Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty10/04/24, 08:55 pm

Ajajaj, to měli teda chlapci i Marry Ellen obrovskou smůlu, takhle se nechat přistihnout Aha  Je mi jich všech líto. Jaký si na ně asi madam Handsomebodyová vymyslí trest, hladovka za trochu toho zpěvu a nevázané hudby jí asi stačit nebude, že ? A ten stařík vypadal tak sympaticky, taky to zjevně nemá lehké, copak se o něm dále dozvíme ?
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty14/04/24, 07:14 pm

Chudáci, co s nimi teď bude a jak je paní Handsomebodyová potrestá Zmatený doufám, že z toho nebude mít Marry Ellen až padáka Zmatený a co ten starý pán? Jsem si jistá podobně jako Ludmi, že i on to nemá lehké Smutný jsem zvědavá, co se bude dít dál Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2731
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty16/04/24, 06:48 am

Pokaždé mi uděláte takovou velkou radost, když sem přijdu a najdu tu tak hezké komentáře! Děkuju hrozně moc!  Pro Tebe  Láska
To teda, bohužel jim to nevyšlo a načapala je  Chichichi taky nevím, proč by jí měla tolik vadit troška hudby a zpěvu  Úsměv  asi taky to, že mají ten salónek zakázaný.  Nevím  A souhlasím, že ani ten pán z vedlejšího domu to nemá zrovna jednoduché  Aha  když dělá „takovou strašnou ostudu" své vysoce vážené rodině před jejich sousedy a kolemjdoucími  Chichichi  V každém případě bych nechtěla zůstat v jámě lvové jako Mary Ellen  SOS


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 3

Část 1/2


Anděl a já jsme vyběhli nahoru po schodech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-164

Slyšeli jsme, jak Seraf lapá po dechu, jak s námahou utíká za námi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-167

Jakmile jsme byli v útočišti našeho pokojíku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-168

...váleli jsme se v chaotické hromadě na posteli a nevybíravě jsme se prali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-171

Byl to oblíbený trest paní Handsomebodyové...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-172

...a my jsme měli podezření, že si libuje v tom, že se ušetří tolik jídla, když budeme bez oběda.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-173

V žádném případě nám nebylo dovoleno dohnat ten nedostatek v době svačiny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-174

Vždycky jsme trávili hodiny našeho věznění na posteli, protože pokoj byl velice malý...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-176

...a jediné okno prázdně zíralo do okna nepoužívaného pokoje v domě Peggových, které ten pohled prázdně opětovalo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-175

Ale nebyly to pro nás nudné časy. Jako alžbětinští herci kráčející po svém holém jevišti vykouzlili odvážné obrazy zlatých síní či listnatých lesních pasek, stejně tak jsme si my, malí chlapíci, udělali ze své postele hradní pevnost...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-178

...nebo ještě lépe odvážnou fregatu, která plula za pusté zdi do neznámých moří plných dobrodružství a nakonec zakotvila u nějakého skalnatého ostrova, kde se mezi kopci skrýval poklad.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-182

Jaké to byly statečné boje s piráty, když Anděl jako kapitán, já jako důstojník, se Serafem za námořníka, jsme bojovali s krvavými pirátskými gangy na pobřežích omývaných příboji a zvítězili jsme v boji, i když nad námi měli početní převahu!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-183

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-184

Nebyly to nudné časy v té malé zadní místnůstce, ale vesele zbarvené časy bez zákona, kdy naše fantazie byla puštěna navolno a my jsme bojovali s prázdnými žaludky a cítili jsme jen vítr ve tvářích a slyšeli skřípání napínajících se lan.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-179

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-180

Co z toho, že jsme byli na polovičních přídělech!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-181

* * *

Tohoto konkrétního rána však bylo potřeba něco vyřídit, než se dostaneme k věci. A to insubordinaci Serafa. Nemělo se to řešit na lehkou váhu. Anděl se posadil s rozcuchanou hlavou zpříma.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-185

„Vstávej!" přikázal Serafovi, který ho s úžasem poslechl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-186

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-189

„A teď, můj člověče," pokračoval Anděl se zamračeným výrazem, kvůli kterému se ho obávali všude v jižních mořích, „máš něco, co bys k tomu řekl?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-188

Seraf svěsil hlavu.
„Jenom jsem si hlál s kouskem plovázku," zamumlal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-190

„S provázkem" - zopakoval Anděl, zamračení se prohlubovalo, „hrál si s kouskem provázku! Sám se můžeš houpat na konci provazu, ještě než zapadne slunce, jinochu!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-191

„Tady jsme teď my bez oběda, to všechno jenom kvůli tobě. Tak se podívej, půjdeš přímo do tamtoho rohu u okna s tváří ke zdi a budeš tam stát po celou dobu, co si John a já budeme hrát! A — a ani nebudeš vědět, co děláme, ani kam jdeme, ani nic – takže tak!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-187

Seraf šel a hořce plakal. Skryl si obličej do zaprášené krajkové záclony. Vypadal velice malý.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-192

Nemohl jsem si pomoct, ale vzpomněl jsem si, jak otec řekl, že se o něj máme starat a nikdy ho nemáme rozplakat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-195

Nějak se to toho rána s dobrodružstvím pokazilo. Z naší hry zmizela chuť. Dva byli nakonec jen mizerná společnost. Kde byl námořník se svou věrnou dýkou, dychtivý kvůli naší věci krvácet? I když jsme přísně zůstávali otočení k oknu zády a mluvili jen šeptem, ani jeden z nás nedokázal zapomenout na přítomnost té sklíčené postavičky ve vybledlém plátěném kabátku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-196

* * *

Po chvilce Serafovo kňučení ustalo, a jaké bylo naše překvapení, když jsme uslyšeli smích, kterým byl zvyklý dávat najevo své potěšení!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-197

Otočili jsme se, abychom se na něj podívali. Tvář měl přitisknutou k oknu a znovu se nadšeně chichotal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-198

„Co je, mrňousi?" dožadovali jsme se.  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-199

„Stalý Josef-a-jeho-blatši," vyprskl, „mlká a mává si se mnou lukama!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-200

Byli jsme po jeho boku rychle jako střela a tam, v dosud prázdném okně domu Peggových, stál ten starý džentlmen v květovaném županu a smál se a kýval na Serafa!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-201

Když nás uviděl, dal nám znamení, abychom otevřeli okno, a ve stejném okamžiku zvedl své vlastní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-202

Trvalo nám to všem třem, než jsme to dokázali, protože okno se pohybovalo neochotně a bývalo jen zřídkakdy zvednuté, protože paní Handsomebodyová považovala čerstvý vzduch za něco podobného jako malý kluk – jako něco, co by se mělo nechat tam, kde je.
Nakonec se okno zvedlo, protestovalo a vrzalo, a v příštím okamžiku jsme už byli tváří v tvář našemu novému známému.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-203

„Ahoj!" prohlásil hlasitým žoviálním hlasem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-206

„Ahoj!" řekli jsme my a zírali jsme.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-204

Měl silný, větrem ošlehaný obličej a široce otevřené světlé oči, modré a divoké jako moře.
„Ahoj, chlapče!" zopakoval a podíval se na Anděla: „Jak se jmenuješ?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-209

No, Anděl byl stydlivý k cizím lidem, takže jsem obvykle odpovídal na otázky já.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-210

„Jmenuje se," odpověděl jsem tehdy, „David Curzon, ale matka mu říkala Anděl, takže v tom prostě  pokračujeme."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-216

„Och," řekl starý pán. Pak upřel zrak na Serafa. „Jak se jmenuje to miminko?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-221

Seraf, silně zmatený z toho, že se mu říkalo miminko, se hloupě hihňal...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-318

... takže jsem odpověděl znovu já.
„On se jmenuje Alexander Curzon, ale matka mu říkala Seraf, takže v tom pokračujeme i my."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-218

„Hm-hm," souhlasně zamručel starý pán, „a ty - jak ty se jmenuješ?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-245

„John," odpověděl jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-214

„Och," řekl s podivným malým pousmátím, „a jak říkají tobě?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-225

„Jenom John," odpověděl jsem rozhodně, „nic jiného."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-219

„Kdo je váš otec?" přišla další otázka.
„Je to David Curzon starší," řekl jsem hrdě, „a je v Jižní Americe a staví tam železnici a paní Handsomebodyová bývala jeho vychovatelkou, když byl malý kluk, takže nás u ní nechal, ale jednoho dne, hezky brzo, myslím, že se brzo vrátí, aby nám udělal opravdový domov s králíky, štěňátky, holuby a věcmi.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-220

Náš nový přítel soucitně přikývl. Pak se docela náhle zeptal:
„Kde je vaše matka?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-240

„Je v nebi," odpověděl jsem smutně, „odešla tam před dvěma měsíci."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-230

„Ano," vložil se do toho horlivě Seraf, „ale jednoho dne se vlátí, aby nám udělala oplavdický domov!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-322

„Drž zobák!" řekl Anděl nevrle a šťouchl do něj loktem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-314

„Seraf je velice malý," vysvětlil jsem omluvně, „on to ještě nechápe."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-231

Starý pán strčil ruku do kapsy županu.
„Miminko," řekl se svým komickým úsměvem, „máš rád peppermintové terčíky*?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-244

citace :
*Pozn.: bull's-eyes -  peppermintové bonbóny, snad na tento způsob:
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Images

„Ano," řekl Seraf, „mám je lád - jeden plo každého z nás."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-319

Načež nám tento mimořádný muž začal házet pepperminty tak rychle, jak jsme je dokázali chytat. Bylo překvapivé, jak jsme se s ním začali cítit jako doma, jako bychom ho znali léta.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-236


Naposledy upravil Hellohello dne 20/04/24, 08:57 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty16/04/24, 07:45 pm

Ten pán je mi docela sympatický, i když je pravda, že toho o něm zatím moc nevíme Aha a kluci zrovna teď potřebovali někoho za přítele, takže je moc fajn, že se objevil Láska snad se paní Handsomebodyové nedozví brzy o jejich přátelství Zmatený odhaduji, že z toho nebude mít vůbec radost Zmatený

A musím obdivovat, jak jsi nafotila ty jejich hrátky na posteli nebo třeba to otevřené okno Láska dokážeš si s tím mistrovsky poradit Láska nemůžu se vynadívat na tvoje fotky Láska

Už se moc těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty16/04/24, 08:45 pm

To se Ti moc povedlo, Hellohello, ta konverzace mezi okny, určitě to nebylo tak jednoduché, jak to vypadá, že ? *THUMBS UP* I ty klukovské hrátky na posteli a Serafovo potrestání jsou krásně popsány a zpodobněny  *BRAVO* *BRAVO* Jsem moc zvědavá, jak to bude dál mezi chlapci a tím starým pánem, už se těším na další díl !  Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2731
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty20/04/24, 09:55 am

Děkuju vám oběma strašně moc za tak krásné komentáře!  Láska  Pro Tebe   a za plno milých slov, kterých si moc vážím!  Láska  Pro Tebe  Jak o tom píšete, musím opravdu říct, že tohle byla pro mě jedna z nejtěžších scén na zpracování, i když to tak ve výsledku vůbec nevypadá - na té posteli to ještě šlo, ale u toho okna to byla zabíjačka  Zmatený  jak ty simy nejde jednoduše k němu dát - vždycky se k němu přichlípnou, takže se musí první rozběhnout ty akce, které po nich chci, pak dát na OMSP pro umístění simů, pak všechny naaranžovat k tomu oknu do správné výšky, snažit se chytit aspoň trošku pozice a výrazy, aby to jakž takž odpovídalo... a tak pořád dokola... někdy nejde to OMSP znovu uchopit kvůli tomu oknu + k  tomu ještě samozřejmě zlobili a nedělali, co jsem chtěla, takže jsem z nich byla trochu na nervy  Zmatený  Chichichi  Vysmátý  trvalo mi to věčnost, ale byla jsem překvapená, že nakonec jsem udělala hodně fotek, ještě víc, než bylo potřeba. Ještě jednou díky za tak krásnou pochvalu!  Láska  Pro Tebe  Vždycky mi uděláte tak velikánskou radost!  Úsměv

To teda - když paní Handsomebodyové vadila i ta písnička pro krátké obveselení, co by teprve řekla na to, že se ti tři baví s pánem z tak vážené rodiny, ještě by jí udělali ostudu po celém sousedství Vysmátý  asi by je rovnou přizabila.  Chichichi


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 3

Část 2/2


Vypadalo to, že procestoval celý svět a nosil nám k oknu plno kuriózních věcí, které nám ukazoval. Jednou z nich byl špaček, jehož proutěnou klec umístil na parapet, kam dopadalo sluneční světlo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-248

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-235

Dostal ho, říkal, od jednoho člena posádky obchodní lodi u pobřeží Jávy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-270

Námořník ho vezl celou cestu z Devonu jako svoji společnost a dodal – „ten surovec mu vypíchl obě oči, aby se naučil snadněji mluvit, takže teď, vidíte, je ten chudák docela slepý."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-266

„Slepý — slepý — slepý!" opakoval špaček čile, „slepý — slepý — slepý!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-242

My tři jsme byli uchváceni; a myšlenka, která se mi rychle rodila v mysli, se drala k vyjádření.
Pokud se tento úžasný stařec, jak říkal, plavil po mořích z Konce země až na Cejlon, nebylo možné, že viděl - nebo dokonce s nimi i bojoval - skutečné piráty? Nebyl na horké stopě skrytému pokladu?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-325

Když jsem se snažil položit tu otázku, tváře mi hořely.
„Vy jste-" začal jsem, „vy jste-"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-229

„No?" povzbuzoval. „Co jsem, Johne?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-254

„Och, vy jste někdy," vybuchl jsem, „viděl pirátskou loď – a piráty – opravdové?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-239

Tvář se mu rozzářila.
„Jistě," odpověděl ledabyle, „mnoho."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-258

„Možná -" odvážil se Anděl se vzrušeným smíchem, „možná jste sám jedním z nich!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-316

Starý pán pátral v našich dychtivých tvářích svýma doširoka otevřenýma modrýma očima...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-251

...pak se opatrně podíval do místnosti za sebou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-310

...a zjevně upokojený, že ho nikdo neslyší, položil si ruku na stranu úst a řekl hlasitým chraplavým šepotem:

„To jsem. Pirát, jaký kdy byl na světě!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-208

Myslím, že byste mě mohli srazit k zemi i pírkem. Vím, že se mi třásla kolena a celý pokoj se točil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-320

Seraf byl první, kdo se vzpamatoval, vesele zapípal –
„Já mám lád piláty!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-321

„Ano," opakoval starý pán zamyšleně, „pirát, jaký kdy byl na světě."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-259

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-307

„Věci, co jsem viděl a udělal, by zaplnily tu největší knihu, jakou jste kdy viděli...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-260

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-282

...a vstávaly by vám vlasy na hlavě, kdybyste si ji přečetli - s těmi všemi rvačkami a vraždami a věšením a bouřemi a ztroskotáním a honbou za zlatem!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-279

„Mnoho pěkných škunerů a fregat jsem potopil nebo si je zabral pro sebe a v jižních mořích není ani jeden přístav, kde by ženy neutišovaly pláč svých děti strachem z kapitána Pegga."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-261

Pak spěšně dodal, jako by se bál, že zašel příliš daleko:
„Ale jsem reformovaný člověk, pamatujte - reformovaný člověk."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-256

„Jestli mi tady budou věci pěkně vyhovovat, nemyslím si, že bych se znovu vypařil."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-249

„To akorát, že vy chlapi působíte tak sympaticky, mě přimělo vám to všechno říct; ale musíte přísahat, že o tom nikdy nevydechnete ani slovo, protože nikdo kromě vás to neví."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-304

„Můj syn a snacha si myslí, že jsem archeolog. Byl by pro ně strašný šok, kdyby zjistili, že jsem pirát."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-250

Přísahali jsme udržovat to nejčernější tajemství a chystali jsme se ho zasypat stovkou otázek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-234

... když jsme zahlédli, jak do místnosti za ním vchází služebná nesoucí velký tác.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-311

Kapitán Pegg, jak mu teď už musím říkat, nám poslal varovné gesto a začal stahovat okno dolů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-275

Uličkou se linula příjemná vůně pečeného hovězího. V příštím okamžiku květovaný župan zmizel a okno naproti zíralo prázdně jako předtím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-313

* * *

Anděl zhluboka vydechl. „Všimli jste si," řekl, „jak se celý proměnil, když nám říkal, že je pirát – byl divočejší a drsnější a používal víc námořnických slov?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-328

„Jak jsi to vůbec hned uhodl?" zeptal jsem se obdivně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-330

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-329

„Myslím, že poznám piráta, když nějakého vidím," odpověděl povýšeně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-332

„Ale, och, říkám si, nebyla by paní Handsomebodyová bez sebe, kdyby to věděla?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-331

„A nebyla by Mary Ellen vyděšená až k smrti, kdyby to věděla?"
„A nebudeme mít plno zábavy? Hurá!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-333

Váleli jsme se v extázi na posteli, která toho musela hodně vydržet.
Vzrušeně jsme mluvili o možnostech tak úžasného a nebezpečného přátelství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-334

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-335

A jak se ukázalo, žádná z našich představ se nevyrovnala tomu, co se skutečně stalo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-193


* * *

To odpoledne rychle uteklo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-336

Když se ručičky našich hodin blížily ke čtvrté hodině, zahladili jsme stopy našeho pobytu na posteli, jak jsme jen mohli...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-337

...a když dovnitř vešla paní Handsomebodyová, našla nás sedět v řadě na třech židlích vyplétaných rákosem, na které jsme v noci věšeli naše oblečení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-338

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-339

Hubování, které nám udělila, bylo pro naši mužnost ještě delší a více ponižující než obvykle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-341

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-342

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-343

Šermovala svým tvrdým bílým prstem blízko u našich tváří a řekla, že zakrátko by psala našemu otci a stěžovala si na naše činy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-346

„Teď," řekla na závěr, „si důkladně umyjte obličeje a ruce a učešte si vlasy, které jsou přímo hanebné; pak přijďte tiše dolů na čaj."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-340

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-344

Dveře se za ní zavřely.

* * *

„Co mě zaráží," řekl Anděl a mydlil si ruce, „je, proč se ta bradavice na její bradě tak třepe, když na nás štěká! Nemůžu z ní spustit oči."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-348

„Tšepe se to," pípnul Seraf, když si přetáhl kartáč přes své kadeře, „plotože je to nelvózní, a já se tšepu taky, když mi nadává, plotože jsem nelvózní."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-349

„Neboj se, starouši," odpověděl Anděl vesele, „my se o tebe postaráme."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-351

I přes to kárání jsme byli v dobré náladě. Vskutku jsme téměř litovali paní Handsomebodyovou pro její neznalost divů a zázraků, mezi kterými dlela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-352

Tady byla ona a povykovala nad jakýmisi vycpanými ptáky ve skleněné vitríně, když se přímo u jejího parapetu usadil živý špaček, který uměl mluvit!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-353

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-354

Trávila hodiny konverzací se svým unitářským pastorem, zatímco vedle bydlel skutečný pirát.

Bylo to žalostné, a přesto to bylo velmi vtipné.

Bylo pro nás těžké jít s takovými myšlenkami potichu dolů na čaj, ještě po pěti hodinách v naší ložnici.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-350

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty21/04/24, 03:25 pm

Páni takže ten pán je pirát Šokovaný no to je něco Šokovaný ani se nedivím, že jsou z toho kluci u vytržení, určitě bude znát spoustu zajímavých historek Úsměv jen doufám, že bude ten pán pořád k našim hrdinům hodný, ale zatím vypadá celkem solidně Úsměv každopádně by určitě paní Handsomebodyovou trefilo kdyby věděla vedle koho bydlí Vysmátý

Jinak věřím, že musela ta scéna u okna dát strašnou práci Zmatený Zmatený ale povedla se ti náramně a všechno tam vypadá úžasně Láska

Už se moc těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty21/04/24, 08:20 pm

No, já si dovolím být poněkud skeptická - co když ten starý pán chce být pro chlapce jen něčím zajímavý, aby si udržel jejich pozornost a zájem ? Skutečná práce archeologa by je v tomto věku asi moc nezaujala Aha Děti bývají pro staré lidi vynikajícím zpestřením běžných nudných dnů, tak jsem moc zvědavá, jak se bude jejich přátelství dál vyvíjet !  *BRAVO* *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2731
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty23/04/24, 06:52 am

Děkuju vám mooc za krásné komentíky! Mrkající  Pro Tebe  Láska

@Lucisab - musí to být vzrušující dobrodružství! Ještě když si sami hráli na takové výpravy a najednou potkali někoho, kdo tím sám prošel! Snad je tedy opravdu reformovaný, protože to, o čem mluvil, z toho by opravdu tuhla krev v žilách Úsměv  To s tou Handsomebodyovou je fakt výstižné  Válím se smíchy  *THUMBS UP*  to by nepřežila Vysmátý
Ještě jednou moc děkuju za tak krásnou pochvalu Mrkající  Láska moc si toho vážím!

@Ludmila - to je zajímavý pohled a klidně by na tom něco mohlo být, že by jen předstíral, že je pirát, aby je zaujal - taky super úvaha  *THUMBS UP*  je pravda, že kdyby jim řekl, že je archeolog...  Nevím  na druhou stranu, i tam se dá zažít zajímavé dobrodružství, věřím, že by to kluky zaujalo, kdyby jim o tom poutavě vyprávěl. V každém případě by to nemělo takový zvuk jako „pirát, jaký kdy byl na světě" Vysmátý  Máš pravdu, že obě strany jsou pro sebe důležité a hodně si navzájem zpestří život Úsměv  Láska


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 4

Část 1/2


Další den byla neděle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-356

Když jsme po ranní bohoslužbě seděli u oběda s paní Handsomebodyovou, jen tak tak jsme si uvědomovali existenci velkých bílých knedlíků, které před námi ležely vyboulené s lahodnou lepkavou sladkou omáčkou stékající po jejich kulatých stranách.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-355

S ochabujícím zájmem jsme našimi lžícemi objížděli kolem jejich vnějších okrajů, jako telata okusují stoh slámy. Naše toulavé mysli procházely španělskými koloniemi s kapitánem Peggem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-357

Najednou promluvil Seraf tím svým sebejistým způsobem.
„U Peggových je pilát."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-358

Paní Handsomebodyová se na něj ostře podívala.
„Cože?" dožadovala se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-360

Ve stejném okamžiku jsme ho s Andělem pod ubrusem stolu kopli.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-366

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-361

„Co jsi to říkal?" opakovala paní Handsomebodyová přísně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-370

„Ten leglační stalý pán u Clibbage Peggových," odpověděl Seraf s plnou pusou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-374

Paní Handsomebodyová silně respektovala pana a paní Peggovy a tato slovní hříčka ji rozpálila.
„Chápu snad správně, Alexandře,“ vyhrkla, „že si děláš legraci z Peggových?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-405

„Ano," zahihňal se nešťastný Seraf, „je to hla clibbage. Vy ji hlajete s Peggovými."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-377

„Okamžitě opusť stůl!" nařídila paní Handsomebodyová. „Stáváš se nesnesitelným."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-403

Seraf vrhl jeden ztrápený pohled na svůj knedlík a propukl v pláč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-383

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-384

Slyšeli jsme, jak jeho kvílení stále slábne, jak se plahočil po schodech nahoru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-385

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-386

„Mary Ellen, odstraň ten knedlík!" přikázala paní Handsomebodyová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-390

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-388

Anděl a já jsme začali jíst velice rychle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-368

Nastalo krátké ticho; pak paní Handsomebodyová didakticky prohlásila:
„Pan Pegg starší je hodně zcestovalý džentlmen a jeden z nejuznávanějších archeologů své doby. Svým způsobem je možná trochu výstřední, ale je to hluboký myslitel."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-394

„Davide, můžeš mi říct, co je archeolog?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-395

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-391

„Něco, co předstíráte, že jste," řekl Anděl, „a přitom to nejste."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-392

„Nesmysl!" vyštěkla paní Handsomebodyová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-402

„Vyhledejte si to ve svém Johnsonovi*, až půjdete nahoru a dejte mi vědět výsledek. Teď vás omluvím."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-410

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-409

citace :

*Pozn.  Johnson -  Johnsonův slovník anglického jazyka
 https://en.wikipedia.org/wiki/A_Dictionary_of_the_English_Language

* * *

Našli jsme Serafa, jak se válí na židli v učebně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-411

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-415

„Škoda toho knedlíku, starouši," řekl jsem konejšivě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-416

„Och, není to taková škoda," odpověděl. „Maly Ellen mi ho pšinesla pšes zadní schodiště."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-412

„Jsem stlašně plný."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-418

* * *

To odpoledne jsme viděli kapitána Pegga jít na procházku se svým synem a snachou. V dlouhém šedém kabátě a vysokém klobouku vypadal docela proměněný. Pan a paní Peggovi se tvářili dost pyšně, že mohou jít s ním.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-420




Btw. omlouvám se za ty knedlíky, nemám nic takového ve hře, tak jsem našla aspoň jediné bílé jídlo, na které jsem si vzpomněla Zmatený   Teď mám chuť na knedlíky SOS


Naposledy upravil Hellohello dne 24/04/24, 03:31 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty23/04/24, 08:28 pm

Bože, ten Seraf je ale brepta, co ho to jenom napadlo Šokovaný ! Mohl být, chudáček, zase o hladu, ještě že Mary Ellen má v tomhle ohledu dost rozumu. A jestlipak si chlapci najdou v tom slovníku význam slova "archeolog" a co na to řeknou ? Bude je to teda zajímat ? Rodina Peggových na poslední fotce vypadá opravdu krásně, obrázek jako vystřižený ze starých časů ! *BRAVO* *THUMBS UP*
Jo, a co se těch knedlíků týče, to vůbec nevadí, žes žádné nenašla. Já sice nějaké podobné jídlo mám, ale taky bych ho ve svých downech asi těžko hledala  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2731
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty28/04/24, 08:02 am

Ludmi, díky moc za krásný komentář!  Vysmátý  Pro Tebe  Láska   Brepta, to je trefné!  *THUMBS UP*  Pokaždé, co tu jeho větu čtu, tak mě to rozesměje Vysmátý  Jak se usnesli, že to musí být tajemství a hned první věc, co on vyhrkne, je tohle - a zrovna před tou správnou osobou Vysmátý  


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 4

Část 2/2


Následující den byl teplý a slunečný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-423

Když skončilo vyučování...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-424

...spěchali jsme k oknu naší ložnice...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-425

...a ke své radosti jsme zjistili, že protější okno je otevřené dokořán, proutěná klec na parapetu se špačkem uvnitř, nafukujícím se a šňořícím se na slunci, zatímco hned za ní seděl kapitán Pegg a kouřil dlouhou dýmku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-426

Vypadal, že má velkou radost, že nás vidí.
„Stát, moji věrní!" vykřikl. „Je nádherné počasí na plavbu, ale právě jsem tady zakotvil, kdybych měl to štěstí vás náhodou spatřit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-430

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-453

„Vidíte, dělá mi dobře, když si můžu promluvit s někým svého druhu a přestat předstírat, že jsem archeolog – abych si tak protáhl nohy svojí mysli, jak se říká."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-428

„No – už jste dnes ráno určili kompasem směr?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-452

„Kapitáne Peggu," vybuchl jsem a srdce mi poskakovalo proti mojí blůze, „onehdy jste říkal něco o zakopaném pokladu. Opravdu jste nějaký našel? A mohl byste nám říct, jak jste to udělal?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-486

„Ano," odpověděl zamyšleně, „vykopal jsem ze země mnoho pytlů plných pokladů - ale ten nejpodivuhodnější nález ze všech jsem získal bez pátrání a bez prolití krve."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-449

„V těch dnech, asi před čtyřiceti lety, jsem se tiše skrýval směrem na sever od Orknejských ostrovů. Nu, jednoho rána jsem dostal chuť prozkoumat některé odlehlé skály a malé ostrůvky, kterými je to tam poseté. Takže jsem odplul v člunu se čtyřmi námořníky, kteří veslovali; a nic moc jsem neviděl, jen pusté skály a zakrslé keře okolo, sklonil jsem se přes záď a zíral do moře. Bylo čisté jako křišťál.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-444

„Když jsme proplouvali úzkým průlivem mezi dvěma skalními ostrůvky, vyzval jsem muže, aby si od vesel odpočali, protože cosi podivného dole upoutalo moji pozornost."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-447

„A teď už jsem jasně viděl v zelených hlubinách vzpřímeně stojící španělskou galeonu, drženou jako ve svěráku sevřením dvou velkých skal. Musela tam ztroskovat se všemi na palubě, když větší část španělské Armady ztroskotala na březích Británie."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-445

„Ať mě sebere ďas, mládenci," vykřikl jsem. „Tady bude opravdový poklad! Zpátky na loď pro naše potápěčské obleky - kořist pro všechny a švestkový koláč k večeři!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-468

„No, abych to zkrátil, já a čtyři nejdůvěryhodnější z posádky jsme si oblékli potápěčské obleky a brzy už jsme se procházeli po kluzkých palubách, po kterých kdysi šlapali španělští velikáni a vojáci, po scéně mnoha krvavých  bojů, to se vsadím."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-436

„Jejich kostry ležely na palubě, omotané mořskými řasami a z každé skulinky galeony vyrůstala vysoká červená, zelená, žlutá a fialová řasa, která se vlnila a zmítala pohybem moře."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-460

„Paluby byly posety mušlemi a pískem a dovnitř a ven z jejích ztrouchnivělých žeber se při našem přiblížení vrhaly vyděšené ryby. Byl to příšerný pohled."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-451

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-432

„Tři týdny jsme pracovali, vynášeli poklad na naši vlastní loď, a já jsem se už začal cítit jako doma pod vodou stejně jako nad ní."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-469

„Nakonec jsme bez nehody vypluli a každý muž na palubě dostal svůj díl a někteří z nich pověsili pirátství na hřebík a usadili se jako hostinští a obchodníci."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-439

Když zvuk jeho hlubokého hlasu ustal, my tři jsme také mlčeli a toužebně jsme mu hleděli do očí, které byly tolik jako moře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-495

Pak – „Kapitáne Peggu,“ řekl Anděl tichým, tichounkým hláskem, „nemyslím – nemyslím si – že byste věděl o nějakém skrytém pokladu někde tady v okolí?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-485

„Strašně rádi bychom nějaký našli. Bylo by skvělé o tom napsat a povědět tátovi!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-487

Nad bronzovými rysy kapitána Pegga se mihl úsměv. Bouchl pěstí o okenní parapet.

„No, jestli vy nejste chlapi přímo podle mého gusta!" vykřikl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-480

„Poklad někde tady? Právě jsem se k tomu dostával - a je to ta nejpodivnější věc!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-482

„Byl tam jeden námořník - jménem Jenks - chlapec, kterému jsem věřil a miloval ho jako svého vlastního syna...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-484

...který mi ukradl větší část mého podílu na pokladu, a přestože po něm pátral a prohledal celou zeměkouli –“ kapitánovy oči se zuřivě obrátily v sloup – „nenašel jsem ani stopu po něm, ani po pokladu, až dva roky zpátky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-479

„Bylo to na Madagaskaru, kde jsem dostal zprávu od umírajícího muže, přiznal se, že otřesen výčitkami svědomí, přinesl to, co zbylo z kořisti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-465

...a zakopal to na zadním dvorku paní Handsomebodyové!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-450

„Na zadním dvorku paní Handsomebodyové!" Opakovali jsme ta slova v naprostém úžasu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-498

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-502

„Přesně tak," potvrdil kapitán Pegg vážně. „Jenks zjistil, že vlastním sousední dům, ale neodvážil se poklad zakopat tam, protože dvůr měl hladkou půdu a byly by na ní vidět, kdyby se do ní rylo; zatímco dvorek paní Handsomebodyové, protože je pokrytý prkny, byl to pravé. "

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-433

„Takže prostě zvedl jedno z prken, vykopal díru a uložil pytel obsahující to poslední z pokladu a napsal mi své doznání. A takhle to bylo!“

Laskavě se na nás usmál.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-456

Toužil jsem ho obejmout.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-497

Březnový vítr se snášel a hvízdal uličkou a špaček ostře krátce zacvrlikal a naklonil hlavu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-473

„Kdy, ach kdy -" vyprskli jsme - „dnes v noci? Můžeme to jít hledat dneska v noci, kapitáne Peggu?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-501

Přemýšlel. „Ne-e. Dnes v noci ne."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-477

„Jenks, víte, mi poslal plánek dvora s křížkem, kterým označil, kde ten poklad leží, a já ho budu muset jít najít, abych neztrácel čas překopáváním celého dvora."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-440

„Ale zítra večer – ano, zítra o půlnoci začneme pátrat!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-483
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty28/04/24, 03:06 pm

Ó, tak že by přece jen ? Nebo jen to jen hra pro naše chlapce, kterou si starý pán vymyslel ? Šokovaný Jsem napnutá jak kšandy a nemůžu se dočkat dalšího dílu ! *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty29/04/24, 07:32 pm

Taky jsem moc zvědavá na pokračování Šokovaný že by nedaleko nich byl opravdu poklad? Jinak Seraf je brepta, přesně jak ho trefně nazvala Ludmi Úsměv

Jinak musím obdivovat tvůj styl psaní Láska všechno to překládáš a čte se to přímo neuvěřitelně Pro Tebe moc ti děkuji za další příjemné čtení Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2731
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 8   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty30/04/24, 07:40 am

Díky moc za krásné komentáře! Úsměv  Láska  Pro Tebe
@Ludmila - zajímavá teorie - pořád to může být kterákoli z těch možností, ale tak jako tak to je velké dobrodružství Úsměv Sice nejsem kluk, ale něco takového by mě taky hrozně bavilo Úsměv  Ale jestli si to jen vymyslel, má obdivuhodnou představivost, když to umí tak perfektně popsat  Úsměv  Zní to jako pravdivá historka. A pokud to sám prožil, je to něco - opravdový pirát jako soused.... já bych se ho bála, ale tihle kluci mají víc odvahy Úsměv

@Lucisab - díky moc  za milou pochvalu Pro Tebe  Láska  a není vůbec zač, pro mě je radost to vytvářet a pak mě vždycky neskutečně potěší vaše komentáře  Láska  Pro Tebe  těší mě, pokud se to dobře čte Mrkající moc to pro mě znamená!  Taky jak který příběh - některý je tak krásně napsaný a čtivý, že se dá stejně tak snadno i přeložit (i když některé těžší pasáže mi dělají problém, jak je předělat do češtiny, aby to znělo přirozeně, někdy mi to vůbec nejde  Nevím ). Tenhle příběh se zrovna překládal hezky a původní kniha je úžasná, až se divím, že nebyla vydaná v češtině nebo zfilmovaná  Aha . Ale je kopa jiných, u kterých mám každou chvilku problém s překládáním.  Aha Ne s porozuměním, ale právě s tím převedením do češtiny, protože si nevím rady, jak některou frázi předělat, ať to zní normálně.  Nevím Případně je to přímo nějaké jejich rčení, které skoro nejde přeložit tak, aby to dávalo smysl  Zmatený  asi se to pak musí nějak jinak opsat a já nejraději dodržuju ten text tak, jak je a nechce se mi to překopávat.



Pospíšila jsem si s pokračováním, ať to tu máte co nejdřív.
Poslední pátá kapitola rozdělená na tři díly před námi Mrkající  jste připravení na plavbu s kapitánem Peggem? Mrkající  


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 5

Část 1/3


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-503

Při večeři toho dne měl rýžový nákyp chuť ambrózie.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-504

Když padla noc, přípravy byly v plném proudu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-505

Nejprve byla propašována lopata z uhelného sklepa a ukryta v rohu dvora za sudem s popelem spolu s železným páčidlem, které mělo být použito jako páka, a prázdným pytlem na pomoc při odnášení pokladu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-507

Té noci jsem skoro nespal, a když už jsem usnul, moje mysl byla plná divokých představ.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-508

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-510

Druhý den ráno jsme byli opravdu nepozorní žáci...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-511

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-512

...a u oběda jsem jedl tak málo, že to paní Handsomebodyovou vedlo k tomu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-514

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-515

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-516

...že vtipně poznamenala, že někdo ani ne na tisíc mil daleko odtud si koleduje o žlučníkový záchvat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-517


* * *

Ve čtyři hodiny se u okna objevil kapitán Pegg a vypadal jako obrázek radostné odvahy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-520

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-526

Řekl, že ho zahřálo u srdce, že se znovu věnuje své staré profesi, a skutečně jsem nikdy neviděl v očích nikoho veselejší jiskřičky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-527

Našel plán dvora, který poslal Jenks, a nepochyboval o tom, že brzy budeme vlastnit španělský poklad.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-528

„Ale je tu jedna věc, mí chlapci." prohlásil vážně: „Nedělám si žádný nárok na jakýkoli podíl na této kořisti."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-537

„Ať je to srozuměno. Cokoli najdeme, bude zcela vaše. Kdybych si vzal nějaké takové zboží do domu svého syna, jeho žena by pojala podezření...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-532

...padaly by nepříjemné otázky a byl by konec s touhle věcí s archeologem."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-536

„Nemohl byste to schovat pod postel?" navrhl jsem já.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-557

„Ó, ona by to určitě našla," odpověděl smutně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-542

„Vrtá do všeho. A i kdyby to nenašli až do doby, co budu mrtvý, cítili by se zahanbeně, kdyby si pomysleli, že jejich otec byl pirát."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-543

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-548

„Budete to muset vzít vy."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-554

Souhlasili jsme tedy, že ho zbavíme odpovědnosti za jeho podivně nabytý zisk. Rozešli jsme se pak s tím, že se s ním máme setkat v uličce mezi oběma domy přesně o půlnoci a že si mezitím máme zachovat klidné a obyčejné chování.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-558

* * *

S přídavkem čtyř koblih a plátkem studeného chlebového pudinku šlohnutých ze spíže byly naše přípravy hotové.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-559

Byli jsme ukázněná zvířátka; vždy jsme šli do postele bez reptání, ale tuto noc jsme tam doslova vlítli.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-560

Seraf zakončil své modlitby slovy - „a za tento pilátský poklad nás učiň oplavdu vděčnými. Amen."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-561

V příštím okamžiku jsme se ponořili pod přikrývky a schoulili se tam v divokém očekávání.
Od půl osmé do dvanácti je dlouhý časový úsek. Seraf pokojně spal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-562

Anděl nebo já jsme každou chvíli vstávali a škrtli zápalkou, abychom se podívali na hodiny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-563

V devět jsme měli takový hlad, že jsme snědli všechny čtyři koblihy. V jedenáct jsme snědli plát studeného chlebového pudinku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-564

Potom jsme už mluvili méně a myslím, že Anděl dřímal, ale já jsem ležel a zíral směrem k oknu a hlídal, kdyby se objevila záře, což by znamenalo, že je kapitán Pegg na nohou a zapaluje plyn.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-566

Konečně to přišlo –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-565

– bledý a třesoucí se posel, který ukazoval náš pokojíček v novém aspektu – v takovém z tajemných a groteskních stínů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-567

V mžiku jsem byl na nohou. Třásl jsem Andělem za rameno.
„Vzhůru s tebou!" šeptal jsem chraptivě. „Nadešla ta hodina!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-568

Věděl jsem, že se Serafem musí být přijata drastická opatření...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-570

...a tak jsem ho jen chytil pod paží a beze slova ho postavil na nohy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-571

Nějakou chvíli se kymácel a zarýval si klouby do očí.
Ručičky hodin ukazovaly za deset minut dvanáct.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-572

Anděl a já jsme si spěšně natáhli kalhoty; a on, který se rád oblékal podle své role, si zastrčil nůž do opasku a kolem hlavy si omotal šarlatový hedvábný kapesník (vypůjčený od Mary Ellen). Jeho tmavé oči se pod jeho záhyby leskly.
Se Serafem jsme zůstali bez podobných ozdob, až na to, že on si opásal svůj věrný meč kolem svého silného pasu a já jsem měl v ruce svůj bajonet na hraní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-573

Plížili jsme se dolů po inkoustově černých schodech a ani jsme nedýchali. Dolní hala se zdála jako jeskyně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-574

Mohl jsem cítit staré koberce a potahy židlí z žíněné látky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-576

Kradli jsme se zadní chodbou mezi galošemi, deštníky a prachovkami. Zadní dveře měly klíč jako od vězení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-578

Anděl to zkusil oběma rukama, ale i když to strašně skřípalo, zaseklo se to.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-579

Pak jsem to zkusil já a nemohl jsem odolat vítěznému cvaknutí jazykem, když se klíč otočil, protože Anděl byl ješitný chlapík a těžil z toho, že je nejstarší.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-580

A když na nás na dvoře svítilo měsíční světlo! — ach, ta lahodná svoboda!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-582

Poskakovali jsme radostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-583



(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)
btw. omlouvám se, že se mi nepodařilo vychytat ty jejich pirátské převleky, dlouho jsem sháněla oblečení nebo doplňky pro děti, ale nic jsem nesehnala. Takže Anděl nemá šátek na hlavě ani nůž, Serafovi jsem dala jiné oblečení, aby mohl mít „meč" (meč jako doplněk asi neexistuje pro děti?) a John nemá bajonet. Doufám, že vám to nebude moc vadit, už je tak nechám i v další kapitole.
Užijte si hezké květnové svátky Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty30/04/24, 08:06 pm

To jsem tedy zvědavá, co nakonec najdou ! A jestlipak je paní Handsomebodyová neodhalí ? Co by v tom případě spolu se starým pánem dělali ? Šokovaný 
A opět vůbec nevadí, milá Hellohello, že Ti chybí nějaké rekvizity, to kouzlu tohoto příběhu nemůže uškodit, když se člověk začte, tak tyhle drobnosti v podstatě ani nepostřehne Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty03/05/24, 11:53 am

Hello, to vůbec nevadí Láska souhlasím v tomhle s Ludmi, ne vždy se dají sehnat věci do příběhu podle představ, ale tobě se to vždycky povede v rámci možností co jsou naprosto dokonale Láska jinak taky doufám, že je paní Handsomebodyová nenachytá... to by byl průšvih Zmatený jsem moc zvědavá co nakonec objeví Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2731
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 9   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty04/05/24, 04:43 am

Děkuju moc vám oběma za super komentáře! Úsměv  Láska  Pro Tebe  moc si jich vážím Úsměv  
máte pravdu, kdyby je přistihla paní Handsomebodyová, tak by ji kleplo - nebo by klepla ona nejdřív je a pak by to s ní kleplo  Vysmátý
A díky moc za pochopení, že jsem nemohla vše udělat podle toho textu, i tady některé věci nebudou sedět, ale co se dá dělat  Mrkající  tak vás zase prosím o představivost Mrkající

Můžeme na předposlední kapitolu Úsměv  uvidíme, jestli se jim něco podaří najít, jestli tam Jenks opravdu poklad schoval, jak bylo řečeno. Mrkající


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 5

Část 2/3



V uličce jsme čekali na našeho vůdce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-584

Mezi střechami jsme viděli nízko půlměsíc, visící jako nakloněné ptačí hnízdo na tmavě modré obloze, zatímco u něj poblíž se jako mláďata třepotala skupinka hvězd. Hodiny katedrály odbíjely půlnoc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-586

Brzy jsme zaslechli kradmé kroky kapitána Pegga, a když jsme ho uviděli, zalapali jsme po dechu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-585

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-587

...protože místo květovaného županu měl na sobě kalhoty a vysoké boty, volnou košili s modrým šátkem uvázaným na krku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-589

...a po jeho boku byla lesknoucí se šavle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-590

Když nás uviděl, široce se usmál.
„No, jestlipak nejste ozbrojení - každý jeden z vás - dokonce až po miminko!" vykřikl. „Úžasné!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-588

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-591

„Můj meč je oplavdický," prohlásil Seraf důstojně. „Někdy bojuju s obly."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-594

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-593

Kapitán Pegg si pak potřásl rukou s každým z nás a my jsme byli nadšeni, že s námi takový muž jedná jako se sobě rovnými.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-595

„A teď do práce!" řekl srdečně. „Tady je plán dvorku, jak ho poslal Jenks."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-596

Jasně jsme ho mohli vidět v měsíčním světle, všechno úhledně vykreslené, dokonce i sud na popel a sušák na prádlo...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-597

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-598

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-599

...a támhle, na pátém prkně od konce, byl kříž vyvedený červeným inkoustem a vedle něj kouzelné slůvko – Poklad!

Kapitán Pegg zasunul páčidlo do široké škvíry mezi čtvrtým a pátým prknem, pak jsme na něj všichni zatlačili celou svou vahou s „Hej, rup, moji věrní!" od našeho náčelníka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-600

Prkno letělo nahoru a my jsme letěli dolů a rozvalili se na zemi. Kapitán, zběhlý v takových věcech, se nějak udržel na nohou, i když se trochu zapotácel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-601

Pak jsme v mžiku už divoce tahali za prkno, abychom ho uvolnili. To se nám po velkém úsilí podařilo a byla odhalena temná, vlhká díra.
Kapitán Pegg klesl na kolena a rukou opatrně prozkoumával místo pod prkny. Jeho výraz poklesl.
„Ať mě veme ďas, jestli to najdu!" zamumlal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-603

„Nechte mě to zkusit!" dychtivě jsem vykřikl.
Oba s Andělem jsme také vrazili ruce dovnitř a šátrali mezi vlhkými hroudami hlíny. Cítil jsem, jak se odplazila pryč žížala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-604

Kapitán Pegg nyní zapálil zápalku a držel ji v otvoru. Vrhalo to záři na naše napjaté tváře.
„Držte to blíž!" prosil Angel. „Tudy - přímo tady – nevidíte?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-605

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-606

Ve stejnou chvíli jsme oba viděli těžký kovový kruh, který vyčníval, i když jen maličko, nad povrch země.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-608

Uchopili jsme ho současně a táhli. Kapitán Pegg zapálil další zápalku. Bylo to těžké – ach, tak těžké! –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-607

– ale dostali jsme to ven – pěkně velký kožený pytel svázaný řemínky. K jednomu z nich byl připevněn kruh, který jsme předtím prvně spatřili.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-610

Teď, když jsme klečeli, jsme zírali do tváře kapitána Pegga. Jeho široké modré oči nějak nabraly jiný výraz.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-611

„Chlapci," řekl jemně, „otevřete to!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-612

Tam, za měsíčního svitu, jsme uvolnili všechny sponky pytle a jeho obsah jsme vysypali na holá prkna. Poklad tak ležel odhalený, třpytivá hromada, jako kdybychom z vlhké země vykopali kousek měsíčního svitu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-614

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-613

Dřepli jsme na prkna kolem něj, naše hlavy se dotýkaly a naše udivené oči byly naplněny jeho kouzlem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-615

„To je poklad," zamumlal Anděl ohromeným hlasem, „skutečný poklad. Povíte nám, kapitáne Peggu, co všechny tyto věci jsou?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-616

Kapitán Pegg, v podřepu jako my ostatní, zamyšleně rukama projížděl po té prapodivné sbírce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-622

„No, ať na místě zfialovím," zavrčel, „jestli si ten šmejd Jenks nenechal většinu zlatých mincí pro sebe a nám nechal jenom stříbro!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-627

„Ale tady jsou tři zlaté dublony, hezky jeden pro každého z vás!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-618

„A tady jsou dukáty a stříbrné floriny a španělské dolary – a některé nemohu ani pojmenovat, dokud na ně neposvítí denní světlo. Je to pěkný poklad, a podívejte se sem –“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-617

- zvedl dvoje staré španělské hodinky, přesně to pravé pro džentlmeny – dobrodruhy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-628

My chlapci jsme se nyní sami ponořili do pokladu a vynesli jsme na světlo párek zastaralých pistolí, starou stříbrnou karafu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-629

...kompas, báječnou sadu šachových figurek vyřezaných ze slonoviny...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-619

...a několik zvláštních mušlí, které nadchly Serafa.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-621

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-630

A další kuriózní věci tam byly, se kterými jsme zacházeli s úctou, a mince z různých zemí, čtvercové i kulaté, a některé s vyvrtanými dírami.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-620

Byli jsme tak zaujatí naším objevem, že nikdo z nás neslyšel blížící se kroky, dokud nepřišly přímo na nás.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-631
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty04/05/24, 10:33 am

Takže jsem zbytečně pochybovala a chlapci s kapitánem opravdu našli poklad ! Šokovaný Ale co s těmi věcmi teď podniknou ? A kdo je vyrušil, snad ne paní Handsomebodyová ? To by byla velká smůla !
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2731
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 10   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 EmptyYesterday at 05:14 am

Ludmi, moc děkuju za hezký komentář!  Mrkající  Pro Tebe  Ten nález pokladu je perfektní, to, že ten plánek nelhal a byl tam opravdu poklad, je fakt něco!  *THUMBS UP*  Horší to bude s tím, kdo je teď „přepadl". Být to paní Handsomebodyová, byl by to jejich konec  Zmatený   za chvilku se to už dozvíme

Nemůžu uvěřit tomu, že tohle je už poslední kapitola Úsměv  Přeju vám hezké čtení a užijte si dnešní volno!  Mrkající

Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 5

Část 3/3

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-631

Pak jsme se leknutím otočili a ke svému zděšení jsme uviděli paní Handsomebodyovou a Mary Ellen s vlasy v natáčkách a těsně za nimi pana a paní Mortimer Peggovy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-633

...spoře oblečené, ​​a pán držel revolver.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-634

„Davide! Johne! Alexandře!" vyštěkla paní Handsomebodyová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-637

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-636

„No co jste si mysleli!" pocházelo od Mary Ellen.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-635

„Otče! Copak jste se už dočista pomátl?" vykřikla paní Peggová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-641

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-638

A – „Ach, no teda, táto  –“ koktal pán s revolverem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-642

Kapitán Pegg se důstojně zvedl na nohy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-644

„Tito mladí džentlmeni," řekl jednoduše, „dokázali s mou pomocí najít nějaký zakopaný poklad, který mi před lety ukradl muž jménem Jenks a který je zde už po dvě desetiletí ukrytý."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-646

„Tímto se vzdávám všech nároků na něj ve prospěch mých tří statečných přátel!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-645

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-643

Pan Pegg se skláněl nad pokladem.
„Tak se podívejte sem, pane," řekl dost ostře...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-647

... „některé z toho se zdají být jako docela cenné věci – "

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-651

„Znám jejich hodnotu na penci," odpověděl jeho otec se stejnou přísností...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-650

„a chci, aby patřil výhradně a zcela těmto chlapcům."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-649

„K čemu že jste to tak vyšňoření?" dožadovala se jeho snacha.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-652

„Jako džentlmeni ducha," odpověděl kapitán Pegg trpělivě, „jsme se rozhodli podle toho obléknout. Děláme, co můžeme, abychom ve světě zachovali trochu toho kouzla a veselosti. "

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-653

„Někteří lidé -" pohlédl na paní Handsomebodyovou - „by to všechno rádi samou ukázněností odstranili."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-654

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-656

„Myslím,“ řekla naše vychovatelka, „že vzhledem k tomu, že je to můj dvorek, mám určitý nárok na –“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-657

„Vůbec žádný, madam - vůbec žádný!" přerušil ji kapitán Pegg.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-659

„Podle všech obyčejů při hledání pokladu si poklad ponechává nálezce."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-658

Paní Handsomebodyová byla umlčena. Nechtěla se hádat s Peggovými.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-661

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-660

Paní Peggová k ní přišla blíže.
„Paní Handsomebodyová," řekla a velmi rychle mrkala svými bílými řasami,

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-667

„opravdu si nemyslím, že byste měla dovolit svým žákům, aby přijali tento – ehm – poklad."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-662

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-664

„Můj tchán se v poslední době stal velmi výstředním...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-682

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-683

...a já jsem si jistá, že to on sám tyto věci velmi nedávno zakopal. Ještě předevčírem jsem na jeho psacím stole viděla tu sadu slonovinových figurek.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-681

„Drž jazyk za zuby, Sophie!" zařval kapitán Pegg hlasitě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-670

Pan Mortimer Pegg se podíval varovně na svou ženu.
„V pořádku, táto! Neboj se," řekl a vzal otce za paži.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-685

„Bude to přesně tak, jak říkáš; ale jedna věc je jistá, pokud zůstaneš venku v tomhle nočním vzduchu, nachladíš se k smrti." Zatímco mluvil, ohrnul si límec kabátu nahoru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-687

Kapitán Pegg si s Andělem a se mnou velkolepě potřásl rukou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-689

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-688

...pak zvedl Serafa do náruče a políbil ho.
„Dobrou noc, miminko," řekl jemně. „Hezky se vyspi!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-690

Pak se obrátil ke svému synovi. „Morte," řekl, „takhle jsem malého chlapce nepolíbil od té doby, co jsi byl přesně takhle velký."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-691

Pan Pegg se zasmál a zachvěl se...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-693

... a odešli docela přátelsky ruku v ruce...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-695

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-694

...paní Peggová je následovala a mumlala si pro sebe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-696

Paní Handsomebodyová se na poklad podívala pohrdavě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-700

„Mary Ellen," nařídila, „pomoz dětem posbírat to smetí a okamžitě pojďte dovnitř. Je už tolik hodin!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-701

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-702

Mary Ellen s mnoha výkřiky asistovala při přemísťování pokladu do naší ložnice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-705

Paní Handsomebodyová poté, co to tam viděla uložené a nás bezpečně pod přikrývkami, sama uhasila plyn.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-706

„Napíši vašemu ​otci," řekla přísně...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-707

„a povím mu o všech okolnostech."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-709

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-710

Pak uvidíme, co se udělá s vámi a s tím pokladem."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-711

S touto skrytou hrozbou nás opustila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-712

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-713

Přitulili jsme se naše tělíčka k sobě. Byla nám zima.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-722

„Zítra napíšu otci já sám a všecko mu vysvětlím," oznámil jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-716

„Víte," přemítal Anděl, „myslím, že budu pirátem místo stavebního inženýra, jako je otec."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-714

„Věřím, že je v tom něco víc."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-718

„Já stejně budu inženýrem," řekl jsem já.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-719

„Já myslím," zamumlal ospale Seraf, „myslím, že budu biskupem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-723

...budu chodit spát ve splávný čas a budu mít na svačinu sázená vejce."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Treasure-724


KONEC.





A je to za námi Úsměv  Já se teď vrhnu na třídění fotek a zase vám sem dám nějaké záběry z natáčení Mrkající a pustím se do dalšího příběhu, na který jsem se strašně těšila, už teď jsem zvědavá, jestli se bude líbit vám.
Jinak kdybyste chtěli ještě nějaký další příběh z této knížky o třech klucích, moc ráda nějaký další vyberu Mrkající myslím, že by se tam ještě něco našlo, co bych mohla zvládnout v Sims. Budu ráda, když mi případně dáte vědět, jestli byste ještě chtěli pokračování.

@Ludmila -
Spoiler:

Děkuju moc oběma svým čtenářkám za perfektní podporu a krásné komentáře Pro Tebe Láska mám pokaždé radost z každého vašeho příspěvku Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 EmptyYesterday at 11:40 am

Takže to pro ně pan Pegg vymyslel, ale je to od něj moc hezké Láska díky němu zažili aspoň nějaké dobrodružství Láska jen se teď trochu bojím co na to řekne otec kluků Zmatený snad bude mít pro jejich klukoviny pochopení Láska

Jinak určitě bych se ráda ještě něco dozvěděla o klucích a jejich neplechách Láska takže pokud se ti bude chtít vytvářet další jejich dobrodružství tak jsem pro všemi deseti Láska

A už se moc těším na fotky z natáčení, to bude zase sranda Vysmátý

Moc děkuji za tenhle krásný příběh a těším se už na další Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 EmptyYesterday at 11:58 am

Krásný konec příběhu, díky za něj, milá Hellohello ! Moc jsem se bála, co na to paní Handsomebodyová, ale když se tam sešli navíc ještě ti další, nabralo to zajímavé grády Mrkající Zajímalo by mě, co na to asi tak řekl jejich otec, škoda, že se to nedozvíme Aha A co se týče dalšího příběhu s chlapci, jsem jednoznačně pro ! Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 44 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 44 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: