Další fotky v mém tématu
https://thesims234.forumczech.com/t20p225-hellohello-domy#11663
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty02/10/21, 07:26 pm

Konečně je to tady. Moc jsem se na tuhle soutěž těšila Láska Hellohello nádherná stavba! tolik detailů ... Andílek Mám jeden dotaz. Když jsem hledala budovy z období raného středověku, vyskočil na mě i tenhle styl staveb (viz níže). Může to být v tomhle stylu též?

Cesta časem - 1. etapa Medieval-city-house-05-02
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty02/10/21, 08:23 pm

Nádherné dílko jsi nám předvedla, Hellohello ! *BRAVO* Michaelas, tento styl by to klidně mohl být, jen zrovna tato konkrétní budova mi moc jednoduchá pro začátek nepřipadá - viz pravidlo o dalším rozšiřování obydlí Aha
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty02/10/21, 08:29 pm

Dobrá! Úsměv A ještě jeden dotaz. ten půdorys, který ted vytvořím, tak později k němu budeme přistavovat (zvenku) další místnosti a nebo budeme pracovat jen s tím, který ted vytvoříme a s tím se pak nebude hýbat?
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty02/10/21, 08:59 pm

To je vlastně už taky obsaženo v pravidlech - k základnímu půdorysu budeme vždy přidávat, podle toho si nějaký ten půdorys vytvořte a úměrně tomu samozřejmě vyberte pozemek, aby vám pak nechybělo místo Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty03/10/21, 07:54 am

Já jsem si to myslela,ale pro jistotu jsem se ještě doptala ať mám jistotu 😁 děkuji 🧡
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty03/10/21, 09:56 pm

Také jsem byla ze zadání moc nadšená a už mám hotovo Andílek

Joachim žije ve skromném obydlí na kraji lesa, které postavil jeho dědeček před mnoha lety.

Cesta časem - 1. etapa 1

Cesta časem - 1. etapa 18

Cesta časem - 1. etapa 19

Domeček je to skromný, ale útulný.

Cesta časem - 1. etapa 2

Okolo domu je spousta záhonků s bylinkami, zeleninou a také malé jezírko plné ryb.

Cesta časem - 1. etapa 3

Cesta časem - 1. etapa 4

Cesta časem - 1. etapa 5

Cesta časem - 1. etapa 6

Cesta časem - 1. etapa 7

Cesta časem - 1. etapa 8

Hned za dveřmi je obytná místnost s krbem a kuchyňkou plnou úrody ze zahrádky.

Cesta časem - 1. etapa 9

Cesta časem - 1. etapa 10

Ložnice je také velmi skromná. Je zde postel, kterou Joachim pomáhal otci vyřezávat, stůl a knihovna.

Cesta časem - 1. etapa 11

Cesta časem - 1. etapa 12

Z ložnice se jde do drobné koupelny.

Cesta časem - 1. etapa 13

To nejdůležitější se ale nachází ve sklepě. Místnost plná bylin, krystalů, výtažků, spisů a výzkumů. Joachim totiž od malička miloval bylinkářství a veškerý čas trávil sbíráním rostlin po lese a jejich následným zkoumáním.
Jednou, když byla Joachimova matka nemocná, zkusil smíchat různé bylinky, které měl a sirup z nich jí dal vypít. Když jí lék zabral, Joachim nemohl uvěřit, co dokázal s pomocí obyčejných rostlinek z okolí a zahrádky. O to více se pak začal bylinkářství a léčitelství věnovat.

Cesta časem - 1. etapa 14

Cesta časem - 1. etapa 15

Cesta časem - 1. etapa 16

Cesta časem - 1. etapa 17

Bohužel ale ani Joachim nebyl všemohoucí a když jeho matka onemocněla podruhé, nedokázaly jí už pomoci ani bylinky. Po její smrti se otec vydal do světa za prací, aby mu a jeho synovi přilepšil, ale už se nikdy nevrátil. Joachimovi zůstala už jen kravička Sally a malé hospodářství.
Nezůstal ale bez povšimnutí a když se lidé z okolí dozvěděli o chlapci, který léčí, neváhali a sjížděli se z širokého okolí k Joachimovi pro pomoc.

Cesta časem - 1. etapa 20

Cesta časem - 1. etapa 21

Cesta časem - 1. etapa 22
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty04/10/21, 05:32 am

Nádherný dům, nemůžu se vynadívat na všechny ty krásné detaily Šokovaný Láska Působí to tak útulně. A moc se mi líbí jeho způsob obživy i simík samotný *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty04/10/21, 08:55 pm

Taky moc pěkný soutěžní příspěvek, Michaelas, jako z nějaké pohádky *THUMBS UP* Jen na můj vkus některé detaily do raného středověku příliš nezapadají ...
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty05/10/21, 05:56 pm

S tím jsem trochu bojovala no Cesta časem - 1. etapa 1f648
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty09/10/21, 04:14 pm

Snad jsem to dobře pochopila všechno, tak přináším svůj domek z 10.-11. století. :)


Bydlí v něm mladý bradýř Joachim. Domek i přídomek postavili ještě jeho rodičové a Joachim v něm vyrůstal celý život. Po svém otci také převzal svoje řemeslo.

Exteriér

Cesta časem - 1. etapa Joachim-1

Cesta časem - 1. etapa Joachim-2

Cesta časem - 1. etapa Venek-2

Cesta časem - 1. etapa Venek-3

Cesta časem - 1. etapa Venek-4

Cesta časem - 1. etapa Venek-5

Cesta časem - 1. etapa Venek-6

Cesta časem - 1. etapa Venek

Cesta časem - 1. etapa Venek-1

Interiér

Cesta časem - 1. etapa Interi-r-2

Cesta časem - 1. etapa Interi-r-3

Cesta časem - 1. etapa Interi-r-4

Cesta časem - 1. etapa Interi-r-5

Cesta časem - 1. etapa Interi-r-6

Cesta časem - 1. etapa Interi-r-7

Cesta časem - 1. etapa Interi-r-1

Jak již víme, Joachim je bradýř. Chodí k němu muži z celé vesnice, občas i někdo z většího okolí. Jako velkou výhodu nevidí jenom v perfektním oholení, ale i v nabízené teplé lázni.
Joachim si nevydělá mnoho, ale nestěžuje si. Rozhodně má holení, obvazování všemožných ran i nabízené koupele raději, než kdyby celý den ohýbal záda na poli (samozřejmě tedy nepočítá své malé políčko se zeleninou a bylinkami, které používá pro tvorbu mastiček na lepší hojení).

Pracovní domek

Cesta časem - 1. etapa Prace-1

Cesta časem - 1. etapa Prace-2

Cesta časem - 1. etapa Prace-3

Půdorysy

Cesta časem - 1. etapa P-dorys-2

Cesta časem - 1. etapa P-dorys-1
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty20/10/21, 10:07 pm

Omlouvám se, ale to své "veledílo" opět nestíhám zveřejnit v termínu, hledám totiž už delší dobu nějaké použitelné dveře do chlívku, popř. i do kadibudky, a nějak nenacházím. Je mi hloupé použít ty, co má Hellohello Nevím a tyhle http://www.medievalsims.com/forums/viewtopic.php?f=174&t=3726
se mi nedaří stáhnout ... Hodím tento dotaz ještě do rubriky Downloady, které hledáte, třeba mi někdo pomůže Červenám se
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty21/10/21, 07:09 am

Ludmi, klidně použij ty, co tam mám já Úsměv není na tom nic blbého, vůbec nevadí, že budeme mít stejné dvířka Mrkající už se moc těším na tvůj domek Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty21/10/21, 10:30 pm

Uf, tak jsem konečně dofotila chybějící fotky (protože prostě zapomenu vždy půdorys a další nesmysly, že...) a upřímně jsem zvědavá, co jsem si zase nepřečetla Červenám se A ještě víc jsem zvědavá, jestli se mi toto podaří nějak navázat v budoucnu (na půdorys i to řemeslo) Aha  Jenže nic lepšího mě nenapadlo, a alchymistu jsem už kopírovat nechtěla, a kdybych přemýšlela dál, asi nikdy nezačnu stavět.

Takže přidávám svůj středověký domek (aspoň tak, jak se mi ve hře podařilo přiblížit, co jsem k tomu našla). Bydlí v něm kovář Joachim Smith - drsný chlapík se svaly, které umí použít. Ve své kovárně si poradí nejen se zbraněmi, ale i věcmi běžné potřeby. Rád vyrábí i netradiční věci. Zrovna třeba dokončil sluneční hodiny. Navíc je to tak trochu inovátor a vynálezce, takže když v jeho domku najdete něco, co předběhlo dobu, bude to nejspíš tím Mrkající
Jeho bydlení je skromné - v zádveří především skladuje své hotové výrobky. Má jednu obytnou místnost s pecí, postelí a stolem, a malou komoru, kde skladuje zásoby jídla, hlavně na zimu.
Kromě své obživy má na svém pozemku pro svoji potřebu pár hospodářských zvířat, malé políčko a dva včelí úly. A jelikož žije sám, umí nejen podojit krávu, vytrhat plevel, ale když už je potřeba, klidně si sám i vypere. Takže dámy, až ho uvidíte plavat v nedaleké řece, nepoperte se o něj Mrkající


Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-01

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-02

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-03-A

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-03-B

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-03-C

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-03-D

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-03-E

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-04

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-05

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-07

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-08

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-09

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-10
(Pozn. Ta skříň je tu hlavně proto, aby neumřel hlady, než něco vypěstuje - je to totiž lednice, ale pssst.

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-11

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-12

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-13

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-14

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-15

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-16

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-17

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-18

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-19

Cesta časem - 1. etapa Cesta-1-20

Edit - Jen pro doplnění, plavání v řece bohužel moc jako koupání nefunguje (snižuje hygienu), takže má simík na pozemku káď (vanu). A na vykonávání potřeby má v rohu pozemku keříček  Cesta časem - 1. etapa >Edit 2 - Z Williama se stal Joachim, jak má být

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření


Naposledy upravil Fidgety dne 23/10/21, 09:41 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty22/10/21, 09:42 pm

Další pěkné soutěžní dílko se nám tu objevilo, a neboj, Fidgety, tentokrát jsi porušila jen jméno Simíka (měl to být jen Joachim), ale to není nijak zásadní chyba Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty23/10/21, 09:40 am

Ludmila napsal:
Další pěkné soutěžní dílko se nám tu objevilo, a neboj, Fidgety, tentokrát jsi porušila jen jméno Simíka (měl to být jen Joachim), ale to není  nijak zásadní chyba Mrkající

Válím se smíchy  Já se picnu, jsem fakt marná Tydýt Díky za upozornění Mrkající   Ale tak jméno už ve své vygumované paměti fakt neudržím po dobu celé stavby a tvorby simíka. Tak jsem si hodila kostkou, no Vysmátý  Tak já chudáka ještě přejmenuju Chichichi

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty27/10/21, 09:41 pm

Málem bych zapomněla - po dohodě s Fidgety je tato soutěž prodloužena do neděle 31.10.2021 do půlnoci !
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty30/10/21, 02:23 pm

Tak tady je konečně i můj Simík Joachim :
Cesta časem - 1. etapa 001

A tady je jeho skromné obydlí  - je to tak trochu kombinace, jak to dříve bývalo, obytná část z poctivého bytelného dřeva, hygienické zázemí částečně z kamene (aby se nemuselo často opravovat) a mezitím přistavěný chlívek pro ovečky, ten je z podřadného dřeva a hliněné mazanice :
Cesta časem - 1. etapa 01

Cesta časem - 1. etapa 02

Cesta časem - 1. etapa 03

Cesta časem - 1. etapa 03a

Cesta časem - 1. etapa 03b

Možná jste si všimli těch podivných stojanů a zarostlého okolí - to souvisí s obživou Joachima, podědil hbité šikovné prsty a zabývá se jako jeho rodiče košíkářstvím. Je spíše samotář, takže lidé chodí za ním a vždycky si dobře vyberou z jeho krásných košíků různých tvarů a velikostí. Kdekdo ho přesvědčuje, aby se už konečně oženil, nebo tím rákosím zaroste, ale on si prozatím vystačí se svými ovečkami a zahrádkou.
Cesta časem - 1. etapa 04

Cesta časem - 1. etapa 05

Cesta časem - 1. etapa 06

Cesta časem - 1. etapa 08

Cesta časem - 1. etapa 09

Cesta časem - 1. etapa 10

Cesta časem - 1. etapa 10a

Cesta časem - 1. etapa 11

Cesta časem - 1. etapa 12

Cesta časem - 1. etapa 13

Ještě tedy to "hygienické zázemí" - tedy kamenná latrína, vědro s vodou a dřevěná vana, zachytávající dešťovou vodu zvenku :

Cesta časem - 1. etapa 14

Cesta časem - 1. etapa 15

Cesta časem - 1. etapa 16

Cesta časem - 1. etapa 17

Sklípek na zásoby, nahrazující lednici i špajz :

Cesta časem - 1. etapa 18

A pohledy zeshora :
Cesta časem - 1. etapa 23

Cesta časem - 1. etapa 24

Cesta časem - 1. etapa 25

Děkuji i zde Janice za ochotu se sháněním dveří, ale nakonec jsem přece jenom použila ty, které má ve svém příspěvku Hellohello. Snad to nebude příliš vadit  Červenám se  A jsem zvědavá, zda se ještě do zítřka do půlnoci najde další odvážlivec, který by si chtěl zasoutěžit  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty02/11/21, 08:49 pm

Po dohodě s Fidgety, které tímto děkuji za rychlost, si tuto etapu klasicky zhodnotíme :
- každé soutěžní dílo se hodnotí 15 body, rozdělenými na max. 5 bodů za dodržení pravidel + max. 10 bodů za celkový dojem ze soutěžního díla (nejlépe formát x + y = z za jménem soutěžícího),
- slovní komentář není nutný, ale povolený - nutný je jen v případě srážky bodů za porušení pravidel,
- body může přidělovat každý registrovaný uživatel fóra, soutěžící si pochopitelně nehodnotí své vlastní dílo,
- hodnotíme od 2.11. do 22.11.2021 do půlnoci, pak všechny body sečtu, zprůměruji a zveřejním výsledné pořadí. První tři místa získají speciální uživatelský status do konce další soutěže, min. však na dobu jednoho měsíce.
Seznam soutěžících :
- Hellohello
- Michaelas
- Kolikokoli
- Fidgety
- Ludmila.


Takže hrrr na to, druhá etapa už se chystá ! Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty09/11/21, 02:02 pm

Prozatím se zjevně do hodnocení nikomu nechce, tak zase začnu :
- Hellohello - 5 + 10 = 15 bodů - raný středověk, jak má být *BRAVO*
- Michaelas - 5 + 9 = 14 bodů - spíš to připomíná pohádku než drsný středověk, vadí mi některé detaily, které by se určitě daly nějak obejít (dřezy, křesla, knihovna - tu rozhodně nemohl mít obyčejný člověk)
- Kolikokoli - 5 + 10 = 15 bodů - zajímavé řemeslo, dobře pojaté *THUMBS UP*
- Fidgety - 5 + 10 = 15 bodů - další typický středověký chlap, který se dokáže o sebe postarat, s odpovídajícím obydlením *THUMBS UP*
- Ludmila - -----
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty26/11/21, 07:35 pm

Tak jdu konečně na to hodnocení, s velkým zpožděním. Asi nemá cenu už dýl přemýšlet, protože stejně nic nevymyslím...

- Hellohello - xxx

- Michaelas - 5+10 = 15 bodů (Můj první dojem byl, že mi spadla brada.  Láska  Ten pozemek je tak pohádkově nádherný. Když jsem si ten dům potom více prohlédla, tak jsem si říkala přesně to stejné jako Ludmila, že to nepatří tak úplně do raného středověku a jsou tam vymoženosti (nebo i uspořádání interiéru), které v té době nemohly být. Celou dobu jsem si s tím lámala hlavu, ale ten dům je tak pohádkově krásný, celé to působí tak malebně a tak moc mě okouzlily ty krásné záběry, že nad tím přimhouřím oči a nakonec dám plný počet.)

- Kolikokoli - 5+10 = 15 bodů  - Moc hezké středověké obydlí, zajímavě vybrané povolání. Líbí se mi, že při něm používá mj. i byliny a vypadají moc hezky pověšené v tom interiéru Úsměv A jsou tu i další moc hezké použité objekty. Něco jako by mi tu chybělo a něco tu na mě působí depresivně (což svým způsobem k té době patří), ale nemůžu přijít na to, co přesně to je...  Celkově je to ale moc dobrá práce a je to správně středověké (tvar domu i atmosféra  *THUMBS UP* ) a líbí se mi celkově to pojetí i zpracování *THUMBS UP*  

- Fidgety - 5+10 = 15 bodů - Další nádherný dům, krásně vybrané řemeslo. Nemůžu se vynadívat na všechny detaily. Je to nádhera, krásný interiér i exteriér = plný počet bodů. A moc se mi líbí poslední záběr na plavajícího simíka Úsměv Vypadá jako opravdový silák a zastane hodně práce, to je vidět na první pohled z fotek. Navíc je to i vynálezce. Určitě nezůstane dlouho sám Mrkající

- Ludmila - 5+10 = 15 bodů - Další perfektně vybrané řemeslo! Moc se mi líbí i ty downloady, které se ti podařilo najít, perfektně doplňují tvůj popis  *THUMBS UP*   Pěkná stavba, všechno perfektně vymyšlené a promakané do detailů, moc se mi líbí ovečky, pole a sklípek - vlastně úplně všechno, takže opět zasloužený plný počet. A btw. opravdu ani v nejmenším nevadí, že máme stejné dveře Mrkající je to úplně jedno, navíc tyhle na to místo ve tvém domku podle mě padnou nejlíp, takže právě naopak, skvěle vybráno. *THUMBS UP*


Už se hrozně těším na další vaše stavby a Joachimy v dalším období Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty26/11/21, 08:17 pm

Já už to hodnocení mám nějakou dobu napsané, jen jsem pořád nevěděla, na jakou stranu se přiklonit. Nicméně, když už i já dopadnu takto, tak to mluví za vše - prostě perfektní výkony se nám tady sešly.

- Hellohello – 5 + 10 = 15 b. – Myslím, že nemám jiných slov, než samou chválu. Jednak z toho úplně dýchá středověk, jak si ho představuji. A pak je to dokonalé, naprosto vymazlené provedení. Tolik detailů, že pokaždé objevím něco nového.
- Michaelas – 4 + 10 = 14 b. - Joachim vypadá pěkně dobově (mimochodem, až teď koukám, že má stejný účes – pardon, já jsem tomu svému hodila první, co mi přišlo pod ruku). Je to nádherná stavba, krásně zařízená – venku i uvnitř do detailu vyladěné. Ale souhlasím s tím, co psala Ludmila – úplně to nepřipomíná středověk - minimálně v tom zařízení je to hodně moderní.  Za sebe nedokážu ubrat bodík z dojmu a nakonec jsem se rozhodla to brát jako odchýlení se od zadaných pravidel.
- Kolikokoli - 5 + 10 = 15 b. - Musím říct, že tvůj Joachim mě trochu vyděsil s tou červenou (poraněnou?) pusou – to není dobrá vizitka pro bradýře :-D Každopádně bydlení má také super, na pozemku nic nechybí. A moc se mi líbí ta práce s terénem, že je dům mírně zapuštěný. Od tebe to působí tak přirozeně. Já s tím nástrojem stále bojuji a moc ho nepoužívám (jak tam nebyl od začátku, není to ono)
- Fidgety - XXX
- Ludmila - 5 + 10 = 15 b. – Zase super Joachim s perfektním bydlením. Ta jehňátka jsou sladká a samozřejmě i ostatní se fakt povedlo. A moc se mi líbí ten sklípek tam vzadu.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2845
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty26/11/21, 08:48 pm

Díky, milé dámy, za hodnocení ! S ukončením soutěže ještě zkusíme počkat, třeba se odhodlá hodnotit ještě někdo další ...
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty27/11/21, 11:39 am

- Hellohello – 5 + 10 = 15 b. – SUPER! SUPER! SUPER!
- Michaelas – 4 + 9 = 13 b. - Domek se mi jako takový líbí, akorát vůbec nezapadá do stylu ranného středověku, takže ses vlastně "vyhnula" (ale neříkám, že schválně) překážkám ve stavění ranně středověkého domu.
- Kolikokoli -
- Fidgety - 5 + 10 = 15 b. - Krásný domek. Chvilku jsem váhala, protože domek je kamenný, což by asi v té době úplně nebylo, ale nejsem si jistá (třeba nějaké byly), zas tolik o tom nevím. Líbí se mi sláma na podlaze, to je pěkný detail.
- Ludmila - 5 + 10 = 15 b. – Výborná práce, moc se mi líbí sklípek a všecko!
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Sponsored content





Cesta časem - 1. etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 1. etapa   Cesta časem - 1. etapa Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Cesta časem - 1. etapa
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Cesta časem - 2 etapa
» Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)
» Dům podle předlohy - Dům ve svahu (2. etapa - plážový)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: