Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty12/12/21, 01:11 pm

Krásný díl, Hellohello ! Pro Tebe Že nemáš podobného anděla, jako je v příběhu, to přece nevadí, tento postačí, každý čtenář snad má dost představivosti Úsměv A ještě jsem opomenula pochválit vybranou hudbu - tak dobře se hodí nejen k příběhu, ale i k adventnímu času, který právě prožíváme *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty12/12/21, 07:06 pm

Mockrát děkuju za rychlou reakci, Ludmi! Úsměv Pro Tebe Láska
Texty těch koled byly přímo v textu knihy, tak je to zásluha autorky Úsměv Moc se mi tento její nápad líbil, už když jsem to asi před rokem četla, hned se mi začaly ty koledy v hlavě přehrávat a bylo to takové autentičtější při čtení. Na mně bylo teď už jen dohledat verze s chórem na Youtube a dát sem linky do příslušných kapitol Mrkající
Btw. další tradiční anglické koledy jsou například tady, kdyby si někdo chtěl poslechnout ještě něco dalšího: https://www.youtube.com/watch?v=sl2j4POD5cE
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty13/12/21, 08:22 pm

Tak jsem si našla konečně chvilku na dočtení restů a nestačím žáasnout Šokovaný Takových zvratů!

Tolik se mi zprotivila slečna Terryová, když jsem viděla nad tím ohněm pálit všechny ty hračky a s nimi i vzpomínky, které na ně měla. Byla to ohavnost Ďáblík , to já bych nikdy nedokázala.

A co teprve pokračování s Vánočním andělem Šokovaný . Ochutnávka z minulosti se mi moc líbila ( jejich maminka vypadala, jako Lois Červenám se a i tak stejně moudrá a milá ). Tom se mi nezdál až tak hrozný, ale viděli jsme jen malý záblesk z minulosti, podle toho se těžko soudí Andílek

A sama jsem překvapená, že jsem se takhle trefila Šokovaný , ale musím říct, že to teď začíná být velmi zajímavé Láska Že bychom se dozvěděli, jaký osud čekal naše hračky? Andílek Jsem neskutečně zvědavá! Láska Pro Tebe

Těším se i, že slečna Terryová dostane jinou lekci, kterou jen tak v knihách nenajde. Úsměv

Už aby byl zítřek Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Vánoční anděl - Kapitola 9   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty14/12/21, 06:31 am

@Janika31 - nevím, jak ti jen můžu poděkovat za tak nádherný komentář! Láska Pro Tebe Úsměv moc a moc děkuju, že sis našla čas na dočtení Úsměv a za tak krásnou pochvalu a slova. Doteď jsem si vůbec nevšimla té podobnosti maminky s Lois, ale asi na tom něco bude, už tam vidím nějaké společné rysy Úsměv  
Mně se teda taky nezdál Tom až tak hrozný. Však Angelina si taky myslela o něm svoje, když lezl na ten žebřík  Chichichi a taky by ji šlo za to odsoudit, ale proč, však jsou to děti. Spíš mi připadali jako normální sourozenci, co se občas hádají. Aha  Nevím, jaký měli vztah v jiné dny v roce nebo později v životě, ale Angelina je na něho dost naštvaná a cítí se ukřivděně... připadá mi, že je na něho naštvaná hlavně i proto, že odešel a že zůstala sama.
Opravdu dobrá trefa s tím andělem! *THUMBS UP*  a další trefa ohledně toho, že se podíváme na osud hraček a začínáme už toutou kapitolou!  Mrkající  

Tímto dílem se dostáváme do poloviny příběhu Úsměv nemůžu tomu ani uvěřit, jak to jde rychle a příští týden to teprv pojede ve velkém tempu, ještě musím dát dohromady fotky. Tenhle díl je asi 2x tak dlouhý, možná jsem ho měla ještě rozdělit napůl, ale zase aspoň ten děj bude pohromadě... snad se vám bude líbit, přeju vám pěkné čtení Úsměv



Stromeček

Vánoční anděl

(A. F. Brown)



KAPITOLA 9: Znovu kašpárek

Vánoční anděl jemně zamával rukou sem a tam.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-617

Jak se slečna Terryová usadila zpět na židli, knihovna postupně ztmavla; nebo spíše věci vybledly až do nerozeznatelné rozmazanosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-616-blurry

Pak to vypadalo, jako by seděla v divadle a dívala se na velké jeviště.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-618

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-620

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-621

Ale v tomto divadle kolem ní nebylo nic, nic mezi ní a místem, kde se věci děly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-622-theatre

Nejprve uviděla dva malé otrhané chlapce, hádající se o něco ve sněhu.

Poznala je. Byli to ti dva židovští chlapci, kteří sebrali kašpárka v krabičce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-194

Objevil se policista a oni utekli, větší chlapec držel hračku; menší řval zklamaním a třel si oči pěstmi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-207

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-208

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-209

Rty slečny Terryové se zkroutily cynickým znechucením, které cítila, když byla poprvé svědkem této scény.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-623

Ale sladký hlas – a věděla, že je to Andělův – jí zašeptal do ucha: „Počkej a uvidíš!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-624

Sledovala, jak oba chlapci utíkají ulicemi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-628

...dokud nepřišli do nějakého temného kouta.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-629

Tam ten malý dohnal toho druhého a znovu začala rvačka. Byl to tvrdý a krvavý boj.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-630

Ale tentokrát zvítězil menší chlapec, který používal pěsti a nohy jako rozzuřené zvíře, až ten druhý zavyl o milost a vydal hračku, o kterou vedli spor.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-631

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-641

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-642

„Na co to vůbec chceš, Same?“ ušklíbl se, když viděl, jak to přišlo do kapsy malého chlapce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-646

„Starej se o sebe! Prostě to chci,“ odpověděl Sam nevrle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-644

„Vsadím se, že to vím,“ posmíval se větší chlapec.
„Vsadím se, že nevíš.“
„Ale jo!"
„Ne!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-635

Zdálo se, že hrozí další boj. Ale u Sammyho převládla moudrost. Nechtěl pokoušet osud potřetí. „Tak pojď a podívej se,“ zabručel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-638

A Ike ho následoval. Ti dva se plahočili pryč, přes zářivě osvětlené ulice, až dorazili do části města, kde byly cesty užší a temnější.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-648

„Ha! Věděl jsem, že půjdeš sem,“ okomentoval to Ike, když zabočili do ponuré špinavé uličky.
Malý Sam zavrčel: „Nevěděl!“  – zjevně to u něj bylo zvykem.
„Věděl!" trval na svém Ike. „Přesně tam, kam jsem sám šel.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-649

Sam se k němu s úsměvem otočil.
„Opravdu? No tohle...! Není to srandovní? Mě to napadlo hned tam.“
„Jasně. Mě taky!“
Oba propukli v řehot a provedli improvizovaný taneček potěšení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-650

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-651

Stáli u dveří činžovního domu se strmými schody vedoucími do tmy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-652

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-653

Dva páry těžkých bot dupaly přes tři patra schodů...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-655

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-656

...dokud nedorazily k pootevřeným dveřím, odkud se ozývalo rachocení šicího stroje a hlasy dětí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-657

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-662

Sam stál na prahu a uhlazeně se usmíval, s rukama zastrčenýma v kapsách. Ike mu nahlédl přes rameno a taky se usmál.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-658

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-659

Byla to skromná místnost, do které hleděli; místnost, která vypadala, že její hlavním nábytkem jsou mimina. Na podlaze ležely dvě malé děti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-663

V rozbitém kočárku vedle dveří leželo třetí maličké.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-666

U šicího stroje pracovala bledá, nemocně vypadající žena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-665

Na postýlce pomačkaně ležel křehký, malý, asi pětiletý chlapeček a u nohou postele ležel malý pár berlí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-667

Když se ve dveřích objevili dva chlapci, žena zastavila svůj šicí stroj a děti vykřikly radostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-669

„Sammy! Ikey!“ vykřikla žena a usmála se unaveně na uvítanou, zatímco se děti plazily a batolily k nově příchozím. „Odkud jste přišli?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-668

„Byli jsme se podívat na obchody a světla v těch bezva barákách,“ odpověděl Sammy s úšklebkem. „Páni! No neplýtvají svíčkama?“
„Dost na to, co by vydrželo jedné rodině celý rok,“ zamumlal Ike znechuceně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-670

Žena si povzdechla. „Možná to není tak úplně plýtvání,“ řekla. „Jak ráda bych je viděla! Ale musím tu práci dokončit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-673

„Řekla jsem dětem, že na Vánoce nesmí nic očekávat. Ale stejně jsou příliš malé na to, aby poznaly rozdíl; všechny kromě Joea. Kéž bych měla něco pro Joea.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-679

„Já mám něco pro Joea,“ řekl nečekaně Sammy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-681

Tvář bledého malého invalidy se rozzářila.
„Co je to?" zeptal se dychtivě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-682

„Ach, co je to? Opravdový vánoční dárek pro mě?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-683

„Ne! Není to vánoční dárek,“ řekl Sam.
„Vánoce jsou nám fuk,“ řekl sám od sebe Ikey a široce se usmál.
Sam se na něj káravě podíval a zamračil se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-687

„Je to jen dárek,“ řekl. „A nestálo to ani cent. Nekoupil jsem to. Já – my jsme to našli!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-685

„Našli jste to na ulici?“ Joeovi zářily oči.
„Jo!" přikývli chlapci.
„Ó, tak to je vánoční dárek!“ vykřikl Joe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-686

„Santa Claus to tam pro mě musel upustit, protože věděl, že v tomhle domě nemáme žádný komín a poslal vás, hodné, milé kluky, aby mi ho přinesli.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-691

Oba rošťáci se stranou podívali na sebe, ale nic neřekli. Sam vytáhl krabici z kapsy a pokusil se ji vrazit Ikeovi do ruky. „Dáš mu to ty,“ řekl. „Jsi největší.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-688

„Né! Ty mu to dej. Tys to našel," protestoval Ike.
„No ták, dělej!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-689

„Pitomče!"
Nastal souboj a téměř se zdálo, jako by se měla opakovat ta uplynulá nepříjemnost, tentokrát však z opačného důvodu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-690

Ale Joeův hlas spor urovnal.
„Ach, Sammy, prosím!“ zvolal. „Už nemůžu čekat ani o minutu dýl. Prosím, dej mi to hned!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-692

Při těchto slovech Sam bez dalších hádek vykročil vpřed a položil krabičku na postel před malého invalidu. Děti se shromáždily okolo. Matka opustila svůj šicí stroj, stoupla si k patě postele a slabě se usmívala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-693

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-694

Joe stiskl pružinu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-702

Ping!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-696

Ven vyskočil kašpárek se stejně červeným nosem, stejným úsměvem, stejnýma šibalskýma očima, které udivovaly děti padesát let nazpět. Kašpárek si byl svým publikem vždy jistý.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-695

No tedy! Jak vypískli a prosili Joea, aby „to udělal znovu“. A pokud jde o Joea, lehl si zpátky na polštář a smál se a smál, jako by nikdy neměl ani přestat. Byl to první kašpárek v krabičce, jakého kdokoli z nich kdy viděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-697

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-704

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-706

V matčiných očích se leskly slzy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-708

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-709

„No,“ řekla, „je stejně tak dobré se na něho dívat, jako na nějakou divadelní hru. Joe se takhle nesmál už celé měsíce. Vy, kluci, jste mu prokázali velké dobro. Nedivila bych se, kdyby mu to pomohlo se uzdravit! Kdybyste byli křesťané, řekla bych, že jste ukázali skutečného vánočního ducha. Ale bože – možná ano, stejně tak! Nevím!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-711

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-710

Sam a Ike byli tak zaneprázdněni hraním si s dětmi, že to neslyšeli.

Nájemní dům postupně vybledl do ztracena a před očima slečny Terryové byl úplně rozmazaný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-713-blurry

Znovu spatřila krbovou římsu před sebou a vánočního anděla s nataženými pažemi mávajícími sem a tam. „Vidíš!" řekl. „Neuhádla jsi všechno to potěšení, které bylo zavřeno v té krabičce se starým kašpárkem, že ne?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-715

Slečna Terryová zavrtěla hlavou.
„A vidíš, jak to všechno bylo odlišné od toho, co sis myslela. Teď se pojďme podívat, co se stalo s kantonsko-flanelovým psem.“
„Flantonským psem,“  slečna Terryová tu frázi pod dechem pozměnila. Použít Tomův výraz se zdálo tak přirozené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-719

„Ano, Flantonským psem,“ usmál se anděl. „Co si myslíš, že se s ním stalo?“
„Viděla jsem, co se s ním stalo,“ řekla slečna Terryová. „Bob Cooper ho hodil pod automobil a byl přejet...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-721

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-723

... byl ještě plošší než palačinka.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-726

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-725

„Pak jsi odešla od okna,“ řekl anděl. „Svým člověčím způsobem jsi předpokládala, že toto byl konec. Ale počkej a uvidíš.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-728

Místnost znovu potemněla a rozostřila se...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-729-blurry

...a slečna Terryová se dívala na minulé události jako na rušnou, neustále se měnící scénu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-714



A Flantonský pes bude zase v další kapitole  Mrkající opět za 2 dny ve čtvrtek.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty14/12/21, 07:07 pm

Tak to byl úžasný dílek Šokovaný Láska . Opravdu mě těší, vidět pokračování osudů vyhozených hraček. Jak se ukázalo oba chlapci mají srdce na správném místě a věnovali dárek někomu, kdo si ho opravdu zaslouží a ocení. Muselo to být krásně pro jeho maminku, vidět ho takto opět šťastného Plačící Láska Vehnalo mi to slzy do očí.

Krásný příběh kašpárka. Láska Doufám, že si z toho Angelina něco odnese a uvidí svět taky jiným pohledem než tím černým a hlavně Vánoce Láska

btw.: podobně, jako ty Vánoce miluju... Láska Červenám se Nemůžu se nabažit té krásy okolo, vyzdobené domky, zasněžená krajina, přináší mi to příjemný pocit klidu a útulnosti. Červenám se

Opět musí pochválit krásné zpracování, nestačím zírat. Hrozně se mi líbí to, jak si vytvořila celé to město a domky, působí to neskutečně útulně Šokovaný Láska Pro Tebe

Hrozně se těším na další dílek! Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty14/12/21, 07:49 pm

Ano, moc krásný a dojemný dílek Láska Zase jsem ho četla tajně v práci a byla jsem taky naměkko, ještě že si toho nikdo nevšiml ... Perfektně se Ti podařilo vystihnout atmosféru jak u paní Terryové, tak i u chudé rodiny malého Joea. *BRAVO* *BRAVO* Jak vidno, děti náboženství vůbec neřeší, křesťan nebo žid, kamarád může být každý, což je jedině dobře. Jestlipak se těmito příběhy madam Terryová poučí ? A jak to asi bude dál s tím psíkem ? Už se nemůžu dočkat dalšího dílu ! *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty14/12/21, 09:56 pm

jejda, to jsem neměla dělat, neměla jsem to číst, dokud není pokračování, protože teď umřu zvědavostí (tuto vlastnost mám po tetě a naštěstí obě žijeme, ale jsou to muka..)

četla jsem až dnes příběh od začátku a moc se mi líbí. pravda, není veselý, ale je v něm patrná stopa naděje, že slečna Terry nebude úplně marná. také je mi líto hraček (toho pejska jsem teda skoro obrečela, ale dalo mi dost práce, aby to bylo jen skoro..), ale zároveň je mi líto i Angeliny, nejspíš prožila velké zklamání a má se s čím vyrovnávat. i když se mi její jednání nelíbí, nejde mi ji odsoudit. vybrala jsi, Hello, její představitelku naprosto trefně, simík sedí na tu postavu jak ulitý. snad se jí podaří díky Andělovi najít novou cestu k lidem..

zpracování příběhu je kouzelné.. od zasněženého vánočního městečka přes kostýmy simíků po jejich mimiku. stále žasnu, jak se dovedou tvářit. pózy u štaflí nebo záběr na Angelinu zevnitř krbu, všechno je to tak propracované, že nevím, jestli dříve hltat děj nebo se kochat obrázky Láska

teď už jen doufám, že s pejskem to dopadne, jak předpokládám, ale nebudu 'spoilerovat' Chichichi osud archy nedovedu odhadnout vůbec Aha a Mirandě držím pěsti Andílek
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1616
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty15/12/21, 10:07 am

Aaaaa, to byl tak krásný díl Andílek Láska Láska  A úplný doják Plačící  
Omlouvám se, že nestíhám reagovat průběžně, ale přísahám, že poctivě čtu. Jen v krátkých chvilkách, co si tu ukradnu. Večer manžel honí práci, takže počítač je obsazený, a já se nestíhám věnovat ani fóru, natož svým simíkům Smutný Ale příběh čtu průběžně, a dnes konečně jsou obě holčičky ve školkách, tak jsem šla dohnat resty. A jaké příjemné překvapení, už tu byl nový dílek.

Je to naprosto skvělý příběh *THUMBS UP*  A já jsem moc ráda, že se nakonec ukazuje, že to kouzlo Vánoc v lidech je Úsměv  Že je v nich i to dobré, a nejen to, co viděla slečna Terryová. Doufám, že to, co uvidí díky andělovi, její srdce trochu rozehřeje a obměkčí. Jsem moc zvědavá, jak dopadly i další hračky a moc se těším na pokračování. A Hellohello, moc děkuji za zprostředkování tak krásného vánočního příběhu, touto pro někoho netradiční, ale pro nás stejně praštěné, naprosto dokonalou formou *BRAVO* Pro Tebe

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Vánoční anděl - Kapitola 10   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty16/12/21, 01:09 pm

Proboha, sešlo se tu tolik komentářů, o tom se mi ani nesnilo! Moc moc moc děkuju!  Láska  Pro Tebe

@Janika31 -  Mám taky radost, že se nestalo to, co Angelina předpokládala, už tak mi bylo těch hraček hrozně líto. Naštěstí se ten kašpárek do domu, kde udělal velkou radost přesně tomu, kdo to potřeboval Úsměv Taky miluju tu vánoční atmosféru, hlavně když je nasněženo, pohodu s rodinou a pohádky v TV a cukroví a dobrou večeři...  je to tak útulné a příjemné. Děkuju moc za pochvalu těch domků a ulic Úsměv jsem hrozně ráda, že se ti to líbí! Hodně taky dělá ten sníh všude, moc se mi líbí, jak v sims zpracovali zimní období Úsměv Díky moc za tak překrásný komentář!  Láska vždycky mi uděláš hroznou radost  Pro Tebe

@Ludmila - mockrát děkuju za pěkný komentář  Pro Tebe  Láska  mám velkou radost, že se ti to líbilo. Tenhle příběh na mě taky tak působí, kolikrát jsem z něho taky naměkko Úsměv  Dobrá poznámka ohledně těch náboženství - tak by to správně mělo na světě být, byla bych ráda, kdyby spolu všichni pěkně vycházeli - a ono by to šlo úplně v pohodě, stačí jen chtít. A neprosazovat jen to své Úsměv

@Havranice - užasla jsem, když jsem tu viděla nové jméno, opravdu jsem nečekala, že se ještě někdo další objeví! Moc tě v tomto tématu vítám! Úsměv Snad se ti bude líbit i další vývoj příběhu. Děkuju moc, že sis udělala čas (a díky i všem ostatním), protože vím, že jsi psala, jak je pořád na všechno málo času. A je to tak. Nezbývá, než doufat, že se ta situace zlepší a budeme mít dost času na to, co nás baví Úsměv  Moc si vážím toho, že se ti ten příběh líbí, udělalo mi to velikánskou radost  Láska   Fakt, pokaždé mě to hrozně motivuje k dalšímu hraní příběhů se simíky! Díky za pochvalu Angeliny i oblečení a prostředí Úsměv  Na ty pózy naštěstí existuje hromada poseboxů, spíš je pro mě těžké se orientovat v tom, kde co najít pro každou situaci, ale už samotná hra má v sobě tolik animací, že mě to až udivuje, kolik se toho dá použít. Někdy je vtipné, jak musím použít animaci určenou pro něco úplně jiného, abych z toho dostala ten správný výraz nebo postoj. A další díl je konečně tady Úsměv jestlipak se ti podařilo uhádnout, co se stane v této kapitole?  Mrkající

@Fidgety - děkuju moc a moc  Pro Tebe  Láska   díky, že sis udělala čas, neumím si ani představit, jak náročné musí být se starat o rodinu a ještě si najít čas i na něco jiného, natož na tenhle příběh. Mě taky strašně dojímá (u jedné z příštích kapitol jsem se u toho dávání fotek dohromady normálně rozbrečela Vysmátý a není to u mě moc časté, že by mě nějaký příběh rozesmál nebo rozbrečel, ale u tohohle mi tekly slzy jak hrachy). Není divu, jsou to tak smutné příběhy, že se to někdy nedá Úsměv  Mám velkou radost, že se ti tento příběh líbí! Úsměv  Je pěkné vidět, že to není až tak špatné s lidma, i když bych si u těch prvních kapitol asi myslela to samé, co Angelina, kdybych viděla lidi krást a být nepřijemné na sebe navzájem  Nevím  A není vůbec zač  Mrkající  pro mě je taky radost a potěšení vám tento příběh přinést takto v simíkovské podobě  Pro Tebe

Hrozně moc si vážím všech vašich komentářů, každého slova Úsměv  a teď už konečně na další pokračování, bude to dost napínavé:



Stromeček

Vánoční anděl

(A. F. Brown)



KAPITOLA 10: Znovu pejsek

Viděla zasněženou cestu, na kterou Bob Cooper hrotem své hole právě odhodil Flantonského psa. Teď spatřila, co předtím neviděla, ženu a dítě na opačné straně ulice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-740

Viděla, jak to dítě natáhlo toužebně ruce po pejskovi ležícím ve sněhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-739

Potom s troubením projel kolem automobil a ona znovu pocítila rozrušení z hrůzy, když přejel tu  starou ubohou hračku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-730

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-736

Ve stejné chvíli dítě zakřičelo a ona viděla, jak s pláčem ukazuje na Flantonovu tragédii.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-743

Matka, která z toho všeho nic neviděla, se sklonila a kárala ho.
„Co se děje, Johnnie?“ řekla. „Ššš! Nedělej takový rámus. Tady jsme u brány paní Walesové a nesmíš dělat rozruch. Teď buď hodný kluk a počkej tady, než maminka přijde."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-741

Zazvonila na zvonek a stála s košíkem v ruce a čekala na přijetí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-742

Ale Johnnie hleděl na jedno místo na ulici s očima plným slz a chvílemi se mu z hrdla vydral vzlyk. Nemohl zapomenout na to, co viděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-247

Dveře se otevřely pro matku, která zmizela uvnitř domu s posledním povelem pro dítě: „Teď buď hodný chlapec, Johnnie. Za půl minuty jsem zpátky.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-744

Sotva byla z dohledu, Johnnie se vydal přes závěj sněhu směrem ke středu ulice. S obtížemi zvedal svoje malé nožičky z hlubokého sněhu; tu a tam zakopl a spadl do měkké hmoty. Ale vstal o to odhodlanější jít ke svému cíli a stále upíral oči na trosky Flantonského psa.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-745

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-746

Bob Cooper, který se zahálčivě procházel blokem domů tam a zpět a kouřil cigaretu, zatímco sledoval míhající se dívčí stíny v určitém okně naproti, spatřil zběsilé úsilí dítěte ve sněhu a cítil se silně pobaven.

„Pane bože!“ zachechtal se. „Věřím, že jde po tom mizerném čoklovi, kterého jsem tam odhodil svojí holí. No tohle!“
A nedbale vyfoukl oblak kouře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-747

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-749

Nakonec se dítě dostalo do středu cesty a sklonilo se, aby zvedlo otlučenou hračku.

Byla zploštělá a beztvará, ale dítě ji jemně sevřelo v ručkách a začalo k ní něžně vrkat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-752

„Pane bože!“ zopakoval Cooper. „No tohle, představ si, že mu na něčem až tak záleží!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-748

„Chudák děcko! Možná jsou tohle jediné Vánoce, co bude mít.“ Zamyšleně vyfoukl obláček kouře nosem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-753

„Štědrý večer!" Myslí mu probleskla myšlenka s novou výzvou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-757

Právě v té chvíli bylo náhle slyšet „Túúú, túúú!“ Automobil zabočil za roh a přijížděl plnou rychlostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-758

Byl to ten stejný vůz, který projížděl před několika minutami opačným směrem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-759

„Hej, ty tam!" zakřičel Cooper na dítě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-761

Ale to sedělo ve sněhu uprostřed ulice a kolébalo se sem a tam s Flantonským psem v náručí.

Byl jen sotva čas na nějakou akci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-760

Bob zahodil cigaretu a hůl, udělal jeden skok na cestu a druhý k dítěti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-762

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-763

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-764

... a nárazem svého těla odhodil dítě do závěje u chodníku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-765

Automobil se zděšeným „túúúú" přejel přes mladého muže, který zůstal v bezvědomí ležet ve sněhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-767

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-769

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-771

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-772

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-773

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-774

Nebyl zabit. Slečna Terryová viděla, jak ho vzali do jeho domu nedaleko, kde mu napravili zlomenou nohu a jeho modřiny byly ošetřeny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-775

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-776

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-780

Viděla ho vidět ovázaného a bílého na posteli, když byla žena a její dítě přivedeny za ním. Johnnie stále pevně svíral nešťastného psa Flantona.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-781

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-782

„No, dítě," řekl slabě mladý muž, „tak jsi nakonec toho psa zachránil."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-783

„Och, pane!“ vykřikla s pláčem ubohá žena. „Když jen pomyslím, že by tu teď nebyl, nebýt Vás. Jaké Vánoce by to pro mě byly! Byl jste tak dobrý, tak odvážný!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-785

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-786

„Och, nesmysl!“ protestoval Bob slabě. „Musel jsem to udělat; stejně to byla moje chyba; navíc –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-787

– Štědrý večer – nemohl jsem se dívat na to, jak se na Štědrý den zraní dítě.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-790

Zavolal obsluhu a požádal o peněženku, kterou měl v době nehody v kabátu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-791

Vložil ji ženě do ruky a řekl: „Na shledanou. Kupte Johnniemu na Vánoce něco opravdu pěkného. Obávám se, že už je po tom psovi. Kupte mu nového.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-792

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-796

Johnnie ale odmítl nového psa.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-795

Bylo to to ubohé, neforemné flantonské zvíře, které po mnoho měsíců zůstalo miláčkem jeho srdce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-800

To vše minulé i budoucí se slečna Terryová dozvěděla prostřednictvím Andělovy moci. Když se knihovna znovu rozjasnila a ona uviděla, jak se na ni z krbové římsy usmívá růžová postava, promluvila sama od sebe.
„Byla to moje chyba, protože jsem postavila toho psa do cesty. To já jsem způsobila všechny ty trable.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-803

„Trable?" řekl Anděl zmateně. „Říkáš tomu trable? Nevidíš, co to udělalo pro toho bezcitného mladíka? Přineslo to jeho dobrou stránku. Možná se po tomto stane jiným člověkem. A co se týká toho dítěte; bylo šťastné díky něčemu, co by jinak bylo promarněno, a získalo si tak přítele, který na něj nezapomene. Trable! A myslíš si, že jsi to způsobila ty?"
Vědomě se zasmál.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-804

„Jistěže ano,“ prohlásila pevně slečna Terryová.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-806

„Ale byl jsem to já, ano, , Duch Vánoc, kdo ti vložil do hlavy, abys udělala to, co jsi udělala. Možná tomu nevěříš, ale bylo tomu tak. Ani ty, ani ty, Angelino, jsi nemohla zcela uniknout vlivu Ducha Vánoc, a tak se tyto věci staly. Nyní se ale podívejme, co se stalo s třetím experimentem.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-805



Další díl bude v sobotu. A od pondělí sem budu dávat díl každý den.  Mrkající Kdyby se stalo, že bych to náhodou nestihla, tak se pokusím dodat díl hned další den, nebo co nejrychleji, jak to půjde.


Naposledy upravil Hellohello dne 17/12/21, 08:15 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty16/12/21, 09:36 pm

Jejda, tak takové pokračování o pejskovi jsem tedy rozhodně nečekala Šokovaný Od matky malého Johnieho to sice nebylo příliš rozumné, nechávat malé dítě venku na ulici, ale to by zase nedošlo k jisté nápravě mladého Boba Coopera. Duch Vánoc zjevně dokáže probudit v lidech to dobré, které běžně zůstává ukryto, kéž by to bylo i v reálu .... *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 290
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty16/12/21, 10:11 pm

uff, tak jsem se nespletla, doufala jsem, že pejska si odnese ten chlapec. jen jsem nečekala, že to bude za tak dramatických okolností, úplně mi tuhla krev v žilách, když šel pro něj na silnici. jsem zvědavá na osud dalších hraček. pořád ale přemýšlím hlavně nad Angelinou, nepřipadá mi zlá ani bezcitná. co se stalo, že se tak navenek chová? snad se dozvíme.. anděl je krásný, vůbec nevím, jak byl popisován v knize, ale já bych si ho představila přesně takto Andílek
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty17/12/21, 08:23 am

Moc a moc děkuju vám oběma za krásné komentáře Mrkající Láska Pro Tebe

@Ludmila - přesně, nechápu, jak ho tam mohla jen tak nechat, je na to ještě moc malý... u dětí stačí moment a jsou fuč. A jako by měly talent na to, že se vždycky dostanou do nějakých problémů a nebezpečných situací. Ale jak píšeš, zase by nedošlo k té nápravě... hlavní je, že to nakonec dobře dopadlo Úsměv  i když ve mně teda pořádně zatlo, když jsem to četla. Naštěstí to anděl zařídil přesně takto Úsměv Ale Boba je mi líto, muselo to být strašné. Je škoda, že se někdy musí stát až tak hrozná věc a teprve potom si člověk uvědomí, jaké věci jsou v životě důležité, nebo se mu i podaří změnit k lepšímu.

@Havranice - perfektní *THUMBS UP* správně jsi to odhadla. A myslím, že takové drama by nemohl tušit snad nikdo, leda jasnovidec Úsměv sama jsem z toho byla v šoku při čtení. Co se týká Angeliny, těžko říct. Já si myslím, že ji hlavně mrzí, že od ní odešel její bratr. Asi dlouho nebyli v kontaktu, myslím, že to říkala v některém tom díle. A taky si myslím, že se na ní podepsal život o samotě, přece jenom to člověka dost ovlivní a Angelina se zřejmě hodně uzavřela do sebe...    Rozhodně se něco dalšího kolem toho dozvíme, ale až někdy ke konci. Podle knihy má být ten anděl z papírové hmoty, mají se mu třepotat křídla, má být narůžovělý a má mít namalovaný obličej...  což tenhle nesplňuje, ale jsem ráda, že jsem ho měla už v downloadech. Myslím, že jsem ho snad nikdy předtím nepoužila, tak teď aspoň přišla jeho chvíle Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1616
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty17/12/21, 09:12 am

Panejo, moc se mi líbí, jak se to krásně vyvíjí ty příběhy Láska Ale hned, jak se chlapeček pro pejska vydal, jsem se bála, aby nepřijelo další auto Plačící No, nakonec to dobře dopadlo.
Jako já trnu nechat holky dole u výtahu, nebo u schránek, a to nemáme u paneláku silnici. Jenže mladší je rapl. Ale tehdy si myslím byla jiná doba, informace nebo osvěta byly minimální, aut bylo málo, byl klidný večer, koho by to napadlo, že.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Vánoční anděl - Kapitola 11   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty18/12/21, 06:08 am

@Fidgety - moc děkuju za krásný komentář Úsměv  Láska   Taky jsem se o něho bála. Je fakt, že aut bylo tehdy hrozně málo, ale jezdily ještě i koňské kočáry nebo omnibusy, i tehdy se stávalo dost dopravních nehod, nebo by se mohlo stát cokoliv dalšího, mohl se zatoulat a ztratit nebo někde spadnout... Některé dítě zůstane tam, kde je mu to řečeno, ale hodně se jich vydá něco zkoumat, člověk nikdy neví Úsměv  Nevím  
Teď jsem se ještě jednou podívala, z kterého roku je ta knížka - 1910. Taky bych nečekala, že se v té době zrovna na Štědrý večer nějaké auto takto vyřítí. Až tak historické auto ve hře nemám, to použité je Dodge až z roku 1932.



Stromeček

Vánoční anděl

(A. F. Brown)



KAPITOLA 11: Znovu Noe

Na ulici plné svíček žena celá oblečená v černém popadla starou ubohou Noemovu archu a divoce se na ni dívala. Byla to vdova, která právě přišla o své jediné dítě, malého synka, a byla ve stavu chorobné hořkosti, která hraničila s šílenstvím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-321

Když přišla druhá žena s těmi dvěma malými a prosila o tu hračku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-305

... v srdci vdovy povstalo něco tvrdého, mrzutého a krutého, a ona se vztekle odmítala té věci vzdát.

Nenáviděla ty dva chlapce, kteří byli ušetřeni, když jí byl odňat její vlastní. Ani za nic je nechtěla učinit šťastnými.

„Ne, nedostanete to,“ zvolala a divoce svírala Noemovu archu. „Zničím to.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-302

Chudá žena a její děti ji tesklivě následovaly. Malí chlapci plakali. Bylo jim zima, měli hlad a byli zklamaní. Byli už tak blízko něčemu příjemnému. Skoro měli štěstí; ale to štěstí přes jejich hlavy přelétlo k někomu jinému.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-313

Žena ve smutečním rychle kráčela dál a myšlenky v její hlavě nebyly o nic méně černé než šaty, které měla na sobě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-807

Nenáviděla svět; nenáviděla lidi, kteří v něm žili. Nenáviděla vánoční čas, kdy všichni kromě ní vypadali veselí. A ano, ano! Nejvíc ze všeho nenáviděla děti. Zlověstně zaťala zuby; její mysl se točila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-808


Najednou někde začal sbor šťastných hlasů zpívat slova staré koledy: -


       ♪♫ "Holy night! Peaceful night!

             All is dark save the light,

             Yonder where they sweet vigil keep,

             O'er the Babe who in silent sleep,

             Rests in heavenly peace." ♪♫  



    ♪♫   https://www.youtube.com/watch?v=-pY3LlB7Pxc    ♪♫



Jemně a sladce dětské hlasy stoupaly ulicí. Žena v černém se zarazila a těžce dýchala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-812

Uviděla skupinu choralistů stojící ve skupince na chodníku a ve sněhu, s klobouky staženými přes oči, s límci ohrnutými přes uši a rukama hluboko v kapsách.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-810

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-813

Uprostřed nich se tyčil vysoký dřevěný kříž nesený malým klukem se žlutými vlasy. Zpívali stejně jednoduše a srdečně jako hejno ptáků ve sněhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-816

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-817

Žena silně zavzlykala. Její malý chlapeček byl také choralista – možná to byli jeho někdejší druhové. Druhý verš koledy zazněl sladce: -


       ♪♫ "Holy night! Peaceful night!

             Only for shepherds' sight,

             Came blest visions of angel throngs,

             With their loud Hallelujah songs,

             Saying, Jesus is come!" ♪♫  




Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-819

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-820

Rozrušené matce se najednou zdálo, že hlas jejího vlastního chlapce splývá s těmi ostatními. Také on zpíval na počest toho dítěte.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-818

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-814

Šťastné a stále mladé, usilovalo o to, aby se radovala ze dne, který učinil celé dětství posvátným. A kvůli němu nenáviděla děti!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-821

S náhlým pocitem zhnusení se otočila, aby se podívala, co se stalo s tou chudou matkou a jejími chlapci. Nebyli o moc pozadu a choulili se ve stínu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-822

Žena v černém k nim rychle vykročila. Při jejím přiblížení se žalostně odtáhli a ona cítila stud. Báli se jí!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-823

„Tady,“ řekla a vrazila Noemovu archu do rukou většího chlapce. „Vezmi si to. Patří ti to.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-824

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-827

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-831

Dítě si ji převzalo plaše.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-828

Matka začala s díky protestovat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-832

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-834

Temná dáma se pokusila ovládnout chvění svého hlasu a znovu promluvila. „Připravila jste pro své děti Vánoce?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-836

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-837

Žena zavrtěla hlavou. „Nemám nic,“ povzdechla si.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-849

„Střechu nad našimi hlavami, to je vše.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-845

„A Váš manžel?"
„Můj muž zemřel před měsícem.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-844

Takže i ostatní lidé měli skutečné bolesti. Truchlící na to zapomněla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-853

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-854

„Nikdo Vás doma nečeká?“

Žena znovu zarmouceně zavrtěla hlavou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-843

„Pojďte se mnou,“ vyřkla temná dáma impulzivně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-859

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-847

„Dnes večer budete mými hosty. A zítra udělám dětem Vánoce. Dům odloží svůj stín. I já zapálím svíčky. Mám hračky,“ – hlas se jí zlomil –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-860

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-863

–  „a oblečení; mnoho věcí, které jsou nazmar. To není správné!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-862

„Něco vás přivedlo ke mně, nebo mě k vám; něco – možná to byl anděl – ať už to byl kdokoli, kdo odhodil tu Noemovu archu na ulici."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-856

„To mohl udělat anděl, věřím v to. Pojďte se mnou.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-857

Žena a její synové ji následovali a ve svém úžasu se silně radovali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-865

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-866

V očích, kterými slečna Terryová znovu spatřila vánočního anděla, byly slzy. Spěšně si je otřela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-868

Zdálo se však, že anděl zářil ještě hezčím světlem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-869

„Vidíš!"  – to bylo vše, co řekl.

A slečna Terryová sklonila hlavu. Začínala tomu rozumět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-870



Tohle je přesně ten díl, který mě rozbrečel, když jsem vybírala fotky... už to byla pro mě asi poslední kapka po všech těch ostatních smutných příbězích. Plačící
Další díl bude v pondělí a pak už každý den až do konce (jestli budu stíhat) Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
NiQush1
Simpařan
Simpařan
NiQush1


Poèet pøíspìvkù : 161
Join date : 01. 06. 21
Age : 30
Location : Most, Ústecký kraj

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty18/12/21, 10:53 am

Vůbec se ti nedivím, taky mě to rozplakalo Andílek
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty18/12/21, 11:03 am

Jsem na tom stejně ... Plačící Nemám slov ...
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty18/12/21, 03:13 pm

Páni! Teď jsem dočetla a oba dílky mě dostaly do kolen Plačící Plačící . Musím říct, že není vše, jak se na první pohled zdá. Tolik dobra v lidech, u kterých bych to vůbec nečekala.

Třeba ten maličký chlapec, který tolik chtěl pejsánka a vydal se sám doprostřed silnice, aby ho zachránil. Úplně mi vyrašila husiny po těle, když jsem spatřila to přijíždějící auto Šokovaný , nebýt bohatého mladíka, mohly to být smutné Vánoce pro někoho dalšího.. Smutný . Naštěstí zasáhnul a chlapce zachránil, neskutečně mě to zahřálo u srdce, že i přes jeho namyšlenost, kterou na začátku projevil se zachoval krásně a snad si z toho i něco vzal a jeho chování se jistě změnilo. Věřím, že duch Vánoc má své kouzlo, které funguje na všechny. Láska

Poslední dílek mě také dostal, dojal mě neskutečně Plačící . Jsem ráda, že zahořklé srdce dámy přeci jen roztálo a chudé ženě a jejím dětem poskytla přístřeší alespoň na Vánoce. Láska

A to všechno se stalo díky slečně Terryové, která uskutečnila svůj pokus s hračkami. Láska Vůbec bych takový zvrat nečekala. Šokovaný

Krásné zpracování obou dílků, jako vždy! Moc se těším na další pokračování Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1616
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty19/12/21, 10:05 am

Plačící Vůbec se nedivím, že ses rozbrečela, i mně se při čtení zalévaly oči slzami Plačící  Vůbec si nedovedu představit tu bolest, kterou prožívala. Tohle nikdo nechce zažít Smutný  Takže chápu, že v určité fázi truchlení je člověk opravdu hodně zatrpklý a nenávidí svět kolem sebe - tím více ty, kteří měli větší štěstí. A jsem moc ráda, že (díky tomu experimentu) se jí podařilo jít kousek dál. Že vykročila správným směrem, že trápení je mezi lidmi hodně, a je mnohem lepší pomoci, než kopat kolem sebe.
Vánoce jsou kouzelná chvíle. Pomoct druhému by mělo přinášet radost pořád, ale před Vánoci je to nějak silnější. "Mám hračky, ... a oblečení; mnoho věcí, které jsou nazmar. To není správné!" - v tomto duchu se snažím řídit i já, a jen doufám, že aspoň na chvíli pomůžeme udělat život hezčí, snazší, příjemnější Andílek

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Vánoční anděl - Kapitola 12   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty20/12/21, 05:50 am

Mockrát vám všem děkuju za tak krásné komentáře! Úsměv   Pro Tebe strašně moc si vážím každého jednotlivého komentáře, který se tu objeví  Láska  Pro Tebe

@NiQush1 - děkuju moc za komentář, mám radost, že jsi našla čas i na tento díl  Mrkající

@Ludmila - moc děkuju, Ludmi  Pro Tebe   byla jsem na tom stejně při čtení té knihy Úsměv

@Janika31 - Moc pěkné shrnutí  Pro Tebe  měla jsem z toho ty stejné pocity. Z toho auta řítícího se na toho chlapečka mi bylo až špatně... a nebýt Boba, tak nevím  Plačící  Ještěže z toho vyvázl „jen" se zlomenou nohou a modřinami. Bylo od něho tak strašně pěkné a nesobecké. Sice za to mohl, když tam toho psa odhodil a ještě se posmíval, ale v ten důležitý moment ani na chvilku nezapochyboval o tom, co je nutné udělat a takto se obětoval. Věřím, že se po tomto zážitku změnil k lepšímu. Ale je hrozné, do jak extrémní situace se někdy lidi dostanou a co vše se musí stát. Tenhle díl byl pro mě rozhodně nejnapínavější.   A ten další... tak neskutečně smutný, ale stačila chvilka pro takovou vzpomínku a důležité uvědomění si věcí při koledě a všechno se změnilo. Jsem tak ráda, že byla i při svém trápení nakonec shcopná pomoct té rodině, protože kdo ví, jestli by přežili tu zimu jen tak na ulici. Pořád doufám, že se ta její pomoc nevztahovala jenom na Vánoce a že jim pomohla najít nějaké bydlení a živobytí  Andílek   A přesně, kdo by řekl, že takový podivný experiment s hračkami povede k něčemu takovému. Nejdřív všechno vypadalo dost černě, ale každá ta hračka prozatím přinesla něco dobrého. Uvidíme, jak to bude u té další Úsměv

@Fidgety - Krásně napsáno. Taky se nedivím, že ostatní kolem sebe až nenáviděla, neumím si něco tak hrozného ani představit. Ale je úžasné, že díky té hudbě si uvědomila, že i ostatní lidi na světě trpí a že jim takto dokázala pomoct. A kdo ví, třeba jim nějak vypomohla i po Vánocích, ale to už se nedozvíme, můžeme si jen domýšlet. Máš pravdu, že hlavně o Vánocích si někteří lidi uvědomí tyto věci - a je to škoda. Chtělo by to uchovat si „vánoční duch" po celý rok a uvědomovat si, že všichni můžeme být hrozně vděční za věci, které máme a pokládáme je za samozřejmost. A určitě to může pomoct i v těžkém období, kdy se stane něco špatného. Naprosto souhlasím s tvým krásným komentářem Láska

Jak už určitě tušíte, na řadě je předposlední experiment a tím je panenka Miranda. Tak se teď podíváme na první část jejího osudu a kam se vlastně dostala. Tahle kapitola byla strašně dlouhá, tak jsem ji musela rozdělit a další část bude hned zítra.



Stromeček

Vánoční anděl

(A. F. Brown)



KAPITOLA 12: Znovu Miranda - 1. část



Slečna Terryová byla opět na křídlech vidění přenesena ven na zasněženou ulici.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-871

Sledovala svižné kroky malé dívky, která měla pod paží balíček z bílého papíru. Slečna Terryová věděla, že se dozví o osudu své staré panenky Mirandy, kterou její vlastní ruce vyhodily do chladného světa.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-872

Chudák Miranda! Aby se po všech těch letech stala majetkem zlodějky!
 
Mary, tak znělo jméno té malé zlodějky. Mary objala lákavý balíček ještě silněji a běžela a běžela, až nemohla popadnout dech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-873

Její jedinou myšlenkou bylo dostat se co nejdál od místa, kde předtím ležel ten balíček. Měla totiž podezření, že schody, u kterých ho našla, vedly přímo do panenčina domova. Proto také i ve svých vlastních očích byla malou zlodějkou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-874

Ale teď už doběhla tak daleko a zahnula do tolika zatáček, že by ani nemohla najít cestu zpět, i kdyby chtěla. V té myšlence byl triumf.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-876

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-875

Mary se zasmála pro sebe, když přestala utíkat a začala klidně kráčet po sousedství, které jí bylo lépe známé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-881

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-879

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-878

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-880

Jemně stiskla balíček. Ano, nemohlo o tom být pochyb.

Byla to nějaká panenka – ne příliš velká panenka; ale Mary si uvědomila, že si nikdy předtím nemyslela, že by se měla starat o velkou panenku. Nepochybně to byla velmi pěkná panenka. Copak ji nenašla v hezké části města, na schodech vznešeně vypadajícího domu?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-884

Mary se nad panenkou nadšeně usmívala, když si ji tak představovala; s opravdovými vlásky a očima, které se otevíraly a zavíraly; se čtyřmi malými bílými zoubky a rukama s ďolíčky v kloubech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-883

Viděla takové panenky v oknech velkých obchodů. Nikdy však ani nedoufala, že bude mít svou vlastní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-885

„Možná bude mít na sobě modré hedvábné šaty a botičky z bílé kůzlečí kůže, jako ty, které jsem viděla dnes ráno!“ uvažovala nadšeně.

Sevřela místo, kde si představovala, že má panenka nohy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-886

„Ano, má boty, jistě! Vsadím se, že jsou taky bílé. Zdají se být bílé. Ach, kolik zábavy s ní budu mít,“ – něžně panenku objala –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-887

–  „pokud ji strýc a teta neseberou a nedají ji pryč!“

Ta náhlá myšlenka způsobila, že zděšeně zůstala stát na místě.

„Prodali maminčiny malé hodiny za rum,“ řekla hořce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-888

„Prodali prstýnek s červeným kamínkem, který mi dal otec k narozeninám, když mi bylo sedm. Prodali dárky, které jsem dostala loni v nedělní škole."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-890

„Ach, nebylo by to hrozné, kdyby prodali i moji novou panenku! A vím, že to budou chtít udělat, když ji uvidí.“

Se svíravým bodnutím v srdci z představy rozloučení s panenkou k sobě přitiskla balíček blíže.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-889

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-891

„Možná budou někde venku.“  

S touto slabou nadějí dorazila k činžovního domu a kradla se po zašlých schodech nahoru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-892

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-893

Nakoukla dveřmi dovnitř. Běda! Její strýc a teta byli v kuchyni, přes kterou musela projít.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-894

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-899

Měli společnost; několik špinavě vypadajících mužů a žen a na stole před nimi byl džbán a sklenky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-895

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-898

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-902

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-900

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-901

V Mary kleslo srdce až někam dolů, ale odvážně kývla společnosti na pozdrav a pokusila se proklouznout davem do druhé místnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-904

Ale její teta rychle uviděla, že něco nese pod kabátem.
„Co to tam máš? Vánoční dárek?“ ušklíbla se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-907

Mary zrudla. „Ne,“ řekla pomalu, „jen něco, co jsem našla.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-908

„Našla? Hej, co je to?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-906

„Nějaký balík!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-905

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-910

Její strýc přišel blíž a chňapl po něm.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-912

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-913

„Prosím,“ žadonila Mary, „prosím, našla jsem to. Je to moje. Myslím, že je to jen panenka.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-915

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-916

„Panenka! Ha! Kdo potřebuje panenku?“ škytl její strýc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-917

„Chceme něco dalšího k pití. Prodáme to –  “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-920

Místností se ozval řev smíchu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-918

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-919

- POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ -


Naposledy upravil Hellohello dne 21/12/21, 12:03 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1457
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty20/12/21, 06:25 pm

No pááni Šokovaný v takové napínavé části to utneš? Smutný
To jsem teda zvědavá už teď, jak to dopadne. Šokovaný Doufám, že dobře a panenku ji nevezmou, ale kdyby došlo na tu horší variantu a panenka byla prodána, tak budu tajně doufat, že se Miranda stejně navrátí do rukou Mary.
Koukám, že se s ní život taky nemazlil.. Smutný Smutný

Teta a strýc jsou otřesní....co to je za lidi, že rozprodají vše jen aby měli na alkohol? Ďáblík Mary je jistě moc hodná , snad její osud dopadne dobře.

btw.: Třeba by ji slečna Terryová po tom všem mohla adoptovat? Andílek Ale to už asi moc předbíhám. Červenám se Vysmátý

Moc se těším na pokračování! Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty20/12/21, 08:58 pm

Bože, takové příbuzenstvo, no, ani dnes si člověk nevybírá, že ano ... Aha Doufám, že Vánoční anděl nedopustí, aby byla Mary zklamaná ! Strašně nás napínáš, Hellohello, jsem tak zvědavá na další díl, že ho budu vyhlížet i v práci ! Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Vánoční anděl - Kapitola 13   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty21/12/21, 05:09 am

Hrozně moc vám oběma děkuju za krásné komentáře!  Láska  Pro Tebe  
Mary má fakt strašnou rodinu, je mi jí tak líto. V takových podmínkách by neměl vyrůstat nikdo.  Plačící Já si to vůbec neumím představit a jenom díky takovým příběhům si uvědomím, jaké jsem měla štěstí, že jsem se narodila do dobré a normální rodiny. Člověk to bere jako samozřejmost, ale zřejmě to samozřejmost není. A vůbec není fér, že někdo nemá štěstí a dostane se do takového prostředí, které ovlivní celý jeho život. Jsem zvědavá, co řeknete na tenhle díl a na Mary... no, však uvidíte Úsměv



Stromeček

Vánoční anděl

(A. F. Brown)



KAPITOLA 13: Znovu Miranda - 2. část


Papír byl hrubě strhán, ubohá Miranda zůstala odhalena v celé své vybledlé kráse.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-924

Bledá tvář jako z vosku, rozcuchané vlasy a staromódní šaty skýtaly smutný pohled pro chamtivé oči, které očekávaly, že najdou něco, co by se dalo směnit za pití. Smutný pohled to byl i pro Mary, která doufala v něco mnohem krásnějšího. Tvář jí zrudla zklamáním a do očí se jí draly slzy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-925

„Tadyhle, vem si svoji starou pannu,“ řekl jí strýc hrubě a strčil jí ji do náruče.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-927

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-929

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-932

„Vem si svoji starou pannu a vypadni s ní. Jestli je tohle to nejlepší, co umíš najít, radši bys příště měla něco ukrást.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-931

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-935

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-936

Něco ukrást! Copak to ve skutečnosti neukradla?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-930

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-933

Mary velmi dobře věděla, že ano, a začervenala se ještě růžověji, když si uvědomila, jakého hlupáka ze sebe udělala pro nic za nic.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-934

Vzala opovrhovanou panenku a odebrala se do druhé místnosti, následovaná sborem posměšků a komentářů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-928

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-937

Bouchla za sebou dveřmi a posadila se s ubohou Mirandou na klíně a plakala, jako by jí mělo prasknout srdce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-938

Tolik toužila po krásné panence! Zdálo se příliš kruté, že když konečně jednu našla, že bude nakonec tak ošklivá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-939

Popadla ubohou Mirandu a prudce s ní zatřásla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-940

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-943

„Ty škaredá starotino!" řekla. „Nestydíš se, žes mě tak oklamala? Nestydíš se, žes mě přiměla si myslet, že jsi krásná panenka s pěknými šatičkami a botami z bílé kůzlečí kůže? Copak se nestydíš?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-941

Znovu třásla Mirandou, až jí v hlavě začaly chrastit oční bulvy.

Panenka spadla na podlahu a ležela tam se zavřenýma očima.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-942

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-947

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-948

Její obličej byl sinalý a smrtelně bledý. Spadl jí čepeček a vlasy jí divoce trčely ve všech směrech. Nohy pod ní byly ohnuté tím nejbezmocnějším způsobem. Byla to nejzanedbanější postava panenky, jakou si lze představit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-945

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-946

Mary si teď odtáhla ruce od očí a podívala se dolů na Mirandu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-949

Jak tam tak ležela, něco na poloze panenky se dotklo srdce malé dívky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-950

Jednou viděla na ulici zraněnou ženu – na to nikdy nezapomene. Ta zbídačená bytost měla zavřené oči a její tvář pod spadlým čepcem měla stejnou nezdravě bílou barvu. Mary se otřásla. Najednou pocítila vřelý nával lítosti vůči té panence.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-951

„Ty ubohá stará věcičko!“ vykřikla a podívala se na Mirandu téměř něžně. „Je mi líto, že jsem s tebou třásla. Vypadáš tak unavená a smutná a jako by se ti stýskalo po domově! Zajímalo by mě, jestli se o tebe někdo v tuto chvíli bojí. Bylo to ode mě velmi špatné, že jsem tě vzala pryč – ještě ke všemu na Štědrý večer! Přeju si, abych tě nechala tam, kde jsem tě našla. Možná teď nějaká malá holčička pláče, protože ses ztratila.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-952

Mary se sklonila a opatrně zvedla panenku  a dala si ji na kolena.
Když Mirandu zvedla, otevřely se modré oči a vypadalo to, že se na ni přímo dívá.
Jedinou krásou Mirandy byly její oči. Mary cítila, jak se její srdce pro tu zvláštní cizinku zahřívá stále více a více.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-967

„Máš nádherné oči,“ zamumlala. „Myslím, že jsi přece jen nakonec skoro hezká. Možná tě budu mít strašně ráda. Nejsi ani trochu jako panenka, kterou jsem doufala, že budu mít; ale to není tvoje chyba.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-953

Jedna myšlenka rozjasnila její obličej. „Vlastně –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-972

– kdybys byla krásná panenka, vzali by tě pryč a prodali by tě za rum.“  

Její tvář vyjadřovala naprosté znechucení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-954

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-956

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-957

S náhlým výbuchem náklonnosti Mirandu pevně objala.
„Ach, ty drahá stará věcičko!“ vykřikla. „Jsem tak ráda, že jsi – přesně taková. Jsem tak ráda, protože teď si tě můžu nechat navždy a napořád a nikdo mi tě nebude chtít vzít.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-980

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-979

Houpala se sem a tam a panenku pevně tiskla k srdci. Mary nebyla taková, aby pro cokoli cítila jen poloviční vášeň.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-977

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-974

„Vyrobím ti nějaké nové šatičky,“ řekla a zmateně se prstem dotýkala staromódního hedvábí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-975

„Zajímalo by mě, proč tě tvoje maminka oblékla tak divně? Asi nebyla moc dobrá švadlenka, když ti udělala tento čepec!“ Pohrdavě sundala primitivní čepeček a uhladila zacuchané vlasy. „Říkám si, co máš asi pod tím,“ řekla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-981

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-976

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-982

Jemnými prstíky začala Mirandu svlékat. Dolů šly zelené hedvábné šaty s těsným „živůtkem“ a horní sukní. Dolů šla spodnička s volánky a malá košilka lemovaná jemnou krajkou. A Miranda zůstala stát ve své neforemné ošklivosti s dětským tělíčkem, což byla fáze vývoje, do jaké se panenky její doby dostaly.

Ale bylo tu ještě něco dalšího. Kolem krku měla stužku; na stuze byla medaile z lepenky; a na medaili byla dětskou rukou naškrábaná legenda -

Miranda Terryová.
Pokud se ztratí, vraťte ji, prosím, její matce,
Angelině Terryové,
na adresu 87 Overlook Terrace.

Byla to taková kartička, jakou nosívala sama slečna Terryová ve dnech, kdy ji a Toma její matka poprvé nechala jít na ulici bez chůvy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-984

Mary upřeně zírala na ten kousek lepenky. 87 Overlook Terrace! Ano, právě tam našla tu panenku. Teď si vzpomněla, jak ten název viděla na rohu ulice.

Miranda; jaké je to hezké jméno pro panenku!

Angelina Terryová; tak se jmenovalo to malé děvčátko, které ztratilo Mirandu. Angelině to teď musí být velmi líto. Možná plakala, až se pláčem unavila tak, že usnula, protože už bylo dost pozdě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-983

Její dvě sestřenice vtrhly do ložnice. Měly veselý večer.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-986

„Ahoj, Mary!“ vykřikly. „Slyšely jsme o tvém skvělém nálezu!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-987

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-988

–  „Hraješ si se svojí starou panenkou, že? Pověsíš její punčochu a uvidíš, jestli ji naplní Santa Claus?" - „Ha! Myslím, že Santa Claus nepřijde do tohohle domu!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-991

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-992

Mary skoro zapomněla, že je Štědrý večer. V domě nebylo nic, co by jí to připomínalo.

Možná, že Angelina Terryová pověsila punčochu pro Mirandu na adrese 87 Overlook Terrace. Ale příští ráno tam nebude žádná Miranda, aby ji viděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-993

Její sestřenice ji nějakou dobu škádlily, zatímco se svlékaly, a Mary začala být mrzutá. Seděla ve svém rohu a odpovídala jim jen krátce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-994

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-995

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-996

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-997

Ale teď už byl pokoj tichý, protože dívky rychle usnuly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-998

Potom se Mary vkradla do své malé postýlky s panenkou v náručí. Milovala Mirandu natolik, že by se od ní nikdy neodloučila, to ne; i když teď věděla, kam Miranda patří.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1007

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1010

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1011

87 Overlook Terrace! Před očima jí zlomyslně tancovalo to číslo. Přála si, aby na něj mohla zapomenout. A myšlenka na Angelinu Terryovou jí stále přicházela na mysl. Chudák Angelina!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1008

„Není to žádný ,chudák' Angelina,“ hádala se Mary sama se sebou. „Ona je bohatá Angelina. Nežije snad ve velkém domě v té pěkné části města?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1012

„Hádám, že má stovky panenek, mnohem hezčích než Miranda a spoustu dalších hraček. Hádám, že se jí nebude stýskat po téhle jedné podivné staré panence."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1009

„Myslím, že by mi dovolila, abych si ji nechala, kdyby věděla, že nemám žádnou svoji vlastní. Myslím, že by to měla být moje panenka. Každopádně si ji nechám. Nevěřím, že Angelina miluje Mirandu tak moc jako já."

Položila si tvář na studený voskový obličejík a usnula.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1005

Ale spala neklidně. Uprostřed noci se probudila a celé hodiny ležela, házela sebou a byla nešťastná v té malé špatně větrané místnosti. Hodiny odbily jednu, druhou, třetí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1004

Nakonec si silně povzdechla a mazlila se s Mirandou v náručí, s klidem v srdci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1013

„Budu si hrát na to, že jsi moje, jenom moje vlastní panenka, jen na tuto jednu noc,“ zašeptala Mirandě do ucha.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1016

„Zítra bude Boží hod vánoční a já tě donesu zpátky tvojí malé mamince, Angelině Terryové."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1017

Poté upadla do klidného spánku.


Naposledy upravil Hellohello dne 21/12/21, 11:48 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1616
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty21/12/21, 07:51 am

Zajímavý příběh měla ta stará panenka. Moc mi bylo Mary líto, když jsem viděla, v jakém prostředí vyrůstá. Jako hned od začátku bylo jasné, že to nebude mít lehké. Ale toto. Taková malá Popelka. Ta emocionální horská dráha byla skvělá - od toho počátečního zklamání až vzteku, po pochopení, že jinak by o panenku přišla, až po lásku k nové hračce. A že se ji nakonec rozhodla vrátit, a těšit se z ní jednu jedinou noc, bylo neuvěřitelně dospělé. Moc bych jí přála, aby jí setkání s paní Terryovou (která po této noci uvidí snad svět a lidi jinak) přineslo něco víc než jen možnost si panenku nechat.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2854
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty21/12/21, 08:47 pm

Chudák malá Mary a vlastně i Miranda ! Obě si takové chování ze strany dospělých nezaslouží Ďáblík Kdyby ti opilci tak věděli, že dnes jsou takové podobné staré panenky vysoce ceněny, asi by jednali jinak ! Mary se na svůj věk chová velice rozumně, zjevně ji okolnosti donutily předčasně dospět... Jsem zvědavá, jestli se s madam Terryovou setká a co bude následovat ! Díky, Hellohello, za další pěkný díl ! *BRAVO* *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2744
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Vánoční anděl - Kapitola 14   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty22/12/21, 06:33 am

Moc vám oběma děkuju za krásné komentáře Úsměv Láska  Pro Tebe

@Fidgety - Mně je Mary taky hrozně líto. Je to strašné prostředí, v takovém si nezaslouží vyrůstat nikdo. Moc krásně jsi shrnula všechny ty fáze jejích pocitů, opravdu jako horská dráha Úsměv  Musím říct, že na mě při prvním čtení dolehla ta pasáž, kde té panence nadává (naštěstí to trvalo jen chviličku a hned si uvědomila, že to není správné). Ale zase jsem nikdy nebyla v takové situaci jako Mary, tak to nemůžu dost dobře posoudit, navíc každý jsme jiný a každý prožívá věci trošku jinak. A ona si toho trápení za svůj krátký život rozhodně prožila až až, tak se na druhé straně vlastně vůbec nedivím.  Plačící Zato to, co přišlo potom, mě naprosto dostalo.  *THUMBS UP*  Láska  Jak k té panence přilnula, to bylo hrozně milé. A její závěrečné rozhodnutí je obdivuhodné a čestné  Láska  *THUMBS UP*   Takže ji spíše naopak hrozně moc obdivuju a ještě o to víc za to, že vyrůstala v téhle rodině a přesto je taková, jaká je.

@Ludmila - Pravda, co by asi řekli na dnešní ceny takových starodávných panenek Úsměv  ale jim byl milejší rum v hrsti než tyto peníze na střeše. Takové opilecké příbuzenstvo je opravdu výhra! Nezbývá, než doufat, že „výchova" v této rodině nezanechá na Mary nějaké větší následky do budoucna, ale přesně jak píšeš, prozatím působí moc rozumně a vyspěle. A není vůbec zač Pro Tebe  jsem ráda, že jsem mohla tento příběh s vámi sdílet  Mrkající a děkuju za moc milé komentáře.

Určitě uvidíme, jaký dopad to rozhodnutí bude mít, ale zatím je pořád ještě Štědrý večer a mezitím se ještě podíváme na nějaké další věci:



Stromeček

Vánoční anděl

(A. F. Brown)



KAPITOLA 14: Znovu anděl


„Donese ji zpátky?“ zeptala se horlivě slečna Terryová, když se znovu ocitla pod upřeným pohledem vánočního anděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1018

Zářivě přikývl.  „Zítra ráno uvidíš,“ řekl. „To dokáže, že vše, co jsem ti ukázal, je skutečně pravda.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1019

„Krásné dítě,“ řekla slečna Terryová zamyšleně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1021

„Opravdu velmi milé dítě. Věřím, že vypadá dost  podobně jako kdysi já samotná.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-490

„Vídíš, přece jen to není zlodějka; alespoň zatím ne,“ řekl anděl. „Jaká škoda, že musí žít v tom smutném domě s tak strašnými lidmi! Citlivé dítě jako ona, které touží po soucitu a náklonnosti - jakou má šanci na štěstí? Jaká bys ty sama byla v prostředí jako tom jejím?“

„Ano, je taková, jako jsem bývala já. Samozřejmě jí dovolím, aby si tu panenku nechala.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-718

Slečna Terryová zaváhala. Anděl na ni vytrvale hleděl a zdálo se, že svým pohledem čte její teprve napůl zformované myšlenky.

„Jistě,“ řekl. „Zdá se, že k ní patří, že? Ale to je všechno? Zajímalo by mě, jestli jí nepatří něco víc.“
„Co víc?" zeptala se slečna Terryová krátce.
„Domov!" zvolal anděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1020

Slečna Terryová tápala v paměti a hledala opovržlivé citoslovce, které kdysi ráda používala, ale takové slovo nebylo možné najít.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-722

Místo toho jí přišlo na rty to jméno: „Mary.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1022

Anděl ho tiše zopakoval. „Mary. Je to požehnané jméno,“ řekl. „Požehnána buď střecha, která poskytne přístřeší Marii v její nouzi.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1023

Nastalo dlouhé ticho, během kterého slečna Terryová cítila, jak se uvnitř ní mísí nové popudy; popudy přitahující ji k tomu dítěti, jehož vzhled jí připomínal její vlastní dětství. Anděl na ni hleděl zářicíma očima.
Po nějaké době tiše řekl: „Nyní se podívejme, co se stalo s tvým posledním experimentem.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1024

Slečna Terryová sebou trhla. Vypadalo to, jako by ji přerušilo příjemné snění. „Ty jsi byl ten poslední experiment,“ řekla. „Vždyť vím, co se s tebou stalo. Jsi tady!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1025

„Přesto se toho mohlo stát více, než tušíš,“ odpověděl významně Anděl. „Snažil jsem se ti ukázat, jak často tomu tak je. Podívej se znovu.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1026

Aniž se hnula ze židle, zdálo se, jako by se slečna Terryová dívala ven na svůj chodník, kde (jak se zdálo) právě položila růžovou postavičku anděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-533

Viděla, jak se blíží ten opilý člověk.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-542

Slyšela jeho hrubý smích...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-548

... zahlédla jeho brutální pohyb, když odkopl ten vánoční symbol na cestu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-552

Se znechucením ho viděla, jak vrávorá pryč z dohledu. Viděla samu sebe, jak běží dolů po schodech, zachraňuje ten obrázek a nese ho do domu. Příběh byl jistě ukončen. Co víc by v tom mohlo být?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-558

Ale cosi jí říkalo, aby zrakem následovala kroky toho bídného mizery. Dál se po ulici potácel a zpíval rouhačskou píseň.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1027

S výsknutím zabočil za roh a narazil na veselou společnost, která vyplňovala chodník a cestu, jak tak spěchala ve směru, odkud přišel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1028

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1029

V dobromyslnosti ho strčili proti zdi a on se chytil zábradlí, aby se stabilizoval, když se protáhli kolem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1031

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1041

Byl to sbor na cestě za koledováním ve vedlejší ulici. Před nimi šel nositel kříže a zvedal svůj jednoduchý dřevěný znak vysoko.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1045

Oči opilého muže to zahlédly a zaváhaly. Přítomnost davu nedávala jeho omámenému mozku žádný smysl. Ale něco bylo na tom známém symbolu, který upoutal jeho zrak. Podíval se a pokřižoval se, jak si vzpomněl na tradice svého dětství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1043

Někteří z chlapců si broukali, když tak šli za starého vánočního pochodu známého všem národům; koledy, která začala, jak někteří říkají, jako strhující refrén na pití.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1044

Známá melodie se dotkla nějakého akordu v prosáklém mozku. Muž slabě zakňučel a snažil se následovat tu melodii. Postavil se a v náhlém popudu vyrazil kupředu, aby se přidal ke skupině poutníků. Než však udělal tři kroky, zmizeli jako zázrakem, jak se mu zdálo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1046

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1047

„Pane bože, jsou pryč!“ zvolal. „Kdo to byli? Byli to opravdoví lidi? Cože to bylo, co to zpívali?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1048

Bezmocně klesl na schody.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1049

Ve-ni-te a-do-re-mus!“ zaskřehotal roztřeseným basem. A jeho zamotaná mysl prošla podivnými procesy. Najednou k němu v záblesku zveličené vzpomínky přišla postava vánočního Anděla, kterého necelých deset minut předtím vykopl na cestu. Padla na něj zbožná hrůza.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1050

„Matko boží, milost!“ vykřikl a znovu se pokřižoval. „Co jsem to jenom udělal? Byl to svatej obrázek; a co jsem to s tím jenom udělal? Půjdu zpátky a zjistím to a vytáhnu ho z tý cesty."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1051

Vystřízlivěný svým strachem se potácel dolů podél bloku domů a kolem rohu ke schodům domu slečny Terryové.

„Tohle je to místo,“ uvažoval. „Poznávám to tu; tady je to místo, kde mě ten sloupek od lampy držel ve svým náručí. Pamatuju si, že tu byl nějakej temnej dům."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1052

„Tady to bylo, tady to leželo na chodníku, celý růžový a pěkný. A já jsem to vykopl do cesty! Kde je to teď?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1053

„Kam to šlo – pryč? Svatá matko! Tady je to místo, kde to spadlo, podívej se teď! Tvar malýho těla a křídel ve sněhu. Ale je to úplně pryč !"


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1055

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1057

Promnul si oči a znovu se pokřižoval.
„Odlítlo to,“ zamumlal. „Vrátilo se to zpátky do ráje, aby to řeklo matce Marii o tý ohavný věci, co jsem tuhle noc proved. Och, to byl zázrak, co se tu stal! A ou, takový špatný člověk jsem já, ožrala a výtržník zrovna na Svatej večír!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1056


       ♪♫ "O come, all ye faithful,

             Joyful and triumphant!" ♪♫  



    ♪♫   https://www.youtube.com/watch?v=kRq8eywc57I    ♪♫



Znovu uslyšel známé tóny, které chtivě vyluzovalo mnoho hlasů.
„Slyšet celej svět zpívat na cestě do Betléma!“ prohlásil a zdálo se, jako by strnulost opustila jeho mozek. Už nevrávoral.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1058

„Pohnu si a přidám se k nim a dneska večer už nevypiju ani jednu další kapku.“
Vzhlédl k hvězdné obloze. „Možná mě ten Anděl slyší. Možná mi pomůže zítra sekat dobrotu. Dyť to moh být můj strážný Anděl a já jsem s ním takhle zacházel!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1059

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1061

Pokorně sklonil hlavu, ale už se nepotácel a pohyboval se pryč, směrem ke zvuku hudby.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1067

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1068

„To ty jsi byl jeho Anděl strážný,“ řekla slečna Terryová, když znovu spatřila postavu na římse. A mluvila s úctivou jemností.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1069

Anděl se zářivě usmál. „Duch Vánoc je pro mnohé strážným andělem,“ řekl. „Už nikdy mnou nepohrdej, Angelino. Už nikdy nezlehčuj můj vliv.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1070

„Už nikdy,“ zamumlala slečna Terryová napůl nevědomě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1071

„Přála bych si, aby nebylo příliš pozdě -“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1072

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1073

„Nikdy není příliš pozdě,“ řekl Vánoční anděl dychtivě, jako by četl její nevyslovené myšlenky. „Ach, nikdy není příliš pozdě, Angelino.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 XMAS-Angel-1074
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 17 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 17 z 40Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: