Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next
AutorZpráva
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty30/05/21, 06:13 pm

Souhlasím s Ludmi, zima občas opravdu působí tak nějak zvláštně skoro magicky až stísněně, hlavně když je pořád tma a člověk je někde kde není moc lidí Aha

Jinak musím říct, že mám Manasseha plné zuby... chudák Lois! Myslím, že by mu měla matinka nalézt nějakou pořádnou sekýrnici, aby neměl možnost už Lois obtěžovat Ďáblík tolik bych si přála, aby se vrátila domů... jinak návrat pana Nolana mě překvapil Úsměv jsem zvědavá co to bude mít za následek u Faith a taky jsem moc zvědavá co za spiklenectví je mezi ní a Nattee Úsměv už se moc těším na další pokračování Láska

Pevně věřím, že se pc dá zase do pořádku, také si myslím, že se tam někde musel kousnout nějaký down... z vlastní zkušenosti vím, že některé špatné downy se projeví až časem Sakra díky tomu jsem měla zaseklou hru u stárnutí mužů možná pět let a ten down tam byl už od roku 2010 a vyndala jsem ho až letos... Bomba budu držet palce Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty01/06/21, 06:09 am

Děkuju vám za moc krásné a milé komentáře ÚsměvPro Tebe

Máte pravdu a moc hezky to píšete.
V zimě nebo na podzim to tak strašidelně často působí samo o sobě a to období má svoje zvláštní kouzlo. Kdyby na mě někdo takhle bafnul, asi by mě rovnou kleplo. Mně by taková chodba stačila jen tak. Nevím, jestli bych se tam sama odvážila potmě Červenám se
Říkám si teď při dělání těch dílků, že je škoda, že tenhle příběh vyšel takto na jaro a léto, když se odehrává spíš na podzim a přes zimu a časné jaro. Úsměv A taky je takový dost smutný, teď by se nám hodilo něco veselejšího a letního, než takhle vzpomínat na zimu Úsměv

Dobrý nápad, @Lucisab Vysmátý *THUMBS UP* Grace by rozhodně měla rázně zakročit. A kdyby došlo na to tvé řešení, pak by to snad pana fanatika Manasseha přešlo Chichichi Už by bylo načase. A hlavně taky kdyby se Lois mohla zároveň vrátit do Anglie.
S Faith to bude ještě dost zajímavé, uvidíte hned v dalších dílech Úsměv

A díky moc za držení palců - vyoadá to, že to pomohlo, nechci to zakřiknout, ale konečně se mi hra načetla. Přesně nevím, čím to bylo, ale snad za to mohlo pár nově stažených věcí, ale zase těžko říct, našla jsem ve hře nějaké nesrovnalosti (třeba v Bodyshopu se mi při přepnutí na starou simku neukazují vlasy v kategorii černých vlasů... což mi předtím vůbec nedělalo a nechápu, co to mohlo způsobit Sakra nic mě nenapadá). A kdyby tak šlo ještě zredukovat rychlost načítání Zmatený asi se budu muset pustit do nějaké větší čistky. Ale není tam zase až tak co mazat, když ty věci tak nutně potřebuju Čauec Červenám se SOS
Jsem moc ráda, že se ti podařilo ten vadný download vyhmátnout - přitom takhle starý download! Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty02/06/21, 01:24 pm

Moc hezké počtení. Úsměv

Jen Manasseh mě rozčiluje čím dál víc. Smutný To prostě nemůže pochopit, že ho nechce a nikdy chtít nebude? Ďáblík Doufám, že mu tetička najde nějakou nevěstu a to pěkně rychle! Vzteklý

Návrat Nolana mě také překvapil. Úsměv Jsem zvědavá, jestli to Faith časem zlepší její náladu. Úsměv

A co asi důvěrně probírá se starou indiánkou? Nevím

Moc se těším na pokračování! Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
visty
Simpařan
Simpařan
visty


Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 02. 12. 20
Location : Česká Lípa

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty03/06/21, 07:25 am

Ahoj Hello, udělala jsem si chvíli čas a přišla přečíst tvůj příběh, který mě velmi oslovil. Opět je tu vidět to neskutečné množství práce s fotkami a výrazy simů zrovna tak. Stejně je to obdivuhodné to takto zpracovávat. Hra sice nabízí spousty možností, ale v těchto ohledech je to velmi náročné. Od shánění vhodných objektů a oblečení až po samotné stavby atd.
Příběh je velmi zajímavý a ráda jsem ho četla a moc mě zajímá, jak to všechno dopadne.
Musím vyzdvihnout ten úsek, jak proběhl popis upoceného Manasseha se splihlými vlasy a našedlou pletí mě opravdu rozesmál Válím se smíchy
Jsi opravdu šikula. *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty04/06/21, 05:24 pm

Jéé, moc děkuju vám oběma za krásné komentáře Úsměv Láska ani jsem netušila, že tu nějaké přibyly. Úsměv Další díl bych mohla přidat zase během víkendu, jestli všechno půjde dobře.

@Janika31 - přesně, mě taky Manasseh štve. Nechápu, že někdo neumí pochopit, že ne znamená ne. V některých věcech mi ten příběh připadá i dneska pořád aktuální Aha
Na tu dobu měla Lois ještě dost velkou odvahu, že ho takto odmítla a ještě mu to docela pěkně vysvětlila, myslím. Bylo by mi líto i Manasseha, ale ten jeho nátlak je mi protivný. A ještě ke všemu ty podivné vize a fanatismus...
Moc děkuju za krásný příspěvek Mrkající

@visty - mám radost, že tě zase na fóru vidím Úsměv moc děkuju, že sis udělala čas na můj příběh Úsměv
Hrozně si vážím tvojí pochvaly Pro Tebe jsem ráda, že se ti i tenhle příběh líbí. No, je fakt, že je to dost náročné, taky je to ale perfektní zábava a to pózování je zajímavé. Nejraději mám, když to jde pěkně od ruky, ale někdy jsou tam takové situace, že se u jedné fotky zaseknu na půl hodiny.
Asi nejhorší na tom je dlouhé načítání a pak padání hry na velkých pozemcích, kde mám hodně objektů i simů, ale nevím, jak bych to mohla obejít. Asi budu muset ty downloady zase pořádně promazat a být nekompromisní a povyhazovat všechno, co bych mohla postrádat. Ale já mám vždycky pocit, že to nutně potřebuju a že to někdy využiju. Tydýt Chichichi
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Čarodějnice Lois - Kapitola 17   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty05/06/21, 09:24 am

Tak jsem zase tady se slibovaným novým dílem, akorát jsem ho musela oproti původnímu plánu rozdělit na dva. Bohužel se kvůli tomu zase až tolik v této části neděje, zato v příští kapitole to bude dost zajímavé.  Mrkající   Je to vlastně taková dvojkapitola; co tady načneme, si příště dopovíme.


Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 17


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-942

Jednoho dne seděla Lois sama u svého stolu se šitím, zatímco Faith a Nattee měly jedno ze svých  tajných konkláve, ze kterých se Lois cítila mlčky vyloučena...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-938

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-941

...když se otevřely vnější dveře a vstoupil vysoký bledý mladík v přísném profesionálním oděvu pastora.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-943

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-944

Lois vyskočila s úsměvem a pohledem, které ho vítaly (kvůli Faith), protože toto musel být ten pan Nolan, jehož jméno měl každý na jazyku už několik dní, a od kterého, jak Lois věděla, se očekávalo, že dorazí den předtím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-945

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-946

Zdálo se, že je napůl překvapen horlivostí, s jakou ho tato cizinka přijala: možná ani předtím neslyšel o této anglické dívce, která byla součástí domácnosti, kde dříve vídal jen zasmušilé, vážné, strnulé nebo ztěžklé tváře, a býval vždy přijat přísnou formou přivítání, velmi odlišnou od červenajících se usměvavých dolíčků, které se s ním nevinně setkaly, jako by zdravily starého známého.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-947

Lois mu přinesla židli a spěchala, aby zavolala Faith, vůbec nepochybovala o tom, že cit, který její sestřenice chovala k mladému pastorovi, byl vzájemný, i když by ho ani jeden z nich nemohl rozpoznat v celé hloubce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-948

„Faith!" zvolala jasně a nemohla popadnout dech. „Hádej – ne,“ zarazila se a předstírala nevědomost důležitosti, s jakou mohou její slova vyznít, „pan Nolan, ten nový pastor, je v pokoji. Chce mluvit s tetou a Manassehem. Teta odešla na modlitební setkání u pastora Tappaua a Manasseh je pryč.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-949

Lois pokračovala v mluvení, aby dala Faith čas, protože dívka po té zprávě nabrala mrtvolně bledou barvu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-953

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-950

... zatímco její oči se setkaly s bystrýma mazanýma očima staré indiánky se zvláštním pohledem nevěřícího úžasu, zatímco tvář Nattee vyzařovala vítěznou spokojenost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-951

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-952

„Jdi," řekla Lois,  uhladila Faith vlasy a políbila bílou studenou tvář, „nebo se bude divit, proč za ním nikdo nepřijde, a možná si bude myslet, že není vítán."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-954

Faith bez dalšího slova odešla do pokoje a zavřela za sebou dveře.

Nattee a Lois zůstaly spolu.

Lois se cítila tak šťastná, jako by se ten kousek štěstí týkal jí samotné. Na chvíli byly zapomenuty její rostoucí obavy z Manassehovy divoké zlověstné vytrvalosti, chlad její tety, její vlastní osamělost – a téměř by mohla radostí tančit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-955

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-956

Nattee se nahlas zasmála.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-960

Promluvila a smála se: „Stará indiánka, velká záhada. Starou indiánku posílali sem a tam; šla, kam jí řekli, kde slyší ušima."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-958

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-961

„Ale stará indiánka “ – a tady se zvedla a výraz její tváře se docela změnil –  „ví, jak zavolat, a pak ten bílý muž musí přijít; a stará indiánka neřekla ani slovo a bílý muž neslyšel nic svýma ušima.“

Takto ta stará baba mumlala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-959


- POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ -
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty05/06/21, 09:59 am

Že by Nolana přivovala nějaká kouzla a čáry staré Indiánky ? V té době se věřilo ledasčemu Nevím Díky moc, Hellohello, za krásné, byť trošku kratší počteníčko a těším se na další díl ! *THUMBS UP* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty05/06/21, 12:44 pm

Šokovaný No to jsem z toho jelen. Že by v tom jeho příchodu měla prsty Nattee? A nebo je to jen shoda náhod? Jsem tedy napnutá, jako kšandy, hlavně jsem moc zvědavá, jak se to bude vyvíjet v dalším díle! Andílek

Děkuji za krásné počtení! Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty06/06/21, 06:57 am


Děkuju vám oběma za krásné komentáře! Láska Mám z nich opravdu velkou radost Pro Tebe Úsměv

Tipuju, že ty její čáry jsou ten smrad z kotlíku, o kterém byla řeč v předešlé kapitole.
Dobrá otázka, jestlipak je to jen shoda náhod? Nebo má Nattee opravdu takovou moc? Rozhodně tomu sama věří. Aha Z takových čar a kouzel jde strach... já na to nevěřím, ale když si představím, že by na tom něco bylo a někdo tohle mohl opravdu umět a ovlivňovat chování ostatních... brr Úsměv
Z dalších dílů půjde vyčíst, jak to čarování nakonec zabralo.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
visty
Simpařan
Simpařan
visty


Poèet pøíspìvkù : 151
Join date : 02. 12. 20
Location : Česká Lípa

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty06/06/21, 07:57 am

Ludmila napsal:
Že by Nolana přivovala nějaká kouzla a čáry staré Indiánky ?  V té době se věřilo ledasčemu Nevím  Díky moc, Hellohello, za krásné, byť trošku kratší počteníčko a těším se na další díl ! *THUMBS UP* *BRAVO*
Naprostý souhlas s Ludmilou.
Děkuji také za zajímavé čteníčko Pusinka
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty06/06/21, 10:37 am

@visty, i tobě moc děkuju za krásný komentář ÚsměvPro Tebe
Taky souhlasím, Ludmila to napsala úplně přesně. *THUMBS UP*
Často to zmiňuje i autorka příběhu, jak každé zašustění v lese probudilo různé hrůzostrašné představy (což se teda vůbec nedivím, i když jsem dost racionálně založená a na takové věci nevěřím, tak ve tmě a v rozespalosti se bojím čehokoliv Vysmátý natož někde v opuštěném lese) a jak rychle lidi podléhali davové hysterii. No a pak ten všudypřítomný fanatismus... to je mi úplně proti srsti.

Btw. opravdu mi neděkujte, já pro vás ten příběh moc ráda tvořím Láska  moc si vážím každého vašeho komentáře Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1616
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty06/06/21, 04:56 pm

Hellohello, tak hlásím, že mám konečně komplet dočteno!!! Pohoda A musím říct, že úplně smekám nad tvými příběhy *BRAVO* Obdivuji tvoji trpělivost s překladem, náladovou hrou a simíky (myslím, že ve čtyřkách jsou ještě zlatí) a už jen to načítání by mě odradilo. A ty ke všemu vytvoříš perfektní historické kulisy, kostýmy, a mně opravdu přechází zrak Šokovaný *THUMBS UP*
Prostě klobouk dolů a omlouvám se, že mi to tak trvalo Červenám se Ale já jsem to musela vzít skoro vše jedním tahem, tak jsem si na to včera vyhradila večer Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty07/06/21, 04:47 pm

@Fidgety Láska já vůbec nemám slov... úplně mě to dojalo. Nemůžu uvěřit, že jsi stihla přečíst skoro všechno naráz Úsměv to je fakt obdivuhodné Úsměv *BRAVO* Já naopak smekám před tvojí tvorbou - tvůj příběh je excelentní!
A vůbec se přece neomlouvej - naopak, mám úplně neskutečnou radost, že sis to všechno přečetla a že se ti to líbilo. To je pro mě největší odměna. Hrozně moc děkuju za tak krásnou pochvalu Červenám se Pro Tebe mám z tvého komentáře takovou radost Úsměv Láska


Ani neumím slovy vyjádřit, jak jsem štěstím úplně bez sebe z každého vašeho komentáře Úsměv opravdu moc si vážím toho, že ty moje příběhy čtete, ať už čtete od samotného začátku, nebo máte takovou odvahu, že si dočtete tolik stránek! Pro mě je to úplně neskutečné. Když jsem s tím začínala, říkala jsem si, že to třeba nikomu nesedne, přece jen jsou to starší knihy a já často potkávám spíš lidi, co starší literaturu nemusí Úsměv V životě by mě nenapadlo, že se k příběhu nakonec dostane tolik lidí. Už nemůžu být spokojenější a moc si toho vážím, protože vím, že času není nazbyt a to, že věnujete svůj čas čtení těchto příběhů pro mě strašně moc znamená.
Vaše slova mi dodávají chuť se tomu věnovat dál, protože je to hlavně pro vás Úsměv Pro Tebe proto kdyby se vám cokoli nelíbilo, tak mi taky dejte vědět, ať můžu třeba takové věci zkusit odbourat. Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Čarodějnice Lois - Kapitola 18   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty10/06/21, 02:39 pm

Myslela jsem, že to před víkendem nestihnu dát dohromady, ale snažila jsem se, ať vám to sem můžu dát co nejdřív Úsměv  tady je konečně to slíbené pokračování Nolanovy návštěvy:


Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 18


Celou tu dobu se vedle v pokoji vše dělo úplně jinak, než si Lois představovala.
Faith seděla ještě tišeji  než obvykle; její oči sklopené, mluvila jen málo. Rychlý pozorovatel by si mohl všimnout jistého chvění jejích rukou a občasného škubnutí celého jejího těla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-966

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-963

Ale pastor Nolan nebyl při této příležitosti bedlivým pozorovatelem; pohlcovaly ho jeho vlastní rozpaky a údiv. Přemýšlel o tom, kdo by asi mohla být ta hezká cizinka, která, jak se zdálo, byla tak ráda, že ho vidí, ale tato myšlenka okamžitě zmizela a zjevně se už znovu neobjevila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-970

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-962

V Salemu bylo zvykem (jak jsme již viděli), že pastor, když vstoupil do domu na návštěvu, která by se mezi jinými lidmi a v jiné době nazývala „ranní návštěvou“, modlil se za věčné blaho rodiny, pod jejíž střechou byl.

Od takové modlitby se očekávalo, že bude přizpůsobena individuálnímu charakteru, radostem, zármutkům, přáním a selháním každého přítomného člena; a tady stál on, mladý pastor, sám s mladou ženou, a myslel si – marné myšlenky, možná, ale přesto velmi přirozené – že pouhé odhady jejího charakteru, zapojené do výše popsaných minutových modliteb, by působily velmi nepříjemně při modlitbě jen mezi čtyřma očima.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-967

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-969

Takže ať už to byl jeho údiv nebo jeho zmatek, to nevím, ale po nějakou dobu ničím příliš do konverzace nepřispíval a nakonec s náhlým výbuchem odvahy a improvizace rozsekl gordický uzel tím, že navrhl obvyklou modlitbu a doplnil k tomu žádost o svolání celé domácnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-968

Dovnitř vešla Lois, tiše a uhlazeně; vešla Nattee, celá jako jeden lhostejný tuhý kus dřeva – žádný výraz přemýšlení ani stopy po chichotání na tváři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-971

Pastor Nolan vážně připomněl každou zbloudilou myšlenku a poklekl uprostřed těchto tří, aby se modlili. Byl to dobrý a skutečně pobožný muž a statečně sehrál svou roli v hrozném procesu, kterému byl poté podroben. A teď se modlil upřímně, modlíl se tak srdečně za sebe s takovým smyslem pro své vlastní duchovní potřeby a duchovní selhání, že každý z jeho posluchačů měl pocit, jako by za každého z nich byla učiněna modlitba a prosba.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-972

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-973

Dokonce i Nattee zamumlala těch pár slov, která znala z modlitby Páně; i když ta nesouvislá podstatná jména a slovesa byla jako drmolení, to ubohé stvoření je vyslovilo, protože cítilo nezvyklou úctu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-974

Pokud jde o Lois, povstala a cítila se utěšená a posílená, něco takového nikdy nedovedly žádné zvláštní modlitby pastora Tappaua.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-975

Ale Faith plakala, vzlykala nahlas, téměř hystericky, a nepokoušela se ani vstát, ale ležela na svých natažených pažích rozpřažených na sedátku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-976

Lois a pastor Nolan se na sebe okamžitě podívali.
Pak Lois řekla: „Pane, musíte už jít. Moje sestřenice se už nějakou dobu necítí silně a bezpochyby potřebuje více klidu, než měla dnes.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-977

Pastor Nolan se uklonil...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-978

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-979

... a odešel z domu; ale za okamžik se vrátil.

Napůl otevřel dveře, ale aniž vstoupil, řekl:  „Vracím se, abych se zeptal, jestli bych dnes večer mohl přijít a optat se, jak se mladá slečna Hicksonová cítí?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-980

Ale Faith to neslyšela; vzlykala hlasitěji než kdy jindy.
„Proč jsi ho poslala pryč, Lois? Bylo by mi za chvilku lépe a je to už tak dlouho, co jsem ho viděla.“

Když říkala tato slova, měla schovaný obličej a Lois je neslyšela zřetelně. Sklonila hlavu k sestřenici na sedátku a chtěla ji požádat, aby zopakovala, co řekla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-981

Ale Faith v podráždění a na popud nějaké počínající žárlivosti odstrčila Lois tak prudce, že se bouchla o tvrdý ostrý roh dřevěné lavice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-982

Do očí jí vhrkly slzy; ne tolik kvůli odřené tváři, jako kvůli překvapivé bolesti, kterou cítila při tomto odvrácení sestřenice, ke které chovala tak vřelý a laskavý cit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-983

Na chvilku byla Lois naštvaná, jako by mohlo být každé dítě; ale některá slova modlitby pastora Nolana jí dosud zněla v uších a myslela si, že by byla škoda, kdyby si je nevzala k srdci. Neodvážila se však sehnout, aby pohladila Faith; tiše stála u ní a smutně čekala...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-985

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-988

... až se ozvaly kroky u vnějších dveří a Faith rychle vstala a vrhla se do kuchyně ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-989

... a nechala Lois nést hlavní nápor nově příchozího.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-990


Naposledy upravil Hellohello dne 11/06/21, 06:38 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty10/06/21, 09:00 pm

Tak pastor Nolan je v domě a Faith se snad stydí, že neví, jak se má zachovat ? Podivná povaha, je to jejím mládím nebo onou dobou ? A ještě u toho div neublíží Lois ! A nevím proč, ale tak mě napadlo - doufám, že se pastor Nolan nezahledí do Lois místo do Faith Aha Velmi zajímavý díl, vybízí člověka k různým úvahám *BRAVO* *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1616
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty10/06/21, 10:54 pm

Ludmi, teď si přesně vystihla můj dojem z dnešního pokračovaní *THUMBS UP*  Snad se nezakouká do Lois? Proč mu ta Faith něco neřekne - to se tak stydí? Proč je Faith k Lois tak nespravedlivá?  Nevím  Ale myslím, že v případě Faith je to od každého trochu - povaha, mládí i doba Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty11/06/21, 06:37 am

Děkuju vám oběma za moc krásné a rychlé reakce Úsměv Láska

Máte pravdu, taky si myslím, že to bude hlavně stydlivostí, určitě ji vůbec nenapadlo, co říct. Ne každý si v takové situaci ví rady, a myslím, že i dnes... no a ta tehdejší výchova a prudérnost k tomu... ještě v téhle povedené fanatické rodince - po takové výchově asi nikdo nemůže být úplně normální. Aha
Mně ani tak nevadí to, jak se chovala Faith do té modlitby, to mi jí bylo i tak trochu líto, ale ta hysterie a hlavně to, co provedla Lois, nemá obdoby... mně vadí, jak Lois ke každému cítí jen to nejlepší a na oplátku od nich sklízí to nejhorší. Když se jenom podívám na předešlou kapitolu, jak upřímně a srdečně se radovala z toho, když poslala Faith do té místnosti - Faith, ke které měla v téhle domácnosti nejblíž, jí udělá tohle?
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty12/06/21, 09:06 pm

Popravdě mě Faith trochu zklamala Smutný chudák Lois, přesně jak říkáš Hello, všem přeje to nejlepší a pak sama sklidí tohle... že se nestydí... jinak co se týká Nolana, taky se trochu bojím, aby se nezakoukal do Lois, i když on by upřímně byl mnohem lepší než její pošahaný bratranec se svým hlasem, co mu nakazuje, že si ji má vzít Ďáblík ale je pravda, že pořád bych radši viděla naši Lois s jejím milým z její domoviny Andílek už se moc těším na pokračování, i když tuším, že příští díl nebude pro Lois vůbec příjemný, když vidím toho příchozího Bomba
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty13/06/21, 12:06 pm

Šokovaný No teda...

Koukám, že to Lois vůbec nemá jednoduché.. Smutný Všechno se obrací proti ní. Smutný

Trochu se obávám, aby se Nolan do Lois nezamiloval, to by pak už neměla v tom hrozném baráku nikoho, protože Faith by ji zavrhla úplně a kdo ví, čeho by byla ještě schopná. Žárlivost člověka dokáže zaslepit. Smutný

Jen jsem nějak nepochopila, proč se Faith rozplakala u modlitby? Celou dobu se zdála celkem v pořádku a pak najednou v záchvatu pláče? Vůbec nechápu její chování? Nevím

Naopak jsem čekala, že bude skákat radostí až uvidí, že se Nolan vrátil. No musím říct, že je Faith taky dost podivný tvor. *SORRY*

A Manasseh na konci nevěstí nic dobrého.... Smutný

Jsem moc zvědavá na pokračování! Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty13/06/21, 01:15 pm

Děkuju i vám, Luci a Jani, za moc milé komentáře Úsměv Láska

@Lucisab - vidím to úplně stejně, nejlepší výběr pro ni je anglický mlynář Úsměv měla tam rovnou zůstat. Kdyby ji ta její umírající maminka neposlala do Ameriky, třeba by všechno vyšlo úplně jinak a ti dva se vzali i přes odpor jeho otce. Kdyby to ale nemohl být on, Nolan by asi nebyl úplně špatná možnost Úsměv určitě by na ni mohl být hodný... hlavně když to nebude Manasseh Vysmátý ten je mi úplně nesympatický.

@Janika31 - máš pravdu, její chování je dost podivné. Myslím si, že ji třeba mrzelo, že nevyšla ta její chvilka o samotě s Nolanem, tak možná dostala u modlitby záchvat pláče kvůli tomu? Těžko říct... Aha Nebo to byl nějaký zkrat, nebo jak píše autorka, možná počínající žárlivost vůči Lois, třeba jen za to, že ta se s Nolanem dokázala bavit normálně...

Nemůžu si pomoct, ale z té rodiny Hicksonových mi nepřipadá normální nikdo. Časem uvidíme ještě další divné události. Vlastně už příští kapitola bude dost zajímavá, protože jste správně poznaly, kdo je ten příchozí
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Čarodějnice Lois - Kapitola 19   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty22/06/21, 07:51 am

Omlouvám se za proluku, nějak moc dlouho mi to trvalo, ale konečně mám nový díl hotový - aspoň je ale delší - tak ho sem rovnou hážu Úsměv
Teď během léta se může stát, že nebudou vycházet nové kapitoly úplně každý týden (snad se mi podaří jet někam na týden nebo dva a mít taky něco z toho léta - kéž by Úsměv ), tak se chci dopředu omluvit za nějaké to případné zpoždění.



Čarodějnice Lois

(E. Gaskell)



KAPITOLA 19



Byl to Manasseh, který se vrátil z lovu. Byl dva dny pryč ve společnosti dalších mladých mužů ze Salemu. Bylo to téměř jediné zaměstnání, které ho mohlo odtrhnout od jeho samotářských zvyků. Při pohledu na Lois se náhle zastavil u dveří, protože se mu poslední dobou všemožně vyhýbala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-991

„Kde je matka?"
„Na setkání u pastora Tappaua. Vzala s sebou Prudence. Faith právě teď odešla z místnosti. Zavolám ji.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-992

A Lois měla namířeno do kuchyně...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-993

... když si náhle stoupl mezi ni a dveře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-992-1

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-995

„Lois,“ řekl, „čas plyne a já už nemůžu déle čekat. Vidění se ke mně snášejí silněji a můj zrak je čím dál jasnější."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-992-3

„Teprve včera v noci, když jsem tábořil v lese, jsem ve své duši spatřil mezi spánkem a bděním, jak přišel duch a nabídl ti dva úděly - a barva jednoho byla bílá, jako nevěsty, a druhá byla černá a červená, což znamená násilnou smrt. A když sis vybrala to druhé, duch mi řekl: ‚Pojď!' a já jsem šel a udělal, co mi bylo přikázáno."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-996

„Vlastníma rukama udělám, co je předurčeno, pokud nebudeš poslouchat hlas a nestaneš se mou ženou. A když černé a červené šaty padly na zem, byla jsi jako mrtvola stará tři dny. Nyní měj na paměti, Lois, Lois, má sestřenko, měl jsem vidění a moje duše se k tobě přimkla – rád bych tě ušetřil.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-992-2

Myslel to opravdu vážně – zaníceně vážně; ať už byla jeho vidění (jak je nazýval) jakákoli, věřil v ně a tato víra dávala jeho lásce k Lois něco nesobeckého. Cítila to v tuto chvíli, pokud to předtím nikdy takto necítila, a zdálo se to jako kontrast k odporu, se kterým se právě setkala u jeho sestry.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-997

Přitáhl se k ní a chytil ji za ruku a opakoval divoce, tklivě a zasněně:
„A ten hlas ke mně promluvil: ,Vezmi si Lois!' “
A Lois měla v úmyslu ho uklidnit a domluvit mu ještě lépe, než kdy předtím od doby, co s ní poprvé promluvil na toto téma –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-999

– když Grace Hicksonová a Prudence vstoupily do místnosti z chodby. Vrátily se z modlitebního setkání zadní cestou, a proto nebylo slyšet, jak přichází.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1001

Manasseh se však ani nepohnul, ani se nerozhlédl okolo; upíral oči na Lois, jako by chtěl vypozorovat účinek svých slov. Grace spěšně vykročila vpřed a zvedla svou silnou pravou paži a praštila Lois do jejich spojených rukou, až je rozdělila i navzdory pevnému Manassehovu sevření.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1000

„Co to znamená?" řekla a obrátila se více k Lois než ke svému synovi a v jejích hlubokých očích se zableskl hněv.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1002

Lois čekala, až promluví Manasseh. Ještě před několika minutami se zdálo, že je mírnější a méně hrozivější než kdysi, a ona ho nechtěla podráždit. Ale on nepromluvil a její teta zlostně stála a čekala na odpověď.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1005

„V každém případě," pomyslela si Lois, „s tím přestane, až s ním promluví moje teta."

„Můj bratranec mě žádá o ruku," řekla Lois.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1022

„Tebe!" a Grace vyrazila směrem k neteři s gestem toho nejvyššího opovržení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1032

Nyní však promluvil Manasseh:
„Ano! Je to předurčeno. Řekl to hlas a duch ji přivedl ke mně jako mou nevěstu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1006

„Duch! Pak je to zlý duch. Dobrý duch by pro tebe vybral zbožnou dívku z tvého vlastního litu, a ne prelátistku a cizinku, jako je tahle holka."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1010

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1008

„To jste se nám tedy pěkně odvděčila, paní Lois, za veškerou naši laskavost.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1016

„Opravdu, teto Hicksonová, dělala jsem vše, co jsem mohla - bratranec Manasseh to ví - abych mu ukázala, že nemohu být nikdy jeho. Řekla jsem mu,“ řekla a začervenala se, ale byla odhodlaná to říct všechno najednou, „že jsem zaslíbená mladému muži z naší vlastní vesnice doma; a i kdybych to všechno dala na stranu, v současné době bych si nepřála se vdávat.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1021

„Přej si raději obrácení na víru a spásu. Manželství je neslušné slovo v ústech dívky. Pokud jde o Manasseha, promluvím s ním v soukromí; a mezitím – pokud jsi mluvila pravdivě – nevrhej se mu do cesty, protože jsem si všimla, že to často poslední dobou děláš.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1018

Lois toto nespravedlivé obvinění v srdci pálilo, protože věděla, jak moc se svého bratrance bála a vyhýbala se mu, a skoro ho požádala, aby prokázal, že poslední slova její tety nejsou pravdivá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1023

Místo toho se však vrátil ke své jediné utkvělé myšlence a řekl:
„Matko, poslouchej! Jestli se neožením s Lois, ona i já do roka zemřeme."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1012

„Nestarám se o svůj život; jak víš, hledal jsem předtím smrt“ (Grace se otřásla a na chvíli byla zaražená kvůli nějaké vzpomínce na prožitou hrůzu v minulosti), „ale kdyby se Lois stala mojí ženou, žil bych, i ona by byla ušetřena toho druhého údělu. Celé to vidění je ze dne na den jasnější. A přesto - když se snažím zjistit, zda jsem jedním z vyvolených, všechno je temné. Tajemství svobodné vůle a předzvěsti je tajemstvím Satanových návrhů, nikoli Božích.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1024

„Běda, můj synu! Satan i dnes chodí volně mezi bratry; ale nech stará trápení spát."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1025

„Než aby ses zase trápil, raději dostaneš Lois za ženu, ačkoli mé srdce pro tebe doufalo v něco úplně jiného.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1026

„Ne, Manassehe," řekla Lois. „Mám tě ráda jako bratrance, ale tvojí ženou nikdy nemůžu být. Teto Hicksonová, není dobré ho takto klamat. Říkám, že pokud se někdy provdám za nějakého muže, jsem zaslíbená jednomu v Anglii.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1027

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1028

„Ticho, dítě! Jsem tvou opatrovnicí místo mého mrtvého manžela. Myslíš si, že máš tak velkou cenu, že se o tebe budu rvát. Nevážím si tě vůbec; jen jako léku pro Manasseha, pokud se jeho mysl znovu rozruší, jak jsem si v poslední době takových známek všimla.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1030

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1020

Toto tedy bylo tajné vysvětlení toho, čím ji znepokojovalo chování jejího bratrance: a kdyby Lois byla lékařkou moderní doby, mohla by vysledovat něco podobného i u jeho sester - v Prudencině nedostatku přirozených citů a v tom, jaké má potěšení z každé neplechy; ve Faithině prudkosti její neopětované lásky.
Ale prozatím Lois nevěděla o nic víc než Faith, že její náklonnost k panu Nolanovi nejen, že nebyla opětována, ale dokonce si jí mladý pastor ani nepovšimnul.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1033

Je pravda, že k nim chodíval - často přišel takhle do domu, dlouho seděl s rodinou a pozorně je sledoval, ale Faith si nijak zvlášť nevšímal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1034

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1035

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1036

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1037

Lois to vnímala a bylo jí to líto; Nattee to vnímala a byla rozhořčená ještě dlouho předtím, než si to Faith vůbec pomalu uvědomila, a ta si pro soucit a radu šla raději k indiánské ženě Nattee než ke své sestřenici Lois.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1041

„Nezajímá se o mě," prohlásila Faith. „Více se stará o Loisin malíček než o celé moje tělo," zasténala dívka v hořké bolesti způsobené žárlivostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1038

„Tiše, tiše, prérijní ptáčku!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1042

„Jak může malý prérijní ptáček postavit hnízdo, když starý pták má všechen mech a peří? Počkej, až indiánka najde způsob, jak poslat starého ptáka létat daleko."  Takové bylo tajemné utěšení, které jí Nattee poskytla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-1039


Grace Hicksonová převzala dohled nad Manassehem, což Lois zbavilo podstatné části její úzkosti z jeho podivného chování.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-473

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-602

Přesto občas unikl bdělosti své matky a při takových příležitostech vždy vyhledal Lois a stejně jako kdysi ji žádal o ruku - někdy mluvil o své lásce k ní, často mluvil divoce o svých vizích a hlasech, které slýchával, jak předpovídají strašnou budoucnost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Lois-994


Naposledy upravil Hellohello dne 23/06/21, 07:26 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty22/06/21, 10:47 am

Nový dílek, jupííí Láska .

Moc krásně jsem si početla jen mě znepokojuje několik faktů Smutný . Musím říct, že se o Lois docela bojím, její rodina je poněkud vyšinutá. A Manasseh se mi zdá psychicky nemocný, doufám, že ji v nějakém rauši neublíží. Ty jeho vize jsou jen výplod jeho fantazie a kdo ví, jak zvrácený je. Myslím si, že by byl schopný ji něco udělat, pokud by nebylo po jeho.

Jinak mě celkem zajímá ta minulost, o které mluvili? Aha Co se asi stalo?

Jinak indiánka Nattee je taky podezřelá, kdo ví, co těmi svými kouzli hodlá provést.... Smutný ach jo.

Chudák Lois Smutný mám opravdu velké obavy, kdyby ji alespoň Nolan dokázal nějak pomoci. Osvobodit od těch magorů... Smutný

Těším se na pokračování Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty22/06/21, 08:35 pm

Vypadá to, že Manasseh je regulérní cvok, ale v té době se to prostě bralo jinak Aha Lois by měla co nejrychleji utéct, jenže kam a jak - neznámé prostředí, nepřátelské okolí, spojence těžko hledat. Nolan zřejmě moc nepomůže Nevím
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty23/06/21, 06:13 am

Děkuju moc za krásné komentáře! Úsměv   udělaly jste mi velikou radost   Láska  Pro Tebe

Přesně, já to vidím úplně stejně. Žádné vize a hlasy - prostě halucinace jak vyšité. A teta Grace, podle toho, jak mluví, vypadá, že si to uvědomuje. Ale jaká by to byla ostuda, kdyby se taková informace o tak vážené rodině rozšířila po městě? Je jasné, že má psychickou nemoc a že za to nemůže, ale lidi umí být dost zlí a takový společenský pád by Grace nepřežila, strašně si zakládá na pověsti své rodiny.
Lois je mi hrozně líto. Neumím si představit, že bych byla v její situaci. Z toho, jak Manasseh mluví, opravdu dost vyplývá, že by byl schopný jí ublížit (ta hrozná pasáž „Vlastníma rukama udělám, co je předurčeno" mi tak teda zní  Je mi špatně )
Kdyby Nolan mohl nějak pomoct - to je dobrý nápad *THUMBS UP*  A mně by se to moc líbilo. Nolan mi připadá jako snad jediný aspoň trochu rozumný a milý člověk. Jen mě napadá teď, když o tom přemýšlím - kdo ví, jestli by na nějakou takovou stížnost Lois i on vůbec bral zřetel. Myslím, že se v té době hodně rodinných problémů utajovalo a neřešilo a on jako pastor by se možná snažil celou tu věc urovnat a Lois uklidnit, ať pokorně a trpělivě přijme svůj osud? Lois asi zatím nemá jiné východisko než zůstat v rodině, nebo kdyby si ji někdo vzal za manželku a odvedl pryč. Ale sama by nejspíš nic nezmohla, taky nemá kam jít.
Ale nechci nic prozradit, tak raději už mlčím Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty23/06/21, 08:21 pm

Manasseh je teda pořádný šílenec... když si ho nevezme tak ji zabije? To je teda neuvěřitelná taktika, jak si získat přízeň dívky! Vzteklý opravdu musí být psychicky nemocný... chudák Lois Plačící v takové rodině to s ní nemůže dopadnout dobře Plačící určitě má halucinace... dost se bojím jak to bude s Lois dál... Plačící zároveň se dost obávám té minulosti o které byla zmíňka...

Jinak být Nolanem tak se odtamtud klidím... ale nejlépe aby vzal sebou Lois Plačící jak dlouho to tam ještě může vydržet? Plačící

Taky se docela děsím slov Nattee... snad ještě i ona něčím nezavaří naší nebohé Lois Plačící

Je to strašně moc napínavé, už se těším na další dílek Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 10 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 10 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: