Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next
AutorZpráva
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 18   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty07/06/23, 06:01 am

@Ludmila - hrozně moc děkuju za komentář, Ludmi Úsměv  Pro Tebe    zajímavá úvaha  *THUMBS UP*  už se moc těším, až vše postupně odkryje další děj, ještě to bude nějakou tu chvilku trvat   Mrkající


Sama tomu nemůžu uvěřit, ale toto je už 200. kapitola těchto příběhů, kterou postuju na fórum! Původně jsem si myslela, že začnu a taky skončím Vánoční koledou, že prostě udělám jen ten jeden příběh. Později jsem si ale uvědomila, jak mě to baví a když jsem narazila na další příběhy, které by šly zpracovat, řekla jsem si, že se pustím ještě do nich. To jsem si ale myslela, že budou vycházet úplně nepravidelně (třeba jeden za půl roku) a ne že se z toho stane můj koníček, kterému se budu věnovat skoro každý den  Chichichi  Červenám se   Chci vám všem, co mi sem píšete tak krásnou odezvu, hrozně moc poděkovat za to, že čtete a motivujete tuto tvorbu.  Pro Tebe  Každý jednotlivý komentář pro mě strašně moc znamená, to se nedá ani slovy vypovědět  Pro Tebe
Doufám, že vás to zatím baví a snad bude bavit i nadále, uvidíte, jak vám ty příběhy sednou. Dokud budu cítit, že to má smysl, tak bych v tom ráda pokračovala dál. Ještě jednou vám všem moc děkuju za krásnou podporu, moc si jí vážím!  Pro Tebe


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA V.  Podivuhodná podobizna

Část 2/2

V tichosti jsme pomalu scházely k padacímu mostu, kde se před námi otevřela nádherná krajina.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1252

„Takže jsi myslela na tu noc, kdy jsem sem přišla?" skoro zašeptala. „Jsi ráda, že jsem přišla?"
„Jsem tím nadšena, drahá Carmillo," odpověděla jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1254

„A požádala jsi, aby ten obrázek, o kterém si myslíš, že je jako já, pověsili ve tvém pokoji," zamumlala s povzdechem....

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1255

... přitáhla mě za pas blíže a nechala svou hezkou hlavu, aby klesla na mé rameno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1257

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1259

„Jak jsi romantická, Carmillo," řekla jsem. „Kdykoli mi vyprávíš svůj příběh, sestává hlavně z nějaké velké romance."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1264

Tiše mě políbila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1261

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1260

„Jsem si jistá, Carmillo, že jsi byla zamilovaná; že přímo v tuto chvíli probíhá nějaká srdeční záležitost.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1263

„Nikoho jsem nemilovala a nikdy nebudu," zašeptala...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1262


...„pokud by to nemělo být s tebou."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1265

Jak krásně vypadala v měsíčním světle!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1268

Plachý a zvláštní byl pohled...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1269

...kterým rychle skryla svou tvář do mého krku a vlasů, s bouřlivými vzdechy, až se zdálo, že téměř vzlyká; a vtiskla mi ruky tu svou, která se chvěla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1277

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1279

Její hebká tvář na té mé žhnula.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1276

„Miláčku, miláčku," mumlala, „já žiju v tobě; a ty bys pro mne zemřela, tak moc tě miluji."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1278

Škubla jsem sebou od ní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1280

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1272

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1285

Dívala se na mě očima, ze kterých vyšel všechen oheň, všechen význam, a bezbarvou a apatickou tváří.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1286

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1287

„Je ve vzduchu mráz, drahá?" řekla ospale. „Skoro se třesu; zdál se mi snad sen? Pojďme dovnitř. Pojď; pojď; pojď dovnitř."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1288

„Vypadáš nemocně, Carmillo; trochu jako na omdlení. Určitě si musíš dát trochu vína,“ řekla jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1289

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1290

„Ano. Dám si. Už je mi lépe. Za pár minut už budu docela v pořádku. Ano, dej mi trochu vína,“ odpověděla Carmilla, když jsme se blížily ke dveřím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1292

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1293

„Podívejme se na chvíli ještě jednou; možná je to naposledy, co s tebou vidím měsíční svit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1296

„Jak se teď cítíš, drahá Carmillo? Je ti opravdu lépe?" ptala jsem se.
Začínala jsem se obávat, aby ji nepostihla ta podivná epidemie, o které říkali, že řádí v zemi kolem nás.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1298

„Papá by byl nesmírně zarmoucen," dodala jsem, „kdyby si myslel, že ses někdy cítila i jen malinko nemocná, aniž bys nám to okamžitě dala vědět. Máme blízko sebe velmi šikovného doktora, toho lékaře, který byl dnes s tatínkem.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1299

„Jsem si jistá, že takový je. Vím, jak jste všichni laskaví; ale, milé dítě, už je mi zase docela dobře. Nikdy mi nic není, jen taková malá slabost."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1301

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1305

„Lidé říkají, že jsem slabá; nejsem schopna námahy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1306

...sotva dojdu tak daleko jako tříleté dítě: a tu a tam ta trocha síly, kterou mám, zakolísá a pak se se mnou stane to, co jsi právě viděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1304

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1307

Ale po tom všem se zase dám velmi snadno do pořádku; za chvíli jsem už úplně sama sebou. Podívej, jak jsem se vzchopila."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1300

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1308

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1303

To skutečně vzchopila; a ona a já jsme spolu hodně mluvily a byla velmi živá...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1319

...a zbytek toho večera uplynul, aniž by se opakovalo to, čemu jsem říkala její zaslepená láska. Mám na mysli její bláznivé řeči a pohledy, které mě přiváděly do rozpaků a dokonce i děsily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1320

Té noci však došlo k události, která dala mým myšlenkám zcela nový směr a zdálo se, že vybičovala i Carmillinu malátnou povahu k momentální energii.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3121
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty07/06/23, 08:58 pm

Vidíš, Hellohello, a já bych ani neřekla, že už je to 200. díl, s Tvými příběhy ten čas nějak letí, chtělo by to nějakou oslavu ! Mrkající Našla sis moc krásný koníček, kterým určitě nejen mně krátíš volný čas, vždycky se těším na pokračování ! *BRAVO* *BRAVO*
Ale ještě k novému dílu - ten Carmiliin "záchvat" je velice podivný, vypadalo to dokonce trochu, jako by snad z těch objetí čerpala z Laury energii ?! A co se asi ještě stane v onu noc ? To napětí mezi jednotlivými díly je perfektní, jako když člověk čte detektivku po malých kouscích ! *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty11/06/23, 11:41 pm

Laura je statečná, já bych se té kamarádky bála, ty její výroky opravdu člověka děsí. ale kdo ví, co s mladou dívkou udělá samota a absence přátel z řad vrstevníků, nejspíš má Carmilla kromě svého osobního kouzla (které tedy 'simí herečka' vystihuje naprosto perfektně) v sobě i kus něčeho, co Laura dlouhou dobu postrádala, a kvůli čemu přehlíží ty podivné vrtochy. pořád mi tam naskakuje asociace s dcerou generála, také měla 'milého společníka', ze kterého se vyklubal démon, jak psal generál v dopise. jak trefně napsala Ludmila, naštěstí víme, že Laura přežije, ačkoli to bude jistě napínavé..

příběh je velmi zajímavý a perfektně zpracovaný, těším se na každý další díl Andílek
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 19   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty12/06/23, 07:02 am

@Ludmila - děkuju mooc, Ludmi  Pro Tebe  Láska moc mě tvoje slova potěšila  Pro Tebe  A taky mi ten čas hrozně letí a nepřipadá mi to jako až tak dlouhá doba Úsměv   Carmillin záchvat byl opravdu divný, jak potom přišel zlom ze vteřiny na vteřinu, jako by si ani nepamatovala ten svůj výbuch vášně nebo čeho to...  přitom jakmile se dostala domů, zase ji to přešlo a nabrala sílu Aha  je to fakt podivná nemoc, jak to nazvala ta její matka. Už se moc těším, až se posuneme s příběhem dál a více se nám toho objasní Úsměv

@Havranice - přesně jak píšeš, mám to stejně, já bych se takové kamarádky taky bála. Minimálně bych se s ní necítila vůbec dobře, Laura s ní má ještě dost trpělivosti, i když jí to taky není příjemné. Škoda, že nemohla přijet i ta generálova dcera, musí být těžké bydlet na tak opuštěném místě. Myslím, že zrovna mně by to tolik nevadilo, ale většině lidí asi ano - a určitě to má na lidi žijící na takovém místě zásadní vliv. Že by něco bylo na tom generálově dopise? Možné to samozřejmě je, jsou tu určité spojitosti a dalo by se to tak vyložit  *THUMBS UP*  uvidíme, jak se příběh rozplete a jestli v tom hraje generálův dopis taky nějakou roli. Moc ti děkuju za super komentář!  Pro Tebe  Láska


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA VI.  Velice podivná agónie

Část 1/2

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1321

Když jsme vešly do salonu a posadily se ke kávě a čokoládě, ačkoli Carmilla si nic nevzala, zdála se být opět docela sama sebou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1324

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1325

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1326

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1330

... a madame a mademoiselle De Lafontaineová se k nám připojily a uspořádaly malý karetní večírek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1332

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1333

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1334

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1340

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1344

... během kterého přišel papá, aby si dal to, co nazýval svým „čajem“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1341

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1342

Když hra skončila, posadil se vedle Carmilly na pohovku a trochu úzkostlivě se jí zeptal, zda od jejího příjezdu už slyšela od své matky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1369

Odpověděla: „Ne."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1349

Pak se zeptal, zda ví, kam by jí mohl v současnosti být doručen dopis.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1366

„To nemohu říct,“ odpověděla dvojsmyslně, „ale přemýšlela jsem o tom, že vás opustím; už jste ke mně byli příliš pohostinní a příliš laskaví."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1362

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1346

„Přinesla jsem vám nekonečně mnoho potíží a zítra bych si přála vzít kočár a jet za ní...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1371

...vím, kde ji nakonec najdu, i když se vám to ještě neodvažuji říci."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1363

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1364

„Ale o něčem takovém se vám nesmí ani zdát," zvolal můj otec k mé velké úlevě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1355

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1357

„Nemůžeme si dovolit o vás takto přijít, a nedám souhlas k tomu, abyste nás opustila, jedině pod dohledem vaší matky, která byla tolik dobrá, že souhlasila s tím, že s námi zůstanete, dokud se ona sama nevrátí. Byl bych docela šťasten, kdybych věděl, že jste od ní slyšela: ale dnes večer jsou zprávy o postupu záhadné nemoci, která napadla naši čtvrť, ještě znepokojivější; a má krásná návštěvnice, sám cítím velkou zodpovědnost, která je teď bez pomoci rad od vaší matky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1347

„Ale udělám to nejlepší, co budu moci; a jedna věc je jistá, že vás nesmí ani napadnout opustit nás bez jejího jasného vedení v tomto ohledu. Příliš bychom trpěli, kdybychom se s vámi měli rozejít, abychom s tím jednoduše souhlasili."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1358

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1359

„Děkuji vám, pane, tisíckrát za vaši pohostinnost," odpověděla a stydlivě se usmála. „Byli jste na mě všichni příliš laskaví; zřídkakdy jsem byla v celém svém životě předtím tak šťastná jako ve vašem krásném zámku, pod vaší péčí a ve společnosti vaší drahé dcery.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1372

A tak jí galantně, svým staromódním způsobem, políbil ruku, usmíval se a byl potěšený její krátkou řečí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1376

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1373

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1377

* * *

Doprovodila jsem Carmillu jako obvykle do jejího pokoje...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1378

...sedla jsem si a povídala si s ní, zatímco se připravovala do postele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1385

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1379

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1380

„Myslíš," řekla jsem nakonec, „že se mi někdy plně svěříš?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1383

S úsměvem se otočila, ale neodpověděla, jen se na mě dál usmívala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1386

„Neodpovíš na to?" řekla jsem. „Nemůžeš odpovědět příznivě; Neměla jsem se tě ptát."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1398

„Měla jsi právo se mě zeptat na toto, nebo na cokoli jiného. Ty ani nevíš, jak jsi mi drahá, ani bys nedokázala vymyslet tajemství, které by bylo příliš velké."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1401

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1390

„Ale jsem pod přísahou, žádná jeptiška není ani napůl pod tak strašnou přísahou, a já se ještě neodvažuji vyprávět svůj příběh, dokonce ani tobě."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1391

„Blíží se čas, kdy budeš vědět o všem. Budeš mě považovat za krutou, velmi sobeckou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1393

...ale láska je vždy sobecká; čím vášnivější, tím sobečtější."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1388

„Jak moc jsem žárlivá, to ani nemůžeš vědět. Musíš jít se mnou, milovat mě až k smrti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1387

...nebo mě nenávidět a přesto jít se mnou a nenávidět mě i skrz smrt a po ní. V mé apatické povaze neexistuje slovo jako lhostejnost.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1400

„Teď, Carmillo, budeš zase povídat ty své divoké nesmysly," řekla jsem spěšně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1399

„Já ne, malý hlupáček, jakým jsem, plný rozmarů a fantazií...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1403

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1389

... pro tvé dobro budu mluvit jako mudrc. Byla jsi někdy na plese?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1395

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1396

„Ne; jak mluvíš jako o překot. Jaké je to? Jak okouzlující to musí být."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1392

„Už jsem to skoro zapomněla, bylo to už před lety."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1402

Smála jsem se. „Nejsi tak stará. Tvůj první ples mohl být zapomenut jen stěží.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1404

„Vzpomínám si na to všechno – s námahou. Vidím to všechno, jako potápěči vidí, co se děje nad nimi, skrz médium, husté, vlnící se, ale průhledné."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1408

„Té noci se stalo něco, co ten obraz v mysli zmátlo a jeho barvy vybledly. Byla jsem téměř zavražděna ve své posteli, byla jsem zraněna tady,“ dotkla se svého ňadra, „a od té doby jsem už nikdy nebyla jako dřív."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1409

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1410

„Byla jsi blízko smrti?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1416

„Ano, velmi – krutá láska – divná láska, která by mi vzala život. Láska bude mít své oběti. Žádná oběť bez krve."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1412

„Pojďme teď spát; Cítím se tak líně. Jak mohu teď vstát a zamknout dveře?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1406

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1407

Ležela se svýma drobnýma rukama zabořenýma do bohatých vlnitých vlasů a podloženýma pod tváří, se svou malou hlavinkou na polštáři a její třpytivé oči mě sledovaly, kamkoli jsem se hnula, s jakýmsi plachým úsměvem, který jsem nedokázala rozluštit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1417

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1411

Popřála jsem jí dobrou noc a vyplížila jsem se z pokoje s nepříjemným pocitem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1413

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1418
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty12/06/23, 07:49 pm

Carmilla mě děsí čím dál víc - ty řeči o smrti a lásce zároveň, potom nějaké zranění na plese, na který si však téměř nevzpomíná, a navíc, co vlastně jí a pije ? Už zase je tu totiž zmínka o tom, že si nic z občerstvení nevzala Aha A že chce tak náhle odjet za matkou, to je taky dost podivné Nevím
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty16/06/23, 10:32 pm

Páni, ten příběh je naprosto úžasný Láska zrovna jsem dočetla až do konce a nemůžu se dočkat pokračování! Carmilla mě neobyčejně děsí... Zmatený

Jinak znova musím obdivovat dům a okolí... ta mlha a ty detaily, to je neuvěřitelné Láska Láska muselo ti to dát hrozně moc práce, sehnat všechny potřebné downloady a všechno okolo a to že musíš všechny simíky stěhovat pořád i třeba za cenu pádu hry, dáváš si na tom opravdu záležet a i proto z toho máme všichni tak úžasný zážitek Láska moc děkuji za tak zajímavý příběh, který si díky tobě můžeme přečíst Láska Láska

A ta scéna s nehodou kočáru Šokovaný nestačila jsem valit oči Šokovaný upřímně nechápu proč ji matka chtěla nechat ve vesnici, když jí otec Laury nabízel svůj dům... celé je to nějaké podivné. Navíc to skoro ani nevypadalo, že by měla svoji dceru skutečně ráda, bylo to takové celé podivně strojené... ta paní se mi moc nelíbila, nechala jí tam jen tak, dokonce ani nepočkala až se zase probudí... podivná osoba, byť elegantní Aha a co teprve ta divná, ošklivá žena, co zůstala sedět v kočáře... co jen může být zač? Zmatený a ti muži vypadali opravdu děsivě, co to jen mohlo být za družinu... bojím se s kým máme vlastně opravdu tu čest Zmatený samé otázky ohledně té dívky a účelu jejich cesty... nějak se mi to všechno nezdá... možná to bylo všechno nakamuflované? Jsem neuvěřitelně zvědavá na rozzuzlení! Láska

Takže ta dívka je ta co naši vypravěčku kdysi vyděsila v posteli a považovala ji za přízrak! To je neuvěřitelné! Začínám mít pocit, že se tam opravdu děje něco hodně moc zvláštního... jinak ta dívka se chová k naší hrdince nějak až moc vlídně, něco mi na tom nesedí... na tehdejší dobu přeci jen nebylo tradiční, aby se každý hned po prvním setkání s někým takhle "mazlil". Ano sice je spojuje ten sen, ale stejně je to divné Aha a je zvláštní že na to jak se k ní chová familiérně jí nechce nic říct o svém původu, to moc nevypovídá o frázi "blízké přítelkyně". Něco je na ní opravdu divného a Laura to vlastním způsobem ví Zmatený

Nevím proč ale Carmilla mi připomíná nějakou sirénu nebo co, doslova Lauru svádí vlastním způsobem a ona jí podléhá... ty její slova... „Jsi moje, budeš moje, ty a já jsme navždy jedno.“... být Laurou tak zdrhám, pokud by to bylo možné... a je divné, že Carmilla vůbec nic nejí. Je snad upírem nebo něčím takovým? I když kdyby byla upír, pak by nezvládala být na slunci, ale... je to divné všechno mám hlavu jak vrtulník z toho Zmatený proč jí vadil ten zpěv na pohřebním průvodu... ta náhodná úmrtí dívek kolem... mám pocit, že v tom má určitě prsty... myslím, že ten hrbáč se určitě trefil a pes jistojistě nevyl jen tak pro nic za nic Aha

Ten starý obraz na kterém je žena podobná Carmille je moc krásný a děsivý zároveň a to Carmillino chování... ani se nenamáhala se na něj jít podívat. Řekla bych, že na obrazu je opravdu ona Aha

„Miláčku, miláčku," mumlala, „já žiju v tobě; a ty bys pro mne zemřela, tak moc tě miluji." tyhle slova mě děsí *BYE* Zmatený a co teprve teď to její vyprávění o tom, jak "málem zemřela" nebo se naopak proměnila v to čím je teď... docela se bojím toho, jak mluví o svém odchodu... jistě to bude mít nějaké následky, i když víme, že Laura její odchod přežije, stejně z toho mám strach... zároveň se však děsím až budeme moudřejší Andílek

Zkrátka Hello, moc se těším na další dílek Láska Láska je to čím dál tím víc napínavé a o to spíš, že jsem teď měla tak velký nášup dílků už se nemůžu dočkat pokračování Láska jak jen tohle celé dopadne...



Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 20   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty18/06/23, 08:52 am

@Ludmila - děkuju za krásný komentář a neustálou podporu, moc pro mě znamená, když tady najdu od tebe pokaždé komentář Úsměv Láska  Pro Tebe  Taky z ní mám hrozně nepříjemný dojem, řeči o smrti jsou mi protivné a je zvláštní, že si moc nevzpomíná na ten ples, že by to způsobilo to zranění a třeba šok? A je pravda, že jídlu taky moc nedá, už se o tom zmiňovali několikrát. A o tom odjezdu - vzpomínám si, že na mě osobně to kdysi při čtení dělalo dojem, že to jen tak plácla. Protože se s ní zrovna Lauřin tatínek začal bavit o tom, kde najde tu její matku, tak si myslím, že to řekla jen tak, aby se už na nic nevyptával. Ale opravdu těžko říct v tomto momentu, může to být všechno jinak, třeba se cítí už dost zotavená na to, aby odjela a nechce už obtěžovat, jak říká. Je od nich pěkné, že se jí takto ujali v nouzi, měla štěstí, že se dostala do dobré rodiny.

@Lucisab - děkuju moc, že jsi věnovala tolik času dočtení všech kapitol až sem, není lehké číst takové množství a určitě to muselo zabrat moc času  Pro Tebe  Láska  mám pokaždé velkou radost, když tady najdu od tebe komentář Úsměv a díky za tak dlouhé okomentování toho děje Úsměv ráda si vždycky čtu, jaké to na vás udělalo dojmy a co si o tom myslíte. Dobrá připomínka k tomu kočáru, kdo mohla být ta divná žena v kočáře, jak říkali? To bylo dost záhadné. Pro mě je v tomto bodě příběhu nepředstavitelné, jak tam mohla ta dáma Carmillu nechat jen tak a jet dál. Pokud jde o něco až tak životně důležitého, jak tvrdila, tak prostě musela, ale já si to neumím představit, co by to mohlo být, abych tam nechala svoje zraněné dítě. A celá ta družina vypadala divně, to je pravda.. Carmilla určitě pochází z nějakého podivného prostředí. Popsala jsi to přesně, chová se k Lauře až mazlivě, to je docela nezvyklé. Siréna (nebo i upír) zní perfektně výstižně, vždycky ji úplně až svádí v takovém záchvatu náklonnosti a pak to z ní najednou vyprchá. Ty její řeči jsou dost hrozné a líbí se mi, že Laura na to má přibližně takový pohled jako my dneska, taky jí to připadá divné. Úsměv  Děkuju hrozně moc za tak milou pochvalu! Vždycky mě to nabije motivací a mám chuť hned zapnout hru a pustit se do toho Úsměv strašně moc si vážím tak krásných slov!  Láska  Pro Tebe  ještě jednou moc díky. Mám velkou radost, když se vám to líbí, pak mám pocit, že to má nějaký smysl Úsměv  Láska a pro mě je radost tyhle příběhy pro vás dělat.


Tak jdu honem přidat další díl Úsměv  hezkou neděli, pěkně si odpočiňte.


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA VI.  Velice podivná agónie

Část 2/2


Často jsem si říkala, jestli naše krásná návštěvnice někdy odříkává své modlitby. Rozhodně jsem ji nikdy neviděla na kolenou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3094

Ráno nepřicházela dolů, dokud naše rodinné modlitby neskončily, a večer nikdy neopustila salon, aby se zúčastnila našich krátkých večerních modliteb v hale.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1312

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1317

Kdyby se nestalo, že to při jednom z našich neopatrných rozhovorů náhodně vyšlo najevo, že byla pokřtěna, pochybovala bych, že je vůbec křesťanka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1328

Náboženství bylo téma, o kterém jsem ji nikdy neslyšela promluvit ani slůvko. Kdybych znala svět lépe, toto konkrétní zanedbání nebo antipatie by mě tolik nepřekvapily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3023


* * *

Preventivní opatření nervózních lidí jsou nakažlivá a osoby podobného temperamentu je po čase docela jistě začnou napodobovat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3057

Osvojila jsem si Carmillin zvyk zamykat dveře ložnice a vzala jsem si do hlavy všechna její rozmarná znepokojení ohledně půlnočních vetřelců a slídících vrahů. Také jsem přijala její preventivní opatření, že jsem prováděla krátkou prohlídku pokoje, abych se ujistila, že tu není „usídlen“ žádný číhající vrah nebo lupič.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1419

Po těchto moudrých opatřeních jsem vlezla do své postele a usnula. V mém pokoji svítilo světlo. Byl to starý zvyk velmi raného data a nic mě nemohlo zlákat k tomu, abych se ho zbavila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1420

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1421

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1422

Takto opevněná mohu odpočívat v pokoji.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1423

Ale sny procházejí kamennými zdmi, osvětlují tmavé místnosti nebo zatemňují ty světlé a osoby z nich vycházejí a vcházejí do nich, jak chtějí, a smějí se zámečníkům.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3149

Té noci se mi zdál sen, který byl začátkem velice podivné agónie.
Nemohu ho nazvat noční můrou, protože jsem si byla zcela vědoma toho, že spím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3152

Ale byla jsem si stejně tak vědoma toho, že jsem ve svém pokoji a ležím v posteli, přesně tak, jak jsem ve skutečnosti ležela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1424

Viděla jsem, nebo se mi zdálo, že jsem viděla, pokoj a jeho nábytek přesně tak, jak jsem ho viděla naposled, až na to, že byl velmi tmavý, a zahlédla jsem něco, co se pohybovalo kolem nohou postele, a co jsem zpočátku nedokázala přesně rozlišit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1425

Brzy jsem ale viděla, že je to zvíře černé jako saze, které připomínalo monstrózní kočku. Zdálo se mi dlouhé asi čtyři nebo pět stop, protože měřilo stejně jako celá délka koberce před krbem, když přes něj přecházelo...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1426

...a pokračovalo to chůzí sem a tam, se zlověstným neklidem šelmy v kleci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1427

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1428

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1429

Nemohla jsem vykřiknout, i když, jak možná předpokládáte, jsem byla vyděšená.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3157

Její tempo se zrychlovalo a místnost rychle tmavla a tmavla a nakonec byla tak temná, že jsem z ní už neviděla nic než její oči.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1430

Cítila jsem, jak to lehce vyskočilo na postel.
Ty dvě široké oči se přiblížily k mé tváři a najednou jsem ucítila bodavou bolest, jako by se mi dvě velké jehly, jeden nebo dva palce od sebe, zapíchly hluboko do prsou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1432
 
Probudila jsem se s výkřikem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1435

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1437

Místnost byla osvětlena svíčkou, která tam hořela celou noc...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1438

... a já jsem spatřila ženskou postavu stojící u nohou postele, trochu napravo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1440

Měla na sobě tmavé volné šaty a vlasy měla rozpuštěné, že jí pokrývaly ramena. Blok kamene by nemohl stát klidněji. Nebylo na ní ani sebemenší zachvění kvůli dýchání. Jak jsem na to zírala, zdálo se, že postava změnila své místo a byla nyní blíž ke dveřím...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1441

... pak se blízko ní otevřely dveře a odešlo to.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1442

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1443

Teď se mi teprve ulevilo a mohla jsem dýchat a hýbat se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3058

Moje první myšlenka byla, že Carmilla na mě sehrála nějaký trik a že jsem zapomněla zajistit dveře.  Spěchala jsem k nim...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1444

... a zjistila jsem, že jsou jako obvykle zamčené zevnitř.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1445

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1446

Bála jsem se je otevřít — byla jsem zděšená.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1447

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1450

Skočila jsem do postele...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1451

... zakryla si hlavu peřinami a ležela jsem tam více mrtvá než živá až do rána.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1449

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3044
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty18/06/23, 10:13 am

Ajaj, tak jsem zase v koncích, co se to vlastně děje? Mám bohužel osobní zkušenost se spánkovou paralýzou, dnes je to velmi dobře vědecky vysvětlený fenomén, ale v době našeho příběhu si to lidé neuměli vysvětlit, takže vznikly legendy o nočních můrách. Lauře se mohlo stát to samé, jenže.. Carmilla se nemodlí? V té době asi neobvyklé a připomíná mi to verš z mého oblíbeného muzikálu, "ne, nikde žádné kříže, ten bohatý pan kníže se učí od Paříže a moc se nemodlí". Ten kníže byl Dracula. A teď by mě velice zajímalo, jestli Laura bude mít nějaké "zranění na srdci", ale vsadila bych se, že ano..
Příběh mě velmi baví a uvědomila jsem si, že vlastně od začátku nevím, do jakého žánru patří. Když si koupím nebo půjčím knihu, tak většinou vím, do čeho jdu (a science fiction i fantasy mám ráda), ale tady mám pořád tendence hledat racionální vysvětlení. Ale čím dál více jsem přesvědčena, že se ještě podíváme na Carmilliny ostré zoubky..
Ta kočka byla nádherná, až uhrančivá, stejně jako Carmilla. Ačkoli bych čekala spíše netopýra Vysmátý 🦇
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty18/06/23, 10:59 am

Páni Šokovaný Šokovaný četla jsem dílek při snídani a nestačím opět valit oči Šokovaný z toho snu by mě kleplo, snad se Laura nepromění v to samé, čím je Carmilla Zmatený je tedy upírem nebo něčím jiným? A jak se vzdalovala skrz dveře co byly zamčené Šokovaný hrůza a děs... a že se nemodlí, to musí určitě něco znamenat Zmatený moc se těším na pokračování, i když se trochu obávám co přinese Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty18/06/23, 08:56 pm

No, tak to asi nebyl dobrý nápad, přečíst si nový dílek před spaním, že ano ... Lauře se vlastně zopakoval zážitek z dětství, jen u toho byla ta děsivá "kočička", patrně související s Carmillinou noční podobou Aha Podle pověstí mívaly noční můry podobu kočky, která lehávala postiženému v noci na prsou a tak z něj získávaly životní sílu, tak že by přece jen ???
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty19/06/23, 06:08 pm

Moc vám všem děkuju za tolik krásných příspěvků!  Pro Tebe  Láska   vždycky mi to udělá hroznou radost, když se jich tu tolik sejde (kdo by neměl, taková milá slova udělají radost každému)! Láska Pro Tebe Pro Tebe

@Havranice - spánková paralýza je fakt nepříjemná. Mně se to stalo jednou a bylo to hrozně divné. Naštěstí se to pak už neopakovalo - a bylo to vlastně tehdy spojené i s hroznou noční můrou. Ještěže tam nebyla Carmilla Zmatený  z toho by mě kleplo Chichichi To je fakt, vlastně u knih z knihovny je jasné, do jakého žánru patří, já jsem to sem nechtěla přímo napsat, ať je tu i nějaké překvapení, tak to hodím do spoileru - může tu být racionální vysvětlení nebo to může být i něco nadpřirozeného - ono se to pořád dá nějak vysvětlit, občas autoři matou a vypadá to na něco magického a nakonec se z toho vyklube normální příběh Úsměv nebo to může být přímo ten upír (- i když kočka? Taky si představím spíše netopýra) nebo něco jiného. A co se týká toho žánru...

POZOR, NEROZKLIKÁVAT - MOŽNÝ SPOILER (žánr knihy):

@Lucisab - přesně, z toho snu bych se zcvokla, ještě kdybych se probudila a viděla tu postavu, jak se najednou ocitla u dveří a ty se otevřely a pak byly zamčené! Pak jsou tu další otázky, může to být jenom souhra náhod? Nebo nějaký vnější vliv nebo je to přímo dílo samotné Carmilly? Že by měla nadpřirozené schopnosti? Může to mít nějaké logické vysvětlení, i když teď ten příběh naznačuje čím dál více.

@Ludmila - doufám, že ti ten díl nepřivodil nějakou noční můru takto na noc SOS  Máš pravdu - bylo to moc podobné tomu snu z dětství. Moc zajímavá asociace s tou kočkou, že by na tom bylo něco pravdy a tento příběh vycházel z těchto pověstí a ta kočka takto získala z Laury sílu? Je to strašidelná představa... SOS tyhle staré pověsti a pověry bývají často dost drsné Úsměv chudáci kočky, že si vysloužily takovou nehezkou pověst Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 21   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty22/06/23, 05:48 am

Ještě jednou vám moc děkuju za tak krásnou nadílku komentářů - vždycky mi dodají chuť do příběhů, tak jsem se do toho pustila, ať vám sem můžu přidat novou kapitolu co nejdřív. Pro Tebe
Jsme zhruba v půlce příběhu Mrkající ještě je toho dost před námi.

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA VII.  Úpadek

Část 1/3


Bylo by marné, kdybych se vám snažila vypovědět, s jakou hrůzou ještě teď vzpomínám na tu noc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3056

Nebyla to taková přechodná hrůza, jakou za sebou zanechává sen. Zdálo se, že se to časem prohloubilo a propojilo se s místností a samotným nábytkem, který to zjevení obklopoval.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3033

Příštího dne jsem nemohla vydržet být ani na chvíli sama. Měla jsem to říct tatínkovi, ale neudělala jsem to ze dvou opačných důvodů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1452

Zaprvé jsem si myslela, že se mému příběhu bude smát a já jsem  nemohla snést, že by se s tím mělo zacházet jako s žertem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1453

... a zadruhé zase, že by se mu mohlo zdát, že jsem byla napadena tou záhadnou nemocí, která zaplavila naše sousedství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1455

Já sama jsem o toto neměla ale žádné obavy, a protože on byl už nějakou dobu sám marodem, bála jsem se, abych ho tím nevyplašila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1456

* * *

Cítila jsem se dost dobře s mými dobromyslnými společnicemi, madame Perrodonovou a živou mademoiselle Lafontaineovou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1458

Obě si všimly, že jsem bez nálady a nervózní...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1459

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1464

...a nakonec jsem jim pověděla, co mi leží na srdci jako balvan.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1461

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1460

Mademoiselle se zasmála...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1483

... ale zdálo se mi, že madame Perrodonová se tváří úzkostně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1481

„Mimochodem," řekla mademoiselle se smíchem, „na té dlouhé cestě pod  lipami za oknem Carmilliny ložnice straší!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1487

„Nesmysl!" vykřikla madame, která pravděpodobně považovala toto téma za poněkud nevhodné, „a kdo vypráví takové příběhy, má drahá?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1482

„Martin říká, že tudy šel před východem slunce dvakrát, když se opravovala stará brána do dvora, a dvakrát viděl tu stejnou ženskou postavu, jak kráčí lipovou alejí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1621

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1622

„To by mohl, dokud jsou na polích u řeky krávy k dojení," řekla madame.

„Troufám si říct, že ano; ale Martin se rozhodl bát...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1623

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1624

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1626

... a já jsem nikdy neviděla vyděšenějšího hlupáka.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1468

„Nesmíte o tom říct ani slovo Carmille, protože na tu alej vidí přímo z okna svého pokoje," vložila jsem se do toho...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1490

...a ona je, pokud je to možné, ještě větší zbabělec než já."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1491

* * *

Carmilla toho dne sešla dolů ještě později než obvykle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1492

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1493

„Včera v noci jsem byla tak vyděšená," řekla, jakmile jsme byly spolu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1495

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1496

... „a jsem si jistá, že bych viděla cosi strašného, ​​nebýt toho kouzelného přívěsku, který jsem koupila od toho ubohého hrbáče, kterému jsem tak škaredě nadávala. Zdálo se mi o něčem černém, co se mihlo kolem mé postele, a probudila jsem se v dokonalé hrůze a opravdu jsem si několik vteřin myslela, že jsem u komínu zahlédla temnou postavu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1497

... ale pod polštářem jsem se dotkla svého přívěsku a v okamžiku, kdy se ho moje prsty dotkly, ta postava zmizela a já jsem se cítila zcela jistá, že se zjevilo něco děsivého a možná by mě to i zaškrtilo, jako to udělalo těm ubožákům, o kterých jsme slyšeli."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1506

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1507

„No, poslechni si mě," začala jsem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1508

...a vyprávěla jsem své dobrodružství...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1501

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1503

... při jehož recitaci se tvářila zděšeně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1499

„A měla jsi ten amulet blízko u sebe?" zeptala se vážně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1505

„Ne, hodila jsem ho do porcelánové vázy v salonu, ale určitě si ho dnes večer vezmu k sobě, když v něj máš takovou důvěru."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1509
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty22/06/23, 09:15 pm

Nemůžu si pomoct, ale myslím si, že Carmilla lidově řečeno kecá, a to nejspíš z toho důvodu, aby ji nikdo nepodezříval z něčeho nekalého. Zajímavé je, že prozatím nebyla zmínka o tom, jak ty nebohé oběti záhadné nemoci vlastně zemřely, ale Carmilla ví, že byly zaškrceny Aha Myslím, že by se Laura přece jen měla svěřit i svému otci, názory jejích dvou společnic jsou každý z opačného konce spektra, chtělo by to ještě nějaký další rozumný náhled. I když rozum a podivný přízrak, přinášející bolest - to vlastně nejde moc dohromady ...
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty24/06/23, 11:33 am

Taky si myslím, že Carmilla prostě kecá Nene moc dobře ví, že ji Laura viděla, tak se to snaží zaoblit a posílit jejich "pouto" tím, že řekne, že měla v podstatě stejný sen... nevěřím jí ani slovo Ďáblík navíc kdo ví, co Martin vlastně viděl... jsem moc zvědavá na rozuzlení celého příběhu Láska moc se těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 22   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty26/06/23, 06:16 am

Děkuju moc vám oběma za super komentáře!  Úsměv  Pro Tebe  Láska
Jsem vždycky ráda, když píšete svoje úvahy o těchto záhadách. Takže nevěříte, že Carmille se děje něco podobného, co Lauře, že ji v noci tedy ten přízrak (nebo co to je) nenavštívil a jenom si chce zachovat tvář a posílit pouto mezi nimi - rozhodně to tak může být. Je zvláštní, že hned jak přišla dolů, sama o svém snu začala mluvit jako první, Laura ještě neřekla ani slovo  - ale může to být, jak říkáte, že chtěla zakamuflovat něco nekalého, pokud tedy něco takového udělala, v tom případě je dost rafinovaná  Šokovaný  Smutný  
A souhlasím, že by to Laura měla říct tatínkovi, ten by jí určitě rád pomohl, přece od toho je rodina, aby mohla utěšit nebo pomoct v nějaké takové situaci a oni dva spolu mají hezký vztah, aspoň to na mě tak působí.  

Dala jsem dohromady další díl, tak vám ho sem jdu hned přidat Mrkající


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA VII.  Úpadek

Část 2/3

Ani při tak dlouhé době, která uplynula, vám nemohu říci, ba ani sama nemohu pochopit, jak jsem překonala svou hrůzu tak účinně, že jsem té noci ležela sama ve svém pokoji.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3093

Zřetelně si pamatuji, že jsem si ten kouzelný amulet připnula na polštář.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1510

Usnula jsem téměř okamžitě a celou noc jsem spala ještě tvrději než obvykle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1511

Další noc jsem také vydržela. Můj spánek byl nádherně hluboký a beze snů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1513

Ale probudila jsem se s pocitem malátnosti a melancholie, který však nepřesáhl jistou míru, která byla téměř luxusní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1514

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1515

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1516

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1517

* * *

„No, říkala jsem ti to,"  prohlásila Carmilla, když jsem popisovala svůj klidný spánek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1533

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1521

... „sama jsem minulou noc spala tak rozkošně; připnula jsem si ten amulet na noční košili na prsa. Ten večer předtím to bylo příliš daleko."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1526

„Jsem si docela jistá, že to všechno byla jen představa, kromě snů. Kdysi jsem si myslívala, že zlí duchové spřádají sny, ale náš lékař mi řekl, že nic takového není."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1527

„Že to jen horečka nebo nějaká jiná nemoc, jak to často říkávají, klepe na dveře, a když se nemůže dostat dovnitř, odejde pryč, jen s tím pocitem děsu.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1520

„A co si myslíš, že ten kouzelný amulet je?" řekla jsem já.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1522

„Byl vykuřován nebo ponořen do nějakého léku a je to protijed proti malárii," odpověděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1525

„Pak tedy působí pouze na tělo?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1524

„Rozhodně; nemyslíš si snad, že zlí duchové se polekají kousků stuhy nebo parfému od lékárníka?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1530

„Ne, tyto nemoci, toulající se vzduchem, začínají tím, že zkouší nervy a tak infikují mozek, ale než se tě stihnou zmocnit, protijed je zapudí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1523

„Tím jsem si jistá, že to je to, co pro nás to kouzlo udělalo. Není to nic magického, je to prostě přírodní."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1532


Byla bych šťastnější, kdybych mohla docela souhlasit s Carmillou, ale dělala jsem, co jsem mohla, a dojem trochu ztrácel na síle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1531

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1536

* * *

Některé noci jsem spala hlubokým spánkem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1540

... ale přesto jsem každé ráno cítila tu stejnou skleslost a celý den mě tížila malátnost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1538

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1542

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1543

Cítila jsem se jako proměněná dívka. Zmocňovala se mě zvláštní melancholie...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1550

...melancholie, kterou jsem nemohla nijak přerušit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1545

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1544

Začaly se ve mně otevírat matné myšlenky na smrt a zmocnila se mě myšlenka, že pomalu slábnu, a jaksi, nikoli nevítaně, mě ovládla. Pokud to bylo smutné, tón mysli, který to vyvolalo, zněl také sladce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1547

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1548

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1549

Ať už to bylo cokoli, moje duše se s tím smířila.
Nepřiznala bych, že jsem nemocná, nedala bych souhlas k tomu, aby se to řeklo tatínkovi, ani k tomu, aby poslali pro doktora.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1546

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3072


* * *

Carmilla se pro mě stala ještě oddanější než kdy jindy a její podivné záchvaty malátného zbožňování byly častější.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1551

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1553

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1554

Radovala se se mnou se vzrůstajícím zápalem tím více, čím více i mé síly a nálada ubývaly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1561

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1569

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1568

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1567

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1557

Toto mě vždy šokovalo jako záchvat chvilkového šílenství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1558

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3065

* * *

Aniž bych to tušila, byla jsem nyní v dost pokročilém stádiu té nejpodivnější nemoci, jakou kdy nějaký smrtelník trpěl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3150

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1570

Mezi jejími ranými příznaky byla nevysvětlitelná fascinace, které mě více než jen smířila s paralyzujícím účinkem tohoto stádia nemoci. Tato fascinace nějakou dobu narůstala, až dosáhla určitého bodu, kdy se s ní postupně mísil pocit něčeho strašného, ​​který se prohluboval, jak uslyšíte, až ztratil barvu a úplně převrátil stav mého života.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3096

První změna, kterou jsem zpozorovala, byla docela příjemná. Bylo to velmi blízko bodu obratu, ze kterého začal sestup do Avernu*.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3112



*Pozn.:  Avernus - starověký název pro sopečný kráter v Itálii, v oblasti Kampánie západně od Neapole. Avernus byl považován za vchod do podsvětí a takto je znázorněn ve Vergiliově eposu Aeneis. V kráteru se nachází jezero Lago d'Averno. Podle pověstí byli všichni ptáci létající nad jezerem předurčeni zemřít, to bylo pravděpodobně způsobeno toxickými výpary z ústí kráteru. V pozdějších dobách bylo toto slovo jednoduše alternativním názvem pro podsvětí.  https://en.wikipedia.org/wiki/Avernus  



Ve spánku mě navštívily jakési nejasné a zvláštní pocity. Převládalo ono příjemné, zvláštní studené vzrušení, které pociťujeme při koupání, když se pohybujeme proti proudu řeky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1571

To bylo brzy doprovázeno sny, které se zdály nekonečné a byly tak nejasné, že jsem si nikdy nedokázala vybavit jejich scenérii a osoby nebo jakoukoli související část jejich děje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1541

Ale zanechaly za sebou hrozný dojem a pocit vyčerpání, jako bych prošla dlouhým obdobím velkého duševního vypětí a nebezpečí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1575

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1576

Po všech těchto snech zůstala při probuzení jen vzpomínka na to, že jsem byla na místě téměř úplně  temném a že jsem mluvila s lidmi, které jsem nemohla vidět...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1594

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1595

...a zvláště na jeden jasný hlas, ženský, velmi hluboký, který mluvil jakoby z dálky, pomalu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1588

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1592

...a vyvolával stále stejný pocit nepopsatelné vážnosti a strachu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1589

Někdy se dostavoval pocit, jako by se mi nějaká ruka jemně táhla po tváři a krku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1572

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1573

Někdy to bylo, jako by mě líbaly teplé rty...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1583

... a jak dosáhly až na krk, polibky byly stále delší a láskyplnější, ale tam to pohlazení zůstalo déle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1581

Srdce mi tlouklo rychleji, můj dech se zrychloval a hruď mi rychle klesala, dýchala jsem z plných plic...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1579

... a pak převažovalo vzlykání, které přerostlo v pocit škrcení...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3083

... a změnilo se v děsivou křeč, ve které mě opustily smysly...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3073

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3080

... a já jsem upadla do bezvědomí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1539

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3081
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty26/06/23, 07:38 pm

Bože, Lauro, jde ti o život ! Šokovaný Vypadá to, že čím víc Laura slábne, tím je Carmilla vášnivější, a slova o "sladké smrti" se stávají stále reálnějšími ! Šokovaný Tak snad se Laura někomu konečně svěří, aby se nedostala tak rychle do Avernu ...
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty26/06/23, 08:05 pm

Souhlasím s Ludmilou! Lauře jde opravdu o život! Měla by o tom konečně někomu říct Šokovaný ta příšerná Carmilla z ní nějakým způsobem vysává život Zmatený
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty28/06/23, 07:20 pm

Mockrát děkuju vám oběma za komentáře! Pro Tebe Láska ¨
Chudák Laura, je mi jí tak líto Smutný    a zároveň nechápu, proč to nechtěla říct tatínkovi, sice to vysvětlila, že ho nechtěla zatěžovat, ale je to opravdu škoda, on by jí určitě rád pomohl, pokud by tedy mohl pomoct včas.   Nevím   Ten její stav se zdá teď být dost vážný.
Pokud je to tak, jak píšete, že z ní Carmila takto čerpá a vysává sílu, je to opravdu děsivé - opravdu to tak vypadá. Smutný

Doufám, že se mi podaří další díl udělat během víkendu, kdyby ne, tak snad z kraje dalšího týdne. Mrkající ještě jednou moc děkuju za podporu! Vždycky mi to udělá hroznou radost Láska Červenám se Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 23   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty02/07/23, 08:13 am

Nový díl je hotový. Přeju vám hezkou neděli  Mrkající  Pro Tebe

VAROVÁNÍ: Raději tento díl nečtěte před spaním Mrkající


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA VII.  Úpadek

Část 3/3


Nyní uběhly již tři týdny od začátku tohoto nevysvětlitelného stavu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3143

Moje utrpení se během minulého týdne podepsalo na mém vzhledu. Zbledla jsem, mé oči byly rozšířené a potemnělé a malátnost, kterou jsem už dlouho cítila, se začala projevovat v mé tváři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1597

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1598

Otec se mě často ptával, zda nejsem nemocná...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1602

...ale se zatvrzelostí, která se mi nyní zdá nevysvětlitelná, jsem ho vytrvale ujišťovala, že se mi daří  docela dobře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1599

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1600

V jistém smyslu to byla pravda. Neměla jsem žádné bolesti, nemohla jsem si stěžovat na žádnou tělesnou poruchu. Zdálo se, že moje obtíže jsou představy nebo nervy, a jakkoli bylo moje utrpení hrozné, nechávala jsem si je s až chorobnou odměřeností téměř jen pro sebe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1609

Nemohla to být ta strašná nemoc, kterou vesničané nazývali upírem, protože jsem nyní trpěla už po tři týdny a oni byli zřídkakdy nemocní o moc déle než tři dny, když smrt ukončila jejich trápení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1608

* * *

Carmilla si stěžovala na sny a horečnaté pocity...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1613

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1616

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1617

... ale v žádném případě ne tak znepokojivé jako ty mé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1618

Říkám, že ty moje byly extrémně znepokojivé. Kdybych jen byla schopna porozumět svému stavu, na kolenou bych se dovolávala pomoci a rady. Působilo na mě narkotikum netušeného vlivu a mé vnímání bylo otupělé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1606

Nyní vám povím o snu, který vzápětí vedl k podivnému objevu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3076

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1634

Jedné noci jsem místo toho hlasu, který jsem byla zvyklá slýchat ve tmě, slyšela jeden - sladký a něžný a zároveň hrozný...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1628

...který říkal:
„Tvá matka tě varuje, aby sis dávala pozor na vraha."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1631

Ve stejnou chvíli se neočekávaně rozsvítilo světlo a já jsem spatřila Carmillu, jak stojí u nohou mé postele ve své bílé noční košili, od brady až k nohám celá jako vykoupaná v jedné velké skvrně krve.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1642-EDIT

Probudila jsem se s výkřikem, posedlá jedinou myšlenkou na to, že Carmilla byla zavražděna.

Pamatuji si, jak jsem vyskočila z postele...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1643

...a moje další vzpomínka je na to, jak jsem stála v hale a volala o pomoc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1652

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1653

Madame a mademoiselle vyděšeně vyběhly ze svých pokojů; v hale vždy hořela lampa...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1649

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1650

... a když mě spatřily, brzy zjistily příčinu mého děsu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1655

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1656

Trvala jsem na tom, abychom zaklepaly na dveře Carmilly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1658

Naše klepání však bylo bez odezvy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1659

Brzy se z toho stalo bušení a povyk. Křičely jsme její jméno, ale všechno bylo marné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1661

Všechny jsme byly vyděšené, protože dveře byly zamčené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1660

V panice jsme spěchaly zpátky do mého pokoje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1662

Tam jsme dlouze a zuřivě zvonily na zvon.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1663

Kdyby byl pokoj mého otce na této straně domu, okamžitě bychom ho zavolaly, aby nám přišel na pomoc. Ale bohužel! Byl mimo doslech a dostat se k němu znamenalo exkurzi, na kterou neměla odvahu žádná z nás.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-3031

Sluhové však brzy vyběhli nahoru po schodech...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1671

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1672

Oblékla jsem si mezitím župan a nazula pantofle a mé společnice byly podobně vybavené.
Rozpoznaly jsme hlasy sluhů ve vstupní hale a společně jsme vyrazily; a obnovily, však stejně tak bezvýsledně, naše volání u Carmilliných dveří...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1667

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1669

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1673

... nařídila jsem tedy mužům, aby vypáčili zámek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1675

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1676

Udělali to a my jsme stáli s pozvednutými světly ve dveřích, a takto jsme zírali do místnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1680

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1677

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1678

Volali jsme ji jménem; ale stále nepřicházela žádná odpověď.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1681

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1683

Rozhlíželi jsme se po místnosti. Vše bylo netknuté. Bylo to přesně ve stavu, v jakém jsem ji tam zanechala, když jsem jí přála dobrou noc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1684

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1685

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1686

Ale Carmilla byla pryč.


Naposledy upravil Hellohello dne 03/07/23, 09:31 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty02/07/23, 08:34 pm

Že by nad Laurou bděl nějaký anděl strážný a varoval ji ? Šokovaný Ten sen dle mého soudu nenaznačuje, že by Carmilla byla zavražděna, ale právě naopak - to ona by mohla být tou upírkou, i ten prázdný pokoj tomu nasvědčuje ... Je to čím dál napínavější, už se těším na další díl a zároveň stále víc obdivuji, jak perfektně dokážeš vtáhnout čtenáře do atmosféry děje ! *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty02/07/23, 09:03 pm

To bylo neuvěřitelné Šokovaný Šokovaný ten sen se snažil opravdu naši hrdinku varovat před tím, čím Carmilla opravdu je Šokovaný jinak Laury je mi moc líto Smutný ještě jak se Carmillin vliv podepsal i na jejím vzhledu, už to začíná být opravdu vážné Smutný moc se těším na další dílek Láska Láska jsem zvědavá, jak Carmilla objasní, že nebyla ve svém pokoji Vzteklý
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty03/07/23, 09:27 am

Děkuju moc za bleskové a krásné reakce! Úsměv Pro Tebe Láska  strašně moc si jich vážím! Mám radost, že se vám ten díl líbil, později jsem si uvědomila, že je trošku hororový a měla jsem tam dát označení, ať to raději nečtete na noc, pardon Červenám se  raději to tam ještě dodám.

@Ludmila -  to by bylo jedině dobře, kdyby opravdu měla Laura anděla strážného, protože ho v takové situaci nutně potřebuje  SOS   ten sen tomu naznačuje. A že by teda samotná Carmilla měla prsty v tom všem? Moc zajímavá teorie  *THUMBS UP*  nasvědčují tomu některé podivné věci, co se kolem Carmilly dějí. Ale je zvláštní, že Laura si myslí, že Carmilla je taky oběť, pak Carmilla tvrdí, že má taky ty sny.. leda že by to chtěla zakamuflovat.

@Lucisab -  takové varovné sny by se šikly (i když jsem teda ráda, že si nemusím procházet ničím takovým jako chudák Laura, protože já bych to nevydržela). Je mi jí taky tak strašně líto, ale ulevilo se mi, když jsem to tehdy četla, že nezůstala v bezvědomí z toho snu. Přesto je tak smutné pozorovat, jak jí postupně ubývají síly a jak je pro ni nemožné si říct o pomoc Smutný  A kde je Carmilla, to je záhada... takže si taky myslíš, že jí nehrozí nebezpečí nebo že nebyla unesena, apod.? Může to tak být. Uvidíme v dalších dílech  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 24   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty08/07/23, 06:54 am

Tak tu máme další pokračování pátrání po Carmille...


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA VIII.  Hledání

Část 1/2

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1687

Při pohledu na místnost, dokonale netknutou až na náš násilný vstup, jsme se trochu zklidnily a brzy se vzpamatovaly natolik, abychom muže poslaly pryč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1688

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1689

Mademoiselle napadlo, že Carmillu pravděpodobně probudil povyk u jejích dveří a ve své panice vyskočila z postele a schovala se někde ve škvíře nebo za závěsem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1690

...odkud se samozřejmě nemohla vynořit, dokud se majordomus a jeho nohsledi nestáhnou pryč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1696

Nyní jsme znovu zahájily hledání a začaly znovu volat její jméno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1691

Všechno to bylo k ničemu. Naše zmatení a rozrušení se zvýšily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1698

Prozkoumaly jsme okna, ale ta byla zajištěna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1692

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1694

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1693

Prosila jsem Carmillu, pokud se ukryla, aby už nesehrávala tento krutý trik o nic déle – aby vyšla ven a ukončila naši úzkost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1695

Všechno to bylo zbytečné. Touto dobou už jsem byl přesvědčena, že není v místnosti ani v šatně, jejíž dveře byly z této strany stále zamčené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1701

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1702

Nemohla tudy projít. Byla jsem úplně zmatená. Objevila snad Carmilla jednu z těch tajných chodeb, o kterých stará hospodyně říkala, že na zámku existují, ačkoli povědomí o jejich přesném umístění bylo ztraceno?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1706

Trocha času navíc by bezpochyby vše vysvětlila – my jsme v této chvíli byly naprosto zmatené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1705

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1707

Bylo už po čtvrté hodině a já jsem dala přednost tomu, abych zbývající temné hodiny strávila v pokoji madame.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1708

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1709

* * *

Denní světlo však nepřineslo žádné řešení toho problému.
Celá domácnost s mým otcem v čele byla příštího rána ve stavu velkého rozrušení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1711

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1714

Byla prohledána každá část zámku. Pozemky byly prozkoumány. Nepodařilo se objevit žádné stopy po zmizelé dámě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1715

Chystali se prohledávat řeku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1716

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1717

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1718

...můj otec byl znepokojený z toho, jaký příběh bude muset vyprávět matce té nebohé dívky po jejím návratu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1712

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1713

I já jsem byla téměř úplně bez sebe...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1722

... i když můj smutek byl docela jiného druhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1720


Ráno proběhlo za poplachu a rozrušení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1724

Teď byla jedna hodina a stále žádné zprávy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1719

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1721

* * *

Doběhla jsem do Carmillina pokoje...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1726

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1727

...a našla jsem ji stát u jejího toaletního stolku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1728

Byla jsem omráčená. Nemohla jsem uvěřit svým očím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1730

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1729

Mlčky mi dala znamení svým krásným prstem. Její tvář vyjadřovala extrémní strach.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1732

Běžela jsem k ní v extázi radosti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1733

...znovu a znovu jsem ji líbala a objímala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1735

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1737

Běžela jsem ke zvonku a vehementně jsem na něj zazvonila, abych na místo přivedla ostatní, kteří by mohli okamžitě zbavit otce jeho úzkosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1750-edit

„Drahá Carmillo, co se s tebou celou tu dobu dělo? Byli jsme kvůli tobě v agónii úzkosti,“ zvolala jsem. „Kde jsi byla? Jak ses dostala zpátky?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1738

„Včerejší noc byla nocí divů," řekla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1740

„Pro smilování, vysvětli vše, co jen můžeš."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1749

„Bylo něco po druhé hodině minulou noc,“ řekla, „když jsem šla spát jako obvykle ve své posteli, se zamčenými dveřmi do šatny i těmi, co se otevírají do chodby. Můj spánek byl nepřerušovaný, a pokud vím, tak beze snů; ale právě teď jsem se probudila na pohovce támhle v šatně a zjistila jsem, že dveře mezi místnostmi jsou otevřené a ty druhé dveře otevřené násilím. Jak se to všechno mohlo stát, aniž bych se probudila?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1744

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1748

„Muselo to být doprovázeno velkým hlukem a já se obzvlášť snadno probudím; a jak jsem mohla být vynesena z postele, aniž by byl můj spánek přerušen...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1743

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1747

...zrovna já, kterou vyleká sebemenší pohyb?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Carmilla-1746
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty08/07/23, 07:35 pm

Nemůžu si pomoct, ale stále si myslím, že Carmilla lže. Není přece možné, aby ji v tom údajném spánku nevzbudilo ono volání a hluk při hledání Šokovaný ! A kdo by ji asi tak přenášel do zamčené šatny ? Pokud teď opět dojde k nějakému omenocnění nebo nedejbože úmrtí, dá se předpokládat, že v tom má Carmilla prsty.
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty10/07/23, 11:59 pm

Souhlasím, celé je to velmi divné. Laura je nemocná a vyčerpaná a Carmilla naopak ožila získala sílu. Dějí se okolo ní neobvyklé věci a vždy to vysvětlí podezřelým způsobem. Laura odolává nemoci déle, 'šetří' si ji snad Carmilla? Ví, co se Lauře děje, musí to vědět, dokonce tvrdí, že se jí děje to samé, ale narozdíl od Laury není chorá. Nedivím se, že Laura nechce přidělávat otci starosti, ale není dobré, aby v tom byla sama. Snad alespoň její společnice by si mohly všimnout, že na tom není dobře
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 34 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 34 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: