Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next
AutorZpráva
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty01/05/21, 05:31 am

@visty - moc děkuju za komentář - vůbec není za co se omlouvat! Úsměv O nic nejde, to se tak stává, že přijde hektické období a není na nic pořádně čas... hlavně držím palce, ať všechno dobře dopadne (a co nejvíce bez starostí). Moc mě těší, že si je potom chceš dočíst, ale jsou to jenom příběhy Úsměv není to nic tak důležitého, když se v životě vyrojí nějaké věci k řešení. Držím palce, ať se ti dobře daří a ještě jednou děkuju za zprávu  Pro Tebe
Ty příběhy mezitím nikam neutečou (aspoň doufám, že fórum bude fungovat ještě hodně dlouho Úsměv ), budou tady na tebe čekat, až bude více času, kdyby sis je v budoucnosti chtěla někdy přečíst  Mrkající Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh staré chůvy - Kapitola 12   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty02/05/21, 06:47 am

Nakonec mi to trvalo dýl, než jsem myslela. Nějak nestíhám přidávat díly tak často jako dříve, snad se to spraví, ale raději nic neslibuju (jenom můžu slíbit, že se budu snažit přidávat pravidelně dál  Mrkající a mám v plánu ještě hodně příběhů do budoucnosti, kratších i delších).



Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 12


Na návštěvy chodívali přísní staří pastoři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-704

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-703

Při takových příležitostech si Grace Hicksonová oblékala čistou zástěru a čistý čepec a přivítala je ještě srdečněji, než to viděla kdekoli jinde...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-706

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-708

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-707

...přinesla ze spíže to nejlepší a postavila to vše před ně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-709

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-710

Také byla přinesena velká Bible a Hoseu a Nattee přivolali od práce, ať také poslouchají, zatímco pastor četl kapitolu z Bible. A jak tak četl, dlouze ji vysvětloval.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-711

Poté všichni poklekli, zatímco on vestoje pozvedl pravou ruku a modlil se za všechny možné křesťanské lidi, za všechny možné případy duchovní potřeby...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-713

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-714

... a nakonec si vzal každého jednotlivce před sebe a každému předložil svou osobní úpěnlivou prosbu, podle jeho představy o jejich přáních.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-716

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-717

Zpočátku Lois uvažovala o výstižnosti tohoto popisu vnějších okolností každého případu; ale když si uvědomila, že její teta většinou mívala s pastorem v rané fázi jeho návštěvy docela dlouhý důvěrný rozhovor, uvědomila si, že své dojmy a znalosti získal prostřednictvím „té zbožné ženy, Grace Hicksonové“; a obávám se, že nevěnovala tolik pozornosti modlitbě za tu „holku z jiné země, která si s sebou přitáhla chyby té země jako semeno, dokonce i přes ten veliký oceán, a která i dnes nechává tato malá semínka vyrůst do zlého stromu, ve kterém mohou najít úkryt všechna nečistá stvoření.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-720

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-723



„Více se mi líbí modlitby naší církve," řekla Lois jednoho dne Faith.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-724

„Žádný kněz v Anglii se nemůže modlit svými vlastními slovy, a proto nemůže soudit ostatní a přizpůsobovat své modlitby tomu, co považuje za jejich případ, jak to dnes ráno udělal pan Tappau."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-725

„Nenávidím pana Tappaua!" řekla Faith úsečně, z jejích tmavých, těžkých očí vyšlehl prudký záblesk světla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-727

„Proč, sestřenko? Vypadá, že je dobrý člověk, i když se mi nelíbí jeho modlitby.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-726

Faith jen zopakovala svá slova: „Nenávidím ho.“

Lois bylo líto tohoto silného špatného pocitu; instinktivně jí to bylo líto, protože sama milovala, sama byla ráda, že ji někdo miluje; a cítila, jak jí při každém náznaku nedostatku lásky u ostatních tělem projede otřes. Ale nevěděla, co říct a byla zticha. Také Faith vehementně otáčela kolem, ale neřekla ani slovo, dokud se její nit nepřetrhla, a pak rychle odstrčila kolo od sebe a odešla z místnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-728

Potom se tiše přikradla k Loisině boku Prudence. Zdálo se, že toto podivné dítě bylo zmítáno měnícími se náladami: dnes byla laskavá a komunikativní, zítra mohla být prolhaná, posmívající se  a natolik lhostejná k bolesti nebo trápení ostatních, že byste ji mohli nazvat téměř nelidskou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-729

„Takže tobě se nelíbí modlitby pastora Tappaua?" zašeptala.

Lois bylo líto, že ji někdo slyšel, ale nemohla vzít zpět svá slova.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-731

„Nelíbí se mi tolik jako modlitby, které jsem slýchávala doma."
„Matka říká, že tvůj domov byl mezi bezbožnými. Ne, nedívej se na mě takhle – nebyla jsem to já, kdo to řekl. Sama nemám ráda modlení, ani pastora Tappaua. Ale Faith ho nemůže vystát a já vím proč. Mám ti to říct, sestřenko Lois?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-730

„Ne! Faith mi to sama nepověděla a byla by jedinou osobou, která by mohla uvést své vlastní důvody.“

„Zeptej se jí, kam šel mladý pan Nolan, a uslyšíš. Viděla jsem Faith, jak každou hodinu brečí kvůli panu Nolanovi.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-734

„Ticho, dítě, pššššt!" řekla Lois, protože zaslechla blížící se kroky Faith a bála se, aby nezaslechla, co říkají.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-736

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-735

Pravdou bylo, že rok nebo dva předtím došlo ve vesnici Salemu k velkému zápasu, k velkému rozdělení v náboženském vedení...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-902

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-913

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-919

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-909

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-911


... a pastor Tappau byl vůdcem násilnější a nakonec i úspěšné strany.


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-737


V důsledku toho musel méně populární pastor, pan Nolan, opustit místo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-739

A jeho Faith Hicksonová milovala vší silou svého vášnivého srdce, i když on si neuvědomoval náklonnost, kterou v ní vzbuzoval, a její vlastní rodina nebrala ohledy na projevy pouhého pocitu, aby si vůbec všimla známek jakýchkoli emocí z její strany.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-743

Zato stará indiánská služka Nattee to viděla a pozorovala je všechny. Věděla, úplně jako kdyby jí byl sdělen důvod, proč Faith ztratila veškerou starost o otce nebo matku, bratra a sestru, o práci v domácnosti a každodenní povinnosti, dokonce i o dodržování víry.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-741

Nattee hned prokoukla význam Faithiny hluboké nenávisti vůči pastorovi Tappauovi; indiánská žena pochopila, proč se dívka (kterou ze všech bílých lidí jako jedinou milovala) vyhýbala starému pastorovi - raději by se schovala do hromady dřeva, než aby byla zavolána k poslechu jeho nabádání a modliteb. U divokých, nevzdělaných lidí neexistuje rčení „Miluj mě, miluj mého psa“; často žárlí na milovaného tvora; je to: ‚Koho nenávidíš, toho budu nenávidět";  a pocit Nattee vůči pastorovi Tappauovi byl dokonce ještě přehnanější než tichá nevyslovená nenávist Faith.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-740

Dlouhou dobu byla příčina nechutí a vyhýbání se pastorovi pro Lois záhadou; ale jméno Nolan jí utkvělo v paměti, ať chtěla, nebo ne. A byl to spíše dívčí zájem o podezření na milostný vztah, než lhostejná a bezcitná zvědavost, která vedla k tomu, že si nemohla pomoct, ale dala si dohromady úryvky vět a činů, co se týká Faithina zájmu o nepřítomného vyhoštěného pastora, dokud už o tom neměla sebemenší pochybnost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-746

A to vše bez další komunikace s Prudence, protože Lois odmítala slyšet o tom tématu od ní víc -  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-748

- a tím ji hluboce urazila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-747




Díky moc za všechny předešlé komentáře Úsměv   mám vždycky radost, když mi píšete svoje domněnky, jak to asi bude pokračovat dál, nebo co může být příčinou chování některé postavy, kolikrát se takhle správně trefíte jako třeba Janika v minulém komentáři o Faith  *THUMBS UP*
... a i když ne, všechny vaše nápady by bylo pěkné rozvinout a vidět, kam to až povede, všechny jsou moc zajímavé. Je vidět, že pokaždé existuje nespočet možností, kudy by se mohl příběh ubírat a všechny ty cesty by stály za prozkoumání Úsměv


Naposledy upravil Hellohello dne 02/05/21, 08:10 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty02/05/21, 02:34 pm

Zajímavý dílek ! *BRAVO* Takže i Faith je zamilovaná, to jsem zvědavá, jak se to dál vyvine ! Doufám jen, že uražená Prudence nic neprovede, stejně jako služka Nattee ...
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty02/05/21, 03:59 pm

Pěkný dílek! Jako vždy  Pro Tebe

A teda páni, že jsem se trefila  Šokovaný Tak opravdu je Faith zamilovaná. Rozhodně bych byla raději za Nolana než za další takovou hroznou postavu v podobě pastora Tappaua. 
Jinak mě trochu zarazilo, když jsem viděla první fotku s ním. Jako bych viděla starší podobu Manasseha, ale asi jde jen o shodu náhod v tvorbě simíků a nebo nám tetička něco tají?  Ďáblík Šílený

Podobně jako Ludmi doufám, že malá Prudence nebude moc prudit a neprovede něco špatného Lois.  Vzteklý

btw.: Jsem ráda, že jsem Tě v předchozím komentáři rozesmála.  Vysmátý Andílek
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty02/05/21, 08:08 pm

Moc děkuju za krásné komentáře! Pro Tebe Jsem ráda, že se vám díl líbil Úsměv

Co se týká Prudence, už se hodněkrát projevila a dobře jste odhadly její charakter, tak se máme bohužel ještě na co „těšit"   Vzteklý  

A pastor Tappau vs. Manasseh - vůbec jsem si tu podobu neuvědomila, ale opravdu tam je...    ale je to jenom náhoda při tvorbě simů, i když máš opravdu dobrý postřeh, Jani  Vysmátý  *THUMBS UP*  
To by byla teprve zajímavá zápletka a příběh by dostal jiné grády, kdyby se zjistilo, že Manasseh není Ralphův syn Vysmátý   Ale podle všeho (ledaže by nám to tajila samotná autorka příběhu  Chichichi ) jeho syn je. Ani se mi tomu nechce věřit.
Připadá mi, že ty jejich děti zdědily všechno po Grace (vůbec bych se nedivila, kdyby měla Manasseha s Tappauem, když ho tak fanaticky obdivuje a uznává, zatímco svého manžela jenom peskuje a je na něho sprostá Pššt  Vysmátý )
Podle mých poznámek měli vypadat zhruba takto:

  • Manasseh - věk 23-24 let, přísná tvář, tmavé zarostlé obočí; tmavé upřené oči, pohybující se pomalu a ztěžka, zplihlé černé vlasy
  • Tappau - starý přísný pastor,  šedivý a vychrtlý


Teď jsem si uvědomila, že od chvíle, kdy jsem všechny ty postavy vytvořila jako simíky, úplně jsem zapomněla na to, jak jsem si je představovala původně, když jsem četla tu knihu poprvé...  Aha  a myslím, že jestli to budu ještě někdy číst, že v představách uvidím už jenom podobu těch simíků, je to takové divné  Aha
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty03/05/21, 09:46 pm

Tak jsem konečně dočetla co mi uniklo a musím říct, že je to neuvěřitelně zajímavé Láska

V předchozí části jsem měla pocit z Fath, že je neuvěřitelně chladná, ale teď už vím proč tomu tak je a jsem zvědavá zda se tam Nolan někdy ještě objeví Aha A co se týká Prudence... ona je opravdu rozmazlený fracek, docela se bojím co z ní vyroste... i když je pravda že díky ní by aspoň mohla mít časem trochu Lois klid, když by Prudence vyváděla nějaké bezbožnosti například... Chichichi to by její máti asi kleplo Chichichi

Jinak jsem už moc zvědavá jak bude příběh dál pokračovat a co čeká dál naši Lois, stále doufám, že se věci povedou v její prospěch Andílek
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty04/05/21, 02:14 pm


@Lucisab - moc děkuju za krásný komentář Láska Pro Tebe

Faith má (stejně jako všichni ostatní v této rodině) tak trochu komplikovanou osobnost - aspoň já ji tak vnímám, ale třeba je to jenom můj dojem. Uvidíme, jak bude časem působit na vás. Tak jako tak si myslím, že mohla být k Lois trochu srdečnější. Je pravda, že její zamilovanost ji mohla takto ovlivnit, určitě to má teď se svými pocity dost těžké... rozhodně se v budoucnosti dozvíme o téhle zápletce víc.
S Prudence máš naprostou pravdu a zase je tu zajímavá myšlenka, co by Prudence vyváděla, až trochu povyroste Chichichi Pochybuju, že by se mohla chovat tak, jak si Grace představuje Úsměv
No, rozhodně se od ní už brzo dočkáme zajímavých věcí Pššt

Příprava dalšího dílu mi zase nějaký čas zabere, ale předpokládám, že do konce týdne by to tu mělo zase být Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Čarodějnice Lois - Kapitola 13   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty07/05/21, 11:33 am

Tak jsem tu před víkendem s dalším dílem! Úsměv Myslím, že se vám nebude moc zamlouvat + raději přidávám varování, ať nečtete přímo před spaním.
Přesto vám přeju příjemné čtení a taky hezký víkend Mrkající


Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 13


Jak se blížil podzim, Faith byla čím dál smutnější a bez zájmu. Ztratila chuť k jídlu, její nahnědlá pleť zbledla a ztratila barvu a její tmavé oči vypadaly prázdně a divoce. První listopad byl blízko.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-749

Lois ve své instinktivní a dobře míněné snaze vnést do monotónní domácnosti trochu života a veselosti vyprávěla Faith o mnoha anglických zvycích, bezpochyby dost hloupých -  a které v mysli americké dívky sotva rozsvítily záblesk zájmu.
Sestřenice ležely ve své posteli ve velké neomítnuté místnosti, která byla z části sklad, z části ložnice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-750

Lois byla té noci plná soucitu vůči Faith.
Dlouho mlčky naslouchala těžkým nepotlačitelným vzdechům své sestřenice. Faith si povzdechla, protože její zármutek byl už příliš starý na to, aby projevila násilné emoce nebo pláč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-752

Lois dlouho poslouchala bez mluvení v temných, tichých nočních hodinách. Mlčela, protože si myslela, že když dá volný průchod smutku, může pomoct uklidnit unavené srdce sestřenice.
Ale když se zdálo, že Faith namísto nehybného ležení začíná být neklidná, Lois začala mluvit, mluvila o Anglii a drahých starých zvycích doma, aniž by ze strany Faith vzbudila velkou pozornost, dokud se nakonec nedostala k tématu Halloweenu, a vyprávěla o tehdejších zvycích, dlouho poté praktikovaných v Anglii, které ve Skotsku vymřely teprve nedávno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-751

Když vyprávěla o věcech, které často dělávala, o jezení jablka před zrcadlem, o odkapávajícím prostěradle, o mísách s vodou, pečení oříšků a o mnoha dalších takových nevinných způsobech věštění, kterými se smějící se rozechvělé anglické dívky snažily spatřit podobu svých budoucích manželů a jestli vůbec manžela budou mít; tehdy Faith napjatě poslouchala a kladla krátké a dychtivé otázky, jako by do jejího pochmurného srdce vstoupil paprsek naděje. Lois pokračovala v mluvení a vyprávěla jí o všech příbězích, které potvrzovaly pravdivost takového věštění, napůl tomu sama věřila, napůl ne, ale přála si především rozveselit ubohou Faith.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-753

Náhle Prudence vstala ze své postele v temném rohu místnosti. Nemyslely si, že je vzhůru, přitom byla a dlouho poslouchala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-754

„Sestřenka Lois klidně může jít ven a setkat se se Satanem u potoka, jestli chce, ale pokud půjdeš ty, Faith, řeknu to matce - jo a řeknu to taky pastorovi Tappauovi."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-755

„Nech si své příběhy, sestřenko  Lois, bojím se o svůj život. Raději bych se vůbec nikdy nevdala, než abych cítila dotek stvoření, které mi vezme jablko z ruky, když ho budu držet přes levé rameno."
Rozrušená dívka hlasitě zakřičela hrůzou při představě, kterou její fantazie vykouzlila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-757

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-756

Faith a Lois k ní vyskočily a letěly přes pokoj ozářený měsícem ve svých bílých nočních košilích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-758

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-762

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-760

Ve stejný okamžik, přivolána tím samým výkřikem, přišla ke svému dítěti Grace Hicksonová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-763

„Ticho! Ticho!' řekla Faith autoritativně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-759

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-761

„Co se děje, moje holčičko?" zeptala se Grace. Zatímco Lois mlčela, cítila, jako by způsobila všechnu tu spoušť.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-764

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-765

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-766

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-767

„Vezmi ji pryč, vezmi ji pryč!" ječela Prudence. „Podívej se přes její rameno – její levé rameno – je tam ten Zlý, vidím ho, jak se natahuje pro to nakousnuté jablko."
„Co to říká?" řekla stroze Grace.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-768

„Něco se jí zdá," řekla Faith; „Prudence, drž jazyk za zuby." A silně to dítě štípla ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-769

... zatímco Lois se snažila uklidnit Prudence něžněji, protože cítila, že ten děs způsobila .
„Buď potichu, Prudence,“ řekla, „a jdi spát. Zůstanu u tebe, dokud neusneš.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-771

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-777

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-775

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-781

„Ne, běž! Běž pryč,“ vzlykala Prudence, která byla zpočátku opravdu vyděšená, ale teď začal její křik gradovat -  dělala větší poplach, než jaký cítila, z potěšení, které pociťovala, když vnímala samu sebe ve středu pozornosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-772

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-774

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-773


„Faith zůstane se mnou, ne ty, ty zlá anglická čarodějnice!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-778

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-782

A tak Faith seděla u své sestry; a Grace, nespokojená a zmatená, se odebrala do své vlastní postele a chtěla ráno celou tuto záležitost vyšetřit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-783

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-784

Lois jen doufala, že se na to všechno do té doby zapomene a rozhodla se, že už nikdy o takových věcech nebude mluvit.
Ale ve zbývajících nočních hodinách se stala událost, která změnila aktuální situaci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-786

Zatímco Grace nebyla ve svém pokoji, její manžel dostal další paralytickou mrtvici: jestli i on byl znepokojen tím strašným křikem, to už nikdo nikdy nemohl zjistit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-785

U slabého světla svíčky hořící u postele si jeho žena všimla, že v jeho tváři došlo po jejím návratu k velké změně: nepravidelné dýchání přicházelo téměř jako frkání - konec se blížil. Rodina byla probuzena  a byla poskytnuta veškerá pomoc, kterou mohl navrhnout lékař nebo s kterou mohly pomoct dlouhodobé zkušenosti s léčením. Ale ještě před listopadovým ranním světlem vše pro Ralpha Hicksona skončilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-788
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty07/05/21, 08:36 pm

No, to tedy vypadá pro Lois dost špatně - jediný, kdo by se jí teoreticky mohl zastat, zemřel, a Prudence, to je hodně vychytralé stvoření, navíc zmatené náboženstvím, bude určitě pro Lois chtít to nejhorší Smutný
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty07/05/21, 10:28 pm

Ta malá zmije mi pije krev.  Ďáblík Já ji dám čarodějnici, na holou by potřebovala a pořádně. Spratek jeden rozmazlenej, nevychovanej.  *evil*Doufám, že se Lois nic špatného nestane a rodina jí nebude trestat  Smutný

Je mi líto, že strýc zemřel. Malá útěcha, která tam pro ni byla. Snad se teď neotočí proti ní, hlavně ,, sympatická'' tetička.  Smutný Musím říct, že mám obavy, ale i přes to se těším na další dílek!  Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty08/05/21, 08:11 am

Mockrát děkuju za krásné a trefné komentáře Úsměv Pro Tebe
Máte naprostou pravdu s Prudence, je to vychytralý spratek, tohle všechno se navíc děje v takovém prostředí. Je to vůči Lois tak nefér, je ze všech ta nejhodnější a tohle zacházení od nich dostává zpět.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty10/05/21, 07:42 pm

Prudence bych nejraději vystřelila na Měsíc Ďáblík co si o sobě myslí takhle vyvádět jenom proto aby měla pozornost... z ní opravdu vyroste naprosto šílená osoba Ďáblík

Jinak Lois je mi líto, bojím se jak to s ní bude dál, když je strýc po smrti a většina lidí v domě se k ní chová divně nebo zle Smutný hrozně moc bych si přála, aby si pro ní zase přijel kapitán a zachránil ji z tohohle pekla Smutný

Už se moc těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty11/05/21, 07:10 am

Lucisab napsal:
Prudence bych nejraději vystřelila na Měsíc Ďáblík

Tak s tím bych ti hned pomohla Chichichi a moc ráda. Ještě se to (nejen kvůli ní) všechno dost zamotá. Přesně jsi to pojmenovala, že se k Lois všichni v domě chovají zle nebo divně - to je taky můj dojem z toho všeho. Kdyby tak mohl přijet pro Lois kapitán, tím by se všechno vyřešilo a už by v téhle rodině nemusela trpět.

Moc děkuju za krásný komentář Láska Pro Tebe
Další díl by se tu mohl objevit zase o víkendu, jestli všechno stihnu aspoň tak, jak bych chtěla Andílek
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Čarodějnice Lois - Kapitola 14   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty13/05/21, 02:43 pm

Nakonec jsem to stihla o něco dřív. Po kouskách jsem to dala dohromady a rovnou to sem ve volné chvilce hážu.
Přeju vám příjemné čtení  Mrkající


Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 14


Celý následující den seděli nebo chodili po potemnělých místnostech a mluvilo se jen málo a jen potichu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-794

Manasseh zůstal doma, bezpochyby litoval svého otce, ale projevoval jen málo emocí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-792

Faith byla dítětem, které plakalo nad ztrátou nejsmutněji; někde pod svým pochmurným zevnějškem měla ukryté vřelé srdce a její otec jí projevoval mnohem pasivnější laskavost, než kdy její matka, protože pro Grace byli favority Manasseh, její jediný syn, a Prudence, její nejmladší dítě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-793

Lois byla stejně tak nešťastná jako ostatní, protože k strýci cítila silnou náklonnost jako ke svému nejlaskavějšímu příteli a pocit jeho ztráty obnovil starý zármutek, který zažila při smrti svých rodičů.
Ale neměla čas ani místo, kde by mohla plakat. Na ni bylo přeneseno mnoho starostí, u kterých by se u nich jako u bližších příbuzných považovalo za neslušné, kdyby měli tyto věci sami aktivně obstarat: změna vyžadovaná v jejich oblečení, přípravy domácnosti na smuteční hostinu - Lois musela vše zařídit pod přísným dohledem své tety.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-797

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-798

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-800

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-789


Ale asi den nebo dva poté - poslední den před pohřbem - šla na dvůr, aby přinesla pár polínek do trouby.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-801

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-802

Byl to krásný hvězdný večer a jakýsi náhlý pocit opuštěnosti uprostřed obrovského vesmíru...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-803

...zasáhl Loisino srdce a ona se posadila za hromadu dřeva a začala plakat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-806

Vyděsil ji Manasseh, který najednou vyšel zpoza rohu hromady dřeva a postavil se před ni.
„Lois pláče!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-807

„Jen trochu," řekla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-808

... vstala a sebrala svazek polínek, protože se děsila, že ji její pochmurný, ​​chladný bratranec bude vyslýchat.
K jejímu překvapení jí položil ruku na paži a řekl: „Počkej minutu. Proč pláčeš, sestřenko?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-810

„Nevím," řekla stejně, jako by odpovědělo nějaké dítě, kterého by se vyptávali stejným způsobem; a znovu se rozplakala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-811

„Můj otec byl k tobě velmi laskavý, Lois; Nedivím se, že truchlíš. Ale Pán, který sebere, může desetkrát navrátit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-812

Budu stejně laskavý jako můj otec - ano, laskavější. Teď není čas hovořit o svatbě. Ale až pohřbíme naše mrtvé, přeji si s tebou mluvit.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-815

Lois teď už neplakala, ale se strachem se odtáhla. Co tím myslel její bratranec? Byla by mnohem raději, kdyby na ni byl naštvaný kvůli nerozumnému truchlení, kvůli její pošetilosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-816

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-818

Po několik příštích dní se mu důkladně vyhýbala - tak důkladně, jak jen mohla, aniž by vzbudila zdání, že se ho bojí. Občas si myslela, že to musel být jen špatný sen; protože i kdyby neexistoval žádný anglický ctitel, i kdyby neexistoval žádný jiný muž na celém světě, nikdy by si nemohla myslet na Manasseha jako na svého manžela; ve skutečnosti až doposud nebylo v jeho slovech ani činech nic, co by nějaký takový nápad naznačovalo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-819

Nyní, když  to bylo naznačeno, nedalo se ani vyslovit, jak moc ho nesnášela.
Mohl být dobrý a zbožný – což nepochybně byl – ale jeho tmavé upřené oči, pohybující se tak pomalu a ztěžka...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-822

... jeho zplihlé černé vlasy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-821

... jeho našedlá hrubá kůže...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-820

... to vše způsobovalo, že k němu teď cítila odpor - veškerá jeho osobní ošklivost a topornost působila na její smysly nepříjemně od doby, kdy bylo řečeno těch pár slov za kupou sena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-813-Memory2

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-814-Memory2

Věděla, že dříve nebo později musí přijít čas na další diskuzi o tomto tématu; ale jako zbabělec se to pokusila odložit tím, že se držela tetiny zástěry, protože si byla jistá, že Grace Hicksonová má pro  svého jediného syna úplně jiné plány.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-823

Což opravdu ve skutečnosti měla, protože byla tolik ambiciózní, jako byla pobožná; a raným nákupem pozemků ve vesnici Salem se Hicksonovi stali bohatými lidmi, aniž by museli vynaložit velké úsilí; částečně také tichým procesem akumulace, protože celou dobu neprojevili zájem o změnu způsobu života od doby, kdy měli mnohem menší příjem, než jakého si v současné době užívali. Tolik k světským okolnostem. Pokud jde o jejich světský charakter, byl považován stejně tak vysoko. Nikdo nemohl říct ani slovo proti žádnému z jejich zvyků nebo činů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-471

Počestnost a zbožnost byly pro každého zjevné. Grace Hicksonová si tedy myslela, že je oprávněna si mezi dívkami vybírat, než najde takovou, která bude nejvhodnější na to, aby se stala Manassehovou manželkou. Žádná taková ale v Salemu nedosahovala jejího domnělého standardu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-540

Měla tu věc na mysli i v této chvíli - tak brzy po smrti jejího manžela – že pojede do Bostonu a poradí se s tamními předními kazateli, se ctihodným panem Cottonem Matherem v jejich čele, a uvidí, jestli jí můžou povědět o nějakých hezkých a zbožných mladých dívkách ve svých kongregacích, které by byly hodné toho stát se manželkou jejího syna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-487

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-824

Ale kromě dobrého vzhledu a zbožnosti musí děvče také pocházet z dobré a bohaté rodiny, jinak by ji Grace Hicksonová pohrdavě postavila stranou. Až by se takový ideál našel a pastoři by ho schválili, Grace nepředpokládala žádné potíže ze strany jejího syna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-601

Takže Lois měla pravdu, když cítila, že její teta by nesnesla jakékoli řeči o manželství mezi ní a Manassehem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-869


Naposledy upravil Hellohello dne 20/05/21, 04:54 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty13/05/21, 08:45 pm

To by mě ani nenapadlo, že by Manasseh mohl mít spadeno na Lois Šokovaný Jestlipak by byl schopen se postavit matince na odpor v téhle záležitosti s nevěstami Aha
A mimochodem, ten popis hvězdného večera, kdy Lois pocit opuštěnosti přivede k pláči, to se Ti, Hellohello, moc povedlo, i ten krásný obrázek k tomu *BRAVO* Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty14/05/21, 06:57 am

Mockrát děkuju za pěkný komentář, Ludmi Láska  Vážím si tvých krásných slov Pro Tebe  
Vypadá to, že tohle byl jeho záměr od chvíle, co se Lois objevila v domě a důvod toho divného chování a pozorování Aha  Ještě to bude s Manassehem hodně zajímavé a zamotané, jsem zvědavá, co na to budete říkat.
Myslím, že tohle je to poslední, co Lois potřebuje - za chvilku se s takovou bude muset vyhýbat už úplně všem Nevím

Díky moc za pochvalu Pro Tebe  Úsměv  největší zásluhu na tom ale má samotná autorka, která to tak hezky popsala, opravdu to dobře vystihla.
Líbí se mi, jak píše, její příběhy jsou zajímavé a bývají i napínavé a díky tomu se docela dobře dělají v Sims, i když místy mám s některými situacemi hodně velký problém, jak to vymyslet. Aha V budoucnu mám od ní v plánu ještě dva takové delší Úsměv Tak snad se všechno povede a doufám, že se vám budou líbit. Ale mezitím bude ještě pár dalších Úsměv A moc moc děkuju za veškerou dosavadní podporu Úsměv ani nevíte, co to pro mě znamená. Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty15/05/21, 10:37 am

No teda  Šokovaný Já osobně jsem z něj měla takový zvláštní pocit už jak se Lois poprvé objevila ve dveřích. Přesně, jak Hello píšeš. To podivné pozorování, pokukování už tehdy jsem věděla, že se mu něco rodí v hlavě. Myslela jsem si, že ji začne časem trochu nadbíhat, ale že na ni vybalí hned svatbu, to mě šokoval nad míru.   Šílený

Tajně doufám, že to tetička nepovolí a Lois bude zachráněna od spár svého bratrance.  Smutný 


Jinak opět krásně sepsáno a nafoceno  Láska Tolik úžasných detailů  Láska

Moc se těším na pokračování!
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty15/05/21, 06:14 pm

Mockrát děkuju za krásný komentář, Jani Úsměv Láska hrozně si vážím tvojí pochvaly! Pro Tebe Úsměv
Že jo, takhle to na někoho rovnou vybalit bez jakéhokoli náznaku předem je dost šílené... Nene A tohle ještě není všechno, co je kolem Manasseha divné... uvidíte v dalších dílech Mrkající
Moc vám všem ještě jednou děkuju, že ty moje příběhy čtete Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Čarodějnice Lois - Kapitola 15   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty22/05/21, 06:53 am

Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 15


Ale dívce byl jednoho dne dán šach tímto způsobem: Manasseh vyrazil pryč kvůli nějakému obchodu, o kterém každý říkal, že bude trvat celý den...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-825

... ale poté, co se setkal s mužem, se kterým měl obchodovat, vrátil se dříve, než ostatní čekali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-827

Hned si všiml, že Lois chybí v místnosti, kde jeho sestry spřádaly vlnu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-826

Jeho matka seděla u pletení – přes otevřené dveře viděl v kuchyni Nattee. Byl příliš zdrženlivý na to, aby se zeptal, kde je Lois, ale tiše hledal, dokud ji nenašel - ve velkém podkroví, které už bylo plné zásob ovoce a zeleniny na zimu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-832

Teta ji tam poslala, aby prohlížela jablka jedno po druhém a vybírala taková, která nevypadají zdravě, k okamžitému použití.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-831

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-830

Byla skloněná a zamyšlená nad touto prací a ani si nevšimla, že přišel, dokud nezvedla hlavu a neuviděla ho stát těsně před sebou. Upustila jablko, které držela, zbledla a mlčky k němu stála tváří v tvář.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-834

„Lois,“ řekl, „pamatuješ si slova, která jsem ti řekl, když jsme ještě truchlili nad mým otcem. Myslím, že bych se nyní měl oženit, jako hlava této domácnosti. A neviděl jsem ještě žádnou dívku tak příjemnou pro moje oči, jako jsi ty, Lois!"  
Pokusil se ji chytit za ruku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-837

Ale ona ji s dětinským zavrtěním hlavy dala za sebe a napůl plačtivě řekla:
„Prosím, bratranče Manassehe, neříkej mi to. Troufám si říci, že by ses měl oženit, když jsi teď hlavou domácnosti; ale já se nechci vdávat. Raději ne.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-836

„To je dobře řečeno," odpověděl a přesto se trochu zamračil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-840

„Nechtěl bych si vzít za ženu troufalou dívku, která je připravená skočit do manželství. Kromě toho by kongregace mohla něco namítat, kdybychom se vzali příliš brzy po smrti mého otce. Možná jsme si řekli dost, pro tentokrát. Ale přál jsem si, abys měla klidnou mysl, pokud jde o tvé budoucí dobro. Budeš mít dost času, abys o tom přemýšlela a lépe si to promyslela.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-838

Znovu natáhl ruku. Tentokrát se ho chopila volným, upřímným gestem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-835

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-842

„Jsem ti dlužna za tvou laskavost od chvíle, co jsem přijela, bratranče Manassehe; a nemůžu ti to ničím oplatit, jen tím, že ti řeknu pravdu – že tě mohu milovat jako drahá přítelkyně, pokud mi to dovolíš, ale nikdy jako manželka.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-843

Odhodil její ruku pryč, aniž by spustil oči z její tváře, ačkoli jeho pohled byl čím dál ponuřejší. Zamumlal něco, co tak úplně neslyšela, a tak statečně pokračovala, i když se pořád trochu chvěla a musela se hodně přemáhat, aby se nerozplakala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-845

„Dovol mi, abych ti o všem řekla. V Barfordu byl jeden mladý muž - ne, Manassehe, nemůžu mluvit, když jsi tak naštvaný; už tak je těžké s tebou o tom mluvit - řekl, že si mě chce vzít; ale byla jsem chudá a jeho otec by z toho nic neměl a nechci se vdávat, ale kdybych to udělala, byl by to –  "

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-846

Její hlas utichl a její začervenání prozradilo zbytek.
Manasseh stál a díval se na ni mrzutýma, prázdnýma očima, které v sobě měly třpytivý dotek divočiny, a pak řekl:
„Sneslo se ke mně - opravdu to vidím jako ve vizi - že ty musíš být moje choť a nikoho jiného. Nemůžeš uniknout tomu, co je předurčeno."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-853

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-852

„Před několika měsíci, když jsem četl staré posvátné knihy, ze kterých se moje duše radovala až do tvého příchodu, jsem na stránce neviděl žádná písmena tiskařského inkoustu, zato jsem viděl zlaté a rudé písmo nějakého neznámého jazyka, jehož význam mi byl pošeptán přímo do duše; bylo to: ,Vezmi si Lois! Vezmi si Lois!' A když můj otec skonal, věděl jsem, že to byl začátek konce. Je to Pánova vůle, Lois, a od toho nemůžeš uniknout.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-859

A znovu ji chtěl vzít za ruku a přitáhnout k sobě.
Tentokrát se mu ale pohotově vyhnula.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-849

„Já to ale neuznávám, že je to vůle Páně, Manassehe," řekla. „Ke mně se to ,nesneslo', jak tomu říkáte vy, puritáni, že se mám stát tvojí ženou. Nejsem tak rozhodnutá pro svatbu, abych si tě vzala, i kdyby pro mě neexistovala žádná jiná šance. Protože tě nemám ráda tak, jako bych měla mít ráda svého manžela. Ale mohla bych tě mít ráda strašně moc jako bratrance - jako svého milého bratrance.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-866

Přestala mluvit; nemohla zvolit správná slova, kterými by mu mohla vyjádřit svou vděčnost a přátelství, která však nikdy nemohla být citem o nic bližším a dražším, jako se nikdy nemohou setkat dvě rovnoběžné čáry.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-869

Ale tím, co považoval za ducha proroctví, že Lois se má stát jeho ženou, byl natolik přesvědčen, že se cítil ještě rozhořčenější kvůli tomu, co považoval za její odpor vůči předem stanovenému rozhodnutí, než aby byl znepokojený výsledkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-850

Znovu se ji pokusil přesvědčit, že ani on, ani ona neměli v této věci žádné slovo:
„Hlas mi řekl:  'Vezmi si Lois' a já jsem odpověděl: 'Vezmu, Pane.' "

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-847

„Ale," odvětila Lois, „ten hlas, jak tomu říkáš, ke mně nikdy nepromluvil."
„Lois,“ odpověděl vážně, „on promluví. A pak uposlechneš, stejně jako to udělal Samuel?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-851

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-857

„Ne, opravdu nemůžu!" odpověděla rázně. „Možná si můžu vyložit sen jako pravdu a poslechnout své vlastní fantazie, když o nich budu přemýšlet příliš dlouho. Ale z poslušnosti si nemohu vzít nikoho.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-848

„Lois, Lois, jsi dosud nepřesvědčená; ale spatřil jsem tě ve vidění jako jednu z vyvolených, oblečenou celou v bílém. Dosud je tvá víra příliš slabá, než abys mohla pokorně poslouchat, ale nebude tomu tak vždy. Budu se modlit, abys spatřila svůj předurčený směr. Mezitím uhladím všechny světské překážky.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-860

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-861

„Bratranče Manassehe! Bratranče Manassehe!" vykřikla Lois za ním, když odcházel z místnosti, „vrať se. Nemohu to vyjádřit dostatečně silnými slovy. Manassehe, na nebi ani na zemi není moc, která by mě mohla přimět tě milovat natolik, abych se za tebe provdala, nebo abych se za tebe provdala bez takové lásky. A to říkám vážně, protože je lepší, aby to skončilo hned.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-872

Na okamžik se zapotácel...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-875

... pak zvedl ruce a řekl:
„Bůh ať ti odpustí tvé rouhání! Vzpomeň na Hazaela, který řekl: ,Je tvůj služebník psem, aby udělal tuto velkou věc?' a šel rovnou a udělal to, protože jeho zlé cesty byly pevně stanoveny a ustanoveny pro něj už před založením světa. Což nebudou tvé cesty položeny mezi zbožnými, jak mi bylo předpovězeno?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-874

Odešel pryč; a na minutu nebo dvě měla Lois pocit, že se jeho slova musí naplnit, a že jakkoli by proti tomu bojovala, nenáviděla by svůj osud, jak by jen mohla; musí se stát jeho ženou; a za daných okolností by mnoho dívek podlehlo svému zjevnému osudu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-858

Izolovaná od všech předchozích vazeb, z Anglie neslyšela ani slovo, žila v těžké monotónní rutině v rodině s jedním mužem jako hlavou rodiny, a tento muž byl většinou lidí kolem považován za hrdinu, jednoduše proto, že byl jediným mužem v rodině  - tato fakta sama o sobě by vytvořila silný předpoklad proto, aby se většina dívek podvolila takové nabídce k sňatku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-865



POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ



Tady mám takovou otázku - jak byste oslovovaly (5. pádem) Manasseha? Strašně dlouho si s tím lámu hlavu, myslím, že snad už někdy od prosince (jednou jsem se i vzbudila v půlce noci a nemohla jsem kvůli tomu usnout  Chichichi už mi ty příběhy asi lezou na mozek Vysmátý ) -  Manassehu nebo Manassehe? Případně jinak?
Já jsem původně chtěla použít Manassehu, protože mi to připadá v češtině přirozenější kvůli tomu h na konci, jenže v anglině je to h v tomto případě neznělé, tak jsem se nakonec rozhodla pro oslovení Manassehe, protože to tak nějak líp splyne do ztracena. A taky jsem se pídila po tom, co je to za jméno, protože je opravdu nezvyklé a našla jsem toto - https://cs.wikipedia.org/wiki/Mena%C5%A1e_(judsk%C3%BD_kr%C3%A1l)  - takže v češtině Menaše...  tak i z toho důvodu jsem se přiklonila k tomu Manassehe. Možná to není až tak podstatné, ale kdyby vám to hodně vadilo v tom textu, tak to ráda předělám, aby to znělo líp a správně Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty22/05/21, 09:42 am

Rozhodně nic předělávat nemusíš, skloňování jména je to poslední, co mi na Manassehovi vadí Mrkající Povahu, tu mu, bohužel, předělat nemůžeš, někoho takového bych si taky vzít nechtěla, i kdyby byl poslední na světě Vzteklý
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty22/05/21, 02:40 pm

Parádní dílek  Láska 

Respektive na jednu stranu dost mrazivý. Mám trochu obavy, co Manasseh ještě provede. Dost se bojím, že ji do toho sňatku stejně nakonec dokope a to zřejmě po zlém  Plačící Strašně se toho bojím. Na Lois místě bych utekla a to hodně daleko, protože z toho nekouká vůbec nic dobrého  Smutný 

Manasseh je zaslepený a nedokáže přijmout odmítnutí, tak to jednoduše ignoruje s tím, že ji přesvědčí, ale když někoho nemiluješ tak ho prostě nemiluješ a to se jen těžko dokáže změnit.  Smutný

Jsem zvědavá, jak tohle dopadne.  Plačící

btw.: Ohledně skloňování si nelam hlavu. Čeština je v tomhle na hlavu  Vysmátý Osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby jsi to neskloňovala vůbec, protože někdy je to dost zákeřné a některá cizí jména (hlavně složitá jako Manasseh) naopak zní víc přirozeně, když se neskloňují. Úsměv Ale ty jsi si s tím poradila na výbornou a zní to fajn, ať už Manassehe nebo Manassehu, já myslím, že ve finále je to vážně jedno. Nikdo Tě tu za to neukamenuje.  Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty22/05/21, 06:15 pm

Moc vám oběma děkuju za krásné a rychlé reakce Úsměv Pro Tebe

Naprosto s vámi souhlasím... Manasseh na mě působí úplně pomateně. Ještě jak do toho motá ty svoje utkvělé fanatické představy, jakési vize... všechno prokládá těmi náboženskými větami...
Nejhorší je člověk, co není schopný respektovat, že ten druhý si přeje něco jiného a ani neuzná „ne" jako odpověď.. šílený přístup. Na Lois se mi líbí, že mu vzdoruje a že si to nenechá nakukat do hlavy - alespoň prozatím, uvidíme, co se bude dít dál. Zatím se taky spoléhá na to, že její teta by se nesnížila k tomu, aby něco takového dovolila, když má pro Manasseha vyhlídnuté jiné nevěsty, tak nám nezbývá, než doufat. Já teda vím, jak se to bude vyvíjet, ale nechci nic prozradit dopředu Úsměv

A díky moc i za vyjádření k tomu skloňování jmen Úsměv Je to někdy dost složité Vysmátý tahá to za uši tak jako tak u některých těch jmen. Já to teda nechám tak, jak to je. Vím, že mi neutrhnete hlavu, jste opravdu zlaté. Pro Tebe Chtěla jsem to akorát přizpůsobit tak, aby se vám to četlo co nejlépe Mrkající

Ještě jednou děkuju za každé slovíčko Láska Mám z vašich komentářů opravdu velkou radost!
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty29/05/21, 08:57 pm

Tak jsem konečně dočetla zmeškané a opět jen nestačím valit oči Šokovaný takže Manasseh si chce vzít Lois? Šokovaný ani se nedivím, že ho odmítla, při tom jaký je zvláštní... působí opravdu trochu pomateně se svými řečmi a vystupováním... a ještě jak se jí teď snaží donutit ke svatbě Sakra chudák Lois, opravdu se o ní bojím... měla si vzít mladíka ze své domoviny po smrti rodičů a měla by klid, takhle si vůbec nejsem jistá co jí ještě čeká Smutný mám o ni opravdu velký strach Smutný

Jinak se skloňováním si opravdu nelam hlavu, za mě jsi to zvládla na výbornou *BRAVO* a navíc při tom, že i celý příběh překládáš, vážně si s tím dáváš obrovskou práci Láska i s tím jak všechny lokace udělat v TS2, je to paráda a moc hezky se to čte i dívá na přiložené snímky Láska

Už se moc těším na další dílek Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Čarodějnice Lois - Kapitola 16   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty30/05/21, 07:47 am

Mockrát děkuju za krásný komentář, Luci Úsměv  Pro Tebe  Udělal mi opravdu velkou radost!  Úsměv
Mám z toho stejné pocity. Měla si vzít toho mlynáře v Anglii a vůbec neplout do Ameriky. Ale obávám se, že i tam by jí mohli lidi dělat ze života peklo, hlavně ten jeho otec. Přesto si myslím, že kdyby se vzali a její manžel ji podpořil, že by to období snad šlo nějak překlenout. Rozhodně lepší, než na tomhle místě s touto podivnou rodinkou.  Tydýt  SOS

Chtěla jsem i dneska odehrát ještě další kousek příběhu, ale mám problém s načítáním. Hodina a půl a vůbec nic, ani načítací lišta nenajela  Smutný   Tak nevím, co se s tím děje a jak to vyřešit. Možná v tom má prsty nějaký vadný download. Ale v poslední době jsem nic moc nestahovala, tak nevím. Doufám, že to půjde nějak snadno vyřešit, protože představa, že bych musela přestat s příběhy je pro mě v téhle chvíli strašná Plačící  

Naštěstí teď můžu přidat tuhle kapitolu, tak snad se vám bude líbit Úsměv   Nebo spíš „líbit" v uvozovkách - děj celého tohohle příběhu je takový pochmurný, proto jsem si i říkala, jestli se do něj mám vůbec pouštět. Ale chci vám moc poděkovat za dosavadní krásné ohlasy  Úsměv  Láska




Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 16


Ale kromě toho v té době na tom místě bylo hodně co  říct o představivosti.
Především se věřilo, že v průběhu lidského života se neustále objevují projevy duchovního vlivu – přímého vlivu dobrých i špatných duchů. Spousta z nich byla vykreslena jako vedení od Pána; Bible byla otevřena a listy se nechaly vypadnout a první text, na který oko padlo, se považoval za vybraný shůry.

Byly slyšet zvuky, které nebylo možné vysvětlit – protože byly vytvořeny zlými duchy, kteří ještě nebyli vyhnáni z opuštěných míst, nad kterými tak dlouho drželi vládu. Vidění, nevysvětlitelné a záhadné věci, které byly matně spatřeny – Satan v nějaké formě hledal, koho by mohl pohltit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-984

A na začátku dlouhé zimní sezóny měly být takové šeptem sdělené příběhy, taková stará pokušení a ďábelské hrůzy obzvláště běžné. Salem byl takříkajíc zasněžený a kvůli podléhání takovým představám sám sebe požíral.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-885

Dlouhé, temné večery, tlumeně osvětlené místnosti, skřípající chodby, kam byly různé předměty nashromážděny, aby byly pryč z dosahu pronikavého mrazu, a kde občas v hloubi noci bylo slyšet zvuk jako od nějakého těžkého padajícího těla, přitom příštího rána se zdálo, že je všechno opět na správném místě – bílá mlha, která se plížila každý večer k oknům blíž a blíž...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-877

... v podivných patvarech, které vypadaly jako přízraky – všechny  tyto a mnoho dalších okolností, jako je vzdálený pád velkých stromů v tajemných lesích, které je obklopovaly, slabé halekání a výkřik nějakého indiána hledajícího svůj tábor a nevědomky se blížícího k osadě bílých mužů blíže, než by si on nebo oni přáli; hladové výkřiky divokých zvířat blížících se k ohradám pro dobytek - to byly věci, kvůli nimž život v zimě v Salemu v té nezapomenutelné době v letech 1691-2 působil divně a strašidelně a pro mnohé ohromně - to vše bylo pro anglickou dívku zvláštní a příšerné během jejího prvního roku pobytu v Americe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-899

A teď si představte, jak Lois neustále nahlodával Mannaseh svým přesvědčením, že bylo rozhodnuto o tom, že by se měla stát jeho manželkou, a uvidíte, že nebyla bez odvahy a ducha vzdorovat tak, jak to dělala: vytrvale, pevně a přesto sladce. Vezměte si jeden příklad z mnoha, kdy byly její nervy vystaveny šoku, sice mírnému, to je pravda, ale pak si vzpomeňte, že byla celý den a po mnoho dní zavřená uvnitř, v tlumeném světle, že i v poledne byla skoro tma kvůli trvající sněhové bouří.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-878

Večer se blížil a oheň byl veselejší než kdokoli z lidí sedících okolo; monotónní vrčení menších kolovratů bylo slyšet celý den...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-879

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-880

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-881

... a zásoba lnu byla téměř vyčerpaná, když Grace Hicksonová přikázala Lois, aby přinesla další ze skladu, než světlo úplně zmizí, protože by len nebylo možné najít bez svíčky a svíčku by bylo nebezpečné nosit do té místnosti plné hořlavých materiálů, zvláště v této době tuhého mrazu, kdy byla každá kapka vody uzamčena a vázána ledovou tvrdostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-882

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-884

Lois tedy šla dlouhou chodbou ke schodům vedoucím nahoru do skladiště, protože právě v této chodbě bývaly slyšet podivné noční zvuky, kterých si začal všímat každý a všichni o nich mluvili  tlumenými hlasy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-886

Zpívala si, jak šla, „aby si udržela odvahu“ - zpívala však tlumeným hlasem večerní chvalozpěv, který tak často kdysi zpívávala v barfordském kostele:
     „Sláva tobě, můj bože, o této noci – "

♪♫    Glory to thee, my God, this night    ♪♫  
https://www.youtube.com/watch?v=VqKgGqvSiW4


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-887

... a tak se stalo, že neslyšela dech ani pohyb žádného tvora ve své blízkosti, dokud neuslyšela někoho –    

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-888

– byl to Manasseh – přímo u ucha:
„Už ten hlas promluvil? Mluv, Lois! Už k tobě promluvil ten hlas - který ke mně promlouvá dnem i nocí: ,Vezmi si Lois?' “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-889

Lekla se a bylo jí trochu špatně, ale odpoěděla téměř hned statečným a jasným hlasem:
„Ne! Bratranče Manassehe. A nikdy nepromluví.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-893

„Pak musím počkat ještě déle," odpověděl chraplavě, jakoby pro sebe. „Ale jen se podrobit - podrobit se."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-896

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-898

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-900

Nakonec došlo v jednotvárnosti dlouhé temné zimy k průlomu. Farníci znovu vznesli diskusi o tom, zda – kvůli tomu, jak se rozšiřuje farnost – není bezpodmínečně nutné, aby pastor Tappau získal pomocníka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-914

Tato otázka již byla jednou zmíněna; a tehdy se pastor Tappau smířil s nutností pomoci a vše pokračovalo hladce několik měsíců po jmenování jeho asistenta, dokud se u staršího pastora  neobjevil pocit, který by se dal nazvat žárlivostí na mladšího, kdyby ovšem tak zbožný muž jako pastor Tappau mohl vůbec pociťovat něco tak zlého.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-905

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-906

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-910

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-917

Ať už to bylo jakkoli, rychle se vytvořily dvě strany, mladší a horlivější byla na straně pana Nolana...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-903

...starší a vytrvalejší - a v té době početnější – lpěla na starém šedohlavém, dogmatickém panu Tappauovi, který je oddával, křtil jejich děti a byl pro ně doslova jako „pilíř církve“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-915

Takže pan Nolan opustil Salem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-738

... a odnesl s sebou možná i více srdcí, než jen srdce Faith Hicksonové; ale od té doby už nikdy nebyla stejná jako dříve.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-923

Ale teď – o Vánocích 1691 – jeden nebo dva ze starších členů kongregace byli už mrtví a do Salemu se přišli usadit někteří mladší muži – pan Tappau byl už také starší a – jak někteří šlechetně říkali – také moudřejší – proto bylo vynaloženo nové úsilí a pan Nolan se vrátil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-921

Lois se o průběh těch událostí kvůli Faith velmi zajímala – mnohem více než sama Faith, jak by řekl každý pozorovatel. Faithin kolovrat nikdy nejel rychleji ani pomaleji, nit se jí nikdy nepřetrhla, barva se jí nikdy nevrátila do tváře, oči se nikdy nezatřpytily náhlým zájmem celou tu dobu, co probíhaly tyto diskuse o návratu pana Nolana.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-926

Ale Lois po náznacích od Prudence našla porozumění pro mnoho povzdechů a pohledů plných zoufalého smutku, a to i bez pomoci improvizovaných písní Nattee, ve kterých zněly podivné alegorie bezmocné lásky její oblíbenkyně, které nikomu nevyzradily pravý význam – kromě něžné a soucitné Lois.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-927

Občas naslouchala podivnému chorálu té staré indiánky – napůl v jejím vlastním jazyce, napůl v lámané angličtině – hučela tu píseň nad bublajícím rendlíkem, ze kterého se linul  přinejmenším nadpozemský zápach.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-930

Jakmile Grace Hicksonová ucítila tento puch v pokoji, hned  zvolala:
„Nattee zase užívá svoje pohanské způsoby; dojde k neštěstí, když ji nezastavíme. “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-935

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-933

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-929

Ale Faith, která vstala rychleji než obvykle, řekla něco o tom, že ji zastaví – a tak zabránila evidentnímu úmyslu své matky jít do kuchyně. Faith zavřela dveře mezi oběma místnostmi a něco rozebírala s Nattee; i když nikdo ta slova neslyšel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-936

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-937

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-939

Lois někdy měla pocit, jako by její přítomnost jako třetí osoby přerušila důvěrné rozhovory mezi její sestřenicí a starou služebnicí.
A přesto měla Faith ráda a téměř si mohla myslet, že ji Faith měla raději než svou matku, bratra nebo sestru; protože první dva z těchto byli lhostejní k jakýmkoli nevysloveným pocitům...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-791

...zatímco Prudence se tyto pocity snažila vypátrat, jen aby si z nich mohla utahovat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Lois-678


Naposledy upravil Hellohello dne 30/05/21, 11:02 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty30/05/21, 09:50 am

Moc hezké vylíčení zimní atmosféry - i dnes, i když člověk na duchy a přízraky nevěří, tak přece jen, v časném zimním ránu, mezi temnými poli, mimo obydlenou oblast, ty pocity jsou někdy nepopsatelné ... Na místě Lois, kdyby na mě Manasseh takhle "vybafnul", asi bych se už neubránila a pořádně ho majzla prvním, co by mi přišlo pod ruku, třeba by se mu pak rozsvítilo Drsný A copak asi Faith tajně páchá s Nattee ?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 9 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 9 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: