Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44  Next
AutorZpráva
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty23/10/23, 08:01 pm

Souhlasím s Ludmilou, taky bych zdrhla až by se mi za patami prášilo Zmatený *BYE* *BYE* taky si myslím, že náš mladý pár rozhodně nevezme nohy na ramena a my si ty dvě postavy budeme moci prohlédnout zblízka Zmatený jak tohle jenom dopadne Zmatený
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty25/10/23, 05:39 am

Děkuju vám moc za krásné komentáře  Pro Tebe  Láska   A souhlasím, nejlepší by bylo utíkat pryč a nic zbytečně nepokoušet Šokovaný   I když na tyto věci nevěřím (a doufám, že nikdy nebudu mít důvod říkat opak tohoto a nic takového nezažiju), absolutně bych se nechtěla přesvědčit o jejich pravdivosti  Šokovaný Červenám se   Vysmátý  rozhodně by mě takové historky přímo o mém domě silně znepokojily a začala bych se tam bát. Kdyby to byly nějaké náhodné báchorky z okolí, budiž, ale přímo o domě... vystihl to sám Jack, když řekl, že by mohly způsobit, že by pro Lauru domov začal být méně drahý. Dormanová je měla varovat dřív. Taky je otázka, jestli mají kam odjet, jestli na to mají dost peněza utáhli by to... případně by mohli navštívit nějaké své přátele, ale zase pozvat se tam sami by bylo dost nevhodné  Nevím


Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-358

Lauře jsem tu legendu o siluetách, které „chodily ve svém mramoru“ nevyprávěl, částečně proto, že legenda týkající se našeho domu by možná mohla mou ženu znepokojit...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-353

...a částečně, myslím, z nějakého okultnějšího důvodu. Toto pro mě nebylo totéž, co jiné příběhy a nechtěl jsem o tom mluvit, dokud den neskončil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-354

Velmi brzy jsem však na legendu přestal myslet.

Maloval jsem portrét Laury proti mřížovému oknu a nemohl jsem myslet na nic jiného.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-362

Měl jsem nádherné pozadí žlutého a šedavého západu slunce a s nadšením jsem pracoval na její krajce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-364

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-365

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-359

* * *

Ve čtvrtek odjížděla paní Dormanová. Při rozchodu ustoupila tolik, že řekla---
„Nedělejte toho příliš mnoho, madam, a pokud je tu nějaká maličkost, kterou mohu příští týden udělat, určitě mi to nebude vadit."
Z čehož jsem usoudil, že se k nám po Halloweenu chtěla vrátit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-371

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-373

Až do poslední chvíle se s dojemnou věrností držela té báchorky o neteři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-374

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-375

Čtvrtek proběhl docela dobře.
Laura prokázala výrazné schopnosti v záležitosti steaku a brambor...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-385

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-386

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-387

...a přiznávám, že mé nože a talíře, na jejichž umytí jsem trval, byly umyté lépe, než jsem se odvážil očekávat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-390

* * *

Přišel pátek. Toto bylo sepsáno kvůli tomu, co se stalo ten pátek. Zajímalo by mě, jestli bych tomu sám věřil, kdyby mi to někdo řekl. Sepíšu o tom příběh tak rychle a srozumitelně, jak jen budu moci. Všechno, co se toho dne stalo, se mi vpálilo do mozku. Na nic nezapomenu a nic nevynechám.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-680

Vzpomínám si, že jsem vstal časně, rozdělal jsem oheň v kuchyni a právě se mi podařilo dosáhnout kouřového úspěchu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-408

...když dolů přiběhla moje malá ženuška, stejně slunečná a sladká jako samotné toto jasné říjnové ráno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-404

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-407

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-406

Společně jsme připravili snídani...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-392

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-394

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-396

...a shledali, že je to velmi dobrá zábava.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-399

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-398

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-402

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-400

Domácí práce byly brzy hotové...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-391

...a když kartáče, košťata a kbelíky opět utichly, dům byl opravdu tichý. Je úžasné, jaký rozdíl v domě udělá člověk. Paní Dormanová nám opravdu chyběla, nehledě na úvahy o hrncích a pánvích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-416

Strávili jsme den oprašováním knih a jejich urovnáváním a vesele jsme povečeřeli studený steak a kávu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-411

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-409

Laura byla, pokud je to vůbec možné, ještě radostnější, veselejší a sladší než obvykle a já jsem si začal myslet, že trocha domácí dřiny jí opravdu prospěla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-412

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-413

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-414

Od svatby jsme ještě nikdy nebyli tak veselí a procházka, na kterou jsme se vydali toho odpoledne, byla, myslím, tím nejšťastnějším obdobím v mém životě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-418

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-420

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-423

Když jsme pozorovali, jak hluboké šarlatové mraky pomalu blednou do olověné šedi na světle zeleném nebi a viděli jsme bílé mlhy vinoucí se podél živých plotů u vzdáleného mokřadu, vrátili jsme se do domu, tiše, ruku v ruce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-425

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-424

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-426

„Ty jsi smutná, můj miláčku," řekl jsem napůl žertem, když jsme se spolu posadili v našem malém salónku. Očekával jsem popření, protože mé vlastní mlčení bylo mlčením naprostého štěstí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-427

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-430

K mému překvapení řekla---
„Ano. Myslím, že jsem smutná, nebo spíše se cítím nesvá. Myslím, že mi není moc dobře. Od té doby, co jsme vešli dovnitř, jsem se otřásla třikrát nebo čtyřikrát a přitom není zima, že ne?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-433

„Ne," řekl jsem a doufal jsem, že to není nachlazení chycené z těch zrádných mlh, které se valí z močálů v umírajícím světle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-431

Ne – řekla, že si to nemyslí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-444

Pak po chvilce ticha náhle promluvila---
„Míváš někdy předtuchy zla?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-436

„Ne," řekl jsem s úsměvem, „a ani bych jim nevěřil, kdybych je měl."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-437

„Já ano," pokračovala; „Tu noc, kdy můj otec zemřel, jsem to tušila, přestože byl až na severu Skotska."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-429

Neodpověděl jsem slovy.
Chvíli mlčky seděla a dívala se do ohně a jemně mě hladila po ruce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-458

Nakonec vyskočila na nohy, stoupla si za mě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-459

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-460

... položila mi hlavu dozadu a políbila mě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-461

„Tak, teď už je po všem," řekla. „Jaké jsem to ale dítě! Pojď, zapal svíčky a dáme si nějaké ty nové Rubinsteinovy ​​duety."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-462

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-463

A strávili jsme šťastnou jednu nebo dvě hodinky u klavíru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-445

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-446
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty25/10/23, 05:00 pm

Ach jo, je mi úplně úzko z toho, co má přijít Plačící proč jen raději neodjeli, mohl si vymyslet nějakou záminku pro výlet. Ti mramoroví rytíři vypadají opravdu zlověstně.. pořád přemýšlím, jak jsi je, Hello, udělala Aha nemůžu na to přijít
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty25/10/23, 08:22 pm

Ajaj, děsí mě to Lauřino tušení nějakého zla ... Šokovaný Proč je vlastně paní Dormanová nebo kdokoliv v okolí nevarovali dřív ? Zdá se mi to poněkud sobecké Aha
Ovšem abych nebyla jen negativní - ty obrázky, jak oba spolu hospodaří, to je opět skvost, radost se pokochat ! *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty26/10/23, 07:42 pm

Je mi jich obou hrozně moc líto Smutný jak tohle jen dopadne... když už má i Laura předtuchu... to nevěstí nic dobrého, měli by oba rychle odejít Smutný i kdyby snad měli strávit noc někde v nějakém hostinci, jistě by se našel Smutný přijde mi jako kdyby tohle měl být jejich poslední šťastný den Smutný
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty28/10/23, 09:59 am

Děkujii  Láska  Pro Tebe  mám vždycky obrovskou radost, když se tu sejde tolik komentářů Úsměv    Láska  Pro Tebe  Pro Tebe
A stejně jako vám i mně je jich líto, že vůbec jsou v takové nejisté situaci a nemají teď narychlo kam jít - i když si taky myslím, že něco by se snad našlo během těch pár dnů, které jim zbývaly. Ale teď už je v příběhu onen 31. říjen. Jack se rozhodl zůstat a Laura o ničem neví. Je zvláštní, že má takové obavy, předtuchu něčeho zlého.

@Havranice - dlouho jsem si lámala hlavu s tím, jak to udělám s těmi sochami, ale nakonec jsem měla štěstí a někde jsem našla kamenný skin, myslím, že na MTS, ale teď ho nemůžu najít. Sice to nevypadá jako mramor, ale alternativa už byla jenom bílý skin a ten vypadal moc živě (včetně očí), tak jsem hned sáhla po tomto Úsměv  je úžasné, co různí šikovní tvůrci dokázali udělat.  Úsměv
P.S. Držím palce, ať ti TS3 zase co nejdřív začne fungovat. Bohužel vůbec nevím, co s tím.

Špatně jsem spočítala počet kapitol  Zmatený  Červenám se   má to být 9.  


Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 6

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-447

Kolem půl jedenácté jsem zatoužil po dýmce na dobrou noc, ale Laura vypadala tak bílá, že jsem měl pocit, že by ode mě bylo brutální, kdybych naplnil náš obývací pokoj výpary silného cavendishe*.

citace :
*Pozn.: cavendish - tabák

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-448

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-476

„Vykouřím si dýmku venku," řekl jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-452

„Dovol mi jít také."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-456

„Ne, miláčku, dnes večer ne; jsi až příliš unavená. Nebudu tam dlouho. Jdi do postele, nebo zítra k těm botám, které musím očistit, budu muset ještě navíc ošetřovat maroda."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-455

Políbil jsem ji a otočil se k odchodu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-457

... když mě objala kolem krku a držela mě, jako by mě už nikdy nepustila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-465

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-468

Pohladil jsem ji po vlasech.
„No tak, kočičko, jsi až moc unavená. Ta domácí práce je na tebe moc."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-469

Trochu povolila své sevření a zhluboka se nadechla.
„Ne. Dnes jsme byli velice šťastní, Jacku, že? Nezdrž se venku příliš dlouho."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-470

„Nezdržím, má drahá."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-472

Vyšel jsem ven předními dveřmi a nechal je bez závory.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-473

Jaká to byla noc! Klikaté masy těžkých tmavých mraků se v intervalech převalovaly od obzoru k obzoru a tenké bílé věnce pokrývaly hvězdy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-489

Přes všechen proud té oblačné řeky proplouval měsíc, stavěl se čelem k vlnám a zase mizel ve tmě. Když tu a tam jeho světlo dosáhlo lesů, zdálo se, jako by pomalu a nehlučně kývaly v rytmu, v jakém se nad nimi houpaly mraky. Po celé zemi zářilo zvláštní šedé světlo; pole měla nad sebou tu stinnou svěžest, která pochází pouze ze snoubení rosy a měsíčního svitu, nebo mrazu a svitu hvězd.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-482

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-480

Kráčel jsem sem  a tam a opíjel se krásou tiché země a měnícího se nebe. Noc byla absolutně tichá. Zdálo se, jako by se nic nehýbalo. Nebylo slyšet žádné poskakování králíků ani cvrlikání polospících ptáků.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-477

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-478

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-481

A přestože mraky pluly po obloze, vítr, který je hnal, nikdy nevál směrem dolů natolik, aby zašustil uschlým listím na lesních cestách. Přes luka jsem mohl spatřit věž kostela, která se proti nebi rýsovala černo-šedě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-485

Ubíral jsem se tam a přemýšlel o našich třech měsících štěstí – a o své ženě, jejích drahých očích, jejích milujících způsobech. Och, moje malá dívenko! Moje vlastní malá dívenko; jaká tehdy přišla vize o dlouhém, šťastném společném životě pro tebe a pro mě!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-484

Uslyšel jsem údery zvonu z kostela. Už jedenáct! Otočil jsem se, abych se vrátil dovnitř, ale noc mě držela. Ještě jsem se nemohl vrátit do našich malých teplých pokojů. Půjdu nahoru ke kostelu. Jaksi nejasně jsem cítil, že by bylo dobré svou lásku a vděčnost přinést do svatyně, kde tolik smutku a radosti bylo neseno muži a ženami již mrtvých let.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-488

Když jsem šel okolo, nahlédl jsem dovnitř nízkým oknem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-486

Laura napůl ležela na své židli před ohněm. Neviděl jsem jí do tváře, jen její malá hlavinka se jevila temně oproti světle modré stěně. Byla úplně zticha. Spí, bezpochyby.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-487

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-491

Mé srdce se k ní upnulo, když jsem šel dál. Musí existovat Bůh, pomyslel jsem si, a to Bůh, který je dobrý. Jak jinak by si mohlo být představit něco tak sladkého a drahého jako ona?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-492
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty29/10/23, 08:42 am

chudák Laura, on si vůbec nepřipouští, že by se mohlo něco stát, a nechá ji samotnou v noci doma, ačkoli je celá rozhozená Smutný jít ke kostelu asi také není dobrý nápad.. tak krásný společný den a teď, co bude dál?
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty29/10/23, 11:47 am

Jak jí tam mohl nechat samotnou a ještě ani nezavřít dveře na závoru Plačící Plačící má zlou předtuchu a on si jen tak zmizí ke kostelu a nechá ji nechráněnou Smutný jak jen tohle dopadne Zmatený odhaduju, že ho buď ti zlý kamenní muži napadnou jako prvního nebo půjdou za nebohou Laurou Plačící
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty29/10/23, 08:27 pm

Patrně je zbytečné se rozčilovat, proč ten "inteligentní" mladý zamilovaný muž nechá v takovou dobu svou drahou polovičku zcela nechráněnou, když dobře ví, co se může stát Vzteklý  Ta se z toho může přinejmenším zbláznit, pokud nepřijde o život, a on si to bude celý zbytek života vyčítat ... Šokovaný Atmosféra je tak krásně zpracovaná, Hellohello, nemůžu se dočkat dalšího dílu !  *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty31/10/23, 05:36 am

Děkuju vám opět za takovou krásnou úrodu komentářů! Pokaždé mi to dodá chuť do další tvorby  Pro Tebe  Láska

@Havranice - *THUMBS UP* přesně napsáno - on si to vůbec nepřipouští.  Je mi tolik líto Laury, že ji tam takhle nechal. Smutný
@Lucisab - vůbec to nechápu, jak ji tam mohl takhle nechat. Zajímavá úvaha  *THUMBS UP*  zanedlouho se už dozvíme víc Mrkající
@Ludmila - děkuju moc! Mám opravdu radost, že se ti líbí atmosféra v příběhu   Pro Tebe  Mrkající

Přesně jak píšete Smutný   a jak sám Jack říkal, že by zatřásl s paní Dormanovou, teď by to potřeboval on, aby se vzpamatoval. Na jedné straně chápu, že těm povídačkám nevěří, ale proč to riskovat - hlavně kvůli Lauře přece. A co je nejhorší, Laura se zrovna necítí dobře a on se nechá okouzlit nocí a jde si na procházku a ještě na místo, před kterým byl přímo varován... nechápu, jak tam mohl Lauru nechat jen tak o samotě, ještě poté, co jí slibil, že bude hned zpátky.  Tydýt  Být na jejím místě, strašně bych se bála, kam zmizel a kde je tak dlouho. Vždyť jí ani neřekl, kam jde...

No, uvidíme, co přinese ta noční procházka. A jsem ráda, že tento díl vyšel přímo na 31.10., o kterém je v příběhu řeč Úsměv  



Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 7


Pomalu jsem kráčel podél okraje lesa.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-494

Ticho noci prolomil zvuk, bylo to jakési zašustění v lese. Zastavil jsem se a poslouchal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-495

Ten zvuk také ustal.

Pokračoval jsem dál a teď jsem zřetelně uslyšel jiné kroky než ty mé, jako by odpovídaly těm mým jako ozvěna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-496

S největší pravděpodobností to byl nějaký pytlák nebo zloděj dřeva, protože takoví nebyli v našem rajském sousedství neznámí. Ale ať už to byl kdokoli, byl to hlupák, když nenašlapoval lehčeji.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-497

Zabočil jsem do lesa a teď se zdálo, že kroky vycházejí z cesty, kterou jsem právě opustil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-498

Musí to být ozvěna, pomyslel jsem si.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-499

Les vypadal v měsíčním světle dokonale. Velké skomírající kapradiny a křoví ukazovaly, kudy skrz řídnoucí porost dopadá bledé světlo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-501

Všude kolem mě se tyčily kmeny stromů jako gotické sloupy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-502

Připomínaly mi kostel a já jsem zabočil na „Vzpínání már“...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-503

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-504

...a prošel branou mrtvých mezi hroby až na nízkou verandu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-505

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-506

Na chvíli jsem se zastavil na kamenném sedátku, odkud jsme s Laurou předtím sledovali blednoucí krajinu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-508

Pak jsem si všiml, že dveře kostela jsou otevřené, a vyčítal jsem si, že jsem je minulou noc nechal odjištěné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-509

Byli jsme jediní lidé, kteří měli zájem o to, že chodili do kostela i mimo neděle, a mrzelo mě, že kvůli naší neopatrnosti vlhký podzimní vzduch měl šanci dostat se dovnitř a poničit starou látku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-510

Vešel jsem dovnitř.
Možná se bude zdát divné, že jsem došel až do poloviny uličky, než jsem si vzpomněl – s náhlým chladem, který následoval stejně tak náhlý příval sebeopovržení – že toto byl právě ten den i hodina, kdy podle tradice měla začít chodit „těla vyrýsovaná v mramoru velikosti člověka".

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-512

Když jsem si tak vzpomněl na tu legendu - a vzpomněl jsem si na ni se zachvěním, za což jsem se styděl - nemohl jsem učinit jinak, než jít k oltáři, jen abych se podíval na ty postavy - jak jsem si sám říkal; ve skutečnosti jsem se však chtěl ujistit, že zaprvé - té legendě nevěřím - a zadruhé - že to není pravda. Byl jsem docela rád, že jsem sem přišel. Pomyslel jsem si, že teď mohu paní Dormanové říct, jak plané byly ty její představy a jak klidně mramorové postavy prospaly celou tu příšernou hodinu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-511

S rukama v kapsách jsem prošel uličkou. V šedém tlumeném světle vypadal východní konec kostela větší než obvykle a oblouky nad dvěma hrobkami také vypadaly větší.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-513


Vyšel měsíc a ukázal mi důvod toho.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-514

Zastavil jsem se, moje srdce poskočilo nahoru, až mě málem zadusilo, a pak zase ohavně kleslo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-516

Ta „těla vyrýsovaná v mramoru velikosti člověka" byla pryč a jejich mramorové desky ležely celé široké a holé v nejasném měsíčním světle, které sem pronikalo východním oknem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-519

Byla opravdu pryč? Nebo jsem se zbláznil? Zaťal jsem nervy, sklonil jsem se a přejel rukou po hladkých deskách a ucítil jsem jejich plochý neporušený povrch. Odnesl někdo ty věci pryč? Byl to nějaký ohavný kanadský žertík? Na každý pád jsem se o tom chtěl ujistit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-520

V mžiku jsem si vyrobil pochodeň z novin, které jsem náhodou měl v kapse, a zapálením jsem je držel vysoko nad mou hlavou. Její žlutá záře osvětlovala tmavé oblouky a ty desky. Postavy byly pryč. A byl jsem v kostele sám; nebo byl jsem vlastně vůbec sám?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-521

A pak se mě zmocnila hrůza, hrůza nedefinovatelná a nepopsatelná – zdrcující jistota té nejvyšší pohromy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-522

Zahodil jsem pochodeň na zem a vrhl jsem se uličkou a dál ven skrz verandu, kousal jsem se do rtů, když jsem běžel, abych nekřičel nahlas. Och, byl jsem šílený - nebo co to bylo, co mě posedlo?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-524

Přeskočil jsem zeď hřbitova...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-525

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-527

...a vzal to přímým řezem přes pole, byl jsem veden světlem našich oken.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-528

Právě když jsem se dostal přes první schůdky přes plot...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-529

...jako by se ze země vynořila tmavá postava.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-532
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty31/10/23, 05:01 pm

Já to tušila Zmatený malér je na světě Zmatený Zmatený ještě i ten kostel nechal nezajištěný Smutný já se z něj picnu... a kdo bude ta vysoká postava? Snad ne ti mramoroví muži Zmatený doufám, že se k Lauře dostane včas Plačící Plačící chudinka je tam sama a opuštěná Plačící Plačící bojím se o ni...

Jinak tě musím pochválit za ty krásné fotky Láska to prostředí jsi vystihla tak dokonale, že se spolu se slovy doplňují naprosto úžasně, že jsem se natolik vcítila do děje, že tady doslova píšu s bušícím srdcem Červenám se kam se já hrabu se svými výtvory Červenám se na tohle jsi vážně mistr Láska

Moc se těším na další díl, i když se zároveň bojím co nám přinese Smutný
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty31/10/23, 08:28 pm

Já si to četla opět potají v práci a málem jsem se napětím zadusila obědem Šokovaný Takže přece jen je na pověsti něco pravdy a on tomu fakt nevěřil ?! Co teď nebohou Lauru jenom čeká - sama, nezabezpečené dveře, podivné existence zřejmě nablízku Šokovaný Jak tohle jenom dopadne ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 8   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty03/11/23, 06:09 am

Nevím, jak vám poděkovat za tak krásné komentáře  Láska  Pro Tebe   udělaly mi ohromnou radost! Úsměv Těší mě, že vás ten příběh tak chytil, nemůže pro mě na fóru ohledné toho, co sem dávám, být větší potěšení, než to, že vás některý tento můj příběh takto zaujme Pro Tebe  mockrát děkuju! Láska Pro Tebe

@Lucisab - je to přesně naopak, kam já se hrabu na tvůj talent Úsměv moc tě obdivuju! Sama si umíš vymyslet dokonalé zápletky, poutavě napsat tolik dílů, udržovat při životě tolik generací simů a ke každé postavě vymyslet příběh, vše postavit, vytvořit, sama dokonce umíš i tvořit vlastní věci a oblečení do símíků! A navíc ty krásné fotky! Neumím si fórum bez tvých příběhů a tvorby představit  Láska  Pro Tebe     já jen vezmu to, co existuje, přeložím a jedu podle daného scénáře. A to ještě kolikrát něco popletu. Neuměla bych sama vymyslet vůbec nic. Když jsem byla malá, psala jsem si hodně příběhů, ale škola to ve mně nějak utlumila a došlo to tak daleko, že jsem se slohovkami vždycky měla obří problém, neuměla jsem nic svého vymyslet. Natož aby to dávalo smysl a bylo tak krásně čtivé jako tvé příběhy  Láska

@Ludmila - jej  Šokovaný  to je mi líto s tím obědem, ještěže to dopadlo dobře!  Láska  Pro Tebe  Přesně - vůbec nerozumím tomu, proč ji tam nechal. Nemusí tomu věřit, ale neměl ji tam nechat o samotě, když se necítila dobře. A hlavně to nemuseli ani pokoušet a mohli raději odjet pryč. Sama nevím, jestli bych tam zůstala nebo odjela aspoň na tu noc pryč...  rozhodně bych se tam necítila v klidu. A už vůbec bych se nevydala do kostela jako Jack...  SOS


A ještě v návaznosti na vaše úvahy ohledně dveří - v příběhu je napsáno, že byly nechané otevřené dveře kostela a dveře domu zůstaly bez závory. Kdyby ty pověsti byly pravdivé, zastavily by ty sochy zavřené dveře? Nebo by je jednoduše prorazily?  Nevím  připadá mi to jako snadná překážka pro dvě těžké mramorové sochy. Ale zřejmě neměly ambici se do domu dostat za každou cenu a prolomit i dveře. Kdyby jo, dveře by byly zničené každý rok. To by asi bylo zmíněno v textu, ani paní Dormanová nic takového neříkala. Radila Jackovi, aby zamkli a udělali křížky na dveřích a oknech. Kdyby je taková maličkost mohla uchránit od katastrofy! Stejně by se mi tam ale nebydlelo s radostí dál, kdybych věděla o tom, že se tam děje něco takového Smutný

Toto je předposlední kapitola, příště už nás čeká závěrečná Mrkající

Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 8


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-558

Celý šílený tou jistotou neštěstí jsem zamířil k té věci, co mi stála v cestě, a křičel: „Uhni z cesty, dělej!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-533

Ale moje zatlačení se setkalo s ráznějším odporem, než jsem čekal. Moje paže byly chyceny těsně nad loktem a drženy jako ve svěráku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-534

... a přímo mnou zatřásl onen kostnatý irský doktor.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-536

„Dělej?" vykřikl se svým nezaměnitelným přízvukem - „A co dělej?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-540

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-539

„Pusťte mě, vy hlupáku," lapal jsem po dechu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-542

„Ty mramorové postavy odešly z kostela; říkám vám, že jsou pryč."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-541

Propukl ve zvonivý smích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-551

„Zítra vám budu muset dát lektvar, jak vidím. Příliš moc jste kouřil a poslouchal povídačky starých bab."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-544

„Říkám vám, že jsem tam viděl holé desky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-552

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-537

„No, tak pojďte se mnou. Jdu nahoru ke starému Palmerovi - jeho dcera je nemocná; podíváme se do kostela a ukážete mi ty holé desky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-553

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-549

„Tak jděte, jestli chcete," řekl jsem, trochu méně šílený díky jeho smíchu; „já jdu domů ke své ženě."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-554

„Blbost, člověče," řekl; „Myslíte, že to dovolím? Abyste celý život vykládal, že jste viděl tvrdý mramor obdařený životaschopností, a já pak budu celý život říkat, jaký jste zbabělec? Ne, pane – to neuděláte."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-556

Noční vzduch – lidský hlas – a myslím, že také fyzický kontakt s těmito šesti stopami solidního  zdravého rozumu mě trochu vrátily k mému obyčejnému já...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-548

...a slovo „zbabělec“ bylo duševní sprchou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-557

„Tak pojďte," řekl jsem mrzutě; „možná máte pravdu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-559


Pořád mě pevně držel za paži. Přelezli jsme přes schůdky a šli zpátky do kostela. Všechno bylo tiché jako smrt. To místo velice páchlo vlhkem a zeminou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-560

Šli jsme uličkou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-565

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-562

Nestydím se přiznat, že jsem zavřel oči: věděl jsem, že ty postavy tam nebudou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-566

Slyšel jsem, jak Kelly škrtnul zápalkou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-567

„Tady jsou, vidíte, přímo tady; snil jste nebo jste pil - prosím za prominutí za toto obvinění."

Otevřel jsem oči.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-588

U Kellyho dohořívající zápalky jsem viděl ty dva tvary ležící „ve svém mramoru“ na svých podstavcích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-569

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-570

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-571

Zhluboka jsem se nadechl a chytil ho za ruku.
„Jsem vám strašně zavázán," řekl jsem. „Musel to být nějaký trik světla, nebo jsem pracoval moc  tvrdě, možná je to tak. Víte, byl jsem docela přesvědčený, že jsou pryč."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-573

„Toho si jsem vědom," odpověděl poněkud ponuře; „na ten svůj mozek si budete muset dávat pozor, příteli, ujišťuji vás."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-587

Nakláněl se a díval se na postavu po pravé ruce, jejíž kamenná tvář byla svým výrazem zlomyslnější a vražednější.
„Hrome," řekl, „něco tu nehraje -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-577

- tahle ruka je ulomená."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-576
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty03/11/23, 05:38 pm

Źe by i doktor začal konečně pochybovat  Šokovaný ? Podle mého názoru měli cestu podniknout opačně - napřed domů k Lauře, aby se Jack ubezpečil, že je (snad) v pořádku, pokud by ne, potřebovala by přece lékařskou pomoc, ne ? Aha A pak se teprve mohli podívat do toho kostela, jak to s těmi sochami vypadá. Patrně to ale nedopadne dobře, když už v úvodních větách tohoto příběhu Jack mluví o "nebohé Lauře" ...
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty04/11/23, 08:44 pm

Ach jooo.... proč nešel spíš zkontrolovat Lauru, zvláště když jí slíbil, že bude hned zpátky Sakra Sakra místo toho se courá sem a tam ke kostelu a nechá se okecávat doktorem Sakra viděl moc dobře, že ti mramorový muži zmizeli, ale on se stejně raději vrátí zpět do kostela kvůli doktorovi... chudák Laura... bojím se toho samého co Ludmila Plačící

Jinak Hello, moc děkuji za tak krásná slova Pro Tebe Červenám se tolik chvály... Červenám se  vůbec nevím co říct Červenám se Červenám se snad jen bez vás bych určitě nepsala, dříve jsem psala jen pro sebe, protože moje výtvory neměl kdo číst, nebo na ně nikdo neměl čas Smutný proto jsem moc vděčná za naše forum, kde se mohu podělit o svoje příběhy Pro Tebe takže jsem moc ráda za vás všechny tady Láska je super mít kolem sebe fajn lidi Pro Tebe Pro Tebe moc si toho vážím Pro Tebe jinak já si neumím představit forum bez tebe i ostatních Láska tvoje příběhy jsou dokonalé a zvláště jejich ztvárnění Láska nesejde na tom, že je psal někdo jiný, ale ty si dáš tu práci je přeložit, tak, že působí jak z knihy, všechny ty slovní obraty... je vidět, že to máš stále v sobě Láska je škoda, že to v tobě škola utlumila, protože věřím, že tvoje příběhy byly už v té době zcela jedinečné Láska třeba se jednou k tomu zase dostaneš Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 9   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty07/11/23, 05:47 am

@Ludmila - přesně tak - měli jít první domů. Nevím, proč chodit zbytečně do kostela. Škoda, že se nechal přemluvit doktorem - větší smysl to dává přesně tak, jak říkáš ty. Přece jde hlavně o Lauru - nechal ji tam a ani jí neřekl, že jde pryč, tak se určitě musela strašně bát. Děkuju moc za krásný komentář  Mrkající  Láska  Pro Tebe

@Lucisab - taky to nechápu, proč jí říkal, že se hned vrátí a pak si šel až ke kostelu. A ten doktor, jak mu ještě dal takovou pomyslnou facku tím, že ho nařknul ze zbabělosti.  Nene  já bych se teda bála určitě taky. A děkuju moc za tak milá slova Úsměv  třeba mě někdy popadne inspirace a pustím se do nějakého psaní. Jsem tak ráda, že píšeš své příběhy na toto fórum a že jsme se tady všichni tak hezky sešli - není nad to, mít takovou milou skupinku lidí se stejnými zájmy  Úsměv  Láska  Pro Tebe  Ještě jednou díky moc za tvoje nádherné příběhy!   Láska  Pro Tebe  


Tak můžeme na poslední díl:

Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 9

A taky, že byla. Byl jsem si jistý, že byla v perfektním stavu, když jsme tam byli s Laurou naposledy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-578

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-589

„Možná se je někdo pokusil odstranit," prohlásil mladý lékař.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-579

„To ale nevysvětluje ten můj pocit," namítl jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-582

„Příliš mnoho malování a tabáku to vysvětlí docela dobře."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-584

„Pojďte se mnou," řekl jsem, „nebo moje žena začne být nervózní. Půjdete dovnitř a dáte si kapku whisky a zapijeme ten zmatek z duchů a vy do mě vlijete selský rozum."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-590

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-592

„Měl bych zajít nahoru k Palmerovi, ale teď už je tak pozdě, že bych to raději měl nechat na ráno," odpověděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-580

„V Unii mě zdrželi a od té doby jsem musel zajít za spoustou lidí. Dobře, půjdu s vámi."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-591

Myslím, že se mu zdálo, že ho potřebuji víc já než Palmerova dívka, a tak jsme diskutovali o tom, jak by taková iluze mohla být možná, a vyvozovali z této zkušenosti velké obecnosti týkající se strašidelných zjevení, a tak jsme došli k naší chalupě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-611

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-612

Když jsme šli po zahradní cestičce, všimli jsme si, že z předních dveří proudí ven jasné světlo, a vzápětí jsme viděli, že dveře salonu byly také otevřené. Šla ven?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-613

„Pojďte dovnitř," řekl jsem a doktor Kelly mě následoval do salonu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-614

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-615

Všude tu hořely svíčky, nejen ty voskové...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-617

...ale nejméně ještě tucet mihotajících se,  očí oslňujících lojových, zapíchnutých ve vázách a ozdobách na všelijakých nepravděpodobných místech. Věděl jsem, že světlo je Lauřin lék na nervozitu. Ubohé dítě! Proč jsem ji tam jen nechal? Takový surovec jsem byl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-619

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-621

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-622

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-623

Rozhlíželi jsme se po místnosti a nejprve jsme ji vůbec neviděli. Okno bylo otevřené a průvan způsobil, že všechny plameny svíček byly nakloněné jedním směrem. Její židle byla prázdná a její kapesník a kniha ležely na podlaze.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-624

Otočil jsem se k oknu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-626

Tam, ve výklenku okna, jsem ji uviděl. Ach, mé děťátko, má láska, šla snad k tomu oknu, aby mě vyhlížela? A co přišlo do místnosti za ní? K čemu se obrátila s tím výrazem zběsilého strachu a hrůzy? Ach, moje maličká, myslela si, že jsem to já, jehož krok slyšela, a otočila se, aby se setkala – s čím?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-630

Přepadla přes stůl v okně a její tělo leželo napůl na něm a napůl na sedátku okna a její hlava visela dolů přes stůl, hnědé vlasy se uvolnily a spadaly na koberec. Rty měla stažené a oči doširoka otevřené. Teď neviděly nic. Co asi viděly naposledy?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-631

Doktor k ní šel blíž, ale já jsem ho odstrčil...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-632

...a přiskočil k ní; chytil jsem ji do náruče a křičel---

„To je v pořádku, Lauro! Mám tě v bezpečí, ženuško."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-634

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-637

Padla mi zhrouceně do náruče. Objímal jsem ji a líbal a oslovoval ji všemi jí milými jmény, ale myslím, že jsem po celou dobu věděl, že je mrtvá.

Pozor, nepříjemné záběry:

Ruce měla pevně sevřené. V jedné z nich něco pevně držela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-641

Když jsem si byl už zcela jistý, že je mrtvá a že už na ničem nezáleží, dovolil jsem mu otevřít jí ruku, aby se podíval, co to drží.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-644

Byl to šedý mramorový prst.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-647

KONEC.




Musím říct, že jsem se vůbec netěšila na tvorbu tohoto závěrečného dílu, bylo pro mě těžké tohle Lauře udělat. A ještě o to více, protože jsem si oba tyto hrdiny oblíbila a přirostli mi k srdci. Ale ten příběh byl čtivý, když jsem na něj narazila a připadal mi na vytvoření v Sims zajímavý. Doufám, že vás ten konec až moc nezklamal - teda je jasné, že zklamal, je to hrozně smutné - dalo se taky čekat, jak to dopadne, bohužel takto tragicky. Osobně jsem doufala v nějaký lepší konec, ale bohužel. Narozdíl od knížky je to v simíkách ale veselejší - stačilo Lauru resetovat a byla zase veselá, živá a zdravá Úsměv což pro mě bylo dost velkou útěchou Vysmátý  


Co se týká dalších plánů - snad mi vyjde čas a stihnu mezitím ještě jeden kratší příběh na spravení nálady po tomto příběhu, ale raději to neslibuju, protože už pracuju na vánočním příběhu a dává mi trochu zabrat  Zmatený ( ale mile zabrat Mrkající je to zábava a vždycky tyto příběhy pro mě mají kouzlo, protože Vánoce zbožňuju). Ráda bych sem dala i nějaký ten kratší před ním, aby tu nebyla taková proluka, tak uvidíme Mrkající myslím, že bych to mohla zvládnout. Ten vánoční sem začnu postovat někdy ke konci listopadu, ať se to stihne tak, jak má, doufám, že vám nebude vadit, když to bude před začátkem adventu  Červenám se  kdyby ano, můžete se čtením počkat až na později Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty07/11/23, 08:38 pm

Bože, chudák Laura ... Plačící Člověk ani nechce vědět, zda zemřela hrůzou nebo nějakým jiným způsobem od těch podivných existencí ... Původně jsem si myslela, že třeba "jen" hrůzou zešílí, ale co by vlastně bylo lepší ?! Aha Byl to krásný a smutný příběh, velice se hodil do těchto dušičkových časů, konce podzimu a počátku zimy, kdy člověk za soumraku neví, zda potkává lidi nebo snad nějaké jiné bytosti ... Díky moc za Tvé ztvárnění, Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO* A už se těším na další příběh !  *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty07/11/23, 09:11 pm

To je hrůza, chudinka Laura Plačící Plačící bála jsem se, že to takhle dopadne... co jen musela zažít před smrtí... možná se i bránila, když měla v ruce prst z té ohavné sochy Plačící Plačící chudák... proč jí tam jen její milý nechal tak dlouho samotnou Plačící teď s tím bude muset žít i on sám... příběh to byl ale opravdu hodně čtivý a hltala jsem každé slovo Láska děkuji, že jsi se o něj s námi podělila Láska perfektně se hodil do téhle doby a tvoje ztvárnění bylo naprosto dokonalé Láska už se moc těším na další tvůj příběh Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty10/11/23, 06:48 am

Nevím, jak vám můžu poděkovat za tak krásné komentáře!  Láska  Pro Tebe  mám z nich neskutečnou radost!  Pro Tebe  Láska

@Ludmila -
Ludmila napsal:
...dušičkových časů, konce podzimu a počátku zimy, kdy člověk za soumraku neví, zda potkává lidi nebo snad nějaké jiné bytosti ...
 -  Úplně jsem užasla, to je tak krásně napsáno, Ludmi! Hodilo by se to jako začátek nějakého napínavého příběhu *THUMBS UP* *BRAVO*  Láska  Moc ti děkuju za krásný komentář a podporu!  Láska  Pro Tebe
A s Laurou máš samozřejmě pravdu. Obě varianty by byly kruté. Je lepší něco takového přežít a zbláznit se z toho, nebo bohužel už nebýt na světě, ale zároveň se tím netrápit? A podobné to muselo být pro Jacka. Je to tak hrozné přijít o milovaného člověka, ale ještě tímto způsobem? A navíc když to svou lehkovážností trošku způsobil i on - i když za to nemůže... Nejraději bych byla, kdyby to Laura přežila. Třeba by se s tím časem nějak vyrovnala. A určitě by se hned odstěhovali. A kdo ví, kdo by byl dalším nájemníkem a jestli by těm báchorkám taky neuvěřil a stalo by se něco podobného. Aha

@Lucisab -  Je mi jí taky tak moc líto Smutný  ty momenty před smrtí musely být strašné, ta největší hrůza, jaká snad může být. A taky si podle toho prstu myslím, že se bránila. Kdyby tam ale Jack zůstal, byli by tam nalezení takto spolu. Takto přežil a mohl vyprávět tento příběh, i když věřím, že by tu raději bez Laury nebyl. Já bych se s něčím takovým nedokázala vyrovnat. Smutný  Moc a moc ti děkuju za tvá milá slova!  Láska  Pro Tebe   jsem moc ráda, že se ti příběh líbil Úsměv   Láska





Mám pro vás zase pár fotek z „natáčení" Mrkající

1. Sochy - chtěla jsem vám najít, odkud mám ten skin - už jsem myslela, že se mi to nepodaří najít  Zmatený - snad mám ten správný - je z TSR:
https://www.thesimsresource.com/members/krelian/downloads/details/category/sims2-sets-hair/title/ls-genetics-etc/id/163610/

Tady se na ně můžete podívat za denního světla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-1

Jde z nich docela strach... nechtěla bych je potkat

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-2

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-3

Dala jsem jim aspiraci po penězích

Po čem tyto sochy touží a čeho se obávají:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Sims2-EP9-2023-02-28-17-26-54-42

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Sims2-EP9-2023-02-28-17-26-48-55

- mají to dost podobné - hlavně vydělat prachy a kariéra zločince (to sedí  *THUMBS UP* ) nebo soudce (  Šokovaný ? )
- jejich obavy jsou z  exekutora, švábů a použití veřejných záchodků  Válím se smíchy


2. Tady je zachycený vzácný moment, kdy si chvilku se simíkama hraju a nepracujou jen podle scénáře  Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-121

Příprava ke skoku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-122

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-124

A skok samotný!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-126

Brr... z tohohle ksichtu by mě kleplo Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-125

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-128

A z tohohle taky  Šokovaný  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-127

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-129

Ty rty Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-130

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-131

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-132

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-133

3. Zajímavé objetí Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-248

4. Ksichty paní Dormanové, fakt se činila Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-263

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-323

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-324

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-327

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-336

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-376

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-377


5. Laura byla ve skutečnosti dost zběhlá ve vaření Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-384

Tím steakem háže jako profesionál Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-382

6. Ještě zpátky k sochám Úsměv  odložila jsem je mimo záběr, když zmizely z podstavců a mezitím se tu objevil tenhle pejsek a vůbec se mu ty sochy nelíbily  Vysmátý  pěkně hlasitě proti nim protestoval  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-561

(fakt ale nechápu, na co to štěkal:-) to přece na simy nedělají, tak asi na nějaký objekt vedle? Úsměv )


7. Tuhle fotku jsem málem dala do příběhu  Šokovaný Vysmátý Všimla jsem si toho na poslední chvíli, než jsem to postnula Vysmátý  (ještěže tak!  Zmatený )

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-243-m-lem-jsem-dala-do-p-b-hu

A Jack s Laurou - žádná panika, pohoda. A Laura se ještě usmívá Vysmátý  No, já bych tam už dávno ležela a bylo by po mně, kdyby ta nehybná socha zvedla hlavu  SOS

8. Doktor v kostele zapálil sirku - vidím dobře tři plamínky? Jak je to možné?  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-572

A socha zase zvedla hlavu - já být doktorem, tak mě z toho trefí šlak

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-574

Ty sochy jsou teda pěkně zvědavé Vysmátý  ani chvilku nevydrží ležet v klidu Vysmátý

9. Nevěřili byste, kolik práce dá nafotit pouhá chůze dvou soch skrz kostel.

„Čau kámo, tak jak to jde?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-601

Tuhle scénu jsem musela fotit asi 5x, možná i vícekrát. Protože vždycky jeden z těchto blbců musel luskat prsty na druhého  Tydýt  Vysmátý  

Později se mi začali v lese hádat a pošťuchovat se...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-606

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-607

... pak jsem si všimla, že na nebi vyšel měsíc... úplně normální jeden měsíc...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-608

Zmatený  Tydýt

10. Momentky s Laurou

Fotka Laury u jejího spisovatelského stolu

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-159

Laura při zapalování svíček - z ničeho neměla strach a bere to s úsměvem Mrkající

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-616

Líbí se mi, jak se na ni Jack usmívá  Láska

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Marble-356

Tak to je všechno, přeju vám hezký pátek a víkend!  Mrkající   Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty10/11/23, 06:25 pm

Těm dvoum to tak strašně moc spolu sluší Láska Láska a jak se Jack na poslední fotce na Lauru dívá Láska jsem si jistá, že díky tobě budou mít mimo příběh i další společný život Láska

Jinak ty sochy jsou opravdu děsivé a ještě jak se zvědavě na každého obracely Zmatený přesně jak píšeš... já bych tam už ležela jako třetí socha být na místě Laury *BYE* Zmatený a muchlování na gauči je topovka jako vždycky Vysmátý ty ksichty jsou naprosto dokonalé Vysmátý Vysmátý a ty dva měsíce Šokovaný já vím, že se to může občas stát, ale ještě nikdy jsem to neviděla ve své hře Šokovaný a to skvělé objetí, jak jsou k sobě Jack s Laurou zády a mají zalomené ruce, to je bomba taky Válím se smíchy Válím se smíchy super fotky Válím se smíchy Válím se smíchy
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Thompsonův náhrobek - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty14/11/23, 05:36 am

@Lucisab - mockrát děkuju za tak milý a vtipný komentář  Láska  Láska  Pro Tebe  Vysmátý


Jako další příběh bude tento ze série o plukovníkovi - protože je kratší a myslím, že tři kapitoly se sem tak akorát vejdou, než se vrhnem na vánoční příběh Mrkající  Líbí se mi název v angličtině (Thompson's Tombstone), zní to vtipně, když se to přečte. Původně jsem si tenhle příběh chtěla nechat na úplný závěr příběhů o plukovníkovi, ale nakonec jsem se rozhodla ho zpracovat teď. Doufám, že se vám bude líbit a snad vás aspoň trošinku pobaví (i když název nezní moc vesele Mrkající ).  


Plukovník vypráví: Thompsonův náhrobek

(W. L. Alden)


KAPITOLA 1


Právě jsme povečeřeli v malé pařížské restauraci, kam mají Američané ve zvyku chodit na ty opravdové francouzské lahůdky, vepřové maso a fazole, pohankové koláče, hovězí s kukuřicí, jablečný koláč a přerostlé ústřice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-10

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-8

Znal jsem jednoho muže z Chicaga, který v této restauraci jedl každý den po celý měsíc, jenž strávil v Paříži, a který na konci té doby prohlásil, že je mu z francouzské kuchyně těžce zle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-11

Takto hluboké studium mravů a ​​obyčejů cizích národů osvěcuje mysl a nechává dozrát úsudek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-9


Plukovník dojedl svůj dvanáctý pohankový koláč a zapálil si doutník...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-16

...když jen tak mimoděk a káravě poznamenal k mladému Lathropovi, který se z principu hádal o účet s číšníkem, že „dělá víc problémů než Thompsonův náhrobek".

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-21

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-22

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-20

Když byl vyzván, aby vysvětlil toto temné rčení...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-15

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-25

...natáhl nohy, jak to jen šlo, nahnul židli dozadu, oklepal popel z doutníku mezi zbytky vepřového masa a fazolí a pustil se do svého příběhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-32

* * *

Ve městě, kde jsem vyrůstal – a jeho jméno teď neprozradím – žili dva bratři, James a John Thompsonovi. Byli dvojčaty a bylo jim asi čtyřicet let, kdybych měl usuzovat. James byl svobodný mládenec a John byl vdovec, a oběma se na světě docela dobře dařilo, alespoň na tehdejší dobu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-33

John byl farmář...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-34

...a James byl výrobce povozů...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-35

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-37

...a kromě toho vlastnil vesnický pohřební vůz, který nechával na pohřby, většinou jej sám řídil, takže jakýkoli zisk, který měl vzejít z té smutné události, šel jemu, aniž by se o něj s někým dělil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-39

Oba muži byli lakotní a hleděli by na dolar, dokud by jim nezačal selhávat zrak, než by mohli sami sebe donutit ho utratit. Byla to tato lakomá povaha, která způsobila potíže, o kterých vám budu vyprávět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-41

Když už byl John Thompson vdovcem tak dlouho, že ​​ho neprovdané ženy přestaly oslovovat, aby se ho zeptaly na nejlepší způsob, jak získat peníze pro bezvěrce, a ztratily veškerá očekávání, že ho některá z nich někdy klofne...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-45

... náhle se probral a oženil se s Mariou Slocumovou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-47

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-57

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-58

...která mívala cukrárnu vedle školy a dvacet let byla zatvrzelou starou pannou.


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-61

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-62

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-46

Měla však nějaké malé peníze a lidé říkali, že by se mohla provdat za Jamese Thompsona, kdyby byla ochotná podstoupit to riziko; ale skutečnost, že James měl pohřební vůz zaparkovaný v přístřešku pro kočáry, způsobila, že nebyl mezi dámami oblíbený.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-53

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-54

Vzala si Johna, protože jeho názory na křtění nemluvňat byly zajedno s jejími, a on si ji vzal, protože měla dobrou pověst díky pečení koláčů a že byla šetrná a pobožná.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-59

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-60

* * *

Bratři Thompsonovi vlastnili na novém hřbitově hrobová místa, která byla blízko u sebe. James samozřejmě neměl pro svoje místo zatím žádné využití, ale John začal to své zalidňovat tím, že zde zhruba uprostřed něj pohřbil svou první manželku. Pozemek byl dostatečně velký, s ubytováním pro přiměřeně velkou rodinu, aniž by se v něm tísnila a zároveň aniž by byla nespolečenským způsobem rozptýlena daleko od sebe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-64

Nevím, jak se to stalo, ale jakmile se John oženil, napadlo ho vztyčit náhrobní kámen nad svou první ženou. Myslel si, že když už vynaloží takové výdaje, zařídí vše tak, aby je nemusel znovu vynakládat; a tak dal dohromady návrh kombinovaného rodinného náhrobku a nechal ho vyrobit, vyrýt a popsat a postavit na svém hrobovém místě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-72

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-65

V horní části kamene bylo jméno Johna Thompsona, datum jeho narození a vynechané místo pro datum jeho smrti. Jako další tu bylo jméno „Sarah Jane, milovaná manželka výše uvedeného“ a datum jejího narození a smrti. Pak přišlo jméno „Maria, milovaná a oplakávaná manželka výše uvedeného Johna Thompsona“ s datem jejího narození a mezerou pro datum její smrti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-63

Vidíte, John zapracoval na tomto malém komplimentu o Marii, že byla „oplakávaná“, aby ji smířil s tím, že bude veřejnosti prozrazeno datum jejího narození. Spodní polovina náhrobku byla ponechána prázdná, aby bylo možné přihodit několik dětí, pokud by nějaká taková událost nastala, a celý tento inzerát končil veršem chvalozpěvu, v němž se uvádělo, že celá Thompsonova rodina byla sjednocena v lepší zemi tam nahoře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-67

Cena té záležitosti byla přibližně stejná jako cena jednoho obyčejného náhrobku, tvůrce souhlasil s tím, že bezplatně zadá data Johnovy smrti a smrti jeho manželky, až na to přijde čas; a také za velmi nízký poplatek souhlasil se zadáním jmen všech dětí, které se mohou objevit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-69

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-71

Náhrobek vzbudil velkou pozornost a nestalo se, že by se letní návštěvníci z města na něj nezašli podívat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-76

John byl hrdý na svou hospodárnost a říkával, že mu nehrozí bankrot kvůli nějaké epidemii jako těm lidem, kteří zastávali názor, že každý člověk musí mít svůj vlastní náhrobek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-74

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-75

Každý uznal, že Thompsonův náhrobek bavil veřejnost více než kterýkoli jiný náhrobek na celém hřbitově.


(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty14/11/23, 08:36 pm

Tak jsem ani nestihla komentovat fotky z "natáčení" minulého příběhu (mimochodem jako vždy perfektní momentky, hlavně když se nejelo podle "scénáře" Chichichi), a máme tady příběh nový. Vypadá to velice zajímavě - už ten název je v AJ opravdu vtipný. Plukovníkovy historky jsou vždy zárukou pravého anglického humoru, doufám, že to bude i v tomto případě Mrkající A opět sis dala záležet, milá Hellohello, na krásných detailech, ať už v té restauraci nebo v případě bratrů a jejich profesí !  *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty16/11/23, 08:00 pm

Páni, je tu nový příběh Láska Láska mám z něj obrovskou radost Láska od tebe je ti vždy záruka kvalitních historických příběhů Láska jsme moc zvědavá, kam se tenhle příběh bude dál ubírat Úsměv oba bratři jsou zajímaví a jsem zvědavá, jak si dále Marie sedne s jedním z nich Aha
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Thompsonův náhrobek - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty17/11/23, 08:48 am

Mockrát vám oběma děkuju za krásné komentáře! Úsměv  Láska  Pro Tebe   pokaždé mi uděláte velikánskou radost! Mrkající Láska  
Strašně moc mě baví číst si vaše dojmy a jsem vděčná za jakoukoli vaši zpětnou vazbu. Úsměv
Hned vám sem jdu hodit další kapitolu:

Plukovník vypráví: Thompsonův náhrobek

(W. L. Alden)


KAPITOLA 2

Každého letního večera chodíval John ke svému hrobovému místu a kouřil dýmku, opíral se o plot a čítával si nápisy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-79

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-77

A pak se vždy šel znovu podívat na místo manželů Rogersových, kde stálo devět různých náhrobků...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-80

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-81

...a chichotal se sám pro sebe, když si pomyslel, na kolik to muselo přijít starého Rogerse, který na kombinovanou rodinnou hrobku nikdy ani nepomyslel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-82

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-84

Během asi tří let se nápisy rozrostly, protože k nim přibyla jména Charlese Henryho a Williama Everetta Thompsona, „dětí výše uvedených Johna a Marie Thompsonových“, a John spočítal, že úzkým písmem by na stejný náhrobní kámen mohl vměstnat ještě další čtyři děti, i když si ve skutečnosti nemyslel, že by k tomu někdy mělo dojít.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-85

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-86

* * *

No, krátce po konci třetího roku začaly Johnovy potíže. Začal se zabývat myšlenkami druhého příchodu Ježíše Krista na zem*...

citace :
*Pozn.:  druhý příchod Ježíše Krista na zem: „v křesťanské teologii znamená tzv. druhý příchod Ježíše Krista na konci věků, kdy Kristus vzkřísí mrtvé a slavnostně vykoná Poslední soud" - https://cs.wikipedia.org/wiki/Parusie

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-87

... a věřil, že konec světa nastane podle plánu 21. listopadu v 8:30 ráno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-89

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-90

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-98

Maria řekla, že to není ortodoxní a že žádné takové řeči ve svém domě nestrpí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-100

Oba lpěli na svých názorech a co na tom, že John vyjadřoval své názory pomocí rukojeti biče a Maria vyjadřovala své názory válečkem na těsto...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-102

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-104

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-105

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-106

... nezdálo se, že by spolu moc dobře vycházeli a jednoho dne Maria odešla z domu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-107

... a sedla na vlak do Chicaga...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-110

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-111

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-112

...kde se rozvedla a vrátila se jako svobodná a nezávislá žena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-115

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-122

To nebylo vše: James Thompson nyní spatřil svou šanci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-116

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-124

Nabídl se, že prodá obchod s pohřebními vozy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-125

...a po deseti měsících čekání, aby nedal příležitost ke skandálu, se za něj Maria provdala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-126

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-127

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-129

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-132

* * *

Zdálo se, že Johnovi ztráta manželky ani příliš nevadila, dokud ho náhodou nenapadlo, že jeho kombinovaný rodinný náhrobek bude muset být pozměněn, když Maria už není jeho manželkou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-133

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-134

Byl to pravdomluvný muž a cítil, že nemůže v klidu spát pod náhrobním kamenem, který bude neustále vyprávět tak kolosální lži, jako že Maria odpočívá na stejném místě a že je jeho milovanou ženou, když ve skutečnosti  byla už manželkou jiného muže a v pravý čas by ležela v části hřbitova toho jiného muže.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-140

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-136

Rozhodl se tedy, že řekne kameníkovi, ať vyseká Mariino jméno a datum jejího narození.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-141

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-142

Ale ještě než práce byla dokončena, došlo mu, že to nebude ta pravá věc, pokud jde o Charlese Henryho a Williama Everetta. Uráželo by to ty bezmocné děti, kdyby ten náhrobní kámen tvrdil, že jsou dětmi Johna Thompsona a nějaké blíže nespecifikované ženy jménem Maria, která, ať už byla kýmkoli, rozhodně nebyla manželkou Johna Thompsona.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-144

Věci by se nezlepšily, ani kdyby bylo jméno Marie odstraněno z řádku, který uváděl původ dětí, protože v takovém případě by se zdálo, že byly nezávisle počaty Johnem, bez zásahu jakékoli manželky, což by jistě vyvolalo drby a nejrůznější podezření.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-143

Potíže by se samozřejmě daly vyřešit tím, že by se z náhrobku vymazaly všechny odkazy na Marii a její dvě děti, ale v tom případě by jednoho dne bylo nutné pořídit samostatný kámen pro děti, a co bylo důležitější, Johnova impozantní myšlenka kombinovaného náhrobku by musela být zcela opuštěna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-145

John nebyl zbrklý muž, a poté, co si celou věc promyslel, až mu duševním bojem zešedivěly vlasy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-147

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-150

... rozhodl se udělat kompromis v té věci tím, že kolem spodní poloviny náhrobku navlékl jakousi spodničku, která by skrývala všechny odkazy na Marii a děti. To se dalo snadno provést pomocí starého povlečení...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-152

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-151

... a náhrobek se stal předmětem zájmu veřejnosti více než kdy jindy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-155

...zatímco John se takříkajíc posadil, aby čekal na lepší časy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Thompson-156



A příště už nás čeká závěr tohoto kratšího příběhu. Mrkající
Užijte si pátek-svátek a víkend Mrkající Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty17/11/23, 02:45 pm

Tak Maria nakonec vyměnila jednoho bratra za druhého, to jsem nečekala Vysmátý ale popravdě se jí nedivím, jestli v jejich vztahu hodně často chodil ke slovu váleček a bič Zmatený snad bude James lepší manžel i společník Úsměv jinak John je tedy tím náhrobkem hodně posedlý Zmatený Zmatený jsem zvědavá, co se dál přihodí Aha
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 38 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 38 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: