Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty17/11/23, 06:32 pm

Jak je vidět, některým lidem k pobláznění stačí opravdu málo Vysmátý Muselo to být opravdu zajímavé manželství, taky bych se proti biči bránila prvním, co by mi přišlo pod ruku, ten váleček je ještě docela  menší zlo Chichichi  Jak tohle asi dopadne ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Thompsonův náhrobek - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty20/11/23, 07:20 am

Děkuju moc vám oběma za krásné komentáře!  Láska  Pro Tebe  Pro Tebe

@Lucisab - taky jsem to nečekala Vysmátý  ale v plukovníkových příbězích je možné všecko.  Chichichi  John má úplnou fixní ideu Vysmátý  hlavně, aby co nejvíc ušetřil  Chichichi  Maria udělala dobře - a na tehdejší dobu to byl hodně odvážný krok Úsměv

@Ludmila -  je to hrůza, mlácení je strašné a ještě kvůli prosazování svých náboženských názorů...   Bomba  manželství na nic a je dobře, že skončilo Vysmátý


A už tu máme závěrečný díl Mrkající


Plukovník vypráví: Thompsonův náhrobek

(W. L. Alden)


KAPITOLA 3


James také přemýšlel o problému s náhrobkem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-154

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-157

...a domníval se, že našel řešení, které by mu vložilo peníze do jeho vlastní kapsy a zároveň uspokojilo jeho bratra.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-158

Navrhl Johnovi, aby byl nápis pozměněn tak, aby zněl: „Maria, manželka dříve Johna a později Jamese Thompsona“ a aby na kámen byla vytesána ruka s ukazováčkem směřujícím k Jamesovu hrobu a řádek s malým nápisem: „Viz malý náhrobek."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-159

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-163

James řekl, že zaplatí náklady na umístění malého nepopsaného kamene na svém vlastním hrobovém místě nad ostatky Marie – samozřejmě čekajícím na to, až z ní budou ostatky – a že John by mohl zaplatit náklady na úpravu nápisů na velkém kameni.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-161

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-164

Oba bratři o tomto plánu diskutovali celé měsíce, každý z nich s plánem byl potají spokojen, ale John tvrdil, že všechny náklady by měl zaplatit James.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-149

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-168

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-165

To James nechtěl udělat, protože soudil, že pokud John nepřijme jeho podmínky, kombinovaný náhrobek nebude pro nikoho dobrý, a že pokud zůstane pevně trvat na svém, John na jeho jeho návrh časem přistoupí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-169

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-174

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-175

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-166


* * *

Není nejmenších pochyb o tom, že by to byl konec celé aféry, nebýt toho, že se tomu James začal smát tak moc...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-180

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-179

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-182

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-185

... že si jednoho dne zachechtal rybí kost do krku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-186

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-194

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-195

...a na místě se udusil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-196

Byl pohřben na svém vlastním hrobovém místě; na označení místa neměl nic jiného než dřevěnou desku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-203

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-66

Jeho vdova prohlásila, že kdyby toužil po bezvadném mramorovém pomníku, zařídil by si ho ještě za svého života...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-204

...a protože nic takového neudělal, nevěděla, proč by měla utrácet peníze za světské marnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-209

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-207

* * *

Jak to vyřešilo aféru kombinovaného náhrobku? Hned vám to povím.

Vidíte, do této doby svět ještě neskončil a John, který vždy nenáviděl lidi, kteří nedodržovali své postoje a viděl, že druzí adventisté nedodrželi ty své, je opustil a vrátil se do svého předešlého baptistického stáda.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-214

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-216

Když jeho bratr zemřel, šel na pohřeb a udělal co nejlevněji to málo, co mohl, aby vdovu utěšil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-212

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-213

Zkrátka a dobře se spřátelili jako nikdy předtím, a John nakonec navrhl, aby si ho Maria znovu vzala.
„Víš, Mario," řekl, „že jsme se vždycky shodli, kromě toho nesmyslu ohledně druhého příchodu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-227

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-228

„V tom jsi měla pravdu a já se mýlil, jak události ukázaly, a teď, když jsme se znovu shodli, nevidím nic, co by bránilo tomu, abychom se znova vzali.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-223

Maria na to opáčila, že má hezkou podporu a že necítí, že je vůlí Prozřetelnosti, aby se vdávala tak často, vzhledem k tomu, kolik chudých žen si nemohlo sehnat ani jediného manžela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-217

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-218

„No,“ pokračoval John, „pak je tu ten náhrobek. Vždy tě to těšilo a já jsem na to byl vždycky hrdý."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-219

„Pokud se znova nevezmeme, ten náhrobek je jako vyhozený a zdá se nekřesťanské vyhodit záležitost sedmdesáti pěti dolarů, když by se to celé dalo zařídit tak snadno.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-226

Maria cítila, že tomuto argumentu nemůže odolat...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-222

...a tak poté, co náležitě oplakala Jamese Thompsona, se podruhé provdala za Johna a reputace náhrobního kamene byla obnovena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-232

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-233

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-234

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-235

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-236

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-241

John a Maria často diskutovali o proveditelnosti prodeje Jamesova hrobového místa a pohřbení ho tam, kde by ho pobral kombinovaný náhrobek, ale už tam nebylo místo pro čerstvé nápisy a kromě toho John neviděl jasnou cestu, jak v krátkosti a působivě vyjádřit fakta o vztahu mezi Jamesem a Marií.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-239

Nakonec tedy usoudil, že bude nejlepší nechat Jamese spát na svém vlastním místě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-263

...a kombinovaný náhrobek nechat svědčit pouze o ctnostech Johna Thompsona a jeho rodiny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-243

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-242

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-261

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-262

* * *

To je příběh Thompsonova náhrobku, a pokud tomu nevěříte, mohu vám ukázat fotografii kamene se všemi nápisy."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-252

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-247

„ Právě teď ji mám v kufru, a až se vrátíme do hotelu, když mi to připomenete, vytáhnu ji.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-248

KONEC.




Doufám, že se vám ten příběh líbil i přes určitý černý humor Úsměv  v budoucnosti se ještě k plukovníkovi vrátím. Teď zbývá probrat fotky jako obvykle a zase je vám sem dám, jakmile se k tomu dostanu Mrkající  a příští na řadě bude už zmiňovaný vánoční příběh. Nemůžu uvěřit tomu, jak ten podzim rychle utekl a že už tu budou další Vánoce Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty20/11/23, 08:28 pm

Krásná ukázka typicky britského humoru, byť poněkud černého ! *BRAVO* *THUMBS UP* Bylo by patrně hodně zajímavé, kdyby Maria zemřela přece jen dříve než James - jak by to asi bratři nakonec vyřešili ? Mrkající Ale stejně je škoda, že James nemá pořádnou náhrobní desku, případně se "nevešel" do toho Johnova náhrobku ... Ovšem jako obvykle musím obdivovat, jak si dokážeš vyhrát s nejrůznějšími detaily, milá Hellohello, třeba ty Mariiny šaty s čepcem, prostřené stoly ...  *BRAVO* *BRAVO* Jsem moc zvědavá na fotky z "natáčení" i na další příběh !
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty20/11/23, 09:08 pm

A tak se dali zase znova dohromady Šokovaný to jsem nečekala Šokovaný byl to tedy opravdu hodně velký britský humor Vysmátý nečekala jsem, že James se takhle snadno zadusí rybí kostí Chichichi Maria mezi nimi skutečně létala jak ping-pongový míček na to, že byla tolik let zarputilou pannou Vysmátý John každopádně aspoň vyřešil problém s náhrobkem, i když si také myslím, že by mohl mít James hezčí místo k odpočinku... moc děkuju za další úžasný příběh Láska Láska už se moc těším na vánoční příběh Láska a stejně jako Ludmila musím znova obdivovat tvoje zpracování Láska všechny ty detaily jsou naprosto dokonalé, dáváš si na tom tolik záležet Láska moc ti děkuji i za to Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Thompsonův náhrobek - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty23/11/23, 06:38 am

Děkuju vám mooc za krásné ohlasy Pro Tebe Láska strašně moc si vážím každého slova  Láska

@Ludmila - to bych chtěla vidět, jak by se u toho dohádali Vysmátý  teda nepřeju kvůli tomu samozřejmě nic špatného Marii  Vysmátý  ale představa šipek v podobě ukazující ruky a odkazů na jiné hroby je fakt vtipná, vsadím se, že k tak skandálnímu hrobu by už jezdily celé davy a pořádaly se organizované výlety   Chichichi Vysmátý   Jinak se mi teda taky nelíbí, že James byl o pořádný náhrobek ošizen. A myslím, že ho klidně mohli „ubytovat" na svém místě - a ještě by na tom ten škrt John mohl vydělat prodejem Jamesova místa Chichichi  Děkuju za milou pochvalu  Láska Pro Tebe

@Lucisab - taky jsem to nečekala Vysmátý  a moc jsem se nasmála u toho pingpongového míčku - bylo to přesně tak Vysmátý  *THUMBS UP* Mohla bych ji ve hře přejmenovat na pingpongový míček  Ďáblík Vysmátý  Taky se mi vůbec nelíbí Jamesův náhrobek. Od té vdovy mi to připadá dost hrozné, když věděla, jak moc oba bratři o těch náhrobcích diskutovali (jestli se vůbec bavili i o něčem jiném, to nevím Vysmátý ). I tobě moc děkuju za milá slova! Pro Tebe Láska a není vůbec zač! Mrkající Tvořit tyto příběhy mě moc baví - ale samozřejmě je dělám pro vás, kdo je čtete, tak mě vždycky strašně potěší, když se vám líbí.



A samozřejmě přijímám i kritiku, tak se nebojte mi napsat, kdykoli by vás napadlo něco ke zlepšení Mrkající  vím, že musím zapracovat na tom, ať věty zní přirozeněji v češtině, někdy s tím mám dost problém, ať se zachová původní význam a znění věty, ale ať to zároveň zní normálně v češtině...  a záleží vždy na konkrétní knize, někdy to jde, jindy je to tak krkolomné, že mi to skoro ani nejde přeložit...  
Napadá mě třeba ještě počet fotek - dávám jich někdy až moc, znesnadňuje to čtení?  Aha    Dejte mi vědět, kdykoli vás něco napadne  Mrkající




Tak můžeme na ty fotky Úsměv pár se jich našlo i u takového kratšího příběhu.


1. Než jsem stihla u hovorů vypnout bubliny, plukovník se rozpovídal o lásce Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-3

nevím, jak na vás, ale na mě nepůsobí zrovna jako velký romantik Úsměv

Zvláště na dalších fotkách, kde se začal utrhovat na svoje spolustolovníky...   Zmatený

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-246


2. Tento simík Lathrop mě zaujal svými kukuči - ráda bych ho někdy do nějakého příběhu použila, jestli si vzpomenu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-18

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-245

Ale dostalo mě, co se stalo pak. John po studování bible vstal, přešel do jiné místnosti (což byla restaurace na stejném pozemku) a položil bibli na přecpaný stůl plukovníka Šokovaný (což nechápu!)  a přitom svoje podpaží strčil přímo před nos Lathropovi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-91

....ten jeho výraz Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-92

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-93

Lathrop to vzal bez problému Vysmátý a bible přepůlila skleničky na stole.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-94


3. Zase bílý pes v hlavní roli - a ohrožuje simíky okolo Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-95

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-96

Po pozemku mi prošla maskovaná dáma Úsměv  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-49

pokud chcete, můžete hádat, z jakého příběhu byla.   Mrkající

Odpověď na hádanku:

4. A v dálce za tou maskovanou dámou vidíte nějakou loužičku... no jo, specialita mých simů,  Červenám se  snad v každém příběhu to někdo nevydrží a...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-50

A to jim každou chvilku doplňuju potřeby, aby k tomu nedošlo!  Andílek
Jenže tentokrát byli rychlejší než já  Červenám se   zabrala jsem se moc do focení jinde na pozemku  Červenám se

Kdyby aspoň poodstoupili jinam a nestáhli v tom!  Je mi špatně  Fuj...

Nechtěla jsem to sem ani dávat, bylo to tu už 100x, ale tentokrát mě ohromilo, že z loužičky vyrostly bodláky!  Šokovaný  To se mi snad ještě nestalo - asi to bude tím, že se nestalo, že by venku někdo neudržel svůj močový měchýř, a tak z toho nikdy nebyly bodláky. Mám mj. mod na zahradničení, aby se nemusely zalívat kytky a netvořil se plevel Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-52

Tak jsem díky simům zjistila, že přece jen někdy bodláky vyrůst můžou i přes ten mod Úsměv  Vlastně - teď jsem si vzpomněla, že u psů se mi to už stalo. U simů ne  Nevím


5. Spolucestující ve vlaku zřejmě probírají Mariin rozvod?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-108

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-109

Když se Maria vrátila rozvedená, Jamesovi se přímo protočily panenky

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-119

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-120


6. Debata o tom, kdo by měl financovat nápisy na Johnově náhrobku Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-170

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-171

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-172

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-173

Ani jednomu se do toho nechtělo (jak typické...)  Chichichi

A tady ještě jedna jejich zajímavá konverzace nad měšcem peněz  Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-42


7. Jamesovo udušení krok po kroku  (pobavila mě fráze v knize, že si „zachechtal rybí kost do krku"  Vysmátý ):

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-184

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-187

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-188

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-189


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-190

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-191

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-192

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-193

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-197

Chudák! Vypadalo to hrůzostrašně... hned se seběhli simíci a plakali a zjevil se smrťák...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-198

... přímo v půlce stolu. Ale nadpozemským bytostem nábytek nepřekáží Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-199

Hned si začal listovat kostnatýma rukama ve svém seznamu...co ta krvavá skvrna na papíru  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-200

Objevilo se nadpozemské světlo...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-201

...a mobil v ruce smrťáka Úsměv  nezbytná pracovní pomůcka Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Thompson-202

Pak jsem hned odešla do sousedství, hru neuložila a vrátila se na pozemek Úsměv  bylo mi Jamese líto, nikdy nenechávám příběhové simíky umřít. Úsměv

Tak to je z tohoto příběhu vše. Na novém příběhu se pracuje Mrkající ještě nevím, kdy sem stihnu dát první díl, přinejhorším začátkem prosince, ale snad dřív, možná i během příštích několika dnů Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty23/11/23, 08:57 pm

Opět krásné úlovky, Hellohello ! Ani nevím, čemu se chechtat dřív - plukovník s doutníkem málem až v krku, John vnucující svou bibli hostům v restauraci, Lathrop očichávající Johnovo podpaží, debata bratrů, při které se málem vykloubili, a co teprve ten Smrťák s mobilem ! Vysmátý Vysmátý  James umírající na "zachechtanou rybí kost v krku" sice moc k smíchu není, ale ta formulace a dramatičnost ! *THUMBS UP*  A že se Simí loužičky rostou bodláky podobně jako třeba ze psí, to jsem taky ještě neviděla ! Šokovaný
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Na Boží hod vánoční ráno - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty29/11/23, 07:15 am

Ludmi, moc děkuju za super komentář Vysmátý   Láska  vždycky se nasměju u tvého perfektního okomentování fotek z natáčení Vysmátý  *THUMBS UP*  Pro Tebe

Konečně mám hotový první díl vánočního příběhu - nemůžu uvěřit tomu, že za chvilku je tu prosinec a advent za dveřmi Úsměv   u nás v Ostravě se už od soboty s malinkou přestávkou drží sníh, takže to má to správné kouzlo  Láska  doufám, že tento příběh může přispět k trošce té vánoční nálady Mrkající  Jmenuje se On Christmas Day in the Morning, což je verš ze staré koledy a i v knížce byly tyto verše (níže před první kapitolou), tak vám sem dávám i odkaz na tu píseň, pokud si ji chcete pustit.

Tak můžeme na první kapitolu  Mrkající Stromeček  Čekám na Ježíška




Na Boží hod vánoční ráno

(G. S. Richmond)



♪ ♫ And all the angels in heaven do sing,
On Christmas Day, on Christmas Day;
And all the bells on earth do ring,
On Christmas Day in the morning. ♪ ♫

—Stará píseň.


https://www.youtube.com/watch?v=gBT98ndumNg



KAPITOLA 1

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-22

Ten Boží hod vánoční vlastně začal už celý rok předem do ruda rozžhaveným dopisem, který napsal Guy Fernald...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-6-Guy

...své mladší sestře Nan, která teď byla právě dva a půl roku provdaná za Samuela Burnetta.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-21

Dopis přečetla paní Burnettová nahlas svému manželovi u snídaňového stolu druhý den po Vánocích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-8

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-198

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-186

Od začátku do konce se týkal jednoho tématu a zněl takto:

Milá Nan:

Je to proklatá, veliká ostuda, že ani jedna duše z nás všech se na Vánoce nedostala domů - kromě tvého manžela, a on taky jen na pár hodin. Co nám ti úžasní staří lidi udělali, že se k nim takto chováme?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-29

Já jsem byl na ten den pozván k Sewallovým a šel jsem, samozřejmě – ty víš proč. Prožili jsme senzační čas, ale k večeru jsem začal mít starosti. Opravdu jsem si myslel, že Ralph jel domů – psal mi, že by se tam mohl o prázdninách stavit – ale věděl jsem, že vy všichni ostatní jste zaneprázdnění u svých vlastních vánočních stromků a nedostanete se tam.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-49

No, tak jsem sedl na vlak v sedm třicet a zajel tam dolů...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-160

...a vtrhl přímo dovnitř.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-77

Seděli úplně sami u ohně, bože, stejně jako ty obrázky, které vídáváš, třeba jako „Všichni ptáci už odletěli",  a tak podobně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-78

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-79

Když jsem se na ně podíval, uvízl mi hlt v krku, opravdu, na mou čest.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-81

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-83

Mamka jen jednou zalapala po dechu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-84

...a vletěla mi do náruče...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-86

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-87

...a táta vstal pomaleji – ten zatracený revmatismus má tuhle zimu horší než kdy jindy –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-88

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-89

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-91

– a přišel blíž a já myslel, že mi ruku utřese.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-93

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-96

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-97

No – posadil jsem se mezi ně u ohně a hezky brzo jsem se jako ve starých dobách usadil na polštář u mamky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-99

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-100

... a nechal ji, aby mě prsty hladila ve vlasech, jako to dělávala dřív –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-108

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-113

–  a Nan, budu obviněn z křivé přísahy, jestli se jí ruka netřásla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-72

Byli tak rádi, že mě vidí, až mě z toho rozbolelo v krku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-116

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-117

Ralph psal, že nemůže přijet, a samozřejmě jste jim vy všichni napsali a poslali věci – báječné věci a oni si jich vážili.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-70

Ale – ksakru – oni byli prostě osamělí až k smrti –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-64

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-120

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-121

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-122

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-123

– a celá naše skupinka přitom v okruhu tří set mil, většina jen do třiceti mil!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-131

Nan – příští Vánoce to bude jiné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-128

To je vše, co říkám. Mám to všechno naplánované.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-66

Ta myšlenka mi skočila do hlavy, když jsem včera večer odjížděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-155

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-159

Ne, že by se tím dali vinit oni – oni ne. Oni chápali to všechno, o dětech, o zimě, o tom, že Ed se cítí pod psa, o neuralgii Oliverovy ženy, i o Ralphově dívce na západě – a to všecko.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-112

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-119

To jim ale celou tu věc nijak neusnadnilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-33

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-118

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-157

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-124

Jak říkám, příští rok – ale vy všichni pak ode mě ještě uslyšíte. Mezitím – zajeď se tam dolů na ně tuto zimu jednou nebo dvakrát podívat, ano, Nan?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-135

Nějak mě zarazilo, že už nejsou tak mladí, jak bývali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-73

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-182

Nádherné zimní počasí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-185

Margaret Sewallová je jako broskvička, ale nezdá se, že bych dělal nějaký větší pokrok.

Pozdravuj Sama.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-264

Tvůj milující bratr,  
Guy

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-46

Temperamentní Nan při čtení tohoto dopisu cítila mírné škrcení v hrdle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-193

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-194

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-197

„Opravdu se musíme snažit, abychom tam příští rok na Vánoce byli, Same," řekla svému manželovi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-20

...a Sam vesele souhlasil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-203

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-204

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-205

Přál si jen, aby někde na světě ještě byli otec a matka, za kterými by mohl přijet domů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-202
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty29/11/23, 08:35 pm

Opět jsi vybrala moc pěkný příběh, milá Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO* Co jsou osamělým lidem o Vánocích platné pozdravy, doručené dárky, dopisy, když se za nimi nikdo nepřijde osobně podívat, byť jen na chvilku ? Smutný Vždyť svátky by měly být hlavně o setkávání blízkých, nejen o konzumu ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Na Boží hod vánoční ráno - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty02/12/23, 06:25 am

@Ludmila - moc ti děkuju za milý komentář!  Láska  Pro Tebe  doufám, že se ti bude tato vánoční oddechovka líbit Úsměv  A je to přesně tak, jak píšeš, krásně shrnuto.  *THUMBS UP*  Láska   Musí to být opravdu smutné pro tyto osamělé lidi, celá rodina se jim rozprchla... a že se z tolika lidí nenajde vůbec nikdo, kdo by s nimi strávil Vánoce nebo aspoň nějaký čas před nimi nebo po nich...  

Jo a zapomněla jsem minule napsat, že by toho mělo být 10 kapitol. Budu je sem postovat tak, ať se to do konce roku stihne Mrkající



Na Boží hod vánoční ráno

(G. S. Richmond)



♪ ♫ And all the angels in heaven do sing,
On Christmas Day, on Christmas Day;
And all the bells on earth do ring,
On Christmas Day in the morning. ♪ ♫

—Stará píseň.


https://www.youtube.com/watch?v=gBT98ndumNg



KAPITOLA 2


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-180

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-211

Guy napsal totéž s více či méně podrobnostmi i Edsonovi a Oliverovi, svým ženatým starším bratrům;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-217

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-216

...Ralphovi, svému svobodnému bratrovi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-218-Edit

...a Carolyn – paní Wetmoreové, ženě  Charlese Wetmorea, své druhé – a starší – provdané sestře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-223-edit

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-220

Obdržel různé a více či méně soucitné odpovědi v tom smyslu, že s tolika malými dětmi a takovými závějemi sněhu, které jako vždy blokovaly silnice vedoucí do North Estabrooku, to opravdu nebylo nic divného – a samozřejmě, že příští rok někdo přijede.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-225

Ale že všichni poslali ty nejhezčí dárky, jaké jen mohli najít.

Cožpak si Guy nemyslel, že se matce líbil ten krásný ruský sobolí kožich, který jí poslal Ralph?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-228

A nebyl snad otec spokojený se svou vycházkovou holí se zlatou rukojetí od Olivera?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-226

S takovými dárky, které se hrnuly od všech dětí, se přece otec a matka Fernaldovi nemohli cítit tak strašně zanedbávaní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-232

„K čertu s holí se zlatou rukojetí!" vybuchl Guy, když si přečetl tuto poslední větu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-234

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-236

... z dopisu od Marian, Oliverovy manželky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-272

„Vsadím se, že to ona ho k tomu navedla. Jestli se mi někdo odváží dát hůl se zlatou rukojetí, než mi bude devadesát pět, tak ho s ní na místě zmlátím."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-248

„A on ji ani nepoužíval – Bůh mu žehnej."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-241

„Měl svoji starou hůlku z hikorového dřeva a ani tu by nepotřeboval, kdyby ho ten odporný revmatismus tak silně nesužoval. Není ještě ani dost starý na to, aby používal hůl, bože...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-229

... a Ol by to měl vědět, když už to neví Marian."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-233

„Jsem rád, že já jsem mu poslal ten psací stroj."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-245

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-252

„Líbilo se mu to, vím, že ano, a taky ho to zabaví –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-230

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-231

– nebude mu to vnucovat myšlenku, že je připravený tak akorát na smrt!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-267


* * *

Guy nebyl ten typ člověka, který by zapomněl na cokoli, co se ho jednou zmocnilo...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-181

...jako to udělal ten žalostný příjezd zpátky domů o Vánocích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-79-edit

Když od té doby uběhl téměř celý rok, první prosinec zastihl Guye v práci na tom, jak rozjíždí své plány.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-161

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-275

Začal se svým nejstarším bratrem Oliverem, protože zrovna paní Oliverovou považoval za nejtěžší překážku, kterou musel při realizaci svého nápadu zdolat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-273

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-3

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-4

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-274

* * *

„Podívejte,“ vysvětloval trpělivě, když seděli a zírali na něj...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-278

... „není to tak, že by nebyli vždycky strašně rádi, že vidí celou rodinu, děti a všechno, ale právě mě napadlo, že by jim hodně prospělo, kdyby se oživily staré časy."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-299

„Myslel jsem, že bychom to mohli udělat co nejvíce jako jedny z těch starých Vánoc kdysi, než se kdokoli oženil – pověsit punčochy a tak, víte – bylo by to pro ně pořádně veselé překvapení. Plánuju to tak, že se v noci všichni vplížíme dovnitř a půjdeme spát do našich starých pokojů. A pak ráno — chápete?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-296

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-297


Paní Oliverová se na něj podívala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-287

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-290

Jeho stále ještě chlapeckou tvář rozzařovalo dychtivé červenání – Guyovi bylo dvacet osm – a jeho modré oči byly velmi jasné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-284

Jeho mrštná, svalnatá postava se k ní prosebně nakláněla; všechny jeho argumenty mířily na ni.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-300

Oliver se netečně opíral a oba je pozoroval. Nedalo se popřít, že to byla Marianina rozhodnutí, která obvykle rozhodovala v záležitostech tohoto druhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-292

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-293

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-291


„Připadá mi to jako velice podivný plán," zněl komentář paní Oliverové, když jí Guy celou věc předložil tím nejtaktnějším způsobem, jaký jen mohl použít.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-314

Mluvila dost chladně.

„Není obvyklé si myslet, že by se rodiny měly takto rozbít zrovna na Štědrý den ze všech dnů v roce."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-315

„Čtyři rodiny - s někým pryč - matkou nebo otcem - jen proto, aby se potěšili dva starší lidé, kteří od toho nic neočekávají a kteří chápou, proč nemůžeme všichni přijet domů najednou. Nemyslíš, že žádáš opravdu až příliš?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-279

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-280
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty03/12/23, 08:37 pm

Guy je velice cílevědomý mladý muž, líbí se mi čím dál tím víc  *THUMBS UP* Kéž by se mu podařilo přesvědčit všechny sourozence, aby se zastavili u rodičů, jen překonat tuto první překážku, tedy paní Marian  Aha A mimochodem, není náhodou Oliver tak trošku pod pantoflem ?
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty05/12/23, 10:11 pm

nevím přesně, jak probíhají Vánoce v Americe, ale musím se přiznat, že nemohu nesouhlasit s Marianou (i když je to tedy studený čumák). malé děti se vždy těší na nadílku a určitě by u toho měli být oba rodiče. Guy má jistě dobré úmysly, ale jeho nápad mi přijde dětinský. prarodiče by měli radost z návštěvy i o den (nebo půl dne) později. nicméně poslat dárky a vůbec se neobjevit mi také připadá hloupé. jsem zvědavá, jak se to podaří nakonec vyřešit, ale určitě to půjde Andílek
z příběhu sálá krásné kouzlo Vánoc, umíš tak skvěle vystihnout tu atmosféru *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Na Boží hod vánoční ráno - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty06/12/23, 07:55 am

Děkuju vám oběma za krásné komentáře Mrkající  Pro Tebe  Láska  a souhlasím s vámi oběma   *THUMBS UP*   Už jsem myslela, že vám sem nebudu moct dát dneska tento díl, už hodinu a půl hlídkuju u Postimage, byl tam nějaký velký výpadek. I v minulých dnech to nějak zlobilo a nezobrazovaly se obrázky u některých příběhů tady na fóru. Ale jsem ráda, že se ta stránka teď umoudřila a snad mi dovolí sem postnout další kapitolu.

@Ludmila - přesně tak  *THUMBS UP*  mně je na něm sympatické, že je citlivý a vnímá trápení svých rodičů. Připadá mi, že je to čím dál vzácnější. Chápu, že se mladí lidi zaberou do svého života, ale neměli by zapomínat na svoji rodinu. Musí být hrozně těžké zůstat takto opuštění, tolik dětí a nikdo za nimi nepřijede...   A s tím Oliverem máš zřejmě pravdu  Chichichi Připadá mi, že se prostě nestará o to, co se doma děje a nechává to vše Marian...  aspoň to tak vypadá, že doma to pevně drží Marian ve svých rukách, jak uvidíme Úsměv  díky za milý komentář a podporu  Láska  Pro Tebe

@Havranice - to mi taky tak při čtení připadalo - taky mě hned napadlo, co s těmi dětmi a jak bude divné ty rodiny na Vánoce roztrhnout. Marian, i když může být nepříjemná, má v tomto bodě taky pravdu. Ono je to těžké, děti rostou rychle a Vánoce jsou významný svátek a určitě to nebude ono, když u toho bude chybět některý z rodičů. Chápu na druhé straně i pohled Guye, chce rodičům udělat radost a zapojit je více do rodiny a udělat to jako Vánoce kdysi, když všichni byli ještě spolu - sice je od všech hezké, že jim pošlou dárky, ale co jsou dárky a hmotné věci, když chybí osobní kontakt po tak dlouhou dobu. I rodiče stárnou rychle a roky ubíhají a není fér zanedbávat ani je. Stejně jako ty si myslím, že by to šlo udělat i jinak - zajet tam před Vánoci nebo po nich, určitě by jim to udělalo snad skoro stejnou radost - nebo se může najít i jiné řešení. Tak uvidíme, jestli se nakonec Guyovi podaři ten plán uskutečnit - a uslyšíme i jeho odpověď na Marianin protest. A moc děkuju za krásnou pochvalu, mám z ní opravdu radost  Láska   Pro Tebe



Na Boží hod vánoční ráno

(G. S. Richmond)



♪ ♫ And all the angels in heaven do sing,
On Christmas Day, on Christmas Day;
And all the bells on earth do ring,
On Christmas Day in the morning. ♪ ♫

—Stará píseň.


https://www.youtube.com/watch?v=gBT98ndumNg



KAPITOLA 3


Guy ovládl svůj temperament, i když to byla těžká práce.
„Nezdá se mi, že žádám příliš," odpověděl docela vlídně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-304

„Je to jen pro tentokrát. Opravdu si nemyslím, že by se otec a matka starali o to, jaké dárky jsme jim přinesli, kdybychom jen přišli my sami. Samozřejmě vím, že žádám oběť od každé rodiny a zdá se skoro až urážkou nepozvat děti a všechny, ale přesto – možná příští rok zkusíme shromáždění všech klanů."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-311

„Ale jen pro tento rok – opravdu  – strašně si přeji, abyste mi vyhověli. Kdybyste jen viděli ty dva minulé Vánoce –“

Odmlčel se a úpěnlivě se podíval na Olivera samotného.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-321

K jeho překvapení si ten džentlmen posunul dýmku do koutku úst a položil svému mladšímu bratrovi několik relevantních otázek. Má to všechno promyšlené? V kolik tam mají dorazit? Jak brzy den po Vánocích by mohli odjet? Je si jistý, že by se všichni mohli nacpat do domu, aniž by dvojici vzbudili a vylekali?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-335

„Jasná věc," prohlásil Guy rychle. „Marietta - no, víš, že už od narození mám k jejímu starému srdci tak nějak cestičku. Mluvil jsem s ní o všem vloni a jsem s ní domluvený, to bude v pořádku. Bude s námi tu hru hrát. To víš, táta je teď už docela hluchý –“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-324

„Táta hluchý?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-282

„Jasně. Nevěděl jsi to?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-342

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-337

„Zapomněl. Ale matka by nás slyšela."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-338

„Ne, neslyšela. Copak nevíš, jak se vším, co se týká domu, důvěřuje Mariettě od té doby, co tak spadla..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-348

„Matka spadla?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-354

„No samozřejmě!"  Guy zíral na svého bratra s určitou netrpělivostí. „Nepamatuješ si, že vloni v říjnu spadla ze zadních schodů a poranila si koleno?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-364

„Jistě, Olivere," vložila se do toho jeho žena. „Napsala jsem místo tebe, že vzkazujeme, jak je nám to líto."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-352

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-356

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-357

„Ale předpokládala jsem, že se úplně uzdravila."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-276

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-387

„Je trochu chromá a vždycky už bude," řekl Guy s nádechem výčitky v tónu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-310

„Koleno jí v noci vždycky ztuhne a ona už nevstává a neslídí po domě, jak to bývalo dřív. Marietta jí to nedovolí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-285

„Takže když budeme dělat nějaký hluk, Marietta jí řekne, že je to kočka nebo tak něco. Pane Bože! Ano – dá se to v pohodě udělat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-325

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-385

„Jediná věc, která mě znepokojuje, je obava, že vás všechny nemůžu přimět, abyste se toho plánu zúčastnili. Na mou duši, Ole" – docela se odvrátil od kritického pohledu své švagrové...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-390

...a čelil bratrovi s čímsi jako rozhořčením ve svých upřímných mladých očích – „nedlužíme tomu starému domovu nic víc než jen jednou ročně dárek zabalený do hedvábného papíru? "

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-305

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-349

Marian začala mluvit. Myslela si, že Guy už překračuje svá práva, když mluví, jako by byli na vině oni.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-378

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-389

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-388

Nestávalo se často, že by staří lidé měli ve svém dosahu tolik dětí – loajálních dětí, které by udělaly cokoli v určitých rozumných mezích. Ale určitě muž něco dluží své vlastní rodině.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-303

A o Vánocích! Proč neuskutečnit tento plán při nějakém jiném –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-308

Její manžel ji náhle přerušil. Vytáhl si dýmku z úst a promluvil rozhodně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-395

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-394

„Guyi, já věřím, že máš pravdu. Bude mi líto, když opustím své vlastní děti, samozřejmě, ale docela si myslím, že to pro jednou vydrží. Pokud ostatní půjdou do toho, můžeš se mnou počítat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-393

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-392

Guy odcházel s pocitem, že nejhorší z jeho problémů je už za ním.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-402

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-172

* * *

Doufal, že ve své mladší sestře Nan najde zapáleného spojence, a nebyl zklamán.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-412

Carolyn – paní Charlese Wetmorea — také srdečně souhlasila s plánem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-405

Ralph odněkud z dalekého západu napsal, že buď přijede domů nebo si zlomí nohu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-218

Edsonovi to připadalo poněkud pošetilé...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-406

...ale Jessica, jeho žena – kterou Guy soukromě prohlásil za trumf –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-414

–  ho přesvědčila, že musí jet za každou cenu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-408

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-410

A tak všichni šli do toho a Guyovi zbývalo jen promyslet detaily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-175

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-416
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty06/12/23, 08:21 pm

Jsem moc ráda, že jsem se v Oliverovi spletla - ten určitě není pod pantoflem, jen se zjevně rozhoduje až po zralé úvaze a dobrých argumentech. Patrně ho mrzí, že o rodičích už toho moc neví, asi ho jeho paní nechce "zatěžovat" podobnými starostmi, jak vyšlo najevo ... Aha Je taky fajn, že se povedlo přesvědčit i ostatní sourozence, tak snad se to podaří !  *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Na Boží hod vánoční ráno - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty09/12/23, 05:16 am

@Ludmila - díky moc, Ludmi  Láska  Pro Tebe   toto se mi zdá jako úplně nejpřesnější popis Olivera  *THUMBS UP*   taky to vyplynulo až z té poslední kapitoly - musím teda říct, že mě mrzí, že mu to Marian ani nedala vědět, když je to tak zásadní věc. Čekala bych, že mu aspoň dopisy od rodiny čte nebo nechává přečíst.

Ještě pro info, musela jsem trošku přeskupit kapitoly a dvě krátké jsem spojila do jedné delší, takže finální počet kapitol je 9 Úsměv mělo by ty vyjít tak, že poslední kapitola bude přesně na Boží hod vánoční (možná i ráno, pokud se zadaří  Chichichi )
Tak jdem na 4. kapitolu Mrkající



Na Boží hod vánoční ráno

(G. S. Richmond)



♪ ♫ And all the angels in heaven do sing,
On Christmas Day, on Christmas Day;
And all the bells on earth do ring,
On Christmas Day in the morning. ♪ ♫

—Stará píseň.


https://www.youtube.com/watch?v=gBT98ndumNg



KAPITOLA 4

„Paní Fernaldová“ – Marietta Cooleyová se snažila se vší rozhodností, se kterou dokázala udržet svůj pronikavý hlas na místě –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-438

„než půjdete do postele, málem jsem zapomněla, o co jsem vás chtěla požádat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-421

„Asi se budete smát, ale Guy – napsal mi, že po vás obzvláště chce, abyste si vy a jeho otec – Mariettina poněkud přísná hubená tvář nabyla zvláštní výraz –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-426

– „pověsili punčochy.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-428

Paní Fernaldová se zastavila ve dveřích ložnice vedoucích z obývacího pokoje v přízemí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-445

Ohlédla se na Mariettu s laskavým úsměvem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-433

„To napsal Guy?" zeptala se. „Pak to tedy - skoro vypadá, jako by sám mohl přijet, že, Marietto?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-425

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-440

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-442

„No, já nevím, jestli bych ho opravdu očekávala," odpověděla Marietta, odvrátila tvář a byla zaměstnaná prací kolem krbu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-446

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-449

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-450

„Myslím, že to, co měl na mysli, mělo být spíš překvapení na vánoční dárek - něco, co půjde do punčochy, možná."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-418

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-444

„Je trochu divné, že ti napsal, abys mě o to požádala," přemítala paní Fernaldová, když hledala punčochy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-435

Marietta rychle uvažovala. „No, hádám, že měl v úmyslu abych je já našla tajně, aniž by se vám o tom zmínila, a dala do nich to, co pošle, ale tak nějak jsem usoudila, že byste to možná rádi propojili s jeho nápadem tím, že je pověsíte sami...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-437

...tadyhle u komína, kde to tak kdysi všechny děti dělávaly. Jsou tady ještě pořád ty hřebíky, stejné jako vždycky předtím.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-439

Paní Fernaldová našla punčochy...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-454

...a dotkla se manžela na rameni, když seděl a rozvazoval si tkaničky na botách.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-456

„Táto, Guy napsal, že chce, abychom si pověsili punčochy," řekla, trochu zvýšila hlas a mluvila velmi zřetelně. Starší muž vedle ní vzhlédl a usmál se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-457

„No, dobrá," řekl, „cokoli, co by toho chlapce potěšilo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-466

„Zdá se, že to není déle než rok, co si jako malý kluk věšel vlastní punčochu, že ano, mámo?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-468

Punčochy byly v tichosti pověšeny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-470

Vypadaly hubeně a osaměle, když se houpaly vedle uhasínajícího ohně. Marietta si pospíšila, aby byly méně osamělé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-473

„No," řekla zahanbeně, „ten hloupý kluk řekl, že si mám pověsit i tu svou. Bůh ví, co najde, co by tam dal, co se tam vleze, pokud to nebude pohrabáč."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-474

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-475

Mile se na ni usmáli, popřáli jí dobrou noc a šli zpět do svého pokoje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-478

Ta malá epizoda nevzbudila žádné podezření. Vypadalo to jako Guyovo láskyplné klukovství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-483

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-479

„Mám pocit, že sem přijede," říkala paní Fernaldová, když tiše kulhala po místnosti a chystala se do postele. „Nevzpomínáš si, jak nás loni překvapil?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-480

„Je mi líto, že ostatní nemohou přijet. Samozřejmě jsem jim všem poslala pozvánky jako obvykle – vždy to budu dělat – ale je pořádně nasněženo a myslím si, že to nechtějí riskovat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-481

Za chvíli, zrovna když zhasínala světlo, uslyšela Mariettu u dveří.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-486

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-485

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-490

„Paní Fernaldová, Peter Piper se nějakým způsobem dostal do této části domu a já na něho nemůžu vztáhnout ruce. Překvapuje mě, jak je ta kočka mazaná."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-491

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-500

„Zdá se, jako by věděl, kdy ho půjdu vyhodit ven do kůlny na dřevo. Nemyslím si, že by měl nadělat nějakou škodu, ale myslela jsem, že vám to raději řeknu, takže kdybyste v noci slyšela nějaké podivné zvuky, tak budete vědět, že to je Peter."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-487

„Dobře, Marietto" - donesl se jemný hlas zpátky k intrikánce na druhé straně dveří. „Peter bude v pořádku, ať už je kdekoli. Nepolekám se, když ho uslyším."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-497

„Dobrá, paní Fernaldová, jen jsem si myslela, že vám dám vědět," a lstivá odešla s úšklebkem pryč.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-493
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty09/12/23, 08:22 pm

Fotky "z natáčení" jsou vždycky totálně dokonalé Válím se smíchy nevím co mě pobavilo víc, jestli očuchávání podpaží, plukovník a jeho doutník nebo snad pes, který neustále narušuje scénu (popravdě já jsem s ním teď taky měla potíže Vysmátý pak přidám taky nějaké fotky)

Nový příběh vypadá moc hezky a začíná něčím, co je skutečně pravda. Samota je o Vánocích vůbec hrozivá a pak je lidem milé i třeba jen chvilkové pozdravení než jen ta samá prázdná místnost Smutný . Jinak Oliver je za mě trochu podpantoflák, jak se chudák Guy snažil (mimochodem je to opravdu moc hezký simík Láska ). Oliverova žena je pořádná megera, když ani neřekla svému muži o jeho rodičích a napsala za ně všechny (což by nebylo špatně, kdyby mu o tom něco aspoň řekla). Jsem zvědavá, jak Guy vymyslí celý plán s Vánocemi. A je skvělé, jak je služebná na jeho straně. Už jsem moc zvědavá, co budou rodiče říkat na to krásné překvapení Láska

Jinak negativa k tvým příběhům nemůžu psát žádné, vždycky máš všechno krásně sepsané a nafocené Láska nikdy nevím kam s očima Láska za mě jsou tvoje příběhy dokonalé už teď Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty10/12/23, 08:26 pm

Vypadá to, že Marietta je pěkná intrikánka, dobře to podle Guyových pokynů zařídila Mrkající Moc si přeju, aby to všechno vyšlo a podařilo se staroušky překvapit, ani nevíte jak !  Láska
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Na Boží hod vánoční ráno - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty14/12/23, 04:41 am

@Lucisab - díky moc Vysmátý jsem ráda, že se ti líbily fotky z natáčení toho minulého příběhu Úsměv  už se moc těším, až si prohlídnu tvoje fotky Úsměv   A děkuju moc za milý komentář, napsala jsi to všechno tak krásně  Láska  
Myslím si, že čím více materiálně lidi slaví Vánoce, tím více se ochuzují, i když to zní jako paradox  Aha  Trávit Vánoce o samotě musí být pro většinu lidí hrozně smutné. Hlavně když si představím, jaké je to pro starší lidi, kterým děti už vyletěly z hnízda a jsou opuštění - i když určitě záleží individuálně na každém, jak to prožívá nebo ne. V této rodině sice jsou v kontaktu, ale vsadím se, že by vyměnili veškeré dárky a veškeré svoje věci za to, aby mohli být s dětmi osobně. A s tou Oliverovou ženou je to přesné Vysmátý  *THUMBS UP*   není vůbec nic špatného na tom, že ona za něj odepisuje, ale že mu vůbec neřekla o těch úrazech jeho rodičů, to je prostě strašné  Plačící
A ještě jednou děkuju, že tyto moje příběhy čteš a jsem moc ráda za to, že se ti líbí  Pro Tebe  Láska

@Ludmila -  Děkuju za tak krásný komentář, Ludmi!  Pro Tebe  Láska  Taky si přeju, aby jim to vyšlo! Určitě to nebylo lehké zorganizovat a Guy je fakt šikovný, že se to takto snaží dát dohromady Úsměv  a naštěstí mají pomocnici v podobě Marietty Vysmátý  opravdová intrikánka Úsměv  *THUMBS UP*


S menším zpožděním sem jdu konečně dát další kapitolu Mrkající    Už před dvěma dny jsem ráno šla s jistotou přidat kapitolu - a zjistila jsem, že nemám vůbec probrané fotky, prostě nic, jen holý text s poznámkama o fotkách Chichichi  Zmatený  tak jsem na tom začala pracovat a pak mi došel čas a musela jsem to nechat být. Ale co je trapné - včera jsem si to zase s jistotou nakráčela do svojí složky s příběhem a samozřejmě jsem zapomněla, že to ještě nemám hotové! Taková skleróza  Červenám se  Bomba  Takže bohužel ani včera jsem vám to sem nemohla dát a naštěstí jsem to teda už během včerejška skoro dodělala a dneska nahrála linky a upravila. Měla bych začít raději už i na další kapitole, ať to nedopadne příště stejně.  Červenám se

Prosím vás, jestli si můžete v této kapitole představit hromady sněhu, přes které se dá jen těžko prodírat Mrkající




Na Boží hod vánoční ráno

(G. S. Richmond)



♪ ♫ And all the angels in heaven do sing,
On Christmas Day, on Christmas Day;
And all the bells on earth do ring,
On Christmas Day in the morning. ♪ ♫

—Stará píseň.


https://www.youtube.com/watch?v=gBT98ndumNg



KAPITOLA 5


V klidné ložnici vládlo dlouhé ticho.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-505

Pak se ze tmy ozval tento malý rozhovor:
„Emeline, ty nespíš."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-495

„Já — já vím, že nespím, Johne. Já — Štědrý večer člověka nějak nenechá spát. Vždycky to tak bylo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-508

„Ano.... Myslím, že si to děti vůbec neuvědomují, že ne?"
„Ach, ne - ach ne! Neuvědomují si to – nikdy si to neuvědomí, dokud – dokud tady nebudou sami. To je v pořádku. Myslím - myslím, že alespoň Guy sem zítra přijede, nemyslíš?"
„Hádám, že snad ano."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-506

Poté, po krátkém tichu. „Mámo - máš mě, však víš. To víš - vždycky jsi mě měla, drahá."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-513

„Ano."  Nenechala ho zaslechnout vzlyknutí ve svém hlase.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-511

Přitáhla se blíž a vesele mu pověděla do jeho lepšího ucha. „A ty máš mě, Johnny, chlapče!"
„Díky Pánu Bohu, to mám!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-515

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-516

A tak, počítajíce svá požehnání, konečně usnuli. Ale i ve spánku byla jedna sada řas zvláštně mokrá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-518

* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-524

„U Christophera Jinkse, takové závěje!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-519-Copy

„Ještě štěstí, že jsme nepřijeli o dvě hodiny později."
„Šššš  - mohli by nás slyšet."
„Nan, přestaň se smát, nebo ti hodím sněhovou kouli za krk!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-521

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-522

„Tady, Carol, podej mi ruku. Protáhnu tě tím sněhem. Velká těla se samozřejmě pohybují pomalu, ale dej lokty napřed a dostaneš se tam."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-525

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-526

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-532

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-538

„Páni! Nemůžeš otevřít ty dveře? Vsadím se, že přimrzly napevno."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-540

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-541

V kuchyni se objevilo světlo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-542

Dveře se prudce otevřely, jak byly vytlačeny silou zevnitř.
Opatrný hlas tiše řekl: „To je rodina Fernaldových?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-544

Slečně Mariettě Cooleyové se ozval sbor šeptání:
„Ano, ano - pusť nás dovnitř, mrzneme."
„To se vsaď, že jsme rodina Fernaldových - každý jeden z nás - ani jeden nechybí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-545
 
„Ach, Marietto - ty drahá stará věcičko!"
„Pospěšte si - tohle je jejich strana domu."
„Š-šš-ššš-- "
„Carol, tvoje šššš by probudilo i mrtvého!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-548

Klopýtajíc o vlastní nohy a balíčky ve snaze být až nadpřirozeně potichu, parta vlétla do teplé kuchyně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-549

Vousatý Oliver, nejstarší z klanu; statný Edson, velký Ralph, vysoký a štíhlý Guy –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-562

– a dvě dcery domu, Carolyn, ve třiceti buclatá a růžolící; Nan, štíhlá a dívčí ve čtyřiadvaceti – všichni byli tam.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-563

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-559

Marietta si spokojeně povzdechla, když si je prohlížela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-560

„No, opravdu jsem si ani nemyslela, že se sem dostanete – vy všichni. Díky Pánu Bohu, přijeli jste. Asi máte hlad jako vlci, už je po jedenácté."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-555

„Jestli si myslíte, že se zvládnete najíst tiše jako kočky, dám vám jídlo, ale jestli budete dělat takový bengál, jako jste dělali, když jste přicházeli zpoza rohu kůlny na dřevo, budu vás muset vypakovat rovnou do postele po zadních schodech."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-556

Prosili o milost a o teplé jídlo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-553

Dostali to – všechno, co se dalo sehnat, co by jen nerozptylovalo žádný pach vaření po domě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-572

Vývar z uzených škeblí, velký hrnec pečených fazolí, uzeniny postudenu a želé – neměli důvod si stěžovat na své přijetí. Jedli hladově s apetitem cestování v zimě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-573

„No řekněte, to je ale skvělé," jásal statný Ralph, když jedl obrovský klínek masového koláče s pěknou lhostejností k jakýmkoli následkům, které by ho mohly dostihnout.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-578

„Tohle samo o sobě stojí za to. Takový koláč jsem nejedl už celé století. Jaká je tahle stará kuchyně veselé místo! Pojďme si zítra udělat tažené bonbony z melasy."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-580

„Nebyl jsem doma na Vánoce už – počkejte – hrome, myslím, že je to už šest – sedm – ano, sedm let."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-589

„Podívejte se, já mám pro sebe nějakou omluvu, ale co vy, lidi, kteří bydlíte poblíž?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-594

Vyčítavě se rozhlédl kolem sebe.

Carolyn vstala a přišla k němu. „Nemluv o tom dnes večer," zašeptala. „Nikdo z nás si ani neuvědomil, jak je to už dlouho."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-605

„Teď půjdeme do postele," prohlásil Guy a vstal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-609

„Nemůžu se zbavit pocitu, že by nás mohli tady dole chytit. Pokud by některý z nich chtěl trochu horké vody nebo něco..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-610

„Dveře jídelny jsou zavřené na petlici," ujistila ho Marietta, „ale možná by to chtělo vysvětlení, kdybych jim musela přinést horkou vodu přes salon."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-615

„Teď jděte strašně opatrně nahoru po schodech. Jsou docela blízko hned nad hlavou vaší maminky, ale netroufám si na to, abyste prošli obývacím pokojem k těm předním schodům."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-619

„A teď, pamatujte si, že sedmý schod vrže jako Ned – musíte šlápnout přímo na jeho vnější okraj, abyste ho udrželi potichu. Nevím, raději vy, chlapci, byste měli ten sedmý schod překročit, aniž byste se ho vůbec nohou dotkli."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-622

„Dobře - překročíme!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-620

„Kdo připraví ty balíčky?" Carolyn se zastavila, aby se na toto zeptala, když začala stoupat po schodech nahoru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-621

„Marietta," odpověděl Guy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-624

„Na všechny jsem dal visačky, takže to bude snadné."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-628

„Jestli uslyší chrastění papíru, budou si myslet, že jde o obvyklé dárky, které jsme poslali, a pokud vyjdou ven, uvidí Mariettu, takže to je v pořádku."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-627

„Teď ticho. Pamatujte na ten sedmý schod!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-623
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty14/12/23, 09:23 pm

Ten rozhovor manželů byl krásný, až mě to dojalo ... Láska Je fajn, že se všichni sourozenci nakonec domluvili a dorazili domů, i přes ty závěje (které bylo mimochodem docela snadné si představit). A teď tedy překonat ten sedmý schod  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty17/12/23, 12:11 am

Musím říct, že mě taky debata rodičů dojala Červenám se Láska to bylo tak krásné Láska stejně jako to jak se jejich děti mezitím kradou do jejich domu jako překvapení Láska už se moc těším na jejich reakce ráno, bude to pro ně určitě moc milé Láska Láska a teď hlavě jak říká Ludmila... překonat sedmý schod Úsměv
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Na Boží hod vánoční ráno - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty17/12/23, 06:11 am

Moc vám oběma děkuju za tak milé komentáře  Láska  Pro Tebe  jste zlaté!  Láska  Strašně moc si vážím toho, že příběhy čtete a dáváte mi sem tak krásné komentáře. Pokaždé mě to zahřeje u srdce  Láska  takže vám moc a moc děkuju  Pro Tebe
Myslím, že si hodně lidí ani neuvědomuje, jaké to musí být pro starší rodiče/prarodiče, dokud se sami nedostanou do toho věku a situace. Dnes už je tedy jiná doba, jsou telefony a videohovory a je možné spolu mluvit i přes půlku světa, jsou to zázračné technologie. Přesto osobní kontakt má svoje jedinečné kouzlo.

Mám tu pro vás další noční pokračování Mrkající




Na Boží hod vánoční ráno

(G. S. Richmond)



♪ ♫ And all the angels in heaven do sing,
On Christmas Day, on Christmas Day;
And all the bells on earth do ring,
On Christmas Day in the morning. ♪ ♫

—Stará píseň.


https://www.youtube.com/watch?v=gBT98ndumNg



KAPITOLA 6


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-720

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-631

Plížili se nahoru jeden po druhém, každý do svého starého pokoje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-633

Nebylo potřeba žádného „směstnávání se“, protože dům byl velký a každý pokoj byl ponechán přesně tak, jak ho jeho majitel opustil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-639

Zdálo se to docela přízračné, toto kradení se mlčky se svíčkami; a s nutnosti potlačit mluvení živost party utrpěla jakési zatmění. Bylo pozdě a oni začínali být ospalí, takže byli brzy v posteli.
Ale jakmile se uložili ke spánku, se z nějakého důvodu více než jen jeden z nich znovu probudil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-637


* * *


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-641

Guy, který ležel a zíral na pole zimního měsíčního svitu na podivné pruhované tapetě na své zdi –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-642

– od chvíle, kdy vešli do domu, totiž přestalo sněžit a mraky se roztrhly a zanechaly za sebou zářivou oblohu –  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-643

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-646

– zjistil, že se jeho dveře tiše otevírají.

Mezerou pronikl záblesk svíčky a nějaký hlas zašeptal jeho jméno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-647

„Kdo je to?" odpověděl šeptem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-651

„To jsem já, Nan. Smím dovnitř?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-653

„Samozřejmě. Co se děje?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-652

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-656

„Nic. Chtěla jsem si na chvilku promluvit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-654

Neslyšně vešla dovnitř, zabalená do vlněného šarlatového kimona, na nohou šarlatové pantofle a hnědé copánky jí visely na zádech. Mrazivý květ na jejích tvářích se rozplynul v rudou záři, její oči byly jako hvězdy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-655

Postavila svíčku na stojánek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-657

... a posadila se na kraj Guyovy postele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-658

Zvedl se na lokti a ležel a vděčně se na ni díval.
„Je to jako za starých časů," řekl. „Ale nebude ti zima?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-659

„Ani trochu. Zůstanu tady jen minutu. Stejně je tahle věc teplá jako toast... Ano, není to jako za starých časů?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-670

„Už jsi naučená na zítra?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-684

Smála se. „Všechno kromě Caesara. Ráno mi s tím pomůžeš, nebo ne?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-671

„Jasně - jestli mi ušiješ nějaké polštářky na boby."
„To udělám. Guyi - jak se má Lucy Harperová?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-709

„Je v pohodě. Jak se má Bob Fields?"
„Och, teď už mi na něm nezáleží!" Pohodila hlavou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-663

Pokračoval v té hře. „Máš radši Davea Stronga, co? Ten je měkký."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-660

„Není. Och, Guyi - slyšela jsem, že máš novou dívku."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-662

„Žádnou novou dívku. Nestarám se o holky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-678

„Ale ano, staráš. Alespoň si myslím, že ano. Jmenuje se – Margaret."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-664

Hra náhle skončila.
Guyova tvář se proměnila. „Možná ano," zamumlal, zatímco ho jeho sestra pozorovala ve světle svíčky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-686

„Ještě pořád neodpověděla?" zeptala se velmi jemně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-691

„Ani slovo."
„Už dlouho ti na ní záleží, že ano, drahoušku?"
„Zdá se to už jako věky věků. Asi to tak ale není."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-692

„Ne - jen dva roky, opravdu hodně ti na ní záleží. Zbývá ještě spousta času."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-698

Netrpělivě pohnul hlavou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-695

„Ano, kdyby mi nevadilo vidět, jak se na Tommyho Gowera usmívá – ať ho sebere čert – stejně tak sladce, jako se usmívá na mě. Kdyby ke mně někdy natáhla jen špičku svého prstu, chytil bych ho a držel se ho napořád. Ale ona ne. To neudělá."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-689

„A příští týden pojede na jih na zbytek zimy a tam dole v Jižní Karolíně, kam jede, je jeden chlapík – ach, on – on je do ní zblázněný, stejně jako my ostatní. A, no – jsem v pěkné kaši, Nan, a to je pravda."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-696

„Ubohý chlapče. A ty ses ještě vzdal návštěvy u ní na Boží hod a přijel jsi sem dolů na venkov, jen abys -"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-705

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-701

„Jen abych se vyrovnal sám se sebou za to, jak jsem je ty dva roky zanedbával, když jsem měl tak plnou hlavu - jí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-679

„Není to fér. Po tom minulém roce bych se stejně dnes vrátil sem domů, i kdyby to bylo mělo znamenat, že musím ztratit - no - Margaret ví, že jsem tady. Já nevím, co si myslí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-687

„Já nevěřím, Guyi, chlapče, že ona o tobě smýšlí hůř."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-715

„Ano – já už musím jít. Všechno se nakonec spraví, drahoušku - jsem si tím jistá."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-713

„Ne, nevím, jak se Margaret cítí — dobrou noc — dobrou noc!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-672

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-718

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-721
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty17/12/23, 01:54 pm

Zdá se, že kromě vánočního překvapení pro rodiče zjistíme i to, jak jsou na tom členové rodiny se svými city - minimálně Guy a Nan. Nan je mi sympatická čím dál víc, krásně jsi nám ji ztvárnila, Hellohello ! *BRAVO* A nejvíc mě dostla ta závěrečná fotografie - nádherné zachycení zimní krajiny osvětlené měsícem *THUMBS UP* Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty18/12/23, 08:25 pm

Souhlasím s Ludmilou v každém slově Láska už se moc těším až se dozvíme víc věcí o sourozencích Úsměv tenhle příběh se mi líbí čím dál tím víc Láska moc ti za něj děkuji Hello Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Na Boží hod vánoční ráno - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty19/12/23, 05:17 am

Děkuju vám oběma moc za milé komentáře  Láska  Pro Tebe   strašně moc si vážím každého slova!  Pro Tebe
Teď jsem dodělala další díl, tak vám ho sem jdu hned dát Mrkající  úplně původně jsem to měla naplánované sem tento díl dát až na Vánoce, protože by to tak bylo asi nejpříhodnější, ale potom bych možná nestíhala mezi svátky sem dát zbytek příběhu a dát dohromady ještě ten silvestrovský, tak jsem se rozhodla to udělat takto.  8. díl tedy bude ještě někdy tento týden a poslední 9. díl bych sem chtěla dát symbolicky 25. ráno Mrkající




Na Boží hod vánoční ráno

(G. S. Richmond)



♪ ♫ And all the angels in heaven do sing,
On Christmas Day, on Christmas Day;
And all the bells on earth do ring,
On Christmas Day in the morning. ♪ ♫

—Stará píseň.


https://www.youtube.com/watch?v=gBT98ndumNg



KAPITOLA 7


Boží Hod vánoční ráno, rozednění do zimního světa – hvězda na východě už dávno zapadla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-727

Venku před domem velké ticho kopců a plání zahalených závějemi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-725

- uvnitř praskající oheň v širokém krbu a dvojice starších lidí, probouzejících se do osamělého svátečního dne.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-728

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-730

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-731

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-733

Paní Fernaldová se blížila ke dveřím svého pokoje – zraněné koleno jí vždy znesnadňovalo chůzi po nočním klidu. Měla v úmyslu se posadit k ohni, který před chvílí slyšela Mariettu prohrabávat a přivádět k činnosti, a zahřívat se u jeho plamene.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-734

Se smutným pousmátím si vzpomněla, že si tam s Johnem pověsili punčochy, a podívala se, jaký zázrak se v noci stal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-735

„Otče!“ – Hlas se jí zadrhl v hrdle... Co to všechno má být?... Nějakým záhadným způsobem se její manžel dozvěděl, že ho volá, ačkoli to ve skutečnosti neslyšel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-736

Přišel ke dveřím a podíval se na ni...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-738

...pak na komín, kde visely punčochy – dlouhá řada punčoch, jaká tam nevisela od doby, kdy děti vyrostly – kvalitních punčoch: jedna z hnědého hedvábí, Nanina; jemná šedá punčocha s šarlatovými hodinami, Ralphova – všechny nacpané až po vršek, s balíčky přetékajícími přes krb a dokonce až na podlahu dole.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-741

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-742

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-752

„Co je to - co je to?" Hlas Johna Fernalda byl zmatený. „Čí jsou?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-740

Přikulhal blíž.
Nasadil si brýle a upřeně zíral na balíček vyčnívající z punčochy se šarlatovými hodinami.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-743

Veselé Vánoce Ralphovi od Nan," četl.

„Ralphovi od Nan," opakoval neurčitě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-744

Jeho pohled se obrátil k manželce. Jeho oči byly otevřené doširoka jako oči dítěte.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-748

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-746

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-745

Ale ta zrovna vstávala ze židle, do které spadla.

„Děti!" říkala. „Ony – ony – Johne – musí být tady!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-747

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-750

Následoval ji chladnou chodbou k přednímu schodišti, které se nyní používalo jen zřídkakdy, a šli nahoru – tak rychle, jak to jen ty pomalé, ztuhlé klouby dovolovaly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-754

Třesoucí se paní Fernaldová otevřela první dveře nahoře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-755

Mezi polštáři se zvedla rozcuchaná hnědá hlava, pár ospalých, ale láskyplných hnědých očí se usmál na dvě tváře, které nahlížely dovnitř a hlas překypující radostí tiše zvolal: „Veselé Vánoce, maminko a tatínku!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-756

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-757

Zírali na ni a oči se jim zamlžovaly. Byla to jejich malá dceruška Nan, ještě ne vyrostlá!

Nemohli tomu uvěřit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-759

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-758

Dokonce ani poté, co byli ve všech místnostech; - viděli svého velkého syna Ralpha, jak stále spí, jeho přesto mladistvý obličej plný zdravé barvy, uvelebený na svalnaté paži...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-765

...a jeho matka ho jemně probudila polibkem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-764

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-766

...aby byla vzápětí málem uškrcena jeho objetím;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-767

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-768

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-770

- když se setkali s Edsonovým srdečným smíchem, když po nich hodil polštářem - opatrně, aby ho jeho otec mohl chytit;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-774

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-776

- když viděli, jak si kyprá a krásná Carol natahuje punčochy, zatímco sedí na podlaze a usmívá se na ně; —

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-780

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-782

—Olivera, který se k nim blíží ve svém županu a pantoflích;—

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-784

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-787

— Guye, jak k nim natahuje obě paže nad peřinou a křičí: „Veselé Vánoce! – a jak se vám líbí vaše děti?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-789

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-791

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-792

– i tehdy bylo bylo těžké si uvědomit, že ani jeden nechyběl – a že tam nebyl už nikdo jiný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-804

Paní Fernaldová se nevědomky přistihla, že hledá manželky svých synů a manžely dcer a děti. Milovala je všechny; ale přesto – mít tu jen své vlastní a žádné jiné, jen pro tento jeden den - bylo to opravdu štěstí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-803

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-801

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 On-Christmas-810
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty19/12/23, 08:12 pm

Moc krásný díl, až mi to čtení vehnalo slzy do očí, děkuji Ti, milá Hellohello ! Láska Vůbec nevadí, žes nám ho sem dala už dnes, perfektně navozuje vánoční atmosféru a člověk si snáze uvědomí ten současný "konzumní přístup" ke svátkům klidu a míru ...
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty19/12/23, 08:34 pm

To bylo tak krásné Hello Láska Láska úplně mi přejel mráz po zádech a to jak se děti vítaly s rodiči... vehnalo mi to slzy do očí Láska tenhle příběh je naprosto dokonalý a je jedno, že jsi ho dala sem již dnes Láska už se moc těším na pokračování Láska úplně mě hřeje je vidět všechny jak sedí spolu na pohovce Láska Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 39 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 39 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: