Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next
AutorZpráva
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty08/02/24, 08:47 pm

Souhlasím s Ludmi Úsměv jsem zvědavá, jak se charakter krásné dámy změní v průběhu příběhu Úsměv snad pochopí, co je v životě opravdu důležité Láska už se moc těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty12/02/24, 05:09 am

Děkuju vám oběma za krásné komentáře!  Mrkající  Láska  Pro Tebe
@Ludmila - to je fakt, zřejmě neví, co chce. Uznává jenom luxus, zjevně si neváží toho, co má. Přitom si žije dobře, mají i služebnou, ale vadí jí i tři dny starý ubrus, což mi připadá jako něco katastrofálního. Přesně jak píšeš, nedochází jí, že by se mohla mít i mnohem hůře.
@Lucisab - hezky napsáno! Chtělo by to, aby pochopila, co je opravdu důležité. Připadá mi, že se až příliš zabývá malichernými a nedůležitými věcmi a je to velká škoda, protože se tím sama otravuje, nemá z ničeho radost a žije jen svými sny.


Náhrdelník

(G. de Maupassant)


KAPITOLA 2


Ale jednoho večera se její manžel vrátil domů s vítězoslavným nádechem a v ruce držel velkou obálku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-81

„Tady," řekl, „tady je něco pro tebe."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-82

Prudce ten papír roztrhla a vytáhla tištěnou kartičku, na které stála tato slova:
„Ministr veřejného vzdělávání a madame Ramponneauovi žádají mít tu čest společnosti pana a paní Loiselových v paláci ministerstva v pondělí 18. ledna večer."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-83

Místo toho, aby byla potěšena, jak její manžel doufal, hodila pozvánku na stůl s pohrdáním a zamumlala:  „Co chceš, abych s tím dělala?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-84

„Ale má drahá, myslel jsem, že budeš ráda. Ty nikdy nechodíš ven, a toto je skvělá příležitost. Měl jsem hrozný problém s tím, abych to získal."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-98

„Každý chce jít, je to velmi exkluzivní a nedávají mnoho pozvánek úředníkům. Bude tam celý vládní svět.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-93

Podívala se na něj podrážděným pohledem a netrpělivě řekla:
„A co chceš, abych si navlíkla na záda?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-86

Na to nepomyslel; koktal:
„No, ty šaty, ve kterých chodíváš do divadla. Mně se to moc líbí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-96

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-95

Zarazil se roztržitě, když viděl, že jeho žena pláče. Dvě velké slzy pomalu stékaly z koutků očí ke koutkům jejích úst.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-99

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-97

Zakoktal: „Co se děje? Co se děje?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-100

Ale ona velkým úsilím přemohla svůj smutek a odpověděla klidným hlasem, zatímco si otírala vlhké tváře: „Nic. Jenže já nemám žádné šaty, a proto nemohu jít na tento ples."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-101

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-104

„Dej svou pozvánku nějakému kolegovi, jehož žena je vybavena lépe než já."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-105

Byl zoufalý. Pokračoval:
„No tak, podívej, Mathilde. Kolik by tak stály nějaké vhodné šaty, které bys mohla použít i při jiných příležitostech, něco velmi jednoduchého?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-107

Několik vteřin přemítala, počítala a také přemýšlela, jakou částku by mohla žádat, aniž by si  přivodila okamžité odmítnutí a zděšené výkřiky šetrného úředníka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-116

Nakonec váhavě odpověděla:
„Nevím přesně, ale myslím, že bych to mohla zvládnout se čtyřmi sty franky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-112

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-113

Trochu zbledl, protože právě tuto částku si odkládal stranou, aby si koupil zbraň a dopřál si příští léto trošku střelby s několika přáteli na Nanterreské nížině, kteří tam každou neděli chodívali střílet skřivany.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-114

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-109

Ale řekl: „Dobrá. Dám ti čtyři sta franků. A pokus se sehnat hezké šaty."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-108

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-115


* * *

Blížil se den plesu a madame Loiselová vypadala smutně, neklidně a úzkostně.
Její šaty však byly připraveny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-129

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-127

Manžel jí jednoho večera řekl: „Co se děje? No tak, poslední tři dny jsi tak divná."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-139

A ona odpověděla:
„Rozčiluje mě, že nemám jediný šperk, ani jediný kámen, nic, co bych si mohla vzít."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-132

„Budu vypadat jako zoufalec. Skoro bych tam raději vůbec ani nešla."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-145

Pokračoval: „Můžeš na sobě mít přírodní květiny."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-130

„V tuto roční dobu je to velmi stylové. Za deset franků můžeš dostat dvě nebo tři nádherné růže."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-135

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-137

To ji nepřesvědčilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-147

„Ne, není nic ponižujícího, než vypadat chudě mezi ostatními ženami, které jsou bohaté."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-146

Ale její manžel křičel: „Jak jsi hloupá! Tak si jdi za svou přítelkyní, paní Forestierovou, a požádej ji, aby ti půjčila nějaké drahokamy. Jsi si s ní dost blízká, aby sis to mohla dovolit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-149


Pozn.:  Paní Forestierová
 Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-125

Vykřikla radostí: „To je pravda. Vůbec mě to nenapadlo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-157
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty12/02/24, 08:23 pm

Myslím, že jsme se do povahy mladé paní docela trefily  Mrkající Má samé klasické problémy, jako mnoho jiných "nešťastnic"  - nemá co na sebe, nemá vhodné šperky, nemá náladu, raději svému šikovnému a oddanému muži vynadá, jako kdyby za to všechno mohl on Aha :Jakpak to asi bude dál ? 
Mimochodem, ty Mathildiny pózy, to je podívaná, ta deprese z ní úplně vyzařuje ! *THUMBS UP* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty13/02/24, 04:30 pm

Páni, Mathilde je tedy neuvěřitelná Šokovaný jsem zvědavá, jak to s ní půjde dál a jestli s ní její nebohý manžel vydrží Šokovaný už se moc těším na pokračování Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty15/02/24, 06:10 am

Moc vám děkuju za hezké komentáře!  Pro Tebe  Láska
@Ludmila - rozhodně jste se trefily Mrkající  *THUMBS UP* jako vždy máte perfektní odhad Úsměv Přesně - ještě mu vynadá, na mě působí, že ji má rád a snaží se jí vyhovět v rámci jejich rozpočtu, jak taky jinak. A zrovna ten jeho návrh mě osobně nadchl - živé květy musí vypadat překrásně, to je ta pravá ozdoba. Ale asi do toho nemám správný vhled, jestli by to opravdu působilo uboze v tehdejší vysoké společnosti. Taky je to palác samotného ministra!  Úsměv  Chichichi

@Lucisab - mně je jejího manžela taky líto, určitě už tak hodně dře, aby měli společný domov a ona akorát přemýšlí nad hloupostmi a neváží si toho, co má.  Zmatený

Mám pro vás hotový další díl, je hodně obrazový, málo textu, hodně fotek... snad se vám i tak bude líbit.

Náhrdelník

(G. de Maupassant)


KAPITOLA 3

Druhý den šla za svou přítelkyní...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-160

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-162

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-164

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-171

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-172

...a pověděla jí o svém trápení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-175

Madame Forestierová šla ke skříni s prosklenými dvířky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-184

...vytáhla velkou šperkovnici...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-185

...přinesla ji zpět, otevřela ji a řekla madame Loiselové:  „Vyber si, má drahá."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-186

Nejprve si prohlížela nějaké náramky, pak perlový náhrdelník, pak benátský kříž, zlato a drahé kameny obdivuhodně vybroušené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-187

Zkoušela si ty ozdoby před zrcadlem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-192

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-193

...váhala,  nemohla se odhodlat se s nimi rozloučit, vrátit je zpět.  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-189

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-194

Pořád se ptala:  „Nic dalšího už nemáš?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-196

„No, ano. Podívej. Nevím, co se ti líbí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-201

Najednou objevila v černé saténové krabičce nádherný náhrdelník z diamantů a její srdce začalo bít nesmírnou touhou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-207

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-204

Ruce se jí třásly, když jej uchopila. Připnula si ho kolem krku a dala přes šaty, které měla ke krku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-210

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-211

...a při pohledu na sebe zůstala ztracená v extázi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-213

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-214

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-215

Pak se zeptala, váhavě, plná úzkosti:  „Můžeš mi to půjčit, jen to?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-218

„No ano, jistěže."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-219

Skočila své přítelkyni na krk...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-222

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-228

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-229

...vášnivě ji políbila...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-233

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-234

...a pak se svým pokladem utekla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-209

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-235

* * *

Nadešel den plesu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-236

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-238

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-269

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-241

Madame Loiselová zaznamenala velký úspěch.

Byla ještě krásnější než všichni ostatní, elegantní, laskavá, usměvavá a radostí celá bláznivá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-242

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-243

Všichni muži se na ni dívali, ptali se na její jméno a snažili se o to, aby jí byli představeni. Všichni atašé kabinetu si s ní chtěli zatančit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-244

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-249

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-250

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-274

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-276

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-277

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-283

Všiml si ji dokonce i sám ministr.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-246

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-251

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-252

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-253

Tančila v opojení, s vášní...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-282

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-260

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-264

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-266

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-272

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-273

...opíjela se rozkoší, zapomněla na všechno v triumfu své krásy, ve slávě svého úspěchu, v jakémsi oblaku štěstí složeném ze vší té pocty, ze všeho toho obdivu, z veškeré této probuzené touhy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-262

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-268

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-270

...a z pocitu naprostého vítězství, který je tak sladký pro srdce ženy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-271
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty15/02/24, 08:37 pm

Madame Forestierová je zjevně velmi dobře situovaná, ty její šperky by okouzlily snad každého, a co teprve ten diamantový náhrdelník ! *THUMBS UP* Mathilde vyloženě okřála, moc jí to sluší, ale stejně si myslím, že by zaujala i těmi prostými ozdobami z čerstvých květin a svým krásným úsměvem  Aha Ale nač jí kazit radost, kterou právě prožívá Mrkající Jenže se taky říká, že s jídlem roste chuť ...
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty15/02/24, 09:14 pm

Ty šperky byly moc krásné, ale pořád si myslím, že je Mathilde hrozně povrchní Zmatený trochu se bojím kam ta její touha po vyšších sférách půjde Zmatený určitě se bude chtít častěji ocitat na takových místech a možná si i najít movitějšího manžela Zmatený už se moc těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty15/02/24, 11:40 pm

jejda, úplně jsem přehlédla nový příběh, dlouho jsem tu nebyla.. od Maupassanta jsem kdysi přečetla vše, co bylo k dispozici v překladu*), ale tento příběh se mi nevybavuje, buď jsem ho nečetla, nebo dokonale zapomněla. Pokud si vzpomínám, zaobíral se ve své tvorbě dost často rozdílným postavením lidí ve společnosti?
Mathilde je opravdu velmi marnivá dívka, pokud má navíc kamarádku z bohatší vrstvy, jistě se s ní srovnává. Neodsuzovala bych ji za to, jakkoli je to pošetilé. Těžko říct, co vedlo jejího muže ke sňatku s ní, možná její krása a půvab, není to také pošetilé? Nebo ji má vážně rád? Uvidíme, kam je vývoj příběhu posune
spoiler:
Za sebe bych měla strach, že kamarádčin šperk nějak poškodím nebo ztratím. Název příběhu napovídá, že náhrdelník nezůstane pouze ozdobou.
Ty luxusní interiéry jsou skutečně luxusně ztvárněny, skvělý je i kontrast se skromnějším příbytkem mladých manželů. A Mathilde je tedy opravdu krásná na pohled    

*) jak Ti Hello závidím a obdivuji, že čteš originály
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty20/02/24, 05:36 am

Děkuju moc vám všem!  Láska  Pro Tebe  

@Ludmila - to je pravda, obě pocházely ze stejného prostředí a jedna z nich „udělala štěstí"  a dostala se do přepychově bohatého domu a pro Mathilde to musí být nepříjemné, teda s tím smýšlením, které má Úsměv  naprosto souhlasím, že úsměv a květiny by jí slušely stejně tak. A správně píšeš, že s jídlem roste chuť  *THUMBS UP* kdo ví, kde se ta její touha po luxusu může zastavit.  Aha Teda - tak to často bývá u podobně smýšlejících lidí.

@Lucisab - taky výstižně napsáno  *THUMBS UP*  naznačuje to to, jak se kolem ní motá tolik lidí, dokonce i ministr. S takovou by se přece jen mohla dostat do luxusnějšího prostředí, může to pěkně špatně skončit. V tom případě by mi bylo hrozně líto jejího manžela, občas je mi ho líto už teď Úsměv ne, že by ona byla vyloženě špatný člověk, jenom se utápí v těch svých snech o luxusu a mně to připadá hloupé a nedůležité. No, každý jsme nějaký Úsměv  

@Havranice - jsem ráda, že tě vidím zase na fóru! Úsměv Já si pamatuju, žes to už kdysi říkala a pokaždé si na tebe vzpomenu, když vidím nějakou knihu od něj Mrkající  Je možné, že je to nějaká dost neznámá povídka, co se nedostala do překladu. A já jsem vlastně dělala překlad překladu  Vysmátý (měla jsem to v angličtině v jedné kolekci povídek od různých spisovatelů, odkud byla vlastně i ten předchozí Maupassantův příběh Nepohodlná postel a budu odsud dělat asi ještě dva příběhy, jestli to půjde).
Hezky řečeno, taky ji nechci moc odsuzovat za to její smýšlení (nepřála bych jí nic špatného, to v žádném případě), jenom bych si přála, aby si uvědomila, co je v životě důležité - myslím si, že je to hodně pošetilé, jak píšeš. Ale může si to uvědomit jen tak, sama od sebe? Nebo většinu lidí v tomto formují jen nějaké šoky a životní katastrofy?
Správná připomínka, proč si vlastně on vybral zrovna ji? Myslím si, že v té době neměl možnost poznat její nitro a sny, určitě je pořádně rodiče během námluv hlídali a těch pár promluv (často za jejich účasti) nemůže stačit k tomu, aby se poznali. Taky se málokdy někdo takový jako Mathilde svěří se svými sny o luxusu. Zřejmě je to domluvená svatba, její otec je úředník, tak asi znal tohoto mladého pana Loisela pracovně a zamlouval se mu. A další logická úvaha, že název povídky nasvědčuje, že to nebude jen tak *THUMBS UP*  Děkuju za krásnou pochvalu.  Pro Tebe
Btw. nikdy není pozdě na učení se jazyků nebo zlepšování se v nich, navíc je to zábava a cvičí se tím mozek. Stačí se tomu věnovat aspoň chviličku každý den nebo skoro každý den a krůček po krůčku se to zlepšuje a každý nový jazyk otevře celý nový svět. Ale české překlady taky mají co do sebe Mrkající


Náhrdelník

(G. de Maupassant)


KAPITOLA 4


Odešla asi ve čtyři hodiny ráno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-240

Její manžel spal od půlnoci v malé opuštěné předsíni se třemi dalšími pány, jejichž manželky se velmi dobře bavily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-254

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-256

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-257

Přehodil jí přes ramena přehozy, které přinesl, skromné přehozy obyčejného života, jejichž bída  kontrastovala s elegancí plesových šatů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-289

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-290

Cítila to a chtěla utéct, aby ji ostatní ženy, které se zahalovaly do drahých kožešin, nepostřehly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-293

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-291

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-292

Loisel ji zadržel.
„Počkej chvíli. Venku nastydneš. Půjdu a zavolám drožku."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-295

Ale ona ho neposlechla a rychle sestoupila po schodech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-288

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-298

Když byli na ulici, nenašli tam žádný kočár; a tak začali nějaký hledat a křičeli po kočích, které viděli z dálky míjet.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-299

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-300

V zoufalství šli dolů  k Seině a třásli se zimou. Nakonec našli na nábřeží jedno z těch starodávných nočních kupé, která, jako by se styděla ukázat svou bídu ve dne, se v Paříži nevidí až do soumraku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-301

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-304

Zavezlo je k jejich dveřím v Rue des Martyrs a zase smutně stoupali nahoru domů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-306

Vše pro ni skončilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-308

A pokud jde o něj, uvažoval o tom, že musí být v deset hodin na ministerstvu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-307

Sundala si před zrcadlem přehozy, které jí zakrývaly ramena, aby se znovu viděla v celé své kráse.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-311

Ale najednou ze sebe vydala výkřik. Už neměla náhrdelník na krku!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-312

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-313

Její manžel, již napůl vysvlečený, se zeptal:
„Co je to s tebou?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-314

Horečnatě se k němu otočila:
„Já – já – já jsem ztratila náhrdelník paní Forestierové."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-315

Vstal, celý roztržitý.
„Cože! — jak? — Nemožné!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-316

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-317

A dívali se do záhybů jejích šatů, do záhybů jejího pláště, do kapes, všude. Nenašli to.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-319

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-318

Zeptal se:
„Jsi si jistá, že jsi ho měla na sobě, když jsi odcházela z toho bálu?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-320

„Ano, cítila jsem ho ve vestibulu paláce."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-321

„Ale kdybys ho ztratila na ulici, slyšeli bychom ho spadnout. Musí to být v té drožce."
„Ano. Pravděpodobně. Podíval ses na její číslo?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-322

„Ne. A ty, ty sis ho nevšimla?"
„Ne."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-325

Podívali se jeden na druhého, jako by do nich uhodil blesk.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-324

Loisel se nakonec oblékl.
„Půjdu zpátky pěšky," řekl...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-326

... „celou cestu, kterou jsme se vydali, abych se podíval, jestli to nenajdu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-327

A šel ven.

Seděla a čekala na židli v plesových šatech, neměla sílu jít spát...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-328

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-329

...byla zdrcená, bez zápalu, bez myšlenky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-330



P.S. Omlouvám se za ten přehoz, který je jenom jako kapuce přes hlavu a ne jako delší plášť Červenám se takto by se určitě nachladila, ale nějak jsem nemohla najít plášť, který jsem potřebovala.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty20/02/24, 08:06 pm

Vůbec se neomlouvej za to, že jsi nemohla najít takový down jaký jsi chtěla, je to úžasné takové jaké to je Láska tvůj příběh je dokonalý a to jak ho vždy ztvárníš, úžasně se na něj dívá... na každý detail Pro Tebe Pro Tebe

Jsem moc zvědavá kde se nakonec ten náhrdelník objeví Šokovaný určitě byli natolik zabraní do toho, aby se dostali domů, že si ani neuvědomila, kdy jí spadl na zem Šokovaný snad se brzy najde, protože si nejsem jistá, co by jí paní Forestierová na to řekla Zmatený
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty20/02/24, 08:45 pm

A jejda, máme tady problém - co když se ten náhrdelník nenajde ? To by byl patrně hodně velký průšvih, jakpak by tu ztrátu šperku asi nahradili ?  Aha A jak píše Lucisab, netřeba se omlouvat, Hellohello, všichni přece víme, jak to s downloady bývá - když člověk něco potřebuje, nikdy to nemůže najít  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty23/02/24, 07:54 am

Děkuju mooc za vaše milé komentáře Úsměv  Mrkající  Láska  strašně moc si jich vážím, úplně každého slova!   Láska  Pro Tebe
Určitě bude těžké najít ten náhrdelník, mohlo se to ztratit na tolika místech. A já bych si vůbec neuvědomila, kdy jsem to ztratila. Na takové věci se těžko vzpomíná. To je pravda, co by na to řekla ta její kamarádka Forestierová? A kdyby se to vůbec nenašlo, byl by to velký problém. Kdyby si raději vzala ty květiny, jak jí radil manžel. Teď se to lehce říká, ale kdyby jenom věděla dopředu, co se stane.
Další smutná věc je, že nejvíc obdivovaný na plese je ten, kdo má na sobě nejdražší šperk. I když od takové události se to dá samozřejmě čekat, přesto je škoda, že se lidi odjakživa posuzují jen podle takového povrchního pozlátka.  Úsměv  I když je to opravdu nádhera na pohled. Úsměv  Ale najednou si jí každý všímal, každý ji obdivoval, hlavně ji, ne ostatní na tom plese. Je dobře, že si užila krásný večer, není na tom nic špatného, ale když se celkově nad společností zamyslí člověk víc do hloubky, tak je to ve skutečnosti takové... nic moc... prostě smutné Úsměv nebo aspoň pro mě  Červenám se

Přeju vám hezký pátek a víkend Mrkající Pro Tebe

Náhrdelník

(G. de Maupassant)


KAPITOLA 5


Její manžel se vrátil kolem sedmé hodiny. Nic nenašel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-331

Šel na policejní ředitelství, do kanceláří novin nabídnout odměnu; šel do společností provozujících drožky – vlastně všude tam, kam ho pobízel sebemenší nádech naděje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-333

Ona čekala celý den ve stejném stavu šíleného strachu z této hrozné kalamity.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-332

Loisel se v noci vrátil s propadlou bledou tváří...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-334

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-335

...nic neobjevil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-336

„Musíš napsat své přítelkyni," prohlásil, „že jsi ulomila zavírání jejího náhrdelníku a že ho necháváš opravit. To nám dá čas."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-337

Psala podle jeho diktátu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-339

Na konci týdne však už přišli o veškerou naději.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-340

A Loisel, který zestárl o pět let, prohlásil: „Musíme přemýšlet, jak ten šperk nahradit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-341

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-343

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-344

* * *

Druhý den vzali krabici, ve které to bylo uloženo, a šli ke klenotníkovi, jehož jméno bylo nalezeno uvnitř.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-349

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-350

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-355

Nahlížel do svých knih.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-352

„Nebyl jsem to já, madame, kdo ten náhrdelník prodal; musel jsem prostě jen dodat to pouzdro."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-356

Poté chodili od klenotníka ke klenotníkovi, hledali nějaký náhrdelník, který by vypadal jako ten druhý, procházeli své vzpomínky, oběma bylo špatně starostmi a úzkostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-357

V jednom obchodě v Palais Royal našli šňůru diamantů, která se jim zdála přesně jako ta, kterou hledali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-359

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-366

Měla hodnotu čtyřicet tisíc franků. Mohli ji dostat za třicet šest.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-360

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-362

Prosili tedy klenotníka, aby to ještě tři dny neprodal. A domluvili se, že by to od nich odkoupil zpět za třicet čtyři tisíc franků, pokud do konce února najdou ten druhý.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-368

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-364

Loisel vlastnil osmnáct tisíc franků, které mu zanechal jeho otec. Zbytek by si půjčil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-367

Půjčil si tedy, žádal tisíc franků od jednoho, pět set od druhého, pět louisů sem, tři louisy tam. Rozdával stvrzenky, bral na sebe zničující obligace, jednal s lichváři a celou tou rasou věřitelů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-369

Ohrozil celý zbytek svého života, riskoval svůj podpis, aniž by věděl, jestli vše bude moct splatit...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-370

...a vyděšený bolestmi, které teprve měly přijít, černou bídou, která na něj měla dopadnout, vyhlídkou na celé to fyzické strádání a na všechna morální muka, která měl podstoupit, si šel pro nový náhrdelník a položil na obchodníkův pult třicet šest tisíc franků.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-374
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty23/02/24, 04:07 pm

Je mi jich líto Smutný chudák Loisel, snad dokáže potom splatit všechny svoje dluhy Smutný je mi ho hrozně líto, zvláště když se musel tolik zadlužit kvůli ztracenému náhrdelníku Smutný co s nimi teď jen bude? A hlavně co když paní Forestierová pozná, že to není její šperk? Zmatený mám strach za ně Zmatený jinak s tebou plně souhlasím s názorem vůči společnosti Smutný taky si myslím, že je to smutné... že hodně lidí soudí druhé podle hodnoty jejich majetku Smutný
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty25/02/24, 08:23 pm

Přesně jak píšeš, Hellohello, kdyby se ozdobila květinami, nemuselo se to stát a třeba by právě tím také ohromila - nikdo jiný by to neměl  Aha Ale pozdě bycha honit, teď se kvůli tomu šperku museli zadlužit a čertví, jak to dopadne Smutný  Snad si Mathilde uvědomí, co je vlastně na světě důležité ...
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty26/02/24, 05:37 pm

ježkovy voči, takhle si zničit budoucnost kvůli jednomu cinkrlátku.. připomnělo mi to film Pretty woman, tam snad měli šperk pojištěný, ale dřív to asi nebylo běžné
ten manžel ji má asi opravdu rád, takto se zadlužit kvůli rozmaru, ani jí nic nevyčetl. stejně si nedovedu představit, že by majitelka šperku nepoznala záměnu, já bych se musela přiznat, nevydržela bych to. náhradu ať si kamarádka vybere sama
jinak bych to s tou společností neviděla tak černě, smetánka je smetánka, ale není to snad velká část společnosti. horší je to s lidmi, kteří si chtějí žít nad poměry, které jsou schopni si sami zajistit, a jedou v dluzích, tohle je vlastně asi také ten případ..
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty27/02/24, 06:04 am

Díky moc vám všem za krásné komentáře! Mrkající  Láska  Pro Tebe

@Lucisab - mně je jich taky líto, je hrozné, že si na sebe museli nabrat takové dluhy. Aspoň je od nich čestné, že se na to nevykašlali a snažili se tu ztrátu ze všech sil vynahradit, zato na druhou stranu vůbec od nich čestné není o tom neříct paní Forestierové ani slovo a vydávat tenhle náhrdelník za ten původní. Teď ještě mají strach, že si toho všimne...  SOS Jinak ohledně těch mnoha lidí posuzujících ostatní souhlasím, vidím to v dnešní době všude. Zmatený

@Ludmila - na tom taky něco je, kdyby tam přišla s květinami, třeba by právě tím zaujala. Ale kdo ví, jestli by ji všichni akorát nepomluvili. Vysmátý Já teda taky doufám, že si uvědomí, co je důležité, už by na to byl nejvyšší čas. Ale teď asi budou mít jiné starosti se splácením všech těch dluhů, je to hrozné...

@Havranice - dobrá trefa, jak jsi minule psala o tom, co kdyby se ten náhrdelník ztratil.  *THUMBS UP*  A dobrá otázka - co kdyby ta paní Forestierová měla šperk pojištěný? Třeba by se to dalo úplně jinak vyřešit. Já osobně bych to taky kamarádce přiznala a nabídla bych jí odškodnění přímo. Vůbec by mě nenapadlo jí to zamlčet a takhle tajně bokem kupovat stejný nebo podobný náhrdelník. Nepřipadalo by mi to fér vůči ní. Stejně by se museli zadlužit, kdyby jim to přímo neprominula a nenechala být. A díky i za pozitivnější pohled na společnost, je pravda, že tu máme zrovna vybranou smetánku. Já to občas vidím až moc černě  Zmatený  a doufám, že se pletu. 


Příště už bude poslední díl Mrkající


Náhrdelník

(G. de Maupassant)


KAPITOLA 6


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-376

Když madame Loiselová donesla náhrdelník zpět, madame Forestierová chladně odvětila:
„Měla jsi ho vrátit dříve, mohla jsem ho potřebovat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-381

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-382

Pouzdro neotevřela, toho se přitom její přítelkyně tolik obávala. Pokud by zjistila tu záměnu, co by si pomyslela, co by řekla? Nebrala by madame Loiselovou jako zlodějku?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-379

Madame Loiselová nyní už znala strašlivé bytí nuzných lidí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-378-Copy

Svou roli však, celkově vzato, brala statečně. Ten strašný dluh se musí zaplatit. Ona ho zaplatí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-384

Propustili svou služebnici; změnili své ubytování; pronajali si podkroví pod střechou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-385

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-386

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-387

Poznala, co znamenají těžké domácí práce a ohavné práce v kuchyni.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-388

Myla nádobí a svými růžovými nehty přejížděla po mastných hrncích a pánvích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-391

Prala špinavé prádlo, košile a utěrky, které sušila na šňůře...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-393

... každé ráno vynášela odpadky dolů na ulici a nosila vodu nahoru a na každém mezipatře se zastavovala, aby popadla dech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-394

A oblečená jako žena z lidu šla k ovocnáři, hokynáři, řezníkovi s košíkem na paži...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-395

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-396

...smlouvala o cenách, urážela, hájila své mizerné peníze, sou za sou*.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-397

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-398

*Pozn.: sou – mince o hodnotě pět centimů francouzského franku, nebo obecně výraz pro minci malé hodnoty

Každý měsíc museli splatit nějaké směnky, obnovit jiné, získat více času.
Její manžel večer pracoval na vytváření věrných kopií účtů některých obchodníků a pozdě v noci často opisoval rukopis za pět sous na stránku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-399

A tento život trval deset let.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-402

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-400

Ke konci deseti let splatili všechno, všechno, i se sazbami lichvy a nárůstem složeného úroku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-401

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-403

Madame Loiselová teď vypadala staře. Stala se ženou zbídačených domácností – silnou, tvrdou a drsnou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-404

S neupravenými vlasy, sukněmi nakřivo a červenýma rukama mluvila halasně, zatímco umývala podlahu velkými stříkajícími proudy vody.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-405

Ale někdy, když byl její manžel v kanceláři, se posadila k oknu a vzpomínala na ten zářivý večer kdysi dávno...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-406

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-407

...na ten ples, kde byla tak krásná a oslavovaná.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-243

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-262

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-283

Co by se stalo, kdyby ten náhrdelník neztratila? Kdo ví? Kdo ví? Jak je život zvláštní a proměnlivý! Jak málo stačí k tomu, abychom byli ztraceni nebo spaseni!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-408
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty27/02/24, 09:04 pm

Ta poslední věta přesně vystihuje nejen celý příběh, ale vlastně každý lidský osud ... Je mi Mathilde líto, jak dopadla, jak se změnila, ale pevně doufám, že se změnilo i její myšlení Aha  Taky je zajímavé, že madame Forestierová tu šperkovnici ani neotevřela, to jí na tom náhrdelníku vůbec nezáleželo, že si ho nechtěla zkontrolovat ?  Copak nás asi ještě čeká v posledním díle ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty02/03/24, 06:44 am

Ludmi, ten poslední odstavec na mě taky zapůsobil Úsměv Maupassant to pěkně vystihl a platilo to tehdy, dnes a bude to platit vždycky. Bohužel je to hodně smutné, Mathilde si to opravdu i s manželem „vyžrala", to vše kvůli jednomu jedinému večeru. Taky jsem čekala, že paní Forestierová tu šperkovnici otevře Úsměv moc ti děkuju za krásný komentář  Pro Tebe  Láska

Poslední díl už je takový kraťoučký doslov Mrkající


Náhrdelník

(G. de Maupassant)


KAPITOLA 7


Ale jednou v neděli, když se šla projít na Champs Élysées, aby se osvěžila od dřiny týdne...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-409

...najednou spatřila ženu, která vedla dítě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-410

Byla to madame Forestierová, stále mladá, stále krásná, stále okouzlující.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-411

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-412

Madame Loiselová se cítila dojatá. Měla by s ní promluvit?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-413

Ano, jistě. A teď, když zaplatila, hodlala jí o tom všechno povědět. Proč ne?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-414

Šla nahoru. „Dobrý den, Jeanne."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-416

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-415

Druhá, udivená, že ji taková obyčejná žena důvěrně oslovila, ji vůbec nepoznala a zakoktala:
„Ale - madame! - Já nevím - musela jste se splést."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-417

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-418

„Ne. Já jsem Mathilde Loiselová."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-422

Její kamarádka vykřikla.
„Ach, má ubohá Mathilde! Jak ses změnila!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-426

„Ano, prožila jsem si dost těžké dny od doby, co jsem tě viděla, dny dost mizerné - a to kvůli tobě!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-447

„Kvůli mně! Jak to?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-457

„Vzpomínáš si na ten diamantový náhrdelník, který jsi mi půjčila na ministerský bál?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-419

„Ano. No a?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-453

„No, já jsem ho ztratila."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-420

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-431

„Co tím myslíš? Přinesla jsi ho zpátky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-434

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-441

„Přinesla jsem ti jiný, který vypadal jako tamten. A tento jsme deset let spláceli. Můžeš pochopit, že to pro nás, kteří jsme neměli nic, nebylo jednoduché."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-436

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-437

„Konečně je všemu konec a jsem za to moc ráda."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-430

Madame Forestierová se zarazila.
„Říkáš, že jsi koupila náhrdelník s diamanty, abys nahradila ten můj?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-456

„Ano. Nikdy sis toho tedy ani nevšimla! Byly si velmi podobné."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-429

A usmála se s radostí, která byla hrdá i naivní zároveň.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-449

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-450

Madame Forestierová, silně pohnutá, ji vzala za obě ruce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-454

„Ach, má ubohá Mathilde!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-442

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-444

„Můj náhrdelník byl z umělých démantů. Měl hodnotu nanejvýš pěti set franků!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-445

KONEC.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty03/03/24, 08:22 pm

Ach bože, takové zjištění, to by mě asi kleplo ! Šokovaný Kdyby si řekly hned o té ztrátě náhrdelníku, nemusela Mathilde takhle dopadnout ! Ale řekněme, že všechno zlé je pro něco dobré a Mathilde si už bude vážit toho, co má, i svého milého manžela. Byl to moc zajímavý a dokonale zpracovaný příběh, děkuji Ti za něj, milá Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty05/03/24, 07:43 am

Děkuju moc, Ludmi Láska Pro Tebe  strašně moc si vážím tvé podpory Láska
Ten závěr mě taky dostal, to se mu povedlo Úsměv . Občas bývají tyto příběhy předvídatelné, ale tohle  jsem vůbec nečekala  Vysmátý    Doufám, že si Mathilde bude vážit svého manžela, zasloužil by si to.  *THUMBS UP* přesně jak píšeš - kdyby si jenom řekly o tom náhrdelníku dříve! Všemu by se dalo předejít, její kamarádka by to určitě pochopila.


Jako vždycky tu mám pár fotek z tvorby Mrkající

1. Když jsem načetla pozemek, ještě než jsem stačila vypnout svobodnou vůli, jsem tam jako první našla tohohle sima, jak před samotným panem ministrem někoho pomlouvá  Chichichi   pěkná a trefná ukázka společnosti Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-1


2. Mathilde a její proměnlivé nálady -

tady se jí nelíbí vybavení bytu a takto hodnotí tři dny starý ubrus...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-37

...a tady sní o přepychových komnatách Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-42


3. A když už jsme u těch komnat - jeden z ospalých lokajů to už nevydržel a usnul přímo na zemi a jeho kolega se nad ním vzteká Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-46

Za chvilku už jsem je tam našla spát oba Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-47

tak jsem je probudila a pobavilo mě, jak se synchronizovaně budí a vstávají Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-48

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-49

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-50


4. Jenže došlo k obřímu požáru, mohl za to koberec před krbem

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-51

Mezitím mi problikla obrazovka, tak jsem se šla podívat, co se stalo a asi blesk trefil strom, na tržišti začalo hořet, nebo to tak aspoň vypadá (pobavil mě ten sim vlevo, jak si v klídku kráčí pryč, zatímco tam ostatní panikaří  Vysmátý  i když - teď jsem si všimla, že většina to pozoruje s klidem nebo se dívají na panikařící simy Vysmátý )

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-52


5. Málem bych zapomněla, že hoří i vedle v místnosti a ten jeden sluha, místo aby hasil, tak chytá infarkt, ale nechává svého kolegu uhořet...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-53

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-54

to už jsem dlouho neviděla, jak ten sim jen tak zprůhlední  Šokovaný  chudák! Samozřejmě jsem to neuložila a znova načetla

6. Pár ksichtů z domova Loiselových

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-94

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-106

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-141

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-142

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-143

a následná hádka poté, co si Mathilde říká o šperky Úsměv   taková změna oproti fotce nahoře Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-144

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-148

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-151

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-152

to by mě naštvalo, kdyby se mi tak smála do obličeje během hádky...  a evidentně nejsem sama  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-154

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-155

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-156


7. Mathilde a její velká kamarádka... tak velká, že se nechce nechat obejmout Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-165

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-166

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-167

Chudák Mathilde, je jí to trapné  Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-168

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-169

A paní Forestierovou to pěkně naštvalo  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-170

Mathilde se snaží zachránit situaci a o něčem jí vykládá...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-176

... ale ani to ji nezaujalo Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-177

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-178

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-179

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-180

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-181

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-182

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-183

Mathilde si vrazila pouzdro do hlavy Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-205

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-206

Ještě jeden ksicht  Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-217

Tady se pro změnu nechce nechat obejmout Mathilde Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-223

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-224

karta se obrátila, teď je zklamaná paní Forestierová

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-225

...a Mathilde se to moc nelíbilo Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-226


8. Tady to vypadá, že s ministrem flirtuje (vůbec si nepamatuju, že bych jí něco takového zadávala  Šokovaný )

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-245

zato tady nechce o ničem ani slyšet Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-258


9. Pan Loisel a jeho kytarové sólo u klenotníka Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-351

ten klenotník se zrovna netváří, že by ho to nějak oslovilo Vysmátý  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-354

U druhého klenotníka zase začal dirigovat  Chichichi  hudba asi bude jeho velkým koníčkem Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-363

Nevypadá, že by měl takové trápení, když se tu tak usmívá Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-365


10. A na závěr Mathilde usmívající se na holčičku od paní Forestierové Úsměv  to mě překvapilo, jak propracované mají simíci animace! Nikdy jsem si nevšimla, že by se takto během hovoru s někým mohli ohlížet po okolí a dívat se a usmívat se na jiné simy Úsměv  je to takové milé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-460

Chudák, to muselo bolet!  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-423

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Necklace-424


Na novém příběhu už se pracuje Mrkající možná o víkendu by tu mohl být. Mějte se hezky  Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty05/03/24, 08:30 pm

Krásné fotky z "natáčení", vlastně jako vždycky *BRAVO* *BRAVO* Ty proměnlivé nálady hlavní hrdinky, usínající a synchronizovaně se probouzející sluhové, a co teprve ta šperkovnice nebo ruce v hlavě !  Válím se smíchy A taky mě překvapila ta mimovolná komunikace Simíků s okolím, tedy v tomto případě Mathildy s holčičkou, když přitom hovoří s paní Forestierovou, toho jsem si taky nikdy nevšimla ! Šokovaný 
Už se moc těším na nový příběh, jsem zvědavá, co sis pro nás nachystala tentokrát Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty07/03/24, 08:42 pm

Tak ten konec mě úplně dostal Šokovaný že měl nakonec ten náhrdelník úplně jinou cenu... kdyby jí to tenkrát řekli... ale je mi jasné, že by se jim to neříkalo dobře a hlavně kdyby ten náhrdelník měl nakonec přeci jen velkou hodnotu, tak by to bylo pro naše hrdiny hrozné... Zmatený jinak taky ti moc děkuji za tak úžasný příběh, moc jsem si užila každý díl Pro Tebe Pro Tebe

A fotky z natáčení... to je dokonalost sama jako vždy Vysmátý jak ti lokajové leží na zemi, ksichty Mathilde a že nakonec ten jeden lokaj uhořel Šokovaný a co teprve velké přátelství Mathilde nebo vražená kazeta s náhrdelníkem v hlavě. U pana Loisela a jeho kytarovém sólu u klenotníka... to jsem si málem poprskala stůl i pc Válím se smíchy Válím se smíchy Válím se smíchy to je konec Válím se smíchy Válím se smíchy

Už se moc těším na další tvůj příběh Láska Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Hrozný osud Melpomena Jonese   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty08/03/24, 05:51 am

Děkuju mooooc za super komentáře! Vysmátý Láska Pro Tebe   strašně moc si vážím všeho, co mi sem píšete  Láska
Vždycky mě strašně baví číst vaše dojmy z příběhů a speciálně z těch závěrečných fotek, vždycky se nasměju u vašich komentářů Vysmátý  *THUMBS UP*  Láska
@Lucisab - není vůbec zač, to já děkuju, že tyto příběhy čteš Úsměv díky za moc milý komentář! Mám radost, že se ti ten příběh líbil Pro Tebe



Tak to stíhám ještě před víkendem Mrkající  Tentokrát jsem se rozhodla pustit zase do jednoho z Leacockových příběhů. Přeju vám krásný pátek a víkend! Mrkající  Pro Tebe


Hrozný osud Melpomena Jonese

(S. Leacock)



Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Leacock-narrator-8

Někteří lidé – ne vy, ani já, protože my jsme tak strašně vyrovnaní –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Leacock-narrator-1

– ale někteří lidé mají velký problém se rozloučit, když jsou na návštěvě a tráví tam večer. Když se blíží okamžik, kdy má návštěvník pocit, že už má právo odejít, zvedne se a náhle řekne: „No, myslím, že už bych..."  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Leacock-narrator-74

Pak ti lidé řeknou: „Och, to už musíte jít? Určitě je ještě brzy!" a následuje žalostný zápas.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Leacock-narrator-65


Myslím, že nejsmutnější případ tohoto druhu, s jakým jsem se kdy setkal, byl případ mého ubohého přítele Melpomena Jonese, kuráta – takového milého mladého muže, jemuž bylo teprve třiadvacet!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-11

Prostě se nemohl dostat pryč od lidí. Byl příliš skromný na to, aby lhal, a příliš pobožný na to, aby chtěl vypadat hrubě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-10

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-3


No a tak se stalo, že hned první odpoledne svých letních prázdnin šel navštívit nějaké své přátele. Následujících šest týdnů mělo zcela patřit jen jemu samotnému – nebylo absolutně nic co dělat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-20

Chvíli si povídal, vypil dva šálky čaje, pak se duševně odhodlal na úsilí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-21

...a najednou řekl:
„No, myslím, že už bych..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-38

Ale paní domu řekla: „Ale ne! Pane Jonesi, opravdu nemůžete ještě chvíli zůstat?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-34

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-39

Jones byl vždy pravdomluvný. „Ó, ano," řekl, „samozřejmě, že - ehm - mohu zůstat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-40

„Pak, prosím, ještě neodcházejte."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-33

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-43

Zůstal. Vypil jedenáct šálků čaje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-45

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-46

* * *

Padla noc. Znovu vstal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-47

„No a teď," řekl stydlivě, „myslím, že bych opravdu..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-48

„Musíte už jít?" řekla paní zdvořile. „Myslela jsem, že byste možná mohl zůstat na večeři..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-49

„No, to bych mohl, víte," řekl Jones, „kdyby..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-51

„Tak prosím zůstaňte, jsem si jistá, že můj manžel bude nadšen."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-53

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-55

„Dobrá," řekl chabě, „zůstanu," a zanořil se zpátky do křesla, plný čaje a zkroušený.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-62

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-64

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-63


* * *

Papá přišel domů. Jedli večeři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-68

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-69

Po celou dobu jídla Jones seděl a plánoval, že odejde v půl deváté.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-67

Celá rodina přemýšlela, zda je pan Jones hloupý a mrzutý, nebo jen hloupý.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-70

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-71

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-72

Po večeři mamá vzala na sebe, že ho „vystrnadí“ a ukázala mu fotografie.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-73

Ukázala mu celé rodinné muzeum, několik veletuctů –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-76

– fotky tatínkova strýčka a jeho ženy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Photo-A

...a maminčina bratra a jeho malého chlapce...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Photo-B

...strašně zajímavou fotku přítele tatínkova strýčka v jeho bengálské uniformě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Photo-C

...strašně dobře vyfocenou fotku psa partnera tatínkova dědečka...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Photo-D

...a strašně uličnickou fotku tatínka jako čerta na maškarním plese.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Photo-E

V půl deváté už Jones zhlédl sedmdesát jedna fotografií. Ještě měl asi šedesát devět dalších před sebou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-74

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-77

Jones vstal.
„Musím vám teď popřát dobrou noc," úpěnlivě prosil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-79

„Popřát dobrou noc!" řekli na to oni: „Proč, vždyť je teprve půl deváté! Máte snad něco na práci?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-80

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-78

„Nic," připustil a zamumlal něco o tom, že by mohl zůstat šest týdnů, a pak se ztrápeně zasmál.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-82

* * *

Právě v tu chvíli se ukázalo, že oblíbené dítě rodiny, takový milý maličký rošťák, schovalo klobouk pana Jonese...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-83

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-84

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-85

... tak papá řekl, že musí zůstat, a pozval ho na dýmku a popovídání.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-86

Papá si dal dýmku a popovídal si s Jonesem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-87

...a ten přesto zůstal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-88

Každičký moment se na to chtěl vrhnout, ale nemohl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-89

Pak začal být papá z Jonese už velmi unavený, ošíval se...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-90

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-94

... a nakonec s humornou ironií prohlásil, že Jones by raději měl zůstat přes noc, že by mu mohli ustlat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-91


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-95

Jones špatně porozuměl jeho významu a se slzami v očích mu poděkoval...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-97

...a papá uložil Jonese do postele v pokoji pro hosty...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-99

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-100

...a srdečně ho proklínal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-101

* * *

Příští den po snídani papá odešel do své práce do města a zanechal Jonese hrát si s děťátkem, celého zdrceného.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-105

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-103

Nervy mu vypověděly službu. Celý den měl v úmyslu odejít, ale ta věc se mu usadila na mysli a on prostě nemohl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-106

* * *

Když se papá večer vrátil domů, byl překvapený a rozhořčený, když zjistil, že tam Jones stále ještě je.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-107

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-110

Myslel si, že ho vyžene vtipem, a řekl, že si myslí, že mu bude muset účtovat stravu, he! he!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-113

Nešťastný mladík chvíli divoce zíral, pak sevřel tatínkovu ruku, zaplatil mu stravné na měsíc dopředu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-121

...zhroutil se a vzlykal jako dítě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-115

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-123

Ve dnech, které následovaly, byl náladový a nepřístupný. Zůstával samozřejmě celou dobu v salonu a nedostatek vzduchu a pohybu se začal smutně podepisovat na jeho zdraví.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-117

Trávil čas pitím čaje a prohlížením fotografií. Stál celé hodiny a díval se na fotografie přítele tatínkova strýčka v bengálské uniformě – mluvil k ní, někdy jí hořce nadával.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-126

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-127

Rozum mu viditelně selhával.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-125

Nakonec přišla rána. Vynesli ho nahoru v zuřivém deliriu horečky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-128

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-130

Nemoc, která následovala, byla hrozná. Nikoho nepoznával, dokonce ani přítele tatínkova strýčka v bengálské uniformě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-129


Občas vstal z postele a zakřičel: „No, myslím, že už bych...“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-138

...a pak se strašlivým smíchem padl zpátky na polštář.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-136

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-142

Pak znovu vyskočil a zakřičel: „Další šálek čaje a další fotografie! Další fotografie! Ha! Ha!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-137

Nakonec, po měsíci agónie v poslední den své dovolené skonal. Říkají, že když nastala poslední chvíle, posadil se na posteli s krásným sebevědomým úsměvem na tváři a řekl:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-141

„No – andělé mě volají; obávám se, že teď už opravdu musím jít. Dobré odpoledne."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-144

A kvap jeho duše z jejího vězení byl rychlý jako štvaná kočka skákající přes zahradní plot.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Melpomenus-145


KONEC.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty08/03/24, 06:37 pm

Chudák mladý pan Jones, a vlastně i jeho přátelé ! Byla to moc krásná povídka ! *BRAVO* *THUMBS UP*  I když jsem ji už kdysi četla, Tvé zpracování, naše milá Hellohello, mi ji připomnělo a oživilo vzpomínky na dobu, kdy jsem systematicky četla takřka vše, co bylo v naší vesnické knihovně - jéžišmarjá, to už je let ... Mrkající Díky moc, Hellohello Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty09/03/24, 08:39 pm

Chudák pan Jones Smutný až mu z toho, že nemohl odejít trefilo Zmatený je pravda, že i já mám problém někdy z nějakých návštěv odejít Červenám se člověk nechce být nezdvořilý, ale zároveň když už jednou řeknu že bych šla, tak by to měli ostatní respektovat a ne mě přesvědčovat ještě na několik dalších hodin Zmatený

Každopádně musím doslova zírat u tvých starých fotek! Láska kam se hrabu já s těmi mými, tvoje jsou naprosto dokonalé Láska to prostředí, způsob vyfocení a ten efekt staré fotky, prostě naprosto dokonalé Láska Láska nemůžu se vynadívat Láska musím se přiznat, že se vždycky nejen těším na příběh, ale i na tvoje fotky, protože je vždy na co se dívat a čím se kochat Láska když si vezmu, že stále čerpáš z možností naší, sice už dvacetileté, ale přesto dokonalé hry Láska už se moc těším na další tvůj příběh Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 42 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 42 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43, 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: