Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 40 ... 44  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty01/10/23, 08:39 pm

Taky si myslím, že se Carmilla jen těžko vrátí - přece jen jí jde o existenci, její povaha byla odhalena, a vypadá to, že i místo jejího odpočinku Aha Snad se ji tedy podaří tomu baronovi spolu s generálem odstranit z tohoto světa Ďáblík .. A Lauru má ochránit přítomnost kněze, stejně tak jak měl nějaký duchovní původně pomoci Bertě, že ?
Jinak souhlasím samozřejmě s Lucisab, a už jsem to psala i dříve - netřeba se omlouvat, milá Hellohello, za nějaké drobnější nedostatky, však všichni víme, jak to v Simících chodí Mrkající A co se týče mlhy, zbožňuji mlhavá podzimní rána, kdy se všechno pozvolna probouzí a vyvstává z mlžného oparu, jakoby na polích a lukách tančily pohádkové víly ... Například moje kolegyně vidí při mlze jen dopravní potíže, přílišná realistka ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 40   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty04/10/23, 06:12 am

Moc a moc děkuju za tolik milých slov!  Pro Tebe  Láska

@Lucisab - mockrát děkuju za takovou krásnou pochvalu!  Pro Tebe strašně moc si toho vážím a jsem ráda, že se ti ten příběh líbí! Úsměv Děkuju moc!  Láska  a není vůbec zač - mě strašně těší dělat pro vás tyto příběhy, baví mě to - hlavně když se vám líbí Úsměv   Nejlepší by bylo, kdyby se Carmilla úplně vypařila a hlavně aby se nikdy nevrátila a nikomu neotravovala život! Nebezpečí pořád hrozí, dokud se s ní nezatočí.

@Ludmila - právě, jde o její existenci, už se o ní ví. Tak hlavně, když už nikomu neublíží! Zla se napáchala už víc než dost. Jak píšeš, snad ten kněz pomůže, zavolali si ho na pomoc přesně proto Mrkající pokud bude na to vše stačit - myslím si, že Carmilla je strašně silná a přemůže každého v mžiku sekundy. A krásně poeticky jsi to napsala o těch mlhách  Láska  zní to tak pohádkově  Láska  ono nikdy neuškodí se takhle zastavit a všimnout si krás přírody, i když se můžou zdát jako samozřejmost, tak to žádná samozřejmost není. Ale chápu i ty starosti s dopravou Úsměv moc dobře se v mlhách nejezdí a může to být nebezpečné Úsměv


Tak předposlední 40. kapitola je tady! Úsměv  Akorát... raději ji nečtěte před spaním. Drastičtější části dám raději do spoileru na rozkliknutí.


Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA XV.  Muka a exekuce

Část 2/2


Noční opatření byla mimořádná.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2950

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2947

Dva sluhové a madame měli tu noc sedět v mém pokoji; a duchovní s mým otcem drželi hlídku ve vedlejší šatně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2952

Kněz tu noc provedl  určité obřady, jejichž významu jsem nerozuměla o nic víc, než jsem chápala důvod tohoto mimořádného opatření, které bylo učiněno pro mou bezpečnost během spánku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2953

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2956

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2958

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2959

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2960

* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3089

O několik dní později jsem vše viděla jasně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2962

Po zmizení Carmilly následovalo ukončení mého nočního utrpení

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2963

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2964

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2965

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2966

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2967


* * *

Slyšeli jste bezpochyby o otřesných pověrách, které panují v Horním a Dolním Štýrsku, na Moravě, ve Slezsku, v tureckém Srbsku, v Polsku, dokonce i v Rusku; pověry, tak tomu musíme říkat, o upírovi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3164

Jestli lidské svědectví, přijímané s veškerou péčí a vážností, soudně, před nesčetnými komisemi, z nichž každá se skládá z mnoha členů a všichni jsou vybráni pro svou bezúhonnost a inteligenci; a tvořené zprávami, které jsou snad obsáhlejší, než jaké existují v jakékoli jiné kategorii případů, má nějakou hodnotu, je těžké popřít, nebo dokonce pochybovat o existenci takového fenoménu, jakým je upír.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3126

Pokud jde o mě, neslyšela jsem žádnou teorii, kterou bych vysvětlila to, co jsem sama viděla a zažila, kromě té, kterou poskytuje prastará a dobře ověřená víra této země.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3040


* * *

Následujícího dne proběhlo formální řízení v kapli Karnsteinů.

SPOILER - pozor, drastické záběry a popis:

* * *

Můj otec má kopii zprávy Císařské komise s podpisy všech, kteří byli přítomní  při tomto řízení, připojenou k ověřeným výpovědím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1112

Právě z tohoto oficiálního dokumentu jsem shrnula svůj popis této poslední šokující scény.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3129
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty04/10/23, 06:05 pm

Tak to bylo neuvěřitelné Šokovaný snad už od ní bude opravdu pokoj Šokovaný jen by mě zajímalo proč si vždycky vybírala jen dívky, ale to se asi už nedozvíme Aha ale je dobře, že už nebude dělat problémy Úsměv jsem moc zvědavá na poslední díl Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty04/10/23, 08:34 pm

Tak nakonec to dopadlo pro Lauru dobře a vypadá to, že se uzdravuje ! A naštěstí se nemusela ani účastnit onoho řízení či exekuce s upírkou, to by pro ni asi bylo příliš drastické, přece jen - bývaly přítelkyně Šokovaný Taky jsem moc zvědavá na závěrečný díl, snad se dočkáme vysvětlení, jak se z krásně hraběnky stala taková obluda ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Kapitola 41   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty07/10/23, 09:56 am

Tak a nastávají poslední momenty tohohle příběhu! Úsměv  Poslední kapitola je konečně tu. Ani jsem nečekala, že to ke konci půjde tak rychle Úsměv naštěstí došlo ke změnám a mám teď více času, tak si myslím, že do konce roku spolu stihneme ještě pár příběhů Mrkající

Moc a moc vám děkuju za podporu, hrozně mi to pomáhá při tvorbě, ale motivuje i celkově.  Láska  Pro Tebe  Každý komentář pro mě moc znamená!

Souhlasím s vámi - jsem tak ráda, že se to podařilo a snad už nic nehrozí. Hlavně že Carmilla někam neutekla, aby tam mohla páchat další zlo  Ďáblík  A je jedině dobře, že tatínek Lauru odvedl zpátky domů, tam se snad dá dohromady Mrkající myslím, že kdyby viděla na vlastní oči, co udělali s Carmillou, že by se z toho zbláznila.



Carmilla

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA XVI.  Závěr

Část 1/1


Myslíte si, že o tom všem píši s klidem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3055

Ale skutečnost nemůže být od tohoto dále; nemohu na to bez rozrušení ani pomyslet.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3036

Nic jiného než vaše upřímná touha vyjadřovaná tak opakovaně, mě nemohlo přimět, abych se posadila k úkolu, který mi na příští měsíce narušil nervy a znovu vyvolal stín té nevýslovné hrůzy, která celé roky po mém vysvobození činila mé dny a noci strašlivými; a samotu nesnesitelně hroznou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3115

Dovolte mi přidat pár slov o tom zvláštním baronu Vordenburgovi, jehož podivuhodné znalosti jsme vděčili za vypátrání hrobu hraběnky Mircally.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3100

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2971

Usadil se v Gratzu, kde byl živ z pouhé almužny, což bylo vše, co mu zbylo z kdysi bohatých statků jeho rodu v Horním Štýrsku, a zde se oddal podrobnému a pracnému zkoumání podivuhodně hodnověrných báchorek o vampirismu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2968

Měl po ruce všechna velká i malá díla na toto téma.
„Magia Posthuma“, „Phlegon de Mirabilibus“, „Augustinus de cura pro Mortuis“, „Philosophicae et Christianae Cogitationes de Vampiris“ od Johna Christofera Herenberga; a tisíc dalších, z nichž si pamatuji jen několik z těch, které půjčil mému otci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2970

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2972

Měl obsáhlý přehled všech soudních případů, z nichž vytáhl systém principů, které, jak se zdá, řídí – některé vždy a jiné jen příležitostně – živobytí upíra.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2969

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2975


Okrajově mohu zmínit, že smrtelná bledost přisuzovaná tomuto druhu revenantů je pouhou melodramatickou fikcí.
V hrobě, a také když se ukážou v lidské společnosti, představují zdání zdravého života. Když jsou ve svých rakvích odhaleni světlu, vykazují všechny příznaky, které jsou vyjmenovány jako ty, které prokázaly upíří život dávno mrtvé hraběnky Karnsteinové.


Spoiler - POZOR, drastické záběry:

To, jak unikají ze svých hrobů a vracejí se do nich na určité hodiny každý den, aniž by odsouvali hlínu nebo zanechali jakoukoli stopu narušení stavu rakve nebo rubáše, bylo vždy připuštěno jako naprosto nevysvětlitelné. Obojživelná existence upíra je udržována každodenním spánkem v hrobě. Jeho strašná touha po živé krvi dodává sílu jeho bdělé existenci. Upír je náchylný k tomu, aby byl jistými osobami fascinován se strhující vehemencí připomínající vášeň lásky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3051

Při honbě za nimi vynaloží nevyčerpatelnou trpělivost a lstivost, protože přístup k určitému objektu může být znemožněn na sto způsobů. Nikdy nepřestane, dokud nenasytí svou vášeň a přímo nevysaje život ze své vytoužené oběti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3045

Ale v těchto případech dobře hospodaří a prodlužuje svůj vražedný požitek s rafinovaností labužnického požitkáře a umocňuje ho postupnými snahami o rafinované dvoření. Zdá se, že v těchto případech touží po něčem jako sympatie a souhlas.

V obyčejných případech jde přímo ke svému objektu, přemůže ho násilím, škrtí a vyčerpá ho tak často při jediné hostině.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3153

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3067

Upír je zjevně v určitých situacích podrřízený zvláštním podmínkám. V konkrétním případě, o kterém jsem vám vyprávěla, se zdálo, že Mircalla se omezovala na jméno, které, nebylo-li to její skutečné jméno, mělo alespoň reprodukovat bez vynechání nebo přidání jediného písmene ty, které, jak říkáme, jej tvoří anagramaticky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3095

Udělala to Carmilla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-858

...stejně tak i Millarca.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2444

* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2976

Můj otec baronu Vordenburgovi, který u nás zůstal dva nebo tři týdny po vypuzení Carmilly, vyprávěl příběh o moravském šlechtici a upírovi na karnsteinském hřbitově, a pak se barona zeptal, jak zjistil přesnou polohu dlouho ukryté hrobky hraběnky Mircally.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2977

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2984

Baronovy groteskní rysy se svraštily do tajemného úsměvu; podíval se dolů, stále se usmíval na své opotřebované pouzdro na brýle a zápolil s ním.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2983

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3011

Pak vzhlédl a řekl:
„Mám mnoho deníků a dalších článků, které napsal ten pozoruhodný muž; nejkurióznější z nich je pojednání o návštěvě, o které mluvíte, v Karnsteinu. Ústní tradice to samozřejmě trochu přebarvuje a zkresluje. Mohl být nazýván moravským šlechticem, protože přesunul své bydliště na to území a byl navíc šlechticem. Ale ve skutečnosti byl rodákem z Horního Štýrska. Stačí říci, že v raném mládí byl vášnivým a upřednostňovaným milencem krásné Mircally, hraběnky z Karnsteinu. Její brzká smrt ho uvrhla do neutěšitelného smutku. Přirozeností upírů je růst a množit se podle zjištěného a strašidelného zákona.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3007

Předpokládejme na začátku území dokonale prosté od tohoto škůdce. Jak to začíná a jak se množí? Povím vám to. Člověk, více či méně zlý, sám se sebou skoncuje. Sebevrah se za určitých okolností stává upírem. Ten přízrak pak navštěvuje živé lidi v jejich spánku; ti umírají a téměř vždy se v hrobě vyvinou v upíry.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2979

To se stalo v případě krásné Mircally, která byla pronásledována jedním z těch démonů. Můj předek Vordenburg, jehož titul stále nosím, to brzy zjistil a během studií, kterým se oddal, se naučil mnohem více. Mimo jiné dospěl k závěru, že podezření z vampirismu pravděpodobně dříve nebo později padne na mrtvou hraběnku, která byla v životě jeho idolem. Představil si hrůzu, ať už by byla jakákoli, z jejích ostatků znesvěcených skandálem posmrtné popravy. Zanechal po sobě kuriózní listiny, aby dokázal, že upír, když je vypuzen ze své obojživelné existence,  je vržen do mnohem děsivějšího života; a rozhodl se před tím zachránit svou milovanou Mircallu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2982

Provedl tedy úskok ohledně cesty sem, předstíral odstranění jejích ostatků a skutečné odstranění jejího pomníku. Když se na něj přikradl vysoký věk a z údolí pokročilých let se ohlédl se za scénami, které za sebou zanechal a v jiném duchu uvažoval o tom, co provedl, a zmocnila se ho hrůza. Provedl tedy vyměření a sepsal poznámky, které mě zavedly na to samé místo, a sepsal doznání o podvodu, který učinil. Pokud měl v úmyslu v této věci ještě něco udělat, zabránila mu v tom smrt; a ruka vzdáleného potomka, pro mnohé však již příliš pozdě, nasměrovala hledání až k doupěti té bestie.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2981

Rozmlouvali jsme ještě trochu déle a mimo jiné řekl toto:

„Jedním znakem upíra je síla ruky. Štíhlá ruka Mircally sevřela generálovo zápěstí jako ocelový svěrák, když zvedl sekeru k úderu. Ale jeho síla není omezena jen na jeho úchop...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2824

... zanechává po sobě necitlivost v končetině, které se zmocní, a která se jen pomalu, pokud vůbec někdy, zotaví.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2833

* * *

Následujícího jara mě otec vzal na turné po Itálii. Zůstali jsme pryč déle než rok.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3013

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3015

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3018

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3019

* * *

Bylo to ale ještě dlouho předtím, než hrůza z nedávných událostí opadla; a ještě do této hodiny se mi obraz Carmilly vrací do paměti s nejednoznačnými střídáními -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3012

- někdy je to ta hravá, malátná, krásná dívka...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-779

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-787

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-794

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-821

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1316

...jindy ten svíjející se ďábel, kterého jsem viděla ve zničeném kostele...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2815

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2818

...a často během zasnění se mívám pocit, že slyším lehký krok Carmilly u dveří salonu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-757

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-722

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3142


KONEC.




Tak a máme za sebou tento dlouhý příběh, ve skutečnosti není zase až tak dlouhý, ale mně to vždycky v Sims zabere tolik času, vlastně nám to tady vyšlo na půl roku! Doufám, že nejste úplně „přecarmillovaní", teda že snesete ještě jeden tajemný/trochu strašidelný příběh? Úsměv Myslela jsem, že by se hodil k podzimnímu odbobí kolem Halloweenu. Už se na něm pracuje a první kapitolu sem dám možná tak do týdne - ještě tu mám ale strašnou kopu fotek z příběhu o Carmille, tak bych vám je sem zase chtěla dát během pár dnů Mrkající

Na závěr pár informací o knize Carmilla:
- napsal ji irský autor Joseph Sheridan Le Fanu v roce 1872, o 25 let dříve, než vyšel slavný Dracula od Brama Stokera (1897) - a zřejmě měla velký vliv na toto dílo, příznaky upírů se shodují ve velké míře.
- na anglické wiki se píše o zdrojích, které zřejmě Le Fanu použil jako inspiraci, mezi nimi i pojednání „Traité sur les apparitions des esprits et sur les vampires ou les revenans de Hongrie, de Moravie, &c."  - takže zase zmínka o Moravě Úsměv    https://en.wikipedia.org/wiki/Carmilla#Sources

Mně ještě v tom příběhu chybí dovysvětlení těch jejích kumpánů, kdo byla ta hraběnka z kočáru a lokajové. Škoda, že už to tam autor nedal.
Ještě jednou vám děkuju za krásné komentáře!
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty07/10/23, 02:59 pm

Tak, a máme tu opravdu konec - Laura je zachráněna, ale její psychika hodně utrpěla, není divu. Asi každý člověk by byl otřesen, kdyby zjistil, že mu přítel usiloval o život, navíc takovýmto způsobem Šokovaný Baron nám vysvětlil upírský původ hraběnky Mircally alias Millarcy neboli Carmilly - nemělo by nám jí být vlastně líto, že se stala upírkou ? A stala by se upírka i z Laury nebo z Berthy ? Krásný příběh, a to zpracování ! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* Už se těším na ten další !
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty07/10/23, 07:07 pm

Mám stejné otázky jako Ludmila Šokovaný neproměnila se Bertha přeci jen v upíra? A co chudák Laura, vyrovná se někdy časem s touhle podivnou zkušeností? Mircally je mi nakonec svým způsobem líto... třeba ani taková vůbec nebyla původně a ten její milenec... jak se jí snažil chránit, je to vlastně docela dost smutné Smutný jinak také mi chybí vysvětlení kdo byli ti lokajové Aha kdo ví kdo to byl a jestli se náhodou nevrátí... nebo to snad byli přízraky, které Mircalla vyvolala přes svoje vampírství? Kdo ví... Aha

Každopádně to byl úžasný příběh Hello a jsem moc za něj ráda Láska nádherně jsi ho ztvárnila, hltala jsem každé slovo a upřímně se už moc těším co na nás chystáš nového Láska určitě to bude naprosto úžasné Láska moc ti děkuji za zpříjemnění hned několika večerů Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Carmilla - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty09/10/23, 07:31 am

Děkuju moc vám oběma za komentáře  Láska  Pro Tebe  jsem ráda, že se vám příběh líbil  Láska
Mám radost, že to s Laurou dopadlo dobře. I když dostat se úplně z toho pro ni bylo tak těžké a kdo ví, jestli se z toho úplně dostala, to asi ne. Carmilly mi taky bylo líto, taky byla obětí a nemohla za to. Jenže bylo hrozné, co potom páchala a bylo nutné ji zastavit. A vlastně máte pravdu  Šokovaný  mohla se i z Berthy stát další upírka? Zřejmě ano a a představa je strašná, je to ještě horší než smrt. A kdo ví, jestli ti lokajové a hraběnka byli další upíři nebo jenom nějaké přízraky? Já myslím, že minimálně ta hraběnka musela být taky nějaké upíří monstrum. A ještě kdo byla ta babice v kočáře? Je tu ještě tolik otázek a možná to Le Fanu schválně nechal nezodpovězené, aby o tom lidi mohli přemýšlet a bát se.

Tak se jdu pokusit sem nahrát to kvantum fotek Úsměv  tentokrát je jich hodně.
Doufám, že vám to aspoň trošku zpříjemní start do nového týdne Mrkající

1) Jako první se mi nějak nepohodli hraběnka s jedním lokajem  Úsměv vypadá to, jako by se vztekal, že stojí tak blízko za ním

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-3

úplně se po ní ohnal Úsměv to jsem ještě neviděla
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-4

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-6

Ten její plačtivý výraz Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-7
Skoro je mi jí líto Vysmátý

Lokaj byl taky pěkně naštvaný a odkráčel pryč
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-8

A za chvilku už bylo všechno v pořádku a byli připravení zase páchat svoje zločiny  Úsměv  zatímco Carmilla v pozadí nenuceně konverzuje o počasí Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-9

2) Je to ale nějaký vztekloun, mračil se tam na všecky
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-10

Nevím, jak tenhle upírský lokaj získal povědomí o existenci televize  Chichichi
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-11

3) Nevím, co si mám o tomhle myslet  Šokovaný
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-89
Doufám, že její vztek není mířený na toho hezkého ptáčka Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-90

4) Tenhle sluha si chce najmout vlastní služku Vysmátý   (omlouvám se za špatnou kvalitu fotky, bála jsem se shazovat hru na plochu a zapínat Fraps, aby mi hra nespadla) Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1

5) Vždycky mě pobaví, jak kolem těch starodávných budov projede nějaké moderní vozidlo Vysmátý vypadá to tak nepatřičně Úsměv ještěže nevjelo na ten kamenný můstek
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-201

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-202

6) Všichni se seběhli k počítači  Úsměv   (potřebovala jsem ho na odstěhování simů)
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-203

7) Když si maličká Laura stěžovala tatínkovi na noční můru, ten o tom nechtěl ani slyšet  Šokovaný  Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-273
Je mi jí úplně líto  Šokovaný  Smutný

8) Návštěva kněze dopadla vskutku zvláštně  Vysmátý  nechtěl s tím mít nic společného
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-294

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-295

Divil se, proč volají k takovým případům zrovna jeho...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-296

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-297

...ale nechal si to vysvětlit
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-298

... a pak spustil nějakou historku ...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-299

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-300

...pořádně to roztočil Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-301

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-302

Ale co se mělo týkat pomoci pro Lauru, o to zájem neměl Vysmátý a ani ona z něho nebyla nadšená

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-306

Ale divíte se? Ty jeho ksichty by mě vystrašily až k smrti Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-307

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-313

„No, děvče, nevypadá to s tebou vůbec dobře."
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-312
(to dramatické nasvícení - ta fotka na mě působí hodně zlověstně)  Šokovaný

9) Další chvíle, kdy Lauřin tatínek nebyl takový kliďas jako jindy Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-325

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-404

...zato tady to rozjel sólem na imaginární kytaru! Úsměv  *BRAVO*
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-574

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-575

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-576

i mademoiselle a madame se tomu diví Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-577

ale nakonec jsou všichni nadšení Vysmátý koncert měl úspěch  *THUMBS UP*
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-578

10) Říkala jsem si, co to tady ten lokaj dělá, když jsem na něho zazoomovala  Šokovaný  jestli hraje imaginární bowling nebo co?
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-410

Ale jenom si hrál s tímto pejskem a házel mu klacík (tenhle vykutálený pejsek ještě bude hrát další roli později)
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-411

Pes správně vyčenichal, kdo je čistým zlem  Ďáblík
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-433

A během chviličky se mi tam objevil jiný typ pejska...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-502
To tak! Ještě abych tam měla kromě upírů i vlkodlaky  Zmatený

11) Pár náhodných ksichtů Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-595

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-596

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-614

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-622

a zuřící Carmilla (tohle je dost častá scéna) Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-751

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-952

12) Tohle je bug, který se mi děje s klobouky, některé takto odskakují z hlavy a blikají modře, proto je nerada používám Úsměv  dá mi kopu práce jim je vždycky několikrát sundat a testovat, který funguje za kterých podmínek, protože někdy to jde, jindy ne (a to jeden a ten samý klobouk!) - čert aby se v tom vyznal Úsměv  
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-874

13) Pohřební průvod...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-890

...aneb když se tam vyskytne jeden blbeček, který se směje jak měsíček na hnoji, když se snažíte vytvořit fotku s truchlícími lidmi  Tydýt
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-891

14) Pejsek potulného hrbáče se mi pokoušel rozhrabat celý pozemek...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1037-pes-se-zabavil-po-sv-m

...to mě vůbec nepotěšilo, tak jsem poslala jeho majitele, ať si to po něm zahrabe  Chichichi
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1053

Pěkně se u toho zapotil Vysmátý  Ten útrpný výraz Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1054

15) A zase Lauřin tatínek v roli baviče Vysmátý  
Tohle je zrovna fotka ze scény, kdy měl být „otec toho večera bez nálady"  Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1069-otec-toho-ve-era-bez-n-lady

Zatímco Laura a Carmilla se spokojeně odebírají na cestu do ložnice, v pozadí se odehrává malé drama...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1119-v-pozad-se-odehr-v-mal-drama

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1121

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1122

16) Carmillin ksicht, když byla vytažena podobizna Mircally Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1232
vypadá to, jako by jí bylo úplně fuk a ještě byla mírně pobavena, že vytáhli zrovna její obraz Úsměv

17) Dívejte, jak jí jde míchání karet Úsměv  ovládá různé triky
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1335

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1336

18)  BAF !!!!!!!
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1484

(Fuj, to jsem se lekla Úsměv )

Carmilla se jí snaží vyrovnat, ale myslím, že mademoiselle vede Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1315

19) Carmilla to své dvoření se opravdu prožívá Vysmátý  zpívá krásnou serenádu
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1552

Ale Laura má zájem o někoho jiného  Šokovaný
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1704

20) Laura poté, co si od tatínka vyslechla, že Carmilla vypadá dobře a kéž by i jeho Laura byla více fit Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1789

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-1790

21) Scény z plesu - takhle se chová dáma?
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2279

Generál byl taky rozčarovaný
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2336

Ale ona pokračovala dál Vysmátý  vypadá to, jako by si stěžovala na smrad
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2353

Myslíte, že Bertha byla okouzlena Carmillou?  Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2361

Přihlížející lokaj už má všeho po krk
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2362

Generál a jeho ksichty Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2364

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2365

Dámou se obloudit nenechal
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2371

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2372

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2374

A nátlak na pozvání Millarky kategoricky odmítl Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2384

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2383

Tak se měl zachovat a všemu by se předešlo!

Pompézně odchází dáma a pán v černém, když jsem trochu oddálila pohled a všimla si...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2413

...šlechtice rýpajícího se v nose?  Šokovaný  Je mi špatně
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2414

A tadyhle další významný host se škrábe v podpaží? Co to má být?  Šokovaný
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2424

Pěkně nechutný ples Vysmátý

22) Takhle se obořily obě dvě na generála při hovoru v salonku  Šokovaný  co asi mohl říct, že je to tak vytočilo?
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2492

Jinak ale Bertha byla strašně milounká simka a pořád dokola dělala tento ksicht. Skoro se s ní nedalo kvůli tomu fotit  Vysmátý  Chichichi
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2514

23) Proč je generál naštvaný?
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2614

Další fotky možnou příčinu odhalí  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2615

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2616

To muselo bolet  Šokovaný

24) Scénky z kaple Úsměv
Dodávka novin do rozbořené vesnice musí být!
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2637

A nesmí se zapomínat ani na mrtvé na hřbitově  -  taky musí dostat svůj nejnovější počitač úhledně zabalený v růžovém balíčku Šokovaný
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2723
Pěkně morbidní!

25) Lauřin tatínek jde prozkoumat boční kapli... a je teda dost bezohledný...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2789

Jde doslova přes mrtvoly  Je mi špatně
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2790

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2791

Generál byl po setkání s Carmiilou na tom dost špatně Úsměv ten ksicht Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2843

Zmatení nad plánkem Vysmátý najít hrobku bylo fakt těžké.  
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2891

26) Bílý pes byl neodbytný, lezl mi na všecky pozemky, tady vrčel na čističe obrazů...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2121

... a pak se objevil i na pozemku s hřbitovem (btw. ten pes je fakt krásný Úsměv byl tam jako zjevení krásy uprostřed toho všeho zmaru Úsměv )
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2867

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2866

No a při další návštěvě pozemku si takhle fotím odcházejícího dřevorubce a kdo mi furt leze do záběru? Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-additional-9

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-additional-10

Nějaký jeho krátkosrstý kolega. Tenhle mi dělal větší problémy, fakt lezl do tolika záběrů a nebylo možné se ho zbavit Vysmátý

27) Líbí se mi tyhle různé maxisácké pózy nohou a rukou při mluvení, působí to tak přirozeně Úsměv  
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2978

Co asi chudák Laura řekla tak hrozného, že se do ní takhle pustili? Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2986

Baron se na ni ještě pěknou chvíli mračil Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-2987

28) Hádanka: poznáváte staré známé postavy, které se sem přišly podívat na nové obyvatele? Úsměv  Odpověď ve spoileru

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-288

Odpověď na hádanku:

Carmilla vůbec nebyla z její návštěvy nadšená Vysmátý  ta simka irituje prostě každého Vysmátý  Ďáblík
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Carmilla-289

A ještě jedna na závěr Úsměv hraběnka navštívila jiný pozemek, když jsem dělala jiný příběh. Poznáváte chlapa vlevo? Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Ornitological-95
Odpověď na hádanku:
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty09/10/23, 06:02 pm

naštěstí to s Laurou dopadlo lépe než s Bertou, ale zůstalo tolik otázek.. hlavně identita hraběnky, čekala jsem, že se ještě objeví na scéně a ono nic Nevím a jak řekl baron Vordenburg, většina obětí se mění na upíry, tak co potom všechny ty mladě ženy, které se staly obětmi v okolních vesnicích? doufám, že Bertu alespoň po smrti 'vysvobodil' nějaký duchovní, když už generál věděl, co se s ní stalo. opravdu autor nechal dost prostoru pro fantazii.. každopádně to byl velmi poutavý příběh a zpracování úplně úchvatné. to ztvárnění postav, křehká nevinná krása Laury a démonicky nádherná Carmilla, nebo to prostředí, neskutečné *BRAVO*
ksichtící se Simíci vždy pobaví, ty zuby nebo obličeje zabořené do hrudníku Vysmátý a ten pošťák nebo balíček s počítačem, to je prostě něco, co nutně potřebujete v kapli na hřbitově, že? pejsci byli rozkošní, ten bílý hodně chlupatý byl nejspíš vlk, tak si je pamatuji. kdyby tam vyběhl ten se svítícíma očima, to by bylo už úplně psycho Chichichi
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty09/10/23, 06:26 pm

Dokonalá sada fotek, docela dost jsem se nasmála Válím se smíchy Válím se smíchy

S pejsky jsem měla taky v poslední době celkem problém Vysmátý je fakt neskutečný jak rádi lezou do záběru Vysmátý nebo tatínek Laury co nebyl v náladě Vysmátý Vysmátý nebo jak šlapal doslova přes mrtvoly Zmatený Vysmátý moderní výdobytky v historii nemají chybu Vysmátý nebo padající zuby či nechutný večírek Válím se smíchy Válím se smíchy nevím na co se zaměřit dřív, všechny fotky byly dokonalé Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty09/10/23, 07:45 pm

To se Ti povedly moc krásné fotografické úlovky - že by ten lokaj onu madam hned prohlédl, co je zač ? Chichichi Všechny ty ksichtíky, vlezlí psi i moderní auta, počítač pro nebožtíky, málem jsem spadla smíchy pod stůl ! Válím se smíchy Válím se smíchy *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty10/10/23, 09:27 pm

Se svolením naší milé Hellohello se tu přiznám - nemohla jsem se zvědavostí dočkat konce, a tak jsem si v Levných knihách koupila novelu Carmilla, autor samozřejmě J. Sheridan Le Fanu, ovšem překladatel Josef Pepson Snětivý. Měla jsem tak zajímavé srovnání + navíc ještě úchvatné ilustrace od Hellohello. Překlad se příliš neliší od verze Hellohello, jen mě překvapilo několik věcí - novela je přímo označena jako erotická, je tam několikrát uvedeno (ovšem jen náznakem) milování Carmilly s Laurou - prý to bylo v té době mezi dívkami běžné, s mužem se přece kompromitovat nemohly, a tak si rozkoš hledaly mezi sebou Šokovaný Zajímalo by mě, z čeho vlastně překladatel čerpal, to se můžou překlady takto lišit ? Podle doslovu překladatele Carmilla prý dokonce ovlivnila i Brama Stokera a jeho Draculu, někdy taky bývá uváděna jako "Draculova nevěsta". Podle novely byly natáčeny filmy (naposledy Carmilla s režisérem Paulem Wiffenem), rozhlasové adaptace, hudba (opera Carmilla : A Vampire Tale, Ben Johnston), komiksy, anime a manga, v Japonsku prý vychází stejnojmenný časopis věnovaný lesbickým vztahům Aha Ovšem moc se mi líbí závěrečná věta překladatele :
"Doufám, že při četbě této knihy ucítíte lehké kousnutí, mrazivé, a přitom horké ..."
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty11/10/23, 07:59 pm

Moc děkuju vám všem za milé komentáře! Mrkající Vysmátý  díky vám mám vždycky lepší den Láska Pro Tebe   Díky moc, mám radost, že se vám ty záběry líbily Vysmátý

@Havranice - díky za pochvalu simíků a prostředí! Mám vždycky velkou radost, když se vám to líbí Úsměv  A máš pravdu, škoda, že se toho více neobjasnilo. Ten závěr měl docela rychlý spád a dozvěděli jsme se akorát naznačení, že se skoro všichni promění v hrobě v upíry, to nezní moc povzbudivě Aha  Carmilla tam vysála tolik těch venkovanek, že  představa, že všechny budou takhle chodit po světě jako upírky a vyrábět další upíry... hrůza. Ale byla to jedna z prvních knih o upírech.


Ludmi, mám velkou radost, že tě tento příběh inspiroval k přečtení knihy Mrkající  Láska   *THUMBS UP*  a díky moc za zajímavé informace Úsměv Pro Tebe Láska   vůbec jsem netušila, že vznikla dokonce i opera a další adaptace. O filmu nebo i seriálu jsem četla, když jsem o té knize hledala víc informací.

My už jsme si o tom psaly v SZ, tak tady akorát i pro ostatní chci napsat, jak moc mě překvapilo, že se tyhle překlady místy liší. Kde se vůbec vzaly ty pasáže, které spadají skoro až do jiného žánru literatury? Jako první mě napadlo, jestli neexistuje ještě jiná verze, jestli já jsem neměla k dispozici nějakou cenzurovanou, ale pak jsem to zavrhla jako nesmysl, protože tyto knihy jsou vydané s originálním textem a legálně dostupné zdarma na internetu, např. na Project Gutenberg a necenzurují se. I kdyby, byla by tam uvedená zmínka o cenzuře.

Mně totiž naopak připadalo, že i když Laura má Carmillu ráda a časem se k ní její náklonnost prohlubuje (což si ale myslím, že je hlavně tím upírským kouzlem), že si od ní drží odstup a naopak pokaždé, když se na ni Carmilla chce vrhnout, Laura ji odstrkuje a diví se jejímu „šílenství" a nadává jí za to. Nemyslím si, že by jejich vztah přerostl v něco víc (když si odmyslíme to, že ze strany Carmilly je to posedlost a chodí Lauře pít krev a že to Lauře ve snu vyvolává ty pocity, jaké sama popsala - jako proudění vody oproti krku, atd.). Jedině, že by to bylo myšleno mezi řádky, ale i tak se mi to moc nezdá a myslím si, že půjde v tom překladu o nějakou větší volnost a vepsání pasáží - je to opravdu zajímavé pojetí.
Já se třeba snažím překládat tak, ať co nejvíce dodržím ten originální text, i strukturu vět, proto se mi občas nedaří to převést do češtiny tak, aby to znělo přirozeně (ale nejen proto - ještě se mám hodně co učit). Nedovolila bych si ale sama vkládat vlastní věty nebo domněnky, i když se může vloudit chyba a něco můžu špatně pochopit, to se může stát vždycky každému. Ale opravdu mě překvapilo to zařazení i ty pasáže v knize.

Například na wikipedii je Carmilla označená jako gotická literatura a horor. https://en.wikipedia.org/wiki/Carmilla
Na dobu, kdy vyšla, je to přece jen hodně odvážná kniha. Osobně jsem tam žádné takové vážnější lechtivé pasáže nezaznamenala (až na ty Carmillino vrhání se na Lauru a přesvědčování o tom, jak moc ji miluje), ale asi je to na každém, co vyčte mezi řádky a co si představí? Úsměv  

Ludmi, ta poslední věta je drsná Šokovaný *THUMBS UP*  to bych nechtěla zažít Vysmátý  ale opravdu se sem hodí, mě by vystrašila tato věta sama o sobě Úsměv


Naposledy upravil Hellohello dne 13/10/23, 04:49 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty13/10/23, 04:36 am

Tak jdeme na nový příběh Mrkající  vyjde to na 8 9 kapitol. Přeju vám příjemné čtení (i když místy příběh moc příjemný nebude, jak už jsem minule předesílala).


Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 1

I když je každé slovo tohoto příběhu stejně tak pravdivé jako je zoufalé, nečekám, že tomu lidé uvěří. V dnešní době je nutné „racionální vysvětlení“, než je možné uvěřit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-660

Dovolte mi tedy ihned nabídnout ono „racionální vysvětlení“, které najde největší oblibu mezi těmi, kdo slyšeli příběh o mé životní tragédii.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-665

Má se za to, že jsme měli „mámení mysli“, Laura i já, onoho 31. října; a že tento předpoklad staví celou záležitost na uspokojivý a uvěřitelný základ. Čtenář může posoudit, až i on uslyší můj příběh, do jaké míry je to „vysvětlení“ a v jakém smyslu je „racionální“. Byli jsme toho účastni tři: Laura a já a ještě jeden další muž. Ten druhý muž stále žije a může potvrdit pravdivost té nejméně důvěryhodné části mého příběhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-667

* * *

Za celý život jsem nepoznal, co to je mít tolik peněz, kolik potřebuji k zajištění nejběžnějších potřeb - dobrých barev, knih a jízdného za drožky - a když jsme se vzali, věděli jsme velice dobře, že budeme schopni žít jen podle „přísné přesnosti a pozornosti k obchodování“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-16

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-17

V těch dnech jsem maloval...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-6

...a Laura psala...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-4

... a byli jsme si jisti, že tak udržíme hrnec alespoň bublající.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-7

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-9

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-10

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-11

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-12

Bydlení ve městě nepřipadalo v úvahu, a tak jsme se rozhodli hledat nějakou chaloupku na venkově, která by byla čistá a zároveň malebná. Tak zřídka se tyto dvě vlastnosti setkávají v jedné chalupě, že naše hledání  nějakou dobu nepřinášelo vůbec žádné ovoce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-15

Zkoušeli jsme inzeráty...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-13

... ale většina žádaných venkovských sídel, na která jsme se jeli podívat, projevila nedostatky v obou těch základních požadavcích, a když nějaká chalupa náhodou měla potrubí, pokaždé měla také štukovou omítku a tvar jako konvička na čaj. A když už jsme našli verandu porostlou vinnou révou nebo růžemi, uvnitř vždy číhala špína.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-20

Naše mysl byla tolik zamlžena výmluvností realitních agentů a jejich protichůdnými vyjádřeními o nevýhodách domů, které jsou jako pasti, kde člověk akorát dostane horečku, a jejich pohoršeními nad krásou, kterou jsme viděli a pohrdli jí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-21

...že velmi pochybuji, zda aspoň jeden z nás našeho svatebního rána ještě vůbec poznal rozdíl mezi domem a kupkou sena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-23

Ale když jsme se na líbánkách dostali pryč od přátel a realitních agentů...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-22

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-24

...náš rozum se znovu vyjasnil...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-25

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-26

...a poznali jsme hezkou chaloupku, když jsme ji konečně viděli.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-27

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-28

Byla v Brenzettu - malé vesničce na kopci naproti jižním močálům. Přicestovali jsme tam z přímořské vesnice, kde jsme bydleli, abychom se podívali na kostel a přes dvě pole od kostela jsme našli tuto chalupu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-30

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-31

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-33

Stála úplně na samotě, asi dvě míle od vesnice. Byla to dlouhá, nízká budova s ​​pokoji vyčnívajícími na nečekaných místech. Bylo tam trochu kamenného zdiva - porostlého břečťanem a mechem, jen dvě staré místnosti, což bylo vše, co zbylo z velkého domu, který tam kdysi stál - a kolem tohoto kamenného díla vyrostl dům. Bez růží a jasmínu by byl ošklivý. Jak tam tak ale stál, byl rozkošný...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-57

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-58

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-36

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-37

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-38

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-35

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-39

...a po krátkém prozkoumání jsme si ho vzali. Byl absurdně levný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-43

Zbytek našich líbánek jsme strávili slíděním po starožitnických obchodech v okresním městě, sbíráním starých kousků z dubového dřeva a židlí Chippendale na vybavení domu. Skončili jsme tím, že jsme zajeli do města a navštívili Liberty's...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-41

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-42

...a zanedlouho začaly být ty nízké pokoje s mřížovými okny a dubovými trámy naším domovem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-59

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-60

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-61

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-62

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-63

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-64

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-65

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-66

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-67

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-68

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-69

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-70

Byla tam veselá staromódní zahrada s travnatými cestičkami a topolovkami, slunečnicemi a velkými liliemi, že ani nebraly konce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-44

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-45

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-46

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-47

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-48

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-49


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-50

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-51

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-52

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-53

Z okna jste mohli spatřit bažinaté pastviny a za nimi modrou tenkou linii moře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-76

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-72

Byli jsme tak šťastní, jak bylo léto nádherné...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-71

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-54

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-55

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-56

... a usadili jsme se k práci dříve, než jsme sami čekali. Nikdy mě nepřestalo bavit skicovat ten výhled a nádherné efekty mračen z otevřených mřížkových oken...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-77

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-79

... a Laura seděla u stolu a psala o nich verše...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-78

...ve kterých jsem většinou hrál roli v popředí já.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-74


Naposledy upravil Hellohello dne 28/10/23, 10:01 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty13/10/23, 09:23 pm

Á. máme tu nový zajímavý příběh - ten krásný pár malíř a básnířka, a jejich malebný domek, to vypadá opět moc sympaticky *BRAVO* *BRAVO* Ovšem co se z toho asi vyklube ? Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty13/10/23, 09:37 pm

Jupí máma tu nový příběh Láska Láska už se moc těším, co se z něj vyvrbí Láska mladí novomanželé vypadají moc sympaticky a domek je vlastním způsobem hezký, i když mi přijde, že z něj jde i trošku strach (jak je členitý a uvnitř jeho vesměs tmavé stěny...) také je zvláštní jak byl levný Aha jsem moc zvědavá, co se dozvíme v dalších dílech Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty16/10/23, 08:09 am

Děkuju moc vám oběma za krásné ohlasy na první kapitolu  Mrkající  Pro Tebe  Láska Jdu sem v rychlosti hodit druhý díl Úsměv přeju vám hezký start do nového týdne! Pro Tebe


Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 2


Sehnali jsme si jednu starou vysokou ženu z vesnice, aby nám posluhovala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-82

Její tvář a postava byly dobré...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-83

... ačkoli její vaření bylo jedno z těch nejobyčejnějších...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-85

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-88

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-89

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-90

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-92

...zato znala vše o zahradničení...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-94

...a říkala nám všechny staré názvy mlází a obilných polí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-97

...vyprávěla příběhy o pašerácích a loupežnících...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-96

...a ještě lépe o „věcech, které chodily“ a o „viděních“, co člověka potkaly v osamělých roklích o nocích plných hvězd.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-102

Byla pro nás velkou útěchou, protože Laura nenáviděla péči o domácnost stejně tak, jako já jsem miloval folklor...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-93

...a tak jsme brzy přenechali veškeré domácí záležitosti paní Dormanové...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-98

... a její legendy využili v malých příbězích do časopisů, které přinášely cinkající guineje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-100

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-73

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-144

* * *

Prožili jsme tři měsíce manželského štěstí bez jediné hádky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-104

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-106

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-119

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-134

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-136

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-139

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-141

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-146

* * *

Jednoho říjnového večera jsem si zašel dolů vykouřit dýmku s doktorem – naším jediným sousedem – příjemným mladým Irem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-165

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-147

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-149

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-150

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-153

Laura zůstala doma, aby dokončila komickou skicu jedné vesnické epizody pro časopis Monthly Marplot.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-162

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-156

Nechal jsem ji tam smát se jejím vlastním vtipům...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-157

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-160

... a vešel jsem opět dovnitř, abych ji tam našel jako pomačkanou hromádku světlého mušelínu, plačící na sedátku okna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-166

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-168

„Dobrotivé nebe, miláčku, co se děje?" vykřikl jsem a vzal ji do náruče.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-169

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-170

Opřela si svou malou tmavou hlavinku o mé rameno a dál plakala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-177

Nikdy předtím jsem ji neviděl plakat - vždy jsme byli tak šťastní, víte - a byl jsem si jistý, že se muselo stát nějaké strašlivé neštěstí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-175

„Co se děje? Pověz."
„To paní Dormanová," vzlykala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-188

„Co udělala?" zeptal jsem se, nesmírně se mi ulevilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-176

„Říká, že musí před koncem měsíce odjet, a říkala, že její neteř je nemocná;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-182

...teď za ní odjela dolů do vesnice, ale já nevěřím, že to je ten pravý důvod, protože její neteř bývá nemocná pořád."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-183

„Věřím, že ji někdo proti nám poštval. Její chování bylo tak divné---"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-194

„To nic, kočičko," řekl jsem; „Ať uděláš cokoli, neplač, nebo se rozpláču i já, abych tě podpořil a pak už nikdy nebudeš mít ke svému muži respekt!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-180

Poslušně si osušila oči mým kapesníkem a dokonce se slabě usmála.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-186

„Ale chápeš," pokračovala, „je to opravdu vážné, protože tito lidé z vesnice jsou jako ovce a pokud jeden neudělá nějakou věc, můžeš si být docela jistý, že to neudělá nikdo z těch ostatních."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-184

„A já budu muset vařit večeře a mýt ty ohavné mastné talíře...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-190

...a ty budeš muset nosit vědra s vodou a čistit boty a nože - a nebudeme mít ani trochu čas na práci, ani nevyděláme žádné peníze, nebo cokoli jiného."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-189

„Budeme muset pracovat celý den a budeme si moct odpočinout jenom tehdy, když budeme čekat, než se uvaří voda v konvici!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-193

Vysvětlil jsem jí, že i kdybychom museli plnit tyto povinnosti, den by stále měl určitou rezervu pro další lopotu i zábavu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-195

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-192

Ale ona odmítala vidět celou tu věc v jiném, než-li tom nejšedším světle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-174

Byla velice nerozumná, moje Laura, ale nemohl bych ji milovat o nic víc, i kdyby byla tolik rozumná jako Whately*.


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-197

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-202

* Pozn.:  nejsem si jistá, kterého Whatelyho tím  myslí, snad Richarda Whatelyho:   https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Whately

„Promluvím s paní Dormanovou, až se vrátí, a uvidíme, jestli s ní nedokážu nějak vyrovnat," řekl jsem. „Možná chce zvednout plat. Všechno bude v pořádku."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-204

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-206

„Pojďme se projít ke kostelu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-207

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-101

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-208
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty16/10/23, 08:34 pm

Taková krásná idylka a vzápětí ji naruší nějaký problém s posluhovačkou ? Co se asi stalo ? Šokovaný Přece by se ta docela sympatická dáma nelekla nějakého přízraku nebo něčeho podobného, co by se dalo očekávat ve starém domě ? To jsem zvědavá na pokračování, co se z toho vyklube !
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty16/10/23, 10:01 pm

už ten úvod nevěstí nic dobrého, stane se tragédie, přežije vypravěč a další muž, svědek události, která bude vysvětlována 'mámením mysli'. podezřele levný domek a služebná najednou uteče.. něco divného se semele v tom stavení, tak zvláštně ponurém a zároveň útulném a kouzelném.

vůbec nevím, jak bych si sama při čtení představila to prostředí, ale pokaždé žasnu, jakou máš, Hello, schopnost ho tak výstižně ztvárnit. ten kontrast mezi zvenčí trochu zchátralou, ale zevnitř útulnou chalupou, i ta zahrada částečně rozkvetlá, místy trochu zpustlá, je to velmi zdařilé *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty18/10/23, 06:56 pm

Souhlasím s Havranicí, to prostředí jsi ztvárnila dokonale Láska Láska jinak to, že služebná odchází má určitě nějaký důvod Šokovaný docela se toho bojím, jaký přízrak za tím asi stojí Šokovaný moc se těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty19/10/23, 04:55 am

Mockrát děkuju za tak milé komentáře a pochvalu!  Láska  Pro Tebe  Udělaly jste mi obrovskou radost, ani nevíte, jak moc  Pro Tebe  Mrkající  Pro Tebe  Láska

Hned vám sem jdu dát nový díl, ale ještě než se dozvíme, co za tím jejím odchodem stojí a jestli jde vážně o její nemocnou neteř, máme tu ještě tu noční procházku po okolí, kterou jsme minule v závěru dílu nakousli:


Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 3


Kostel byl velký a osamělý...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-211

... a rádi jsme tam chodívali, zvláště za jasných nocí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-209

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-210

Cesta vedla okolo lesa...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-213

... v jednom místě jím procházela...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-214

... a dále běžela po hřebeni kopce přes dvě louky a kolem hřbitovní zdi, nad níž se v černých masách stínu tyčily staré tisy. Této stezce, která byla zčásti vydlážděna, se říkalo „vzpínání már“, protože to byl kdysi způsob, jakým se mrtvoly odnášely k pohřbu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-215

Hřbitov byl bohatě porostlý stromy a zastíněn velkými jilmy, které stály hned venku a natahovaly své majestátní paže k požehnání nad šťastnými mrtvými.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-216

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-218

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-219

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-222

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-223

Velký nízký krytý vchod uváděl člověka do budovy normanským prostorem u dveří a těžkými dubovými dveřmi okovanými železem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-220

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-221

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-224

Uvnitř čněly do tmy oblouky a mezi nimi mřížkovaná okna, která se v měsíčním světle vyjímala bíle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-225

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-227

V kněžišti byla okna z pestrého skla, která ve slabém světle ukazovala své ušlechtilé zbarvení...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-228

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-229

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-230

... a díky nim se zdál černý dub chórových lavic sotva pevnější než stíny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-231

Zato na každé straně oltáře ležela šedá mramorová postava rytíře v plné plátové zbroji, ležící na nízké desce, s rukama zdviženýma ve věčné modlitbě, a tyto postavy, kupodivu, byly vidět vždy, když se v kostele objevil nějaký záblesk světla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-233

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-234

Jejich jména již byla zapomenuta, ale vesničané o nich vyprávěli, že to bývali zuřiví a zlí muži, nájezdníci na souši i na moři, kteří byli metlou své doby a dopustili se skutků tak odporných, že dům, ve kterém žili - mimochodem to byl ten velký dům, který stával na místě naší chalupy - byl zasažen bleskem a pomstou nebes. Ale mimo toto vše jim zlato jejich dědiců vykoupilo místo v kostele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-235

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-237

Při pohledu na zlé tvrdé tváře reprodukované v mramoru se tomuto příběhu dalo snadno uvěřit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-238

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-253

Kostel té noci vypadal co nejlépe a přitom tajemně, protože stíny tisů padaly okny na podlahu chrámové lodě a dotýkaly se pilířů rozedranými stíny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-232

Beze slova jsme se spolu posadili a pozorovali vážnou krásu starého kostela s určitou úctou, která inspirovala i jeho rané stavitele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-241

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-242

Došli jsme ke kněžišti a dívali se na spící válečníky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-240

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-244

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-245

Pak jsme chvíli odpočívali na kamenném sedadle na verandě, dívajíce se na pásy tichých luk osvětlených měsícem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-246

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-247

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-249

... v každém vláknu našeho bytí jsme cítili klid noci a naší šťastné lásky....

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-250

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-251

... a nakonec odcházeli s pocitem, že i drhnutí a černění byly i v tom nejhorším případě jen malé potíže.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-254
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty19/10/23, 07:39 pm

Páni, to bylo něco Šokovaný úplně mě pohltilo všechno co jsi napsala a i to jakým způsobem jsi to zrealizovala v simíkách Šokovaný ten kostel je neuvěřitelný a co teprve ti válečníci Šokovaný osobně se bojím, že jejich duše jsou nadále přítomny v jejich domě Smutný jsem už moc zvědavá na pokračování Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty19/10/23, 08:27 pm

Zvláštní zálibu mají ti dva zamilovaní - chodit v noci do kostela Šokovaný A obzvlášť když jsou tam pohřbeny takové existence ?! I když v oné době si mnozí lidé v něčem podobném libovali - pořádaly se různé párty na hřbitovech, večírky s vyvoláváním duchů, různé věštkyně a proroci měly bohaté kšefty ...
Jinak musím samozřejmě pochválit, milá Hellohello, jak sis dala práci s tím kostelem a hřbitovem, na člověka úplně dýchá ta noční atmosféra *BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Životní velikost v mramoru - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty22/10/23, 07:06 am

@Lucisab - mám velkou radost, že tě tento příběh zaujal  Pro Tebe  Láska  děkuju za moc milá slova  Pro Tebe  strašně moc to pro mě znamená Úsměv

@Ludmila - děkuju moc, Ludmi Úsměv  Pro Tebe  Láska  jsem ráda, že se ti líbilo to prostředí Úsměv    já bych se v noci na hřbitov a k takovému kostelu bála, máš pravdu, že tehdy to byla módní záležitost. Díky fascinaci seancemi a podobnými věcmi (což nechápu a držela bych se od toho co nejdál) máme z té doby dost strašidelných knih a knih plných záhad (za to jsem ráda, jsou napínavé Úsměv a díky tomu se mj. dobře dělají v simíkách).



Životní velikost v mramoru

(E. Nesbit)


KAPITOLA 4

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-255

Paní Dormanová se vrátila z vesnice a já ji okamžitě pozval na promluvu mezi čtyřma očima.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-256

„Tak, paní Dormanová," řekl jsem, když jsem ji dostal do svého malířského pokoje, „co to všechno znamená, že s námi nezůstanete?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-257

„Byla bych ráda, kdybych odešla, pane, ještě před koncem měsíce," odpověděla se svou obvyklou klidnou důstojností.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-258

„Chcete si na něco stěžovat, paní Dormanová?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-259

„Vůbec na nic, pane; vy a vaše paní jste byli vždy nanejvýš laskaví, jsem si jistá---"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-261

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-265

„No tak, co to je? Nejsou vaše mzdy dost vysoké?"
„To ne, pane, dostávám docela dost."
„Tak proč tedy nezůstat?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-260

„Raději bych" - s jistým váháním - „moje neteř je nemocná."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-283

„Ale vaše neteř je nemocná od té doby, co jsme přišli."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-269

Žádná odpověď. Nastalo dlouhé a trapné ticho.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-271

Prolomil jsem ho já.
„Nemůžete zůstat ještě jeden měsíc?" zeptal jsem se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-277

„Ne, pane. Musím odjet do čtvrtka."
A dnes bylo pondělí!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-285

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-290

„No, musím říct, že si myslím, že jste nám to mohla dát vědět už dřív. Teď není dost času sehnat někoho jiného a vaše paní není způsobilá k těžkým domácím pracím. Nemůžete zůstat do příštího týdne?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-295

„Možná se budu moci vrátit příští týden."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-296

Nyní jsem byl přesvědčen, že jediné, co chtěla, byla krátká dovolená, kterou bychom byli ochotni jí umožnit, jakmile seženeme náhradu.

„Ale proč musíte odjet tento týden?" trval jsem na svém. „No tak, ven s tím."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-278

Paní Dormanová si malý šátek, který vždy nosila, přetáhla přes prsa, jako by jí byla zima. Pak s určitým úsilím řekla---
„Říká se, pane, že toto byl v katolických dobách velký dům a bylo zde vykonáno mnoho skutků."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-304

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-305

Povaha těch „skutků“ se dala vágně odvodit z tónu hlasu paní Dormanové – což stačilo na to, aby člověku začala tuhnout krev v žilách. Byl jsem rád, že Laura nebyla v místnosti. Vždy bývala nervózní, jak už přecitlivělé povahy bývají, a já jsem cítil, že tyto historky o našem domě, vyprávěné touto starou vesničankou, s jejím působivým chováním a nakažlivou důvěřivostí, by mohly způsobit, že by mé ženě náš domov začal být méně drahý.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-284

„Povězte mi o tom všechno, paní Dormanová," řekl jsem; „Nemusíte se bát mi o tom povídat. Nejsem jako ti mladí lidé, co si z takových věcí dělají legraci."
Což byla částečně pravda.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-281

„No, pane" - ztišila hlas - „možná jste viděl v kostele vedle oltáře dvě podobizny."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-303

„Myslíte podobizny těch rytířů ve zbroji," řekl jsem vesele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-313

„Mám na mysli ta dvě těla, vyrýsovaná v mramoru velikosti člověka,“ odpověděla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-306

...a já jsem musel uznat, že její popis byl tisíckrát názornější než můj, nemluvě o jakési podivné přesvědčivosti a záhadnosti fráze „vyrýsovaný v mramoru velikosti člověka."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-309

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-593

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-594

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-595

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-344

„Povídá se, že v předvečer Všech svatých* se ta dvě těla posadí na svých podstavcích...

citace :
*Pozn.: předvečer Všech svatých = 31.10.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-596

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-597

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-599

...sesednou z nich a pak jdou uličkou ve svém mramoru" --

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-600

-- (další dobrá fráze, paní Dormanová) --

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-307

„a když kostelní hodiny odbijí jedenáctou, vyjdou ze dveří kostela a přes hroby...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-603

...a podél cesty Vzpínání már, a pokud je vlhká noc, ráno jsou tam stopy po jejich nohou."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-604

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-605

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-609

„A kam jdou?" zeptal jsem se poměrně fascinovaně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-294

„Vrátí se sem do svého domova, pane...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-338

...a pokud je někdo potká---"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-331

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-297

„No, co potom?" zeptal jsem se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-310

Ale ne--nemohl jsem z ní dostat už ani slovo, kromě toho, že její neteř je nemocná a ona musí odjet.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-286

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-339

Po tom, co jsem slyšel, jsem nechtěl diskutovat o neteři a pokusil jsem se získat od paní Dormanové další podrobnosti o té legendě. Nemohl jsem z ní dostat nic jiného než varování.
„Ať uděláte cokoli, pane, zamkněte dveře brzy v předvečer Všech svatých dveře a udělejte křížek na prahu a na oknech."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-349

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-350

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-340

„Ale viděl někdy někdo tyhle věci?" vytrvale jsem pokračoval.
„To není na mně, abych vám to pověděla. Já vím, co vím, pane."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-348

„No, kdo tu tedy byl minulý rok?"
„Nikdo, pane, ta paní, která dům vlastnila, zde přebývala jen v létě a vždycky odjížděla do Londýna celý měsíc před tou nocí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-314

„A omlouvám se, že vám a vaší paní způsobím potíže, ale moje neteř je nemocná a já musím odjet ve čtvrtek."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-347

Chtělo se mi s ní zatřást za její absurdní opakování toho očividného výmyslu poté, co mi řekla své skutečné důvody.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-351

Byla odhodlaná odjet...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-335

...a ani naše společné prosby s ní nemohly ani v nejmenším pohnout.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-370

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-379

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Marble-378
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty22/10/23, 01:21 pm

No, to se nám rýsuje pěkný horor - dva zkamenělí lotři, vracející se domů na svátek Všech svatých Šokovaný Být na místě našich dvou zamilovaných, tak nejmíň na měsíc taky zdrhnu ! Jenže minimálně mladý pán bude velmi zvědavý, co je na oné legendě pravdy, že ?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 37 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 37 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 40 ... 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: