Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)

Goto down 
+5
Hellohello
visty
Fidgety
Michaelas
Kolikokoli
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty10/01/21, 08:32 pm

Chata od firmy Jednoplánek je pre mladú dvojicu a ich prípadných hostí. V blízkom okolí sa nachádza malé horské jazierko, kde sa dajú loviť aj ryby. Chata má k dispozícii aj saunu. Je zariadená v klasickom štýle, nechýbajú ani kockové záclony či koberčeky.
Chatu som aj ja ladila do vianočného šatu, takže nechýba stromček, girlandy,guličky, hviezdičky a svetielka na streche. A s tým snehom je kúzelná.
P.S. aj ja som musela prerábať vrch, tiež som nepochopila pôdorys. Ale snáď už je všetko tak, ako má byť (steny, dvere, počet štvorčekov... Mrkající
P.S.S V TS2 sa dosť bije fotenie so stropmi, takže mi vrchné skrinky v kuchyni pretína čiastočne strop, inak bez neho je to v pohode. Mohli na to myslieť, aj svetlá nie sú všetky OK Tydýt

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-8d068b29

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-2d068ac9

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-cd068ab4

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-cd066dc8

Vstupná chodbička s poličkami na odkladanie sedákov a diek z terasy, chodbička vedie do malej komory s lyžami a sánkami, v chodbičke je aj menšia knihovnička
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-ad068cf6

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-6d068ce6

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-cd068d08
Z chodby vedú dvere do kuchyne, ďalšie do obývačky a do wc
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-4d03f424
Kuchyňa spoločne s kuchynkou lavicou
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-ed06658b

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-ed066608

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-ed03f2e7

V obývačke je aj krb, kde sa dá v zime príjemne zahriať
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-8d03f141

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-ed0660da

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-6d03f2f4

Vedľa sa nachádza spálňa s veľkou skriňou a zrkadlom
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-ad03f30b

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-cd03f33b

Oproti sa nachádza kúpeľňa s vaňou, sprchovým kútom a umávadlom
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-6d03f3d4

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-ed068d27
Na poschodí sa nachádza menšia izba pre hostí či na súkromné rozjímanie
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-2d050c07

Z nej sa dá výjsť na malú terasu, kde si môžu dať horúce kakao a obdivovať prírodu
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-6d03f686

Z chodbičky môžeme výjsť na terasu s posedením a grilom, menšou pahrebou, kde sa dá opekať marshmallow alebo len ohriať
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-cd054220

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-0000002a-0d03bf86

Z druhej strany sa nachádza aj kôlňa na drevo a nástroje, vedľa je vstup do sauny
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Snapshot-ad05029b-0d063dec
Pôdorys
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Podorysy

Viac fotiek v mojom vlákne (aj bez snehu) https://thesims234.forumczech.com/t60p100-domy-od-sarah666
Edit: zabudla som na odkaz Červenám se
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty11/01/21, 10:20 am

Soutěž by nám měla končit, máte ještě někdo rozestavěno nebo můžeme spustit hlasování? :)
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty13/01/21, 12:45 pm

Takže nikdo další se nepřihlásil, tak po dohodě s Ludmilou můžeme spustit hlasování.

- hodnotíme jako vždycky 15 body, rozdělenými na max. 5 bodů za dodržení pravidel + max. 10 bodů za celkový dojem ze soutěžního díla (nejlépe formát x + y = z za jménem soutěžícího),
- slovní komentář není nutný, ale povolený - nutný je jen v případě srážky bodů za porušení pravidel,
- body může přidělovat každý registrovaný uživatel fóra, soutěžící samozřejmě nehodnotí své vlastní dílo,
- hodnotíme od 13. do 31.1. 2021 do půlnoci, pak všechny body sečtu, zprůměruji a zveřejním výsledné pořadí. První tři místa získají speciální uživatelský status do konce další soutěže, min. však na dobu jednoho měsíce.

UPŘESNĚNÍ K PRAVIDLŮM HODNOCENÍ:
Někteří se ozvali, že pravidla byla trochu nejasná, pokud to tak je, tak se omlouvám, ale je potřeba si tedy říct, za co by se body strhávat měly a za co tedy ne.
Body tedy nebudeme ubírat za nerozdělenou koupelnu a stavby na půdě, pokud zcela zůstaly pod střechou ze zadání (protože někdo může říct, že střecha je ohraničení, ne ta místnost).
Body by se měly však strhávat za jakékoli výčnělky a místnosti na půdě, které nejsou zcela schované pod střechou ze zadání. Jinak by to dost uškodilo lidem, co nacpali vše do toho malého domečku.

- Kolikokoli
- Visty
- Michaelas
- Hellohello
- Fidgety
- Havranice
- Sarah666


Edit by admin Fidgety - dovolila jsem si opravit svůj nick z původního "Figety"
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty13/01/21, 12:50 pm

Rovnou přidám svoje hodnocení :)

Kolikokoli -
Visty - 4+8=12 - bohužel, musím strhnout bod za pravidla za výčnělky na střeše. Jinak se mi dům líbí, až na střídání dvou typů dřevěných obkladů v dolním patře, ty mi moc nesedí (možná kdyby se nestřídaly na rovné stěně). Líbí se mi ložnice, je taková pěkná chalupářská. Hezky jsi ozdobila i zahradu a balkon, schůdky venku.
Michaelas 5+10=15 - krásné barvy, hned od začátku koukám, jak je chatka vlastně vřelá a pěkná a zvenčí velice realistická. Moc se mi líbí kůlnička, ozdobení zvenčí, dřevěné posezení. Zevnitř je vše taky krásně vybaveno, zaujala mě vnitřní okna. Krásná kuchyně, sice moderní, ale tak nějak tam sedí. Obývák taky pecka.Vůbec nechápu, jak jsi tam mohla všechno nacpat a to jsi vlastně zcela dodržela pravidla, a koupelnu jsi dokonce ještě zvětšila!
Hellohello 5+9=14 - nádherná zasněžená zahrada. Moc se mi líbí venkovní ozdobení, akorát bych možná dala horizontální venkovní obklady místo vertikálních (tak nějak mi to sedí víc), ale to je detail. Uvnitř je chatka krásně vyzdobená, ty jelení parohy tam sednou jak hrnec na zadek! Pěkná kuchyňka a útulný vellký obývák. Kdyby jsi neměla ložnici v tom podkroví, tak bych ti asi strhla bod za venkovní ložnici (byly povoleny jen malé stavby na dvorku, jako je kůlna). Nicméně ložnici v patře máš, takže se dá říct, že to je hlavní ložnice a na dvorku je jenom odpočívárna po sauně.
Figety 4+10 = 14 - ach, krásné od prvního pohledu. Líbí se mi, že jsi zakomponovala snowboardy/lyže a jezírko a plně jsi využila i horní terasu. Domeček je moc hezký a útulný a dokonce se ti vešla i prádelna. Body za půdu tedy ubírat nebudu, protože jsi nestavěla mimo střechu. Zvenčí vypadá dům stejně jako v zadání. Navíc máš dvě oddělené koupelny, to oceňuji. Bohužel ale musím přece jenom jeden bodík ubrat a to za chybějící dveře na terase (ze strany venkovního krbu).
Havranice 3+8=11 - nádherné okolí, příroda atd. Vnějšek je parádní. Moc se mi líbí některé místnosti v domě, ale jiné na mě působí trochu hororově (možná jak jsou tmavší). Bohužel musím ubrat za rozšíření horního patra (výčnělek) a za chybějící dveře v kuchyni u jídelního stolu. Přijde mi, že chybí i dveře na chodbě ven (k posezení), ale není to moc dobře vidět, takže ti za to bod nestrhnu. Bohužel ale musím strhnout pak další bod za značné rozšíření podroví mimo základní půdorys i s výčnělky. Dokonce jsi i zmenšila boční stříšky u balkonu, které měly být 4 čtverečky na 3 čtverečky. :'(
Sarah666 - 5+9=14 - jsem moc ráda, že jsi chatku stihla přidat. Líbí se mi velké kopy sněhu na střechách, detaily jako sáňky u kulničky atd. Uvnitř je chatka krásně útulná, samé dřevo, teplo z toho úplně sálá. Krásné ozdoby na schodech, to vidím poprvé! Možná bych použila stejnou krytinu nad terásku, jako na zbytku domu. Ale jinak moc hezké!
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty15/01/21, 03:13 pm

Také jdu na hodnocení Andílek Moc děkuji Kolikokoli za milé hodnocení Láska

- Kolikokoli 5+10=15b Velmi se mi líbí tradiční zpracování - starší nábytek, hodně dekorací... Ale i tak chatka působí velmi čistě a o to víc útulně. Moc se mi líbí využití té kamenné stěny. Zvenku je chatka pěkně decentní a skvěle vybraná lokalita.

- Visty 4+9=13b Bod strhávám také za výčnělky v horním patře. Jinak se mi chatka moc líbí. Bohužel nemám ale ráda červenou, ale to je jen má preference. Interiér působí útulně, ale trochu se mi tam bijí styly (noblesnější závěsy a hodně nábytku ve zámeckém stylu a pak naopak vedle taková "chudší" lucerna ze stodoly).

- Michaelas /

- Hellohello 5+10=15b Chatka je krásně útulná. Úplně ideální na vánoční svátky!

- Fidgety 4+10=14b Dala bych plný počet bodů, ale jak píše Kolikokoli-chybějící dveře. Jinak pecka. Nádherné jezírko, lyže, vířivka na balkoně, ale asi bych zvolila do spodního patra více dřevěných zdí, aby to nepůsobilo jako "obyčejný" interiér domu, ale aby to mělo více toho "chatovního" šmrncu.

- Havranice 3+9=12b Body strhávám za chybějící dveře a výčnělek v horním patře. Také za na mě až moc prázdný prostor (chybějící dekorace na stolech,obrazy,stolek v obýváku atd..) Jinak krásná útulná chatka.

- Sarah666 5+10=15b Za mě asi nejvíc chatkovní chatka! Působí na mě realisticky a velmi útulně.
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty19/01/21, 09:43 pm

Jóó, ty dveře, no to je tak, když si člověk nepřečte to slovo „každé“, že  Tydýt A hlavně že jsem ty pravidla studovala asi desetkrát, a pak to dopadlo, jak to dopadlo  Zmatený
Každopádně dokončuji svůj den plnění restů a přidávám poslední hodnocení  Pohoda

- Kolikokoli – 5 + 10 = 15 b. – Nádherná chata, přesně podle mého vkusu (což mi zavařilo!). Interiér opět zařízený do detailu. Prosím o rezervaci Úsměv
- Visty – 4 + 9 = 13 b. - Nečekaně mínusový bodík za podkroví, které „vylezlo“ z původních hranic. Osobně mě ani neoslovila střecha nad střechou, přijde mi zbytečně rušivá. Zařízení chaty je podle mě povedené, i když místy možná malinko tmavší, ale celkově se mi líbí.
- Michaelas – 5 + 10 = 15 b. - Opět krásná klasická horská chatička, moc se mi líbí propojení střechy se saunou a koutek, který díky tomu vznikne. Interiér také lahodí oku, i když bych možná volila rustikálnější kuchyň, aby ladila více k celku. Ale jinak TOP.
- Hellohello = 5 + 10 = 15b. – Nádherné chata, zase! Z té tvojí úplně dýchá vánoční atmosféra, a já bych tam s chutí svátky strávila taky.
- Fidgety - XXX
- Havranice – 3 + 9 = 12 b.
- Pokud se dívám správně, tak na terase chybí nějaké sloupy, a pokud chápu pravidla správně, tak zadané sloupy se neměly mazat. Plus chybějící dveře, a plus zvětšené podkroví. Ale jelikož sama vím, že jsem s tím bojovala, nechávám to jen na dvou mínusových bodech. Chata je ovšem moc povedená (a zase ty kouzelné rampouchy), jen některé dekory mi úplně neladí.
- Sarah666 – 5 + 10 = 15 b. – Opravdu pořádná horská chata. Krásně zpracováno. Nejraději bych ty chaty objela všechny i naživo.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Petr Simík
Simpařan
Simpařan
Petr Simík


Poèet pøíspìvkù : 265
Join date : 31. 07. 19

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty22/01/21, 08:43 pm

No fíha, tak jdu na to... Moc jsem se do soutěží, co mají složitější pravidla, nechtěl pouštět, ale tak zkusím to. :D Protože je vás tu víc - což je super - tak tentokrát jsem hodnotil trošičku "drsněji", jak obvykle. Tas snad s tím nějak zamíchám! :D

Kolikokoli: 5 + 10 = 15b
Visty: 4 + 8 = 12b
Michaelas: 5 + 10 = 15b
Hellohello: 5 + 9 = 14b
Fidgety: 4 + 10 = 14b
Havranice: 3 + 9 = 12b
Sarah666: 5 + 9 = 14b


Kolikokoli: Pro mne jedna z vítězek :)
Visty: Bod v pravidlech srážím za výčnělky ve střechách. Co se týče zbytku, také se mi na tomto domě nezdají ty dvě střechy. Interiér je pro mne tmavší, ale s tím bych se nějak sžil. Co mne ale hned brnklo do očí, bylo to nenavazující obložení, což je prostě škoda. Jinak ale pěkná práce, líbí se mi nezvyklá barva chatky i práce s terénem.
Michaelas: Pro mne druhá z vítězek :)
Hellohello: Tady si to velmi těžko obhájím. Nedokážu tomu nic vytknout, z té budovy sálá naprosto úžasná vánoční atmosféra, ale... Něco mi nesedí v exteriéru (Růžový plot? Nebo to, že je to zapřené jen na jednom titěrném sloupu?) a něco mi nesedí v interiéru (možná tmavost, podobně jako u Visty). Když si to spojím, tak ten jeden bod v této konkurenci jde proto z absolutoria dolů.
Fidgety: Bod z pravidel za chybějící dveře. Jinak je ale dům krásný, kombinace dřeva a kamene jde skvěle k takovému domu.
Havranice: Dávám dva body dolů z pravidel za výčnělek a chybějící dveře. Naprosto mne ale okouzlilo okolí, ve které je ta chatka postavena, to je naprosto úžasné. A teď dojde na tu mou blbou a smutnou averzi k bílým podlahám. Ty prosím za mne néééé! :D  
Sarah666: Podobná situace jako u Hellohello. Ta chatka je naprosto super a nemám, co vytknout, krásná práce. Jenom pravděpodobně je tam už možná na mne toho dřeva až moc, nebo něco podobného... Pocitově tedy dávám jeden bodík dolů.
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty23/01/21, 05:51 am

Tak jdu taky na hodnocení, zase je to strašně těžké! Nejradši bych dala všem plný počet, ale rozhodla jsem se hodnotit hlavně podle dojmu (a pravidel) a pokusila jsem se to odstupňovat. Bohužel jsem musela srazit i nějaké body za pravidla a z každého strženého bodu je mi nanic  Plačící  kvůli těmto bodům mají někteří zbytečně 14 bodů, když by jinak dostali zasloužený plný počet.



Kolikokoli - 5+ 9 = 14 bodů (Naprosto mě uchvátil exteriér! Ta chatka vypadá tak malebně v tom zasněženém prostředí, úplně pohádkově! Interiér je pěkný, i když na mě nepůsobí až tak útulně a hřejivě (přemýšlela jsem, čím to je a asi je to u mě kombinací barev - ta šedá na kamenném obložení vs. teplá hnědá dřeva vs. světlá barva linky vs. studená tmavá barva dřeva stolu, dveří a vnitřních schodů - nevím, možná by pomohlo to šedé obložení změnit na hnědý nebo béžový kámen), ale je to přesto pěkný interiér do chatky - hodně dlouho jsem přemýšlela a chtěla dát plný počet, protože exteriér je naprostá bomba! Ale pořád jsem se k tomu vracela během hodnocení ostatních chatek a musím i tady vzít v úvahu dojem z interiéru, aby to bylo v hodnocení spravedlivé vůči ostatním chatkám)

Visty - 4+10 = 14 bodů (Nádherný dům! V pravidlech je uveden zákaz „měnit tvar a umístění střechy ze zadání", tak za to bohužel musím dát jeden bod dolů, jinak by to byl plný počet - ale naopak se mi moc líbí ty výklenky, s nimi dům vypadá taky moc krásně (obě varianty jsou super) a připomíná mi možná domky v Alpách? Nejsem si jistá. Líbí se mi úplně všechno truhlíky s květinami pod okny, exteriér je krásný. Interiér je taky moc příjemný, v hřejivých barvách a nebýt toho nešťastného jednoho bodu za pravidla, je to ode mě jasný plný počet. Dům je opravdu překrásný!)

Michaelas - 5+10 = 15 bodů (Chatka vypadá nádherně zvenčí i zevnitř - strašně moc se mi líbí, žes v interiéru použila tolik dřeva, dodává to hrozně moc na útulnosti. Všechno je krásně sladěné a taky pěkně vyzdobené, takže plný počet za exteriér i interiér! Absolutní favorit mezi chatkami, kterým jsem mohla dát 15 bodů Úsměv )

Hellohello - xxx

Fidgety - 4+10 = 14 bodů  (Zase nádherný pohádkový exteriér, perfektní nápad s horkými prameny, hned bych tam skočila. Všechno vybavení se mi moc líbí, všechno je krásně sladěné. Snowboardy je super, simíci tady mají opravdu bohaté vyžití. Prostě exteriér i interiér za plný počet bodů, ale bohužel musím taky strhnout bod za pravidla, a to za chybějící dveře na terasu u krbu. Je to velká škoda, jinak by to byl plný počet.)

Havranice - 3+9 = 12 bodů  (Další krásný dům na moc pěkném místě, ty záběry na vodu jsou fakt úchvatné. Je zajímavé vidět tenhle domek zpracovaný v grafice TS3. I tady je mi strašně líto, že musím strhnout body za pravidla, tady bohužel 2 body: 1 bod za podkroví (bylo oproti plánku rozšířeno tam, kde mělo být prázdné), 2. bod za chybějící sloupky + dveře na terasu. Moc pěkný nápad s tou dílnou, to nářadí tam vypadá pěkně, interiér se mi moc líbí, jenom mu malinko něco chybí, sem tam pár dekorací, víc zaplnit a je to špičková chatička.)

Sarah666 - 5+10 = 15 bodů (Jak psala Michaelas - nejvíc chatkovní chatka! Působí moc útulně díky tomu dřevu. Krásně vyzdobený hřejivý interiér a exteriér vypadá taky moc hezky, krásná chatka v horách! Za dojem plný počet a přeju si, abych mohla dát i za pravidla. Chatka, jak má být, moc se ti povedla!)



Za sebe moc děkuju všem za krásné hodnocení.  Pro Tebe i za moc trefné připomínky, třeba to vertikální obložení - horizontální by slušelo chatce v horách víc.

Ještě dovysvětlení k pár věcem:

@Kolikokoli -  ložnice mimo dům u sauny je opravdu myšlena jenom jako ložnice pro hosty, všechny hlavní místnosti jsou v domě. Myslím, že jsem to někde tady i k sobě do tématu psala, nevím, možná jsem na to zapomněla.

@Petr Simík -  sloupky pod domem - teď vidím, že na fotkách to vypadá divně, ale sloupky pod terasou jsou, je jich tam dost a žádné jsem nemazala, když jsem umístila terasu - ale naskládala jsem tam keře a stromy (které je bohužel zakrývají), protože se mi na tom domě nelíbilo, jak je to od toho jezera takový volný pohled pod terasou až někam do dáli (i když na ostatních domech tady se mi to líbí hrozně moc) a chtěla jsem tam víc vegetace (jenže ty keře vypadají stejně blbě, protože prostor pod terasou hra bere jako krytý prostor a jsou bohužel nezasněžené).


Naposledy upravil Hellohello dne 25/01/21, 07:28 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty23/01/21, 10:06 am

@Hellohello, ne kvůli sobě (já to mám stejně pokažené těmi dveřmi), ale hlavně za ostatní upozorňuji, že sice se nesměla měnit původní střecha, ale přidávat další střechy, tedy předpokládám i nad terasu, bylo povoleno - viz níže výňatek z pravidel.

Kolikokoli napsal:

...
Povoleno:
- přidávat stěny UVNITŘ domu
- přidávat ploty, sloupy, schodiště, dveře, okna...
- měnit krytinu střechy, barvu a typ sloupů, podlahy atd.
- libovolně vybavit zahradu/dvůr, včetně menších staveb mimo hlavní stavbu (kůlna, sauna a podobně)
- přidávat střechu
...

Mimochodem podobnou stříšku nad terasou jako Sarah666 má myslím i Kolikokoli, tak věřím, že věděla, co může a co ne Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty23/01/21, 10:49 am

Á, děkuju moc za upozornění, Fidgety  Červenám se  v tom případě hned jdu upravit hodnocení.  Tohle jsem přehlídla a omlouvám se. A jsem moc ráda, že je to povoleno, ta stříška tam vypadá pěkně.

EDIT:  Text hodnocení upraven u Fidgety a Sarah (tady jsem taky přičetla zpět ten bod). Člověk může ty pravidla číst 100x a stejně mu něco unikne Tydýt Z nějakého důvodu jsem měla zafixované, že nesmíme přidávat střechy v souvislosti s tím, že se nesmí měnit. Příště si na to dám větší pozor. *SORRY*
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty23/01/21, 09:34 pm

Táto súťaž bola čo sa týka pravidiel asi prísnejšia, aj ja som sa sama pozerala veľakrát do pravidiel napr. som chcela zmeniť rovnú strechu a predĺžiť- zmenila som, podkrovie som mala o 1 kocku väčšie, tak som rozbila celý spodok a dala spálňu  tam.... Ale dali sa pochopiť. Tak ma mzí, že  usím toľkým strhnúť body *SORRY*


Kolikokoli -5+10-15B- chatička sa mi páči veľmi, páči sa mi, ako si zapustila schody do interiéru. *THUMBS UP*  Interiér je pekný, útulný, možno by som zvolila trošku iný kamenný relief do interiéru. Ešte sa mi zdá poschodie nevyužité, čo je škoda. Čo mi nesedí, sú tie letné obrazy v zime a s vianočnou výzdobou Nevím , strhnúť bod som musela za strechuchybička se vloudila, takže opravujem
- Visty-4+8-12B- uberám bodík za strechu, inak celkovo sú tie strechy príliš prekombinované a neukáže to dobre, niekedy je menej viac. Pššt  Ale veľmi sa mi páči balkónik s muškátmi, taka typická ozdoba Láska . V interiéry mi vadí kombinácia obloženia, pôsobí to na mňa chaoticky  a ako píše Petr Simík, nelícujú čiarky a to my perfekcionisti asi nerozdýchame Tytyty . A ako som písala aj Kolikokoli, nesedí mi ani kamenná kúpeľňa.
Ešte taka technická pripomienka- nechcela by som trepať ten smetiak cez tie schody a nebodaj keby tam bol sneh a ľad Nevím
- Michaelas-5+10-15B veľmi sa mi páči celý interiér, ten mierne ošúchaný vzhľad stein…. čo sa mi veľmi páči, tak je prepojenie strechy so saunou a ten posed pod ňou-hneď by som si tam vypila kávičku a kochala snehom *YES* . Ani interiru nemám čo vytknúť, akurát mi nesedí ten “zelený obraz” v kúpeľni. Ale inak primerane vyzdobené a útulné Úsměv
- Hellohello- 5+9-14B taka pekná sympatická chatka, tá vianočná výzdoba je perfektná. Možno by som dala inú farbu  na strop, trošku sa mi tá čerešňa bije s obkladom. Trošku mi vadí tá posteľ, kde by si Sims neľahol.  Nevím
- Fidgety- 4+10-14B- nemám čo vytknúť, celá chatka je krásna, útulná, izbička s krbom  je krásna, len škoda, že si zväčšila podkrovie (aspoň dúfam, že za to nestrhávame, ale zase je tam výhoda, že schody mohli byť úplne inde),za chýbajúce dvere  musím dať -1B, Jazierko a celkovo exteriér i interiér je parádny.  *BRAVO* Ale nejako mi nesedí vírivka na takom malom balkóne, už vidím, ako sa pod váhou prebára dolu:*CRAZY*:
- Havranice 2+8-10B pekná chatka,v peknom prostredí. Úsměv  Čo sa týka vonkajšej maľovky, na mňa je tam veľa kombinácií-2 druhy kameňa a ešte aj drevo. A interiér len pre mňa je taký jednoliaty, chýbajú mi tam farby  *SORRY*  mínus body sú za výčnelok na streche+ zmena rovnej strechy, chýbajúce stĺpy  a za chýbajúce dvere z chodbičky (už ani neviem, či som to všetko dobre spočítala, keď nie, opravte ma)
- Sarah666-xxx


Inak ďakujem za pekné hodnotenia Pro Tebe Fidgety- ďakujem za upozornenie, že strechy tam byť mohli, sama som to kontrolovala v pravidlách, keď som ich robila Pro Tebe

Edit: oprava bodov u Kolikokoli


Naposledy upravil Sarah666 dne 03/02/21, 03:02 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty24/01/21, 04:48 am

Sarah666 napsal:
Trošku mi vadí tá posteľ, kde by si Sims neľahol.

Sarah, díky za pěkné hodnocení  Mrkající   K té posteli - moji simové si tam můžou lehnout, protože mám na to hack, jinak bych taky nesnesla mít v domě nefunkční věc, když tam bydlí simové.  Dám na to odkaz do doporučených downloadů, je to moc užitečný hack Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty01/02/21, 12:59 pm

Sarah666 napsal:
Táto súťaž bola čo sa týka pravidiel asi prísnejšia, aj ja som sa sama pozerala veľakrát do pravidiel napr. som chcela zmeniť rovnú strechu a predĺžiť- zmenila som, podkrovie som mala o 1 kocku väčšie, tak som rozbila celý spodok a dala spálňu  tam.... Ale dali sa pochopiť. Tak ma mzí, že  usím toľkým strhnúť body *SORRY*


Kolikokoli -4+10-14B- chatička sa mi páči veľmi, páči sa mi, ako si zapustila schody do interiéru. *THUMBS UP*  Interiér je pekný, útulný, možno by som zvolila trošku iný kamenný relief do interiéru. Ešte sa mi zdá poschodie nevyužité, čo je škoda. Čo mi nesedí, sú tie letné obrazy v zime a s vianočnou výzdobou Nevím , strhnúť bod som musela za strechu
- Visty-4+8-12B- uberám bodík za strechu, inak celkovo sú tie strechy príliš prekombinované a neukáže to dobre, niekedy je menej viac. Pššt  Ale veľmi sa mi páči balkónik s muškátmi, taka typická ozdoba Láska . V interiéry mi vadí kombinácia obloženia, pôsobí to na mňa chaoticky  a ako píše Petr Simík, nelícujú čiarky a to my perfekcionisti asi nerozdýchame Tytyty . A ako som písala aj Kolikokoli, nesedí mi ani kamenná kúpeľňa.
Ešte taka technická pripomienka- nechcela by som trepať ten smetiak cez tie schody a nebodaj keby tam bol sneh a ľad Nevím
- Michaelas-5+10-15B veľmi sa mi páči celý interiér, ten mierne ošúchaný vzhľad stein…. čo sa mi veľmi páči, tak je prepojenie strechy so saunou a ten posed pod ňou-hneď by som si tam vypila kávičku a kochala snehom *YES* . Ani interiru nemám čo vytknúť, akurát mi nesedí ten “zelený obraz” v kúpeľni. Ale inak primerane vyzdobené a útulné Úsměv
- Hellohello- 5+9-14B taka pekná sympatická chatka, tá vianočná výzdoba je perfektná. Možno by som dala inú farbu  na strop, trošku sa mi tá čerešňa bije s obkladom. Trošku mi vadí tá posteľ, kde by si Sims neľahol.  Nevím
- Fidgety- 4+10-14B- nemám čo vytknúť, celá chatka je krásna, útulná, izbička s krbom  je krásna, len škoda, že si zväčšila podkrovie (aspoň dúfam, že za to nestrhávame, ale zase je tam výhoda, že schody mohli byť úplne inde),za chýbajúce dvere  musím dať -1B, Jazierko a celkovo exteriér i interiér je parádny.  *BRAVO* Ale nejako mi nesedí vírivka na takom malom balkóne, už vidím, ako sa pod váhou prebára dolu:*CRAZY*:
- Havranice 2+8-10B pekná chatka,v peknom prostredí. Úsměv  Čo sa týka vonkajšej maľovky, na mňa je tam veľa kombinácií-2 druhy kameňa a ešte aj drevo. A interiér len pre mňa je taký jednoliaty, chýbajú mi tam farby  *SORRY*  mínus body sú za výčnelok na streche+ zmena rovnej strechy, chýbajúce stĺpy  a za chýbajúce dvere z chodbičky (už ani neviem, či som to všetko dobre spočítala, keď nie, opravte ma)
- Sarah666-xxx


Inak ďakujem za pekné hodnotenia Pro Tebe Fidgety- ďakujem za upozornenie, že strechy tam byť mohli, sama som to kontrolovala v pravidlách, keď som ich robila Pro Tebe

Děkuji za hodnocení, akorát tedy nevím, za co mám bodík dolů za pravidla Červenám se Červenám se (střecha je správně)

Jinak tedy dneska by se mělo hodnocení ukončit. Chce hodnotit ještě někdo nebo můžu vyhodnotit? :)
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty03/02/21, 03:04 am

@Kolikokoli prepáč, jasné, nejako som sa dala strhnúť a to predĺženie strechy som brala ako porušenie pravidiel, chybička se vloudila, už som opravila Pardon
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty03/02/21, 08:35 am

@Sarah666 děkuji za vyjasnění a opravu, a teď myslím, že @Kolikokoli můžeš soutěž úspěšně uzavřít Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty03/02/21, 09:35 am

Takže tedy hlasování ukončuji a máme tu výsledky! Moc děkuju za hojnou účast nejen při soutěži, ale i při hlasování, myslím, že všechny horské domečky se moc povedly a aspoň trochu nám připomněli zimní radování v těchto těžkých časech Úsměv .

A teď už k výsledkům:
1. místo - Michaelas - 15 bodů
2. místo - Kolikokoli - 14,8 bodů
3. místo - Sarah666 - 14,6 bodů
4. místo - Hellohello - 14,4 bodů
5. místo - Fidgety - 14 bodů
6. místo - Visty - 12,7 bodů
7. místo - Havranice - 11,5 bodů

Gratuluji vítězce i ostatním místům a budu se na vás těšit v druhé části soutěže, kde tentokrát stavíme dům na pláži. :)
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty03/02/21, 12:24 pm

Perfektní soutěž, moc se mi líbila! Úsměv Těším se i na plážovou variantu, jakmile budu mít čas to postavit.
Moc vám gratuluju, Michaelas, Koli, Sarah Úsměv Pro Tebe
Stejně tak chci pochválit i ostatní - všechny domy vyšly pěkně a strašně moc se mi ve vašem zpracování líbily *BRAVO* opravdu malebné zimní chatičky. Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty03/02/21, 08:23 pm

I když jsem se této soutěže neúčastnila, všechna soutěžní díla se mi moc líbila a mé hodnocení by patrně nebylo vůbec objektivní podle pravidel Mrkající Gratuluji vítězkám a ostatním děkuji za pěkné podívání Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty04/02/21, 07:56 am

Také gratulují vítězce *BRAVO*  a děkuji za perfektní soutěž *THUMBS UP*  - moc jsem si to téma užila a už se těším, až bude chvilka dodělat letní verzi Mrkající
A rovněž děkuji za všechna krásná hodnocení, která mi vynahradila tu hloupou chybičku Andílek

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Petr Simík
Simpařan
Simpařan
Petr Simík


Poèet pøíspìvkù : 265
Join date : 31. 07. 19

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty04/02/21, 01:08 pm

Super soutěž, moc krásné výtvory ode všech! Gratuluji ;)
Návrat nahoru Goto down
Michaelas
Simpařan
Simpařan
Michaelas


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 09. 06. 18
Age : 26
Location : Uherské Hradiště

Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty04/02/21, 07:43 pm

Moc děkuji za krásné první místo Láska Láska a gratuluji všem zúčastněným! Všechny stavby byly perfektní Andílek
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)   Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský) - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Dům podle předlohy - Dům ve svahu (1. etapa - horský)
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Dům podle předlohy - Dům ve svahu (2. etapa - plážový)
» Cesta časem - 1. etapa
» Cesta časem - 2 etapa

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: