Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Next
AutorZpráva
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 10   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty29/04/23, 06:18 am

Jéé, mockrát vám děkuju za takovou úrodu komentářů! Vždycky mě to strašně potěší  Láska  ani nevíte, jak moc! Láska Pro Tebe  Láska

@Ludmila - Je to zvláštní, že? Proč dělají tolik tajností ohledně té cesty a svojí identity? Zřejmě k tomu budou mít nějaký důvod - taky na druhou stranu potkali tyto lidi jen tak někde na rozcestí, tak třeba i proto se jim nechtějí s ničím svěřovat, i když jim pomohli v nouzi... a je pravda, že určitě za sebou všichni měli krušnou cestu a ještě ten pád kočáru, po tom by určitě nikdo nevypadal fit a šťastně... navíc naléhavá cesta z neznámého důvodu, tolik spěchali.

@Janika31 - díky moc za dočtení a dojmy a moc zajímavé úvahy. Mně se taky nelíbí, jak ji její vlastní matka jen tak někde nechá a spěchá na svojí cestě dál - já bych to nikdy nemohla udělat, snad za každých okolností bych chtěla zůstat a přesvědčit se, že moje dítě bude v pořádku. Ale zatím nevíme, jak naléhavá cesta to byla a proč tolik spěchá, i když pro nás je to dost nepředstavitelné Aha  ale zatím neznáme podrobnosti.

@Havranice - tady padly taky moc zajímavé úvahy, možná nějaký ten lék byl důvod až tak naléhavé cesty a tak velkého spěchu. Přece jenom to tak vypadá, že je to opravdu životně důležitá cesta. A její dcera nemohla dál pokračovat, tak třeba bylo opravdu nejrozumnější ji tam nechat a jet dál sama. Možná opravdu může jít o nějakou nakažlivou nemoc, třeba i někoho, kdo za to může, když si to spojíme s dopisem od generála. Třeba v tom má prsty nějaký ten milý společník nebo společnice (? - zatím nevíme) - ale je to původce nebo oběť? Vše je možné a zatím jsme pořád ještě dost na začátku příběhu a nemáme dost informací.  

Těšila jsem se, až vám sem konečně dám jejich první setkání Úsměv tak můžeme jít na to  Mrkající  



Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA III.  Srovnáváme si dojmy

Část 3/4


Naše návštěvnice ležela v jednom z nejhezčích pokojů v zámku. Byl možná trochu majestátní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-624

Naproti nohám postele visel tmavý kus tapiserie, který představoval Kleopatru s aspy u prsou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-630

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-627

...a další vážné klasické scény byly zobrazeny trochu vybledle na ostatních zdech. Ale bylo tu zlaté vyřezávání a dost syté a pestré barvy na ostatních dekoracích v místnosti, aby více než jen vykoupily matnost staré tapisérie.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-628

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-629

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-626

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-625

U postele byly svíčky.
Seděla; její štíhlá hezká postava zahalená do měkkého hedvábného županu, vyšívaného květinami a podšítého hustým prošívaným hedvábím, který jí její matka přehodila přes nohy, když ležela na zemi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-631

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-632

Čím to bylo, když jsem došla k lůžku a právě začala se svým malým pozdravem, že jsem ve chvíli oněměla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-633

... a musela jsem o krok či dva před ní couvnout? Řeknu vám to.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-634

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-635

Spatřila jsem přesně tu tvář, která mě v dětství navštívila v noci, která se uchovala tak utkvěle v mé paměti a o které jsem tolik let tak často s hrůzou přemítala, když nikdo netušil, o čem přemýšlím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-639

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-636

Byla krásná, dokonce překrásná; a když jsem ji viděla poprvé, měla na sobě stejný melancholický výraz.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-637

Ale téměř okamžitě se rozzářila do podivného upřeného neměnného úsměvu rozpoznání.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-640

Následovala celá minuta ticha a pak konečně promluvila; já jsem však nemohla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-641

„Jak úžasné!" zvolala. „Před dvanácti lety jsem ve snu viděla tvou tvář a od té doby mě pronásleduje."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-643

„Opravdu úžasné!” opakovala jsem a s námahou jsem překonávala hrůzu, která na čas pozastavila mou řeč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-648

„Před dvanácti lety, ve vizi nebo ve skutečnosti, jsem tě jistě spatřila...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-646

... Nemohla jsem zapomenout na tvou tvář. Celou tu dobu mi zůstala před očima."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-647

Její úsměv se stal ještě přívětivějším. Cokoli se mi na něm předtím zdálo divné, už bylo pryč a úsměv i její dolíčky byly nyní rozkošně krásné a bystré.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-652

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-644

Cítila jsem se uklidněně a pokračovala jsem více v duchu, který vyžadovala pohostinnost, abych ji přivítala...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-653

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-654

...a pověděla jí, jakou radost nám všem udělal její náhodný příchod, a jaké štěstí to bylo zejména pro mě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-656

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-655

Když jsem mluvila, vzala jsem ji za ruku. Byla jsem trochu stydlivá, jako bývají osamělí lidé, ale situace mě učinila výmluvnou a dokonce až troufalou. Ona mou ruku stiskla, položila na ni svou a oči jí zářily, když se spěšně podívala do mých, znovu se usmála a začervenala se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-649

Odpověděla na mé přivítání velmi pěkně. Posadila jsem se vedle ní a stále jsem si lámala hlavu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-658

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-657

... a ona řekla: „Musím ti povědět o své vizi o tobě; je tak velmi zvláštní, že jsme ty a já měly mít jedna o druhé tak živý sen, že každá z nás viděla, já tebe a ty mě, že vypadáme tak jako teď, když jsme samozřejmě tehdy byly obě pouhými dětmi."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-659

„Byla jsem ještě dítě, bylo mi asi šest let, a probudila jsem se ze zmateného a neklidného snu a ocitla jsem se v pokoji, úplně jiném než byl můj dětský pokoj, neobratně obloženém nějakým tmavým dřevem a se skříněmi a postelemi, židlemi a lavicemi rozmístěnými v něm. Myslela jsem si, že postele byly všechny prázdné a pokoj osamělý, bez kohokoli jiného než mě samotné; a já, když jsem se chvíli rozhlížela kolem sebe a obdivovala zejména železný svícen se dvěma rameny, který bych jistě znovu poznala, vplížila jsem se pod jednu z postelí, abych dosáhla k oknu; ale když jsem vylezla zpod postele, slyšela jsem někoho plakat...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-660

...a když jsem vzhlédla, zatímco jsem byla ještě na kolenou, viděla jsem tebe – jistojistě tebe – tak, jak tě vidím nyní; krásnou mladou dámu se zlatými vlasy a velkýma modrýma očima a rty – tvými rty – tebe, jaká jsi teď a tady. Tvůj vzhled si mě získal; vyšplhala jsem na postel a objala jsem tě a myslím, že jsme obě usnuly."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-667

„Vzbudil mě křik; seděla jsi vzpřímeně a křičela. Vyděsila jsem se, sklouzla jsem na zem a zdálo se mi, že jsem na okamžik ztratila vědomí; a když jsem přišla k sobě, byla jsem zase doma ve svém dětském pokoji. Na tvou tvář jsem od té doby nikdy nezapomněla. Nemohla bych se nechat zmást pouhou podobností. To ty jsi ta dáma, kterou jsem tehdy viděla.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-668

(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)




Gratuluju, jak jste prokoukly to, proč jsem nezabírala její tvář. *THUMBS UP* Někdy to může být jen náhoda, ale tady jsem se opravdu snažila, abych ji někdy nezabrala zblízka, protože podle toho textu (z pohledu Laury, která na ni neviděla až doteď) jsem to nemohla udělat. Bylo dost těžké vychytat všechny úhly, abych to náhodou neproradila předem Chichichi Červenám se

Jsem zvědavá, co říkáte na to jejich podivné setkání ve snu před tolika lety, přitom se svojí současnou podobou. Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty29/04/23, 12:29 pm

Vůbec se Lauře nedivím, že byla zpočátku v šoku. A ten dávný živý sen z jiného úhlu pohledu, to je opravdu zvláštní, že by nějaké propojení myslí a času ? Jenže proč měla tehdy Laura pocity bolestivého bodnutí a ona neznámá o tom nic neví ? Šokovaný
A samozřejmě musím obdivovat, jak se Ti, Hellohello, povedlo nám tak dlouho utajovat onu tvář té mladé dívky, muselo to dát opravdu hodně práce *BRAVO* *THUMBS UP* A co teprve ten krásný pokoj ! *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty01/05/23, 01:20 pm

tady se pěkně projevuje, jak je těžké převést knižní formu do obrazové podoby. ale daří se Ti to, Hello, velmi dobře  *THUMBS UP*
to setkání je opravdu podivné, zatímco Laura měla ze své dávné společnice po celý ten čas nepříjemné pocity a lekla se jí, ona ji naopak přivítala s nadšením. chybí rovnováha, něco je špatně. jak říká Ludmila, co to bodnutí u srdce? a co ty obavy služebných tehdy, stále se nevysvětlily. třeba je Laura prostě jen ovlivněna svou osamělostí a reakcí okolí na to zjevení, ale stále je tu ten první dojem..
a pořád mi nejde z hlavy Berta, dopis generála o jejím osudu. společník byl popsán neutrálně, ale vzhledem k době, kdy se příběh odehrává, bych předpokládala spíše dívku. a nyní je tu s naší Laurou neznámá kráska..
pokud jde o tu podobu ve snu, je to zvláštní, Laura byla malá a cizinka už skoro dospělá, teoreticky by to ta druhá mohla mít naopak, ale pak by se obě viděly v budoucnosti. ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty02/05/23, 08:17 am

@Ludmila - moc ti děkuju za krásný komentář, Ludmi Úsměv Pro Tebe  a děkuju za tolik milých slov! Pro Tebe Taky se nedivím, že Laura byla v šoku, já bych to hned tak nerozdýchala. Ještě to ustála dobře a pěkně ji přivítala Úsměv
Ten sen je opravdu prazvláštní, možná půjde o nějaké propojení myslí a času, jak říkáš. Těžko teď říct, proč Laura cítila to bolestivé píchnutí a ta druhá ne. Je možné, že se tam událo ještě něco dalšího nebo je to jen náhoda?

@Havranice - mockrát i tobě děkuju za krásný komentář Úsměv Pro Tebe  i za moc zajímavou úvahu Úsměv takto by to mohlo dávat smysl, je to jedna z možností, které se mohly stát (tedy pokud to celé souvisí s dopisem od generála). A jak říkáš, je opravdu zvláštní, že jedna měla tak pozitivní pocit, druhá ne - Lauru něco píchlo, zatímco tu tmavovlasou dívku ne, aspoň nic takového nezmínila. Obavy služebnictva - buď mohli být jen pověrčiví nebo o něčem konkrétním věděli? Těžko teď posoudit.

Co se týká podoby ve snu - myslím, že je to tak, jak říkáš, že jim bylo 6 let, ale viděly svoji budoucí podobu. Ta tmavovlasá cizinka říkala, že jí bylo tehdy taky 6 let a ve snu se najednou ocitla v tom pokoji a viděla tvář dospělé Laury (já jsem tu druhou kapitolu nafotila jen z pohledu šestileté Laury, tak, jak to vyprávěla - proto tam má Laura podobu dítěte a ta cizinka je už dospělá). Ale podle toho, co říká teď ta cizinka, obě byly tehdy malé děti, ale viděly se navzájem už v dospělé podobě. Možná jsem to mohla nafotit znovu z pohledu této dívky, takže by se jejich věk zřejmě prohodil, Laura by byla na té posteli jako dospělá a tato cizinka šestiletá, pokud si to takto představuju dobře Aha
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 11   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty04/05/23, 05:37 am

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA III.  Srovnáváme si dojmy

Část 4/4


Nyní byla řada na mně, abych vyprávěla svou korespondující vizi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-669

... což jsem udělala, k neskrývanému úžasu své nové známé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-666

„Nevím, která z nás by se té druhé měla nejvíce bát," řekla a znovu se usmála - „Kdybys byla méně krásná, myslím, že bych se tě hodně bála, ale že jsi taková, jaká jsi, a že ty i já jsme obě tak mladé, cítím jen to, že jsem tě poznala už před dvanácti lety a už mám právo na tvé důvěrné přátelství...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-670

... v každém případě to vypadá, jako bychom byly už od nejútlejšího dětství předurčeny k tomu být přítelkyněmi. Zajímalo by mě, zda se ke mně cítíš také tak zvláštně přitahována jako já k tobě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-671

...nikdy jsem neměla přítelkyni – najdu jednu teď?” Povzdechla si a její jemné tmavé oči na mě nadšeně zíraly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-675

Pravdou je, že jsem se vůči té krásné cizince cítila dost nevysvětlitelně. Cítila jsem se, jak řekla, „přitahována k ní“, ale bylo tam také cosi odpuzujícího.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-664

V tomto nejednoznačném pocitu však nesmírně převládl pocit přitažlivosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-672

Zaujala mě a získala si mě; byla tak krásná a tak nepopsatelně podmanivá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-651

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-676

Teď jsem si všimla, že se na ni vkrádá malátnost a vyčerpání, a pospíšila jsem si, abych jí popřála dobrou noc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-680

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-679

„Doktor si myslí," dodala jsem, „že bys tu měla mít dnes večer služebnou, která by u tebe seděla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-677

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-678

...jedna z našich čeká venku a ty shledáš, že je to velmi užitečné a tiché stvoření.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-681

„Jak milé od tebe, ale já bych nemohla spát, nikdy jsem nemohla usnout se sluhou v místnosti. Nebudu potřebovat žádnou pomoc – a přiznám se ke své slabosti, pronásleduje mě hrůza z lupičů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-682

Náš dům byl jednou vykraden a dva sluhové zavražděni, takže vždy zamykám dveře."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-683

„Stalo se to už zvykem – a vypadáš tak laskavě, že vím, že mi odpustíš. Vidím, že v zámku je klíč."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-684

Chvíli mě držela ve své krásné náruči a zašeptala mi do ucha: „Dobrou noc, drahoušku, je velmi těžké se s tebou rozloučit, ale dobrou noc; zítra, ale ne brzy ráno, se s tebou zase uvidím."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-685

S povzdechem klesla zpátky na polštář a její jemné oči mě sledovaly laskavým a melancholickým pohledem a znovu zamumlala: „Dobrou noc, drahá přítelkyně."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-638

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-687

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-688

Mladí lidé mají rádi a milují impulzivně. Lichotila mi evidentní, i když zatím nezasloužená náklonnost, kterou mi projevovala. Líbilo se mi, s jakou důvěrou mě okamžitě přijala. Byla rozhodnutá, že bychom si měly být velmi blízkými přítelkyněmi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-689

* * *

Nastal další den a znovu jsme se setkaly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-721

Byla jsem svou společnicí nadšena; tedy v mnoha ohledech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-705

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-707

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-710

Její vzhled v denním světle ničeho nepozbyl – byla určitě tím nejkrásnějším stvořením, jaké jsem kdy viděla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-712

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-713

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-711

...a nepříjemná vzpomínka na obličej, který se mi zjevil v mém raném snu, ztratila účinek toho prvotního nečekaného rozpoznání.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-718

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-695

Přiznala se, že zažila podobný šok, když viděla mě, a přesně tutéž slabou antipatii, která se mísila s mým obdivem k ní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-709

Teď jsme se společně smály našim krátkodobým zděšením.  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-715

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-716

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-717

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-700
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty04/05/23, 02:22 pm

Ta siminka je opravdu krásná, moc se Ti povedla, Hello. Jen aby byla krásná i zevnitř, ten špatný pocit, který z ní Laura měla se mi nelíbí.
Máme tu část 4/4, znamená to, že příště začneme novou kapitolu? A možná uvidíme nějaké nové postavy.. Už se moc těším
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty06/05/23, 06:13 am

@Havranice - děkuju moc za krásný komentář! Úsměv  Láska Naprosto souhlasím, vnější krása neznamená vůbec nic, pokud není hlavně krása vnitřní, ta je nejdůležitější ze všeho (aspoň pro mě, každý to možná bere jinak).
Ten špatný pocit je zvláštní. Aha Ona tahle návštěvnice je hodně milá a přátelská, aspoň na mě tak působí, tak je zajímavé, že z ní měla špatný pocit - mohlo by to být třeba tím špatným zážitkem ve snu? Laura tehdy měla dlouhodobé trauma. Když si představím sebe na jejím místě, asi bych se cítila taky dost nesvá, kdybych potkala někoho, koho znám ze snu z dětství, který mi způsobil tak hrozný zážitek. Ale těžko to posuzovat - pořád jsme ještě dost na začátku příběhu Aha

A přesně tak, příště začíná nová kapitola Úsměv  celkem bude 16 takových velkých kapitol, které takto musím dělit na části. Zrovna ta příští je nejdelší z celé knihy, bude mít asi 5 nebo 6 částí.
Celkově by ten příběh měl vyjít na 40-45 kapitol, můžete se řídit případně podle předmětu každého příspěvku s novou kapitolou, dávám tam vždycky číslo kapitoly (třeba u minulé je nahoře „Předmět: Carmilla - Kapitola 11"  -  tzn. celkově číslo 11 z těch 40-45, z toho se dá asi nejlíp odhadnout, kolik toho zbývá do konce)  Mrkající  
Hezký prodloužený víkend!  Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty06/05/23, 10:33 am

Je opravdu zvláštní, že obě dívky měly stejné pocity - ať už zděšení, šok i nadšení Šokovaný Co se za tím vším asi skrývá ? A jestlipak ona krásná návštěvnice řekne své jméno nebo aspoň původ, že bychom se dočkali nějakého dávného společného rodinného tajemství ? Už se těším na pokračování !
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 12   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty09/05/23, 04:56 am

@Ludmila - pravda, obě měly vlastně stejné pocity.  *THUMBS UP*   Celé je to dost divné a tím to ještě nekončí. Už by to chtělo, aby prozradila o sobě víc. Zajímavá myšlenka - že by v tom bylo nějaké rodinné tajemství? Mockrát děkuju za krásný komentář, moc si ho vážím, Ludmi!  Pro Tebe  Láska  Láska

Tentokrát tu máme o něco delší díl, v této kapitole Laura bude popisovat různé zvyky a způsoby naší návštěvnice.

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA IV.  Její zvyky – loudání

Část 1/5


Říkala jsem vám, že jsem jí byla ve většině věcí okouzlena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-3119

Byly však některé jiné, které mě moc nepotěšily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-3114

Byla vyšší, než bývá průměrná výška žen. Začnu tím, že ji popíšu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-726

Byla štíhlá a úžasně šarmantní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-723

Kromě toho, že její pohyby byly malátné – opravdu velmi malátné – na jejím vzhledu nebylo nic, co by naznačovalo nemoc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-724

Její pleť byla čistá a zářivá...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-727

...její rysy malé a nádherně tvarované; její oči velké, tmavé a třpytivé...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-728

... její vlasy byly přímo zázračné, nikdy jsem neviděla vlasy tak velkolepě husté a dlouhé, když je měla rozpuštěné na  ramena...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-729

...často jsem pod ně vkládala ruce a smála se s úžasem jejich váze.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-733

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-737

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-740

Byly dokonale jemné a měkké a měly sytou, velmi tmavě hnědou barvu s troškou zlatavého nádechu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-735

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-739

Líbilo se mi je rozpouštět a nechat je spadnout, převalit se vlastní vahou, když ve svém pokoji ležela na židli a mluvila svým sladkým tichým hlasem, já jsem je překládala a zaplétala, natahovala a hrála si s nimi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-742

Nebesa! Kdybych jen všechno věděla!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-3069

* * *

Řekla jsem, že existují některé maličkosti, které mě nepotěšily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-748

Řekla jsem vám, že její důvěrnost si mě získala hned první noc, kdy jsem ji viděla; ale zjistila jsem, že s ohledem k sobě, své matce, své historii, všemu, co je ve skutečnosti spojeno s jejím životem, plány a lidmi, uplatňovala vždy bdělou rezervovanost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-750

Troufám si říci, že jsem byla nerozumná, možná jsem se mýlila; troufám si říct, že jsem měla respektovat slavnostní závazek, který ta vznešená dáma v černém sametu uložila mému otci. Ale zvědavost je neklidná a bezohledná vášeň a žádná dívka nemůže s trpělivostí snést, aby pro ni zůstala záhadou jiná. Co by mohlo komu uškodit, kdyby mi pověděla, co jsem tak vroucně toužila vědět?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-747

Nedůvěřovala snad v můj zdravý rozum nebo čest? Proč by mi nevěřila, když jsem ji tak vážně ujišťovala, že žádnému smrtelníkovi neprozradím ani slabiku z toho, co mi řekne.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-755

Zdálo se mi, že v jejím vytrvalém odmítání mi s melancholickým úsměvem poskytnout nejmenší paprsek světla byl chlad.
Nemohu říci, že jsme se v tomto bodě pohádaly, protože ona by se nehádala kvůli ničemu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-766

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-764

Bylo to ode mě samozřejmě velmi nefér, tlačit na ni, velmi nevychované, ale opravdu jsem si nemohla pomoci; a stejně tak dobře jsem to mohla nechat být.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-769

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-758

To, co mi řekla, bylo podle mého hanebného odhadu – k ničemu.
Vše se dalo shrnout do tří velmi vágních informací:
Zaprvé – jmenovala se Carmilla.
Zadruhé – její rodina byla velmi starobylá a urozená.
Zatřetí – její domov ležel směrem na západ.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-767

Neřekla mi jméno své rodiny, ani jejich erbovní znamení, ani jméno jejich panství, dokonce ani jméno země, ve které žili.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-771

Nemyslete si, že jsem ji těmito tématy neustále trápila. Čekala jsem na příležitost a spíše naznačovala, než naléhala se svými dotazy. Jednou nebo dvakrát jsem na ni skutečně zaútočila přímočařeji.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-773

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-774

Ale bez ohledu na to, jakou jsem měla taktiku, výsledkem bylo vždy naprosté selhání. Všechny výčitky a pohlazení nebyly nic platné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-772

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-776

Ale musím dodat, že její vyhýbání bylo vedeno s tak krásnou melancholií a odmítáním... s tolika až vášnivými prohlášeními o tom, že mě má ráda a má důvěru v mou čest...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-786

...a s tolika sliby, že nakonec se dozvím o všem, že mému srdci netrvalo dlouho cítit se dotčeně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-795

Pokládala mi své krásné paže kolem krku, přitahovala mě k sobě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-793

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-792

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-791

... položila svou tvář na tu mou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-789

... šeptala se svými rty u mého ucha: „Nejdražší, tvé malinké srdéčko je raněné..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-788

„...nemysli si, že jsem krutá, protože naslouchám neodolatelnému zákonu své síly a slabosti; je-li tvé drahé srdce raněno, mé divoké srdce krvácí s tím tvým. Při uchvácení ze svého obrovského ponížení já žiju ve tvém hřejivém životě a ty zemřeš – zemřeš, sladce zemřeš – do toho mého. Nemůžu si pomoct; když se k tobě přiblížím, ty se zase přiblížíš k ostatním a naučíš se uchvácení z té krutosti, kterou je láska; tak se na chvíli nesnaž o mně ani o mých lidech dozvědět víc, jen mi důvěřuj celým svým milujícím duchem."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-796

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-797

A když pronesla takovou rapsodii, přitiskla mě k sobě ještě těsněji ve svém chvějícím se objetí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-800

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-801

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-799

... a její rty mi v jemných polibcích jemně žhnuly na tváři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-803

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-804


Její rozrušení a její řeč pro mě byly nesrozumitelné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-809

Musím připustit, že jsem si přála se vymanit z těchto pošetilých objetí, která nebyla příliš častá; ale zdálo se, že moje energie selhala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-805

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-806

Její šeptající slova mi v uchu zněla jako ukolébavka a utišovala můj odpor až do tranzu, ze kterého jsem se probrala, až když odtáhla ruce pryč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-798

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-808

V těchto svých tajemných náladách se mi nelíbila. Zažívala jsem podivné bouřlivé vzrušení, které bylo příjemné, vždy a pořád však smíšené s neurčitým pocitem strachu a znechucení. Dokud takové scény trvaly, nemyslela jsem nijak zřetelně na ni, jen jsem si byla vědoma lásky, která přerůstala až ve zbožňování...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-802

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-810

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-811

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-812

... ale také v děs.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-807

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-814

Vím, že je to paradox, ale nemohu se jinak pokusit ten pocit vysvětlit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-813
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty09/05/23, 09:23 pm

Tak už i já vidím v této mladé dámě pro Lauru jisté nebezpečí. Děsí mě ta slova :
" mé divoké srdce krvácí s tím tvým. Při uchvácení ze svého obrovského ponížení já žiju ve tvém hřejivém životě a ty zemřeš – zemřeš, sladce zemřeš – do toho mého"
A láska je krutost ? Šokovaný
"naučíš se uchvácení z té krutosti, kterou je láska..."
Takové řeči by určitě v každém vzbudily smíšené pocity, ba přímo děs ... Souvislost se zemřelou dcerou generála je celkem nasnadě, nebo ne ? Nevím
A nemůžu jinak, než opět pochválit prostředí odehrávajícího se děje, hlavně ta vodní hladina s labutí ! *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty10/05/23, 06:01 am

Ludmi, mockrát děkuju za tak krásnou a rychlou reakci! Pro Tebe Láska  A byla jsem taky v šoku z těch podivných řečí. Kdyby mi tohle někdo řekl, byla bych naprosto zděšená, pro tohle nemám pochopení...   nevím, kde Carmilla vyrůstala nebo kde nabrala takové myšlenky, ale taky si nemyslím, že by láska měla být krutost, proč taky? Aha Hlavně mi vadí ty řeči o umírání, jak strašně divné. V určité době bylo dost populární pohlížet na smrt nějak takto „romanticky", ale mně se to příčí. Je mi špatně
Díky moc ještě jednou za milá slova! Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 13   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty12/05/23, 05:57 am

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA IV.  Její zvyky – loudání

Část 2/5

Nyní píši již po intervalu více než deseti let, s třesoucí se rukou, se zmatenými a děsivými vzpomínkami na určité události a situace, v martyriu, kterým jsem nevědomky procházela; i když s živou a velmi ostrou vzpomínkou na hlavní proud mého příběhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-3027

Ale mám podezření, že ve všech životech bývají určité emocionální scény; ty, ve kterých byly naše vášně nejdivočejší a nejstrašlivější, jsou ty, které si ze všech ostatních pamatují nejmlhavěji a nejmatněji.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-3060

Někdy mě po hodině apatie má podivná a krásná společnice vzala za ruku a držela ji láskyplným tlakem, který se znovu a znovu obnovoval...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-815

... jemně se červenala, dívala se mi do tváře malátnýma a planoucíma očima...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-818

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-819

... a dýchala tak rychle, že se její šaty vzdouvaly a klesaly s prudkým dechem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-816

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-817

Bylo to jako vášeň milence; přivádělo mě to do rozpaků; bylo to ohavné a přesto neodolatelně silné...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-822


... a se škodolibě se smějícíma očima si mě přitáhla k sobě a její horké rty cestovaly po mé tváři v polibcích; a téměř ve vzlycích šeptala: „Jsi moje, budeš moje, ty a já jsme navždy jedno.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-820

Pak se vrhla zpět do křesla se svýma malýma rukama přes oči...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-825

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-824

... a nechala mě tam třesoucí se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-826

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-828

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-830


* * *

„Jsme příbuzné?" ptávala jsem se;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-832

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-837

„Co tím vším můžeš myslet? Možná ti připomínám někoho, koho miluješ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-836

... ale nesmíš to dělat, nesnáším to; já tě nepoznávám –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-841

– nepoznávám ani sebe, když se takto tváříš a  takto mluvíš."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-838

Povzdechla si nad mou vehemencí, pak se odvrátila a pustila mou ruku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-833

* * *

S ohledem na tyto velmi nezvyklé projevy jsem se marně snažila zformovat nějakou uspokojivou teorii – nemohla jsem je připisovat přetvářce nebo lsti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-842

Bylo to neomylně chvilkové vytržení z potlačených instinktů a emocí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-843

Byla snad (navzdory dobrovolnému popření její matky) vystavena krátkým návštěvám šílenství; nebo tu mělo být přestrojení a nějaký milostný vztah?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-844

Četla jsem o takových věcech ve starých pohádkách.
Co kdyby se do domu dostal nějaký chlapecký milovník a snažil se za pomoci chytré staré dobrodružky stíhat svůj cíl v převleku?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-845

Ale proti této hypotéze stálo mnoho věcí, které byly pro mou ješitnost vysoce zajímavé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-846

Mohla jsem se chlubit nemalými pozornostmi, jaké bývají nabízeny s mužskou galantností.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-847

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-848

Mezi těmito vášnivými okamžiky byly dlouhé intervaly všednosti, veselí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-855

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-856

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-853

...zadumané melancholie, během nichž, kromě toho, že jsem odhalila, že její oči jsou plné melancholického ohně, jak mě pronásledují, jsem pro ni chvílemi neznamenala nic.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-857

Kromě těchto krátkých období tajemného vzrušení byly její způsoby dívčí; a vždy v ní byla malátnost, zcela neslučitelná se zdravým mužským systémem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-850

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-851

* * *

V některých ohledech byly její zvyky divné. Možná ne tak neobyčejné podle názoru městské dámy, jako jste vy, jak se zdály nám, venkovským lidem. Chodívala dolů velmi pozdě, většinou až v jednu hodinu odpoledne...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-860

... pak si vypila hrnek čokolády, ale nejedla nic...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-861

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-862

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-865

... potom jsme šly ven na procházku, což bylo jen takové loudání...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-869

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-870

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-872

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-875

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-876

... a zdálo se, jako by se téměř okamžitě cítila vyčerpaná...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-878

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-877

... a buď se vrátila do zámku, nebo se posadila na jednu z laviček, které byly tu a tam rozmístěny mezi stromy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-879

Byla to tělesná malátnost, s níž její mysl neměla nic společného.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-880

Vždy mluvila živě a byla velmi inteligentní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-881

Někdy na okamžik udělala nějakou narážku na svůj domov nebo se zmínila o dobrodružství nebo situaci nebo o rané vzpomínce, které poukazovaly na lidi s podivnými způsoby a popisovala zvyky, o kterých jsme nevěděli nic.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-882

Z těchto náhodných náznaků jsem pochopila, že její rodná země byla mnohem vzdálenější, než jsem si zpočátku myslela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-883



Přeju vám pěkný víkend Úsměv  Pro Tebe
Od příštího dílu se příběh začne dostávat z téhle popisné fáze (nebo aspoň mně to tak připadá, že poslední dvě kapitoly měly spíše takový charakter).
Jak Carmilla působila docela příjemně (bez ohledu na ty strašné pocity zděšení apod.) při prvním setkání tím, jak se usmívala a rychle se spřátelila s Laurou (i když intuice vás nezklamala  Mrkající ), takovým chováním, jaké předvádí teď, je až protivná - hlavně když Lauře je to nepříjemné. 
A vůbec je to celé divné...  Nevím
Některé ty scény jsou dost odvážné na svou dobu (kniha vyšla v r. 1872, z nějakého důvodu jsem pořád měla dojem, že ještě dříve).
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty12/05/23, 09:41 pm

Kdybych nevěděla, že to Laura přežije, bála bych se o její život čím dál víc ! Šokovaný Krásná neznámá se chová stále podivněji, vstává až po poledni, venku je hned unavená (že by jí vadilo slunce ?), nejí, v noci nechce mít nikoho nablízku, zamyká se ... Asi to vyzní hloupě, ale že by upír, vampýr či něco podobného ? Nevím
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty14/05/23, 05:37 am

Ludmi, díky moc za rychlou a krásnou reakci! Úsměv Láska Pro Tebe Zajímavá teorie, že by šlo o něco nadpřirozeného? Takto všechno vypsáno může dávat smysl... v příbězích je všechno možné Mrkající Uvidíme časem, jak se bude příběh rozplétat.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 14   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty16/05/23, 05:47 am

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA IV.  Její zvyky – loudání

Část 3/5


Když jsme tak jednoho odpoledne seděly pod stromy, kolem nás procházel pohřební průvod.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-884

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-885

Šlo o pohřeb jedné pohledné mladé dívky, kterou jsem často vídala, dcery jednoho z myslivců. Ten ubohý muž kráčel za rakví svého miláčka; ona byla jeho jediným dítětem a on vypadal, že má úplně zlomené srdce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-888

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-889

Vesničané, kteří kráčeli ve dvojicích za nimi, zpívali smuteční hymnus.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-887

Když nás míjeli, povstala jsem, abych vyjádřila úctu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-895

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-894

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-896

...a přidala se ke chvalozpěvu, který velmi sladce zpívali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-914


Má společnice mnou trochu hrubě zatřásla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-898

... a já jsem se překvapeně otočila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-900

Řekla stroze: „Copak nevnímáš, jak falešně to zní?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-904

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-905

„Myslím si, že to naopak zní velmi sladce," odpověděla jsem a cítila se otrávená tím přerušením a velmi nepříjemně kvůli tomu, že by lidé, kteří tvořili ten malý průvod, mohli zpozorovat a mít nám za zlé to, co se právě událo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-913

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-886

Pokračovala jsem tedy okamžitě ve zpěvu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-916

... a byla jsem znovu přerušena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-915

„Probodáváš mi uši," řekla Carmilla téměř rozzlobeně a zacpala si uši svými drobnými prsty.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-903

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-917

„Kromě toho, jak můžeš vědět, že tvé a mé náboženství jsou stejné; vaše způsoby mě zraňují a já nenávidím pohřby."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-922

„Jaký je to povyk! Proč musíte zemřít – všichni musí zemřít; a všichni jsou šťastnější, když k tomu dojde. Pojď domů."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-919

„Můj otec šel s duchovním na hřbitov. Myslela jsem, že víš, že má být dnes pohřbena."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-924

„Ona? S vesničany si hlavu nelámu. Nevím, kdo to je,“ odpověděla Carmilla a její hezké oči se zableskly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-906

„Je to ta ubohá dívka, které se zdálo, že před čtrnácti dny viděla ducha, a od té doby umírala, až do včerejška, kdy vydechla naposledy."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-926

„Neříkej mi nic o duších...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-929

... Jestli budeš pokračovat, tak dnes v noci neusnu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-932

„Doufám, že nepřijde mor nebo horečka; tohle všechno na to vypadá,“ pokračovala jsem. „Mladá žena pasáka prasat zemřela teprve před týdnem a myslela si, že ji něco chytilo pod krkem, když ležela v posteli, a málem ji to uškrtilo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-912-EDIT

„Papá říká, že takové strašné představy doprovázejí některé formy horečky. Den předtím byla přitom docela v pořádku. Od té doby slábla a před týdnem zemřela."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-927

„No, její pohřeb už je pryč a její hymnus byl odzpíván; a naše uši nebudou mučeny tou falešností a hantýrkou."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-911

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-934

„Znervózňovalo mě to. Posaď se tady, vedle mě; sedni si blízko; drž mě za ruku; stiskni ji silně-silně-silněji."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-933

Trochu jsme poodešly a dostaly se k jinému sedátku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-935

Posadila se. Její tvář prošla změnou, která mě znepokojila a  na okamžik dokonce i vyděsila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-939

Potemněla a tvářila se strašlivě rozlíceně; měla zaťaté zuby a ruce, mračila se a tiskla rty k sobě, zatímco hleděla na zem na své nohy a chvěla se po celém těle nepřetržitým třesem, nepotlačitelným stejně jako zimnice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-937

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-938

Všechna její energie se zdála být napjatá k potlačení toho záchvatu, se kterým se bez dechu cukala...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-940

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-944

... a nakonec z ní vyšel tichý křečovitý výkřik utrpení a postupně ta hysterie ustupovala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-945

„Tak! To je z toho, že lidi dusíte chvalozpěvy!“ řekla nakonec.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-942

„Drž mě, drž mě v klidu. Už to pomíjí.”

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-941

A také, že to postupně pominulo...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-936

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-946

... a možná, aby rozptýlila ponurý dojem, který ve mně ta podívaná zanechala, se začala chovat neobvykle živě a mluvila jako o překot; a tak jsme se dostaly až domů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-951

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-953

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-954

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-955

Bylo to poprvé, co jsem ji viděla vykazovat nějaké definovatelné příznaky oné křehkosti zdraví, o které mluvila její matka. Bylo to také poprvé, co jsem ji uviděla projevovat něco jako výbušnost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-749

Obojí pominulo jako letní mrak; a už nikdy, jen jedenkrát poté, jsem byla svědkem chvilkového náznaku hněvu z její strany. Povím vám, jak se to stalo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-3101





To si necháme bohužel až na příště  Červenám se  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty16/05/23, 01:26 pm

Začíná to být čím dál tím více děsivé - počítám-li dobře, tak už 3 mrtvé mladé dívky či ženy (generálova dcera, dcera myslivce, mladá žena pasáka) ? Šokovaný V současné době by to asi byla nevyjasněná úmrtí a hledala by se příčina, jen tak přece nikdo nezemře, když "vidí ducha" Šokovaný A proč má Carmilla nějaký hysterický záchvat z pohřbu a nelíbí se jí ani smuteční zpěv, pokládá ho za falešný ? A co ta slova : Proč musíte zemřít – všichni musí zemřít; a všichni jsou šťastnější, když k tomu dojde. To vypadá, jako by snad ona umřít nemusela ...
Mimochodem z těch nadpřirozených věcí mě ještě teď napadla tzv. můra či mora, která podle pověstí zalehávala v noci své oběti a tím je dusila ...
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty16/05/23, 05:32 pm

pořád by se to dalo vysvětlit, Carmilla může mít zdravotní potíže, třeba chudokrevnost, což by vysvětlovalo únavu, také nějaké dřívější trauma, kvůli kterému má záchvat z pohřebního průvodu. ale ty řeči kolem smrti už jsou hodně divné, buď je blázen, nebo(?) pokud by měla zdravotní potíže, asi by neodezněly tak rychle, takže je to opravdu divné.. ještě jsem si říkala, jak by smrt těch mladých žen mohla souviset s Carmillou, když jsou pořád s Laurou, ale ouha - v noci ne. jaká bytost se potuluje v noci po okolí bez dopravních prostředků, když zámeček je na odlehlém místě? a ta 'přítulnost' k Lauře je také podezřelá. nejspíš máš, Ludmi, pravdu, tam půjde o něco jiného, než 'obyčejnou' nemoc, jak jsem si myslela od doby, kdy se Carmilla objevila. teď se mi vybavilo, jak snadno ji tam její máti (kdo ví, jestli..) nechala, zda to nebyl záměr, jak se vetřít do přízně Laury a jejího otce. začíná to zapadat. jsem moc zvědavá, co bude příčinou dalšího výbuchu hněvu.

ten park je opravdu nádherný, vidíme nová a nová místa a stále se nemůžu vynadívat. jak je velký, to se snad nemůže vejít ani na největší pozemek Šokovaný  nebo jsou ty záběry tak šikovně udělané Aha
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty17/05/23, 08:09 pm

Nevím, jak vám mám poděkovat za tak bleskové reakce! Vždycky mi udělá takovou radost, když tu najdu od vás tak hezké komentáře Láska Strašně mě baví si číst vaše domněnky Pro Tebe Mockrát děkuju! Úsměv Pro Tebe Láska vážím si každého slova!

@Ludmila - Přesně, je děsivé, že se v okolí dějí takové věci. K tomu, jestli by někdo zemřel, kdyby viděl ducha - je možné, že se někdo až tak vyděsí, že třeba dostane infarkt nebo mrtvici, když je to něco až moc extrémního? U mladších lidí je to asi méně pravděpodobné, ale pořád tu nějaká možnost existuje - i když tady už je to velká náhoda, když se jedná o tolik lidí - pokud tedy zemřely všechny na stejnou věc. Carmillina reakce na ten chvalozpěv je fakt divná, i ty její řeči. O představě noční můry jako opravdové můry, co sedne na krk a hruď a dusí, jsem kdysi četla a od té doby si na to vždycky vzpomenu, když mám nějakou tu noční můru (bohužel docela často Vysmátý ).

@Havranice - Něco takového naznačovala i ta její matka, že „má křehké zdraví a je nervózní" - ale říkala taky, že je při smyslech, otázka je, jestli je to pravda. Někdo může trpět zároveň obojím, tělesnou i psychickou slabostí nebo nemocí... máš pravdu, že tím by se to dalo vysvětlit, ale jak říkáš, možná by to asi neodeznělo tak rychle? I když někdy psychika má velký vliv na nemoci a přímo je vyvolá a začnou se projevovat i tělesně, možná můžou i rychle ustoupit. Může to být jedna z teorií, i když by to asi bylo dost vzácné. Je taky pravda, že zámek stojí na dost odlehlém místě od vesnice, kde k tomu dochází Nevím Taky jsem se divila, jak snadno ji tam nechala ta matka, jen tak odjede a nechá ji u neznámých lidí. Že by za tím byla nějaká záminka, nebo je to jen náhoda? Všechno se v průběhu příběhu vysvětlí.

A mockrát děkuju za tak krásnou pochvalu!Láska Jsem ráda, pokud se mi podařilo nafotit různé záběry. Úsměv Zámek stojí na jednom pozemku (vyšel mi tam akorát zámek a říčka s padacím mostem a maličký kousíček k tomu) a park je zvlášť na největším pozemku, tuším, že 6x5, takže je tam dost místa, i tak má být podle knihy o hodně rozlehlejší, ale říkala jsem si, že se pokusím vystačit s tímto a namáčknout různé lokace na ten jeden pozemek. A protože jsou zvlášť, musím pořád simíky stěhovat sem a tam Zmatený Vysmátý ale nevadí. Jsem ráda, že to není ještě více pozemků (tedy prozatím), jiné příběhy mě nutí stěhovat na ještě více pozemků a nejtěžší jsou scény s hodně simy na jednom pozemku, to se mi pak hra odvděčí padáním SOS Ale tady to zatím jde. Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 15   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty22/05/23, 05:19 am

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA IV.  Její zvyky – loudání

Část 4/5

Dívaly jsme se z jednoho z dlouhých oken salonu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-956

...když do dvora přes padací most vstoupila postava poutníka, kterého jsem velmi dobře znala. Navštěvoval zámek zpravidla dvakrát ročně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-957

Byla to postava hrbáče s ostrými štíhlými rysy, které obvykle doprovázejí nějakou deformitu. Nosil černé vousy do špičky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-966

... usmíval se od ucha k uchu a ukazoval své bílé tesáky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1014

Byl oblečený v hnědé, černé a šarlatové barvě a měl více řemínků a pásků, než jsem dokázala spočítat, z nichž visely nejrůznější věci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-958

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-959

Za sebou vezl laternu magiku a dvě bedny, které jsem dobře znala, v jedné z nich byl salamandr a v druhé mandragora. Tyto příšery vždy rozesmávaly mého otce. Skládaly se z částí opic, papoušků, veverek, ryb a ježků, které byly vysušeny a sešity s velkou úhledností a překvapivým účinkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-962

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-964

Na opasku měl připevněné housle, kouzelnickou krabici, pár fleretů a masek; několik dalších záhadných pouzder viselo okolo něj a v ruce držel černou hůl s měděnými kroužky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-961

Jeho společníkem byl drsný vysoký štíhlý pes, který mu byl neustále v patách...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-967

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-968

...ale zastavil se až podezíravě u padacího mostu a za chvilinku začal žalostně výt.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-970

Mezitím ten šarlatán, stojící uprostřed nádvoří, pozvedl svůj groteskní klobouk a velmi obřadně se nám uklonil, složil své komplimenty velmi výřečně v příšerné francouzštině a němčině, která nebyla o moc lepší.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-973

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-972

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-975

Pak odepnul své housle a začal fidlat živou melodii, ke které zpíval s veselým nesouladem, tančil směšnými kroky a s čilostí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-978

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-979

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-980

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-982

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-983

... která mě i přes vytí toho psa rozesmála.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-971

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-976

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-984

Potom přistoupil k oknu s mnoha úsměvy a pozdravy, s kloboukem v levé ruce, houslemi pod paží a s plynulostí, že přitom ani nedýchal, odříkal dlouhý reklamní seznam všech svých dovedností a různých umění, které nám dal k našim službám...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-991

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-988

... a kuriozit a zábavy, které byly v jeho moci a které by mohl na naše přání předvést.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-989

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1013

„Milostivé dámy budou potěšeny, když si koupí amulet proti upírovi, který, jak jsem slyšel, se plíží jako vlk těmito lesy," řekl a pustil svůj klobouk na chodník.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1025

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-992

„Umírají na to napravo i nalevo a tady je kouzelný přívěsek, který nikdy nezklame; stačí přišpendlit na polštář a můžete se mu vysmát do tváře."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-995

Tyto přívěsky se skládaly z podlouhlých pruhů pergamenu s kabalistickými šiframi a diagramy.
Carmilla si jeden okamžitě koupila a já také.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-996

Díval se nahoru a my jsme se na něj pobaveně usmívaly; alespoň tak to mohu říct sama za sebe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-998

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1000

Jeho pronikavé černé oko, když vzhlížel k našim tvářím, jako by zachytilo něco, co na okamžik upoutalo jeho zvědavost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1035

V mžiku rozbalil kožené pouzdro plné nejrůznějších podivných malých ocelových nástrojů.
„Pohlédněte sem, má paní,“ řekl, ukázal to a oslovil mě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-986

„vyznávám, mezi jinými méně užitečnými věcmi, i umění zubního lékařství. Mor ať sebere toho psa!" vykřikl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1009

„Ticho, bestie! Vyje tak, že milostivé dámy sotva slyší slovíčko."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1008

„Vaše vznešená přítelkyně, slečna po vaší pravici, má ten nejostřejší zoubek — dlouhý, tenký, špičatý, jako šídlo, jako jehla; ha, ha!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1012

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1028

„Svým ostrým a dlouhým zrakem, když se dívám nahoru, jsem to zřetelně zahlédl...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1033

... no, kdyby to mělo náhodou slečně působit bolest, a já si myslím, že musí, tak jsem tady já...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1006

...tady je můj pilník, můj vrták, moje kleště; zakulatím a ztupím ho, bude-li si to milostivá paní přát...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-994

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1004

... už to nebude zub ryby, ale krásné mladé dámy, takové, jakou je."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1016

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1023

„Haló? Je mladá dáma nespokojená? Byl jsem příliš smělý? Urazil jsem ji?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1017

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1034

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1021

Ta mladá dáma skutečně vypadala velmi rozzlobeně, když se odtáhla od okna pryč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1039

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1040

„Jak se ten šarlatán opovažuje nás tak urážet? Kde je tvůj otec? Budu po něm požadovat nápravu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1044

„Můj otec by toho darebáka nechal přivázat k pumpě a zbičovat ho vozatajským bičem a spálit až na kost značkovacím železem na dobytek!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1041

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1042

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1043

Ustoupila od okna o jeden nebo dva kroky, posadila se...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1047

... a sotva toho provinilce ztratila z dohledu, když její hněv opadl stejně náhle, jako přišel, a postupně se vrátila ke svému obvyklému tónu a zdálo se, že zapomněla na toho malého hrbáče a jeho pošetilost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1046

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1049

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1051
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty22/05/23, 08:40 pm

Že by ten potulný hrbáč, komediant a obchodník v jedné osobě trefil hřebíček na hlavičku ? Ten vyjící pes by taky ledacos napovídal ... Ale že si koupila amulet proti upírům ? Jasně, nemusí to fungovat, a taky si tím třeba Carmilla jen dělá alibi Aha
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 16   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty28/05/23, 05:13 am

@Ludmila - Díky moc za krásný komentář! Úsměv  Láska  Perfektně shrnuto! Může na tom něco být, tolik věcí teď už svědčí v prospěch této teorie, i když je zvláštní, že by si taky koupila ten amulet (v tom případě právě jedině pro to alibi), co kdyby ale potom opravdu fungoval, jak by mohla vědět dopředu, jestli to funguje nebo ne?  Aha V tom případě má dost velkou odvahu něco takového riskovat.


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA IV.  Její zvyky – loudání

Část 5/5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1058

Můj otec byl toho večera bez nálady.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1059

Když vešel, řekl nám, že se stal další případ velmi podobný těm dvěma smrtelným, ke kterým nedávno došlo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1060

Sestra mladého rolníka na jeho panství, jen míli odtud, byla velmi nemocná, byla, jak to sama popsala, napadena téměř stejným způsobem a nyní  pomalu, ale jistě slábne.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1062

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1064

„To vše," řekl můj otec, „striktně odkazuje na přirozené příčiny. Tito chudáci se navzájem infikují svými pověrami, a tak se jim ve fantazii opakují obrazy hrůzy, které zamořily jejich sousedy.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1065

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1068

„Ale právě tato okolnost člověka strašně děsí," řekla Carmilla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1070

„Jak to?" zeptal se můj otec.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1067

„Tolik se bojím, když si představím, že vidím takové věci; Myslím, že by to bylo stejně špatné jako realita."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1071

„Jsme v božích rukou: nic se nemůže stát bez jeho svolení a pro ty, kdo ho milují, vše dobře dopadne."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1083

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1085

„On je náš věrný stvořitel; On nás všechny stvořil a postará se o nás."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1066

„Stvořitel! Příroda!" prohlásila mladá dáma v odpovědi mému laskavému otci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1076

„A tato nemoc, která napadá zemi, je přirozená. Příroda. Všechny věci pocházejí z Přírody – nebo ne? Všechny věci na nebi, na zemi a pod zemí jednají a žijí tak, jak Příroda nařídila? Myslím, že ano."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1075

„Doktor řekl, že sem dnes přijde," řekl můj otec po chvíli ticha.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1079

„Chci vědět, co si o tom myslí a co myslí, že bychom měli udělat lépe."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1091

„Lékaři mi nikdy nepřinesli nic dobrého," řekla Carmilla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1078

„Pak jsi tedy byla nemocná?" zeptala jsem se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1093

„Více nemocná, než jsi kdy byla ty," odpověděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1114

„Už dávno?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1098

„Ano, dávno. Trpěla jsem přesně touto nemocí; ale zapomněla jsem na všechno kromě své bolesti a slabosti, a ty nebyly tak zlé jako ty, které se utrpí u jiných nemocí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1107

„Byla jsi tedy tehdy velmi mladá?"
„Troufám si říct, že ano, už o tom víc nemluvme. Nechtěla bys ranit přítelkyni?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1082

Podívala se mi malátně do očí, láskyplně mě objala kolem pasu a vyvedla mě z pokoje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1118

Můj otec byl zaneprázdněn nějakými papíry u okna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1111

* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1123

„Proč nás tvůj otec rád děsí?" řekla hezká dívka s povzdechem a trochu se otřásla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1125

„To nedělá, drahá Carmillo, to je ta nejvzdálenější věc, na jakou by mohl pomyslet."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1126

„Bojíš se, nejdražší?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1147

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1127

„Velice bych se bála, kdybych se domnívala, že existuje nějaké skutečné nebezpečí, že budu napadena jako ti ubozí lidé."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1128

„Bojíš se zemřít?"
„Ano, každý se bojí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1130

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1131

„Ale zemřít, jak mohou milenci – zemřít spolu, aby mohli spolu žít."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1151

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1152

„Dívky jsou housenky, zatímco žijí na světě, aby se konečně staly motýly, až přijde léto; ale mezitím jsou tu červi a larvy, copak to nevidíš – každý se svými zvláštními sklony, potřebami a konstrukcí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1142

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1141

„Tak to píše monsieur Buffon v té své velké knize ve vedlejší místnosti."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1144

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1145

* * *

Později toho dne přišel doktor a byl nějakou dobu zavřený s tatínkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1154

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1155

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1157

Byl to dovedný muž přes šedesát let, nosil pudr a holil si svou bledou tvář, že ji měl hladkou jako dýni.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1159

On a papá vyšli z místnosti společně a slyšela jsem, jak se papá směje a povídá, když vyšli ven:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1160

„No, divím se tomu u tak moudrého muže, jako jste vy. Co říkáte na hipogryfy a draky?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1167

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1168

Doktor se usmíval, odpověděl a zavrtěl hlavou –
„Nicméně život a smrt jsou záhadné stavy a o zdrojích obou z nich víme jen málo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1169

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1166

A tak šli dál a už jsem nic víc neslyšela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1170

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1173

Tehdy jsem nevěděla, na co doktor narážel, ale myslím, že teď už to tuším.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-3128
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty28/05/23, 10:46 am

Bože, vypadá to na další smrt, a Carmilla si myslí, že je otec jen děsí ! A opět ty její podivné názory a myšlenky - zemřít, jak mohou milenci – zemřít spolu, aby mohli spolu žít - tedy snad znovu se zrodit jako někdo jiný, bytost s odlišnými potřebami, jak by svědčila další slova - červi a larvy, každý se svými zvláštními sklony, potřebami a konstrukcí ... ? Zajímal by mě názor toho doktora, patrně taky vidí příčinu těch úmrtí a nemocí v něčem spíše nadpřirozeném, jinak by se mu Lauřin otec nesmál ?
Mimochodem, stále se nemůžu vynadívat na to zařízení salonu - ten krb, obrazy, pohovky, skříńky, stolek s krajkovým ubrusem, a vlastně i v té hale se schodištěm jsou nádherné obrazy, a ta váza s květinami, všechno to dodává Tvému příběhu ten správný charakter ! *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty30/05/23, 03:24 pm

takže drahá Carmilla má ostré zoubky? a na modlení ji také moc neužije, v té době a těch krajích dost neobvyklé.. začíná to opravdu vypadat, že bude vampír (má oblíbená 'příšera'). ty její řeči jsou vážně podivné a nahání hrůzu. ale co si myslí Lauřin otec a proč se vysmívá lékaři? ten už asi ví, odkud vítr fouká. také by mě zajímala ta kniha od monsieur Buffon, o které Carmilla mluvila

mmch nevěděla jsem, co je hipogryf, tak jsem pohledala a koukám, že jsem tu bytost zrovna dnes zahlédla v Petrově příspěvku o hrách Úsměv
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 17   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty02/06/23, 07:54 am

Nevím, jak vám mám oběma poděkovat za tak krásné komentáře!  Láska  Pro Tebe  úplně mě to vždycky nabíjí motivací, když tu něco tak pěkného najdu.

@Ludmila - mám z ní stejný dojem, má nějaké převrácené hodnoty. Jestli se až tolik bojí? Těžko říct - přitom je pořád fascinovaná myšlenkou na to, že je pěkné s někým milovaným zemřít zároveň.. vždycky si vzpomenu na podivnou smrt Rudolfa Habsburského, syna Sissi a Františka Josefa, za jak divných okolností se zabil se svojí milenkou. Když se o tom jen tak zmíní, tak se to dá asi jakž takž pochopit, protože láska bývá iracionální, ale pořád o tom mluvit, nebo to dokonce udělat, to je za hranou. A mockrát děkuju za tak krásnou pochvalu toho vybavení! Hrozně moc si toho vážím  Láska vždycky mám radost, když se vám něco líbí. Kdyby vás zajímal některý konkrétní nábytek, stačí říct a podívám se do hry, odkud je.

@Havranice - opravdu tomu všechno zatím nasvědčuje  Šokovaný  že by to byla příšera z tvého avataru?  Mrkající Časem uvidíme, jestli je to tak, nebo se nás příběh snaží svést na falešnou stopu.  Moc pěkně shrnuto  *THUMBS UP*  Ty její řeči jsou strašné, Laura má opravdu výdrž, ale i když se ji snaží v tomhle blábolení zastavit, není to nic platné. Hipogryfové jsou nádherní, ale jde z nich i strach - super náhoda, že se zrovna na fóru objevili ve dvou tématech ve stejné době Vysmátý
A ta kniha od Buffona bude možná tato přírodovědná encyklopedie?  Ale nevím, jestli je tam ta pasáž Úsměv  
https://onlinebooks.library.upenn.edu/webbin/metabook?id=buffonnaturalhistory
mám ráda, když se v příběhu objeví zmínky o reálných knihách nebo událostech nebo třeba známých místech. A tady informace o autorovi, kdyby to někoho zajímalo:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Georges_Louis_Leclerc_de_Buffon

A přesně jak píšete, něco takového mi taky vyplývá z té konverzace s doktorem, je dost nezvyklé, když se doktor zmíní o něčem nadpřirozeném, tedy pokud se zrovna o tomto bavili Úsměv tak se nedivím, že věecky založený Lauřin otec se tomu směje, taky by se mi nechtělo věřit, kdyby něco takového doktor říkal mně  Úsměv



Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA V.  Podivuhodná podobizna

Část 1/2

Tohoto večera přijel z Gratzu vážný snědý syn čističe obrazů, s koněm a povozem naloženým dvěma velkými bednami, v každé z nich měl mnoho obrazů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1174

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1178

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1177

Byla to cesta dlouhá třicet mil, a kdykoli dorazil k zámku nějaký posel z našeho malého hlavního města Gratz, scházeli jsme se kolem něj v hale, abychom si vyslechli novinky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1180

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1181

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1179

Tento příjezd způsobil v našich odlehlých pokojích docela velkou senzaci. Bedny zůstaly v hale a posla se ujali sluhové, dokud nesnědl svou večeři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1182

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1183

Potom s pomocníky a vyzbrojený kladivem, dlátem a šroubovákem se s námi setkal v hale, kde jsme se shromáždili, abychom byli svědky vybalování beden.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1184

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1188

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1186

Carmilla nečinně seděla a dívala se, zatímco jeden po druhém vycházely na světlo staré obrazy, téměř všechny byly portréty, které prošly procesem renovace.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1240

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1241

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1247

Moje matka pocházela ze staré maďarské rodiny a většina těchto obrazů, které měly opět být dány na svá místa, se k nám dostala společně s ní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1199

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1190

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1192

Můj otec měl v ruce seznam, ze kterého četl, zatímco umělec vytahoval obrazy s odpovídajícím číslem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1195

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1196

Nevím, jestli ty obrazy byly velmi dobré, nepochybně ale byly velmi staré a některé z nich také velmi zajímavé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1197

Z velké části měly tu přednost v tom, že jsem je nyní viděla, to mohu říci, vůbec poprvé; protože kouř a prach času je téměř zničily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1198

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1200

„Je tu jeden obraz, který jsem ještě neviděl," řekl můj otec. „V jednom rohu nahoře je jméno, jak jsem jen trochu mohl rozluštit, ‚Marcia Karnstein‘ a datum ‚1698‘; a jsem zvědavý, jak to s ním dopadlo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1204

Vzpomínala jsem si na něj; byl to malý obrázek, asi půldruhé stopy vysoký a téměř čtvercový, bez rámu; ale věkem byl tak zčernalý, že jsem na něm nemohla nic rozeznat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1203

Umělec jej nyní vytáhl se zjevnou hrdostí. Bylo to naprosto nádherné; bylo to až zarážející; zdálo se, jako by ten obraz žil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1205

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1206

Byla to podobizna Carmilly!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1207

„Carmillo, drahá, tady se stal úplný zázrak. Tady na tom obrázku jsi to ty, jako živá, usmíváš se, jen promluvit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1208

„Není to krásné, papá? A vidíš, dokonce je tu i to malé znaménko na jejím krku.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1209

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1214

Můj otec se zasmál a řekl: „Jistě je to podivuhodná podobizna...“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1213

...ale odvrátil pohled a k mému překvapení to vypadalo, že ho to zasáhlo jen trochu, a pokračoval v rozhovoru s čističem obrazů, který byl také něco jako umělcem, a rozmlouval s velkými znalostmi o portrétech nebo jiných dílech, které jeho umění právě přivedlo do světla a barev...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1215

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1219

...zatímco já jsem byla čím dál tím víc ztracena v úžasu, čím déle jsem se na obrázek dívala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1220

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1216

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1218

„Dovolíš mi pověsit si tento obrázek v mém pokoji, papá?" zeptala jsem se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1222

„Jistě, drahá," řekl s úsměvem, ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1223

... „jsem velmi rád, že si myslíš, že je to až tak podobné."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1210

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1224

„Musí to být ještě krásnější, než jsem si myslel, pokud tomu tak je."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1211

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1226

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1227

Mladá dáma tuto pěknou řeč nebrala na vědomí, zdálo se, že ji ani neslyší. Opírala se do sedátka, její jemné oči pod jejich dlouhými řasami na mě zadumaně zíraly a usmívala se jako v jakémsi vytržení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1231

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1229

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1230

„A nyní můžete zcela jasně přečíst to jméno, které je napsáno v rohu. Není to Marcia; vypadá to, jako by bylo vyvedeno ve zlatě. To jméno zní Mircalla, hraběnka z Karnsteinu, a toto tady je malá korunka nad a pod nápisem A.D. 1698. Já pocházím z rodu Karnsteinů; tedy mamá pocházela."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1235

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1236

„Ach!" řekla ta dáma malátně: „Myslím, že já také, je to velmi dávný původ, velmi starý. Žijí teď ještě nějací Karnsteinové?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1238

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1239

„Věřím, že už žádní, kteří by  nesli to jméno. Domnívám se, že rodina byla zničena v nějakých občanských válkách už v dávných dobách, ale ruiny hradu jsou jen asi tři míle daleko odtud.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1245

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1248

„Jak zajímavé!" řekla mdle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1244

„Ale podívej, jaký to krásný měsíční svit!" Pohlédla skrz dveře haly, které zůstaly trochu pootevřené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1242

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1246

„Co tak projít se trochu po nádvoří a podívat se dolů na cestu a řeku?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1234

„Je to přesně jako ta noc, kdy jsi k nám přišla," řekla jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1249

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1250

Povzdechla si; usmívajíc se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1243

Vstala a obě s paží kolem pasu té druhé jsme vyšly ven na chodník.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1251

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Carmilla-1253
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty02/06/23, 08:59 pm

Je to velmi zvláštní - ta podoba, i ta jména - Carmilla - Mircalla Šokovaný Teď mi to spíš připomíná Věc Makropulos, člověk po tajemném elixíru nestárne a neumírá, ale věčný život se časem může omrzet ... A ta procházka při měsíčku by mohla být krásná, jen bych přece jen měla o Lauru strach ... Nevím
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 33 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 33 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: