Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty31/03/23, 05:19 pm

Moc se nám toho zatím neobjasnilo - tři ženy, napřed vyděšené, pak chlácholí a zjevně lžou, otec se snaží polekané dítko rozveselit, ale moc se jim to nedaří ... A co ten doktor a kněz ? Co se tam asi v minulosti odehrálo ?
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty31/03/23, 08:23 pm

No páni! Šokovaný Tak jsem konečně dočetla i dílky z nového příběhu a už teď jsem napjatá, jako kšandy. Takovéhle tajemné příběhy já mám moc ráda! Láska Láska

Docela mě fascinoval ten obří pokoj pro děti Šokovaný . Tam bych teda sama nespala ani náhodou, ani kdybych byla dospělá Chichichi Vysmátý . Docela mě děsí Červenám se . Nevím proč, ale vyzařuje z něj taková podezřelá energie.

No a po takovém incidentu, co se stal ? Šokovaný  To by mě tam už snad nikdo nedostal...

Zajímalo by mě, co to bylo za přízrak ženy? Šokovaný  Trošku mi vyvstává otázka, co se stalo s její maminkou? V úvodu se psalo, že zemřela v jejím útlém dětství, ale co se jí stalo, to zatím nevíme. Nevím *SORRY* Mohla by to být ona? 🤔Ale proč by na druhou stranu té malé způsobila bolest?

A jak se to vlastně stalo? Šokovaný Co mohlo zapříčinit tu bolest? Šokovaný  

Jinak souhlasím s holkama, to služebnictvo něco tají! Jejich bledé tváře a pohledy..o co tady jde?

Mám opět strašně moc otázek a nemůžu se dočkat dalšího dílu! Červenám se Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty02/04/23, 07:38 pm

Děkuju vám všem za tolik krásných komentářů a moc zajímavé úvahy! *THUMBS UP* Pro Tebe Raději nebudu komentovat blíže, ať něco omylem neprozradím, byla by to škoda Mrkající

@Havranice - Krásně řečeno s těmi útržkovitými vzpomínkami, bývá to tak a ten autor to popsal opravdu realisticky. Já bych to jen tak nerozdýchala a Laura má můj obdiv, že to nakonec zvládla. Děkuju mockrát za tak nádhernou pochvalu, i když je to řečeno vícekrát, tak milá slova se nikdy neomrzí. Láska Opravdu moc to pro mě znamená a hrozně moc si toho vážím! Děkuju! Úsměv Láska Pro Tebe

@Ludmila - Pravda, zatím nám jenom říká o té události a nic bližšího nevíme, nic vlastně nebylo ještě vysvětleno... můžou o tom vědět nebo ani nemusí, třeba jsou všichni jen pověrčiví a chtěli si zajistit pomoc kněze? Ale uvidíme později Mrkající moc děkuju za hezký komentář Pro Tebe Mrkající

@Janika31 - Díky moc za tak rychlé dočtení a krásný komentář Láska Pro Tebe budu ráda, pokud se ti bude tento příběh líbit, uvidíme, jakým směrem se to bude vyvíjet. Taky bych se v tom dětském pokoji necítila nejlíp a po takovém zážitku už bych tam nechtěla ani vkročit! Určitě by to bylo jiné, kdyby tam měla nějakou společnost, svoje sourozence, ale když je tam ještě ke všemu úplně sama... Zajímavá myšlenka o té její mamince, jestlipak má s tím přízrakem něco společného? Mrkající Úsměv Uvidíme časem.

Budu se snažit přidat nový díl co nejdřív, ale moc odpovědí ještě nedostaneme, akorát se posune děj zase do současnosti.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty04/04/23, 05:56 am

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA II.  Host

Část 1/4

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-3047

Nyní vám budu vyprávět něco tak zvláštního, že to bude vyžadovat veškerou vaši víru v mou pravdomluvnost, abyste uvěřili mému příběhu. Je to nicméně nejen pravda – ale pravda, jíž jsem byla očitým svědkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-3128

Byl sladký letní večer a můj otec mě požádal, jak to občas dělával, abych si s ním vyšla na malou procházku po té krásné lesní vyhlídce, o které jsem se zmínila, že leží před zámkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-320

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-321

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-322

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-326

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-324

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-332

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-330

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-331

„Generál Spielsdorf k nám nemůže přijet tak brzy, jak jsem doufal," řekl otec, když jsme pokračovali v procházce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-333

Měl nás navštívit na několik týdnů a my jsme očekávali jeho příjezd hned příštího dne. Měl s sebou přivézt jednu mladou dámu, svou neteř a schovanku, mademoiselle Rheinfeldtovou, kterou jsem nikdy předtím neviděla, ale slyšela jsem, jak ji popisovali jako velmi okouzlující dívku a od jejíž společnosti jsem si slibovala mnoho šťastných dní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-338

Byla jsem zklamaná více, než si jakákoli mladá dáma žijící ve městě nebo rušné čtvrti dokáže představit. Tato návštěva a nová známost, kterou jsem si od ní slibovala, zaměstnávaly mé denní snění po mnoho týdnů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-339

„A jak brzy přijede?" zeptala jsem se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-335

„Až na podzim. Troufám si říct, že ne dříve než za dva měsíce,“ odpověděl. „A teď jsem velmi rád, drahá, že jsi nikdy nepoznala mademoiselle Rheinfeldtovou."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-340

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-336

„A proč?" zeptala jsem se, stejně tak dotčená jako zvědavá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-341

„Protože ta ubohá mladá dáma je mrtvá," odpověděl.  „Úplně jsem zapomněl, že jsem ti to neřekl, ale nebyla jsi v místnosti, když jsem dnes večer dostal generálův dopis."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-343

Byla jsem velmi šokována. Generál Spielsdorf se ve svém prvním dopise před šesti nebo sedmi týdny zmínil, že jí není tak dobře, jak by si přál, ale nic nenasvědčovalo sebemenšímu podezření na nebezpečí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-344

„Tady je generálův dopis," řekl a podal mi ho. „Obávám se, že se velice trápí; ten dopis mi připadá, jako by byl napsán velmi roztržitě."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-345

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-346

Posadili jsme se na drsnou lavičku pod skupinou skvostných lip.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-349

Slunce zapadalo se vší svou melancholickou nádherou za lesním obzorem a říčka, který teče okolo našeho domova a protéká pod strmým starým mostem, o kterém jsem se zmínila, se vinula mezi mnoha skupinami ušlechtilých stromů téměř u našich nohou a v jejím proudu se odrážela blednoucí karmínová barva nebe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-350

Dopis generála Spielsdorfa byl tak nezvyklý, tolik vehementní a na některých místech tak protichůdný, že jsem ho četla dvakrát – podruhé nahlas svému otci – a stále jsem si nebyla schopna jej vysvětlit, leda tak, že bych si měla myslet, že jeho mysl rozrušil zármutek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-347

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-348

Stálo tam:

„Ztratil jsem svou drahou dceru, protože jako takovou jsem ji miloval. Během posledních dnů nemoci drahé Berthy jsem Vám nemohl napsat.

Do té doby jsem neměl ani tušení o jejím nebezpečí. Ztratil jsem ji a teď se dozvídám to vše až příliš pozdě. Zemřela v nevinné vyrovnanosti a ve slavné naději na blaženou budoucnost. To ten ďábel, který zradil naši oddanou pohostinnost, to všechno udělal. Myslel jsem, že do svého domu zvu nevinnost, veselost, okouzlujícího společníka mé ztracené Berthy. Nebesa! Jaký jsem byl hlupák!

Děkuji Bohu, že mé dítě zemřelo, aniž by tušilo příčinu svého utrpení. Odešla, aniž by si jen domyslela povahu své nemoci a prokletou vášeň původce celého toho utrpení. Své zbývající dny zasvětím pronásledování a potlačení monstra. Bylo mi řečeno, že mohu doufat, že dosáhnu svého spravedlivého a milosrdného záměru. V současnosti je tu však sotva jen záblesk světla, který by mě vedl. Proklínám svou domýšlivou nedůvěru, své opovrženíhodné předstírání nadřazenosti, svou slepotu, svou tvrdohlavost – to vše – příliš pozdě. Nemohu teď soustředěně psát ani mluvit. jsem šílený úzkostí. Jakmile se jen trochu vzpamatuji, hodlám se na čas věnovat pátrání, které mě možná zavede až do Vídně. Někdy na podzim, za dva měsíce, nebo dříve, pokud budu naživu, se s Vámi uvidím – pokud tedy dovolíte; pak Vám povím vše, co se teď sotva odvažuji dát na papír.

Sbohem. Modlete se za mě, drahý příteli."



Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-355

Těmito termíny končil tento podivný dopis. I když jsem Berthu Rheinfeldtovou nikdy neviděla, oči se mi nad tou náhlou novinou zalily slzami; byla jsem zaskočena a zároveň hluboce zklamána.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-351

Slunce teď již zapadlo, a když jsem vrátila generálův dopis otci, byl soumrak.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-362

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-366


Naposledy upravil Hellohello dne 08/04/23, 06:06 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2408
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty04/04/23, 06:11 pm

Tak jsem dočetla až sem a upřímně jsem úplně v šoku Šokovaný jakým směrem se bude tenhle příběh ubírat? Šokovaný úplně z něj cítím to napětí a moc se těším až se dozvíme něco víc Láska

Jinak ten dům je neuvěřitelný, musel ti dát strašně moc práce... ty detaily, jezírko a všechno okolo, oči mám z toho až navrch hlavy, je to nádhera! Láska Láska tolik práce sis s tím musela dát i s dobovým oblečení a vším ostatním, vždycky obdivuji tvoje lokace a kolik si s tím dáš práce, všechno tak perfektně vybavit (když si vezmu sebe a třeba majestátní rezidenci Margisonů, kdy je vybaveno akorát spodní patro a jedna místnost nahoře Červenám se Červenám se ) rozhodně máš za to můj obdiv Láska Láska

Šmankote, co je to za zvláštní osobu, co k ní vlezla do postele? Šokovaný Šokovaný úplně mě zamrazilo, když jsem si uvědomila, že to byl jen přízrak... nebo ne? Co se asi v té místnosti stalo a proč naše malá hrdinka cítila bolest? Šokovaný mám jen hromadu otázek Zmatený hrozně moc se těším, až se dozvíme něco víc Láska jinak ten pokoj pro děti je tedy síla Šokovaný děsivý je sám o sobě, i když je mi jasné, že v dřívějších dobách to musel být úchvatný pokoj podle tehdejší módy Láska ale teď působí masivně se zvláštním podtónem děsiva, jako kdyby se měl každou chvíli z nějakého rohu vyhrnout nějaký přízrak (což se i stalo bohužel asi... Zmatený *BYE* *BYE* ) také mi přijde, že všichni přítomní nějak podvědomě vědí, co se stalo, ale nikdo nechtěl nic říct... snad se brzy dozvíme, co se tu noc stalo Láska

A teď ten zvláštní dopis... co se mohlo jen stát dceři generála Spielsdorfa... snad v tom nemá prsty ten přízrak Zmatený trochu se bojím, že ano, ale to by pak nemohla být tak úplně přízrakem... nebo v tom má snad prsty ta zvláštní vesnice, která leží nedaleko a jsou z ní ruiny? Nemůžou tam být nějaké zvláštní síly, kterým běžný člověk rozumět nemůže? Aha Zmatený jak říkám, samé otázky Vysmátý už se moc těším na pokračování Láska Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty04/04/23, 08:32 pm

Ano, ano, jak píše Lucisab, samé otázky - proč bychom neměli věřit v pravdomluvnost naší vypravěčky ? Je to snad tak neuvěřitelné ? Na jakou nemoc vlastně zemřela ona mladá schovanka generála Spielsdorfa ? A koho vlastně generál obviňuje a hodlá po něm pátrat, o jakém monstru je řeč ? Vypadá to dokonce, že se obává o život, když se za něj mají modlit Šokovaný
Jinak ta scenérie je úchvatná - ty fotky, jak sedí na lavičce u řeky, to prostě si zaslouží *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu !
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty06/04/23, 10:06 am

No tedy, nevím vůbec, jak vám oběma mám poděkovat za tak krásné komentáře! Červenám se Pro Tebe Vždycky mi dodají tolik chuti do tvorby dalšího dílu, bez vás by nic z toho nemohlo vzniknout. Pro Tebe

@Lucisab - mockrát děkuju za rychlé dočtení a milou reakci! Úsměv Láska Pro Tebe Strašně moc si vážím každého slova. A děkuju za tak nádhernou pochvalu toho prostředí... vůbec nemám slov... Červenám se ale musím říct, že mně se zase hrozně moc líbí tvoje prostředí v příběhu, vše máš tak krásně vybaveno a do detailů promyšleno Láska Jinak já taky nevybavuju komplet celý zámek nebo ostatní budovy Úsměv vždycky udělám jenom místnosti a lokace, které jsou zmíněné v příběhu, někdy se seknu a udělám omylem něco navíc Vysmátý Zabere to celé hodně času, ale jsem ráda, když někdy vyjde dobrý den, kdy na to sednu a jakž takž to jde. Ještě jednou ti moc děkuju za tak krásná slova! Láska Pro Tebe
To je pravda, vlastně asi nemáme ještě zodpovězeno, co to bylo, jestli přízrak nebo člověk nebo co... bylo to ale hodně divné. Takový zážitek bych nechtěla Šokovaný A ten tmavý pokoj k tomu. Vše se bude odkrývat postupně, bude to ještě nějakou chvilku trvat, než zjistíme, co se to tam událo. Ještě pár záhad nás čeká.
A ten dopis je hodně zoufalý Smutný je mi moc líto té Berthy, musela dost trpět. Samozřejmě i generála - často je nemoc stejně tak těžká, ne-li ještě těžší, pro člověka, který vidí svoji blízkou osobu takto trpět, je to hrozné trauma i do budoucnosti, často na celý život. Moc toho ale ten dopis zatím neodhalil, nevíme úplně přesně, co se stalo. Díky moc za komentář Láska Pro Tebe na novém dílu už pomalu pracuju.

@Ludmila - nevím, můj dojem je, že Laura předpokládá, že její čtenáři (možná i ona sama) moc nevěří na takové podivné jevy - zatím nevíme, co přesně to bylo, jestli opravdu nějaký nadpřirozený přízrak nebo člověk z masa a kostí, ale uvidíme časem, všechno později vyjde najevo. Onemocnění Berthy muselo pro generála být strašná rána, asi sám počítá s tím, že by mohl při pronásledování toho člověka nebo monstra, jak píše, přijít o život, možná chce, ať se za něj modlí, aby nalezl klid po takové hrozné ztrátě milovaného člověka. Díky za moc zajímavé zamyšlení nad novým dílem a za tvůj krásný komentář, moc si ho vážím, Ludmi! Láska Pro Tebe Jsem moc ráda, že se ti líbilo to prostředí u řeky Pro Tebe

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty08/04/23, 06:39 am


Tak jsem na to sedla a nový díl je na světě, ani jsem nečekala, že to bude dneska hotové. Je to takový večerní poetický díl...


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA II.  Host

Část 2/4

Byl tichý jasný večer a my jsme se loudali a spekulovali o možných významech ostrých a nesouvislých vět, které jsem právě četla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-367

Zbývala nám téměř jedna míle, než dojdeme k cestě, která míjí přední stranu zámku, a v tu dobu už měsíc jasně svítil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-368

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-379

U padacího mostu jsme potkali madame Perrodonovou a mademoiselle De Lafontaineovou, které vyšly ven, jen tak bez čepců, aby si užily překrásného měsíčního svitu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-381

Když jsme se blížili, slyšeli jsme jejich hlasy mumlající ve vzrušeném dialogu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-385

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-386

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-388

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-389

Připojili jsme se k nim u padacího mostu a otočili se, abychom s nimi obdivovali tu nádhernou scénu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-390

Před námi ležela mýtina, kterou jsme právě prošli.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-370

Nalevo od nás se úzká cesta vinula pod shluky důstojných stromů a v houstnoucím lese se ztratila z dohledu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-371

Vpravo tatáž cesta přechází přes strmý a malebný most, u něhož stojí zřícená věž, která kdysi střežila průsmyk; a za mostem se strmě tyčí vyvýšenina pokrytá stromy a ve stínech se ukazují nějaké šedé skály porostlé břečťanem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-373

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-375

Nad trávníkem a nížinou se jako kouř kradl tenký povlak mlhy a označoval vzdálenosti průhledným závojem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-374

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-376

... a tu a tam jsme viděli, jak se řeka v měsíčním světle slabě mihotá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-372

Žádnou něžnější, sladší scénu si nelze představit. Novinky, které jsem se právě dozvěděla, způsobily, že krajina vypadala melancholicky; ale nic nemohlo narušit její charakter hlubokého klidu a kouzelnou nádheru a mlhavost vyhlídky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-377

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-391

Můj otec, který cítil požitek z té malebnosti, a já jsme stáli a mlčky se dívali na prostor pod námi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-402

Dvě dobré guvernantky, stojící kousek za námi, rozmlouvaly o scéně a byly přímo výmluvné o měsíci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-392

Madame Perrodonová byla tlustá, středního věku a romantická, mluvila a poeticky vzdychala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-394

Mademoiselle De Lafontaineová – právem svého otce, jenž byl Němec, o kterém se předpokládá, že je zaměřen psychologicky, metafyzicky a že je něco jako mystik – nyní prohlásila, že když měsíc svítí tak intenzivním světlem, je dobře známo, že to ukazuje na zvláštní duchovní aktivitu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-396

Účinek úplňku v takovém stavu oslnivosti bývá mnohostranný. Působí na sny, působí na šílenství, působí na nervózní lidi, má úžasné fyzické vlivy spojené se životem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-395

Mademoiselle vyprávěla, že její bratranec, který byl důstojníkem na obchodní lodi, si jedné takové noci zdřímnul na palubě, jak tam ležel na zádech, s tváří plnou světla měsíce a probudil se po snu o staré ženě drásající ho po tváři a jeho rysy pak byly strašlivě stažené na stranu a tvář se mu nikdy úplně nenarovnala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-397

„Měsíc o této noci,“ povídala, „je plný idylického a magnetického vlivu – a podívejte se, když pohlédnete za sebe na přední část zámku, jak všechna jeho okna blikají a třpytí se tou stříbřitou nádherou, jako by neviditelné ruce rozsvítily pokoje, aby přijaly pohádkové hosty.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-398

Existují netečné druhy rozpoložení, kdy nejsme schopni mluvit sami se sebou, kdy jsou řeči druhých příjemné našim apatickým uším; a upřeně jsem se rozhlížela dál, potěšena zvonivým rozhovorem dam.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-412

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-413

„Dnes večer jsem se dostal do jedné ze svých sklíčených nálad," řekl můj otec po chvilce ticha...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-408

... a citoval Shakespeara, kterého, aby udržoval naši angličtinu, čítával nahlas, řekl:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-406

       “In truth I know not why I am so sad.
        It wearies me: you say it wearies you;
        But how I got it—came by it.“

citace :
   Přibližný překlad:
      „Skutečně nevím, proč jsem tak smutný.
        Unavuje mě to: říkáš, že to unavuje tebe;
        Ale jak jsem se k tomu dostal – přišel jsem k tomu.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-400

„Na zbytek jsem zapomněl."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-401

„Ale mám pocit, jako by nad námi viselo nějaké velké neštěstí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-399


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-407

„Hádám, že s tím má něco společného dopis nebohého generála."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-403
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty08/04/23, 10:37 am

ten citát od Shakespeara je skvělý, musím si ho pamatovat, přesně na mě sedí.. pan otec ale tentokrát má důvod být sklíčený, jeho přítel utrpěl obrovskou a bolestivou ztrátu. pořád mi nejde do hlavy ta věta z dopisu, že zval do domu nevinnou veselou společnici pro svou dceru a vyklubalo se ní monstrum. a také ta záhadná žena v posteli malé Laury, vnucuje se mi myšlenka, že to bude nějak souviset.

musím se přiznat, že nemám úplně ráda knihy, ve kterých se zdlouhavě popisuje krajina (nebo budovy, oblečení..), pokud to nemá významný vliv na děj. ve Tvém podání je to ale úplně něco jiného, ty záběry z nočního parku jsou úchvatné Šokovaný a ten park i zámek jsou prostě epesní *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty08/04/23, 06:16 pm

Trošku Tě opravím, milá Havranice, v dopisu od generála je řeč o společníkovi, tedy zřejmě mladém muži, ovšem jinak s Tebou naprosto souhlasím, i co se týče souvislosti s tím přízrakem z mládí Laury. A ty přírodní scenérie jsou opět naprosto úchvatné, krásně doplňují popis děje !
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty09/04/23, 09:03 am

Mockrát vám oběma děkuju za perfektní komentáře a postřeh Láska  - můžete totiž obě mít pravdu *THUMBS UP*
V tom dopise je zmíněno jen „companion" a narozdíl od češtiny angličtina nerozlišuje ve většině slov pohlaví, teoreticky to tedy může být společník i společnice. A na nic jiného dopis neodkazuje, podle čeho by se dalo odvodit, jestli šlo o muže nebo ženu (takže jsem musela použít v překladu tu neutrálnější mužskou variantu) a nic dalšího se teď k tomu nedozvíme. Nevím
Musela to být hrozná ztráta, vůbec si to neumím představit, jak by mě to zasáhlo. Docela ho chápu, že se vydal po stopách toho člověka, nebo „monstra", jak mu říká, a chce ho dopadnout.

Děkuju moc i za tak milou pochvalu toho prostředí!  Láska  Pro Tebe    
Mě totiž taky neberou dlouhé popisné pasáže, hlavně když na nich vůbec nezávisí děj. Sice dokreslují prostředí, ale nemám na to trpělivost, když je to opravdu dlouhé. Taky záleží, jak je to napsané, někdy to jde, jindy mě to začne nudit a mám tendenci takové odstavce přeskakovat nebo je jenom rychle prolítnout očima.  Červenám se   Bála jsem se, jestli vás tento díl skoro bez děje nebude nudit a neodradí úplně od čtení. Příště se tam už něco bude dít Mrkající  

P.S. Citát by měl být z Kupce benátského a našla jsem, že v originálním znění se ještě trošičku liší:
       “In sooth, I know not why I am so sad.
        It wearies me; you say it wearies you.
        But how I caught it, found it, or came by it,
        What stuff ’tis made of, whereof it is born,
        I am to learn.“
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty12/04/23, 05:19 am

Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA II.  Host

Část 3/4


V této chvíli naši pozornost upoutal nezvyklý zvuk kol kočáru a mnoha kopyt na cestě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-414

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-415

Zdálo se, že se přibližují z kopce nad mostem, a velmi brzy se z toho místa vynořila ekvipáž. Nejprve dva jezdci na koních přejeli přes most...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-416

... pak přijížděl kočár tažený čtyřmi koňmi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-420

... a za ním jeli dva muži.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-417

Vypadalo to, že se jedná o cestovní kočár výše postavené osoby; a všichni jsme byli okamžitě pohlceni sledováním té velmi neobvyklé podívané. Za několik okamžiků se to stalo ještě mnohem zajímavějším, protože právě když kočár projížděl vrškem strmého mostu, se jeden z koní splašil a přenesl paniku na ostatní a po jednom či dvou skocích celá skupina společně propukla do divokého cvalu a vřítila se mezi jezdce, kteří jeli vpředu, a burácela po cestě směrem k nám rychlostí hurikánu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-418

Rozrušení z té scény bylo ještě bolestnější kvůli jasnému, dlouhému výkřiku ženského hlasu z okna kočáru.
Všichni jsme pokročili ve zvědavosti a hrůze; já spíše v tichosti, zato ostatní s různými výkřiky hrůzy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-429

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-430

Těsně předtím, než dorazíte k hradnímu padacímu mostu, na cestě, kterou přijížděli, stojí u cesty nádherná lípa, na druhé straně stojí starobylý kamenný kříž...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-431

...při pohledu na který teď koně běžící rychlostí, která byla absolutně děsivá, uhnuli tak, že kolo najelo na vyčnívající kořeny stromu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-421

Věděla jsem, co přijde. Zakryla jsem si oči, nemohla jsem se na to dívat do konce, a odvrátila jsem hlavu pryč; v tu samou chvíli jsem uslyšela výkřik od mých dámských přítelkyň, které postoupily o kousek blíže.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-432

Zvědavost mi otevřela oči a spatřila jsem scénu plnou naprostého zmatku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-423

Dva z koní byli na zemi, kočár ležel na boku se dvěma koly ve vzduchu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-424

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-425

... muži byli zaneprázdněni odstraňováním stop...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-435

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-437

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-438

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-428

... a jedna dáma s velitelským výrazem a postavou vylezla zevnitř a stála se sepjatýma rukama, zvedajíc kapesník, který v nich držela, každou chvilku ke svým očím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-434

Skrz dvířka kočáru byla nyní vynesena ven mladá dáma, která vypadala jako bez života.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-441

Můj drahý starý otec už stál vedle starší dámy se svým kloboukem v ruce a zjevně nabízel pomoc a prostředky svého zámku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-436

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-440

Zdálo se, že ho paní neslyší nebo že nemá oči pro nic jiného než pro tu štíhlou dívku, která byla položena na svah břehu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-439

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-442

Přišla jsem blíže; ta mladá dáma byla zřejmě omráčená, ale rozhodně nebyla mrtvá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-443

Můj otec, který se pokládal za cosi jako lékaře, měl právě prsty na jejím zápěstí a ujistil dámu, která se prohlásila za její matku, že její puls, i když slabý a nepravidelný, je nepochybně stále rozeznatelný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-444

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-445

Paní sepjala ruce a podívala se vzhůru, jako v prchavém pohnutí vděčnosti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-452

...ale hned zase propukla  v pláč tím divadelním způsobem, který je, věřím, některým lidem přirozený.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-454

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-456

Byla tou, které se v jejím období života říká pěkně vypadající žena, a kdysi musela být pohledná; byla vysoká, ale ne hubená, oblečená do černého sametu a vypadala dost bledě, zato měla hrdý a panovačný výraz, i když teď byla neobvykle rozrušená.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-446

„Kdo jiný se kdy narodil do tolikerého neštěstí?" slyšela jsem, jak říká se sepjatýma rukama, když jsem se přiblížila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-451

„Tady stojím, na cestě života a smrti, při stíhání čehož ztráta jedné hodiny znamená ztrátu všeho."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-459

„Mé dítě se nezotaví dostatečně na to, aby mohlo pokračovat v cestě a nikdo nemůže říci, jak dlouho to bude trvat. Musím ji opustit: nemohu, neodvažuji se zdržet se. Jak daleko odtud, pane, pokud můžete povědět, je nejbližší vesnice? Musím ji tam nechat; a svou milou neuvidím, ani o ní neuslyším, dokud se nevrátím za tři měsíce."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-461


Naposledy upravil Hellohello dne 16/04/23, 05:49 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty12/04/23, 08:38 pm

A to se nám to zajímavě rozvíjí ! Šokovaný Ta dáma je zřejmě v naprostém šoku, proč by jinak nevyužila nabízené pomoci obyvatel zámku a místo toho se shání po nejbližší vesnici, tam by přece její dcera neměla odpovídající péči a prostředí ?! Aha Snad nám své pohnutky i ten zjevný spěch nějak vysvětlí ... Mimochodem, z té scény se splašenými koňmi mi ještě teď běhá mráz po zádech, jak Ty to jen dokážeš, Hellohello *BRAVO* *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty12/04/23, 10:24 pm

'zdálo se, že ho paní neslyší', tak možná byla mimo z rozrušení. snad nabídku zopakují a bude přijata, ta mladá dívka by mohla povědět zajímavé věci. a ta paní v černé spěchající na cestě života a smrti, hledá snad také nějaké monstrum jako nešťastný generál? dcera je naživu, může být uhranutá?
baví mě příběhy, kde do sebe postupem času zapadnou jednotlivé dílky, už se nemůžu dočkat *THUMBS UP* mám dojem, že dcera té černé paní jde ve šlépějích Berthy, ať jde o cokoli
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty16/04/23, 06:34 am

Díky moc za vaše milé komentáře, obě jste mi udělaly velkou radost  Mrkající  Pro Tebe  Láska  ani se slovy nedá vyjádřit, co pro mě znamená, když sem přijdu a najdu tu pokaždé tak hezké komentáře! Hrozně mě to vždycky namotivuje.
A stejně jako vy si myslím, že ta paní je v šoku - kdo by nebyl? Já bych ani nevěděla, jak se jmenuju, musí být strašné, když se v takové rychlosti ten kočár převrátí. Štěstí, že se sama nezranila.

@Ludmila - naprosto souhlasím, A když nabízí pomoc tady Lauřin otec, který má k dispozici zámek se služebnictvem, proč nechat tu dceru odvézt do jakési vesnice, o které nic neví, tady by měla veškerý komfort. Co může být v takové situaci lepšího? Měly ještě štěstí v neštěstí, že se to stalo poblíž zámku. Děkuju moc za tak milou pochvalu!  Úsměv  Scéna s kočárem mi dala zabrat. Díky moc!  Pro Tebe  Láska

@Havranice - Moc zajímavá úvaha, tato teorie dává smysl  *THUMBS UP*  - může to tak být (nebo taky nemusí, v příbězích se může stát cokoli). Nevíme zatím přesně, co se stalo s Berthou, třeba to může souviset (nebo ne? Nemůžu nic prozradit    Mrkající  ). Taky mám hrozně ráda takové příběhy, kde není všechno prozrazeno hned a kde je nějaké tajemství, co se po kouscích odhaluje Úsměv tak snad vás tento příběh bude bavit jako kdysi mě (je to napsáno hrozně pěkně a čtivě), i když je to běh na dlouhou trať, jako knížka se dá přečíst docela rychle/vlastním tempem, ale je to přece jen trochu delší a než to odehraju se simíky a dám dohromady po kouskách, tak se to zdrží tak, že to vyjde asi na půl roku  Zmatený    Prostě oproti knize to má svoje nevýhody. Taky kniha je lepší v tom, že zapojí vlastní fantazii každého čtenáře, to má svoje veliké kouzlo Úsměv  
Tak chci vám všem poděkovat i za trpělivost s těmito příběhy na pokračování
 Pro Tebe  Láska  


Nový díl mám hotový, tak můžeme uzavřít druhou kapitolu.  Mrkající  Hezkou neděli všem!



Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA II.  Host

Část 4/4


Chytila jsem otce za kabát a naléhavě jsem mu zašeptala do ucha: „Ach! Papá, požádej ji, aby ji nechala s námi – bylo by to tak nádherné. Udělej to, prosím."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-463

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-464

„Pokud madame svěří své dítě do péče mé dcery a její dobré guvernantky, madame Perrodonové, a dovolí jí zůstat jako našemu hostu pod mým dohledem až do jejího návratu, bude to pro nás vyznamenání a závazek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-466

...a budeme s ní zacházet s veškerou péčí a oddaností, kterou si tak posvátná důvěra zaslouží."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-465

„To nemohu udělat, pane, bylo by příliš kruté takto zatížit vaši laskavost a dvornost," řekla dáma roztržitě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-467

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-447

„Naopak by to znamenalo projevit nám velkou laskavost ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebujeme. Má dcera právě byla zklamána kvůli krutému neštěstí týkajícího se návštěvy, od které dlouho očekávala velké štěstí. Pokud svěříte tuto mladou dámu do naší péče, bude to její nejlepší útěcha."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-471

„Nejbližší vesnice na vaší cestě je dosti vzdálená a neposkytuje žádný takový hostinec, do kterého byste mohla umístit svou dceru; nemůžete jí dovolit pokračovat v cestě na značnou vzdálenost, aniž by to pro ni znamenalo nebezpečí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-477

„Pokud, jak říkáte, nemůžete přerušit svou cestu, musíte se s ní dnes večer rozloučit a nikde to nemůžete udělat s upřímnějším ujištěním o péči a citlivost než tady."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-476

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-474

Na stylu a vzhledu této dámy bylo něco tak elegantního a dokonce impozantního a v jejím chování tak poutavého, že to na člověka působilo, kromě důstojnosti její ekvipáže, přesvědčením, že je to významná osoba.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-469

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-472

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-468

Tou dobou byl už kočár vrácen do vzpřímené polohy a koně, docela lehce ovladatelní, stáli opět na cestě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-473

Paní vrhla na svou dceru pohled, o kterém jsem si pomyslela, že není tak láskyplný, jak by se dalo očekávat už od začátku té scény...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-479

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-480

... pak mírně kývla na mého otce a poodstoupila s ním o dva nebo tři kroky z doslechu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-483

... a mluvila s ním s upřeným a přísným výrazem, vůbec ne takovým tónem, jakým mluvila dosud.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-481

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-482

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-478

Naplňoval mě údiv z toho, že můj otec, jak se zdálo, tu změnu nevnímal; a také jsem byla nevýslovně zvědavá na to, co mohlo být to, co mu povídala s takovou vážností a překotností téměř až do ucha.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-486

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-487

Myslím, že asi dvě nebo tři minuty zůstala tímto zaměstnaná...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-484

... pak se otočila a pár kroků ji přivedlo tam, kde ležela její dcera, podpíraná madame Perrodonovou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-493

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-489

Chvíli klečela vedle ní a pošeptala jí do ucha, jak madame předpokládala, malé požehnání...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-491

... pak ji spěšně políbila, nastoupila do svého kočáru, dveře se zavřely...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-494

... lokajové v majestátních livrejích naskočili dozadu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-495

... jezdci popohnali koně ostruhami, postilioni zapráskali bičem, koně se vrhli kupředu a náhle se dostali do zuřivého klusu, který zase brzy hrozil tím, že přeroste ve cval...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-501

... a kočár se stočil pryč, následován stejně rychlým tempem dvěma jezdci vzadu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-496
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty16/04/23, 10:12 am

Hmm, na můj vkus je to rozloučení s dcerou snad až příliš rychlé a strohé, navíc ji chtěla nechat jen v nějaké vesnici ... Aha Chápu, že někam spěchá, ale to ji zdraví dcery nezajímá ? Byť je to nesporně elegantní dáma, moc se mi povahově nezamlouvá. Jsem zvědavá, jak se situace rozvine dál, jak se asi ona mladá dívka bude chovat, až se probere ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 8   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty21/04/23, 08:02 am

@Ludmila - moc děkuju za hezkou reakci! Úsměv  Pro Tebe  mám z toho dost podobný dojem, je to opravdu takové zvláštní a až moc rychlé rozloučení. Já bych určitě svoji dceru jen tak nenechala někde ležet na zemi s cizími lidmi a neodjela bych, ať už by šlo o cokoli. Třeba je to opravdu životně naléhavé a cítí, že se na ty lidi může spolehnout? Nevím. To se těžko posuzuje, když neznáme okolnosti. A má opravdu štěstí, že narazila na tak solidní lidi, kteří se o ni postarají.  Úsměv


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA III.  Srovnáváme si dojmy

Část 1/4

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-499

Očima jsme sledovali doprovod, dokud se v mlžném lese rychle neztratil z dohledu; a samotný zvuk kopyt a kol utichl v tichém nočním vzduchu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-503

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-504

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-505

Nezbývalo nic, co by nás ujistilo o tom, že dobrodružství nebylo pouhou iluzí toho okamžiku, jen ta mladá dáma, která právě v této chvíli otevřela oči.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-521

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-522

Neviděla jsem to, protože její tvář byla ode mě odvrácená, ale zvedla hlavu, evidentně se rozhlížela kolem sebe, a slyšela jsem velmi sladký hlas, který se naříkavě ptal: „Kde je maminka?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-507

Naše dobrá madame Perrodonová odpověděla něžně a přidala několik uklidňujících ujištění.
Pak jsem ji slyšela, jak se ptá:
„Kde to jsem? Co je to za místo?" a potom řekla: „Nevidím kočár; a Matska, kde je?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-520

Madame zodpověděla všechny její otázky do míry, v jaké jim rozuměla; a postupně si ta mladá dáma vzpomněla, jak k neštěstí došlo, a ráda si vyslechla, že se nikomu v kočáru nebo jeho doprovodu nic nestalo; a když se dozvěděla, že ji tu její matka nechala až do jejího návratu za tři měsíce, rozplakala se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-506

Chystala jsem se přidat svou útěchu k útěchám madame Perrodonové...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-515

... když mi mademoiselle De Lafontaineová položila ruku na paži a řekla: „Nepřibližujte se, jedna osoba je prozatím tolik, s kolika může v současnosti mluvit; teď by ji možná přemohlo i jen velmi málo rozrušení."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-510

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-514

Jakmile bude pohodlně ležet v posteli, pomyslela jsem si, tak přiběhnu do jejího pokoje a navštívím ji.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-512

Můj otec mezitím poslal sluhu na koni pro lékaře, který žil asi šest mil odtud; a pro přijetí mladé dámy se už připravovala ložnice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-513

Cizinka nyní vstala, opřela se o paži madame a pomalu přecházela přes padací most a hradní branou dále.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-528

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-530

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-531

V hale na ni čekali sluhové, aby ji přijali a okamžitě ji odvedli do jejího pokoje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-532

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-533

* * *

Místnost, ve které jsme obvykle sedávali jako v salonku, je dlouhá, má čtyři okna, která vyhlížejí ven přes příkop a padací most na lesní scénu, kterou jsem právě popsala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-534

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-536

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-537

Je zařízena starým vyřezávaným dubovým dřevem, velkými vyřezávanými skříněmi a židle jsou polstrované karmínovým utrechtským sametem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-538

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-569

Stěny jsou pokryty gobelínem a obklopeny velkými zlatými rámy, jejichž postavy jsou v životní velikosti, ve starověkých a velmi zvláštních kostýmech a zachycené subjekty jsou lovecké, jestřábnické a obecně slavnostní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-539

Salon není příliš majestátní, aby byl extrémně pohodlný; a tady jsme si dávali čaj, protože otec se svými obvyklými vlasteneckými sklony trval na tom, aby se národní nápoj pravidelně objevoval zároveň s naší kávou a čokoládou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-540

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-542

Seděli jsme tu o této noci a se zapálenými svíčkami jsme si povídali o dobrodružství tohoto večera.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-543

Madame Perrodonová a mademoiselle De Lafontaineová se obě přidaly k naší společnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-545

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-546

Mladá cizinka si sotva lehla do své postele a vzápětí upadla do hlubokého spánku; a dámy ji ponechaly v péči sluhy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-544
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty21/04/23, 11:04 am

Ó, ta vstupní hala či salon, to je prostě nádhera, ten nábytek, obrazy, vše se k sobě tak krásně hodí ! *BRAVO* *BRAVO* Je co ona mladá dívka, jak se asi bude cítit, až se trochu vzpamatuje po takovém zážitku - havárie kočáru, opuštění matkou ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty23/04/23, 07:13 pm

@Ludmila - Díky moc, jsem ráda, že se ti líbil salon a vstupní hala. Vůbec nevím, jak ti můžu dostatečně poděkovat za tak milý komentář a podporu po celou dobu! Pro Tebe Láska máš obrovskou zásluhu na tom, že tyto příběhy můžou pokračovat Láska bez toho bych to určitě nezvládla. Ještě jednou ti moc a moc děkuju! A samozřejmě tímto moc děkuju taky všem ostatním, kdo čtou a takto hezky mě podporují Úsměv

Jinak chci ještě říct, že je mi líto, že nestíhám dělat delší kapitoly a je to škoda, protože by tomu určitě svědčilo rychlejší tempo, ne takto útržkovité. V některých těchto počátečních dílech se toho moc neděje, rozjezd příběhu je takový pomalejší kvůli tomu, že jsem to takhle rozsekala do více částí, aby se mi to lépe tvořilo. Rozhodně ale není záhadám konec. Mrkající ještě toho bude dost a snad to bude i pro vás zajímavé, jen nevím, jestli touto formou je to to pravé, protože při normálním čtení se to líp „hltá" (aspoň mně teda) Vysmátý Pokusím se přidat další díl zítra nebo v úterý, podle toho, jak to půjde. Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty23/04/23, 07:53 pm

Obvykle mi to vyjde tak, ze přečtu nový díl cestou do práce nebo v rychlosti ráno v práci na mobilu. pak se dívám zpětně na počítači, abych viděla ty záběry, které prostě na mobilu nevyniknou. je to opravdu skvělá práce a vše vypadá tak nádherně.. příběh je velmi poutavý a kdybych ho četla jako knihu, nejspíš bych několik dní nespala a chtěla bych číst stále dál a dál. tak budu zase netrpělivě vyhlížet další díl 😊
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty23/04/23, 08:23 pm

Vždyť se nám za tempo příběhu nemusíš vůbec omlouvat, drahá Hellohello, já osobně si to takto rozhodně více užívám, než kdybych takovýto příběh zhltla třeba na jeden zátah cestou ve vlaku Mrkající *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 9   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty24/04/23, 01:08 pm

Jé, mockrát děkuju za další milé komentáře! Pro Tebe Láska ještěže vás a toto fórum mám ve svém životě.  Mrkající

@Havranice - moc mě těší, že si příběhy čteš takto cestou do práce a že se na ně i díváš později na větším monitoru  Mrkající  Moc a moc děkuju za tak krásnou pochvalu! Úplně mě zahřála u srdce.  Pro Tebe

@Ludmila - děkuju moc za další moc milý komentář, Ludmi  Pro Tebe  Láska  mám z něj velkou radost a jsem ráda, že tě to baví touto simíkovskou formou  Mrkající  Pro Tebe

Jak bylo slíbeno, můžeme na další pokračování Úsměv
 



Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA III.  Srovnáváme si dojmy

Část 2/4


„Jak se vám líbí náš host?" zeptala jsem se, jakmile madame vstoupila dovnitř. „Povíte mi o ní všechno?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-547

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-555

„Nesmírně se mi zamlouvá," odpověděla madame...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-550

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-552

„téměř si myslím, že je to to nejkrásnější stvoření, jaké jsem kdy spatřila; asi ve vašem věku, a tak jemná a milá."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-549

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-548

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-558

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-559

„Je naprosto nádherná," prohodila mademoiselle, která předtím na chvíli nahlédla do cizinčina pokoje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-562

„A tak sladký hlásek!" dodala madame Perrodonová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-557

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-561

„Všimly jste si té ženy v kočáru, když byl znovu napřímen, která nevystoupila ven," ptala se mademoiselle, „jen se dívala z okna?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-563

„Ne, neviděly jsme ji."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-565

Potom popsala ohavnou temnou ženu s jakýmsi barevným turbanem na hlavě, která celou dobu zírala z okénka kočáru...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-567

... posměšně přikyvovala a šklebila se směrem k dámám, s lesklýma očima, velkými bílými očními bulvami a zaťatými zuby, jako by byla plná vzteku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-568

„Všimly jste si, jací byli ti sluhové ošklivá smečka mužů?" zeptala se madame.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-582

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-523

„Ano," řekl můj otec, který právě vešel dovnitř...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-571

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-570

...„oškliví, skleslí chlapi, jaké jsem v životě neviděl. Doufám, že tu ubohou paní v lese neokradou."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-572

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-573

„Jsou to však bystří mizerové; všechno dali do pořádku během minuty.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-581

„Troufám si říct, že jsou příliš dlouhým cestováním vyčerpaní," prohlásila madame.
„Kromě toho, že vypadali zle, jejich tváře byly tak podivně pohublé, tmavé a zasmušilé...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-524

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-525

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-526

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-527

... Jsem velmi zvědavá, přiznávám; ale troufám si tvrdit, že slečna vám o tom všem bude vyprávět zítra, pokud se dostatečně zotaví.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-564

„Nemyslím si, že bude," řekl můj otec s tajemným úsměvem a nepatrným pokývnutím hlavy, jako by o tom věděl víc, než nám chtěl říct.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-583

To způsobilo, že jsme všechny byly o to zvědavější ohledně toho, co se událo mezi ním a tou dámou v černém sametu během krátkého, ale seriózního rozhovoru, který bezprostředně předcházel jejímu odjezdu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-579

* * *

Sotva jsme zůstali sami, už jsem ho prosila, aby mi to řekl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-584

Ani nepotřeboval příliš velký nátlak.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-597

„Není žádný konkrétní důvod, proč bych ti to neměl povědět. Vyjádřila neochotu obtěžovat nás péčí o její dceru...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-585

...řekla, že má křehké zdraví a je nervózní, ale nepodléhá žádným záchvatům – to dobrovolně přiznala – ani žádné iluzi; je ve skutečnosti naprosto zdravá, při smyslech."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-586

„Jak velmi zvláštní je, že to všechno říkala!" vložila jsem se do toho. „Bylo to tak zbytečné."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-587

„V každém případě to bylo řečeno,“ zasmál se, „a protože si přeješ vědět, co všechno se událo – bylo toho opravdu velmi málo – povím ti to. Potom řekla: ‚Vydávám se na dlouhou cestu, která je životně důležitá – zdůraznila to slovo – rychlá a tajná; za tři měsíce se vrátím pro své dítě; mezitím bude mlčet o tom, kdo jsme, odkud přicházíme a kam cestujeme.‘

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-589

„To je vše, co řekla. Mluvila velmi čistě francouzsky. Když vyslovila slovo ‚tajná‘, na pár vteřin se odmlčela, podívala se přísně a upřeně do očí. Myslím, že na to klade velký důraz. Viděla jsi, jak rychle byla pryč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-591

„Doufám, že jsem neudělal velice hloupou věc, když jsem se ujal té mladé dámy."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-593

Co se týká mě, byla jsem nadšená.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-594

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-599

Toužila jsem po tom ji vidět a mluvit s ní; a jen jsem čekala, až mi dá doktor svolení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-603

Vy, kteří bydlíte ve městech, ani netušíte, jak velkou událostí je představení nového přítele v takové samotě, jaká nás obklopuje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-600

* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-606

Doktor nedorazil dříve než skoro až v jednu hodinu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-605

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-604

... ale nemohla jsem jít do své postele a usnout o nic víc, než bych mohla pěšky předběhnout kočár, v němž ujela pryč ta princezna v černém sametu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-608

Když lékař sešel do salonu, podal o své pacientce velmi příznivou zprávu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-609

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-610

Nyní už seděla, její puls byl docela pravidelný, očividně byla úplně v pořádku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-611

Neutrpěla žádné zranění a ten malý šok pro její nervy zcela neškodně pominul.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-612

Určitě by nebylo na škodu, kdybych ji navštívila, pokud bychom si to obě přály; a s tímto svolením jsem k ní okamžitě poslala, abych zjistila, zda mi dovolí ji na pár minut navštívit v jejím pokoji.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-613

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-616

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-618

Sluha se okamžitě vrátil a řekl, že si nepřeje nic více než toto.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-617

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-619

Můžete si být jisti, že mi dlouho netrvalo využít tohoto svolení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-621

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Carmilla-620
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty24/04/23, 08:34 pm

To je dobře, že to ta mladá dívka přežila bez nějaké úhony a že touží po společnosti. Jenže opět je tu spousta otázek - proč o sobě nemůže mluvit ? Proč všechny ty tajnosti ? Co ta další žena v kočáře ? A ti muži kolem kočáru - ano, nevypadali příliš sympaticky, ale čertví, co všechno měli za sebou, jak dlouho už ta cesta trvala ... Aha
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty25/04/23, 04:59 pm

No páni! Šokovaný Konečně jsem dočetla zameškané a musím se přiznat, že mi došla slova. Tolik udalostí, co se za takovou dobu semlely.. Šokovaný

Nejdřív ten tajemný dopis Šokovaný , který ve mě zanechal plno otazníků. No, ale to, co se událo potom mi vyrazilo dech. Už na prvních obrázcích mě trochu vyděsili ty koně, říkala jsem si, že v té tmě působí tak démonicky a troufám si říct, že jsem možná nebyla tak daleko od pravdy? Červenám se

Celá ta posádka byla dost podezřelá...nejdřív jsem si toho nevšimla, ale v dalším díle, kdy na ně byl podrobný záběr se mi více utvrdila moje úvaha. ( Snad se nejedná o nějaké nadpřirozené bytosti? Šokovaný ) Pak mě šokovalo celé to chování dámy v černém..ta na mě taky vůbec nezanechala dobrý dojem. Co je to za matku, že nechá své dítě u nějakých cizích lidí a prostě si odjede na několii měsíců pryč?? A kdo byla ta podivná žena, co byla celou dobu schovaná v kočáře?

A jak je možné, že se podařilo těm mužů tam rychle ten kočár a koně postavit na nohy? V tom jsou nějaká čáry, máry..jinak si to nedovedu vysvětlit... SOS

Jinak mě trošku zarazil fakt, že jsme té mladé slečně neměli možnost pohlédnout do obličeje...Proč mám pocit, že to bylo záměrně? Šokovaný Je snad nějaká možnost, že už jsme měli možnost ji někdy spatřit? Nebo je to jen shoda náhod?

No..mám hodně otázek..já vím Vysmátý , ale tehle příběh je naplněný záhadami.

Jinak jsem zvědavá až se děvčata setkají. Mohly by z nich být dobré kamarádky. Úsměv

Moc se těším na další dílek! Pro Tebe Láska

Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty25/04/23, 10:28 pm

Janiko, mám podobný dojem ohledně té záhadné krásky. Stejně jako Laura se nemohu dočkat, až ji uvidím, ale ačkoli už je několik dílů středobodem dění, stále nevíme, jak vypadá. Nevíme, co její matku žene tak rychle dál, přiznala, že dcera není zcela zdráva, možná pro ni shání lék? Snad nehrozí nic zlého Lauře, ale pořád se mi to nějak propojuje s Bertou, záhadná (možná nakažlivá) nemoc, milý společník (sladká krásná neznámá). Jsem z toho jelen, ale nic dobrého z toho nekouká. Hezký nás napínáš, Hello 😁
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 32 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 32 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: