Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next
AutorZpráva
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Hrozný osud Melpomena Jonese - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty10/03/24, 06:24 am

Děkuju moc vám oběma za super komentáře Vysmátý Láska Pro Tebe
Bylo vtipné, jak se ho snažili vystrnadit Vysmátý Bohužel byl až moc nesmělý, slušný a zdvořilý na vlastní úkor. Taky je mi ho líto, že tak dopadl, určitě si to nezasloužil (po zhlédnutí fotek níže možná změníte názor  Chichichi ).

@Ludmila - tak to mě moc těší, že tu knížku znáš! Úsměv To určitě budeš znát i nějaké další povídky, které budu dělat v budoucnosti Mrkající Potěšila mě taková pěkná vzpomínka na knihovnu a čtení všeho, k čemu ses dostala Úsměv určitě i díky tomu máš takový velký přehled a krásnou češtinu. Děkuju za moc milá slova  Pro Tebe  Láska

@Lucisab - někdy je to fakt těžké odejít, ještě když někdo začne takhle přemlouvat Zmatený je to nefér, že ho svojí „pohostinností" úplně zbavili vlastní vůle Vysmátý přesně jak říkáš, měli to respektovat a pustit ho domů Vysmátý Stejně se ho chtěli už zbavit  Chichichi  Díky za moc krásnou pochvalu  Láska  
Naopak, kam já se hrabu na tebe s úpravou fotek, ty je máš vždy krásně zpracované a upravené! Vždycky si s různými kolážemi vyhraješ do detailů  Láska  Na těch starých fotkách nemám žádnou zásluhu, právě jsem neměla čas je nějak více upravovat a hrát si s tím, určitě by mi to trvalo dlouho, než bych dosáhla toho, čeho bych chtěla, takže ve spěchu jsem akorát změnila zabarvní na sépiové - jenom takto třeba...
fotky:
Pak mi svitlo v hlavě, že existují stránky s efekty, tak jsem nějaké našla, myslím, že jsem nakonec použila tuto. Stačí fotku jen nahrát  Červenám se  
https://funny.pho.to/old-photo-effect/
A děkuju moc za krásnou pochvalu, jsem tak ráda, že čteš tyto moje příběhy.  Láska  Pro Tebe  Strašně moc si toho vážím Úsměv


Mám tu zas nějaké ty fotky z tvorby Mrkající

1. Vypravěč: „případ mého ubohého přítele Melpomena Jonese, kuráta – takového milého mladého muže, jemuž bylo teprve třiadvacet"
- milého, mladého muže, říká?  To určitě Úsměv  Ten milý mladý muž se na všechny kolem sebe vztekal, jakápak příjemná návštěva  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-22

vůbec nevypadá jako kurát, spíš naopak...  jen rohy mu přidělat  Ďáblík

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-23

tady se obořil i na chudáka kluka Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-24

trvalo to strašně dlouho, vlastně jsem měla problém udělat nějakou hezčí fotku, kde by po sobě nerafali  Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-25

Že by mu z toho všeho hráblo už na začátku návštěvy? Vysmátý  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-28

Vypadá na to...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-30

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-52

2. S paní domu taky nebylo lehké pořízení Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-56

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-59

3. Přehlídka ksichtů Melpomena

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-2

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-7

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-9

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-13

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-14

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-15

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-16

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-17

4. Tady vypadá jako démon  Šokovaný  úplně se ho bojím  SOS

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-125

5. Opravdu se z toho všeho pomátl...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-117

...a musel přijít psychiatr Zmatený

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-118

Dostává mě ten smajlík připnutý na plášti Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Melpomenus-119

6. Samozřejmě vás nemůžu ochudit o prohlídku fotek z rodinného alba Vysmátý   (ale doufám, že vás tím nevystrnadím z tohoto tématu Šokovaný  Pardon to bych opravdu nechtěla  Mrkající ). Tohle jsou barevné originály a jejich popisky z příběhu:

– fotky tatínkova strýčka a jeho ženy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Photo-colour-A

...a maminčina bratra a jeho malého chlapce...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Photo-colour-B

...strašně zajímavou fotku přítele tatínkova strýčka v jeho bengálské uniformě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Photo-colour-C

...strašně dobře vyfocenou fotku psa partnera tatínkova dědečka...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Photo-colour-D

...a strašně uličnickou fotku tatínka jako čerta na maškarním plese.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Photo-colour-E

7. Pro zajímavost, jestlipak poznáváte tatínkova strýčka z této fotky? Úsměv  Asi ne - je to až moc těžká hádanka. Už se sice objevil v jednom příběhu, ale jen jako vedlejší postava nedůležitá pro příběh, zato ve fotkách z natáčení hrál „dost velkou roli"  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Photo-colour-A

Odpověď na hádanku:

Tak to je pro tento příběh vše Úsměv  už mám rozpracovaný nový (strašidelný) příběh a někdy během příštího týdne sem dám první kapitolu, jakmile to bude možné Mrkající   mějte se hezky a užijte si neděli Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty10/03/24, 10:14 am

Taky dobré fotky, Hellohello, z tech ksichtů pana Jonese padám Válím se smíchy A když se pořád hádali, proč neodešel nebo ho nenechali odejít ?  Vysmátý Muselo to dát hodně práce, nechat je spolu !  Mrkající Btw. ta úprava fotek ve srovnání s originály je perfektní, to se Ti moc povedlo !  *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Ztracená srdce - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty14/03/24, 05:28 am

Díky moc, Ludmi Vysmátý  Láska  Pro Tebe  Byl fakt problém je tam udržet při tak nepříjemném hovoru a hlavně najít použitelnou fotku Úsměv Za to, že ho nenechali odejít, jsem mohla já  Červenám se nějak jsem je donutila Vysmátý ale někdy to se simíky fakt není lehké a dělají si, co chtějí Zmatený  a mám pocit, že neovládám já je, ale oni mě  SOS   btw. úprava těchto fotek je nejjednodušší, jaká může být, pomocí online filtru - fotka se jen nahraje, chvilku se počká a stáhne se Mrkající např. zde https://funny.pho.to/old-photo-effect


Jak jsem slibovala, nový příběh je tu. Tenhle příběh bude místy dost strašidelný, tak vám ho nedoporučuju číst před spaním. A pokud nemáte rádi horory, raději počkejte na další příběh Mrkající  tento bude dost krátký, jen 5 kapitol. Děj začíná v září, ale bude pokračovat do března, takže se pokusím sem přidávat díly tak, aby to odpovídalo tomu březnovému dění Mrkající



Ztracená srdce

(M. R. James)


KAPITOLA 1


Událo se to, pokud to mohu dohledat, v září roku 1811, kdy před dveře Aswarby Hall v srdci Lincolnshire přijel poštovní kočár.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-4

Malý chlapec, který byl jediným cestujícím v kočáře a který vyskočil ven, jakmile se vůz zastavil, se během krátkého intervalu, který uplynul mezi zazvoněním na zvonek a otevřením dveří do haly, rozhlédl kolem sebe s největší zvědavostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-6

Viděl vysoký čtvercový dům z červených cihel postavený za vlády Anny; k němu byla přistavěna krytá veranda s kamennými sloupy v čistě klasickém stylu z roku 1790; oken bylo mnoho, vysokých a úzkých, s malými tabulkami skla a tlustým bílým dřevěným obložením.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-3

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-12

Průčelí korunoval štít s kulatým okénkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-8

Napravo a nalevo se nacházela křídla domu spojená zvláštními prosklenými galeriemi podepřenými kolonádami, s centrálním blokem. Tato křídla zjevně obsahovala stáje a kanceláře domu. Obě byla ozdobena okrasnou kupolí se zlacenou korouhvičkou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-13

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-7

Budovu osvětlovalo večerní světlo, takže okenní tabule zářily jako mnoho ohňů. Dále od domu se vpředu rozprostíral rovinatý park posetý duby a lemovaný jedlemi, který vyčníval proti obloze. Hodiny na kostelní věži zanořené ve stromech na kraji parku – šla vidět jen jejich zlatá korouhvička zachycující světlo - odbíjely šestou a zvuk se jemně ozýval po větru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-11

Dělalo to zcela příjemný dojem, i když podbarvený melancholií příhodnou k večeru časného podzimu, jež se přenesla do mysli chlapce, který stál na verandě a čekal, až se mu otevřou dveře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-14

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-16

Poštovní kočár ho přivezl z Warwickshiru, kde asi před šesti měsíci zůstal sirotkem. Nyní, díky velkorysé nabídce svého postaršího bratrance, pana Abneyho, přijel bydlet do Aswarby.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-25

Nabídka byla nečekaná, protože všichni, kdo o panu Abneym něco věděli, na něj pohlíželi jako na poněkud odměřeného samotáře, do jehož domácnosti jdoucí neměnně jako hodiny by příchod malého chlapce vnesl nový a zdálo se, že nemístný element. Pravdou je, že o tom, čemu se věnoval pan Abney, nebo o jeho povaze se vědělo velmi málo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-18

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-17

Jeden profesor řečtiny z Cambridge se nechal slyšet, že nikdo neznal náboženské přesvědčení pozdních pohanů více než majitel Aswarby. Jeho knihovna jistě obsahovala všechny tehdy dostupné knihy týkající se mystérií, orfických básní, uctívání Mithry a novoplatoniků.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-20

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-21

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-26

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-30

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-32

V mramorem dlážděné hale stálo exkluzivní sousoší Mithry zabíjejícího býka, které majitel za velkých nákladů nechal dovézt z Levanty.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-34

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-40

Jeho popisem přispěl do Gentlemanova magazínu a do Kritického muzea napsal pozoruhodnou sérii článků o pověrách Římanů pozdní Římské říše.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-42

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-43

Pohlíželo se na něj konečně jako na člověka ponořeného do svých knih, a mezi jeho sousedy bylo velkým překvapením, že by se kdy mohl doslechnout o svém osiřelém bratranci Stephenu Elliottovi, a co víc, že by se měl dobrovolně přihlásit k tomu, že z něj učiní obyvatele sídla Aswarby Hall.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-22

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-23

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-48

Ať už jeho sousedé očekávali cokoli, je jisté, že pan Abney – vysoký, hubený, vážný – se zdál být nakloněn tomu, aby svého mladého bratrance vlídně přijal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-44

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-45

Ve chvíli, kdy se otevřely přední dveře...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-46

...vyběhl ze své pracovny a potěšením si mnul ruce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-47

„Jak se ti daří, chlapče? – jak se ti daří? Kolik je ti let?" řekl -  „Tedy - nejsi, doufám, příliš unavený svou cestou na to, aby sis mohl sníst večeři?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-61

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-57

„Ne, děkuji vám, pane," řekl mladý pan Elliott; „Daří se mi docela dobře."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-78

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-58

„To je hodný chlapec," prohlásil pan Abney. „A kolik je ti let, chlapče?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-60

Vypadalo trochu zvláštně, že tu otázku položit dvakrát během prvních dvou minut jejich známosti.
„Příští narozeniny mi bude dvanáct, pane," řekl Stephen.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-64

„A kdypak máš narozeniny, můj drahý chlapče? Jedenáctého září, co?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-63

„To je dobře – to je velmi dobře. Skoro rok ode dneška, že? Rád – ha, ha! – Rád si tyto věci zapisuji do své knihy. Určitě je to dvanáct? Jistě?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-56

„Ano, zcela jistě, pane."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-65

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-66

„No, tak! Vezměte ho do pokoje paní Bunchové, Parkesi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-82

...a dejte mu svačinu  – večeři – ať už je to cokoliv.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-79

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-80

„Ano, pane," odpověděl usedlý pan Parkes...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-83

...a vedl Stephena do pokojů dole.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-84
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty14/03/24, 08:28 pm

Ó, to vypadá velmi zajímavě - ta doba, prostředí, Tvé nádherné zpracování, to bude opět zážitek ! *BRAVO* :*BRAVO*:Už se těším na pokračování !  *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Ztracená srdce - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty17/03/24, 07:27 am

@Ludmila - Ludmi, děkuju moc za milý komentář!  Úsměv Pro Tebe  Láska  doufám, že tě příběh nezklame Úsměv


Opět přidávám varování, že se jedná o horor, tak kdyžtak nečtěte následující kapitoly na noc. Mrkající


Ztracená srdce

(M. R. James)


KAPITOLA 2


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-85

Paní Bunchová byla tou nejpříjemnější a nejlidštější osobou, kterou Stephen v Aswarby dosud potkal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-87

Díky ní se cítil úplně jako doma; do čtvrthodiny se stali skvělými přáteli a skvělými přáteli zůstali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-95

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-88

Paní Bunchová se narodila v sousedství asi pětapadesát let před datem Stephenova příjezdu a v sídle přebývala již dvacet let. Pokud tedy někdo znal detaily toho, jak to chodí v domě a celé čtvrti, byla to paní Bunchová; a v žádném případě se nezdráhala své informace sdělovat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-91

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-93

Existovalo jistě mnoho věcí o Hall a přilehlých zahradách, jež Stephen, který byl dobrodružné a zvídavé povahy, chtěl vysvětlit. „Kdo postavil ten chrám na konci vavřínové aleje? Kdo byl ten starý muž sedící u stolu s lebkou pod rukou, jehož obraz visí na schodišti?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-89

Tyto a mnohé podobné body byly objasněny prostřednictvím mocného intelektu paní Bunchové.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-90

Byly však i jiné, jejichž vysvětlení byla méně uspokojivá.

* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-96

Jednoho listopadového večera Stephen seděl u ohně v pokoji hospodyně a přemítal o svém okolí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-99

„Je pan Abney dobrý člověk a půjde do nebe?" zeptal se náhle se zvláštní důvěrou, kterou děti vkládají ve schopnost starších lidí zodpovězet tyto otázky, o jejichž rozhodování se věří, že je vyhrazeno jiným tribunálům.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-104

„Jestli je dobrý? - Bože, požehnej tomu dítěti!" řekla paní Bunchová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-105

„Pán je tak laskavá duše, jakou jsem kdy viděla!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-113

„Copak jsem vám nikdy nevyprávěla o tom malém chlapci, kterého sem před sedmi lety, jak byste mohl říct, vzal přímo z ulice? A tu malou holčičku dva roky poté, co jsem sem poprvé přišla?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-106

„Ne. Povězte mi o nich všechno, paní Bunchová – hned teď, v tuto chvíli!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-122

„No," řekla paní Bunchová, „na tu malou dívenku si zase tolik nepamatuji."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-107

„Vím, že ji pán jednoho dne přivedl s sebou z procházky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-373

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-374

...a dal rozkazy paní Ellisové, která byla tehdy hospodyní, jak by o ni mělo být postaráno."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-375

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-376

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-377

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-378

„A to ubohé dítě nemělo nikoho, ke komu by patřilo – sama mi to pověděla – a tady s námi bydlela možná tři týdny...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-387

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-389

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-390

...a pak, ať už měa v krvi něco cikánského nebo ne, ale jednoho rána vstala z postele, než kdokoli z nás otevřel oko, a od té doby jsem po ní nenašla ani stopu, ani stopu. Pán byl strašně rozrušený a nechal prohledat všechny rybníky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-379

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-398

...ale já věřím v to, že ji unesli ti cikáni, protože v noci, kdy odešla, bylo kolem domu slyšet celou hodinu zpívání, a Parkes prohlásil, že je celé odpoledne slyšel halekat v lesích."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-394

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-395

„Božínku, božínku! Bylo to zvláštní dítě, svým způsobem tak tiché a všechno, ale já jsem jí byla úžasně okouzlená, tak domácká byla –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-383

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-392

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-111

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-115

– překvapivé.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-126

„A co ten malý chlapec?" zeptal se Stephen.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-120

„Ách, ten uhohý chlapec!" povzdechla si paní Bunchová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-118

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-114

„Byl to cizinec – říkal si Dževany –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-404

–a jednoho zimního dne šel a po cestě hrál na svoji niněru, a pán ho v tu chvíli vzal dovnitř...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-399

citace :
*Pozn.: niněra – hudební nástroj https://cs.wikipedia.org/wiki/Nin%C4%9Bra

...a ptal se na všechno o tom, odkud přišel a jak je starý a jak se probíjí světem a kde jsou jeho příbuzní...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-401

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-402

... a vše tak laskavě, jak by si jen srdce mohlo přát."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-403

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-116

„S ním to ale dopadlo stejně. Je to vzpurná sebranka, tyhle cizí národy, hádám -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-110

- a on byl jednoho krásného rána pryč stejně jako ta dívka. Proč odešel a co dělal, to byla naše otázka ještě rok poté; protože si nevzal svoji niněru a támhle na polici dodnes leží."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-101

Zbytek večera strávil Stephen různorodým křížovým výslechem paní Bunchové a snahou vydolovat nějakou melodii z niněry.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-129

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-135

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-136

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-134


* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-138

Té noci se mu zdál zvláštní sen.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-137

Na konci chodby v horní části domu, v níž se nacházela jeho ložnice, byla stará nepoužívaná koupelna. Bývala zamčená, ale horní polovina dveří byla prosklená, a protože mušelínové záclonky, které tam visívaly, už dávno byly pryč, mohli jste nahlédnout dovnitř...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-139

...a spatřit olověnou vanu připevněnou ke stěně po pravé ruce, s hlavou směrem k oknu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-140

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-141

Té noci, o které mluvím, se Stephen Elliott přistihl (jak si myslel),  jak se dívá skrz prosklené dveře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-147

Oknem dovnitř svítil měsíc a on hleděl na postavu, která ležela ve vaně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-149

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-150

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-151

Jeho popis toho, co viděl, mi připomíná něco, co jsem kdysi sám spatřil ve slavných kryptách kostela svatého Michana v Dublinu*, které mají tu strašnou vlastnost, že po staletí chrání mrtvá těla před rozkladem. Postava nevýslovně hubená a ubohá, zaprášené olověné barvy, zahalená do rubáše, tenké rty zkřivené do slabého a děsivého úsměvu, ruce pevně přitisknuté na oblast srdce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-142

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-144

citace :
*Pozn. Kostel sv. Michana
https://en.wikipedia.org/wiki/St._Michan%27s_Church,_Dublin

Jak se na to díval, zdálo se, jako by postavě ze rtů vyšel jakési vzdálené, téměř neslyšitelné zasténání a paže se začaly hýbat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-153

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-154

Děs toho pohledu přinutil Stephena ustoupit vzad...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-155

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-157

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-156

... a probudil se s tím, že skutečně stojí na studené prkenné podlaze chodby v plném světle měsíce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-158

S odvahou, která, myslím, nemůže být u chlapců jeho věku běžná, šel ke dveřím koupelny, aby se přesvědčil, zda tam ta postava z jeho snu skutečně je.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-159

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-160

Nebyla tam...  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-161

...a vrátil se do postele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-162

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-163

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-97
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty17/03/24, 08:29 pm

No, to vypadá na velice zajímavý horůrek ! *THUMBS UP* Ač tento druh literatury (či spíše filmů) moc nevyhledávám, toto si rozhodně nenechám ujít, obzvláště když nám to tak hezky podáš, naše milá Hellohello  Mrkající Mimochodem, ten titulek "Ztracená srdce" v nově objevené souvislosti vyznívá sám o sobě strašidelně, a k tomu ty dotazy pana Abenyho na Stephenův věk ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Ztracená srdce - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty20/03/24, 06:07 am

@Ludmila - moc děkuju za milý komentář, Ludmi Úsměv  Pro Tebe  Láska  vážím si toho, že tento příběh čteš, i když to není tvůj oblíbený žánr Mrkající  Já si sem tam nějaký ten starý hororový příběh přečtu, na filmy se většinou taky moc necítím.


Ztracená srdce

(M. R. James)


KAPITOLA 3


Na paní Bunchovou jeho příběh příští ráno udělal velký dojem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-164

...a zašla tak daleko, že na prosklené dveře koupelny vrátila mušelínovou záclonu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-166

Navíc se o to pan Abney, kterému se u snídaně svěřil se svými zkušenostmi, velmi zajímal...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-167

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-169

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-170

...a zapsal si o té záležitosti poznámky do toho, co nazýval „svou knihou“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-171

Blížila se jarní rovnodennost, jak pan Abney často připomínal svému bratranci a dodával, že toto období lidé starodávných civilizací vždy považovali za kritické období pro mladé...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-172

...že Stephen by udělal dobře, kdyby na sebe dával pozor a zavíral na noc okno ve své ložnici; a že na toto téma měl nějaké cenné poznámky Censorinus.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-173

* * *

Dvě události, ke kterým došlo v této době, zanechaly dojem na Stephenově mysli.
První byla po neobvykle neklidné a tíživé noci, kterou prožil –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-174

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-175

– ačkoli si nemohl vzpomenout na žádný konkrétní sen, který se mu zdál.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-176

Následující večer se paní Bunchová zaměstnávala zašíváním jeho noční košile.
„Proboha, mladý pane Stephene!" vyhrkla poněkud podrážděně:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-177

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-178

„Jak se vám jen podařilo si tímto způsobem roztrhat noční košili na cáry?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-179

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-181

„Podívejte se, pane, jaké potíže děláte ubohým služebníkům, kteří to po vás musí látat a zašívat!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-188

Na oděvu skutečně byla nanejvýš ničivá a zjevně chaotická řada rozparků nebo rozervaných děr, k jejichž nápravě by nepochybně byla zapotřebí šikovná jehla. Omezovaly se na levou stranu hrudi – dlouhé, rovnoběžné díry, asi šest palců dlouhé, některé z nich úplně neprotrhly texturu plátna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-180

Stephen mohl vyjádřit pouze svou naprostou nevědomost ohledně jejich původu: byl si jistý, že tam noc předtím nebyly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-184

„Ale," pokračoval, „paní Bunchová, jsou úplně stejné jako ty škrábance na dveřích mé ložnice; a jsem si jistý, že s jejich výrobou jsem neměl nic společného.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-183

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-185

Paní Bunchová na něj zírala s otevřenými ústy, pak popadla svíčku, spěšně odešla z místnosti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-189

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-190

...a bylo slyšet, jak kráčí nahoru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-194

* * *

Za pár minut šla zase dolů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-195

„No," řekla, „mladý pane Stephene, je mně divné, jak se tam mohly objevit takové šrámy a škrábance - příliš vysoko na to, aby je udělala jakákoliv kočka nebo pes, natož krysa...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-196

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-197

... úplně jako nehty Číňana, jak nám vyprávěl můj strýc, který měl obchod s čajem, když jsme byly ještě dívky. Neříkala bych nic pánovi, kdybych byla vámi, mladý pane Stephene, můj drahý...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-200

...a až půjdete do postele, akorát otočte klíčem u dveří."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-203

„To dělám vždycky, paní Bunchová, hned jakmile se pomodlím."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-204

„Ach, vy jste hodné dítě: vždy odříkejte své modlitby, a pak vám nikdo nemůže ublížit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-206

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-207

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-208

S tímto se paní Bunchová začala věnovat spravování poničené noční košile s přestávkami na přemítání, až byl čas jít spát.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-213

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-215

Toto se událo pátečního večera v březnu 1812.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-217


* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-219

Následujícího večera bylo obvyklé duo Stephena a paní Bunchové rozšířeno náhlým příchodem pana Parkese, komorníka, který zpravidla býval spíše sám ve své vlastní spíži.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-216

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-220

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-221

Nevšiml si, že je tu Stephen: byl navíc nervózní a mluvil méně pomalu, než bylo jeho zvykem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-226

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-229

„Pán si může jít pro své vlastní víno sám, když ho chce večer," zněla jeho první poznámka. „Buď to udělám ve dne, nebo vůbec, paní Bunchová. Nevím, čím to může být: buď by to mohly být krysy nebo se dostal do sklepů vítr; ale já už nejsem tak mladý, jako jsem býval, a nemůžu to už dělat tak, jak jsem dělával."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-223

„No, pane Parkesi, víte, že to pro krysy není překvapivé místo, toto sídlo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-227

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-228

„To nepopírám, paní Bunchová; a jistěže, mnohokrát jsem od mužů v loděnicích slyšel příběh o kryse, co uměla mluvit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-232

„Nikdy předtím jsem tomu nevěřil; ale kdybych se dnes večer snížil k tomu, abych přiložil ucho ke dveřím u těch polic tam vzadu, hezky bych snad mohl slyšet i to, o čem mluvily."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-236

„Och, pane Parkesi, já nemám trpělivost na vaše představy! Mluvící krysy ve vinném sklepě, no tedy!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-237

„No, paní Bunchová, já se s vámi nechci hádat...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-235

...říkám jen to, že pokud se rozhodnete jít až tam dozadu a dáte ucho ke dveřím, můžete má slova hned v tuto chvíli prokázat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-241

„Co to povídáte za nesmysly, pane Parkesi - nehodí se k tomu, aby to poslouchaly děti! Ještě vystrašíte támhle mladého pana Stephena k smrti."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-245

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-247

„Cože! Pana Stephena?" řekl Parkes a uvědomil si chlapcovu přítomnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-251

„Mladý pan Stephen dobře ví, kdy si z vás dělám legraci, paní Bunchová."


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-253

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-256

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-257

Ve skutečnosti mladý pan Stephen věděl až příliš moc na to, aby se domníval, že pan Parkes měl v první řadě v úmyslu žerty. Začal se zajímat, ne zrovna příjemně, o tu situaci...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-258

...ale všechny jeho otázky padly na neúrodnou půdu a nepřiměly komorníka, aby podal podrobnější zprávu o svých zkušenostech ve vinném sklepě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-259
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty20/03/24, 09:07 pm

Tak ještě že jsem si tento dílek přečetla potají v práci, jinak bych teď asi neusnula Šokovaný Pročpak asi pan Abney malého Stephena varuje před jarní rovnodenností ? Kdo nebo co rozškrábalo tu noční košili a dveře ? A jaké tajemství asi skrývá ten sklep, mluvící krysy to určitě nebudou, že ano ?! Opravdu bude mít tento příběh jen 5 kapitol ? To se mi nechce ani věřit, když je tam tolik záhad Aha
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty21/03/24, 07:15 pm

Tvoje fotky z natáčení jsou vždycky bomba Válím se smíchy možná se mračil už na to co ho čeká Válím se smíchy Ty jeho obličeje Válím se smíchy Válím se smíchy každopádně ty fotky se ti hrozně moc povedly a vůbec nevadí, že jsi se sem dala znova Láska

Ale teď už k novému příběhu, upřímně nejsem fanda hororů (většinu si z nich nesu bobky ještě několik dní Vysmátý ) ale tvůj příběh si určitě přečtu, protože to bude jistě stát za to Pro Tebe už se moc těším jaký jsi pro nás vybrala Láska

Ten pan Abney je zvláštní, jak Stephena tak nadšeně vítal... kdo ví co má za lubem... jinak se nemůžu vynadívat na ten dům Láska dokonale jsi ho zařídila Láska Láska

Co jen proboha udělal pan Abney s těmi dětmi? Nezdá se mi, že by jen tak zmizely... Chudák Stephen, co se po něm nebo kdo sápe v noci? Co ty škrábance na dveřích... jede mi z toho mráz po zádech, snad to s ním dopadne dobře Zmatený tohle všechno určitě nebude jen tak Zmatený
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Ztracená srdce - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty24/03/24, 05:47 am

@Ludmila - je to neuvěřitelné, ale fakt je takhle kraťoučký, taky se mi to nezdálo, ale všechno se vysvětlí (aspoň myslím), jinak to dění je opravdu dost děsivé. Nechápu, jak to může Stephen snést - a vlastně i ti sloužící. Líbilo se mi, jak se to pan Parkes snažil s tím sklepem zamluvit, ale Stephen není hloupý, aby to neprokoukl Úsměv  Děkuju za moc hezký komentář  Láska  Pro Tebe

@Lucisab - Díky moc za super komentář k těm fotkám  Vysmátý  Láska  Taky nejsem fanda hororů a vyhýbám se jim, protože bych to nezvládla, ale kupodivu to neplatí pro knihy, občas v těchto starších knížkách narazím na něco, co se mi líbí (nebo spíš „líbí"  SOS ). S tím Abneyho vítáním Stephena to mohlo být zvláštní, když byl takový samotář, ale mohl mít takovou radost ze znovuobjeveného člena rodiny a dědice - ale může v tom být i něco jiného? Myslíš tedy, že za to zmizení dětí může pan Abney, i když byl tak rozrušený a nechal i prohledat rybníky? Možné je všechno; nakonec uvidíme, co přesně se tam stalo. Děkuju moc, že sis přečetla i tento příběh a děkuju za tak krásnou pochvalu domu Červenám se  Pro Tebe  Láska



Doufala jsem, že se mi to podaří načasovat tak, ať dnešní díl vyjde na 24. březen, který je zmíněný v úvodu.  Mrkající  I ten větrný den by seděl, aspoň včera u nás byl strašný vichr. Tohle je předposlední kapitola.
Pozor, raději to nečtěte na noc.


Ztracená srdce

(M. R. James)


KAPITOLA 4


Nyní se dostáváme k 24. březnu 1812. Pro Stephena to byl den kuriózních zážitků: větrný, hlučný den, který naplnil dům i zahrady neklidným dojmem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-261

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-263

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-265

Když Stephen stál u plotu pozemku a díval se do parku, měl pocit, jako by se kolem něj ve větru valil nekonečný průvod neviditelných lidí, kteří byli bez odporu a bez cíle unášeni a marně se snažili zastavit a zachytit něčeho, co by mohlo zarazit jejich let a přivést je tak znovu do kontaktu se živým světem, jehož byli součástí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-262

* * *

Po obědě toho dne pan Abney řekl:
„Stephene, můj chlapče, myslíš, že bys mohl zvládnout přijít za mnou dnes večer až v jedenáct hodin do mé pracovny?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-266

„Do té doby budu zaneprázdněn a přeji si ti ukázat něco spojeného s tvým budoucím životem, něco, co je nanejvýš důležité a co bys měl vědět."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-268

„Nesmíš se o této záležitosti zmiňovat paní Bunchové ani nikomu jinému v domě; a raději bys měl jít do svého pokoje v obvyklou dobu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-269

Tady se do života přidalo nové vzrušení: Stephen se dychtivě chopil příležitosti zůstat vzhůru až do jedenácti hodin.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-271

Toho večera cestou nahoru nahlédl do dveří knihovny...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-275

...a uviděl, že koš na oheň, kterého si často předtím povšiml v rohu místnosti, byl posunut před oheň...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-272

...na stole stál starý postříbřený pohár naplněný červeným vínem a poblíž něj ležely nějaké popsané listy papíru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-273

Když Stephen procházel okolo, pan Abney sypal do koše na oheň trochu kadidla z kulaté stříbrné krabičky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-274

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-277

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-278

...ale nevypadalo to, že by si jeho kroků všiml.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-276


* * *

Vítr se ztišil a byla klidná noc a úplněk.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-279

Kolem desáté hodiny stál Stephen u otevřeného okna své ložnice a díval se na krajinu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-280

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-281

Jakkoli byla noc klidná, tajemné obyvatelstvo vzdálených měsíčním světlem osvětlených lesů ještě nebylo ukolébano k odpočinku. Čas od času se přes rybníky ozývalo podivné vytí, jakoby od ztracených a zoufalých tuláků. Mohly to být zvuky sov nebo vodních ptáků, přesto ani jeden z těchto zvuků tak docela nepřipomínaly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-282

Nepřiblížovaly se? Teď to znělo, jako by přicházely z bližší strany vody a za pár okamžiků se zdálo, že se vznášely mezi křovím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-285

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-286

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-287

Pak ustaly; ale právě ve chvíli, kdy Stephen uvažoval o tom, že zavře okno a bude pokračovat ve čtení Robinsona Crusoe...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-284

...zahlédl dvě postavy stojící na štěrkové terase, která se táhla podél strany sídla, kde byla zahrada –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-288

– postavy chlapce a dívky, jak se zdálo; stáli bok po boku a dívali se nahoru do oken.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-289

Něco na podobě dívky mu neodolatelně připomínalo jeho sen o postavě ve vaně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-290

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-291

Zato chlapec v něm probouzel prudší strach.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-292

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-293

Zatímco dívka stála nehybně, napůl se usmívala s rukama sepjatýma na srdci...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-294

...chlapec, hubené postavy, s černými vlasy a otrhaným oblečením, zvedl ruce do vzduchu s výrazem hrozby, neutišitelného hladu a dychtivosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-295

Měsíc svítil na jeho téměř průhledné ruce a Stephen viděl, že nehty byly strašně dlouhé a že světlo prosvítá skrz ně. Jak stál s takto zvednutými pažemi, odhalil děsivou podívanou. Na levé straně jeho hrudi se otevírala černá a zející rána;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-296

...a na Stephenův mozek, spíše než na jeho ucho, padl dojem jednoho z těch hladových a deprimujících výkřiků, které celý ten večer slyšel rozléhat se nad lesy Aswarby.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-301

V dalším okamžiku se tato strašlivá dvojice začala rychle a nehlučně pohybovat po suchém štěrku...
 
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-298

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-302

...a on je už neviděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-299

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-297

I když byl nepopsatelně vyděšený, rozhodl se vzít svíčku a jít dolů do pracovny pana Abneyho, protože hodina určená pro jejich setkání se blížila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-303

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-304

Pracovna či knihovna se otevírala z přední haly na jedné straně a Stephenovi, popoháněnému svými děsy, netrvalo dlouho se tam dostat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-305

Uskutečnit vstup dovnitř však nebylo tak snadné. Nebylo zamčeno, tím si byl jistý, protože klíč byl jako obvykle na vnější straně dveří.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-306

Jeho opakované klepání nepřinášelo žádnou odpověď.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-308

Pan Abney byl zaneprázdněný: mluvil. Co! Proč se teď snažil vykřiknout? A proč se mu ten výkřik přiškrtil v krku? Viděl snad i on ty záhadné děti?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-309

Ale teď už bylo vše tiché a dveře povolily pod Stephenovým vyděšeným a zběsilým tlakem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-310

(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty24/03/24, 10:54 am

Když jsem znovu přemýšlela o tom Stephenově podivném a strašidelném snu a následně o těch škrábancím, napadla mě nějaká podobná bytost, jako byla Carmila, tedy nějaký ten nemrtvý Aha A teď to fakt vypadá na nějaké upíry či zombíky, že by se přišli panu Abenymu pomstít ? Jak to asi dopadne se Stephenem, podaří se mu všemu nebezpečí bez úhony uniknout ?
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty24/03/24, 11:29 am

Já se spíš bojím, že dělá pan Abney nějaké starodávné rituály kvůli bůh ví čemu Zmatený Zmatený bojím se, co bude se Stephenem Smutný a co ty chudáci mrtvé děti, kterým bylo očividně vyříznuto srdce z těla Smutný a podle té roztrhané Stephenovi košile to vypadá, že to něco už jde i po jeho srdci Smutný snad to všechno dobře dopadne
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Ztracená srdce - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty26/03/24, 06:47 am

Děkuju moooooc vám oběma za vaše krásné komentáře a moc zajímavé úvahy!  *THUMBS UP*  Láska  Pro Tebe

Mám pro vás poslední díl - zase to raději nečtěte na noc. Tenhle díl je silné kafe.  SOS


Ztracená srdce

(M. R. James)


KAPITOLA 5


Na stole v pracovně pana Abneyho byly nalezeny určité papíry...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-312

...které Stephenu Elliottovi vysvětlily situaci, až byl ve věku, kdy jim mohl porozumět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-413

Nejdůležitější věty byly následující:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-325

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-348

„Bylo vírou velmi silně a obecně zastávanou starověkými lidmi – o jejichž moudrostí v těchto věcech jsem se přesvědčil natolik, že mě nutí vložit důvěru jejich tvrzením – že prováděním určitých procesů, které pro nás, moderní lidi, mají poněkud barbarský ráz, lze dosáhnout velmi pozoruhodného osvícení duchovních schopností člověka...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-340

...že například pohlcením osobností určitého počtu svých bližních může jedinec získat úplnou nadvládu nad těmi řády duchovních bytostí, které ovládají elementární síly našeho vesmíru."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-367

„O Šimonu Mágovi je zaznamenáno, že byl schopen létat ve vzduchu, stát se neviditelným nebo na sebe vzít jakoukoli podobu, kterou chtěl, prostřednictvím duše chlapce, kterého, abychom použili hanlivé fráze použité autorem knihy Clementine Recognitions, „zavraždil“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-355

„Navíc jsem našel záznamy se značnými podrobnostmi ve spisech Herma Trismegista, kde je uvedeno, že podobné šťastné výsledky může přinést pohlcení srdcí ne méně než tří lidských bytostí mladších jednadvaceti let."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-356

citace :

Šimon Mág - https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0imon_M%C3%A1g
Hermes Trigmegistos  - https://cs.wikipedia.org/wiki/Hermes_Trismegistos

„Testování pravdivosti tohoto potvrzení jsem zasvětil větší část posledních dvaceti let a jako corpora vilia* svého experimentu jsem vybral takové osoby, které mohly být pohodlně odstraněny, aniž by ve společnosti vznikly citelné mezery."

citace :
*Pozn.: corpus vile, corpora vilia – osoba nebo věc, která jako jediná je vhodná k určitému experimentu

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-354

„První krok jsem podnikl odstraněním jedné Phoebe Stanleyové, dívky cikánského původu, 24. března 1792."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-371

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-405

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-406

„Druhý odstraněním potulného italského mladíka jménem Giovanni Paoli v noci 23. března 1805."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-372

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-407

„Poslední „obětí“ – abych použil slovo v nejvyšší míře odporné mým pocitům – musí být můj bratranec Stephen Elliott. Jeho dnem musí být 24. březen 1812."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-327

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-332

„Nejlepším způsobem, jak dosáhnout požadovaného pohlcení, je odstranit srdce ze živého subjektu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-331

Spoiler: Pozor, drastické záběry:

...přeměnit ho na popel a smíchat ho s asi půllitrem červeného vína, nejlépe portského."

Spoiler: Pozor, drastické záběry:

„Ostatky alespoň prvních dvou subjektů bude dobré utajit: k takovému účelu bude vhodná nepoužívaná koupelna nebo vinný sklep."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-338

„Může dojít k určité zlosti ze strany psychické části subjektů, kterou lidový jazyk ctí názvem duch. Ale člověk s filozofickým temperamentem – jedině pro takového je experiment vhodný – bude jen málo náchylný k tomu, aby přikládal důležitost chabým snahám těchto bytostí pomstít se mu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-339

„S nejživějším uspokojením rozjímám o rozšířené a emancipované existenci, kterou mi experiment, bude-li úspěšný, poskytne...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-347

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-344

...nejen, že mě postaví mimo dosah lidské spravedlnosti (takzvané), ale do značné míry eliminuje vyhlídku na samotnou smrt."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-343



* * *

Pan Abney byl nalezen ve svém křesle s hlavou zvrácenou dozadu, tvář poznamenaná výrazem vzteku, zděšení a smrtelné bolesti. Na levém boku měl hroznou tržnou ránu, odhalující srdce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-320

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-324

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-314

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-315

Na rukou neměl žádnou krev a dlouhý nůž, který ležel na stole, byl dokonale čistý. Zranění mu mohla způsobit zuřivá divoká kočka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-317

Okno pracovny bylo otevřené a koroner se domníval, že pan Abney zemřel prostřednictvím útoku nějakého divokého tvora.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-311

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-313

Ale prostudování papírů, které jsem citoval, dovedlo Stephena Elliotta k velmi odlišnému závěru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-412


KONEC.




Tak a tento krátký hororový příběh je za námi. Úsměv  Musím vás moc pochválit za perfektní intuici  *THUMBS UP* *BRAVO*   Láska   vždycky mě těší, když sem píšete svoje různé úvahy (ať už se nakonec ukážou přímo v příběhu nebo ne, vždycky jsou to zajímavé možnosti, kudy by se příběh mohl ubírat Úsměv *BRAVO* *THUMBS UP*  ) - tentokrát trefa do černého!  *THUMBS UP*
V příštích dnech zase přeberu složku, jestli najdu nějaké zajímavé fotky z natáčení a pak bude následovat příběh z úplně jiného soudku, ať se odreagujeme po této hrůze hrůzoucí  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty26/03/24, 07:46 pm

Šmankote, to bylo neuvěřitelné Šokovaný nakonec ho dostihla jeho vlastní posedlost a nejenom tím, že si ho smrt přeci jen našla, ale i duše těch dětí o kterých očividně neměl valné mínění a považoval je za nižší než byl on sám, mu nakonec ukázaly opak Zmatený radši si ani nechci představovat, co ty děti musely zažívat, když jim doslova zaživa vytrhl srdce z těla Zmatený Zmatený ještěže se pomstily jen jemu a ne malému Stephenovi Zmatený upřímně být jím bych v tom domě už být nechtěla ani minutu Zmatený Zmatený ještěže se mu podařilo přežít, i když za to mohly hlavně ty mrtvé děti *BYE*

Každopádně to byl další úžasný příběh, který jsem díky tobě a tvým úžasným simíkům poznala Láska moc ti za něj děkuju Pro Tebe a těším se na fotky z natáčení a i další příběh Pro Tebe Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty27/03/24, 09:01 pm

Takjsem ráda, že jsem poslechla Tvé varování, Hellohello, a zase si to dočetla potajmu při obědě v práci, jinak bych patrně neusnula Mrkající Byl to perfektní hororový příběh, ten konec nabral grády - prostě s čím kdo zachází, s tím také schází ... Co to mohlo být za člověka, když jen kvůli své víře a touze po pofidérní nesmrtelnosti zcela bez skrupulí zavraždil dvě děti a chystal se zabít i svého jediného příbuzného ?! Šokovaný Jo, on vlastně nevraždil, on "jen odstraňoval, aby nevznikly citelné mezery" ... Aha Dědictví po tomhle člověku (dá-li se takto vůbec nazvat) bych se určitě vzdala, i kdyby to měly být miliony !
Jinak to byl jako vždycky pkrásně a do nejmenších detailů zpracovaný dům, okolí, ty pokoje a jejich zařízení, a tentokrát mě asi nejvíc zaujaly ty prostřené stoly, s tím sis fakt vyhrála, milá Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO*
Už se moc těším, co pro nás zase nachystáš !  Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Ztracená srdce - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty29/03/24, 06:28 am

Děkuju vám za strašně krásné komentáře a tolik milých slov Láska Pro Tebe  a díky moc, že jste četly tento strašidelný příběh, moc si toho vážím Pro Tebe  

@Lucisab - jsem tak ráda, že ho to nakonec dostihlo, nemohl v té své zvrácenosti pokračovat dál Je mi špatně  teď by to byl chudáček Stephen a kdo ví, koho by si našel příště? To největší monstrum je on sám. A jak píšeš, považoval je za cosi nižšího. Ještě se ani neštítil je vědecky nazvat „subjektem" v těch svých hnusných zápiscích. Taky si nepředstavuju, co musely prožívat, z té myšlenky se mi dělá zle. Naštěstí díky jim to přežil Stephen, ale hrozné na tom je, že šly i po něm. Říkám si, proč asi? Nevím   A není vůbec zač, pro mě je radost pro vás tyto příběhy dělat a číst tak nádherné komentáře Láska Pro Tebe  děkuju moc za tolik krásných slov Pro Tebe   Láska

@Ludmila - přesně a moudře napsáno... a na začátku to vypadalo, že má takovou radost ze Stephenova příjezdu. No, taky že měl. Ale z úplně jiného důvodu. Hrozná nestvůra, tenhle Abney. Určitě by v tom pokračoval dál, kdyby nebyl zastaven. A je vtipné, jak je podcenil a sebe vyzdvilh jako člověka s filozofickým temperamentem. Je to odporné Je mi špatně  A mockrát děkuju za tak milou pochvalu, mám velkou radost, že se ti ten dům líbil Pro Tebe Láska taky mě vždycky moc potěší, když si všímáte detailů   Láska  Pro Tebe  

Jak říkáte, taky bych na tom místě v žádném případě nezůstala... i když se dá předpokládat, že tam potom už byl klid, ale člověk nikdy neví.


Tady jsou slibované fotky z natáčení Mrkající

1. Hned první fotka po chvilce, co jsem spustila hraní a věnovala se na chvilku jiné části domu Úsměv  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-1

když jsem to uviděla, pobavila mě ta nesourodá skupinka,  ty dvě monstra s doprovodem  Chichichi
 Jinak ta simka je jeho první hospodyně Ellisová, ještě než jsem ji stihla převléct Úsměv


2. Abney byl fakt šílený ve hře - jeho prudká změna nálady to dosvědčuje. Tady ve vší vážnosti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-23

...a v příští vteřině:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-24


3. Tohle sousoší jsem myslela, že nikdy nedám dohromady, bylo nazváno Mithra zabíjející býka, nic takového ve hře samozřejmě nemám, tak jsem si s tím dlouho dopředu lámala hlavu, až jsem došla k tomu, že ten záběr vynechám, protože mi nic jiného nezbude. Nakonec jsem se ale hrabala v kolekci soch a nějak to poskládala (myslím, že je to ze tří kusů celkem), i když je to nesmyslné zobrazení  Zmatený  Mithra tak nemá vypadat a ani býk není ve skutečnosti býk, jak uvidíte za chvilku Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-35

býk...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-39

...je ve skutečnosti jakýsi démon  Vysmátý   co jsem to stvořila za patvar  Šílený  Nevím  Červenám se
Na druhou stranu - taková socha je hodná svého kupce. Kdo jiný než Abney by si pořídil takové nestvůry?   Vysmátý


4. Vypadalo první setkání Abneyho a Stephena idylicky a vesele? Úsměv

Ve skutečnosti:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-51

(co to je? stěžuje si, že pršelo? Úsměv )

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-52

Tady už se oba rozveselili Úsměv  možná za to může ten neobvyklý astronomický úkaz na nebi  Mrkající

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-55

Zato v příštím okamžiku se Stephen doslova štítí toho, co Abney říká Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-72

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-73

a Abney nezůstává pozadu a vyčítá mu to

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-77


5. A není sám, kdo už nechce od Stephena slyšet ani slovo Úsměv dokonce paní Bunchová! Bylo to poté, co zaběhla nahoru podívat se na ty škrábance

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-198

Z toho šití ji bolí za krkem Úsměv jak realistické Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-214

Dokonce ani s Parkesem se nepohodli

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-224

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-225

Ten ksicht Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-239


6. Netvor Abney spřádá své intriky a tady do nich chytá svou hospodyni  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-49


7. Teď se dostáváme k opravdovému hororu! Jako by už tento záběr nebyl dost nechutný...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-318

... sotva do místnosti vstoupil Stephen, mrtvola otočila hlavu!  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-321

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-322

Z toho mě málem kleplo  SOS

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-323


8. Teď tu mám snad nejodpornější ksichty, které jsem kdy ve hře měla  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-328

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-329

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-333

hlavně tady, jak cení ty zuby..  Šokovaný  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-334

dělá se mi z něho špatně Je mi špatně

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-336

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-337

Tomu říkám čiré zlo  Šokovaný    Tady ještě ve své namyšlenosti neví, co ho čeká  Ďáblík


9. „Rozhovor" Phoebe a paní Bunchové Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-380

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-381

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-382

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-384

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-385

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-386

A teď jiné duo, Bunchová a Parkes. Nevím, co proti sobě ti dva pořád mají Vysmátý  hádali se v různých érách Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-397

Giovanni & Abney, co to mají oba za divný výraz? Vysmátý  Zajímalo by mě, o čem se baví Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-400


10. Opět hádanka na závěr  Mrkající   poznáte, kdo se mi to vkradl na pozemek a prodírá se křovím? Úsměv
(škoda, že jsem to zapauzovala pozdě a nezachytila ho, jak jde přímo skrz keř Úsměv  btw. to si opravdu nemohl najít jinou cestu? Vysmátý  ještě si zašpiní to svoje nóbl oblečení.  Zmatený )

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Lost-Hearts-74

Spoiler: Odpověď na hádanku:
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty29/03/24, 01:03 pm

Tak to jsou zase úžasné fotky Vysmátý ta první fotka Vysmátý Vysmátý je teda pravda, že já tam vidím monstra 3, pan Abney sice nevypadá jako přízrak, ale je to pořádný mizera Vzteklý

Jinak je pravda, že simík pana Abneyho mě dost děsil od samého začátku... ty jeho výrazy, ty ostré rysy Zmatený sám vypadá jako nějaký pekelník, takže se nedivím, že ti bylo zle z jeho ksichtů Zmatený jeho postava se ti každopádně podařila dokonale ztvárnit *THUMBS UP*

A ta socha Šokovaný nestačím zírat, vůbec bych nepoznala, že jsi ji složila z několika soch Šokovaný vypadá naprosto parádně a vůbec nevadí, že je tam místo býka démon Vysmátý je to dokonalé Láska

A ten simík na závěr Válím se smíchy nemůžu uvěřit, že přijel z Francie jen proto, aby se prošel keřem pana Abneyho Válím se smíchy asi čeká, že taky získá nějakou nesmrtelnost bez toho všeho vraždění kolem Zmatený

Moc děkuju za krásné fotky, které mě moc pobavily Válím se smíchy Válím se smíchy
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty29/03/24, 06:37 pm

Bože, to jsou zase ksichty, člověk neví, čemu se smát dřív Vysmátý Vysmátý A Simíci si opět dělají, co chtějí, a vůbec nerespektují pokyny paní režisérky (včetně toho ministra z jiného příběhu).Mrkající  Ta socha mě taky zaujala, říkala jsem si, z čeho a jak jsi ji asi vytvořila.
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty03/04/24, 05:22 am

Děkuju vám oběma za super komentáře   Vysmátý  Válím se smíchy  vždycky mě rozesmějete, díky za prodloužení života  Vysmátý  *THUMBS UP*
@Lucisab - to je fakt! Jak jsem mohla opomenout to největší monstrum ze všech na té první fotce Vysmátý   btw. ten sim Abney mě taky děsil, ten jeho výraz a ostrý pohled  SOS  



Nevím, nakolik vás bude nový příběh bavit, protože je vlastně z knihy pro děti, já jsem našla tento jeden příběh ve sbírce různých příběhů a při čtení mi to přímo učarovalo - a když jsem zjistila, že existuje celá kniha s těmito příběhy (přeložila jsem její název jako Průzkumníci úsvitu), hned jsem si ji našla a přečetla si ji celou. Bylo to napsáno tak krásně čtivě a poutavě, že jsem neodolala, je to milé a trošku dobrodružné čtení o třech klucích. Je to tak pěkná knížka, že se divím, jestli ještě nebyla přeložena do češtiny nebo zfilmovaná, byl by to super seriál nejen pro děti, kdyby se toho ujal někdo dobrý. Ale těžko říct, jestli by to dnešnímu modernímu publiku ještě něco řeklo. Ale třeba jo Úsměv

Celkem je v knize 10 příběhů a prvním z nich je právě tento - skládá se z 5 kapitol, ale každou kromě prvního dílu budu muset ještě rozdělit, takže počítám, že bude 10 dílů Mrkající   První díl je takové představení hlavních postav (je zajímavé, že v té sbírce příběhů byl ten příběh až od druhé kapitoly, to mě překvapilo, když jsem si našla celou knihu a tam byla ještě tato úvodní kapitola navíc Úsměv vlastně totiž ani nebyla potřeba, protože to bylo napsáno tak dobře, že šlo vše pochopit i z druhé kapitoly a tam se vlastně děj rozjíždí).
Říkala jsem si, že udělám aspoň tento první desetikapitolový príběh, je to risk, protože nevím, nakolik se vám to bude líbit, když tu asi nikdo nejsme přímo cílová skupina  Nevím  Kdybyste měli později ale zájem i o další, tak můžu některé další vybrat a zpracovat Mrkající  budu ráda, když mi potom dáte vědět, jestli by to mělo smysl nebo bude stačit tento jeden příběh Mrkající  

Přeju vám hezké čtení  Pro Tebe


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 1

Část 1/1


Náš otec by si pravděpodobně nikdy nevybral paní Handsomebodyovou za naši guvernantku a opatrovnici na téměř dva roky, které strávil v Jižní Americe...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-17

...kdyby se nezdálo přirozené předat nás té obdivuhodné ženě, která byla v době jeho dětství jeho vlastní učitelkou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-9

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-15

Kdyby nebyl zmaten náhlým skonem naší mladé matky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-16

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-36-Copy

...možná by si vybavil scény mezi ním a paní Handsomebodyovou, které by ho přiměly zaváhat nad tím, jestli nechat tři neklidné chlapce zcela pod její kontrolou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-6

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-11

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-13

Možná zapomněl, že ještě měl své rodiče a jednu nebo dvě milující tety, aby tak obložili vycpávkami hranatost vlády paní Handsomebodyové a řekli, zda by její pohotová hůl měla či neměla vyhledávat ty nejbaculatější a nejjemnější partie.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-23

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-21

A pak také byla tehdy paní Handsomebodyová ještě svobodná. Jako slečna Wigmoreová se tehdy ještě nezmocnila a nepotlačila mužného ducha pana Handsomebodyho. Mary Ellen říkala, že se z bouřlivého muže stal velmi mírným a bojácným.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-25

Po jeho smrti zůstala paní Handsomebodyová v osamělém vlastnictví vysokého, úzkého domu ve stínu šedé katedrály v dosti šedém a ponurém starém městečku Misthorpe. Tady jsme Anděl a Seraf a Já byli jednoho dubnového rána vysazeni; čerstvě z venkovského domu, kde jsme se narodili; dalo by se říci, že polibky naší matky byly na našich kulatých mladých tvářích ještě teplé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-4

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-26

Nebyli jsme zvyklí na restrikce a byli jsme uvedeni do atmosféry jednotvárnosti a kázně...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-22

...což bude možná nejlépe znázorněné přesunem z našeho jemného, ​​pružného venkovského trávníku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-27

...na suchá, oprýskaná prkna na dvorku paní Handsomebodyové.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-28

Anděl, výbušný, upřímný, nestálý; nedbalý majitel krásného chlapeckého sopránu, který se měl vyvinout do dnešního s tím nesrovnatelného tenoru –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-30

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-31

– jako další já sám, o rok mladší, ale stejně vysoký a odvážný, ještě zarputilejším způsobem –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-32

– pak Seraf, o tři roky mladší než já, bylo mu pouhých pět a následoval nás, kamkoli jsme ho vedli, se slepou loajalitou: „Tvrdohlavý, silný a veselý jako koláč."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-33

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-34

Opravdu, když na nás pomyslím, jací jsme tehdy byli, a když si vzpomenu, jak jsme do toho vážného domu vtrhli jako divoký rušivý vítr, mám tendenci paní Handsomebodyovou litovat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-35

I když nás uprostřed odpoledne poslala do kolosální postele se čtyřmi sloupky, jen sotva jsme byli skleslí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-37

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-38

...protože to nakonec nebylo tak špatné hřiště...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-39

...a zatažením závěsů jsme se mohli úplně odstřihnout od světa ovládaného spodničkami.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-41

Pak tu byla Mary Ellen se svými „příznivci“, vždy náš pevný spojenec, překypující halasným dobrým zdravím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-42

Když se ohlédnu zpět, jsem přesvědčen, že si paní Handsomebodyová zaslouží náš soucit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-18

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-43
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty03/04/24, 09:17 pm

To vypadá na něco docela jiného než byly předchozí příběhy, ale proč nezměnit žánr, že ano Mrkající Je jaro, chce to něco nového, nějakou příjemnou změnu. Už tento úvod vyzněl velmi zajímavě - tři malí kluci v neznámém prostředí a postarší guvernantka, to bude asi boj Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty04/04/24, 07:38 pm

Taky si myslím, že bude tenhle příběh příjemná změna Úsměv už se moc těším na lumpárny, které budou kluci vyvádět a jak se jim bude dařit pod odborným dozorem přísné guvernantky Zmatený už se moc těším na pokračování Pro Tebe

Jinak musím opět obdivovat tvoje simíky Láska guvernantka vypadá opravdu děsivě a autoritativně, že bych se jí obávala i já a to jsem dospělá Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty07/04/24, 06:55 am

Děkuju vám mooc za tak krásné a motivační komentáře!  Mrkající  Pro Tebe  Láska  Pro Tebe  Přesně jak píšete, chtělo to zase nějakou změnu, taky kvůli tomu, že je jaro, chtěla jsem něco příjemnějšího - a vlastně taky hlavně kvůli tomu, že se ten příběh odehrává na konci března a začátku dubna Úsměv  jenom je mi líto, že jsem netrefila den a nevydala dnešní díl včera v sobotu  Červenám se Vysmátý mohlo to odpovídat úplně přesně.

Mě taky ta Handsomebodyová trochu děsí  SOS Vysmátý  btw. taková zajímavost, tohle je její druhá verze, měla jsem ji vytvořenou a chtěla už začít hrát, ale připadala mi, že nevypadá tak přísně, tak jsem na to šla znova Vysmátý



Jinak co se týká hledání příběhů... i když čtu skoro všechny různé žánry knih a přečtu toho kvanta, je pro mě dost těžké najít na zpracování takový nějaký normální příběh ze života, který by: měl (pro mě) vhodnou délku, byl čtivý (ne každý autor z té doby píše zrovna tak, aby se to i dnes dobře četlo), měl spád (aby tam nebylo 50% popisu a něco se tam aspoň místy dělo, i když třeba nic převratného nebo moc akčního), byl něčím zajímavý (to je individuální - zase jenom podle mého pocitu) a aby šel vůbec udělat v sims, se vším si ani zdaleka neporadím... aby pózy a objekty šly jakž takž znázornit -  a taky, aby se mi do toho v TS2 chtělo, prostě aby to mělo nějaké své kouzlo (je ne sais quoi)...  takže kdejaká sebeúžasnější knížka, u které si užiju čtení, bohužel neprojde těmito mými požadavky na zpracování v sims...  Zmatený problém je, že tyto obyčejné příběhy bez nadpřirozena často bývají strašně dlouhé a chybí jim ten spád - a mně se nechce překládat příliš dlouhé knihy, kratší se dělají líp Červenám se   a taky kvůli tomu, že to tady není to stejné, jako když člověk čte knihu a zas až tak nevadí, když se tam dýl nic neděje, ale tady mám pocit, že sem nemůžu dát příběh rozdělený na kapitoly, kde se ani trošičku neposune, nebylo by to ono  Nevím



Jenom ještě připomínka k těm dílům (celkový počet tady bude asi 10) - můžete se orientovat stejně jako jindy podle názvu příspěvku nahoře, kde bude napsaná aktuální kapitola bez ohledu na dělení v knížce a moje dělení na části Mrkající  nahoře je vždycky uvedeno číslo kapitoly popořadě.


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 2

Část 1/2


Byla sobota ráno a my tři jsme byli spolu v salonu paní Handsomebodyové – Anděl, Seraf a Já.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-45

Sotva se vstupní dveře zavřely za vysokou hranatou postavou té dámy, nesoucí svůj košík na trhy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-46

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-47

...zavřeli jsme s cvaknutím naše knihy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-50

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-51

... po špičkách jsme běželi na vrchol schodiště...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-52

...a po chvíli poslouchání bez dechu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-53

...jsme naše mladistvé postavy vrhli na hladké zábradlí z ořechového dřeva a nádherně jsme se sklouzli dolů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-54

V sobotu ráno pravidelně paní Handsomebodyová chodívala na trh a se stejnou pravidelností jsme my, její žáci, okamžitě shodili jho její kázně, sklouzli se po zábradlí dolů...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-55

...a vstoupili do zakázaných prostor Salónku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-62

Jiné dny v týdnu bývaly okenice této ponuré komnaty zavřené a zvídavé oko přiložené ke klíčové dírce...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-61

...mohlo jen slabě rozeznat portrét zesnulého pana Handsomebodyho kreslený pastelem, který jako jakýsi vousatý duch předsedal radovánkám vycpaných ptáků ve skleněné vitríně pod ním.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-58

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-59

Zato v sobotu ráno tam Mary Ellen zametala a utírala prach. Okenice se otevřely a klavíru s tenkými nohami a nábytku potaženému kůží byl tak na zítřek dán nový vzhled.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-68

Mary Ellen si navíc naši společnost oblíbila. Ze salónku měla strašidelný pocit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-75

Pan Handsomebody jí naháněl husí kůži, říkala; a jednou, když se otočila zády, zaslechla cvrlikání jednoho z vycpaných ptáků. Bylo to příšerné pomyšlení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-76

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-77


Když jsme tam k ní vpadli, Mary Ellen slabě tahala koště po gigantických zeleno-červených liliích koberce a její holé červené paže se pohybovaly jako netečná tykadla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-67

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-69

Uměla, když se jí chtělo, pracovat energicky a dobře; ale nikdo nevěděl, kdy se jí může zmocnit pokleslá nálada a učinit ji tak nepoužitelnou, jak jen to bylo slučitelné s udržením její pozice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-56

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-83

„Och, kluci!" zasténala a opřela se o koště.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-57

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-65

„Z tohohle jarního počasí jsem čilá jako slepé kotě! Jasně, dneska ráno se cítím, jako bych si na břicho položila kámen, a hlavu mám lehkou jako chmýří bodláku."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-71

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-72

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-74

„Přála bych si, aby se tak slečna zapomněla vrátit domů a já bych si mohla vzít den volna —

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-80

— ale Mary Ellen takové štěstí nemá!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-81


Ještě párkrát přejela koštětem sem a tam a pak si povzdechla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-78

„Myslím, že tohle místo brzičko opustím," řekla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-84

Vize domu bez rozveselující přítomnosti Mary Ellen se před námi zjevila černě. Nahrnuli jsme se kolem ní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-85

„No tak, podívej," prohlásil Anděl velitelsky a objal ji kolem tlustého pasu. „Moc dobře víš, že otec se brzy vrátí z Jižní Ameriky, aby nám vytvořil domov, a že ty máš taky přijít a staneš se naší kuchařkou a budeš dělat jablečné knedlíky a budeš mít všecky své příznivce, které máš ráda."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-87

Anděl teď věděl, o čem mluví, protože „příznivci" Mary Ellen byli jablkem sváru mezi ní a její paní.

„Ách, mladý paně Anděli," řekla, „jaký jazyk to máte v hlavě, to tedy ano!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-86

„Příznivci, co? Jasně, oni jsou prokletí mého života!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-82

„Teď běžte pryč z toho prachu, vy všichni, nebo vám dám za uši!“ A začala energicky máchat koštětem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-88

Běželi jsme k oknu a vyhlédli jsme ven; ale sotva jsme se podívali ven, už jsme hvízdli úžasem nad tím, co jsme viděli.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-89

Ale nejdřív vám musím povědět, že ulice, ve které jsme bydleli, vedla na východ a na západ. Na rohu na západ od domu paní Handsomebodyové stála stará šedá katedrála; vedle ní byl biskupův dům, také z šedého kamene...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-90

...pak pár špinavých bílých cihlových domů, navlas stejných.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-91

V jednom z nich jsme bydleli my s paní Handsomebodyovou a ten druhý byl domovem pana a paní Mortimer Peggových a jejich tří služebníků.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-93

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-94

Připadali nám jako velmi elegantní, i když poněkud nezajímaví lidé. Paní Mortimer Peggová často mívala návštěvníky, kteří jezdili kočáry a nezřídka se sama vydávala na cesty v klidném lehkém čtyřkolovém kočáru ze stájí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-95

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-96

Ale kromě občasného chvění ze vzrušení, když jejich koně zastavili u naší brány, nás tento škrobený pár jen málo zajímal. Byli tak uhlazení a akurátní, když spolu klopýtalí po ulici, že jsme jim (daleko z doslechu paní Handsomebodyové) říkali pan a paní ,Cribbage Peggovi.'

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-92

citace :
*Pozn.:  cribbage – karetní hra

Když jsme se však dnes ráno brzy na jaře podívali z okna, naše oči objevily v předzahrádce Peggových objekt tak neodolatelného zájmu, že jsme si je znovu protřeli, abychom se ujistili, že jsme úplně vzhůru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-97

Malým oploceným pozemkem procházel sem a tam vysoký starý muž v zářivém květovaném županu, který mu u krku volně visel a odhaloval tak jeho dlouhý opálený krk a chlupatou hruď a nedbale mu třepotal kolem pat, jak tak kráčel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-98
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-100

Měl huňaté šedivé vlasy a knír a kolem brady a uší mu rostly chomáče kudrnatých šedých vousů. Nos měl velký a spálený od slunce; a každou chvíli se zastavil ve své chůzi, která připomínala zvíře v kleci, a nadechoval se vzduchu, jako by se mu to líbilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-99

Ten starý pán se mi líbil od samého začátku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-101
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty07/04/24, 05:47 pm

Úplně mi málem vypadly oči z té ulice Láska tak krásně jsi ji vytvořila, že vůbec nevím kam se dívat dříve Láska jinak je vtipné, že ti první paní Handsomebodyová nepřišla dost děsivá Vysmátý docela by mě zajímalo jak vypadala Vysmátý

Jinak všechny příběhy, které jsi sem přidala byly úžasné a popravdě se ti nedivím, že máš takové síto na příběhy. Je ale pravda, že věřím, že ve tvém podání by byl skvělý jakýkoliv příběh Láska samozřejmě ti rozumím, že ne všechno se dá plně přetvořit do sims Smutný i naše hra má bohužel své limity a často s nimi nejde hnout Smutný

Jinak k dílku Úsměv řekla bych, že ten starý pán bude mít pro naše kluky nějaký další význam Úsměv jsem moc zvědavá, co se z něj v budoucnu vyklube Úsměv
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty07/04/24, 08:38 pm

Paní Handsomebodyové se moc nedivím, mít najednou v domácnosti 3 taková kvítka, taky bych byla patrně přísná a nepříjemná (tedy z pohledu těch kluků) - tehdy to bylo prostě zvykem, jedna rána či podobný trest byl lepší než půlhodina vysvětlování Mrkající  Chlapci ovšem nevypadají na nějaké velké uličníky, když si je tak oblíbila i služebná. A copak je asi ten starý pán zač a jakou bude mít roli v tomto příběhu ? Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Zakopaný poklad - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty10/04/24, 06:31 am

Jéé, děkuju za tak nádherné komentáře!  Láska  Pro Tebe  Láska   můžu prozradit, že máte správnou intuici, ten starý pán rozhodně bude hrát v příběhu roli Úsměv

@Lucisab - děkuju za krásnou pochvalu  Červenám se  Láska  Pro Tebe  mám radost, že se ti ta ulice líbila, protože mně připadala taková nic moc Úsměv  strašně moc si toho vážím! Musím se podívat, jestli mám ještě vůbec tu starší Mrs. Handsomebody ve hře, nepamatuju si, jestli jsem ji někam odstěhovala nebo úplně vymazala  Zmatený   děkuju za tak milá slova  Láska  Mrkající   těší mě stgrašně moc, že se ti tyto vybrané příběhy líbily  Pro Tebe  je pravda, že hra má svoje limity, i když se v ní dá udělat překvapivě dost věcí, ale bohužel i já mám dost limitů  Červenám se  věřím, že někdo jiný by si s některými věcmi poradil líp nebo byl schopný udělat dlouhý seriózní příběh. Díky za motivaci! Je možné, že někdy v budoucnu se pustím i do něčeho o dost delšího Úsměv je pravda, že jeden takový už delší dobu překládám, ale nějak to pořád neubývá a musím si dávat dlouhé přestávky a překládat mezitím i něco svižnějšího Aha  Červenám se   S mým tempem to bude tak za 5 let, jestli vůbec někdy Zmatený   ale mám kromě něj v plánu ještě celou řadu příběhů, tak doufám, že i nadále vás to bude bavit číst Mrkající  Láska

@Ludmila - díky za super komentář  Pro Tebe  Láska  docela se divím, že s tím souhlasila, přece jen vzít si 3 děti k sobě domů je velká zátěž Úsměv Ale zřejmě se na to díky svým pedagogickým a výchovným zkušenostem cítila Úsměv  snad to obě strany s nervy vydrží  Chichichi  škoda, že toho jejich tatínka nenapadlo je dát někomu z rodiny. Máš naprostou pravdu, tehdy se vše bralo jinak a byly jiné standardy slušného chování. Taky je přísnost a „přísnost" - uvidíme, do které kategorie bude spadat paní Handsomebodyová Mrkající  
 ale tihle kluci zlí nejsou, aspoň mně nepřipadali, i když občas něco zajímavého vyvedli Úsměv  -  spíš na tuto sešněrovanou dámu je úplně všechno až příliš   Chichichi   Jinak taky nejsem zastánce naprosto volné výchovy (vlídné ano, ale ne volné a nechat dítě, ať si roste jak dříví v lese - trocha přísnosti a nějaká pravidla musí být), když vidím, co to pak vyroste za arogantní lidi Nene  a ani bití (hlavně když jde o něco víc než dát výchovně přes zadek, když je to opravdu potřeba, jenže někteří rodiče jsou tyrani a nechápu, jak svoje děti můžou přímo řezat a ublížit jim Plačící nejen fyzicky, ale i psychicky...).  A záleží na dítěti, myslím, že u většiny fyzický trest není potřeba, občas se vyskytne tak necitlivý lotr a šikanátor, že mu snad ani nejde jinak vysvětlit, že nesmí dělat špatné věcí.  Nevím  lepší to podchytit včas, než aby z něj vyrostl třeba až vrah  SOS



Btw. doufám, že se vám nebude špatně číst mluva malého Serafa  Mrkající  snažila jsem se zachovat to, že neumí pořádně vyslovovat nejen R Mrkající   občas možná bude jako hlavolam to rozluštit Úsměv


Zakopaný poklad

(M. de la Roche)



KAPITOLA 2

Část 2/2


„Oo-o! Podívejte se na toho leglačního stažíka!“ chichotal se Seraf. „Plášť jako Jákob a jeho blatši*!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-102

citace :
*Pozn.:  Jákob a jeho bratři – plášť mnoha barev, biblický příběh -
https://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_many_colors

Anděl a Já jsme Mary Ellen zasypali otázkami. Kdo je to? Bydlí s Peggovými? Myslí si, že je to cizinec?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-103

Mary Ellen podepřená koštětem zírala z okna.

„Pro lásku boží!" vykřikla. „No jestlipak to není pěkný pohled!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-112

„Kluci, to je vlastní otec pana Pegga, který se vrátil domů odněkud ze Západní Indie*."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-107

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-109

citace :
*Pozn.: v knize uvedeno jen Indies -  předpokládám, že je tím myšlena Britská Západní Indie = Karibik

„Jejich kuchařka mi vyprávěla o čase, který s ním strávili."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-105

„Má trochu závrať, víte, a všecïčko jídlo mívá donesené do svého vlastního pokoje – ty nejroztodivnější pokrmy, o jakých jste kdy slyšeli -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-108

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-110

– a má špačka za domácího mazlíčka, chápete!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-111


V tu chvíli si starý pán všiml, že je pozorován, a galantně zasalutoval Mary Ellen a zvolal:
„Dobré ráno, madam!'

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-113

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-114

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-115

Mary Ellen, plná zmatku, se stáhla za závěs.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-116

Už už jsem se chystal vhodně odpovědět...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-117

...když jsem spatřil samotnou paní Mortimer Peggovou, jak vychází ven ze svého domu s velmi rudou tváří...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-118

...a rázně popadla svého tchána za paži.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-119

Mluvila na něj rychlým tlumeným hlasem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-120

...a po chvíli váhání ji pokorně následoval do domu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-121

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-122

Jak jsem s ním soucítil! Až příliš dobře jsem věděl, jaké ponížení zažívá ten bezmocný muž, když ho panovačná žena potupně táhne pryč od jeho neškodného osvěžení. Zdálo se, jako by se mezi námi okamžitě vytvořilo pouto porozumění.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-123

Do mého rozjímání se vloupal hlas Mary Ellen. Škádlila Anděla, aby zpíval.
„Ó, zazpívejte nám písničku, mladý paně Anděli, než se slečna vrátí!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-124

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-125

„Buďte zlatíčko! Nasypu vám plnou kapsu rozinek tak jistě, jako je jistý osud!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-127

Anděl byl vlastníkem sopránu připomínajícího flétnu a uměl zabrnkat nějaký druh doprovodu na klavír k jakékoli písni. V sobotu ráno bylo potěšením Mary Ellen vylít si své zadržované pocity v jedné z populárních písní, přičemž Anděl ji udržoval při melodii a bouchal k ní pár akordů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-128



Byl to riskantní podnik. Ale Seraf se postavil na stráž u okna...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-129

...zatímco já jsem přitiskl nos na skleněnou vitrínu, která v sobě skýtala vycpané ptáky, a přemýšlel, jestli náhodou některý z nich nepochází z Jižní Ameriky, kde byl otec.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-131

Tum-te-tum-te-tum, brnkal Anděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-132

♪♫   ,Casey would waltz with the strawberry blonde,
And the—band—played—on.'   ♪♫

citace :
♪♫  Je to tato písnička:  ♪♫
https://youtu.be/0dIHa0PRJzI?si=eEvdQXUn7PZvvw-a&t=177

https://www.youtube.com/watch?v=7H2xNhrHFcw

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Band_Played_On

Jeho sladké pištivé tóny rozechvívaly dubnový vzduch.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-133

A hlas Mary Ellen, mohutný jako hvizd lokomotivy překypující zdravím a duchem, přímo otřásal pavučinami, které nesmetla.
,Casey would waltz wid th' strawberry blonde,
And—the—band—play—don!'  ♪♫

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-134

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-140

Obvykle jsme měli v Serafovi věrného podřízeného. Měl poměrně silný smysl pro čest. Tohoto jarního rána si však myslím, že zpěv Mary Ellen musel otupit jeho citlivost, protože místo toho, aby dával jasný pozor na ulici na obávanou postavu paní Handsomebodyové, válel se po okenním parapetu a hrál si s kouskem provázku, s dubnovým sluníčkem hřejícím na jeho zakulacená záda.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-135-Edit

A jak si hrál s visícím provázkem, paní Handsomebodyová se přibližovala blíž a blíž.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-136

Vstoupila do brány –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-137

- vstoupila do domu -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-138

– byla v salonu!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-139

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-145

Anděl a Mary Ellen právě vydali svůj poslední vítězný výkřik...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-141

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-142

... když paní Handsomebodyová prohlásila hlasem chladné zuřivosti:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-144

„Mary Ellen, laskavě přestaň s tím sprostým vřeštěním."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-146

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-147

„Davide [David je Andělovo řádné jméno], okamžitě vstaň z té klavírní stoličky a postav se ke mně čelem! Johne, Alexandre, postavte se mi čelem!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-151

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-143

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-149

Třesouce se jsme to udělali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-150

„A teď,“ řekla paní Handsomebodyová, „vy tři chlapci jděte do své ložnice – ne do učebny, pozor -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-155

– a ať už od vás dnes neslyším žádný další zvuk!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-152

„Nedostanete žádný oběd."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-153

„Ve čtyři přijdu a proberu s vámi vaše hanebné chování."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-148

„Teď pochodem vchod!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-156

Podržela nám dveře otevřené, zatímco jsme provinile pochodovali v řadě pod její paží.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-157

Pak se za námi dveře s rozhodným bouchnutím zavřely...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-159

...a ubohá Mary Ellen zůstala v mučírně s paní Handsomebodyovou a vycpanými ptáky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-160

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-161

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Treasure-162
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 43 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 43 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: