Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty20/04/22, 04:46 pm

Opět se nám tu rozvíjí krásný a zajímavý příběh, lidské osudy jsou tak nevyzpytatelné a Ty, milá Hellohello, je dokážeš tak dokonale přenést do světa Simíků *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty20/04/22, 07:52 pm

zatím je to hodně smutný příběh, hlavně ten poslední díl Plačící jediné plus je, že paní Wilsonová změnila své chování k lepšímu, ale i tak je mi Alice moc líto, tak mladá a má jen samé trápení.. snad se na ni štěstí brzy usměje, jsem zvědavá, jaká cestička ji dovede k současnému manželovi Andílek
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty22/04/22, 01:16 pm

Jé, vůbec jsem nečekala, že tu něco přibude Úsměv Mockrát vám oběma děkuju za krásné příspěvky! Láska Úsměv  hrozně moc jste mě potěšily!

@Ludmila - jsem moc ráda, že tě vidím zpátky na fóru Úsměv Děkuju za nádhernou pochvalu Láska Je fakt, že jsou někdy ty osudy tak hrozně zamotané. Úsměv

@Havranice - mám velkou radost, že čteš i tento příběh Úsměv  Pro Tebe  Máš pravdu, Alice to vůbec neměla v životě lehké  (připadá mi, že je to taková specialita této autorky, že čím hodnější je hlavní hrdinka, tím více ji nechává trápit, ale zase jsou to docela zajímavé příběhy). A ta paní Wilsonová mě hrozně štvala, naštěstí se trochu umírnila. Moc děkuju za krásný komentář Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Manchesterské manželství - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty26/04/22, 05:47 am

Mám tu pro vás další díl Úsměv  a už vím definitivně, kolik ten příběh bude mít kapitol: 19.


Manchesterské manželství

(E. Gaskell)



KAPITOLA 5


Zanedlouho k nim přišel pan Openshaw a ubytoval se u nich.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-269

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-270

Začal v životě jako poslíček a zametač ve skladu; zde se probojoval přes všechny stupně zaměstnání, prorážel si cestu tvrdým a usilovným manchesterským životem se silnou energií svého charakteru. Každou volnou chvíli se přísně věnoval samostudiu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-271

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-273

Byl skvělým účetním, dobrým studentem francouzštiny a němčiny, horlivým a prozíravým obchodníkem – rozuměl trhům a dopadu událostí, blízkých i vzdálených, na obchod; a přesto věnoval tak živou pozornost detailům v přítomnosti, že si nemyslím, že na polích někdy viděl skupinu květin, aniž by nepřemýšlel, zda jejich barva bude nebo nebude vytvářet harmonické kontrasty na nadcházejících jarních mušelínech a potiscích.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-274

Chodil do debatních spolků a vrhl se celým svým srdcem a duší do politiky; respekoval každého člověka, ať už to bude blázen nebo lump, co se od něj čímkoli liší; a svrhl své oponenty spíše hlasitou silou svého jazyka než klidnou silou své logiky. V tom všem bylo něco yankeeovského. Jeho teorie skutečně běžela rovnoběžně se slavným heslem Yankeeů - „Anglie bičuje stvoření a Manchester bičuje Anglii“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-275

Takový muž, jak si lze představit, neměl čas na zamilování se, ani na jiné podobné nesmysly. Ve věku, kdy většina mladých mužů prochází namlouváním a manželstvím, neměl prostředky k tomu, aby si vydržoval manželku, a byl příliš praktický na to, aby pomýšlel, že by nějakou měl mít.
A teď, když se mu naskytly snadné podmínky, jakožto muži stoupajícímu po žebříčku společnosti nahoru, považoval ženy téměř za zátěž světa, s nimiž by raději člověk měl mít do činění co nejméně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-276

Jeho první dojem z Alice byl neurčitý a nezaujala ho dost na to, aby byl určitý.
„Pěkná žena typu jo-ne“ - tak by zněl jeho popis Alice, kdyby byl zatlačen do kouta.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-277

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-278

Zpočátku se bál, že její tiché způsoby vycházejí z lhostejnosti a lenivosti její povahy, což by se absolutně neshodovalo s jeho aktivní, energickou povahou. Když však zjistil přesnost, s jakou se jeho přání vyřizovala; a jak byla udělána její práce; když ho ráno zavolala přesně v okamžiku, když odbily hodiny; jeho voda na holení byla horká...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-280

... jeho oheň jasný...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-281

jeho káva udělána přesně tak, jak to jeho zvláštní představa diktovala...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-282

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-283

... (byl to muž, který měl svou teorii o všem založenou na tom, co věděl o vědě; a často tato teorie byla naprosto originální) - pak začal přemýšlet: ne, že by Alice na tom měla nějaké zvláštní zásluhy, ale že se dostal do pozoruhodně dobrého podnájmu; jeho neklid se vytratil a začal o sobě přemýšlet, jako by byl u nich téměř usazený na celý život.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-285

Pan Openshaw byl celé dny příliš zaneprázdněný, než aby mohl být introspektivní. Nevěděl, že má ve své nátuře něžnost; a kdyby si uvědomil její abstraktní existenci, považoval by to za projev nemoci v nějaké části jeho těla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-279

Ale byl nevědomě vlákán do soucitu – a soucit vedl k něžnosti. To malé bezmocné dítě - vždy nošené jednou ze tří zaneprázdněných žen v domě - nebo trpělivě navlékající barevné korálky na židli, ze které by se vlastní námahou nikdy nemohlo ani pohnout –

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-286

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-287

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-288

– ty velké pochmurné modré oči, plné vážného neveselého výrazu, dávajícího malému jemnému obličeji pohled přesahující její věk – jemný žalostný hlas vydával sem tam jen málo slov, narozdíl od neustálého žvanění jiného dítěte – to upoutalo pozornost pana Openshawa i přes to všechno.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-289

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-290

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-291

Jednoho dne - napůl sebou za to opovrhoval - zkrátil svoji hodinu, kterou měl vyhrazenou na oběd, a šel ven hledat nějakou hračku, která by mohla nahradit ty věčné korálky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-292

Zapomněla jsem, co koupil; ale když přinesl dárek (který zaobstaral takovým rychlým a náhlým způsobem a když nebyl poblíž nikdo, kdo by ho mohl vidět), byl téměř nadšený zábleskem radosti, která se objevila na tváři toho dítěte...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-299

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-300

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-298

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-301

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-302

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-303

... a nemohl si pomoct, celé to odpoledne si v hlavě znovu a znovu promítal obraz, který mu zůstal v paměti, díky jasnému účinku neočekávané radosti na tváři té malé dívky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-304

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-305

Když se později vrátil domů, našel své pantofle umístěné u ohně v obývacím pokoji; a jeho představám byla věnována dokonce ještě větší pozornost, než bylo jindy obvyklé v tomto příkladném ubytovacím zařízení.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-308


Naposledy upravil Hellohello dne 13/06/22, 07:58 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty27/04/22, 01:00 pm

Takže pan Openshaw vlastně zcela nevědomky přišel na to, jak nejlépe dobýt srdce ženy - přes srdce a úsměv jejího dítěte ... Jen mu to asi prozatím samotnému nedochází, že Aha To je krásně zpracovaný příběh, moc se mi líbí Tvé provedení, Hellohello ! *BRAVO* Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty28/04/22, 07:45 am

Ludmilo, tak teď jsi vystihla mé pocity - krásně řečeno "přes srdce a úsměv jejího dítěte" Láska
A Hellohello, vybrala jsi opět krásný příběh. I když nekomentuji, čtu ho pravidelně, a opět si ho užívám. A jako vždy obdivuji to krásné zpracování, kostýmy, zařízení interiérů, prostě vše do posledního puntíku. už se moc těším na další a další díly Úsměv

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Manchesterské manželství - Kapitola 6   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty01/05/22, 12:33 pm

@Ludmila - moc děkuju za krásný komentář -
Ludmila napsal:
jak nejlépe dobýt srdce ženy - přes srdce a úsměv jejího dítěte ... Jen mu to asi prozatím samotnému nedochází"
  to je opravdu nádherně napsáno Úsměv a přesně shrnuto. Děkuju za krásnou pochvalu, jsem hrozně ráda, že se ti i tento příběh líbí Láska Pro Tebe

@Fidgety - Mockrát děkuju i tobě, Fidgety Úsměv  Mám velkou radost, že stíháš číst i tento příběh a že se ti líbí a děkuju za tak krásnou pochvalu. Ještě jednou moc děkuju! Láska Pro Tebe

A chci moc poděkovat všem, kdo ty příběhy čtete a zvlášť za to, když si uděláte čas i na tak milé komentáře Úsměv Fakt si jich hrozně moc vážím! Kromě toho, že mi to pokaždé udělá hrozně velkou radost, když tu najdu komentáře, tak vlastně taky nebýt těchto komentářů, vůbec ani nepoznám, jestli se ten příběh líbí nebo ne, nebo jestli to vůbec někdo čte a jestli tahle tvorba má aspoň trochu smysl  Červenám se Úsměv  tak moc děkuju za veškerou podporu. Hrozně moc mi to pomáhá  Láska  *KISSED*  Pro Tebe   Zároveň kdybyste někdo měli nějaké připomínky/konstruktivní kritiku, tak i za to budu moc ráda Úsměv  nebojte se mi dát vědět, kdyby vás něco napadlo.



Manchesterské manželství

(E. Gaskell)



KAPITOLA 6


Když Alice odnášela poslední z jeho čajových věcí - do té doby mlčela jako obvykle - na okamžik zůstala stát s klikou v ruce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-309

Pan Openshaw vypadal, jako by byl začtený hluboko ve své knize, i když ve skutečnosti neviděl ani čárku, ale vroucně si přál, aby ta žena už odešla a nevytvářela žádné komplikace kvůli vděčnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-310

Ale řekla jen:
„Jsem vám velmi zavázána, pane. Velice vám děkuji," ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-311

... a byla tatam, ještě než ji sám mohl poslat pryč se slovy: „No tak, má dobrá ženo, to stačí!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-312

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-315

Nějakou dobu si toho dítěte zdánlivě nevšímal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-316

Dokonce zatvrdil své srdce, aby ignoroval její náhlé začervenání a malý plachý úsměv, když ji náhodou uviděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-317

Koneckonců to ale nemohlo trvat věčně; a poté, co podruhé ustoupil něze, se už znovu nevrátil ke svým starým způsobům. Ten zákeřný nepřítel v převleku za soucit s dítětem, který takto pronikl do jeho srdce, brzy přejal nebezpečnější podobu zájmu o matku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-318

Byl si vědom této změny pocitu – nesnášel se za to – bojoval s tím; ale ne, vnitřně se tomu poddal a opatroval to ještě dlouho předtím, než dovolil, aby ho prozradil sebemenší výraz, slovíčko, čin nebo pohled.

Sledoval Aliciny poslušné a poddajné způsoby vůči její nevlastní matce; lásku, kterou vzbuzovala v drsné Noře (zdrsnělé opotřebením způsobeném trápením a roky)...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-319

... ale především viděl divokou a hlubokou náklonnost mezi ní a jejím dítětem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-320

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-321

Mluvily málo s kýmkoli jiným, nebo když byl kdokoli jiný nablízku; ale když spolu byly samy, mluvily a šeptaly, vrkaly a štěbetaly tak nepřetržitě, že pan Openshaw se nejprve divil, jaká témata mohou najít, aby si o nich společně povídaly, a poté se cítil podrážděně, protože s ním byly vždy tak vážné a mlčely.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-322

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-323

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-324

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-325

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-327

Celou tu dobu neustále vymýšlel nová malá potěšení pro to dítě. Jeho myšlenky běžely a pronikavě poukazovaly na osamělý život, co před ní ležel. A často se vracel ze své celodenní práce právě s takovými věcmi, po kterých Alice toužila, ale nedokázala je obstarat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-329

Jednou to bylo malé pojízdné křesílko na vození té maličké trpící po ulicích...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-331

...a mnoho večerů následujícího léta ji pan Openshaw vozil po venku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-334

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-336

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-341

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-344

... bez ohledu na poznámky svých známých.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-342

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-346

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-337
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1453
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty01/05/22, 02:40 pm

Tak mam konecne docteno i tu! Láska Láska

A nestacim zirat Šokovaný . Tehle pribeh je moc krasny. Opravdu se dotkl meho srdce. Jak ta nevinna, mala holcicka dokazala obmekcit zatvrzele srdce, ktere se soustredilo jen na praci a na sebe sama. Je to neco neskutecneho Láska Plačící

Jak uz to tak vypada, Pan Openshaw se zamiloval a hned 2x Chichichi Láska . Myslim si, ze tohle mu prave v zivote chybelo. Úsměv

Jinak jsem i rada, ze srdce tety se ponekud zmenilo a dala sanci, jak Alici tak Nore. Láska Urcite se jim vsem zilo hezky a v harmonii az tedy na tu krizi, kdyz je opustili najemnici, ale tajne doufam, ze ta uz je zazehnana diky panu Openshawovi. Úsměv

Moc dekuji za krasne dilky. Opet se nemuzu vynadivat na vsechny krasne detaily. Láska

Moc se tesim na pokracovani. Pro Tebe Láska

btw.: Je mi lito, ze to tu na foru trosku utichlo, ale neboj, ja na forum nikdy neprstanu chodit. Mam obcas sva obdobi, kdy simiky moc nehraju a na forum zapomenu na nejakou dobu, ale vzdy se vratim a snazim se dohnat zameskane. Ale vetsinou si treba dilek prectu hned, jen me v tu danou chvili nenapadaji vhodna slova, tak si komentar odsunu ne lepsi dobu Červenám se . Snad se na me za to nezlobis. Smutný
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty01/05/22, 03:05 pm

@Janika31 - Šokovaný Fíha, moc děkuju za tak rychlou reakci! Láska Pro Tebe Moc krásně řečeno *THUMBS UP*
Ve všem s tebou souhlasím, je mi té rodiny tak líto. Navíc je ta malá Ailsie polosirotek a ještě se nemůže moc hýbat, musí to být hrozný handicap - je jako zázrak, že takový zásadový člověk jako pan Openshaw byl vůbec schopný si všimnout té holčičky (a taky její maminky, aniž by si to uvědomil Úsměv ). Tohle mě docela naplňuje optimismem, je pěkné si taky přečíst něco pozitivního než samé negativní zprávy, co pořád čteme v poslední době (covid, válka, divní lidi, kteří podporují zlo, co se tam páchá...nepochopitelné Smutný ).
A pravda, ještěže ta krize s nájemníky neměla dlouhé trvání. I když to vypadalo, že to bude pro tu rodinu hodně drsné a Alice se bála, jak se to zvládne. Naštěstí je pan Openshaw svým příchodem zachránil od úplného krachu. Moc děkuju za krásnou pochvalu! Úsměv Láska Pro Tebe

P.S. Nééé, naopak! Hrozně moc ti děkuju za nádherný komentář! Úsměv  To vůbec nebylo myšleno jako výtka - něco takového bych si ani nepomyslela Úsměv   Chtěla jsem tím říct, jak moc jsem vděčná za každý komentář Úsměv  Láska   Vždycky se jich tu sejde tolik hezkých.  Láska  Všichni z fóra jste úplně zlatí Úsměv moc děkuju ještě jednou tobě i všem ostatním, kteří mě tak pěkně podporují! Úsměv Pro Tebe
A opravdu chápu, že není na komentář hned po přečtení čas nebo třeba nejde najít správná slova, někdy se to musí „uležet" Mrkající  Taky to tak někdy mívám Úsměv  A taky máme všichni čím dál tím míň času nebo přijdou do toho jiné starosti, tak někdy prostě nejde stíhat číst a komentovat a stavět a tvořit, to je jasné Úsměv Úsměv Pro Tebe   Taky mívám období, kdy se sem moc nedostanu a pak doháním a pokaždé je pro mě radost tu objevit nějaké pěkné nové věci. Někdy fórum dost utichne, tak je to tu takové smutné, ale věřím, že to udržíme Úsměv   já sem taky nikdy nepřestanu chodit. Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty01/05/22, 07:14 pm

"vroucně si přál, aby ta žena už odešla a nevytvářela žádné komplikace kvůli vděčnosti" i přes neveselé téma jsem se musela pousmát nad tou formulací. pan Openshaw se zjevně nesnaží 'sbalit' maminku přes její dcerku, spíše se v něm odehrávají vnitřní procesy, se kterými si úplně neví rady. zamilovaný asi ještě není, jen neví, že brzy bude Pššt
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty05/05/22, 06:40 am

Díky moc za krásný komentář, @Havranice Láska Pro Tebe Popsala jsi to úplně přesně Úsměv aspoň já si teda taky myslím, že takhle to pan Openshaw cítí. Brzo uvidíme, jak to bude dál Úsměv i když vlastně víme, že ti dva skončí spolu, jenom nevíme, jak přesně k tomu dojde. A taky co se bude dít dál. Je to takové zajímavé, protože ten příběh vlastně začíná kdesi uprostřed, potom se vrací hluboko do minulosti Alice, dostane se zase do přítomnosti a odtud už dál do budoucnosti. Další díl přidám nejpozději o víkendu Úsměv
Btw. ta formulace mi dala strašně zabrat... není to vůbec ono, zní to tak krkolomně a určitě by to šlo nějak jinak přepsat, ať to zní v češtině přirozeněji, ale já jsem nepřišla na to, jak to udělat Červenám se Chichichi Snažím se vždycky držet originálních vět co nejvíc, ale často narazím na nějaký problém a nevím si s tím rady Nevím
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Manchesterské manželství - Kapitola 7   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty07/05/22, 08:12 am

Přináším nový díl a přeju vám všem pěkný víkend! Úsměv

Manchesterské manželství

(E. Gaskell)



KAPITOLA 7


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-347

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-348

Jednoho podzimního dne...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-349

... odložil noviny, když Alice přišla se snídaní...


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-350

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-351

...  a prohlásil tak lhostejným hlasem, jak jen mohl:
„Paní Franková, existuje nějaký důvod, proč bychom my dva neměli spolu ustájit naše koně?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-352

Alice zůstala stát v úžasu a rozpacích. Co tím myslel?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-356

Začal znovu číst své noviny, jako by neočekával žádnou odpověď; proto si usmyslela, že ticho bude jejím nejbezpečnějším postupem a pokračovala v tichosti s přípravou jeho snídaně, aniž by mezi nimi padlo další slovo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-358

Právě když odcházel z domu, aby se vydal do skladu jako obvykle, otočil se a strčil hlavu do světlé, upravené a uklizené kuchyně, kde ráno všechny ženy snídaly:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-360

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-361

„Přemýšlejte o tom, co jsem řekl, paní Franková“ (takové jméno používali jejich podnájemníci), „a dovolte mi znát na to dnes večer váš názor.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-362

Alice byla vděčná za to, že její tchyně a Nora byly příliš zaneprázdněné svým rozhovorem, než aby této řeči něco přikládaly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-363

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-364

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-365

Rozhodla se, že na to nebude celý den myslet; a samozřejmě snaha nemyslet ji přiměla myslet na to o to víc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-366

V noci poslala Noru nahoru s jeho čajem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-368

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-369

Ale pan Openshaw málem srazil Noru k zemi, když šla ke dveřím, aby vyšla ven, protlačil se kolem ní a netrpělivým hlasem od horní části schodiště zvolal: „Paní Franková!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-370

Alice šla nahoru, nepřipisovala jeho slovům příliš velký význam.

„Paní Franková,“ řekl, „jaká odpověď? Neprotahujte to na moc dlouho; protože dnes večer mám spoustu kancelářské práce.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-372

„Sotva vím, co jste tím myslel, pane," řekla pravdomluvná Alice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-373

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-374

„Nu! Myslel jsem si, že jste to mohla uhodnout. Nejste v tomto oboru nováček, zato já ano. Nicméně vám to tentokrát objasním."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-375

Vezmeš si mě, abych byl tvým manželem a budeš mi sloužit a milovat mě a ctít mě, a tak podobně? Protože pokud chceš, udělám pro tebe totéž a budu otcem tvému dítěti - a to je víc, než se uvádí v modlitební knize.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-381

No, jsem mužem, co drží slovo; a co říkám, to cítím; a co slíbím, to udělám. A teď - tvá odpověď!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-383

Alice mlčela. Začal si připravovat čaj, jako by její odpověď pro něj byla otázkou naprosté lhostejnosti; ale jakmile to bylo hotové, začal být netrpělivý.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-386

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-387

„No?" řekl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-389

„Jak dlouho, pane, si mohu vzít na rozmyšlení?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-385

„Tři minuty!" (podíval se na hodinky). „Už jste měla dvě - to dává dohromady pět."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-392
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1453
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty11/05/22, 07:52 pm

Šokovaný Šokovaný Tak jsem se konecne dostala k precteni dilku! Šokovaný

Tak ten to na ni vybalil, jakoby se nechumelilo Šokovaný . Vubec z toho nejsou citit emoce, nebo city, jakoby to byl nejaky obchod, ktery hodla uzavrit. Smutný Chapu, ze je v tomhle ohledu nepoliben, ale trochu citu nekde v koutku duse mohl najit. Takhle se preci o ruku nezada Tydýt . A to slovni spojeni, ktere pouzil hned v uvodu Vysmátý Vysmátý . Prej spolu ustajit kone, to jsem teda nikdy neslysela Vysmátý Vysmátý . Byla bych z toho podobne zmatena, jako Alice Vysmátý

Jsem zvedava, jak mu odpovi Vysmátý A jestli pan Openshaw v sobe najde kousek citu Úsměv . Jeho projev lasky je ponekud podivny Vysmátý .
Sice z uvodniho dilku vime, ze jsou manzele, ale treba mu na to hned nekyvla Andílek . Jsem moc zvedava na dalsi pokracovani! Láska Pro Tebe

Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Manchesterské manželství - Kapitola 8   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty12/05/22, 07:21 am

@Janika31 - Jé, hrozně moc děkuju za krásný komentář! Láska Pro Tebe  Zrovna jsem plánovala, že dneska ráno sem přidám nový díl a nečekala jsem, že tu ještě za včerejší večer přibude reakce  Pro Tebe   Láska      Díky, moc mě to potěšilo!  Úsměv
No, já jsem na tom úplně stejně, měla jsem z toho minulého dílu hrozně rozporuplné pocity. Je to hrozně divná žádost o ruku! Úsměv Ta poznámka o ustájení koní mě taky překvapila Chichichi no, proč ne. Mně se z těchto dvou více zamlouval Frank s jeho projevy citu, které byly pro Alici přehnané. Tadyhle pan Openshaw je úplně jiný typ člověka - mě osobně vůbec nebere tohle až obchodní jednání, jak jsi to nazvala - přesně tak to na mě působí a odpuzuje mě to. Ale Alice je jiná - s Frankem jí to nevyhovovalo, tak uvidíme, jak na ni zapůsobí pan Openshaw...


Manchesterské manželství

(E. Gaskell)



KAPITOLA 8


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-397

„Buďte rozumnou ženou, řekněte Ano, posaďte se se mnou k čaji a společně si o tom pohovoříme; protože po čaji budu zaneprázdněn; řekněte Ne" (na okamžik zaváhal, aby se pokusil udržet svůj hlas ve stejném tónu)...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-393

... „a já už o tom nepromluvím ani slovo, jen zítra zaplatím roční nájem za své pokoje a odjedu pryč. Čas vypršel! Ano nebo ne?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-396

„Prosím, pane – byl jste tolik hodný k malé Ailsie -"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-399


„No, pohodlně si sedněte ke mně na pohovku a dáme si společně čaj. Jsem rád, že jsem zjistil, že jste tak dobrá a rozumná, jak jsem si o vás myslel. “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-403

A toto bylo druhé dvoření se Alici Wilsonové.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-404

Vůle pana Openshawa byla příliš silná a jeho poměry příliš dobré na to, aby to vše nedovedl do konce.
Paní Wilsonovou usadil v jejím vlastním pohodlném domě a učinil ji zcela nezávislou na nájemnících.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-405

To málo, co Alice zmiňovala ohledně budoucích plánů, se týkalo Nory.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-406

„Ne," řekl pan Openshaw. „Nora se bude starat o starou dámu, dokud ta bude naživu; a poté buď přijde a bude žít s námi, nebo pokud se jí to bude tak líbit více, dostane zabezpečení na celý život – to kvůli tobě, paní. Nikdo, kdo byl k tobě nebo k dítěti hodný, nezůstane bez odměny."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-407

„Ale i té maličké bude lépe s novými věcmi okolo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-417

„Sežeň pro ni bystrou a rozumnou dívku jako ošetřovatelku; nějakou, která ji nebude mazat mastí z telecích kopyt jako Nora; plýtvat tak dobrými věcmi zvenčí, které by měly jít dovnitř, zato se bude řídit pokyny lékařů; což, jak sis musela doteď jasně všimnout, to Nora nedělá; protože způsobují tomu ubohému malému děvčátku bolest."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-413

„Sám teď nejsem nadtolik nad věcí, abych se necítil slabě vůči ostatním lidem. Vydržím dobrou ránu a ani nezměním barvu ve tváři; ale hoď mě na operační sál na ošetřovně a bude mi špatně jako malé holce."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-414

„Přesto - kdyby to bylo potřeba, sám bych držel tu malou děvenku na kolenou, i kdyby křičela bolestí, pokud by to mělo jejím nemocným zádům prospět."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-412

„Ne, ne, děvče! Nech si svoji bledost na dobu, až to přijde - neříkám, že to tak někdy bude. Ale vím jedno, že Nora ušetří dítě a obejde doktora, pokud bude moct. Teď tedy říkám: dej děťátku šanci na rok nebo dva, a pak, když smečka doktorů udělá vše, co bude v jejich silách - a možná i ta stará paní odejde - budeme mít Noru zpět nebo se o ni postaráme lépe."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-411

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-418

Smečka doktorů však nemohla pro malou Ailsie udělat nic. Byla nad jejich síly.

Ale její otec (protože trval na tom, aby tak byl nazýván, a také na tom, že si Alice již nenechá říkat  mami, ale bude nadále nazývána matkou), díky své zdravé veselosti, jasnému účelnému rozhodování, svým zvláštním obratům a vtipům, přinesl bezmocné holčičce skutečnou silnou lásku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-420

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-423

... přinesl do jejího života nový prvek zářivosti a důvěry; a přestože její záda zůstala stejná, její celkové zdraví bylo posíleno...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-422

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-425

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-426

... a Alice - nikdy sama nepřekračovala svůj úsměv - měla to potěšení vidět, jak se její dítě učí smát.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-424

Pokud jde o Alicin vlastní život, byl šťastnější, než kdy předtím. Pan Openshaw od ní nevyžadoval žádnou demonstraci, žádné projevy náklonnosti. Ve skutečnosti by ho tyto spíše znechutily. Alice dovedla hluboce milovat, ale neuměla o tom mluvit. Věčný požadavek láskyplných slov, pohledů a pohlazení a nesprávná interpretace jejich nepřítomnosti jako nepřítomnosti lásky byly velkou zkouškou jejího předchozího manželského života.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-427

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-429

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-430


Nyní šlo všechno jasně a přímo, pod vedením silného rozumu jejího manžela, jeho vřelého srdce a silné vůle. Rok od roku se jejich světská prosperita zvyšovala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-428

Po smrti paní Wilsonové se k nim Nora vrátila jako chůva pro nově narozeného malého Edwina...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-432

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-433

... na tuto pozici nebyla přijata bez pěkně silného proslovu pyšného a šťastného otce, který prohlásil, že kdyby zjistil, že Nora se někdy pokusila chlapce krýt lží, nebo kdyby z něj chtěla vychovat slabocha buď v těle nebo v mysli, byla by hned ten den vyhozena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-438

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-434

Nora a pan Openshaw spolu nevycházeli nejsrdečněji; ani jeden z nich plně neuznával nebo nedocenil nejlepší vlastnosti toho druhého.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-435


Toto byla předchozí historie lancashirské rodiny, která se nyní přestěhovala do Londýna.




Takže touto odbočkou do historie se konečně dostáváme zase do současnosti Úsměv  
Tak co říkáte na tu žádost o ruku?
Pro mě osobně je to dost odpudivé. Ale důležité je, jaké je to pro Alici, protože každý člověk má jiné preference a očekávání od partnera -  ona je taková, že nemusí projevy citu, ten předchozí vztah s Frankem ji dost vyčerpával - a tenhle pan Openshaw je zřejmě pro ni ten pravý. Věcný, stručný, všechno je s ním jasné, Ailsie si adoptoval a má ji rád i přes její postižení. A Alici taky, i když takovým jiným způsobem, než by si možná většina z nás představovala (ale právě proč ne - je perfektní, že se našli dva lidi, kteří si navzájem sedí Úsměv ).
Myslím, že Openshaw je dobrý chlap, i když působí občas tak stroze a nepříjemně. Ale je obdivuhodné, jak pozitivně změnil život Alice i Ailsie. *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty13/05/22, 10:39 am

Tak ta žádost o ruku byla... no vskutku originální Chichichi Jako oba jsou trochu takoví dva podivíni, ale tehdy neznali Asperga, nebo něco podobného, tak bylo prostě jen podivní. Nejsem lékař, ale minimálně jeden by na to mohl být adept.
Důležité je, že Alici to vyhovovalo - autor to vystihl přesně: Pokud jde o Alicin vlastní život, byl šťastnější, než kdy předtím... Alice dovedla hluboce milovat, ale neuměla o tom mluvit. Věčný požadavek láskyplných slov, pohledů a pohlazení a nesprávná interpretace jejich nepřítomnosti jako nepřítomnosti lásky byly velkou zkouškou jejího předchozího manželského života.
Takže pokud byla šťastná Alice i její dcera, čert vem, jakým způsobem k sobě našli cestu a jak jejich manželství vzniklo. Hlavně že to fungovalo Mrkající

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty14/05/22, 10:33 am

Jsem spíš pragmatik než romantik a docela se mi ulevilo, že nedošlo na sladké řečičky, to nemám moc ráda.. i když tohle byl opravdu bizár 😁 četla jsem kdysi rozhovor s psychologem, kde vysvětloval, že manželství z rozumu bývají spokojenější než svazky z vášně. No, nakonec mají potomka, tak snad v tomto směru to také funguje 😇 každopádně jsem zvědavá na další osudy tohoto sympatického páru a snad se dozvíme víc i o jejich dětech
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty14/05/22, 01:58 pm

Jsem na tom podobně, jako Havranice - o romantice si ráda počtu, jinak jsem spíše praktického ražení, obzvláště poslední dobou ... V životě už to tak občas chodí, že je lepší k některým věcem přistupovat raději s rozumem než pouze srdcem, to zjevně vidíme i na tomto zajímavém příběhu, který nám Hellohello tak krásně předvádí Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty14/05/22, 07:07 pm

Fíha, děkuju vám všem! Úsměv Strašně moc mě potěšily vaše komentáře! Úsměv Láska Pro Tebe  Ani nevíte jak! A souhlasím s vámi všemi Úsměv

Je zajímavé, jak je každý z nás jiný (a to je na tom právě to pěkné!) Úsměv To samé je vidět u Alice: Frank pro ni nebyl vhodný manžel, i když na ni byl hodný a staral se o ni (až na to vynucování citů). Zato s Openshawem jí to vyhovuje.
Já osobně jsem takový divný mix - nesnáším přeslazenou literaturu nebo romantické filmy (kromě nějakých historických, ale ta romantická stránka tu nesmí pro mě být taková ta až moc přeslazená a převažující v tom filmu/knize, ale zase respektuju tuto tvorbu, protože se líbí jiným lidem), nevydržela bych se na to dívat/číst, i když do určité malinké míry to snesu Úsměv Ale zase ve vztahu pro mě aspoň nějaká romantika musí být - ne ta přeslazená nebo nějaká velká romantická gesta, to vůbec ne, ale spíš taková pěkná něžnost plynoucí ze vzájemné náklonnosti, nebo jak to vyjádřit Úsměv
Ideální je, když každý (kdo tedy o to stojí) najde svůj protějšek, který mu vyhovuje Úsměv  a jsem ráda, že Alici se to povedlo, když už to její první manželství skončilo takhle tragicky Smutný  Kromě toho je samozřejmě dobře, že nemusela jít někam tvrdě dřít, aby zabezpečila rodinu. Měla by hrozné vyhlídky.

@Fidgety - zajímavá úvaha, je možné, že někdo z nich tuhle diagnózu má. A moc krásně jsi to napsala Úsměv  Láska Opravdu nádherně shrnuto.   *THUMBS UP* Hlavně, že jim to spolu fungovalo, je pravda, že na tom způsobu moc nezáleží, když si ti dva lidi sednou.

@Havranice - s tím se taky ztotožňuju, nemám ráda přehnanou sladkost (aspoň tedy v těch knihách/filmech). A další věc je, jestli je to myšleno upřímně a není to takové to mazání medu kolem huby Úsměv   Moc zajímavá poznámka o těch manželstvích z rozumu - je to dost možné (pokud to manželství není uzavřeno z donucení a ti lidi k sobě nemají odpor, jak se v minulosti často bohužel stávalo). Já bych do něčeho takového nešla, ale pokud to těm lidem klapne, tak je to pro ně dobře.  Úsměv
O dětech bude ještě v příběhu řeč (hlavně o Ailsie). Teď se příběh stočí do trochu jiné roviny, možná neočekávané Úsměv (aspoń pro mě - protože kolikrát vy tady na fóru uhodnete celý budoucí vývoj!) Úsměv  Na mě taky tihle dva působí docela sympaticky tím, jak se k sobě hodí, jenom ta žádost o ruku mě trochu rozhodila  Chichichi

@Ludmila - moc děkuju za krásnou pochvalu.  Pro Tebe  Rozhodně máš pravdu, že je často v životě lepší poslechnout rozum, někdy dobře radí Úsměv  Jenom tak umět vždycky vystihnout v tom správném okamžiku, kdy poslechnout rozum a kdy srdce  Úsměv Někdy má pravdu jedno a jindy druhé.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Manchesterské manželství - Kapitola 9   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty16/05/22, 05:46 am

Tentokrát jsem stihla dodělat novou kapitolu o něco dřív, tak jsem se hned teď vrhla na to, ať to sem můžu rovnou přidat Úsměv


Manchesterské manželství

(E. Gaskell)



KAPITOLA 9


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-441

Bydleli tam asi rok, když pan Openshaw najednou informoval svou manželku, že se rozhodl vyléčit dlouholeté rodinné spory, a pozval svého strýce a tetu Chadwickovy, aby je přijeli navštívit a viděli Londýn.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-440

Paní Openshawová nikdy tohoto strýce a tetu svého manžela neviděla. Roky předtím, než si ho vzala, došlo k hádce. Věděla jen, že pan Chadwick byl drobný výrobce v jednom venkovském městečku v jižním Lancashiru. Byla nesmírně potěšena, že rozvrat měl být urovnán, a začala se připravovat na zpříjemnění jejich návštěvy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-439

Konečně dorazili.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-469

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-470

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-471

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-472

Vidět Londýn pro ně byla taková událost, že paní Chadwicková si pro tuto příležitost nechala ušít všechno prádlo nové - od nočních čepiček dolů; a co se týče šatů, stužek a límců, mohla by klidně jet do divočiny v Kanadě, kde není žádný obchod, tak velká byla její zásoba.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-444

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-443

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-445

Čtrnáct dní před dnem odjezdu do Londýna formálně informovala o svém odchodu všechny své známé; a tvrdila, že bude potřebovat každičkou chvilku mezičasu na sbalení věcí. Bylo to v jejích představách jako druhá svatba.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-448

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-450

A aby doplnil tuto podobnost, kterou mezi těmito dvěma událostmi představoval zcela nový šatník, její manžel jí přivezl zpět z Manchesteru na poslední pracovní den před tím, než vyrazili, nádhernou brož s perlami a ametystem, a prohlásil: „»Lundýn« by měl vědět, že lidi z Lancashiru poznají hezkou věc, když ji vidí.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-452

* * *

Nějakou dobu poté, co pan a paní Chadwickovi dorazili k Openshawovým, nebyla žádná příležitost tuto brož nosit...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-473

... ale nakonec dostali možnost navštívit Buckinghamský palác a duch loajality vyžadoval, aby si paní Chadwicková při návštěvě sídla svého panovníka oblékla nejlepší šaty.

Po svém návratu si spěšně převlékla šaty...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-475

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-477

... protože pan Openshaw plánoval, že by měli jet do Richmondu, dát si čaj a vrátit se za svitu měsíce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-478

Proto asi v pět hodin manželé Openshawovi s manželi Chadwickovými vyrazili na cestu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-481

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-482

* * *

Služka a kuchařka seděly dole, Nora stěží věděla kde.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-492

Vždy byla naprosto zabraná do práce v dětském pokoji a pečovala o své dvě děti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-487

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-489

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-491

... a seděla u neklidné, rozrušené Ailsie, dokud neusnula.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-493

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-495

Později služebná Bessy jemně zaklepala na dveře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-494

Nora šla za ní a mluvily spolu šeptem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-505

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-496

„Chůvo! Někdo je dole a ptá se po vás."
„Ptá se po mně? Kdo je to?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-498

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-508

„Nějaký džentlmen — "
„Džentlmen? Nesmysl!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-502

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-509

„No! Tak tedy nějaký člověk a ptá se po vás, zazvonil na zvonek u předních dveří a vešel do jídelny.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-506

„Neměla jste ho pouštět," zvolala Nora. „Pán a paní pryč -"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-510

„Nechtěla jsem, aby šel dovnitř, ale když slyšel, že tady bydlíte..."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-507

...prošel kolem mě, posadil se na první židli a prohlásil: »Řekněte jí, ať za mnou přijde si promluvit.« V místnosti není rozsvícený plyn a večeře je celá prostřená.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-512

„Uteče se lžícemi!" vykřikla Nora a vyjádřila tak strach služebné ve slovech a připravovala se opustit místnost...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-516

... nejdříve se však podívala na Ailsie, jak tiše a klidně spí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-518

Šla dolů a její nitro čeřily nepříjemné obavy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-521

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-522

Než vstoupila do jídelny, opatřila si svíčku a s ní v ruce vešla dovnitř a ve tmě se rozhlížela po svém návštěvníkovi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-523

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-524





Tady to musím přerušit...   Nevím  příště se podíváme na to, kdo bude ta návštěva  Mrkající


Naposledy upravil Hellohello dne 21/05/22, 02:27 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty16/05/22, 07:50 am

Teda ta tetička je dobrá Chichichi Čtrnáct dní na balení, kolika kočáry jeli?
A teda jsem moc zvědavá na tu návštěvu.
Spoiler:
Děkuji za krásný díl Úsměv Hned mi zpříjemnil ráno u kávičky Úsměv  Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 2615

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1453
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty18/05/22, 05:24 pm

Oba dva dílky byly super! Láska
Moc děkuji za parádní čtení! Pro Tebe

Tak přeci jen se Alice nechala ke sňatku ukecat Andílek , i když romantika byla hodně daleko, ale na jednu stranu si jsem jistá, že pan Openshaw se o ní dobře postará, ale hlavně o malou Láska

Jejich manželství je hodně zvláštní, úplně odlišné od předchozího a díku tomu mě docela překvapilo, že se jim narodil syn, čekala jsem, že jejich manželství bude fungovat na trochu jiné bázi. Nevím Šokovaný Ovšem klučina je moc roztomilý Láska . Moc se jim povedl.

A poslední dílek mi nasadil brouka do hlavy Šokovaný .

Kdo se asi skrývá v té temnotě a chce vidět Noru? Šokovaný Snad to nebude někdo nebezpečný.. Šokovaný Smutný ( napadá mě jen bývalý manžel Alice, že by nějakým zázrakem přežil? Ale proč by chtěl vidět Noru? Nevím )

A ta tetička mě teda pobavila Vysmátý Vysmátý . To si s sebou zabalila celej barák ne? Prej 14 dní Válím se smíchy . To já bych už do kufru neměla, po 14 dnech, co dát Vysmátý .

Jsem hrozně zvědavá na pokračování Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Manchesterské manželství - Kapitola 10   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty21/05/22, 02:18 pm

Ani nevíte, jakou radost jste mi udělaly svými milými komentáři!  Pro Tebe  Láska  A nemáte vůbec zač, to mě těší, že se vám to líbí Úsměv  Pro Tebe

@Fidgety - nasmála jsem se u tvého komentu Vysmátý  to je fakt - to mě nenapadlo, kam to všechno šatstvo zabalili? Vysmátý Pěkně náročná tetička (i když zas chápu, když jela do královského sídla Úsměv ale snad by jí stačilo i míň oblečení Vysmátý ) - fakt by potřebovali víc kočárů. A já jsem jim tam dala jenom takovou pidi dvousedadlovou drožku  Červenám se  To jsem teda vůbec nevychytala  Válím se smíchy  

@Janika31 - To je pravda Úsměv a možná i myslela na zabezpečení Ailsie, vůbec by to sama neměla jednoduché. Ale je vidět, že jí to v tomhle manželství vyhovuje, tak to pro ni dopadlo dobře Úsměv   To teda, taková nálož oblečení na 14 dnů Vysmátý já si vždycky beru pár nejnutnějších věcí a i tak je taška plná a nadávám si za to.

Tak pojďme rovnou na tento díl, ať se dozvíme, kdo to čeká v té tmě. Jestlipak jste se trefily?  Mrkající


Manchesterské manželství

(E. Gaskell)



KAPITOLA 10

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-525

Vstal, držel se za stůl. Nora a on se na sebe podívali; v očích se jim objevilo postupné rozpoznání.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-528

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-529

„Noro?" zeptal se nakonec.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-526

„Kdo jste?' zeptala se Nora s ostrým tónem znepokojení a nedůvěry.
„Neznám vás“; marnými slovy nevěřícnosti se pokoušela zbavit se té hrozné skutečnosti před sebou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-527

„Tak moc jsem se změnil?" řekl žalostně. „Troufám si říci, že ano. Ale Noro, řekni mi!"  těžce vydechl: „Kde je moje žena? Je - je naživu? “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-533

Přišel blíž k Noře a byl by ji vzal za ruku; ale ona od něj couvla; dívala se na něj celou dobu civějícíma očima, jako by to byl nějaký hrozný předmět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-535

Byl to však pohledný, opálený, dobře vypadající chlapík s vousy a knírem, který mu dodával cizokrajný vzhled; ale ty jeho oči! Nešlo si splést ty nedočkavé, krásné oči – přesně ty samé, do kterých se Nora dívala ještě ani ne před půlhodinou, dokud se do nich tiše nevkradl spánek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-537

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-546

„Řekni mi to, Noro - vydržím to - tak často jsem se toho bál. Je mrtvá?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-557

Nora stále mlčela.

„Je mrtvá!" Visel na Nořiných rtech a výrazu, jako by chtěl vypozorovat potvrzení nebo rozpor.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-555

„Co budu dělat?" zasténala Nora. „Och, pane! Proč jste přišel? Jak jste mě našel? Kde jste byl? Myslely jsme si, že jste mrtvý, skutečně!“  Chrlila slova a otázky, aby získala čas, jako by jí čas mohl pomoct.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-548

„Noro! Odpověz mi na tuto otázku přímo, ano nebo ne - je moje žena mrtvá? “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-554

„Ne, není," vyslovila Nora pomalu a těžce.

„Ach, jaká úleva! Dostala moje dopisy? Ale možná to ani nevíš. Proč jsi ji opustila? Kde je? Ach, Noro, řekni mi to všechno rychle!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-559

„Pane Franku!" řekla Nora konečně, téměř k tomu dohnaná hrůzou z toho, aby se její paní každou chvilkou nevrátila a nenašla ho tam - nemohla ani uvažovat o tom, co by bylo nejlepší udělat nebo říct – spěchala, aby udělala něco rozhodného, protože už nemohla vydržet svůj současný stav.

„Pane Franku! Za celou dobu jsme od vás neslyšely ani řádku a majitelé lodě říkali, že jste se potopili, vy i všichni ostatní. Myslely jsme si, že jste mrtvý a chudák slečna Alice a její malé, nemocné, bezmocné děťátko!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-560

„Ach, pane, musel jste to uhodnout,“ vykřikla nakonec ta ubohá bytost a vybuchla v bouřlivém záchvatu pláče, „protože to opravdu nemohu říct. Nebyla to však ničí chyba. Bože, pomož nám všem o této noci! “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-561

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-562

Nora si sedla. Příliš se třásla na to, aby mohla stát.

Vzal její ruce do svých.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-563

Silně je stiskl, jako by z ní fyzickým tlakem mohla být pravda vyždímána.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-566

„Noro." Tentokrát byl jeho tón klidný, stagnoval jako jeho zoufalství. „Znovu se vdala!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-564

Nora smutně zavrtěla hlavou.

Sevření se pomalu uvolnilo.

Muž omdlel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-567

V místnosti byla brandy. Nora nalila panu Frankovi pár kapek do úst, třela mu ruce a -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-568

- když se částečně probral, než se jeho mozek zalil záplavou vzpomínek a myšlenek - zvedla ho a položila mu hlavu na svá kolena. Potom mu do úst vložila pár kousků chleba z večeře, nasáklých brandy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-569

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-570

Najednou vyskočil na nohy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-571

„Kde je? Řekni mi to okamžitě.“ Vypadal tak divoce, tak šíleně a tak zoufale, že Nora cítila, že je v nebezpečí; ale čas strachu už pro ni pominul. Předtím se mu bála říct pravdu a pak byla zbabělá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-573

Nyní se její rozum vyjasnil, když cítila stav jeho zoufalosti. Musí opustit dům. Poté ho bude litovat; ale teď musí spíše rozkázat a kárat; protože on musí být pryč z domu, než se její paní vrátí. Ta jediná nutnost před ní vyvstávala jasně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-574

„Není tady: to je vše, co potřebujete vědět. Nemohu ani přesně říci, kde je“ (což bylo pravdivé do posledního písmenka). „Jděte pryč a řekněte mi, kde vás zítra můžu najít, a já vám povím vše. Můj pán a paní se mohou každou chvíli vrátit a co by se potom stalo se mnou, s cizím člověkem v domě?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-575

Takový argument byl příliš nicotný, než aby se dotkl jeho rozrušené mysli.
„Nestarám se o tvého pána a paní."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-577

„Pokud je tvůj pán opravdový muž, musí ke mně cítit soucit - ubohý ztroskotaný námořník, jakým jsem já - držený po celá léta vězněm mezi divochy, celou tu dobu, vždy a pořád jsem myslel na svou ženu a svůj domov – sníl jsem o ní v noci, mluvil jsem s ní přes den, i když to nemohla slyšet. Miloval jsem ji víc než celé nebe a zem dohromady."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-572


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-583


„Pověz mi hned v tuhle chvíli, kde je, ty jedna ubožačko, cos tak ohavně uklidňovala ji, stejně jako teď i mě!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-585

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Manchester-579


(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)




V tomto místě to musím přerušit a příště se podíváme na další dění. Já být Norou, hrozně bych se bála po těch jeho posledních slovech - co když mu hráblo po všem tom příkoří... Btw. omlouvám se za tu krkolomnou větu na konci dílu, ale nevěděla jsem, jak to nějak líp přepsat, aby se to neodchýlilo moc od originálu.

Jste opravdu dobré, obě jste tipovaly Franka! Úsměv   Sice to byla snad jediná nám známá postava, která nám zmizela z dohledu, ale bylo nám řečeno, že jeho loď se potopila, tak to vůbec nevypadalo na něj - no a mohl to nakonec být kdokoli jiný, nějaká zatím neznámá postava. Ale byl to on Úsměv  máte opravdu perfektní intuici  *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1453
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty22/05/22, 10:14 pm

No nazdar! Šokovaný

Tak my se opravdu s Fidgety trefily Šokovaný Šokovaný . Tak to je pořádný průser.. Šokovaný

Musím říct, že je mi ho líto. Určitě si prošel peklem a jediná věc, která ho držela při životě a síla nevzdávat se, byla myšlenka na jeho milovanou. Vůbec se mu nedivím, že je tak rozhořčený, možná mu i trochu přeskočilo, vůbec nevíme, co s ním pobyt s domorodci udělal Smutný Smutný Plačící .

Opravdu z něj jde až strach, ale jak říkám, nedivím se mu. Smutný Snad Noře nějak neublíží... Smutný

Tohle bude ještě hodně zajímavé Šílený Šokovaný .

Strašně se těším na nové pokračování Láska .

( Frank je tedy více můj typ, myslím, teď vzhledově Červenám se povahou je až moc urputný, ale na druhou stranu je hezké, ukázat tomu druhému city)

Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty23/05/22, 08:33 pm

To je zajímavé, já jsem si na Franka vůbec nevzpomněla, spíš jsem tipovala nějakou zatím neznámou osobu. Chudák Nora i její paní, co teď budou dělat ? A Frankovo chování se mi vůbec nezamlouvá, asi bych se ho taky bála Aha
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty23/05/22, 11:35 pm

Ludmi, jsem na tom stejně, také mě to nenapadlo. Obdivuji holky, jak jste na to káply. Frank bude asi hodně emotivní týpek, ale vůbec bych mu neměla nic za zlé, naopak je mi ho líto, jak ho představa shledání se ženou držela v zajetí nad vodou, a pak takové zjištění. Což se sice dalo čekat, že nezůstane sama, ale na to se nelze připravit..
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 22 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 22 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: