Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Cesta časem - 2 etapa

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty08/11/21, 12:57 pm

Podle včerejšího slibu tu máme snad už dostatečně vychytaná soutěžní pravidla:

Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy ... Ocitáme se někdy ve 14.-15. století a Joachimovi potomci si svou poctivostí, pracovitostí a udatností vysloužili nižší šlechtický titul, kterým je zeman ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Zeman_(%C5%A1lechtic) ). Jednoduché obydlí se proměnilo ve tvrz či malý hrádek, který může sloužit i jako útočiště či obrana pro obyvatele vesnice ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Tvrz ). Momentálně tam žije opět jen jeden pokračovatel rodu, který je zakladateli rodu podobný, jako vejce vejci - Joachim jako Joachim, že ano  Mrkající  A od tohoto základu se nám pak logicky odvíjejí pravidla 2. etapy soutěže Cesta časem :
- velikost pozemku se nemění, stejně jako Simík Joachim, ale toho můžete samozřejmě převléknout do vhodnějšího úboru
- půdorys původního jednoduchého obydlí zvětšíme o jedno patro a vybavíme pro čeládku a hospodářské účely
- doplníme obranné prvky - hradby nebo valy kolem pozemku
- pro pána domu přistavíme donjon (obytnou i obrannou věž v jednom, která bude mít přízemí a 2 patra), zařízení bude sice reprezentativní, ale jen tak, aby nezastínil někoho z vyšší šlechty, na to se hodně dbalo, tedy žádný Karlštejn
- původní řemeslo zůstává v nějaké podobě - řekněme, že hrubou práci odvádí čeládka či pomocníci a pán obchoduje a rozděluje zisk ...
- finance a downloady neomezeny, počet fotek cca 25 včetně půdorysu, aby bylo vidět změny a doplnění oproti první etapě
- soutěžní díla možno zveřejňovat do 28.11.2021, následně se bude hodnotit a budeme pokračovat další historickou etapou.

Máte-li nějaké dotazy, sem s nimi, ať se podle toho můžeme zařídit Mrkající  A hodně chuti k tvorbě !
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty26/11/21, 07:05 pm


Mohla bych poprosit o prodloužení? Mám rozestavěno, exteriér je skoro hotový, interiér ještě musím dodělávat... a moc mě ta stavba baví, ale obávám se, že to se všemi aktivitami nestihnu do konce víkendu. Asi se prodlužovat stejně bude, když tu zatím nejsou žádné příspěvky, ale chtěla jsem napsat, ať je jasné, že je o tu soutěž z mojí strany zájem Úsměv A doufám, že se nás nakonec sejde hodně.

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty26/11/21, 08:18 pm

Já hlasuji určitě pro prodloužení, jen nevím, jestli v mém případě to nebude do konce roku Červenám se Bohužel u mě zatím nebyl čas, jen jsem stáhla nějaké věci, ale tím to zhaslo. Ale samozřejmě pokud bych byla jediná louda, na mě nečekejte Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty26/11/21, 08:46 pm

Mně se taky popravdě nedaří dovybavit některé prostory, takže zbývá vlastně jen dořešit otázku - dokdy si to tedy prodloužíme ? Třeba do Vánoc ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty21/01/22, 04:19 pm

Tak KONEČNĚ po 100 letech jsem dokončila ten pozemek. Červenám se  Pardon, že mi to trvalo tak hrozně dlouho.  Naštěstí jsem většinu stihla postavit ještě někdy během listopadu, ale potom v prosinci kvůli Vánocům a příběhu nebyl vůbec čas. A leden jakbysmet, ne a ne se k tomu dostat. A konečně po kouskách jsem to aspoň takto dodělala.

Tímto vám chci představit mého Joachima z přelomu 14. a 15. století a jeho donjon.
Jak vidíte, od doby před několika staletími se toho dost změnilo. Už tu máme opevnění s pořádnou kamennou zdí.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-1

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-2

Jen základy původní budovy zůstaly stát a na nich vyrostlo další patro, kde nadále probíhá tradiční pekařská výroba.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-3

Opodál je stále vidět jezírko, kam chodíval kdysi rybařit a sedávat do stínu stromů původní Joachim.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-5

Kromě jezírka vzadu přibyla další vodní nádrž hned u donjonu, kterou vybudoval současný majitel, který rybaření a vodu miluje, chtěl ji proto mít více a ještě blíž u samotné věže, aby se odrážela na vodní hladině.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-24

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-26

Pár fotek opevnění... kolem celého pozemku jsou hradby, aby se sem jen tak nedostal žádný nevítaný host.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-16

Po přední straně hradeb se dá chodit. Po stranách jsou kamenné obranné věže.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-18

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-21

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-22

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-23

Současný Joachim některé koníčky sdílí se svým předkem, ale některé jsou trošku jiné: patří mezi ně i lukostřelba a koně. Často si takto vyjede do lesa na lov zvěře. Ve spodní části původní budovy jsou stáje a kromě koní se chová stejné zvířectvo jako před mnoha lety.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-Joachim-11

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-27

I studna zůstala na svém původním místě a pořád dává vodu. Kraj naštěstí má vody dost a tato malá tvrz je soběstačná, co se týká živobytí pro pána i čeládku, ale kromě toho také vyváží pečivo do širokého okolí...

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-outdoor-28

...za což Joachim inkasuje peníze.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-Joachim-1

Tady přímo za stolem, kde počítá, kolik utržil z každého obchodu. V této místnosti také přijímá návštěvy (prostřední patro donjonu).

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-Joachim-5

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-donjon-5

V horním patře donjonu se nachází jeho soukromý pokoj/ložnice.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-donjon-8

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-donjon-11

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-donjon-13

A teď se můžeme podívat do pekárny. Zabírá celé nově přistavené patro staré budovy. Jsou tu tři velké pece, shromážděné na všech třech stranách kolem komína.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-bakery-1

Na stolech kromě všemožných přísad vidíte kynoucí chleba, který se za chvilku hodí do pece...

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-bakery-2

... i upečený voňavý chleba. Ale pečou se tu i další druhy pečiva.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-bakery-4

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-bakery-9

A na závěr fotka z jízdy Joachima na koni

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-Joachim-13

a záběr na Joachimova psa Geoffreyho, který si hraje s hříbětem.

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-Joachim-17

Ano, je to tak, i Joachim z této doby vlastní psa Geoffreyho a kocourka Tiberta.  Vysmátý

Ale protože je počet fotek limitovaný, více fotek (včetně kocoura) můžete najít u mě v tématu:
https://thesims234.forumczech.com/t20p225-hellohello-domy#12151

A nakonec ještě půdorys - nevleze se mi to na jednu fotku, tak to sem musím dát takto:

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-pudo-2

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-pudo-3

Cesta časem - 2 etapa Time-Traveller-Donjon-pudo-1
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty21/01/22, 06:10 pm

Velmi inspirativní dílo, Hellohello ! *BRAVO* Jsem na tom s časem stejně jako Ty a myslím, že i většina ze zde přispívajících. Mám postaveno, sice jen něco menšího, ale pořád se nemůžu dostat k focení. Když už zapnu hru, tak mě spíš napadne nějaká oprava či úprava nebo si se mnou pohraje sama hra počasím Sakra Doufám, že i přesto všechno sem brzy ten svůj výtvor přidám !
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty29/01/22, 08:38 am

Hlásím, že jsem se do toho včera konečně pustila. Jen jsem nestihla víc než hrubou stavbu. Ale chytlo mě to, tak snad budu v nejbližších dnech zdárně pokračovat Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty18/03/22, 11:11 pm

"Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy" - tak to sedí, teď koukám na to datum, kdy byla soutěž vyhlášena Šokovaný Už jen to, že jsem začala stavět před dvěma měsíci téměř je děsivé Zmatený Jenže já od té doby hru ani nezapla Smutný Červenám se  Až dnes jsem se hecla, že když už jsem si dala práci se stavbou, tak už ty dvě patra, co mi chyběly, nějak dovybavím. Jako teda byla to fuška, navíc i focení bylo na palici. Při zoomování mi mizely okna i dveře, interiér, prostě zůstaly jen zdi. Dokonce jsem se snad poprvé dostala na pohled mezi dvě patra (dám vám ho nakonec jen pro pobavení). O tom, co dělá světlo, a že všechny závěsy mají mít stejnou, krémovou barvu, tak to už pominu (tak ten estetický detail prosím pomiňte).
Nu což, ale i tak jsem to nějak nafotila. Protože tohle téma mě fakt baví, i když je to výzva (takže za historické nepřesnosti se omlouvám).

Za ty roky se toho hodně změnilo. Na kopci, kde stála Joachimova kovárna, vyrostlo menší sídlo obehnané vysokou zdí.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-01

Joachimova chaloupka se rozrostla, dostala nové patro. A hlavně už nebyla přímo Joachimova (i když ji stále vlastnil), ale sloužila čeládce, která na jeho panství vypomáhala.  
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-02

Místnost v přízemí už sloužila čistě pro občerstvení. V patře pak přibyly dva pokojíky - útulnější pro děvečku a skromnější pro čeledína.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-03

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-04

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-05

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-06

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-07

Na sídle zůstával patrný odkaz zakladetele rodu - kováře Joachima. A tak i kovárna si našla své místo v koutku. Joachim se naučil řemeslu od svého otce, a i když byl nyní zemanem, často využíval její zázemí pro svého koníčka, vynalézaní. Praktickou kovařinu nechával pak na svém služebníkovi.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-08

Pro své potřeby, jakožto váženého zemana, využíval Joachim malou, ale vcelku reprezentativní věž.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-09

V přízemí se nachází hlavní sál, ve kterém Joachim hostí své přátele i významné partnery. Jsou tu dva krby - jeden na topení, a druhý pro ohřev jídla, které jinak děvečka připravuje ve vedlejším stavení.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-10

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-11

V prvním patře se nachází Joachimova ložnice - nechybí zde i malý prevét, orientovaný mezi věž a hradby.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-12

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-13

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-13b

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-14

Posezení v chodbě prvního patra.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-15

V druhém patře má Joachim svoji "pracovnu". Stejně jako jeho prapraděda miluje vynalézání nových věcí. K tomu si sestrojil podivný přístroj. Kromě toho se všude válí knihy s technickými nákresy a nápady k jeho vynálezům.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-16

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-17

Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-18

Jak je vidět, kromě ošacení je Joachim věrnou kopií svého předka. A pokud zrovna řádí v kovárně, nikdo by je od sebe nerozeznal.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-19

Spolu s ním tvrz obývá čeledín Joshua a děvečka Eloine.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-20a

Ti dva k sobě mají celkem blízko, což se Joachimovi nelíbí. Ne, že by jim nepřál štěstí, ale ví, že čeledín prohání každou sukni ve vsi. A pro milou a vlídnou Eloine by si přál lepšího mládence. Nebo je v tom něco víc?
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-20b

Jinak kromě užitného zvířectva (krávy a slepiček) se zde nachází už i dva koníci. Teď zrovna dojeli z města, ale brzy je Joshua odvede na pastvu za tvrzí.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-21
Zde prosím trochu představivosti - jakože jsou ti koníci uvázaní.

A ještě půdorysy.
Cesta časem - 2 etapa Cesta-2-22

---------------------------------

Mimo soutěž - přemýšlím, jestli se mi toto už někdy stalo Aha
Cesta časem - 2 etapa 18_e3_10

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Sponsored content





Cesta časem - 2 etapa Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesta časem - 2 etapa   Cesta časem - 2 etapa Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Cesta časem - 2 etapa
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Cesta časem - 1. etapa
» Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)
» Dům podle předlohy - Dům ve svahu (2. etapa - plážový)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: