Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Next
AutorZpráva
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1451
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty15/01/24, 07:54 pm

No pááni Šokovaný Co nám to děláš? Zmatený Teď nebudu spát, jak budu přemýšlet, co se tam asi skrývá Šokovaný . Že by nějaká záhadná rakev? *SORRY* Ale kdo by v ní mohl být pohřbený?
Chudák Catherine..ta je z toho úplně vyřízená, ale jsem si jistá, že já bych taky byla. Šílený

Jinak musím pochválit nádherné zpracování. Láska Moc se mi líbí, jak jsi dodala ten prach, když se jim podařilo rozbourat to pódiu, vypadá to tak realisticky! *THUMBS UP* Pro Tebe Láska Navíc i ty záběry zasněženého sídla, které působí tak magicky, tajemně. Máš to moc nádherné! Jako vždy! Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Catherinino pátrání - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty18/01/24, 05:43 am

Ani nevíte, jakou mi vždycky uděláte radost svými milými slovy!  Pro Tebe  Láska   Moc a moc děkuju!  Jste ti nejlepší a taky nejlaskavější čtenáři, jaké bych si jenom mohla přát  Láska

@Lucisab - to tě vůbec nemusí mrzet Mrkající příběhy tady budou a počkají, až bude čas a vhodná chvíle si je přečíst Mrkající taky se mi už stalo, že jsem chtěla číst nějaký příběh, ale nevyšel mi na to čas. To vůbec nevadí Mrkající   Brr - úplně mě mrazí, když si uvědomím, že by v té truhle mohlo být i něco živého.  Šokovaný a možné je v příbězích všecko. Určitě by to vysvětlovalo i takový velký strach Catherine. Děkuju moc, jsem ráda, že si všimnete i některých detailů  Láska  a děkuju za krásnou a milou pochvalu!  Pro Tebe  Moc si toho vážím!

@Ludmila - to, co říkáš, by to klidně mohlo být - je to hodně děsivé na to, aby to způsobilo Catherine takový šok. Mě by to teda určitě zasáhlo. A teď už se to konečně dozvíme Mrkající Díky za zajímavé tipy - hned uvidíme, jestli to bude ono. Děkuju moc za milá slova, Ludmi  Pro Tebe  Láska  Strašně moc si jich vážím Mrkající  Pro Tebe

@Janika31 - zajímavý tip, že by to byla rakev? V každém případě to je něco, z čeho se dá dostat do takového šoku, v jakém byla Catherine. Taky bych byla, být na jejím místě.  Děkuju za tak krásnou pochvalu! Úsměv opravdu nevím, jak můžu dostatečně poděkovat za tak milá slova  Láska  moc mě potěšilo, jakých detailů si všímáš.  Pro Tebe  A mám radost, že se ti to líbilo Úsměv


Konečně další díl a slíbené odhalení toho, co tam našli...




Catherinino pátrání

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA 4


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-244

Byla to kost, na které ulpívaly cáry hnijícího hedvábí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-240

Zděšení a dohady, které následovaly, si lze lépe představit, než popsat. Když jsem viděla dopad tohoto objevu na Catherine, a vlastně na všechny, přikázala jsem Samovi, aby to vrátil do truhly...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-245

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-247

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-246

...kterou George znovu zavřel; a aby tam byla ponechána, dokud se nevrátí domů pan Fanshawe a nebude moci tu záležitost prošetřit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-248

Zbytek dne jsem strávila péčí o Catherine, která se zdála být hodně šokovaná a zdrcená tím, co viděla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-249

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-250

...a také tím, že jsem se snažila odvrátit myšlenky mých hostů od tohoto tématu a rozptýlit temnotu, která se nad všemi nahromadila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-252

To se mi podařilo jen částečně a nikdy jsem manželův návrat neuvítala raději, jako právě onoho večera.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-253

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-255

Když dorazil, nechtěla jsem ho rušit popisováním toho, co se stalo, dokud nedojí večeři...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-256

...a bylo to až tehdy, když jsme se jako obvykle sešli u ohně, když mu celý příběh povyprávěl George.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-257

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-258

Když skončil, oba pánové společně odešli z místnosti, aby si pan Fanshawe mohl na vlastní oči ověřit, čemu by mohl uvěřit jen stěží.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-261

Byli nějakou dobu pryč, a když se vrátili, všimla jsem si, že můj manžel drží v ruce starý kus špinavého pergamenu, na kterém byly připevněny plesnivé pečetě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-275

„Rozhodně jsme objevili mnohem více, než jsem si myslel, Catherine," řekl, „a možná i více, než jste si myslela vy sama."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-276

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-277

Tady se odmlčel, aby počkal, až mu na to odpoví, ale to ona  neudělala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-278

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-296

„Ty kosti s největší pravděpodobností pochází z nějakého zvířete," dodal - zdálo se mi, že v jeho tónu slyším  jistou úzkost, která byla v rozporu s tím, co říkal...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-281

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-280

„ale abych utlumil čilou představivost, která vidím, jak s některými z vás cloumá“ – tady se s úsměvem rozhlédl – „pošlu pro doktora Driscolla, aby je zítra přišel prozkoumat. V truhle jsem také našel nějaký kus pergamenu,“ dodal; „ale ještě jsem se nedíval na jeho obsah."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-283

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-285

„Než to uděláte, pane Fanshawe, a než pošlete pro toho chirurga," přerušila ho náhle Catherine jasným hlasem, „myslím, že vám mohu říct vše o kostech nalezených v té truhle i o tom, jak jsem uhodla, že tam jsou."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-290

„Určitě bych byl velmi rád, kdyby mi to bylo řečeno," připustil můj manžel, velmi překvapen...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-294

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-289

„ovšem -  jak to můžete vědět, to nemohu odhadnout."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-284

„Poslouchejte a já vám to povím," odpověděla Catherine...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-295

... a my jsme byli velmi rádi, že naše zvědavost  konečně bude ukojena, všichni jsme „nastražili uši“, jak by řekl George a  poslouchali jsme.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-287




Musím vás obdivovat, jak vždycky uhádnete vše okolo těch příběhů  *THUMBS UP*  máte opravdu perfektní fantazii a vhled do toho a většinou to trefíte  *THUMBS UP*  vzpomínám si, že to tu padlo už i minule vícekrát, co pod tím pódiem může být  *BRAVO*  jste fakt šikovní!

P.S. omlouvám se za kratší kapitolu, asi jsem měla spojit tu minulou a tu dnešní dohromady, došlo mi to až teď, že jsem možná mohla udělat jednu delší kapitolu místo dvou Nevím
Jsem čím dál horší v tom přepočítávání kapitol.  Červenám se Je to zvláštní, připadá mi, že dřív jsem na to měla lepší odhad. Snažím se to kouskovat tak, ať se mi to dobře zpracovává, protože dlouhé kapitoly jsou pro mě o dost těžší a špatně se mi na nich dělá, ale někdy je pro mě těžké odhadnout, kolik je moc, kolik je akorát a kolik je málo, kdy se tam toho třeba ani moc neděje, i když to ve Wordu s odkazy vyjde na dost stran.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty18/01/24, 08:35 pm

Milá Hellohello, vůbec se nemusíš omlouvat za délku kapitol, domnívám se, že takto je to plně vyhovující, navíc vždycky skončíš krásně napínavě a člověk se nemůže dočkat dalšího pokračování *THUMBS UP*  A co se dnešního dílu týče - pan Fanshaw patrně nebude mít pravdu, na zvířecích kostech by nebyly zbytky látky Aha A jestlipak bude vyprávění Catheriny souhlasit s tím, co se píše na pergamenu ? Jsem moc zvědavá, co (nebo kdo) se vlastně v té truhle nachází a co se v tom domě vlastně událo !
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty21/01/24, 08:10 pm

Páni Šokovaný jsem zvědavá co se dozvíme o té osobě, která tam byla uložena (upřímně nevěřím, že tam jsou zvířecí kosti Zmatený ) trochu se bojím o Catherine, co všechno se jí muselo přihodit v tom pokoji Smutný jsem moc zvědavá na pokračování Láska a vůbec se neomlouvej za délku kapitol, sama vím z vlastní zkušenosti, že to občas nemusí vyjít na délku, jak si představujeme Zmatený jsem na tohle hrozná popravdě Zmatený někdy napíšu kapitolu delší než toaleťák a jindy... je to hrůza Zmatený souhlasím v tomhle s Ludmilou, že vždycky utneš kapitoly v tom nejsprávnějším momentu, takže se máme na co těšit dál Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Catherinino pátrání - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty22/01/24, 06:07 am

Děkuju vám za tak krásné a milé komentáře, Ludmi a Luci  Láska  Pro Tebe   moc si vážím vaší podpory i pochopení, že občas něco nevyjde tak, jak jsem to zamýšlela  Červenám se  Úsměv
Moc mě baví si číst vaše dohady, to je opravdu logická úvaha s tou látkou  *THUMBS UP*  nahrává to teorii, že jde spíše o člověka.  Ledaže by to bylo mrtvé zvíře zabalené do nějaké látky?  Aha  Vlastně píšou o hedvábí. Ale jak to mohli poznat, když už to bylo tak znehodnocené? Než se to pořádně prozkoumá, ještě si chvilku počkáme, teď už konečně Catherine poví o svojí vizi a v příštím díle bude ještě pokračování jejího vyprávění  Mrkající  

Jen pro zajímavost, tohle je už 250. kapitola! Děkuju, že tady jste se mnou takto dlouho a jsem moc vděčná za veškeré vaše krásné reakce na tyto příběhy Láska Pro Tebe




Catherinino pátrání

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA 5

Zde přepisuji Catherinin příběh slovo od slova, jak jej můj syn George následně zapsal podle jejího diktátu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-297

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-298

* * *

Všichni si vzpomenete," začala, „jak jsem vás na Silvestra o půlnoci vystrašila a že jsem vám řekla, že mě rozrušil děsivý sen.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-317

Řekla jsem to, protože jsem si myslela, že si ze mě budete dělat legraci, když to nazvu viděním; a přesto to bylo spíše jako vidění, protože se mi zdálo, že to vidím jako bdělá, a bylo to živější a více nepřetržité než jakýkoli sen, který jsem kdy měla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-316

Než se to pokusím popsat, chci, abyste všichni pochopili, že jsem jaksi intuitivně chápala, co vidím, a rozpoznala jsem všechny postavy, které se přede mnou objevily, i jejich vzájemný vztah, přestože jsem si jistá, že jsem je nikdy předtím v životě neviděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-307

Když mě Ella té noci opustila, ležela jsem podepřená polštáři a nečinně jsem zírala na podivné stíny, které vrhala skrytá lampa přes strop prádelny a přes podlahu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-95edit

Jak jsem se tak dívala, zdálo se mi, že v místnosti došlo k nějaké změně – nanejvýš nevysvětlitelné změně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-468edit

Místo toho zabedněného okna, rezavého mandlu a pódia na vzdálenějším konci jsem viděla to okno jasné a zřetelné odshora dolů a před hlubokým sedátkem u spodku okna stála dubová truhla, přesně odpovídající té, která byl objevena dnes ráno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-542

Místnost se zdála být oslnivě osvětlená a vše bylo jasně a zřetelně vidět; a to nebyla jediná změna, bylo to tu také plné lidí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-468

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-469

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-470

Mnoho postav přecházelo nahoru a dolů; brokátové hedvábí se hrnulo po podlaze a starosvětské podoby mužů v podivných kostýmech se dvorně klaněly dámám po jejich boku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-471

Mezi všemi těmito postavami jsem si všimla zvláště jednoho páru a věděla jsem, že jsou to nevěsta a ženich. Muž byl vysoký a mohutný, měl tmavé vlasy a oči a smyslnou a krutou tvář.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-491

Zdálo se však, že je úplným otrokem té ženy po jeho boku, na kterou ani teď ráda nevzpomínám, na její přítomnosti bylo něco tak odpuzujícího.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-474

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-475

Byla vysoká, středního věku a byla by hezká, nebýt zlověstného výrazu v jejích tmavě blýskajících se očích, který umocňovalo černé obočí, které se nad nimi setkávalo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-476

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-477

Ohromně mi připomínala tu podobiznu na kamenném pomníku v craymoorském kostele, kterou jsme s Ellou pojmenovaly „zlá žena“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-478

Když jsem hleděla na podivnou scénu přede mnou, vzápětí jsem si uvědomila, že jsou tam další tři postavy, kterých jsem si předtím nevšimla. Stály u malých klenutých dveří v jednom rohu místnosti (kde je nyní ložnice pro služebnictvo) a nenápadně sledovaly veselou společnost.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-479

Jedna z nich byla bledá, ustaraná žena, zřejmě kolem pětatřiceti, stále ještě krásná, i když vyčerpaná a truchlivě vypadající, s modrýma očima a světlou pletí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-482

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-481

Její ruce spočívaly na ramenou dvou dětí, jednoho chlapce a jedné dívky, ve věku asi deseti a jedenácti let. Hodně se podobaly své matce a stejně jako ona byly oblečeny uboze, i když žádná bída ve vzhledu oblečení nemohla zakrýt vznešenost jejich vzezření.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-480

Všimla jsem si, že matčiny oči spočívaly hlavně na tváři výše zmíněného vysokého majestátního muže, který jako by si její přítomnosti nebyl vědom nebo na ni nedbal; a já jsem instinktivně tušila, že je otcem jejích dětí a ničitelem jejího života.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-485

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-494

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-484

Jak jsem se dívala a toto všechno viděla, světla zmizela, společnost zmizela a místnost ztmavla a byla opuštěná.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-495edit

Ne, ne tak docela opuštěná, protože jak jsem vzápětí rozeznala, na sedátku u okna u staré dubové truhly seděla opět ta krásná žena a její děti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-495

Měsíční světlo teď proudilo oknem na ženinu tvář, takže vypadala ještě smrtelně bleději a vyčerpaněji než předtím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-498

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-496

Dlouhými tenkými prsty držela proti světlu náhrdelník z velkých perel, zvláštně proplétaných diamantovým vzorem, a na něj byly upřeny oči dětí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-497

Poté ho pověsila na krk té hezké dívce, která si ho schovala za šaty. Obě děti pak objaly svou matku a znovu a znovu ji líbaly...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-500

...zatímco jí hlava klesala níž a níž a bledost smrti překryla její rysy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-502

Tato scéna se rozplynula  stejně jako ta předtím a já už jsem tu krásnou ženu znovu nespatřila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-502edit

* * *

Pak se mi zdálo, jako by před oknem procházelo sem a tam mnoho postav – ta zlá žena (jak jí budu říkat, abych ji odlišila od ostatních), doprovázená chlapcem, který byl odrazem jí samotné, o kterém jsem věděla, že je její syn.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-503

Byl zřejmě starší než ty světlovlasé děti, které také přecházely sem a tam, byly oblečené jako sluhové a obvykle byly zaměstnané nějakou podřadnou prací.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-504

Nakonec syn zlé ženy povýšenými gesty přikázal tomu druhému chlapci, aby sebral něco, co leželo na zemi...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-505

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-506

...a když ten to odmítl, zvedl hůl, jako by ho chtěl udeřit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-508

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-509

Než to však stačil udělat, chlapec na něj vletěl a svedli spolu urputný boj.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-510

Během toho přišla ta zlá žena, které jsem se začala bát, a odtrhla je od sebe...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-517

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-518

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-519

...načež panovačně ukázala na dveře a naznačila mladšímu chlapci, aby šel ven.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-513

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-511

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-521

On její příkaz uposlechl, ale nejprve sevřel svou sestru v posledním objetí a ona si odepjala perlový náhrdelník z krku a dala mu ho.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-522

Pak vyšel ven, zamával jí a dal své poslední sbohem a já už jsem ho více nespatřila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-523

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-524
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty22/01/24, 06:57 pm

Úplně mi z toho příběhu jde mráz po zádech Šokovaný ta zlá žena se mi vůbec nelíbí Smutný (její obočí mi trochu připomíná to co měla Frida Chichichi ) a její vydařený muž asi nebude o moc lepší... chudáci děti, které jsou očividně jeho Smutný co se asi stalo tomu chlapci... musí pro ně být hrozné přijít o matku a teď je ještě rozdělila ta zlá osoba Smutný bojím se co bude dál... a jak se to bude vyvíjet, komu nakonec bude patřit ta kost s hedvábím Smutný už se moc těším na další dílek Láska

Jinak nemůžu uvěřit tomu, že je to už 250.kapitola tvých příběhů Láska moc ti za ně děkuji a těším se na každý další příběh, který nám sem přineseš Pro Tebe je radost si je číst a díky tomu se přenést do jiné doby Pro Tebe miluji příběhy z historie, takže se vždycky těším na každý další díl Pro Tebe Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty22/01/24, 08:41 pm

Ten tmavě oděný manželský pár mi taky není vůbec sympatický, a té bledé ženy a jejích dětí je mi moc líto Smutný ...  Doufám, že nalezené kosti v hedvábí nebudou patřit oné krásné dívence Šokovaný Jak jen se to bude vyvíjet dál ?! Moc se těším na další díl a zároveň se bojím o osud té dívenky ... A jakou asi roli sehraje ten perlový náhrdelník ?
P.S. Gratuluji Ti, milá Hellohello, k "jubilejnímu" 250. dílu, obdivuji Tvé zpracování všech příběhů, jak si dokážeš krásně pohrát s každičkým detailem a taky jak nás, své věrné čtenáře, dokážeš krásně napínat *BRAVO* Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Catherinino pátrání - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty25/01/24, 08:01 am

Děkuju mooc vám oběma za tolik milých slov!  Láska  Pro Tebe  Opravdu nevím, jak vám dostatečně poděkovat!  Úsměv Strašně moc si vážím každého slova. Děkuju, jsem moc vděčná za to, že to čtete - tyto příběhy by bez vás vůbec nebyly možné Úsměv Láska  Pro Tebe  Láska  Pro Tebe

Mně jsou taky ti dva hrozně nesympatičtí. Jak ten vykutálený pán, co si takhle hrál s tou bledou paní, až z toho byly dvě děti a nakonec si vzal takovou můru...  a nejhorší je, že jejich maminka umřela a ony musely dělat takové podřadné slouhy v tom domě a snášet šikanu. A ještě se musely rozdělit, hrozná situace pro ty děti.

A teď tu máme pokračování té podivné vize:




Catherinino pátrání

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA 6

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-311

Po tomto se přede mnou začaly shlukovat zmatené obrazy a nic si nepamatuji jasně, dokud jsem nespatřila, jak je klenutým vchodem vedena nemocná a potácející se postava...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-526

... v níž jsem poznala toho vysokého a vznešeného muže, kterého jsem poprvé zahlédla ve společnosti zlé ženy. Ale on už nyní byl starým mužem, zjevně byl veden na smrtelnou postel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-527

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-531

Než ztratil vědomí, položil jednu svou třesoucí se ruku na hlavu krásné dívky, nyní už rozkvetlé ženy, a na tváři se mu objevil jemnější odstín barvy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-528

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-532

Toho si ta zlá žena všimla a svůj nesouhlas dávala najevo mstvivým mračením.
Vypadala také starší, ale věk její rysy nijak nezměkčil; naopak se mi zdály, že mají ještě krutější výraz než předtím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-530

* * *

V další scéně, která se přede mnou objevila, si syn té zlé ženy evidentně namlouval tu dívku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-535edit

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-535

Oba stáli u starého sedátka u okna, ale její tvář byla od něj odhodlaně odvrácená, a když se na něj nakonec podívala, byl to výraz nekontrolovatelné hrůzy a odporu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-533

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-534

* * *

Tato scéna se opět změnila jako ty scény předtím...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-538edit

... mladík byl pryč a místnost osvětlovalo, nebo lépe řečeno zviditelňovalo tmu, jen světlo mřížkované lucerny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-538

Zlá žena byla jediným člověkem v prádelně; klečela u dubové truhly a snažila se zvednout těžké víko.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-537

V levé ruce držela kus pergamenu, na kterém visely velké červené pečetě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-539

Věděla jsem, že to je poslední vůle toho starého muže, kterou schovávala, a takto obírala právoplatné žadatele o jejich práva.

Ruce se jí třásly a celé její vzezření naznačovalo provinilou nervozitu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-543

Nakonec se však víko zvedlo, ale zrovna když se chystala zaměnit pergamen v truhle...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-536

... z tmavého koutu sedátka u okna tiše vyklouzla nějaká postava a konfrontovala ji. Byla to ta světlovlasá dívka, bledá, odhodlaná...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-544

...a vztáhla ruku a dožadovala se závěti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-545

Po prvním provinilém leknutí, které způsobilo, že upustila pergamen do truhly, se zlá žena spěšně pokusila zavřít víko.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-546

Její úsilí však bylo zmařeno dívkou, která se o něj vší silou opřela, držela ho otevřené a stále natahovala ruku jako předtím.

Následovala pauza, která se mi zdála velmi dlouhá, ale ve skutečnosti mohla trvat jen minutu.

Pauzu prolomila ta zlá žena, která  spěšně pohlédla za sebe do šera potemnělé komnaty, pak popadla dívku za paži...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-547

...a vtáhla ji vší silou do truhly. Byla to práce okamžiku, protože ta žena byla z těch dvou mnohem silnější a ubohá oběť byla příliš zaskočena na to, aby kladla velký odpor.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-551

Viděla jsem v její tváři jeden zoufalý výraz, když jí vražedkyně zasvítila lucernou před obličejem s odporným zábleskem triumfu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-548

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-549

Pak nad ní zaklapla víko a už jsem nic dalšího neviděla, jen jsem cítila nevyslovitelnou hrůzu a marně jsem se pokoušela křičet.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-553

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-552

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-314

To však ještě nebyla celá vize, protože než jsem ovládla své zděšení, scéna byla nahrazena jinou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-310

* * *

Tentokrát byl soumrak a ta zlá žena a její syn byli spolu. Vypadalo to, že syn mluví dychtivě a že je stále více a více nedočkavý...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-554

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-557

...zatímco matka stála nehybně a vzpřímeně se zlomyslným úsměvem na rtech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-555

Vzápětí se s krutým záměrem v očích přesunula k truhle, odemkla ji klíčem, který visel na jejím opasku, zvedla víko a odhalila obsah.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-560

Teď jsem to všechno pochopila: syn se ptal po dívce, kterou miloval a kterou po návratu domů postrádal, a ta zlá žena, rozlícená, když poprvé slyšela, že ji miluje, byla rozhodnutá uskutečnit svou pomstu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-558

Měl by ji znovu vidět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-312

Když muž spatřil děsivý obsah truhly, zděšeně zavrávoral...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-561

...pak, když nepochybně celému tomu případu porozuměl, se náhle vrhl na vražedkyni, chytil ji svou paží a následoval hrozný boj, kterého bylo hrozné být svědkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-563

Její hrdý vítězoslavný pohled zášti byl nyní vystřídán pohledem naprostého strachu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-564

...a když jeho síla začala získávat nadvládu, pak i zoufalství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-567

Železná stavba jeho těla se na okamžik zvedla silou úsilí, pak ji natlačil do truhly na rozkládající se tělo její oběti. Viděla jsem, jak se jí oči na vteřinu rozzářily hrůzou ze smrti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-566

...a pak její výkřiky navždy utichly pod masivním víkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-568

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-569

Hrůza této scény byla na mě příliš; Konečně jsem našla hlas, abych vykřikla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-140

...a předpokládám, že to byl můj výkřik, který vás všechny vyděsil."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-315

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-313
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty25/01/24, 06:29 pm

Ježkovy oči, to je úplný horor - nevinná dívka coby oběť se svou vražedkyní v jedné truhle, to se rozhodně muselo na tom místě nějakým způsobem podepsat Šokovaný Šokovaný Co asi onen mladý muž dělal potom - jeho láska i matka jsou po smrti, a co kdyby se navíc vrátil bratr té dívky, to už se asi nedozvíme ... Nevím Z těchto "vidin" mám mrazení po zádech, nechtěla bych něco takového zažít ! Jak to jen bude pokračovat dál ?
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty26/01/24, 08:26 pm

Tak jsem na tom podobně jako Ludmila Šokovaný Šokovaný chudák ta dívka... to musela být strašná smrt Smutný a pak když na ní spočinula i její vražedkyně... taky se nedivím, že se to na tom místě podepsalo Zmatený taková hrůza Zmatený jsem moc zvědavá co se bude dít dál a co se nakonec dočteme v závěti toho muže Zmatený
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Catherinino pátrání - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty28/01/24, 05:21 pm

Máte naprostou pravdu, je to přímo horor, úplně šílená situace. Je mi moc líto té světlovlasé dívky, že si tohle musela vytrpět (a samozřejmě, že v té vizi skončila v jedné truhle). A ta čarodějnice ještě neváhala týrat svého syna pohledem na její mrtvolu, to je prostě... Je mi špatně nejodpornější, co může být. Ten její syn asi taky nebyl nic moc, zřejmě se na něm hodně podepsala její výchova (např. jak šikanoval toho malého bratra od té dívky).
Jinak mě taky znepokojuje představa nějakých takových vizí. Jak už jsem sem psala, nevěřím na to, ale taky jsem nic takového naštěstí nezažila. Doufám, že to existuje jen v příbězích. Neumím si představit, že bych něco takového viděla, to bych se musela z toho zcvoknout nebo by mě rovnou trefilo. Zmatený

Moc vám oběma děkuju za krásné komentáře! Strašně moc si jich vážím! Pro Tebe Láska

Ráno jsem sem nestihla přidat nový díl, tak aspoň teď na druhý pokus Mrkající




Catherinino pátrání

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA 7

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-318

Když Catherine přestala mluvit, na minutu nastalo hluboké ticho, které jako první přerušil pan Fanshawe, když se zvláštní intonací v hlase prohlásil: „To je velice zvláštní, velice podivné,“ čímž znovu zopakoval všechny naše myšlenky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-322

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-320

Stalo se, že mezi našimi hosty byl o Vánocích i pan Fleet, náš rodinný právník, a od nálezu truhly a kostí se o celou záležitost velmi zajímal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-323

Nyní se vyptával Catherine a křížově vyslýchal...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-324

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-325

...a zdálo se, že je s výsledkem docela spokojený.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-336

„Z tohoto by byl hezký případ," řekl, „kdyby to jen byla otázka práva nástupnictví, které by měl jakýkoli právník obhájit...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-327

...ale bohužel jsou ty události příliš dávné na to, aby měly nějaký vliv na současnost." (Tam se pan Fleet mýlil, i když to v té době nikdo z nás nevěděl.)

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-332

Nyní jsme se všichni pustili do domněnek a názorů...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-329

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-333

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-330

...během nichž Catherine ležela bez hnutí a unaveně na pohovce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-328

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-335

Zahlédla jsem to...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-334

...a pomyslela jsem si, že je načase ukončit dobrodružství toho dne tím, že jsem navrhla, abychom se rozešli do postelí, a brzy jsme se všichni rozprchli snít o té tajemné vizi a objevu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-344

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-355

* * *

Myslím, že nikoho z nás nemrzelo, když se ráno rozednilo bez jakékoli další tragédie...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-359

(nás, tím myslím ženskou část společnosti).

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-357

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-377

Když jsem přišla dolů na snídani, zjistila jsem, že pan Fleet velmi aktivně probírá téma předchozí noci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-362

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-363

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-365

„Mělo by se okamžitě poslat pro lékaře, aby sdělil svůj názor na obsah té truhly," řekl...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-372

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-364

...a vzápětí přijel Dr. Driscoll...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-373

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-374

...a po důkladném prozkoumání kostí usoudil, že se jedná, jak jsme se domnívali, o kosti dvou žen, které mohly být mrtvé sto nebo dvě stě let.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-378

Pan Fleet se dále nabídl, že rozluští tu závěť, jelikož za závěť ten pergamen pokládal...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-379

..., a on a pan Fanshawe byli nějakou dobu zavření spolu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-380

* * *

Když se konečně znovu objevili, vypadali velmi zaujatě a vzrušeně...


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-381

...a odvedli mě pryč, aby mě informovali o výsledku jejich šetření.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-382

Řekli mi, že se ten dokument prokázal být závětí, ale že je s tím spojena jedna okolnost, která značně přidává na záhadnosti celé té věci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-383

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-384

A to zmínka o jménu L'Estrange.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-389

Byla jsem samozřejmě překvapena stejně jako oni a vyslechla jsem s velkým zájmem, jak četli tu závěť.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-390

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-402
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty28/01/24, 07:55 pm

Takže Catherininy "vize" byly opravdu skutečností, žádné obyčejné divoké sny, které patrně mívá každý z nás Šokovaný Zájem toho právníka byl sice možná poněkud nevhodný, ukvapený, ale zase jsme se dozvěděli  něco nového k případu Aha Copak asi  ještě vyjde najevo ? Že by Catherine měla být dle jména právoplatnou dědičkou toho domu ? Jsem moc zvědavá na další díl !   *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty29/01/24, 07:36 pm

Právník se do toho teda opřel, to je pravda, v tom souhlasím s Ludmilou Úsměv ale je pravda, že aspoň něco nového víme... takže Catherine viděla pravdu... chudák ta světlovlasá dívka... kdyby nakonec byla Catherine nějaká její prapříbuzná z linie jejího bratra, pak by to byla pořádná náhoda nebo osud Šokovaný jsem už moc zvědavá, co nás ještě čeká Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1451
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty30/01/24, 10:22 am

Poctivě čtu jen jsem se nedostala k okomentování...tak až ted! Červenám se Červenám se Moc se omlouvám.

Naprosto mě dostaly události, které se odehrály! Šokovaný To co viděla Catherine by mě asi odrovnalo..hlavně teda ty dvě poslední události, kdy viděla rovnou dvě pohřbení zaživa...naprostá hrůza..chudák...to by mě nadosmrti poznamenalo. Smutný
Je mi moc líto ten krásné, mladé blondýnky...Smutný takový osud si nezasloužila...

Jsem ráda, že se do toho vložil ten právník a zavolali i lékaře, který určil, že jde opravdu o lidské ostatky a nikoliv o zvířecí...Catherine viděla pravdu. Teď mě ještě zajímá..., co je na tom pergamenu a jak to změní budoucí události? Šokovaný

Kladu si i otázku, co se stalo s bratrem té mladé dívenky *SORRY* .

Už se moc těším na pokračování! Láska Láska

btw.: Opět musím pochválit zpracování...všechny krásné detaily...nestačím zírat... Šokovaný Šokovaný Láska Moc se ti povedlo ztvárnit tu příšernou osobu...z ní jsem měla hrozný strach..tak příšerný výraz jsem snad u nikoho ještě neviděla Šokovaný .
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Catherinino pátrání - Kapitola 8   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty31/01/24, 06:39 am

Moc vám všem děkuju za krásné komentáře!  Pro Tebe  Láska  každý jednotlivý komentář je pro mě moc důležitý Úsměv a když se jich tu navíc sejde tolik, mám z toho vždycky velkou radost Úsměv

@Ludmila - přesně, už jako pouhý sen by mě to vyplašilo, ale kdyby na tom bylo i pouhé zrníčko pravdy, hrozně by mě to vyděsilo a už bych nevěděla, co si mám o tom všem myslet.  Zmatený   Ten pan Fleet se jí mohl ptát trochu šetrněji nebo ji mohl nechat odpočinout, ale je pravda, že se díky tomu zase dozvíme něco dalšího  Aha Pokud by měla být Catherine dědičkou, pěkně by se to všechno mohlo zkomplikovat. Jak by se to asi právně vyřešilo? Moc zajímavá úvaha  *THUMBS UP*  Děkuju moc za krásný komentář Mrkající  Láska  Pro Tebe

@Lucisab - to je fakt, to by byla taková neuvěřitelná náhoda... Catherine se zná s dcerou naší vypravěčky ze školy. A rodina vypravěčky by koupila dům, se kterým má zrovna Catherine něco společného? Tedy pokud to tak je. Někdy se i v životě stanou tak podivné náhody, že se tomu až nedá uvěřit. Úsměv moc děkuju za krásný komentář se zajímavou úvahou  Láska  Pro Tebe

@Janika31 - dělá mi velkou radost, že taky stíháš číst příběh a děkuju za krásný komentář plný dobrých postřehů  Láska  Pro Tebe   Přesně, byla bych na tom stejně - vlastně spíše mnohem hůř než Catherine. Taková odvážná holka a jak to s ní zamávalo. Mě by to možná rovnou přivedlo do hrobu  Zmatený  SOS   Taky je mi líto té zavražděné blondýnky Smutný  historie i součastnost je plná takových nefér křivd Smutný a ta zlá baba... musím říct, že mi z ní taky šel mráz po zádech, asi jsem to s tou její podobou přehnala Chichichi  Jsem ráda, že ta rodina postupovala správně a logicky, pozvali si doktora, který ty kosti mohl přesně určit. Sice to mohli předpokládat, když poznali hedvábí, do toho by asi zvíře nezabalili, ale jistota je jistota. Dobré otázky s pergamenem a bratrem  *THUMBS UP*  Děkuju moc za krásnou pochvalu!


Toto je už předposlední díl Mrkající




Catherinino pátrání

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA 8

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-405

Nemohu si pamatovat odborné výrazy, kterými to bylo vyjádřeno. Pan Fleet mi přečetl překlad, který udělal, protože originál byl zapsán ve staré angličtině...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-393

...ale bylo to v tomto smyslu:

Údajně se jednalo o závěť Reginalda, vikomta St. Aubyna, ve které odkázal veškeré své jmění svému zákonnému synu Francisi St. Aubynovi – obecně známému pod jménem Francis l’Estrange – a jeho dědicům již navždy. Bylo to podepsáno Reginaldem, vikomtem St. Aubynem a svědky byli John Murray a Phœbe Brett, kteří k tomu starému exempláři každý připevnili svůj znak.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-387

Pan Fleet potvrdil, že ten dokument je dokonale legální, ale to nebylo vše, co obsahoval.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-409

Byl tam ještě dodatek, který náš právník přeložil takto:

„Abych se vyhnul všem sporům a pochybnostem, které by jinak mohly vyvstat, prohlašuji tímto, že mou zákonitou manželkou byla Editha, nejmladší dcera Francise l'Estrange, baroneta, a že záznam našeho sňatku lze dohledat v kostele sv. Andrewa v Hasletu. Z tohoto manželství jsme měli dvě děti, syna Francise a dceru Catherine, běžně nazývané Francis a Catherine l’Estrangeovi."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-401

„A tímto prohlašuji, že Agatha Thornhaughová za mne nebyla legálně provdána, jak si představovala, moje zákonitá manželka byla v té době naživu; tedy nezanechávám ani jejímu synovi od jejího prvního manžela, Ralpha Thornhaugha, žádnou část ani podíl na svém jmění."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-400

Závěť i písmo dole na ní byly datovány 14. května 1668.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-406

Toto nahromadění záhad způsobilo, že jsem se na chvíli cítila úplně zmatená a neschopná myslet...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-391

...zato pan Fleet byl ve svém živlu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-397

„Tady je případ, kterým stojí za to se zaobírat,“ řekl a dále uvedl, že nepochybuje o tom, že L’Estrangeové zmínění v závěti byli předkové naší Catherine, i křestní jména byla podobná, což znělo více než pravděpodobně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-404

S největší pravděpodobností byla přímým potomkem Francise l’Estrange, dědice uvedeného v závěti, který byl bezpochyby také oním světlovlasým chlapcem, kterého Catherine viděla ve své vizi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-408

Kosti patřily jeho sestře, zavražděné Catherine l’Estrangeové, a její vražedkyni Agathě Thornhaughové, která byla uvězněna svým vlastním synem; ale ta věc by neměla spočívat na pouhém domněnce a prvním místem, kam jít pro potvrzující důkazy, je craymoorský kostel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-410

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-403

Rychlost, s jakou pan Fleet došel ke svým závěrům, jen zvýšila míru mého zmatení a nevěděla jsem, jaké důkazy očekává, že získá z craymoorského kostela.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-392

Připomněl mi však Catherinin výrok, že „zlá žena“ z její vize se podobala soše na tamním pomníku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-385

Tam se tedy právník odebral v doprovodu pana Fanshawea a George. Bylo považováno za nejlepší uchovat toto pokračování příběhu v tajnosti před Catherine a ostatními, dokud nebude podrobněji vysvětleno, jak pan Fleet směle tvrdil, že by mělo být.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-411

Napjatě jsem očekávala výsledek jejich průzkumu a myslím, že ten překonal i naděje našeho dobrého vyšetřovatele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-412

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-413

Nejenže rozluštili nápis kolem starého pomníku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-414

...ale s dovolením duchovního a za pomoci hrobníka vykopali rakev...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-416

...a shledali, že je naplněná kameny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-418

Jsem si vědoma toho, že se jednalo spíše o nezákonný postup, ale jelikož pan Fleet jednal pouze amatérsky a ne profesionálně, nezastavoval se pro pouhé maličkosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-422

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-423

Nápis byl v latině a uváděl, že hrobka byla postavena na památku Agathy, manželky Reginalda, vikomta St. Aubyna, který byl pohřben zde dole a který zemřel 31. den prosince 1649 – přesně dvěstě let před dnem, kdy Catherine měla to vidění.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-415

Nemohla jsem se zbavit dojmu, že je šokující, že vesničané po dvě století uctívali boha v přítomnosti věčné lži...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-425

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-426

...ale pan Fleet myslel pouze na velkolepé potvrzení svého „případu“. Požádal pana Fanshawea, aby udělal další krok, a sice aby napsal Catherinině tetě a jediné žijící příbuzné, aby jí sdělil celý ten příběh a poprosil ji, aby mu pomohla s objasněním záležitostí tím, že poskytne veškeré informace týkající se rodiny L'Estrangeových.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-427

Toto bylo provedeno...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-429

...a my jsme s napětím očekávali odpověď.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-424

Mezitím všichni moji hosté hlasitě požadovali, aby si mohli vyslechnout obsah závěti a já jsem je musela utišit, jak nejlépe jsem mohla, příslibem, že se vše brzy dozvědí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-430
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty31/01/24, 06:32 pm

Páni, takže ten Reginald nakonec udělal něco správného, ačkoliv to bylo až na jeho smrtelné posteli... ale bylo od něj opravdu hrozné, že Edith opustil, aby si vzal Agathu... chudák Edith... v té době musela být hrozná ostuda mít děti za svobodna, ačkoliv ona sama byla za Reginalda provdána... snad se to všechno ještě vyjasní a bude mít nakonec Catherine co ji náleží, myslím, že by si to po tolika letech její rodina zasloužila... přeci jen, bůh ví čemu byl vystaven Francis a jestli se vůbec kdy dozvěděl, že je jeho sestra mrtvá Smutný taky je ale pravda, že bych se nedivila kdyby Catherine dům nechtěla... po tom všem co se tam stalo a té vidině... asi bych tam nemohla jen tak snadno bydlet Zmatený

Už se moc těším na pokračování Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty31/01/24, 08:30 pm

Není divu, že Catherine měla ono vidění, když se vlastně vztahovalo k ní, jednalo se opravdu o její předky Šokovaný  Zajímalo by mě, jestli by i někdo jiný, taky tak senzitivní, na jejím místě viděl totéž Aha A copak se asi dozvíme od Catherininy tety ? Nedivím se ostatním hostům, že jsou tak zvědaví, já už se taky nemůžu dočkat dalšího dílu !  Jen škoda, že tento krásný napínavý příběh už bude končit ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Catherinino pátrání - Kapitola 9   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty02/02/24, 08:23 am

Díky za krásné ohlasy! Úsměv  Mám radost, že se těšíte na poslední díl, tak jsem se dokopala k tomu, ať to tu máte rychle Mrkající

@Lucisab - díky za krásný komentář!  Láska  Pro Tebe  Moc hezky sepsáno  *THUMBS UP* Já toho Reginalda nechápu, co asi viděl na té babizně - už měl vlastní rodinu, dokonce byl ženatý, měl vlastní dvě krásné děti a zřejmě i hodnou manželku, tak proč se tak zhlídl v té zlé ženské. Měla ještě syna z minulého manželství. Je nechutné, že z vlastních dětí udělal otroky a veškerá práva dal nové manželce (ještě takové kruté) a nevlastnímu synovi.  Nevím  Jak říkáš, ještěže aspoň na smrtelné posteli dostal rozum a dal jim zpět práva. Bohužel to jeho dceru nezachránilo, ale aspoň byl teď objeven ten dokument, sice po dlouhé době, ale aspoň se odkryla pravda, která byla dlouho skrytá.


@Ludmila - děkuju za tak milý komentář! Úsměv  Láska  Pro Tebe  To je moc zajímavá úvaha - jestlipak by měl šanci vidět tu vizi i někdo další než někdo z toho rodu?  *THUMBS UP*  Aha Komplikuje to ještě fakt, že by tam ten člověk musel být přítomný o půlnoci z 31.12. na 1.1. a přímo se dívat do prádelny, musely by být otevřené dveře... je to souhra tolika náhod a je neuvěřitelné, že se tam nachomýtla zrovna Catherine. Úsměv
Strašně mě těší, že se ti tento příběh líbí! Od stejného autora ještě budu dělat určitě dva příběhy a uvidím, jestli najdu ještě nějaké další, na které si troufnu Úsměv Napsal hromadu perfektních hororů nebo záhadných příběhů, ale ne na všechny se cítím na vytvoření v sims, tak mám zatím vybrané dva -  určitě na ně přijde časem řada, mezitím mám ještě vyhlídnuté nějaké další Úsměv





Catherinino pátrání

(J. S. Le Fanu)


KAPITOLA 9


Za pár dní přišla odpověď staré slečny l’Estrangeové.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-434

Sdělovala, že její bratr, otec a dědeček všichni sloužili v Indii a že věří, že její pradědeček, který se jmenoval Francis l'Estrange, strávil většinu svého života v cizině, nad jeho raným mládím se však vznášel oblak tajemství. Co to bylo, to však nedokázala říci.

Potvrdila, že L’Estrangeové za starých časů sídlili v ——hrabství*; a dále uvedla, že rodina jejího otce se skládala z ní samotné a jejího bratra, jehož jediným dítětem byla Catherine.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-433

citace :
Pozn.:  "——hrabství" -  ve starých knihách často bývají vynechány přesné názvy míst nebo letopočty a místo nich bývají jen pomlčky - aby si čtenář mohl sám domyslet, kdy a kde se příběh odehrává, případně aby se nejmenovalo konkrétní místo nebo doba nebo aby to vzbudilo zvědavost a působilo tajemně nebo vyvolalo dojem pravdivosti a že autor sám se chová diskrétně, když neuvádí lokaci a dobu, apod. - dle úmyslu autora

Toto jistě nebylo mnoho informací, ale pro náš účel to stačilo. Už jsme nezůstávali na pochybách o pravdivosti verze příběhu pana Fleeta, a když ji jednoho večera sám přednesl celé naší společnosti, všichni se shodli, že se mu určitě podařilo rozluštit jeden velmi důmyslný případ.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-431

Pokud jde o Catherine, když jí bylo řečeno, že postavy, které spatřila ve vidění, jsou  považovány za postavy jejích předků, nebyla tolik překvapená, jak jsem očekávala...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-435

...ale řekla, že celou dobu měla tušení, že tragédie, kterých byla svědkem. byly nějakým způsobem spojeny s její vlastní rodinou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-436

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-438

Nesmím zapomenout říci, že když jsme zjistili, že farní kostel v Hasletu ještě stojí, prohledali jsme matriční údaje a další článek řetězu důkazů byl osvětlen nálezem hledaného záznamu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-439

Zbývá toho říci už jen málo. Stará závěť byla svěřena panu Fleetovi a Catherinin příběh byl pečlivě uložen v archivu naší rodiny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-440

Zmiňuji záměrně naši rodinu, protože linie L’Estrangeových, alias St. Aubynových, byla s tou naší spojena svatbou Catherine s mým synem Georgem, ke které došlo v roce 1850.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-441

* * *

Já, která toto zapisuji, jsem dnes už starou ženou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-442

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-460

...ale stále žiji se svým synem a snachou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-446

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-447

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-445

George koupil Craymoor Grange, čímž po dvou stoletích vykonal spravedlnost a vrátil dědictví po jejích předcích právoplatné majitelce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-444


* * *

Mám ještě jednu příhodu k vylíčení, tedy to tak učiním.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-461

Před nedávnem zemřela stará slečna l’Estrangeová a odkázala veškerý svůj světský majetek Catherine. Mezi tím vším byly nějaké staré rodinné památky. Catherine si je prohlížela, jak je George vybaloval...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-449

... a vzápětí dostala do rukou miniaturu mladé a krásné dívky se světlými vlasy a modrýma očima a teskným výrazem; a s ní tu byl náhrdelník z perel navlékaných do vzoru kosočtverců. Když jej spatřila, náhle zvážněla, podala mi je a řekla: „Jsou to ty stejné; ta mladá dívka a perlový náhrdelník, o kterém jsem vám pověděla."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-451

V tu chvíli se nic víc už neřeklo, protože byly přítomny děti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-453

...a my jsme se před nimi vždy vyhýbali narážkám na tu strašnou rodinnou tragédii; ale i kdybychom měli stále ještě nějaké pochybnosti o její pravdivosti – což jsme neměli – toto by je rozptýlilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-452


* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-462

Kdybyste měli navštívit Craymoor Grange teď, nenašli byste už tu starou prádelnu. Část domu, v níž se nacházela, byla stržena a na místě, kde kdysi stála, si hrají děti a na zemi klovou kuřata.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-466


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-463

Ta dubová truhla už také byla dávno zničena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-457

KONEC.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty02/02/24, 09:59 pm

To byl úžasný příběh Hello Láska jsem moc ráda, že všechno nakonec dobře dopadlo Láska ani se jim nedivím, že nakonec tu část domu, kde se odehrála ta hrůza, strhli... Zmatený jen by mě zajímalo co udělali s obsahem truhly Zmatený ale hlavně, že nakonec zůstali všichni šťastní a spokojení Láska je tedy pravda, že být Catherine, tak jsem pořádně vyděšená těmi vidinami, ale naštěstí to na ní nezanechalo následky Láska bylo to opravdu úžasné počtení a těším se na další příběh Láska moc ti za něj děkuji Hello Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty03/02/24, 02:56 pm

Tak veškerá tajemství se nakonec objasnila, Catherine se svatbou opět dostala k původnímu rodinnému majetku, byť tomu předcházelo to strašné "vidění", myslím si tedy, že vše dopadlo nejlíp, jak jen mohlo *BRAVO* *BRAVO* Krásný příběh, asi si ještě nějakou knížku od tohoto autora koupím, když už mám tu Carmillu Mrkající Bylo to opět nádherně provedeno, milá Hellohello, ty Tvoje perfektní dobové i dějové detaily, vždycky si na všem dováš tak záležet, nelze než Tě obdivovat za dokonalou práci, kterou nám, svým čtenářům, předkládáš ! *BRAVO* *THUMBS UP* Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Catherinino pátrání - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty05/02/24, 08:30 am

Strašně moc vám děkuju za tak krásné ohlasy! Hrozně moc si vážím každého slova Láska Pro Tebe  jste zlaté!

@Lucisab - to je fakt  *THUMBS UP*  vlastně jsme se nedozvěděli, co se stalo s obsahem té truhly - jestli vůbec byli schopní ty kosti od sebe oddělit a pohřbít zvlášť a aspoň trochu důstojně, nebo zase dohromady. Je nechutné, že oběť musela být po smrti takto uvězněná s vražednicí. Ale aspoň, že pravda vyšla najevo, i když až po tak dlouhé době. Bohužel to už život nevrátí té dceři Reginalda, ale co se dá dělat - dopadlo to nakonec nejlíp, jak mohlo Úsměv a máme i happy end. Ještě nevíme, co se stalo s panem Fanshawem, řeč už o něm dál nebyla, tak jsem si myslela, jestli neumřel. Nebo třeba o něm spisovatel jen nepsal, tak už jsem ho do závěrečných scén nedala. Děkuju za tak milá slova, strašně moc si jich vážím!  Láska  Pro Tebe

@Ludmila - děkuju za tak milou pochvalu - úplně mi vyrazila dech a došly mi slova - to já moc děkuju vám, že ty příběhy čtete a jsem moc vděčná za každý komentář a tak milou podporu Mrkající  hrozně moc mě to těší!  Láska  Pro Tebe  Pro Tebe  Jestli si budeš kupovat další knížku od tohoto autora, doufám, že najdeš nějakou, která se ti bude líbit  Mrkající  Láska



Zase tu mám pár fotek z tvorby Mrkající  

1. Po nastěhování paní domu komentuje rekonstrukci pokojů - tak je spokojená nebo ne? Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-28

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-29

a ještě jeden ksicht Úsměv  tady ani nevím, na co si stěžuje Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-67


2. Rodinná idylka

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-36

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-37

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-38

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-39

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-40

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-41

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-42

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-43

...někdo si to hodně užívá Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-44

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-45

3. Tady jsem se snažila o rodinnou fotku, jenže se simy je kříž a furt někdo zlobí Vysmátý  
Třeba Ella, která musí zívat zrovna v nevhodný okamžik.... a líbí se mi, jak se přímo na ni dívá George Úsměv   nebo se dívá někam jinam, tuší snad další problém?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-46

Taky že jo! A ten problém je blíž, než by chtěl Vysmátý  fakt chcete, aby se na vás natlačili mazlící se rodiče...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-47

Na chvilku se vrátila zpátky (všimněte si výrazu George, jak je ve střehu)...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-50

...ale netrvalo dlouho a zase - HOP

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-51

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-52

...a tentokrát skočila na klín nejen manželovi, ale i synovi Vysmátý  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-53

... který je z toho úplně nadšený, jeho výraz fakt mluví za vše Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-54

4. Tenhle šedý pes (vypadá skoro jako vlk) se mi pořád dobýval do domu a dorážel na dveře

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-57

5. Nudící se služka v pozadí Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-108

donutila jsem ji stát na místě hrozně dlouho. Jediné, čím se tak může bavit, je masírovat si krk a škrábat se na hlavě Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-109

6. Blbá nálada v salonku, aneb jak se z této milé dívenky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-186

...stane toto Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-187

A nebyla sama, tady rovnou trojice ksichtů Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-196

Dokonce se ta nálada přenesla i do jinak idylického manželství  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-337

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-338

ještěže se mi tam ještě nepoprali  Šokovaný

7. Pan Fleet „ve svém živlu"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-345

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-346

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-347

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-348

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-349

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-350

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-351

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-352

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-353

dokonce i komorníkovi nad tím zůstává rozum stát Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-356

8. Idylické manželství?   Ale kdepak...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-360

...naše vypravěčka má zálusk na jednoho z hostů Vysmátý  ale nevím, proč jde hlavou proti zdi  Šokovaný

9. Zase pan Fleet a rychlé proměny nálad v několika vteřinách  Úsměv  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-395

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-398

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-399

10. Málem jsem dala tuhle fotku do příběhu, Catherine tam mluví o vážných věcech a do toho zívá nudící se Ella, to je ale kámoška, takový nezájem  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-437

11. Byl problém nafotit i scény z minulosti, protože tahle skupinka měla vypadat nešťastně... ale holčička se radostí skoro vznáší  Zmatený

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-467

Asi naslouchá imaginární hudbě, diriguje její vlastní otec

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-486

Vždycky mě rozesměje, když na fotkách později najdu, jak si někdo stoupne před nějaký erb tak, že má hlavu na správném místě Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-487

A tady ještě fotky těch dvou... je z nich přesně vidět, co jsou zač

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-488

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-489

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-490


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-515

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-516



12.Na závěr pár fotek detailů objektů ve hře Úsměv

vůbec jsem netušila, že v tyto knihovny jsou tak propracované, že jsou i čitelné názvy knih Úsměv jestli luštím dobře, vidím tam Waverley Novels, Goldsmith's Works...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-66

a tady mě zaujala propracovaná textura na pomerančích, donutech a skořici  Úsměv  všimla jsem si toho náhodně při zazoomování

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-366

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-367

a vánoční dekorace Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Catherine-368


Na novém příběhu se už pracuje Mrkající  bude to příběh od Maupassanta. Nejpozději do týdne bych sem mohla dát první díl, ale myslím, že to bude i dřív. Mockrát vám ještě jednou děkuju za perfektní podporu!  Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2393
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty05/02/24, 04:56 pm

Vždycky se moc těším na tvoje legendární "fotky z natáčení" Vysmátý Vysmátý je to bomba jako vždycky Láska ksichty nikdy nezklamou Válím se smíchy mazlící rodiče u dětí jsou bomba a hlavně, když si máma sedne nejen na svého muže, ale také na svého syna Válím se smíchy Válím se smíchy to musel být šok Válím se smíchy a ty rohy na Reginaldovi jsou dokonalé Válím se smíchy Válím se smíchy skvěle to k němu pasuje, akorát, že by ještě jedny byly potřeba i pro tu hroznou potvoru Ďáblík ale ta kdyby je měla mít, tak by se jí snad ani nevešli do místnosti Zmatený a ty detaily... je to dokonalé Láska Láska

Jinak už se moc těším na další tvůj příběh Pro Tebe Pro Tebe je radost se vždy na ně těšit a kochat se tvým ztvárněním Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty05/02/24, 08:41 pm

Moc pěkný "výběr z natáčení" Vysmátý Vysmátý Ty ksichty mě pokaždé dostanou, ať už u panstva, nebo u služebnictva  Válím se smíchy A ty krásné detaily, co se Ti podařilo zachytit, třeba ty úplně reálné pomeranče nbeo hřbety knih s čitelnými tituly, toho bych si při běžném hraní vůbec nevšimla, to se Ti taky moc povedlo !  *THUMBS UP* *BRAVO* Na nový příběh jsem taky moc zvědavá, copak jsi nám asi od Guy de Maupassanta vybrala ?  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2723
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Náhrdelník - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty08/02/24, 08:59 am

Díky moc vám oběma za perfektní komentáře Vysmátý Pro Tebe pokaždé se u nich nasměju Vysmátý

@Lucisab - úplně jsem vyprskla smíchy, jak jsi napsala o těch rozích pro tu potvoru  Válím se smíchy  Válím se smíchy  Vysmátý   to sedí!  *THUMBS UP* Láska A ještě když si představím, jak je ta místnost strašně vysoká Vysmátý s takovými rohy by neudělala ani krok, převážila by se okamžitě Vysmátý a dobře jí tak!  Ďáblík  *THUMBS UP*  Vysmátý

@Ludmila - zbožňuju, jak je ta hra propracovaná, ty ksichty bývají vtipné a divím se pokaždé, kolik absurdních situací se stane během takového hraní Vysmátý dřív jsem si toho až tak nevšímala, ale když to takhle fotím, uvědmuju si to víc Vysmátý  Děkuju za krásný komentář!  Láska  Pro Tebe


Nový příběh je tu! Mrkající  Bude to asi na 7 kapitol, jestli to ještě nějak nebudu muset překopávat Úsměv


Náhrdelník

(G. de Maupassant)


KAPITOLA 1

Byla jednou z těch krásných a okouzlujících dívek, které se někdy jakoby omylem osudu narodí do rodiny úředníka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-9

Neměla žádné věno, žádné vyhlídky do budoucnosti, žádné prostředky k tomu, jak být známá, chápána, milována, provdána za nějakého bohatého a významného muže...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-2

... a nechala se provdat za jakéhosi úředníčka z Ministerstva veřejného vzdělávání.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-18

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-20

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-21

Oblékala se prostě, protože se nemohla oblékat dobře...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-23

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-24

...ale byla tak nešťastná, jako by skutečně klesla dolů z postavení, které jí mělo náležet; protože u žen neexistuje kasta ani společenská třída; a krása, půvab a kouzlo hrají roli místo rodiny a původu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-26

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-27

Vrozená jemnost, instinkt pro to, co je elegantní, pružnost důvtipu jsou jedinou hierarchií a dělají ženy z lidu rovné těm největším dámám.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-14

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-7

Ustavičně trpěla, cítila se, jako by byla zrozená pro všechny ty lahůdky a luxus.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-28

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-29

Trpěla chudobou svého obydlí, ubohým vzhledem stěn...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-33

...opotřebovanými židlemi, ošklivostí závěsů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-34

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-35

Všechny ty věci, kterých by si jiná žena jejího postavení nikdy ani nebyla vědoma, ji mučily a zlobily.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-31

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-36

Pohled na malou bretaňskou selku, jak dělá své skromné ​​domácí práce, v ní probouzel lítost, která byla až zoufalá, a rušivé sny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-15

Myslela na tiché předpokoje ověšené orientálními gobelíny, osvětlené vysokými bronzovými svícny...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-55

...a na dva velké lokaje v kalhotách po kolena, kteří spí ve velkých křeslech...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-56

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-79

...ospalost způsobená dusnem z kamen.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-57

Myslela na dlouhé salony plné starodávného hedvábí, na jemný nábytek nesoucí na sobě neocenitelné kuriozity a na koketní navoněné budoáry stvořené pro rozhovory s důvěrnými přáteli v pět hodin, se slavnými a vyhledávanými muži, které všechny ženy závidí a po jejichž pozornosti všechny touží.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-73

* * *

Když se posadila k večeři před kulatým stolem pokrytým tři dny starým ubrusem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-68

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-70

...naproti svému manželovi, který odkryl mísu s polévkou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-65

...a okouzleně prohlásil: „Ách, ten dobrý pot-au-feu! Neznám nic lepšího než tohle,“ ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-67

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-66

citace :

Pozn.: pot-au-feu  - francouzský pokrm z pomalu vařeného masa a zeleniny, obvykle podávaný jako dva chody: nejprve vývar  a poté maso a zelenina. Pokrm je známý po celé Francii a má mnoho regionálních variací.    
https://en.wikipedia.org/wiki/Pot-au-feu
¨
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-69

... myslela na delikátní večeře, na zářivé stříbro...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-61

... na gobelín, který zaplňoval stěny starodávnými postavami a podivnými ptáky létajícími uprostřed pohádkového lesa...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-64

...a myslela na lahodné pokrmy podávané na úžasných talířích a na šeptané galantnosti, které posloucháte s úsměvem sfingy, zatímco jíte růžové masíčko pstruha nebo křidýlka křepelky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-62

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-63

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-74

Neměla žádné šaty, žádné šperky, nic. A nemilovala nic jiného než právě to; cítila se k tomu stvořená. Tak ráda by se líbila, aby jí záviděli, aby byla okouzlující, aby byla vyhledávaná.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-75

Měla jednu přítelkyni, bývalou spolužačku z kláštera, která byla bohatá a se kterou se už nerada vídala, protože po návratu od ní tolik trpěla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-77

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Necklace-78
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2833
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty08/02/24, 06:23 pm

Zajímavý začátek nového příběhu *THUMBS UP* Zdá se, že tato dáma možná jen neví, co chce, není si třeba jen vědoma, že by se mohla mít ještě mnohem hůře (i když jí to samozřejmě nepřeju) :*SCRATCH*:Jsem moc zvědavá na pokračování !  *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 41 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 41 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: