Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
AutorZpráva
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty31/01/21, 10:48 pm

Tak už jsem dohnala všechny resty!  Červenám se Láska

A tenhle příběh je další bomba, čte se to naprosto báječně. Vtáhlo mě to do děje a nemohla jsem se odtrhnout.  Červenám se Jsem moc zvědavá, jak se to bude vyvíjet. Tohle staré sídlo je opředeno záhadami a já se nemůžu dočkat až některým přijdeme na kloub.

Zajímalo by mě, kdo tam hraje na ty varhany? Že by opravdu duch lorda nebo nějaká další záhadná postava? 
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 M1810
A co teprve ta část, do které je vstup zakázán?  Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 M1811 No jsem napnutá, jako kšandy, co se dozvíme!

Moc se těším na pokračování!  Pro Tebe

btw.: Musím pochválit nádherné fotky, ze kterých dýchá tajemná atmosféra a co teprve sídlo, které se Ti povedlo postavit na výbornou. Dodává to příběhu tu správnou atmosféru. Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 M0620  Sama osobně bych se bála tam strávit noc..  Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty01/02/21, 06:35 am

Pro Tebe Luci, Jani, hrozně moc děkuju vám oběma, jste úplně zlaté Úsměv Láska strašně moc mě těší, že se vám příběh líbí! Úsměv Tu největší záslohu na tom má Elizabeth Gaskell, že píše tak napínavě Úsměv mockrát děkuju za pochvalu prostředí, opravdu hrozně moc si toho vážím! Úsměv Láska Pusinka
Pokusím se další díl přidat co nejdřív, ať vás moc dlouho nenapínám Úsměv možná do zítřka by se mi to mohlo podařit dát dohromady. Jinak musím říct, že bych do takového záhadného sídla nechtěla ani páchnout, není to nic pro mě. Ráda si o tom přečtu, ale to je asi tak moje maximum Chichichi
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh staré chůvy - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty01/02/21, 03:43 pm

Tak změna, během dneška jsem to dala dohromady a tady je slibovaná další kapitola Mrkající


Příběh staré chůvy

(E. Gaskell)



KAPITOLA 6


Ještě jsem vám neřekla, že slečna Furnivallová a paní Starková nikdy nechodily do kostela; předčítaly modlitby společně svým tichým a pochmurným způsobem; neděle se jim zdála moc dlouhá, když nepracovaly na svém gobelínu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-350

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-351

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-346

Takže když jsem přišla za Dorothy do kuchyně, abych si vyzvedla slečnu Rosamond a vzala ji s sebou nahoru, moc mě ani nepřekvapilo, když mi ta stará žena řekla, že si dámy nechaly dítě u sebe a že celou dobu do kuchyně nepřišla, až by byla unavená z toho, že se musí v salónu chovat hezky, jak jsem jí nakázala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-392

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-394

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-395

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-396

Sundala jsem si tedy věci a šla jsem ji najít a přivést ji k večeři do dětského pokoje. Ale když jsem vešla do parádního salonu, seděly tam ty dvě staré dámy, velmi klidně a zticha, občas tu a tam prohodily nějaké slovo, ale nevypadaly na to, že by v jejich blízkosti bylo něco tak zářícího a veselého jako slečna Rosamond.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-347

Přesto jsem si myslela, že se přede mnou schovává; to byl jeden z jejích hezkých způsobů - a že je přesvědčila, aby se tvářily, jako by o ní nic nevěděly; tak jsem tiše nakoukla pod jednu pohovku a za tamtu židli a dělala jsem, jako že jsem vyděšená, že ji nemůžu najít.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-361

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-362

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-363

„Co se děje, Hester?" řekla ostře paní Starková.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-378

Nevím, jestli mě slečna Furnivallová viděla, protože, jak jsem vám říkala, byla velmi hluchá a seděla docela nehybně a nečinně hleděla do ohně se svou tváří bez naděje.
„Hledám tu jen svou malou květinku Rosy," odpověděla jsem a stále jsem si myslela, že dítě je tady někde blízko mě, i když ji nevidím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-379

„Slečna Rosamond tu není," řekla paní Starková. „Odešla před více než hodinou pryč, aby našla Dorothy." A také se otočila a dál hleděla do ohně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-384

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-391

Srdce mi přitom pokleslo a začala jsem si přát, abych svého miláčka nikdy neopustila.

Vrátila jsem se k Dorothy a řekla jsem jí to.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-398

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-399

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-401


James byl pryč na celý den, ale ona, já a Bessy jsme vzaly světlo a šly nejprve do dětského pokoje; a pak jsme bloudily po velkém, převelikém domě, volaly a prosily slečnu Rosamond, aby vyšla ze svého úkrytu a neděsila nás tak až k smrti. Ale žádná odpověď nepřišla; žádný zvuk.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-403

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-404

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-406

„Och!" řekl jsem nakonec: „Mohla se dostat do východního křídla a schovat se tam?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-407

Dorothy ale odpověděla, že to není možné, protože ona sama tam nikdy nebyla; že dveře byly vždy zamčené a že věří, že klíče má správce mého lorda; každopádně je ani ona ani James nikdy neviděli: tak jsem řekla, že půjdu zpátky a podívám se, jestli nakonec není ukrytá někde v salonu, aniž by třeba o tom staré dámy věděly; a kdybych ji tam našla, řekla jsem, že ji seřežu za ten strach, který mi způsobila; ale ve skutečnosti jsem to nechtěla udělat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-409

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-411

Vrátila jsem se tedy do západního salonu a řekla jsem paní Starkové, že ji nikde nemůžeme najít a požádala jsem o dovolení, ať můžu prohledat nábytek, protože jsem si myslela, že mohla třeba usnout v nějakém teplém skrytém rohu; ale ne!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-412

Dívaly jsme se - slečna Furnivallová vstala a rozhlédla se, celá se třásla – Rosamond tam nikde nebyla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-413

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-414

Pak jsme znovu vyrazily, úplně každý v domě, a dívaly jsme se na všechna místa, která jsme předtím prohledaly, ale nemohly jsme ji najít.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-420

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-408

Slečna Furnivallová se tak chvěla a třásla, že ji paní Starková doprovodila zpět do teplého salónu; ale ne dříve, než mě přinutily jim slíbit, že ji k nim přivedu, až bude nalezena. To byl den!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-415

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-416

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-418

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-421
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty01/02/21, 08:40 pm

Ach bože, snad se té malé nic nestalo ! Šokovaný Doufám, že to dobře dopadne a všem, nejen osobám z příběhu, ale i nám čtenářům se od toho napětí uleví !
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty01/02/21, 11:23 pm

No nazdar  Šokovaný , co nám to děláš? Teď z toho nebudu spát, jak budu na tu malou myslet, aby se jí nic nestalo. Doufám, že je v pořádku!  Smutný A snad se nevydala sama do těch strašidelných míst.  Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty02/02/21, 01:52 pm

Děkuju moc vám oběma za tak rychlé reakce! Taky jsem se o Rosamond bála, neumím si ani představit, jak strašné to muselo být pro všechny obyvatele sídla. Mě by z toho kleplo Smutný
Pokusím se nový díl přidat brzo, ať dlouho nečekáte na další děj.  Pro Tebe  Mrkající Hned příští kapitola nám ukáže, co se stalo.

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh staré chůvy - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty06/02/21, 05:37 pm

Minule jsem doufala, že další díl přidám brzo, ale bohužel jsem se k tomu dostala až teď. Je to trošku delší kapitola než jindy. Snad se vám bude líbit  Úsměv Některé věci se mi nepodařily napodobit, tak vás prosím o představivost (třeba stopy ve sněhu, sukně ohrnutá přes hlavu) Úsměv



Příběh staré chůvy

(E. Gaskell)



KAPITOLA 7


Začala jsem si myslet, že ji snad nikdy nenajdou, když mě napadlo, že se podívám na velký přední dvůr, celý pokrytý sněhem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-422

Když jsem se podívala ven, byla jsem v horním patře; ale měsíční světlo bylo tak jasné, že jsem spatřila docela jasně dvě malé stopy, které vedly ze dveří haly až za roh východního křídla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-423

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-426

Nevím, jak jsem se dostala dolů, ale těžko jsem otevřela velké zaseklé dveře v hale a přehodila si sukni šatů přes hlavu místo pláště a vyběhla jsem ven. Zahla jsem okolo východního rohu a tam na sníh padal černý stín; ale když jsem znovu vyšla do měsíčního svitu, byly tam malé stopy vedoucí nahoru – nahoru až k Fells.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-425

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-427

Byla tuhá zima; bylo tak chladno, že mi vzduch při běhu téměř odíral kůži z obličeje; ale běžela jsem dál a dál s pláčem, když jsem jen pomyslela na to, jak můj ubohý miláček musí být vyčerpaný a vystrašený.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-428

Byla jsem na dohled od cesmínových stromů, když jsem spatřila pastýře sestupujícího z kopce, nesoucího něco v náručí zabaleného v jeho plédu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-429

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-430

Křičel na mě a ptal se, jestli jsem ztratila dítě a když jsem ani pro samotný pláč nemohla mluvit, došel až ke mně a spatřila jsem svoje maličké děťátko, jako leží nehybně a je celé bílé a ztuhlé v jeho náručí, jako by byla mrtvá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-432

Řekl mi, že byl nahoře na Fells, aby shromáždil své ovce, než nastane hluboká chladná noc, a že pod cesmínami (černé značky na úbočí, kde na míle okolo nebyl žádný jiný keř), našel moji malou dámu - moje jehňátko - moji královnu – mého miláčka – ztuhlého a studeného ve strašlivém spánku, který způsobil mráz.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-434

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-435

Ach! Ta radost a slzy, že ji mám znovu v náručí!

Nenechala bych ho ji znovu nést; ale vzala jsem ji, pléd a to všechno, do svých vlastních paží a držela ji blízko mého vlastního teplého krku a srdce a cítila, jak se život pomalu znovu vkrádá do jejích malých jemných údů. Ale když jsme dorazily do haly, byla stále v bezvědomí a já jsem nemohla mluvit ani dýchat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-436

Vešly jsme dveřmi dovnitř do kuchyně.
„Přines mi ohřívací pánev," řekla jsem a odnesla jsem ji nahoru a začala ji svlékat v dětském pokoji u ohně, který Bessy udržovala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-451

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-455

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-439

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-452

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-459

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-457

Svému malému jehňátku jsem říkala všemi těmi sladkými a hravými jmény, na která jsem si dokázala vzpomenout - i když mi oči zaslepily slzy; a konečně, och! -  nakonec otevřela své velké modré oči.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-458

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-453

Potom jsem ji uložila do její teplé postýlky a poslala Dorothy dolů, aby slečně Furnivallové řekla, že je vše v pořádku; a rozhodla jsem se, že budu sedět u svého miláčka celou noc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-466

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-460

Upadla do jemného spánku, jakmile se její hezká hlavička dotkla polštáře, a já jsem ji hlídala až do ranního světla; když se probudila celá rozzářená a svěží - nebo jsem si to alespoň zpočátku myslela - a moji milí, to samé si myslím i teď.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-467

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-470

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-473

Pověděla mi, že ji napadlo, že by chtěla jít za Dorothy, protože obě staré dámy usnuly a v salonu byla velká nuda; a že když procházela západní halou, viděla přes vysoké okno, jak venku padá sníh –  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-503

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-502

– padá – měkce a ustavičně; ale chtěla vidět, jak leží pěkně bíle na zemi; tak se vydala do velké haly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-504

A pak, když šla k oknu, viděla, že na cestě leží sníh tak zářivý a jemný; ale když tam stála, uviděla malou holčičku, ani ne tak starou, jako byla ona sama,

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-505

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-471

„ale tak hezká,“ řekl můj miláček, „a tato malá holčička mi naznačila, abych vyšla ven; a ach, byla tak krásná a tak sladká, že jsem nemohla udělat nic jiného, než jít ven.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-506

A pak ji ta druhá holčička chytila ​​za ruku a bok po boku obě prošly kolem východního rohu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-509

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-510

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-512

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-511

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-475

„Teď jsi ale zlobivá holčička a vymýšlíš si příběhy,“ řekla jsem. „Co by na to řekla tvá hodná maminka, která je teď v nebi a nikdy v životě si nevymyslela historku, co by asi řekla své malé Rosamond, kdyby ji slyšela - a troufám si říci, že slyší – jak si vymýšlí příběhy! “
„Opravdu, Hester,“ vzlykalo moje dítě, „říkám ti pravdu. Skutečně. “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-484

„Neříkej!" řekla jsem velmi přísně. „Sledovala jsem tě podle tvých stop ve sněhu; byly vidět jen tvoje: a kdybys měla malou holčičku, která by s tebou šla ruku v ruce na kopec, nemyslíš, že by její stopy šly spolu s tvými? “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-487

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-488

„Nemohu si pomoct, drahá, drahá Hester,“ řekla s pláčem, „i kdyby ne; nedívala jsem se jí na nohy, ale ona držela moji ruku pevně a silně ve té své malé a byla taková velká zima. Vzala mě po cestě k Fells, až k cesmínovým stromům.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-513

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-514

A tam jsem uviděla nějakou dámu, jak pláče a naříká; ale když mě spatřila, utišila svůj pláč a velmi pyšně a vznešeně se usmála...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-515

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-516

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-517

...vzala mě na klín a začala mě uspávat; a to je všechno, Hester - ale to je pravda; a moje drahá maminka ví, že je,“ řekla s pláčem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-518

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Anim-singing

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-530

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-531

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-532

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-534

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-496

Tak jsem si myslela, že to dítě má horečku a předstírala jsem, že jí věřím, když vyprávěla svůj příběh - pořád dokola a vždycky to samé. Nakonec Dorothy zaklepala na dveře se snídaní pro slečnu Rosamond; a řekla mi, že staré dámy jsou dole v jídelním salónku a že se mnou chtějí mluvit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-539

Obě byly večer předtím v dětském pokoji, ale bylo to až poté, co slečna Rosamond usnula; takže se na ni jen podívaly – neptaly se mě na nic.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-462

„Schytám to,“ pomyslela jsem si pro sebe, když jsem procházela severní galerií.

„A přesto,“ pomyslela jsem si odvážně, „nechala jsem ji na starosti jim; to ony mohou za to, že ji nechaly odejít bez jejich vědomí a nehlídaly ji.“

Odvážně jsem tedy vstoupila a vyprávěla svůj příběh.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-540
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty06/02/21, 05:59 pm

Doufám, že se všechno nějak vysvětlí a chůva nebude mít potíže Smutný ten dům je opravdu plný duchů a docela se bojím, co dalšího by se mohlo ještě stát Smutný chudák Rosamond! Doufám, se brzy dozvíme co se tam děje Andílek už se moc těším na další dílek Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty06/02/21, 09:32 pm

Ajajaj, že by nějaké zbloudilé duše z nepřístupné části sídla ? Je to čím dál tím napínavější a záhadnější ! Ty nás ale napínáš, Hellohello, krásně se to četlo ! *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty07/02/21, 04:54 am

Moc a moc vám děkuju za tak krásné reakce Láska pro vás je opravdu radost dělat příběhy. Pro Tebe I když tenhle je takový dost strašidelný a plný záhad. Ale už brzo se dozvíme víc Mrkající ještě tak 3-4 kapitoly zbývají do konce, tak už nejsme daleko od vysvětlení toho všeho. Já za sebe musím říct, že bych tady vůbec nechtěla bydlet. Asi bych se tam strachem zbláznila, ještě kdybych byla na jejich místě a ztratila se mi Rosamond. Ale naštěstí tahle epizoda už je za náma Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty07/02/21, 11:33 pm

:=-O:To byla paráda. Hezky jsem si početla! Láska
Mám radost, že se malé nic nestalo a našla se!

Jinak je to docela záhada, začíná to být docela strašidelné. Kdopak je asi ta malá holčička a co teprve ta překrásná dáma? Šokovaný Jsem neskutečně zvědavá až se ta záhada rozluští.

P.S. Krásné fotky  Láska  *4YOU*Máš to vždy tak krásně propracované.
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty08/02/21, 01:37 pm

Děkuju za krásný komentář! Úsměv mám z něho velkou radost!! Láska Pro Tebe
Je pro mě obrovská pochvala, když se vám ty díly a fotky líbí a baví vás to číst! Ještě jednou moc děkuju, Jani Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty08/02/21, 08:29 pm

Ještě jsem zapomněla pochválit zajímavou animaci uspávání Rosamund, krásně náladové *BRAVO* A není náhodou ta dáma tatáž jako na tom schovaném obraze ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty09/02/21, 04:42 am

Dobrý postřeh (a dobrá paměť k tomu, přece jenom už je to delší doba od toho dílu)! *THUMBS UP* Úsměv   je to přesně tak, Ludmi!
Akorát tohle je ta nevýhoda oproti knize, že tam vlastně celou dobu nevíme, o koho se jedná, zatímco tady je to ukázané na fotce. Mám ale velkou radost, že sis toho všimla Mrkající
Bližší věci k této dámě se dozvíme už brzo Úsměv mezitím bude ještě jedna kapitolka.
A díky moc i za pochvalu animace Mrkající Pro Tebe   sem tam je do některých příběhů vkládám, když mám víc fotek a chci je umístit všechny, ale aby to zase nezabralo tunu místa (a když nejsou až tak významné, protože by si člověk nestihl všimnout některých detailů na nich), případně aby to mohlo naznačit nějaký moment, jako tady.  

Což mi připomíná - chtěla jsem se zeptat, jestli těch fotek dávám třeba až moc, jestli vás to třeba ruší při čtení? Nebo je to tak akorát?
Jde mi o to, aby se vám příjemně četlo, protože místy dávám těch fotek dost a říkám si, jestli to není už moc.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty09/02/21, 07:51 am

Tak to je prima postřeh Ludmi! Šokovaný

To už jsem teda vážně zvědavá!

Jinak já jsem typ- čím víc fotek, tím líp  Vysmátý Takže za mě je to absolutní bomba.  Navíc si to člověk krásně představí a vžije do situace. Láska Za mě rozhodně to hodně fotek není.
Navíc se mi líbí i jakou si s tím dáváš práci, každý detail, tak si myslím, že by to byla škoda nás o to ochudit. Já osobně si každou fotku prohlížím a dodává mi to tu správnou atmosféru.  Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty10/02/21, 12:39 pm


Děkuju moc, Jani Mrkající děkuju za tak krásnou pochvalu, úplně mě to hřeje u srdce. Láska Pro Tebe Neskutečně mě to nabíjí do další tvorby. Úsměv a už pracuju na dalším dílu, do pár dnů by se tu mohl objevit.

Mám to vlastně stejně u vašich příběhů, hrozně obdivuju, jak krásně máte vše nafoceno a úplně si užívám prohlížení každé té fotky a detailů Úsměv Vždycky je to neuvěřitelně pěkně propracované a mě baví si všímat různých detailů v exteriéru nebo interiéru, je radost se kochat tak krásnými fotkami, jaké do svých příběhů dáváte.
¨
Jinak kdyby se ještě někdo jiný chtěl vyjádřit a třeba preferoval méně fotek, nebojte se mi to napsat Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh staré chůvy - Kapitola 8   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty11/02/21, 05:05 am

Dala jsem dohromady nový díl. Možná raději doporučuju to nečíst úplně před spaním, není tam sice nic až tak hrozného, ale přes den je to vždycky lepší s tímhle tajuplným příběhem Mrkající  snad se bude tento díl líbit.


Příběh staré chůvy

(E. Gaskell)



KAPITOLA 8

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-543

Řekla jsem to všechno slečně Furnivallové a křičela jsem jí to zblízka do ucha; ale když jsem se zmínila o druhé malé holčičce ve sněhu, jak ji přemlouvala a lákala ven a dovedla ji nahoru k té vznešené a krásné paní u cesmíny, vztáhla ruce nahoru - své staré a vyschlé paže - a nahlas vykřikla: „Ach! Nebe, odpusť! Měj slitování!'

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-544

Paní Starková ji chytila dost hrubě, pomyslel jsem si; ale kdy ji paní Starková zklidnila, promluvila ke mně s jakýmsi zdivočelým varováním a autoritou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-545

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-546

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-548

„Hester! Drž ji dál od toho dítěte! Přivede ji k smrti! To zlé děcko! Řekni jí, že je to zlé a nezbedné děcko.“  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-547

Potom mě paní Starková vyhnala z místnosti; a byla jsem opravdu ráda, že můžu jít; ale slečna Furnivallová stále křičela: „Ach, slituj se! Cožpak nikdy neodpustíš! Už je to tolik let — “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-552

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-554


Poté jsem se cítila velmi znepokojená. Nikdy jsem si netroufala opustit slečnu Rosamond, ani v noci, ani ve dne, ze strachu, aby znovu nevyklouzla ven; a také protože jsem si myslela, že slečna Furnivallová je šílená podle toho, jak divně se chovala; a bála jsem se, aby se něco podobného nestalo mému miláčkovi (může to být v rodině, víte).

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-555

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-556

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-557

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-558

A ten velký mráz za celou tu dobu nepřestal; a kdykoli byla bouřlivější noc než obvykle, mezi poryvy větru jsme slyšely starého lorda hrát na velké varhany.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-562

Starý lord nebo ne, kamkoli šla slečna Rosamond, tam jsem ji následovala, hezkého nebohého sirotka, protože  celá moje láska k ní byla silnější, než můj strach z toho hrozného zvuku. Kromě toho bylo na mně, abych ji udržovala veselou a radostnou, jak odpovídá jejímu věku. Takže jsme si spolu hrály a bloumaly sem a tam a všude možně, protože jsem se neodvažovala ji znovu spustit z dohledu v tom velkém rozlehlém domě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-572

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-577

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-578

A tak se přihodilo, že jednoho odpoledne, nedlouho před Štědrým dnem, jsme si spolu hrály na kulečníkovém stole ve velké hale (ne že bychom znaly správný způsob hraní, ale ona ráda koulela hladké slonovinové koule svýma hezkýma ručkama a já jsem dělala ráda cokoli, co dělala ona).

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-569

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-568

A postupně, aniž bychom si toho všimly, se uvnitř setmělo, i když venku bylo stále světlo, a já jsem přemýšlela, že ji vezmu zpět do dětského pokoje, když náhle vykřikla: „Podívej, Hester! Podívej! Tam je moje ubohá holčička, venku ve sněhu!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-579

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-580

Otočila jsem se k dlouhým úzkým oknům a tam jsem opravdu spatřila malou holčičku, menší než moje slečna Rosamond – byla oblečená nedostatečně na to, aby byla venku, o tak mrazivé noci - plakala a tloukla o okenní tabule, jako by chtěla být vpuštěna dovnitř.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-583

Zdálo se, že vzlyká a naříká, dokud to slečna Rosamond už nevydržela, a letěla ke dveřím, aby je otevřela, když se najednou blízko u nás velké varhany ozvaly tak hlasitě a burácely, až jsem se celá třásla; a o to víc, když jsem si potom uvědomila, že ani v klidu toho chladného počasí jsem neslyšela žádný zvuk drobných rukou na okenním skle, i když se zdálo, že to přízračné dítě na to vyvíjí veškerou svou sílu; a přestože jsem ho viděla naříkat a plakat, do uší mi nepadl ani slabý dotek zvuku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-585

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-565

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-586

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-587

Zda jsem si toto vše uvědomovala v té chvíli, to nevím; hlasitý zvuk varhan mě tolik ochromil hrůzou; ale vím jedno, popadla jsem slečnu Rosamond, ještě než otevřela dveře haly, svírala jsem ji pevně a odnesla pryč, kopající a křičící, do velké světlé kuchyně, kde měly Dorothy a Agnes plné ruce práce s plněnými koláčky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-588

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-591


„Co se děje s mou sladkou?" zvolala Dorothy, když jsem přinesla slečnu Rosamond, která vzlykala, jako by se jí mělo zlomit srdce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-590

„Nenechá mě otevřít dveře, aby mohla vejít  moje holčička; a ona zemře, když bude celou noc venku na Fells. Krutá, zlá Hester,“ řekla a udeřila mě; ale mohla mě zasáhnout silněji, protože jsem na Dorothině tváři viděla výraz příšerného strachu, ze kterého by se ve mně krve nedořezali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-594

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-593

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-598

„Rychle zavři zadní kuchyňské dveře a pořádně zatáhni závoru," řekla Agnes.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-602

Neřekla nic dalšího; dala mi rozinky a mandle, abych utišila slečnu Rosamond; ale ta pořád vzlykala a mluvila o malé holčičce ve sněhu a nedotkla se žádné z těch dobrot. Byla jsem vděčná, když se pláčem vyčerpala tak, že usnula v postýlce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-603

Potom jsem se vkradla dolů do kuchyně a řekla Dorothy, že jsem se právě rozhodla.
Odvedu svého miláčka zpět do domu svého otce v Applethwaite; kde, i když žijeme skromně, žijeme v klidu a míru. Řekla jsem, že jsem byla už tak dost vyděšená hrou starého pána na varhany; ale teď, když jsem na vlastní oči viděla to sténající dítě, celé vyšňořené, jak žádné dítě v sousedství nemohlo být, jak mlátí a tluče, aby se dostalo dovnitř, přesto pokaždé bez jakéhokoli zvuku nebo hluku - s temnou ranou na pravém rameni; a že slečna Rosamond ji poznala, že to je ten stejný přízrak, který ji téměř vylákal na smrt (o čemž Dorothy věděla, že je to pravda). Řekla jsem, že už to nebudu trpět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-607

Viděla jsem, jak tvář Dorothy změnila jednou nebo dvakrát barvu. Když jsem skončila, řekla mi, že si nemyslí, že bych mohla odvést slečnu Rosamondovou s sebou, protože byla pod ochranou mého lorda a já jsem na ni neměla žádné právo; a zeptala se mě, jestli bych opustila dítě, které jsem tolik milovala, jen pro nějaké zvuky a přízraky, které mi nemohly ublížit; a že si na ně oni všichni museli každý za sebe zvyknout.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-614


Cítila jsem horkost a třes; a řekla jsem, že pro ni je lehké takhle mluvit; když ví, co tyto přízraky a zvuky znamenají a že mají asi něco společného s přízračným dítětem, když bylo ještě naživu. A popichovala jsem ji tak, že mi řekla konečně vše, co věděla; a pak jsem si přála, aby mi to raději nikdy nikdo neřekl, protože jsem se jen bála víc, než kdy jindy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-612

Řekla, že ten příběh slyšela od starých sousedů, kteří byli naživu, když se před lety vdala; když do domu chodili ještě občas lidé, než na venkově získal tak špatné jméno: možná to, co jí řekli ani nebyla pravda, možná ano.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-615

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-616




A v příštích kapitolách (zbývají do konce 3) nás už čeká postupné objasnění toho všeho. Těším se, až to dotáhneme do konce. Úsměv Pak se vrhneme zase na jiný literární žánr.
Omlouvám se za třetí fotku shora, kde jsem najela tak blízko k chůvě Hester, že je vidět skrz ni Červenám se
A taky ty pózy, kde Hester drží Rosamond, byly dost oříšek. Nešlo mi vymyslet, jak to udělat a vypadá to trochu nepřirozeně a divně Chichichi  ale určitě bude takových případů víc i v budoucnosti. Ne všechno mi jde v sims udělat podle představ Nevím
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty11/02/21, 09:32 am

No pááni  Šokovaný Nádhera.  Láska

Vzala jsem si tvou radu k srdci a četla to raději za světla a musím říct, že to byl dobrý nápad.  Chichichi Jinak já jsem se totálně zamilovala, je to úžasný příběh, je škoda, že už bude brzy končit, miluju takovéto tajemné věci a v tvém podání je to balada.  Pro Tebe

Jsem opravdu zvědavá na celý příběh malé holčičky a co se vlastně stalo. Bude mi to šrotovat v hlavě do dalšího dílku  Chichichi.

Každopádně se vůbec neomlouvej za některé pózy a momenty. Je vážně náročné vše vystihnout a kolikrát to ani nejde podle představ. Tvoje fotky jsou úžasné a všechny ztvárněné momenty mi vůbec nepřijdou nepřirozené. Budu se opakovat, ale máš to moc hezky zpracované!  Láska

Těším se na další dílek!  Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty11/02/21, 06:42 pm

Janiko Pro Tebe Plačící já vůbec nemám slov, moc děkuju za tak krásný příspěvek! Tvé pochvaly si neskutečně vážím! Láska Opravdu moc to pro mě znamená, ani nemůžu říct, jak moc Úsměv

Mám velkou radost, že tě tenhlě příběh tak moc zaujal, mě taky. Úsměv A tahle tvorba mě moc baví.
Líbí se mi více příběhů od Elizabeth Gaskell, takže jich budu ještě několik zpracovávat (a hned ten další bude od ní, i když je spíše historický). A určitě i v budoucnosti se pustím do něčeho podobného záhadného, jako je tento. Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty11/02/21, 08:42 pm

Hellohello, Ty nás teda napínáš ! *THUMBS UP* Copak se tam asi stalo - že by ta dáma s holčičkou přišly o život, třeba nechtíc přičiněním paní Furnivallové ?Aha Díl jsem si stihla přečíst v práci a celou dobu na to musím myslet. Budu napnutá jak špagát, než sem dáš další pokračování ! Díky za tu práci, kterou si s příběhem dáváš *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty12/02/21, 06:44 am

Ludmi, děkuju za krásný komentář! I za to, že sis díl přečetla už během dne a nezapomněla mi sem večer napsat tolik pěkných slov. Pro Tebe
Moc děkuju! Láska  

Pozor, spoiler:


Naposledy upravil Hellohello dne 15/02/21, 05:32 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty14/02/21, 06:27 pm

Tak jsem zrovna dočetla dílek a nestačím se divit Šokovaný jsem strašně moc napnutá! Co se asi mohlo stát té malé holčičce? Už se moc těším na další dílky Láska jinak mám podobné úvahy jako Ludmila Úsměv

Každopádně se moc těším na další tvé zpracování i jiných příběhů, jistě to bude stejně úžasné jako všechny, které jsi prozatím stvořila v TS2 Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty15/02/21, 05:50 am

Hrozně moc děkuju i tobě, Luci Pro Tebe Láska  
Mám velikou radost z tvých krásných slov! Ani se nedá říct, jak moc mě těší, že se vám ty moje příběhy líbí Červenám se Láska  nebo bych spíš měla napsat „moje" Vysmátý tak teda moje sims verze jejich krásných příběhů.
Budu se snažit, aby tu do pár dnů přibyl další díl Úsměv ať se konečně dostaneme k Dorothinu vyprávění. Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh staré chůvy - Kapitola 9   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty16/02/21, 02:15 pm


Slíbené pokračování je tady Úsměv zbytek Dorothina vyprávění příběhu z minulosti bude hned v další kapitole a za ní už nás čeká finále příběhu.


Příběh staré chůvy

(E. Gaskell)



KAPITOLA 9

Dorothy vypráví příběh – PRVNÍ ČÁST


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-627


MINULOST:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-632

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-631

Starý lord byl otcem slečny Furnivallové - slečny Grace, jak jí říkala Dorothy, protože slečna Maude byla starší a  právoplatně se jí říkalo slečna Furnivallová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-633

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-634

Starý lord byl pohlcen pýchou. O tak hrdém muži široko daleko neviděli ani neslyšeli; a jeho dcery byly jako on.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-638

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-639

Nikdo nebyl dost dobrý na to, aby se s nimi oženil, i když měly dost příležitostí, protože to byly obě velké krásky ve své době, jak jsem viděla na jejich portrétech, které visely v salonu. Ale jak zní staré rčení: ‚Pýcha předchází pád";  a tyto dvě pyšné  krásky se zamilovaly do stejného muže. A on nebyl o nic lepší než pouhý cizí muzikant, kterého pozval jejich otec z Londýna, aby s ním hrál v panském sídle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-635

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-648

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-654

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-643

Protože starý pán kromě své pýchy ze všech věcí nejvíc miloval hudbu. Dokázal hrát téměř na každý nástroj, o kterém kdy bylo slyšet, a bylo zvláštní, že mu to nezměkčilo srce; byl to tvrdohlavý nelítostný starý muž a zlomil srdce své ubohé manželky svou krutostí, říkali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-660

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-663

Byl šílený po hudbě a zaplatil by za ni jakékoli peníze. Takže přiměl tohoto cizince, aby přijel; hrál tak krásnou hudbu, že se říkávalo, že ptáci na stromech přestali zpívat, aby poslouchali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-659

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-658

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-657

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-656

A tento cizí gentleman natolik zaujal starého lorda, že ​​mu nezbývalo nic jiného než to, že musí každý rok přijet; a byl to on, který nechal přivézt velké varhany z Holandska a postavit je v hale, kde nyní stojí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-669

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-668

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-670

Naučil na nich starého pána hrát...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-671

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-673

... ale mnohokrát, když lord Furnivall nemyslel na nic jiného než na své jemné varhany a svou ještě jemnější hudbu, temný cizinec kráčel lesy s jednou z mladých dam;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-676    

jednou to byla slečna Maude...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-687

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-688

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-689

... a podruhé slečna Grace.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-692

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-696

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-691

Slečna Maude v tomto souboji zvítězila a odnesla si cenu, jak se říká; a on a ona byli oddáni, aniž by o tom někdo věděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-698

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-701


A ještě než přijel příště na svou každoroční návštěvu, byla obtěžkána malou holčičkou na statku v Moors, zatímco její otec a slečna Grace si mysleli, že je pryč na Doncasterských dostizích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-702

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-704

Ale i když byla manželkou a matkou, nebyla o nic přívětivější, byla pořád tak pyšná a povýšená jako kdykoli předtím; a možná ještě víc, protože žárlila na slečnu Grace, které se její cizí manžel dvořil - tak, aby ji ošálil - jak řekl své ženě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-706

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-707

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-708

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-710

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-711

Ale slečna Grace nad slečnou Maude zvítězila a slečna Maude byla čím dál krutější, a to jak ke svému manželovi, tak k sestře; a on - který mohl snadno setřást to, co bylo nepříjemné a skrýt se v cizích zemích – odjel toho léta měsíc před svým obvyklým časem odjezdu a tak napůl hrozil, že už se nikdy nevrátí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-715

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-716

Mezitím byla malá holčička ponechána na statku a její matka si vždy nechala osedlat svého koně a divoce cválala přes kopce, aby ji alespoň jednou týdně viděla; protože kde milovala, milovala pořádně a kde nenáviděla, nenáviděla pořádně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-617

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Old-Nurse-620


(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty16/02/21, 09:25 pm

Ledacos se nám tedy začíná tímto dílem vyjasňovat Aha Tomu cizímu hudebníkovi by asi neodolala málokterá žena, že ? Mrkající Jen škoda, že už se blíží konec příběhu ...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 5 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 5 z 40Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: