Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Soutěž "Opuštěný dům"

Goto down 
+5
AKM13
Sarah666
Hellohello
Kolikokoli
Ludmila
9 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty19/10/20, 08:52 pm

Tady jsou pravidla nové soutěže - napřed menší pokec :

V nenápadné ulici vašeho města se nachází na první pohled opuštěný přízemní dům. Je poněkud zarostlý, okolí příliš neudržované, interiér taky příliš nenasvědčuje, že by tu někdo bydlel. Ale ten, kdo se nebojí a odváží se i přes nějaké ty nástrahy sejít do sklepa, může se setkat s obyvatelem (nebo obyvatelkou - to je na libovůli soutěžících). Má sice nějaké divné zuby i oblečení, ale zjevně má výtvarné nadání - všude ve sklepě si můžeme povšimnout krásných výtvarných děl ...

Takže si to shrneme :
- stavíme přízemní dům s neobývaným(ale přece jen nějak zařízeným) strašidelným přízemím, zato s dokonale vybaveným sklepením pro bydlení výtvarně nadaného upíra/upírky (bylo by asi fajn onu osobu představit ostatním)
- velikost pozemku, styl, downloady i finance - nic není omezeno
- počet fotek klasicky 25, ať to tu není zahlceno, zbytek může soutěžící ukázat ve svém vláknu
- termín pro zveřejnění soutěžních příspěvků by teoreticky mohl být do 11.11.2020, následně se bude hodnotit.

Máte-li dotazy či připomínky, klidně napište, mrkneme se společně na to Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty19/10/20, 09:27 pm

to zní dobře, ale ráda bych se zeptala, zda můžou být aspoň nějaké věžičky, půdu atd. nebo musí mít fakt jen to jedno jediné patro (přízemí) Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty20/10/20, 09:11 pm

Kolikokoli, Ty bys z toho určitě chtěla páchat strašidelný hrad nebo zámek, že Vysmátý No, myslím, že pokud bude opravdu patrné, že jsou to třeba jen okrasné věžičky či půdička, tak je to přípustné Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty20/10/20, 09:51 pm

Jenom malinko :D.
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty25/10/20, 05:09 pm

Ok, tak tedy začnu :).

Poznámka k obrázkům:
Dům jsem se snažila postavit v několika barevných fázích - exteriér je černobílý, na toto jsem použila opravdu jen věci, tak jak vypadají ve hře, ale - pozadí (nebe, tráva) jsem upravila, aby bylo černobílé, aby to nebylo jako pěst na oko, do svého topicu s domy dám potom původní neupravené obrázky, abyste věděli, že jsem se samotným domkem atd. nemanipulovala  Andílek . Fotky půdorysů jsou také bez úpravy (jen oříznuté)
Přízemí je tmavé, neosvětlené (resp. osvětlené jen oknem) a převážně zůstává téma černobílé, ale sem tam se už nějaká barva objeví.
První patro sklepa je pořád pochmurné, ale už tam trochu fungují žárovky a objevují se nějaké barvy.
Druhé patro sklepa (byt) je naopak vřelé a barevné

Na americkém maloměstě Britechester se nachází zapadlá, avšak malebná ulička. Udržovanost této uličky narušuje jen pozemek č. 7 úplně na konci uličky, kde stojí starý domeček. Kdysi jistě stejně malebný jako ona ulička, ale na první pohled poznáte, že zde již notnou dávku let nikdo nebydlí.

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Podle katastrálních záznamů zde žila krásná mladá dívka Rose, která však záhadně zmizela v padesátých letech minulého století. Vzhledem k tomu, že se nikdy nenašel důkaz o Rosině smrti, město nemohlo bez svolení jejího nebo jejích příbuzných domek zbourat. Jenže po mnoha a mnoha letech se žádní příbuzní ani Rose nenašli a mnoho dokumentů bylo ztraceno při stěhování radnice v osmdesátých letech. Nikdo tedy neví, zda tedy s domkem mohou nebo nemohou něco dělat, a tak zůstal v uličce stát dále. Snad už si na něj všichni zvykli...

Soutěž "Opuštěný dům" 3

Domek je nyní celý zarostlý a čím déle je opuštěný, tím více legend se kolem něj vytváří. Prý v něm straší, říkají jedni. V noci se záhadně rozsvěcují žárovky, přestože elektřina do domu již přes padesát let nevede, říkají druzí.
Několik hrdinů se vydalo do domu, ale nikdy nic nenašli. Člověk by čekal, že tam budou žít alespoň squatteři, ale i ti se mu vyhýbají a nikdy nikdo v domě nevydržel přes noc.

Soutěž "Opuštěný dům" 4

Jak to tedy s domkem s číslem 7 v zapadlé uličce ve městečku Britechester je doopravdy?
No inu...

V domku skutečně žila krásná dívka Rose. Všichni ji měli rádi, byla to veselá dívka a každý mladík ve městě o ni měl zájem. Rose se však o vdavky nestarala.
Jednoho dne roku 1954, kdy údajně odehnala dalšího nápadníka, zmizela. Všichni si mysleli, že jen odjela, možná za vzdálenou rodinou, a těšili se na její návrat.
Ten ale nikdy nemohl přijít.
Nápadník, kterého Rose tehdy odehnala nebyl dobrý člověk. Pokud nebude mít Rose on, nebude ji mít nikdo. A tak se rozhodl ukončit její život...
Co však nevěděl bylo, že v domě, ve kterém Rose už několik roků bydlela, žila kdysi jiná dívka. A tato dívka, které byla upálena jako čarodějnice v 16. století, znala pár triků na ošálení smrti. Sama se stala duchem, svázaným s domem, a časem se naučila nové triky, jak pomoci nebohým duším, které nejsou připraveny přejít na druhý břeh.

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Dívka, když viděla nebohou Rose, zamordovanou ničemným sobeckým mladíkem, se rozhodla Rose zachránit. Vdechla jí život, i když jen částečný...
Rose nemohla na slunce, lidské jídlo jí nedělalo dobře, vyrostly jí špičaté zuby. Nestal se z ní tehdy duch, ale upír.

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Po pár dnech se zlý nápadník vrátil, a když Rose spatřil, omdlel na místě. Rose tehdy poprvé ochutnala lidskou krev. Ale byla hodná, ne jako on, tak se napila dosytosti a vybledlého mladíka v bezvědomí (a stále živého) odnesla z domu pryč.
Nebojte, rozhodně nikomu neměl touhu nic o domě vykládat. Ale možná lidi viděli tu hrůzu, co měl v očích, když se na dům podíval, a tak vznikly první zárodky pověstí o strašidelném domě.

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Ale co bylo dál s Rose? Věděla, že kdyby zůstala v přízemním domku, brzy by ji objevili. Naštěstí měl dům veliký sklep, kam postupně přenesla vše, co potřebovala. Duch dívky z 16. století se stal její přítelkyní, a i když jí nemohla pomáhat fyzicky, povzbuzovala ji toliko, že po několika letech vybudovala Rose ze sklepa vcelku příjemné bydlení.

To víte, Rose žila v 50. letech, a její vkus zůstal v této době. Musela však udělat několik výjimek. Za prvé potřebovala elektřinu, ale pokud by odebírala tu veřejnou, byla by hned v podezření. Pořídila si tedy po nějakém čase generátor elektřiny. Vodu měla naštěstí odjakživa zadarmo ze studny.

Další vychytávku, kterou si nemohla odpustit, byla televize. Konečně mohla po tolika dlouhých letech znovu spatřit Slunce. A modré nebe. Mraky. Ptáky ve stromech po ránu. Pořady o přírodě jsou její zdaleka nejoblíbenější.

Během let Rose poskytla útočiště několika kočkám. Tyto kočky se rozhodla malovat a jejich obrazy si vyzdobila úplně celý byt.


Vydáte se k Rose do sklepa?

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Tajnými dveřmi za knihovnou...

Soutěž "Opuštěný dům" 25

...kde spatříte jasné světlo,...

Soutěž "Opuštěný dům" 25

které vás dovede... do malebného bytečku, který se zasekl v padesátých letech?

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Televize je samozřejmě nová (ještě štěstí, že dnes už mívají obchody s elektronikou otevřeno pozdě do noci!)

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Obrazy koček, o které se Rose v průběhu let starala, jsou jejím nejcenějším majetkem

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Nesmí samozřejmě chybět ani mikrovlnná trouba (jako dekorace), velký hit padesátých let!

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Studio, kde vznikají všechny ty krásné obrazy

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Je v něm i koutek, který začal jako malá umělá zahrádka, ale z nedostatku místa slouží spíše jako skladiště. Vzadu vidíme generátor, díky kterému má Rose elektřinu.

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Prostá koupelna

Soutěž "Opuštěný dům" 25

A samozřejmě ložnice. Zrcadlo si Rose schovává ve víře, že třeba... jednou... zase spatří svůj odraz.

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Půdrysy:

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Soutěž "Opuštěný dům" 25

Soutěž "Opuštěný dům" 25
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty25/10/20, 10:04 pm

Vidím, Kolikokoli, že na strašidelný hrad či zámek nakonec přece jen nedošlo Mrkající Ale je to moc pěkný soutěžní příspěvek, po všech stránkách *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Kolikokoli
Simík stavitel
Simík stavitel
Kolikokoli


Poèet pøíspìvkù : 960
Join date : 04. 03. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty25/10/20, 11:31 pm

Hrad jsem neplánovala, ale nebyla jsem si jistá jestli můžu udělat i to podkroví s oknem, i když se tam jít nedá Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://simkiim.tumblr.com
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2721
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty26/10/20, 06:23 pm

Tak to je nádhera, Kolikokoli!  *BRAVO*
Jdu taky přidat svůj příspěvek:

Neblaze proslulé město Desiderata Valley se rozkládá v kotlině, obklopují ho z velké části hory a kopce s hustými lesy. Před několika staletími přes hory vedla stezka, tak zde místní založili hospodu, kde si mohli žízniví pocestní odpočinout. Od té doby ale uběhlo mnoho času. Hospoda zchátrala a dnes se tudy nikdo neubírá.

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-03

Cesty přes hory se s rozvojem dopravy přestaly používat, stezky úplně zarostly a hospoda tak dnes leží úplně mimo civilizaci a přes křoví a husté lesy je těžké se sem vůbec prodrat. Lidé zapomněli na její existenci.

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-06

Vnitřní vybavení zůstalo tak, jak ho lidé před mnoha lety opustili.
Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-10

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-11

Jedinými obyvateli jsou dnes pavouci a krysy. (Nebo ne?)

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-16

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-17

Ve sklepě zůstaly sudy a bedny a dá se předpokládat, že pití a jídlo už jsou po tak dlouhé době nepoživatelné.

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-22

Ze sklepa vedou dveře do další části sklepení. Tyto dveře jsou však vždy pečlivě zajištěny, kdyby se tu někdy objevila nějaká nezvaná návštěva. Z této do další části vede i mřížová brána. Ale co tu dělá ta starodávná skříň?

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-24

Posezení a piáno, které určitě nemohlo patřit dřívějším majitelům, protože tento nástroj vznikl až o dost později

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-25

Malířské a hrnčířské náčiní - je vidět, že zdejší obyvatel je umělecky založen a kromě hudby se zajímá také o literaturu a vědění všeho druhu, jak naznačují spisy v knihovně.

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-31

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-6

Dlouhá chodba slouží jako galerie výtvarných děl.

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-32

Nejvzdálenější část sklepení je ze všeho nejpodivnější a něco tu nehraje.

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-37


V jiné části sklepení stojí podivná socha ...
Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-42

... přímo pod ní někdo leží a zřejmě potřebuje pomoc.

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-41

Do očí však praští kamenná nádrž s podivnou rudou tekutinou...

Soutěž "Opuštěný dům" Vampire-Inn-39

Že by konečně přišel někdo na pomoc? Nese snad léčivý lektvar?

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-4

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-14

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-19

Teď už je jasné, že ubohé venkovance není pomoci a zdejší umělecky nadaný obyvatel má hodně temnou stránku a s venkovankou rozhodně nemá dobré úmysly.

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-20

Socha, kterou Cornelius uctívá a nosí jí oběti, představuje mytickou upírku, snad zakladatelku jeho rodové linie.

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-2

Obří kamenná nádrž s krvavou lázní dodává upírovi životní sílu.

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-16

Zatímco dny tráví spánkem v rakvi...

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-8

... jakmile se setmí, Cornelius může vyrazit ven

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-22

Pro svou příští oběť si doletí v podobě netopýra.

Soutěž "Opuštěný dům" Cornelius-26


Více fotek jako obvykle v mém tématu  - včetně půdorysů a fotek z hraní
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty26/10/20, 09:09 pm

A další příspěvek do soutěže, docela hororový !
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty11/11/20, 01:42 pm

Super príspevky do súťaže, ten druhý je teda strašidelný. Idem s prosíkom, trochu som sa zasekla pri pivnici, pretože mi tam nejdú steny a vrch už mám ako tak hotový, môžem prosiť o predĺženie? +môže to byť aj bez stien? Zmatený A vežička na dekoračné účely teda byť môže, nemám tam schody na poschodie
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty11/11/20, 09:11 pm

Myslím, že nikdo ohledně prodloužení nebude nic namítat. Já taky dodělávám, fotím a stále nejsem spokojená. Tak co kdybychom to udělali jako u soutěže s místem pro festivaly - tedy hodnotit budeme, až se tu sejde dostatečný počet soutěžních příspěvků ? Souhlasíte ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2721
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty12/11/20, 04:27 am

Sarah666 napsal:
trochu som sa zasekla pri pivnici, pretože mi tam nejdú steny a vrch už mám ako tak hotový
Je možné, že tvůj sklep nemá tu správnou hloubku? Mělo by to být 12 kliknutí dolů (poté, co postavíš základy a vymažeš tu prostřední část u základů - potom vždycky obarvím vnítřní stěnu základů ve sklepě nějakou tapetou s dolní lištou, protože podle ní se dá poznat, jestli mám správnou hloubku. pak vezmeš rovnou ten nástroj na snížení terénu (nejlíp v té nejmenší šířce 1 čtvereček) a opatrně klikáš 12x na rohu některého čtverečku u zdi, potom to samé opakovat na všech rozích toho samého čtverce (snížit všechny rohy o 12 kliků), až je celý čtvereček nízko na úrovni 12 kliků - v tom právě pomůže ta dolní lišta tapety. A potom vyrovnat terén v celém sklepě podle tohoho čtverce). Třeba tohle ale není ten problém, proč to nefunguje. Držím palce, ať na to co nejdřív přijdeš Mrkající těším se na tvůj domek.


Ludmi, rozhodně souhlasím Úsměv takhle by ta soutěž neměla smysl, doufám, že tady začnou přibývat další příspěvky, už se na ně moc těším Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty13/11/20, 01:57 pm

Hellohello - díky, robila som podľa tohto videahttps://www.youtube.com/watch?v=1roNWxBtLC8&ab_channel=TheNpcsim, a tapety tiež vyzerajú normálne. Len keď som spravila vrch, tak mi píše, že sa nedá vytvoriť stena, že je pokryté dlaždicou. Keď odstrániť podlahu (časť) a dám dolu steny,zase mi nejde dorobiť podlaha hore. Tak neviem. Skúsim na to ešte pozrieť. Už som skúsila dať tam aj plný vysoký plot, ale neviem, nie je to ono. Ja to snáď budem robiť odznova, ale nechce sa mi do toho.
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2721
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty13/11/20, 02:29 pm

Docela mě překvapilo, že si tu díru na základy hloubí v tom videu už předem. Co když třeba chceš mít dům na kopci, nebo potom rozšířit základy - myslím, že je jednodušší si udělat základy, tvar domu a až pak základy vymazat uprostřed a vyhloubit. Ale je to asi taky o zvyku, akorát mi to případá složitější.
Zkus se možná podívat ještě na tento tutoriál - je to zase trošinku jiná metoda:
https://sims.fandom.com/wiki/Game_guide:Building_a_basement_using_foundations
Bod 7 není nutný - spíš naopak bych ho vynechala, protože se tím může vytvořit díra. Navíc je ten bod zbytečný, protože přímo na základy se dá tapeta dát.  Nevím

Škoda, že už jsi se stavbou tak daleko, že máš už vybavené přízemí. Kdyby tam nebyl nábytek, dalo by se ještě tu podlahu vymazat a zkusit dát základy znova normálně doprostřed domu a ještě jednou zkusit vyhloubit.
Ještě mě napadlo, že bys mohla vyzkoušet někde těsně vedle domu (jestli tam máš místo) - dát základy do té stejné výšky, jako máš dům (normálně potáhnout základy v té stejné výšce směrem od domu), zkusit je vyhloubit ještě jednou. Takhle na dálku se to špatně popisuje.
Podle toho, co ti to píše, si myslím, že ty základy nemají správnou hloubku. I kdyby byly o pouhé 1 kliknutí výš nebo níž, než mají být, už tam ta stěna nepůjde dát, to by mohlo být tím.
Ale zase říkáš, že tapeta by měla odpovídat,  potom mě už nenapadá, čím by to mohlo být. Smutný ony i ty tapety někdy matou, občas jsem si podle tapety myslela, že mám správnou výšku, ale pak mi to nešlo, zkusila jsem to znova a byla jsem třeba o 1 kliknutí výše, než jsem měla být. Chce to klikat opatrně a po jednom kliku, je to hodně zrádné.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty17/11/20, 08:55 pm

Hellohello - tak som to skúšala s inými tapetami a mala si pravdu, nejako sa mi to prehĺbilo. Tak to robím nanovo, ale to je tak, keď niečo prerábaš, akoby si robila niečo úplne nové. Ale čo by sme pre súťaž a Simsov nespravili... :)
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2721
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty18/11/20, 03:31 am

Perfektní Úsměv *THUMBS UP* jsem ráda, žes na to přišla a že ses pustila do opravy, s tou předělávkou je hodně práce. Škoda, že v TS2 se nedá předělávat všechno jednodušeji.Těším se na tvůj domek, snad se přidá ještě i Ludmila a možná i někdo další
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
AKM13
Simpařan
Simpařan



Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 29. 05. 20

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty21/11/20, 11:08 pm

I přes spoustu problémů se mi nakonec podařilo konečně vybrat fotky. Jelikož nemám dodatek s upíry, musela jsem si poradit po svém. Takže po zdlouhavém hledání rakve jsem konečně nějakou našla.

Ve bydlí starém polorozpadlém domě na konci jedné z ulic Elena Morgen. Přesto, že ji nikdo nikdy neviděl, koluje městem o ní spousta historek. Starší generace tvrdí, že jejich prarodiče nechali dveře u domů zazdít, aby z něho nevycházelo zlo, kterému Elena vládne. Ti mladší si myslí, že tam probíhají nějaké čarodějnické rituály. Avšak úplně ti nejmladší přišli s tvrzením, že zde žije upírka. Možná je to tím, že historky o Eleně kolují po generacích už pár desítek let. Celé město se tomu domu vyhýbá. Pokud se však nějaké děcka v době Halloweenu odváží přelézt zeď nebo vypáčit dveře, čeká na ně pouze prach a zrezivělé postele. Avšak tím dům nekončí. Schody do sklepa odhalí docela zachované dveře v místnosti s jedinou žárovkou, která sem tam problikne. Nikdo odvážný se však dosud nepokusil dveře otevřít. Zřejmě by byl dost překvapený.

Hned za dveřmi se nachází světlý byteček umělecky nadané upírky Eleny, která se snaží skrýt před světem ze dvou důvodů. Jedním z nich je ztráta jejího milovaného, který zemřel před několika staletími. Od té doby se Elena uchýlila do sklepení jednoho z opuštěných domků, kde si vybudovala svoje vlastní útočiště a smutek utápí v kresbách. Druhým důvodem je vyspělá technologie, která začíná dobývat svět. Jedinou technologickou vychytávkou, kterou Elena neodsoudila, je pračka se sušičkou, které si hned zamilovala.

V jejím bytě nenajdete žádné zrcadla, protože se odmítá na sebe podívat. Takže místo zrcadla v koupelně si pověsila obraz sebe, který nakreslila podle toho, jak si samu sebe pamatuje. Další zvláštností je její pokoj, který kromě zlaté honosné rakve zdobí snad už jen obraz a kytka. Je to také nejtmavší místnost jejích bytečku, jelikož zde jsou jen dvě svíce.

Kdo ví, jestli se za pár let objeví nějaký odvážlivec, který dveře otevře. Třeba to bude její budoucí láska nebo i svačina.

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-54

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-56

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-58

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-57

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-62

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-83

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-86

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-87

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-88

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-96

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-117

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-121

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-122

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-123

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-125

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-127

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-157

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-161

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-129

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-130

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-133

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-147

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-152

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-144

Soutěž "Opuštěný dům" Screenshot-163
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty22/11/20, 03:19 pm

To jsem ráda, že tu zase přibyl soutěžní příspěvek, bude z čeho vybírat vítěze !
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty03/12/20, 08:54 pm

Jen jedna technická otázka - bude se chtít ještě někdo přidat? (to není "deja vu", ptám se ve dvou vlákech zaráz  Vysmátý )

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2831
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty03/12/20, 09:06 pm

No, já uvidím, jestli sem to své "veledílo" nakonec šoupnu. Ale přece jen bychom to měli asi do konce roku uzavřít, abychom začínali nový rok s čistým štítem, co vy na to ? Aha
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty03/12/20, 09:13 pm

Proč bys ho sem neměla šoupnout? Naopak, šup, šup! Pohoda Já na stavění teď neměla čas, takže tuto soutěž ještě nedávám vůbec, ale pokud máš postaveno, pochlub se nám Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty03/12/20, 10:51 pm

Souhlasím s Fidgety Úsměv tvoje dílko bude určitě naprosto úžasné jako všechny tvé ostatní Láska určitě ho sem dej Úsměv já sama nevím jestli to zvládnu, ale snad se mi podaří zapojit alespoň do jedné soutěže do konce roku Zmatený ten čas mě teď ničí Smutný
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty03/12/20, 11:00 pm

Ja na tom svojom stále pracujem, nejako som sa k tomu v poslednej dobe nedostala, ale určite s tým do konca roka budem hotová :) Už mi dochádzajú nápady...Ale ja zasa chytím "nový vietor do plachiet" Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Sarah666
Simpařan
Simpařan
Sarah666


Poèet pøíspìvkù : 270
Join date : 11. 02. 18

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty30/12/20, 09:55 pm

Uff, tak som to konečne dokončila... Výber fotiek bol na prášky, v podstate sú to dva domy, ktoré sú kompletne zariadené a aj keď som sa snažila vybrať čo najlepšie fotky, detaily a zábery druhých stien len u mňa vo fotkách  Nevím
Amelia Blair sa presťahovala po smrti svojich rodičov k tete, ktorá sa o ňu starala. V dome jej bola vydelená malá izbička. Bol to krásny viktoriánsky dom a aj keď neovplývali peniazmi, žili si nad pomery. Keď mala Amelia 17 rokov, zamilovala sa do Darrena. Krátko pred ich svadbou nešťastne spadol z koňa a svojim zraneniam podľahol. Amelia sa z nešťastia nemohla spamätať. Krátko nato umiera aj jej teta. Tak, ako bolo kedysi zvykom, pochováva svoju tetu aj milého k svojim rodičom na pozemku domu. K ich hrobom sa vracia neustále a celé dni trávi plakaním. Amelia stráca úplne chuť do života a chce spáchať aj ona samovraždu skokom do vody. Od smrti ju zachráni neznámy záchranca, ktorý je vracia život, ale nie úplný. Amelia sa mení na upírku, ktorá baží viac po láske ako krvi. Čo je však dobré, toto "zmŕtvychvstanie" v nej prebudí opäť chuť do života, i keď značne oklieštenom. Pivnicu prerába na útulný byt a utiahla sa do nej pred svetom. Do starej časti domu veľmi nechodí, pretože si nechce pripomínať staré spomienky, ktoré by ju opäť vtiahli do melanchólie. Venuje sa plne maľovaniu a možno čaká na svojho tajomného záchrancu...
Po rokoch dom chátra, ale nikto sa nemôže dopátrať k majiteľovi a všetky snahy na sanáciu ale zlyhajú. Vždy sa obajavuje anonymný "majiteľ", ktorý platí mestu aj naďalej účty a dane. Pozemok je stále zanedbaný a okná zadebnené, ale očitý svedkovia hovoria o nejakých svetlách či svietiacich očiach, poletujúcich netopieroch či vŕzganie a niektorí počujú aj hudbu. Väčšina miestnych, dokonca aj deti, sa na pozemok neodvážia vkročiť. Jediný, kto sa snaží dostať do domu, sú "urbexeri", ale aj tí majú rešpekt a nikto poriadne nepreskúmal celý pozemok.

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-4cf58119-ccf6b88a
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-4cf58119-ccf6b81d


Zašlá záhrada s posedením na terase s vlastným malým cintorínom, studňou, altánkom a zanedbaným skleníkom
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-2cf56c21

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-4cf56d3b
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-acf56d4a


Stará časť, v ktorej akoby zastal čas, len zub času nahlodal tapety a interiér
Vstupná chodba
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-4cf53f3e

Zo vstupnej chodby je naľavo obývačka s chodbou k izbám, pracovni a kúpeľni, napravo je jedáleň a kuchyňa. Vyberieme sa najprv doľava.

Obývačka s klavírom, krbom a posedením. Z obývačky je pohľad do prechodnej chodbičky s podivným obrazom príbuzného


Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-acf53f87

Kúpeľňa s plesnivou dlažbou
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-0cf5408c

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-ecf54081

Izbička pre Ameliu
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-6cf5400d

Tetina spálňa

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-4cf5406d



Pracovňa

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-8cf5404c



Jedáleň

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-6cf53e9e

Kuchyňa
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-2cf53edf



Komora len v mojich fotkách, inak to nešlo Smutný

Za dverami (momentálne zapečatené) a tajnou knižnicou sa nachádza prechod do pivnive, kam sa uchýlila Amelia po tom, čo sa z nej stala upírka. Svoj príbytok si preniesla už do "novšej" doby a celý si ho zariadila v art deco šýle. A aj keď je z nej upírka, neprestala snívať o veľkej láske...


Hneď po zostupe je miestnosť s posedením, pracovňou. V priestore sa schodami sa nachádza dômyselne ukrytý botník
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-4cf58119-8cf58475

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-4cf56a72


Obývačka s krbom, na stenu si dala fotky svojich rodičov a prarodičov
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot_0000002a_0cf567c6

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-4cf58119-8cf6c2ba

Spálňa s prechodom do tajnej komory s rakvou, na stene má fotky svojich príbuzných
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-ccf5666e

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot_4cf58119_ccf585c1

Kuchyňa

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-4cf56552


Jej najobľúbenejším koníčkom je maľovanie, potom hrnčiarstvo
Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-4cf58119-4cf584b3


Kúpeľňa

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-4cf58119-0cf6c308

Soutěž "Opuštěný dům" Snapshot-0000002a-2cf56a49


Pôdorys
Soutěž "Opuštěný dům" Podorysy


Viac fotiek v mojom vlákne https://thesims234.forumczech.com/t60p100-domy-od-sarah666#9925
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty07/01/21, 10:10 pm

Pokud jsem počítala, máme tu čtyři soutěžní příspěvky. Což sice není moc, ale zase by bylo škoda soutěž nějak neuzavřít a neohodnotit ty krásné stavby, co říkáte? Pardon A tak navrhuji, pokud se někdo nepřidá ještě přes víkend, přejít k hodnocení. Nebo ne? Aha

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Sponsored content





Soutěž "Opuštěný dům" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soutěž "Opuštěný dům"   Soutěž "Opuštěný dům" Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Soutěž "Opuštěný dům"
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Soutěž "Dům Justina Biebera"
» Soutěž "Podzimní dům - farma"
» Soutěž "Tajemná zahrada"
» Soutěž "Malý obchůdek"
» Soutěž - dvougenerační venkovský dům

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: Soutěže :: Stavební soutěže-
Přejdi na: