Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 36 ... 44  Next
AutorZpráva
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty29/11/22, 08:46 pm

Máš pravdu, Havranice, na to, že si Edward ten balíček vlastně zanesl domů, jsem ve svém rozčilení úplně zapomněla. Červenám se Ovšem stejně zbývá otázka - proč mu tedy ten nechutný dědek dal dle úmluvy svůj majetek, když se k němu teď nemůže nešťastný Edward dostat ? Třeba nám to objasní služebnictvo Aha (a hlavně další díl, že ano ...)
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty29/11/22, 10:12 pm

Ludmila napsal:
Máš pravdu, Havranice, na to, že si Edward ten balíček vlastně zanesl domů, jsem ve svém rozčilení úplně zapomněla. Červenám se  Ovšem stejně zbývá otázka - proč mu tedy ten nechutný dědek dal dle úmluvy svůj majetek, když se k němu teď nemůže nešťastný Edward dostat ? Třeba nám to objasní služebnictvo Aha  (a hlavně další díl, že ano ...)

No, já to chápu tak, že Edwardovi prostě 'ukradl tělo' a přitom vše zařídil tak, aby on sám opět získal všechen svůj majetek. O blaho Edwarda mu nikdy nešlo, naopak.. prostě ho využil pro svůj účel a ten balíček si nachystal, když věděl, že se ráno probudí v mladém těle a chudém studentském bytě. Edward to bohužel spolkl i s navijákem a teď je hlavní otázka, jestli z toho ještě dokáže vybruslit?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh zesnulého pana Elveshama - Kapitola 12   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty01/12/22, 06:15 am

Děkuju vám za tolik nádherných komentářů, mám z nich opravdu radost!!!

@Ludmila -  To jsou správné otázky, Ludmi!  Úsměv  *THUMBS UP*   Díky moc za ně  *THUMBS UP*  Láska  Je to tak, jak píše Havranice - když se jejich mysl prohodí do opačných těl, Elvesham se probudí v těle Edwarda a bude mít všechno pěkně po ruce  Ďáblík  taky jsem si myslela, že v tom balíčku budou nějaké důležité věci, něco, co bude Elvesham v novém těle potřebovat, tak to vymyslel takhle chytře, aby to měl hned u sebe, jakmile se probudí v těle Edwarda. A naopak Edward v těle Elveshama a jeho domě zatím nenašel nic, co by mu mohlo pomoct zpět do svého pravého těla. Tak uvidíme v této závěrečné kapitole...  i o služebnictvu bude zmínka. Děkuju za krásné komentáře  Láska

@Havranice - Je nechutné, jak to měl Elvesham dobře naplánované. Málokdo by to prokoukl. Jediná záchrana by byla se s ním vůbec nebavit už na začátku a nepřijímat žádné takové dědictví.  Obávám se, že většina lidí by na to naletěla Smutný  I Edwarda napadlo, že by to mohl být podvod, ale bohužel šel na tu honosnou večeři a vypil ten podivný prášek. To bych třeba já nikdy neudělala, ale možná už byl dost opilý a nezarazilo ho to dost na to, aby to nepil.  Díky moc za zodpovězení otázek a krásné komentáře  Láska  správně odhadnuto *THUMBS UP*  *BRAVO*  Láska  Kdyby se tak Edwardovi podařilo přijít na to, jak se vrátit do vlastního těla. Uvidíme hned za chvilku  Mrkající
A super poznámka o Dvojroli - díky za připomenutí toho filmu!  *THUMBS UP*  Mrkající  Už jsem ho neviděla věky věků Úsměv Vlastně asi jenom jednou, když jsem byla ještě malá, ale pořád si pamatuju některé scény, co na mě hodně zapůsobily.

Nemůžu uvěřit, že dneska je už první prosincový den! Úsměv   Mám konečně hotový poslední díl, tak ho sem jdu dát  Mrkající


Příběh zesnulého pana Elveshama

(H. G. Wells)



KAPITOLA 12


To je jednoduše příběh mé proměny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-601

Nikdo nevěří mým horečným tvrzením.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-602

Je se mnou zacházeno jako s dementním a dokonce i v této chvíli jsem omezován.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-586

Ale jsem při smyslech, absolutně duševně zdravý...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-625

... a abych to dokázal, sedl jsem si, abych podrobně sepsal tento příběh tak, jak se mi věci staly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-606

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-591

Žádám čtenáře, aby posoudil, zda je ve stylu nebo metodě příběhu, který četl, nějaká stopa šílenství. Jsem mladý muž uzamčený v těle starého muže. Ale tento jasný fakt je pro každého neuvěřitelný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-600

Samozřejmě se jevím jako dementní pro ty, kteří tomu nechtějí věřit, samozřejmě neznám jména svých sekretářů, lékařů, kteří za mnou přicházejí, svých služebníků a sousedů, tohoto města (ať už je kdekoli), kde se nacházím. Samozřejmě se ztrácím ve svém vlastním domě a trpím nepříjemnostmi všeho druhu. Samozřejmě kladu ty nejpodivnější otázky. Samozřejmě pláču a křičím a mám záchvaty zoufalství. Nemám žádné peníze ani šekovou knížku. Banka neuznává můj podpis, protože se domnívám, že i s ohledem na ochablé svaly, které nyní mám, je můj rukopis stále Edenův.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-613

Tito lidé kolem mě mi ani nedovolí jít do banky osobně. Vlastně to vypadá, že v tomto městě ani žádná banka není a že mám účet v nějaké části Londýna. Zdá se, že Elvesham držel jméno svého právního zástupce v tajnosti před celou svou domácností.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-599

Nemohu nic zjistit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-596

Elvesham samozřejmě studoval mentální vědu do hloubky a všechna má prohlášení o faktech případu pouze potvrzují teorii, že mé šílenství je výsledkem přílišného přemítání o psychologii. Prý sny o osobní identitě! Před dvěma dny jsem byl zdravý mladík a měl jsem před sebou celý život; nyní jsem zuřivý stařec, zanedbaný, zoufalý a mrzutý, potulující se po velkém luxusním cizím domě; sledovaný, obávaný a všichni okolo se mi vyhýbají jako nějakému šílenci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-624

A v Londýně si Elvesham opět začíná život v energickém těle a se všemi nashromážděnými znalostmi a moudrostí kopy let a ještě deseti k tomu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-618

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-619

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-620

Ukradl mi život.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-615

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-622

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-623

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-614

Co se stalo, to úplně přesně nevím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-636

Ve studovně jsou svazky rukopisných poznámek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-628

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-629

... které se týkají především psychologie paměti, a části čehosi, co mohou být buď výpočty nebo šifry v symbolech, které jsou pro mě naprosto neznámé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-632

V některých pasážích jsou náznaky toho, že se zabýval také filozofií matematiky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-631

Mám za to, že přenesl všechny své vzpomínky, vše to, co tvoří jeho osobnost, z tohoto svého starého vyschlého mozku do mého; a podobně, že přenesl ty mé do svého odhozeného obydlí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-633

Prakticky to znamená, že vyměnil těla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-616

Ale jak je taková změna možná, to je mimo dosah mé filozofie.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-634

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-635

Po celý svůj život jsem byl materialista, ale tady je najednou jasný případ odtržitelnosti člověka od hmoty.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-626

Chystám se vyzkoušet jeden zoufalý experiment. Sedím tady a píšu, než tuto věc vykonám.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-637

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-639

Dnes ráno se mi pomocí stolního nože, který jsem si tajně vzal k sobě u snídaně, podařilo rozbít docela zjevně tajnou zásuvku v tomto zničeném psacím stole. Neobjevil jsem nic kromě malé zelené skleněné lahvičky obsahující nějaký bílý prášek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-638

Kolem hrdla lahvičky byl štítek a na něm bylo napsáno toto jediné slovo: „Vysvobození".

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-640

To může být - s největší pravděpodobností - jed. Chápu, že mi Elvesham umístil do cesty jed, a jsem si jistý, že to byl jeho záměr, zbavit se jediného žijícího svědka proti němu, kdyby jen nebylo tohoto pečlivého ukrytí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-641

Ten člověk prakticky vyřešil problém nesmrtelnosti. Pokud nedojde k nějaké náhodě, bude žít v mém těle, dokud to nezestárne, a pak, když ho odhodí, převezme mládí a sílu nějaké další oběti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-643

Když si člověk vzpomene na jeho bezcitnost, je hrozné jen pomyslet na stále více se vynořující myšlenku, že...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-611

... Jak dlouho skáče z těla na tělo?...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-617

Ale psaní mě už unavuje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-612

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-592

Zdá se, že ten prášek je rozpustný ve vodě. Chuť není nepříjemná.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-642

* * * * *

Tím vyprávění nalezené na stole pana Elveshama končí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-652

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-653

Jeho mrtvé tělo leželo mezi stolem a židlí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-644

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-650

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-651

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-649

Ta byla odtlačena, pravděpodobně to bylo způsobeno jeho posledními křečemi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-645

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-654

Příběh byl psán tužkou a šíleným rukopisem, docela rozdílným od jeho obvyklých miniaturních písmenek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-661

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-655

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-658

Zbývají pouze dvě zajímavé skutečnosti, které je třeba zaznamenat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-657

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-674

Nepochybně existovalo nějaké spojení mezi Edenem a Elveshamem, protože celý Elveshamův majetek byl odkázán tomu mladému muži.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-660

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-659

Ale ten nikdy nenabyl dědictví.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-673

Když Elvesham spáchal sebevraždu, Eden byl kupodivu už mrtvý.

Čtyřiadvacet hodin předtím byl sražen drožkou a tím na místě zabit na přelidněném přechodu  pro chodce na křižovatce Gower Street a Euston Road.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-662

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-663

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-665

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-667

Takže jediná lidská bytost, která by mohla vrhnout světlo na tento neuvěřitelný příběh, je již mimo dosah otázek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-668

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-671

Bez dalšího komentáře ponechávám tuto mimořádnou záležitost na individuálním posouzení čtenáře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-672

KONEC.





Tak a příběh je už u konce. Hrozně moc bych si přála, aby to pro Edwarda dopadlo dobře, ale bohužel... Smutný  Ničím si nic takového nezasloužil, je to tak strašně nefér, když celý život měl před sebou  Plačící  Bylo by to nefér vůči každému samozřejmě...  taky toho simíka jsem si moc oblíbila, tak pro mě nebylo vůbec jednoduché s ním tenhle příběh odehrát.
Je šílené, že se neměl komu svěřit a všichni ho považovali za dementního. Kdo by taky něčemu takovému věřil. Smutný  Plačící  Plačící  Chudák Edward.
Zaujala mě ta jeho úvaha „Jak dlouho skáče z těla na tělo?" - je tak děsivé si něco takového uvědomit, kdo ví, z jaké doby pochází a co je zač a kolik životů už takto zničil. Měl to bohužel hodně dobře vymyšlené, protože racionálně uvažujícího člověka při večeři nic takového nenapadne, bral by tu jeho větu o tom, jestli si dobrovolně vezme jeho věk, jako něco, co jen tak mimoděk padne při rozhovoru. A ne, že se něco takového může opravdu stát.
Co se týká toho zapečetěného balíčku, škoda, že ho Edward nerozbalil, jsem zvědavá, co přesně v něm bylo. Škoda, že nám to už autor neobjasnil Úsměv  Ale musím říct, že jsem si oddychla, že aspoň Elvesham v těle Edena to nepřežil a jeho přeskakování tím bylo zastaveno.


Rovnou vám teda napíšu, co se chystá dál Úsměv   jakmile přeberu fotky z tvorby tohohle příběhu, zase je sem hodín. Myslím, že možná o víkendu bych to mohla stihnout. Úsměv  A pak se chystá vánoční příběh (5 kapitol). Na Silvestra bych sem zase chtěla dát krátkou jednokapitolovou povídku jako v předešlých letech (není možné, jak to utíká!). A na nový rok už mám taky plány na další příběhy, tak budu doufat, že se vám budou líbit  Úsměv uvidíme.
Moc a moc děkuju vám všem, kteří čtete a tak milými slovy mě podporujete v tomto koníčku  Mrkající  Pro Tebe  Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty01/12/22, 08:19 pm

tak bohužel to dopadlo přesně tak, jak jsem si nepřála  Plačící  ale příběh to byl velmi zajímavý, musím říct, že jsem nad ním hodně často přemýšlela. od začátku to bylo podezřelé, ale až díl s večeří, řeči o věku, minulosti a budoucnosti mi právě připomněly ten film. tam jsem si chvíli myslela, že Elveshame Edwarda nějak zdroguje a provede nebo nechá provést (s pomocí lékaře) transplantaci. byla jsem v úvahách opravdu ovlivněna filmem: https://www.csfd.cz/film/4826-dvojrole/prehled/ ale po tom, co měl Edward cestou domů ty 'cizí' vzpomínky, už mi začalo docházet, co ten starý všivák provedl. jen jsem pořád doufala, že Ed třeba pojme podezření a rozbalí balíček, nevezme si ten druhý 'lék', prostě to nějak odvrátí. v tom stavu to asi nebylo možné. alespoň že v případě Elveshamea zafungovala karma, i když to měl snazší, než si zasloužil

ještě se vrátím k tomu, jak jsi, Hello, psala, že jsi mohla Edwardovo probuzení v novém těle více 'zakamuflovat'. já si naopak myslím, že jsi to udělala opravdu dobře, protože v tu chvíli už i bez obrázku bylo jasné (nebo mně to tak přišlo), že došlo k výměně myslí. ta košile to jen potvrdila. ale samozřejmě, originál jsem nečetla, takže to nedokážu posoudit.

je to zhruba rok, co jsem začala číst Tvé příběhy (první byl Vánoční anděl, myslím). hrozně to letí.. hodně mě to chytlo, máš opravdu skvělý vkus na četbu a obdivuji, že čteš originály a dokážeš je přeložit (umím si představit, jaký to musí být někdy oříšek) a ještě k tomu vytvořit tak trefnou kulisu pomocí Simíků. moc mě to baví  *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty01/12/22, 08:48 pm

Myslím, že takovouhle věc by nikdo nepřál ani svému největšímu nepříteli ... Plačící Mladý Edward ve starém zchátralém těle, nikdo mu samozřejmě nevěří, jiné vysvobození bohužel nenalezl, než ten jed ... Smutný Jak správně poznamenala Havranice, karma je zdarma, takže to tomu původnímu Elvenshamovi nevyšlo, jak si ďábelsky plánoval ! Ale stejně, jak dlouho to může člověka bavit, kvůli pofidérní "nesmrtelnosti" shánět nové a nové oběti a žít dál a dál se špatným svědomím ? V této souvislosti mě napadá klasika - Věc Makropulos - hlavní hrdinku nesmrtelnost časem omrzí, žít věčně se přece nedá.
Našla sis moc krásného koníčka, naše milá Hellohello, přinášíš nám čtenářům příběhy, které bych si třeba já asi jen tak nenašla a nepřečetla. Rozšiřuješ nám obzory, a to samozřejmě i svými krásnými ilustracemi děje, které vždy perfektně sedí k dané situaci ! *BRAVO* *BRAVO* Už se těším na vtipné fotky z tohoto příběhu i na Tvoji další tvorbu !
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh zesnulého pana Elveshama - Fotky z tvorby příběhu   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty04/12/22, 07:43 am

Děkuju moc! Úsměv  Ještě o to více mě těší, když vás ty příběhy baví! Úsměv  Láska  Jsem za to moc ráda, protože co se tak bavím s lidma o knížkách, většina lidí nečte to, co já, což vůbec nevadí, ale občas slýchám i opovržlivé komentáře. Je samozřejmé, že každému sedí něco jiného, ale všechno se dá říct aspoň s nějakým základním respektem  Úsměv protože ty knížky si to nezaslouží. Jsem ráda, že mám dneska takové možnosti se dostat ke starším knihám s volnou licencí (taky můj mobil praská ve švech), protože mně osobně i sedí doba, ve které vznikly, cítím se tam jako doma. I když u některých je občas předvídatelný vývoj děje, některé jiné zase můžou působit naivně vzhledem k době, ve které vznikly, ale mně to nevadí.

Mám obrovskou radost, že s vámi tyto příběhy můžu sdílet pomocí simíků a že si o nich můžem i spolu povídat a sdělovat dojmy Úsměv  Pro Tebe  Láska To je pro mě perfektní. Jsem tak ráda, že máme toto fórum a hlavně, že se na něm sešlo tolik milých lidí.
A díky za super tipy na film a knížku *THUMBS UP*  - na Dvojroli bych se mohla znova po letech podívat. A zrovna Věc Makropulos jsem ještě nečetla, ale mám tu knížku připravenou, tak se těším, až se do ní pustím Úsměv

Děkuju vám ze srdce, že jste se rozhodly tyto příběhy číst a že mi tu zanecháváte tak krásné a milé komentáře  Láska  Pro Tebe   Nic víc si nemůžu přát.  Láska


Tak jdeme na fotky z tvorby tohoto příběhu Úsměv  

1. Tohle je první fotka, kterou jsem vyfotila (ani nevím, z jakého důvodu  Zmatený  je to jenom takový náhodný záběr). Našla jsem číšníky v restauraci, jak si oba povídají s někým mimo záběr. Ten vpravo se tváří tak snobsky, vlastně celou dobu se tvářil přesně tak, jak to bylo popsáno v knize  Chichichi
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-1

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-191

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-193

Nedivím se, že Edward se v té restauraci necítil ze začátku dobře Vysmátý

2. Sbírka kačeních ksichtů?  Vysmátý
Tady máme malého Edwarda, který takto komentoval glóbus, který si prohlížel Šokovaný  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-20

3. Číšník z jiné restaurace taky není pozadu, vypadá to, jako by se snažil Edwardovi vlepit pusu   Pusinka

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-125

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-126

4. Když Edward potkal po tom prvním obědě Elveshama na ulici, vůbec ho nezajímal... a to už věděl o tom dědictví Vysmátý  docela drzé, někomu takhle zívat do obličeje Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-156

5. Elvesham, i když v příběhu tak strašně záludný a nevypočitatelný, ve skutečnosti byl perfektní simík! Poslouchal na slovo, dělal přesně to, co jsem chtěla! Třeba tady byla ta pasáž, jak Edward popisoval shrbená záda toho starce. Říkám si, jak to udělám, protože starší simíci sice bývají trochu nahrbení, ale Elvesham mě překvapil, protože přesně na těch záběrech, které jsem potřebovala, si takhle zakulatil záda  Šokovaný  Tohle jsem snad nikdy v simech neviděla!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-172

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-173

Ale tím to nekončí. Když si měl ve tmě šmátrat rukou po dásních, s tím jsem si už vůbec nevěděla rady. Myslela jsem, že to nechám bez fotky, protože mě nenapadlo, jak to udělat. Už si nepamatuju, co jsem mu zadala za akci, jestli s někým mluvit nebo si prohlížet nějaký obraz nebo jestli to udělal úplně sám od sebe, jenom si pamatuju, že mi to vyrazilo dech, když si strčil prsty do pusy!  Šokovaný Málem jsem z toho překvapení zapomněla fotit, ale naštěstí jsem ten záběr chytla Vysmátý  prostě přesně podle knížky, bylo to neuvěřitelné (akorát ty zuby má, byly třeba vidět v zrcadle, ale s tím jsem už nic nenadělala Úsměv nevadí)

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-458


6. Zato tady se tváří tak záludně a zle, že se ho úplně bojím  Šokovaný  SOS

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-248

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-255

7. A tady další ksicht z restaurace, sice náhodně vyfocený, ale teď, když se na to dívám, docela mi připomíná ten slavný obraz Výkřik od Muncha Vysmátý  Ještě tak víc otevřít pusu a ruce na tváře a je to skoro ono Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-235

8. Hodně póz vznikne metodou pokus-omyl Úsměv  Zkouším, co mě napadne a někdy to vyjde. V restauraci měli číšníci pomoct Elveshamovi do kabátu. Já nevím proč, mohla jsem to udělat snadno, ale proč si to neztížit jako vždycky.  Zmatený Nějak jsem se u toho zasekla  Tydýt  a hledala jsem, jak to udělat, aby ti číšníci měli aspoň rozhozené ruce kolem Elveshama. Nenapadlo mě nic lepšího, než je zkusit dát rapovat. Sice ta póza vůbec nevyšla  Tydýt  Vysmátý  (prostě blbý nápad  Červenám se  to se mi stává často Vysmátý ), zato jsem málem pukla smíchy, když jsem viděla tu divnou scénu Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-288

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-290

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-291

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-292

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-293

Tohle vypadá tak divně, jak mu šahá na hlavu Vysmátý  Co to má být?  Válím se smíchy

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-294

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-295

Celé je to divné Vysmátý Tady ho nadzvedává do vzduchu, nebo co? Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-296

Tady mu proráží ruku skrz...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-297

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-299

A závěrečná frajerská póza Vysmátý s dotěrným číšníkem (zrovna v knize bylo zmíněno, že do kabátu jim pomáhali dotěrní číšníci, tak tady to sedí, i když trošku jinak Vysmátý ), který ho ochytává. Nebo lechtá?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-300

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-301

To je drsňák, ten Elvesham Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-302

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-303

Jak se dívá na ty číšníky Vysmátý  před chvilkou s nima rapoval, teď mu připadají trapní?
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-305

9. Pokaždé, když ty simíky nehlídám, tak se stane něco takového. Tentokrát detektiv. Proč si za mými zády vždycky hrajou s nebezpečnými stvořeními? Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-546

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-547

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-548

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-549

Vždycky se bojím, jestli je ten vlk nemůže kousnout. Ale to by s ním museli mít asi vyšší vztah, že?  Jenže těžko říct, jestli si s ním nehrajou hodiny mimo můj dohled. Co když se to jednou stane?  Šokovaný

10. Cynický detektiv se chechtá poznámkám, které nechal Edward na stole   Nevím
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-656

Pozn.:  Hned za tím stolem ještě pořád leží mrtvola  Šokovaný

11. A jako poslední přichází na řadu moje oblíbená scéna Vysmátý  Elvesham (Edward) měl rozbít stůl, tak jsem mu dala do ruky nějakou hůl, co mám ve hře (měl to původně být pohrabáč, ten nemám). No... dopadlo to tak, že se do té hole zakousl...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-552

... pak s ní bojoval se vzduchem....

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-553

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-554

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-555

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-556

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-557

... propadl skrz stůl Vysmátý ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-559


... zauzloval si ruce (tváří se jako ninja) Vysmátý ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-560

... zmlátil sám sebe  Válím se smíchy   Tydýt   ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-561

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-562

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-563

... a takhle dopadl Vysmátý chudák, vypadá to hodně bolestivě

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Elvesham-564

*****
To je prozatím všechno Úsměv  Další příběh vyjde na 5 dílů, jak jsem už říkala, myslím, že první bych sem mohla dát během příštího týdne, možná spíš k závěru a potom po dvou dílech týdně to vyjde akorát do Vánoc. Tentokrát to bude z jiného soudku, vánoční a pohádkové. Těžko říct, jak vás to bude bavit, bude to taková oddechovka  Úsměv  
Mně se nejvíc z těch vánočních líbily Vánoční koleda (pro mě klasický příběh, který nemůžu vynechat žádné Vánoce) nebo Vánoční anděl (což bylo pro mě velké překvapení, protože jsem ho neznala, ale tak pěkný příběh asi už ani nenajdu. Zase ale je to individuální, každému se líbí něco jiného).   Mrkající  

Přeju vám pěknou neděli a vůbec celý hezký advent  Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty04/12/22, 08:42 pm

Nechápu, jak může někdo odsuzovat to, co čte někdo jiný, přece každému se líbí jiný žánr ?! Šokovaný V tomhle si naštěstí s kolegyní v práci rozumíme (řešíme zejména Vondruškovy historické detektivky Mrkající ). Myslím, že podstatné je, že člověk vůbec něco čte - rozšiřuje si tím nejen své obzory, ale i slovní zásobu, ve Tvém případě, Hellohello, i znalosti angličtiny, a tak bych mohla pokračovat ...
A teď k těm interesantním fotkám - kačení ksichty pobavily, prsty v puse taky (tady jsem si taky říkala, jak jsi to, proboha, udělala ?), ale ti rapující číšníci a stařík, který se málem umlátil, to mě dostalo nejvíc ! Válím se smíchy Válím se smíchy *THUMBS UP* *BRAVO*
Už se moc těším na další příběh, který nám zpestří adventní dobu ! Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Velká obezděná země - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty09/12/22, 06:16 am

Děkuju ti moc za krásný komentář, Ludmi Úsměv  Láska   a souhlasím s každým písmenkem, máš naprostou pravdu. Ani nevidím důvod, proč by vůbec někdo měl něco takového odsuzovat, rozhodně to není nic k odsouzení, každý si prostě vybere žánr, který ho baví Úsměv A přesně, čtením se mj. rozvíjí mozek, slovní zásoba, je to zábavné, atd. Díky moc za další tipy na knížky - to zní zajímavě! Úsměv Od tohoto autora jsem nikdy nic nečetla a ráda to vyzkouším Úsměv  *THUMBS UP*

Konečně jsem dala dohromady první kapitolu, tak můžeme začít  Mrkající  

Stromeček

Velká obezděná země

(R. M. Alden)



KAPITOLA 1


Daleko na severním konci světa...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-13

...ještě dále, než kam se kdy lidé vydali se svými loděmi nebo saněmi, a kde většina lidí předpokládá, že není nic jiného než led a sníh, je země plná dětí, která se nazývá Velká obezděná země.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-4

Toto jméno je jí dáno proto, že kolem celé země stojí velká zeď, stovky stop tlustá a stovky stop vysoká. Je z ledu a nikdy neroztaje, ani v zimě, ani v létě, a samozřejmě z tohoto důvodu toto místo neobjevilo více lidí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-1

Země, jak už jsem řekl, je plná dětí, protože nikdo, kdo tam žije, nikdy nevyroste. Král a královna, princové a dvořané mohou být tak staří, jak si jen přejete, ale jsou to přece jen děti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-52

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-67

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-69

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-50

Hodně času si hrají s panenkami a cínovými vojáčky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-72

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-73

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-74

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-75

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-77

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-79

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-80

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-82

... a každou noc v sedm hodin si dávají misku chleba s mlékem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-83

... a jdou spát.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-85

Jsou však vynikajícími vládci...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-53

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-65

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-66

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-70

... a ostatní děti jsou s vládou velmi spokojené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-56

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-57

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-58

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-59

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-60

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-63

Existuje spousta zvláštností týkajících se toho, jak se žije ve Velké obezděné zemi, ale tento příběh je pouze o jejich vánočním období.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-7

Lze si představit, jak skvělé musí být jejich Vánoce, tak blízko severního pólu, všude led a sníh; ale to není vše.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-47

Děd Vánoc žije právě na severní straně této země, tak, že jeho dům se opírá o velkou zeď a nebýt její opory, převrhl by se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-8

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-45

Děd Vánoc je jeho jméno ve Velké obezděné zemi; tady bychom mu bezpochyby říkali Santa Claus.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-6

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-22

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-42

V každém případě je to ta samá osoba a nejvíce ze všech dětí na světě má rád děti za velkou ledovou zdí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-15

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-17

Jedna velmi příjemná věc na tom, mít Děda Vánoc za souseda, je, že ve Velké obezděné zemi nikdo nemusí kupovat vánoční dárky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-20

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-39

Každý rok v předvečer Vánoc, než si připraví rance pro zbytek světa, se Děd Vánoc vypraví do velkého lesa plného vánočních stromků, který roste těsně za palácem krále Velké obezděné země...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-26

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-27

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-28

... a ověsí stromy cukrovinkami a knihami a hračkami a všelijakými dobrými věcmi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-34

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-36

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-31

Jakmile přijde noc, všechny děti se pohodlně zabalí do teplého oblečení, zatímco děti ve všech ostatních zemích čekají ve svých postelích, a jdou do lesa sbírat dárky pro své přátele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-187

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-91

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-92

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-93

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-94

Každý jde sám, aby nikdo z jeho přátel neviděl, co nasbíral; a nikdo si nikdy ani nepomyslí na nic takového, že by si vzal dárek sám pro sebe.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-95

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-96

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-97

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-98

Les je tak velký, že je tu prostor pro každého, aby se tudy toulal, aniž by se setkal s lidmi, před nimiž má tajemství, a vždy je tu dost hezkých věcí, které se dají sehnat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-99

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-100

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-101

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-104

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-105

Takže vánoční čas je v této zemi krásným svátkem, stejně jako na všech jiných nejlepších místech na světě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-46

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-107

Tímto způsobem to oslavují stovky let, a protože se zdá, že Děd Vánoc nestárne o nic rychleji než děti, pravděpodobně se tak budou slavit stovky dalších let.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-24

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-41

Ale jednou, před tolika lety, že by na to všechno zapomněli, kdyby ten příběh nebyl zapsán do jejich Velké knihy a nečetl se jim každý rok, prožily děti ve Velké obezděné zemi velmi podivné Vánoce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-108

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-3



(O tom až příště...  btw. až teď jsem si všimla, že na pár obrázcích (jak jdou hledat do lesa) se mi mezitím rozednilo, měla být tma a neuvědomila jsem si to  *SORRY*  Červenám se  pardon!)
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty09/12/22, 05:08 pm

Tento příběh začíná tak krásně, přímo pohádkově ! *BRAVO* *BRAVO* A že se rozednilo, to jsem si ani nevšimla - vždyť když v zimě svítí měsíc v úplňku na spoustu bílého sněhu, může být světlo pomalu jako ve dne Mrkající Máš to opět moc pěkně zpracované, milá Hellohello, už se nemůžu dočkat pokračování ! Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Velká obezděná země - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty13/12/22, 05:02 am


Ludmi, moc ti děkuju za tak milý komentář  Mrkající  Pro Tebe  Láska   nevím, jak ti jenom můžu dostatečně poděkovat! Úsměv  Láska Děkuju za tak krásnou pochvalu Pro Tebe


Stromeček

Velká obezděná země

(R. M. Alden)



KAPITOLA 2

Do země přišel návštěvník.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-110

Byl to starý muž a po mnoho let byl jediným cizincem, kterému se podařilo dostat se přes zeď.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-111

Vypadal tak moudře a tolik ho zajímalo vše, co viděl a slyšel, že ho král pozval do paláce a bylo s ním zacházeno se všemi možnými poctami.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-113

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-109

Když se tento stařec zeptal na jejich vánoční oslavy a bylo mu řečeno, jak je každý rok dodržují...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-114

...poslouchal vážně a pak se tvářil ještě moudřeji než kdy jindy a řekl králi:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-115

„To je všechno velmi dobré, ale myslím, že děti, které mají za souseda Děda Vánoc, by mohly najít lepší a snadnější cestu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-118

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-124

„Říkáš mi, že vy všichni jdete na Štědrý den sbírat dárky, abyste si je další ráno předali navzájem. Proč si přidělávat tolik problémů a jednat takovou oklikou?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-122

„Proč nejít spolu a každý si nenasbírá své vlastní dárky? To by ušetřilo problémy s jejich opětovným přerozdělováním a každý by byl spokojen, protože by si pro sebe mohl vybrat přesně to, co by chtěl. Nikdo nemůže vědět, co chceš, stejně tak dobře jako ty sám.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-117

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-125

Králi se to zdálo velmi moudré...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-126

... a zavolal všechny své dvořany a rádce, aby si to vyslechli.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-123

Moudrý cizinec hovořil dále o svém plánu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-127

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-129

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-130

... a když skončil, všichni se shodli, že byli velmi pošetilí, když je nikdy nenapadl tento jednoduchý způsob, jak získat své vánoční dárky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-132

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-133

„Když to uděláme," říkali, „nikdo si nikdy nemůže stěžovat na to, co má, ani si přát, aby se někdo jiný více snažil najít to, co by chtěl. Uděláme prohlášení a poté už vždy budeme následovat tento nový plán.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-135

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-142

Prohlášení tedy bylo učiněno a plán se dětem země zdál stejně moudrý jako králi a rádcům. Každý někdy byl tak trochu zklamaný ze svých vánočních dárků; teď už by nic takového nehrozilo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-141

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-136

* * *

Na Štědrý večer vždy mívali v paláci shromáždění a zpívali koledy až do doby, kdy byl čas jít do lesa.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-143

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-144

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-177

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-179

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-180

Když hodiny odbily deset...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-148

... každý řekl „Přeji Ti veselé Vánoce!“ osobě, která mu byla nejblíže, a poté se rozešli, aby šli do lesa každý svou cestou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-146

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-147

Této konkrétní noci se králi zdálo, že hudba není tak veselá jako obvykle, a že když děti spolu mluví, oči jim nezáří tak radostně, jak si toho všímal v jiných letech; ale nemohlo to mít žádný dobrý důvod, protože každý očekával, že to tentokrát bude lepší než obvykle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-149

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-150

Potom na to už nemyslel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-145

Té noci byl v paláci jen jeden člověk, kterého nové oznámení o vánočních dárcích nepotěšilo. Byl to malý chlapec jménem Inge...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-151

... který bydlel nedaleko paláce se svou sestrou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-153


Jeho sestra byla mrzák a musela celý den jen sedět a dívat se ze své židle z okna...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-152

... a Inge se o ni staral a snažil se jí dělat život šťastný od rána do večera.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-154

Vždycky šel na Štědrý večer do lesa a vrátil se s rukama a kapsami plnými krásných věcí pro svou sestru, které ji zabavily na celý příští rok.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-155

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-156

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-158

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-161

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-163

A ačkoli nemohla sama jít po dárky pro svého bratra, jemu to vůbec nevadilo, zvláště když měl další přátele, kteří s ním nikdy nezapomněli rozdělit o své hezké věci.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-165

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-168

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-169

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-170

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-171

Ale teď, říkal si pro sebe Inge, co bude jeho sestra dělat?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-172

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-174

Protože král nařídil, že nikdo nesmí sbírat žádné dárky pro nikoho jiného než pro sebe; ani nic víc, než by sám mohl najednou unést.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-134

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-138

Všichni Ingeho přátelé byli zaneprázdněni představováním si toho, co by si sami pro sebe vybrali...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-176

... ale to jedno ubohé zmrzačené dítě nemohlo udělat ani krok k lesu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-173
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty14/12/22, 02:25 pm

Ne, opravdu to nebyl dobrý nápad od toho starého muže, zjevně není tak moudrý, jak se zdá. Největší radost přece člověk nemá z dárků, ale z toho, že obdarovává ty druhé, že sám přináší radost druhým - to je patrně to, co dětem v této zemi najednou chybí, a sám král si toho povšimnul. A jak to asi vyřeší Inge s dárkem pro svou sestru ? Aha Těším se na další díl, ta vánoční atmosféra je prostě nádherná ! *BRAVO* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty14/12/22, 10:06 pm

chudák holčička, snad by král mohl udělit výjimku, kdyby její bráška požádal? ten moudrý muž se mi moc nelíbí, odkud se vzal a jaké má úmysly? děti jsou důvěřivé, snad toho nebude chtít využít.. ta atmosféra je opravdu kouzelná  Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 1f384
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Velká obezděná země - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty16/12/22, 06:46 am

Díky vám oběma za nádherné komentáře!  Láska  Pro Tebe a děkuju za  tak krásnou pochvalu  Pro Tebe  Santa

@Ludmila - Přesně tak, největší dárek je v tom, že se někomu jinému udělá radost. Moc krásně řečeno, Ludmi  Láska   *THUMBS UP*
Většina dětí si to asi neuvědomuje, přijdou na to až později, když vyrostou Úsměv a někdo na to nepřijde vůbec. Inge je moc hodný kluk a je dobře, že se tak hezky stará o svoji sestřičku.

@Havranice - To je pravda, král by měl být dost moudrý, aby udělal výjimku aspoň pro Ingeho sestru (taky je mi jí líto), když už se rozhodli hledat dárky jenom sami pro sebe.  *THUMBS UP* Škoda, že vůbec takovou vyhlášku ustanovil, když už, tak nemusel aspoň zakazovat dětem sbírat dárky pro ostatní. Nevím


Stromeček

Velká obezděná země

(R. M. Alden)



KAPITOLA 3

Po dlouhém přemýšlení Inge usoudil, že by nebylo špatné, kdyby místo toho, aby si vzal dárky pro sebe, by je vzal jen pro svou sestru. To by velmi rád udělal; protože na co chlapec, který může běhat a hrát si ve sněhu, potřebuje dárky, ve srovnání s malou dívkou, která může jen tiše sedět a sledovat, jak se ostatní dobře baví?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-181

Inge nepožádal o radu nikoho, protože se trochu bál, že mu ostatní řeknou, že to nesmí udělat; ale tiše se rozhodl, že vyhlášku neposlechne.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-183

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-182

A teď už zvony odbily deset...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-184

... a děti se vydaly k lesu ve světle hvězd...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-185

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-186

... které bylo tak jasné, že byly téměř vidět stíny dětí na jiskřivém sněhu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-189

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-190

Jakmile přišly na okraj lesa, rozešly se, každý kráčel sám jako kdysi, i když teď už opravdu neexistoval důvod, proč by měli mít před sebou tajemství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-196

O deset minut později, kdybyste byli v lese, možná byste viděli, jak děti zděšeně stojí se slzami na tvářích a vykřikují, že takový Štědrý večer ještě nikdy předtím nebyl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-198

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-192

Protože když se kolem sebe dychtivě rozhlížely na nízko se ohýbající větve stálezelených stromů, neviděly na nich viset nic, co by nebylo vidět každý jiný den v roce.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-193

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-203

Hledaly vysoko i nízko a putovaly do lesa dále než kdykoli předtím, kdyby Děd Vánoc náhodou letos pro zavěšení dárků vybral nové místo; ale nikde se pořád neobjevily žádné dárky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-194

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-197

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-201

Král si k sobě zavolal své rádce a zeptal se jich, jestli vědí, zda se něco takového už dříve stalo, ale ti neznali odpověď. Takže nikdo nemohl vědět, jestli na ně Děd Vánoc zapomněl nebo jestli ho zdržela nějaká strašlivá nehoda.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-207

Když děti vyšly po hodinách únavného hledání z lesa ven, některé z nich narazily na malého Ingeho...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-210

... který nesl přes rameno pytel, co vypadal plný až k prasknutí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-208

Když je viděl, jak se na něj dívají, zvolal: „Nejsou to krásné věci? Myslím, že Děd Vánoc k nám nikdy nebyl až tak štědrý."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-212

„Jakto, co tím myslíš?" vykřikly děti. „Vždyť v lese nejsou žádné dárky!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-213

„Žádné dárky?" řekl Inge. „Mám jich plný ranec."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-219

Ale neřekl, že je dětem ukáže, protože nechtěl, aby zjistily, že jsou pro jeho sestřičku a ne pro něj samotného.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-216


Potom ho děti prosily, aby jim řekl, v jaké části lesa našel dárky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-214

... a on se otočil a ukázal jim na místo, kde byl. „Nechal jsem jich tam mnohem víc, než jsem si odnesl," řekl. „Támhle jsou! Vidím i odtud, jak některé věci září na stromech.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-220

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-211

Ale když děti následovaly jeho stopy ve sněhu na místo, kde předtím byl, stále na stromech nic neviděly...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-222

... a myslely si, že Inge musel být náměsíčný a jen snil o tom, že našel dárky. Možná si naplnil tašku šiškami z jehličnatých stromů.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-226
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty16/12/22, 07:43 pm

Už jsem se bála, že ostatní děti budou chtít Ingemu ublížit, že se s ním o ty dárky třeba poperou, ale naštěstí k ničemu takovému nedošlo. Inge není náměsíčný, to naopak ostatní děti postihla "vlčí mlha", kvůli své, byť neúmyslné, sobeckosti nevidí to, co dřív, asi si s nimi tímto způsobem zahrává sám Děd Vánoc Aha
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty18/12/22, 01:54 pm

snad se Inge nedostane do potíží, že chtěl dárky pro setru.. každopádně budou děti zmatené, proč nic nenašly, snad na to přijdou. příběh má krásnou zimní kulisu a vánoční atmosféru  Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 1f384
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Velká obezděná země - Kapitola 4   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty20/12/22, 08:30 am


Mockrát vám oběma děkuju za nádherné komentáře! Láska Pro Tebe

@Ludmila - To máš pravdu, taky jsem se něčeho podobného bála, ty děti mi připadaly opravdu hodně zklamané. Naštěstí se to nestalo Úsměv ještě to by tak scházelo. Díky za tvůj milý komentář - moc krásně napsáno! *THUMBS UP*
Jestlipak je to tím? Uvidíme na konci Mrkající Pro Tebe

@Havranice - Třeba by šlo dojednat nějakou výjimku pro jeho sestru, ale kdo ví, jak to v této zemi chodí, třeba jsou tam dost přísní a vyžadují dodržování zákonů až tak, že by té holčičce neumožnili mít žádné dárky, to mi připadá hrozné. Děkuju moc za tak krásnou pochvalu Pro Tebe Láska

Mám hotovou další kapitolu, ale vůbec jsem si při jejím vytváření neuvědomila, že je až tak krátká Červenám se snad to nebude protentokrát vadit... nějak špatně jsem to rozdělila. Škoda, že jsem si toho nevšimla dřív, spojila bych ji s tou poslední - tu sem plánuju dát 23.12. a jestli to nestihnu, tak na Štědrý den ráno Mrkající Je neuvěřitelné, jak rychle to ubíhá, za chvilku to máme Vánoce Úsměv klidně bych brala ještě delší advent, nějak ten čas až moc rychle uletěl Vysmátý


Stromeček

Velká obezděná země

(R. M. Alden)



KAPITOLA 4


Dalšího dne panoval všude ve Velké obezděné zemi smutek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-230

Ale ti, kteří přišli do domu Ingeho a jeho sestry, viděli spoustu knih a panenek a krásných hraček nashromážděných okolo židle holčičky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-248

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-239

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-234

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-235


...a když se zeptali, odkud tyto věci pocházejí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-246

...bylo jim řečeno: „No přece z lesa vánočních stromků.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-245

A vrtěli hlavami, nechápali, co to má znamenat.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-236

Král uspořádal v paláci poradu a ustanovil výbor svých nejvěrnějších dvořanů, aby navštívili Děda Vánoc a zjistili, co se to stalo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-250

Asi hned další den se výbor vydal na cestu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-251

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-252

Velmi se nadřeli, když šplhali na velkou ledovou zeď, která ležela mezi jejich zemí a místem, kde žil Děd Vánoc...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-253-EDIT

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-254-EDIT

...ale nakonec se dostali na vrchol.

A když přišli na druhou stranu zdi, dívali se dolů přímo do jeho komína.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-256

Nebylo těžké sestoupit tímto komínem dolů do domu, a když se dostali na dno, ocitli se přímo v místnosti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-258

... kde Děd Vánoc ležel a tvrdě spal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-257

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-259

Bylo dost těžké ho probudit, protože vždycky po skončení své vánoční práce spal sto dní...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-261

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-262

... a podařilo se to, až když výbor otočil ručičkami hodin dokola dvěstěkrát.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-284

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-286

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-288

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-287
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty20/12/22, 05:49 pm

A že těm dětem nebylo divné, že Ingeho sestřička má dárky, i když si pro ně nemohla dojít ? Asi si to nikdo ve všeobecném zmatku a smutku neuvědomil ... Aha Chudáci chlapci z výboru, to překonání zdi muselo být náročné, a pak navíc to buzení Děda Vánoc, ty obrázky jsou tak sugestivní ! *BRAVO* *THUMBS UP* Copak se asi dozví ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Velká obezděná země - Kapitola 5   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty23/12/22, 05:51 am

@Ludmila - perfektně odpozorováno *THUMBS UP*  že jim nebylo divné, že ona jediná ty dárky má...  kdyby se nad tím všichni zamysleli, třeba by přišli na to, čím to je Úsměv  něco jiného by bylo, kdyby dárky neměl vůbec nikdo. Ta cesta k Dědovi Vánoc musela být hrozně obtížná, to ještě ta velká zeď má být vysoká i tlustá stovky stop, já jsem ji udělala mnohem nižší a tenoučkou. No kdybych byla já v tom výboru, musela bych zůstat dole, protože bych se tam nikdy nevyškrábala  Vysmátý Moc ti děkuju za tak krásný komentář!  Láska  Pro Tebe  Santa

Stromeček

Velká obezděná země

(R. M. Alden)



KAPITOLA 5


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-283

Když hodiny odbily dvanáctkrát dvě stě hodin, Děd Vánoc si pomyslel, že je čas ukončit spánek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-289

... a posadil se na posteli a promnul si oči.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-293

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-292

„Ó, sire!" zvolal princ, který vedl výbor:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-296

„Přišli jsme od krále Velké obezděné země, který nás posílá, abychom se zeptali, proč jste na nás tyto Vánoce zapomněl a nenechal v lese žádné dárky.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-294

„Žádné dárky?" řekl Děd Vánoc. „Nikdy jsem na nic nezapomněl. Dárky tam byly. Jen jste je neviděli, to je vše.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-299

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-298

Ale děti mu pověděly, že hledaly dlouho a pečlivě a v celém lese nebyla nalezena jediná věc, kterou by bylo možné nazvat vánočním dárkem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-300

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-305

„Vskutku!" řekl Děd Vánoc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-306

„A malý Inge, ten chlapec se zmrzačenou sestrou, nenašel žádné?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-301

Poté výbor ztichl, protože slyšeli o darech v Ingeho domě a nevěděli, co na to říct.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-302

„Raději běžte domů," řekl Děd Vánoc, který si nyní začal uvědomovat, že ho probudili příliš brzy, „a nechte mě si zdřímnout. Dárky tam byly, ale nikdy nejsou  určeny dětem, které hledají jen pro sebe. Nedivím se, že jste je neviděli."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-303

„Pamatujte, že ne vše, co vám moudří cestovatelé poví, je moudré.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-304

A otočil se a znovu usnul.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-308

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-309

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-310

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-312

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-313

Výbor se tiše vrátil do Velké obezděné země...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-314

... a řekl králi, co slyšel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-315

Král neoznámil všem dětem země, co jim pověděl Děd Vánoc...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-316

... ale když přišel příští prosinec, vydal další prohlášení, ve kterém všechny vyzýval, aby hledali dary pro ostatní jako dříve, v lese vánočních stromků.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-320

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-322

Takto to od té doby dělají...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-325

...a aby nezapomněli na to, co se stalo, pro případ, že by někdy někdo chtěl žádat o další změnu, každý rok jim předčítal z Velké knihy příběh o době, kdy neměli žádné vánoční dárky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-327

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-329

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-331

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-328

KONEC.




Správně jste odhadli (a vzpomínám si, že to tady přímo Ludmila psala  *THUMBS UP* ), čím to bylo, že děti dárky neviděly. Škoda taky, že jim nedošlo, když jim ten moudrý člověk takto radil, že nejhezčí na tom všem je právě někoho jiného obdarovat. A jsem docela ráda, že už nehrál v příběhu další roli a nijak té situace nevyužil.

Tentokrát se mi při tvorbě snad ani nic nestalo Úsměv že by se simíci polepšili? Jenom jedna vtipná situace a škoda, že jsem to nezachytila na video, ať je to líp vidět Úsměv  Právě jsem si fotila v lese vánočních stromků, když mi do záběru doslova připlul tenhle pejsek Vysmátý   jak je maličký, nebyly mu vůbec vidět nohy, tak tím sněhem doslova plul Úsměv Chichichi vypadalo to vtipně, na fotce to nevynikne. A celou dobu měl takhle vyplazený jazyk:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-199

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Walled-200

A to je z tohoto příběhu všechno Úsměv  
Další na řadě bude povídka, kterou sem dám (jako už tradičně) na Silvestra Úsměv

Přeju vám všem krásné a pohodové Vánoce!  Čekám na Ježíška

Santa  Svítí!
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty23/12/22, 01:08 pm

Krásný vánočně laděný příběh jsi pro nás vybrala, milá Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP* Žádné zbytečné násilí, toho je kolem nás plno, jen takové zamyšlení nad lidskou povahou - každou, byť dobře míněnou radu není nutné vždy uposlechnout, je třeba používat i zdravý rozum a cit ... A to nejen o Vánocích ! Pěkné svátky ! Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty23/12/22, 03:27 pm

bála jsem se, že ten pocestný bude mít nějaké špatné úmysly, naštěstí měl jen hloupou radu. děti samy nebyly tak natěšené, když měly jít hledat dárky pro sebe, už to bylo jakési narušení kouzla.. krásný příběh k zamyšlení Andílek

ten pejsek je skvělý, úplně ho v tom sněhu vidím Vysmátý mě tak běhal nějaký skunk a byla vidět jen brázda na sněhu
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty24/12/22, 05:10 am

Děkuju moc vám oběma za tak krásné komentáře! Láska Pro Tebe

@Ludmila - krásně řečeno *THUMBS UP* *BRAVO* přesně takto by to mělo být! Děkuju moc, jsem ráda, že se ti příběh líbil Pro Tebe je pěkné, že i takovýto jednoduchý a krátký příběh v sobě nese poselství, že nezáleží na darech, ale úplně na něčem jiném.

@Havranice - přesně tak Úsměv *THUMBS UP* naštěstí ten pocestný už nehrál další roli, mrzelo by mě, kdyby jim to ještě nějak víc zavařil. A jsem ráda, že si to nakonec děti uvědomily, i když to zjistily až po té výpravě. Díky moc za krásný komentář! Úsměv
Ten skunk musel vypadat srandovně Vysmátý jak na motorový pohon Chichichi byla mu vidět hlava nebo byl celý pod sněhem? Úsměv

Hezké svátky plné pohody! Stromeček Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty24/12/22, 09:27 am

Ještě k tomu pejskovi jsem si taky vzpomněla, že jsem jednou měla ve hře kocourka, který jednou taky krásně zapadl do sněhu a když šel, byla mu vidět jen hlavička, škoda, že už nemám fotku.
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Nepohodlná postel   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty31/12/22, 04:57 am

Ludmi, moc děkuju za hezký komentář  *THUMBS UP* Úsměv se zvířaty je v The Sims sranda Vysmátý  jako v reálném světě. Škoda, že už nemáš fotku, ale podle popisu si to jde živě představit, jak proudí ta kočičí hlava sněhem Vysmátý  *THUMBS UP*  



No a je tu poslední den roku a s ním slíbený příběh, je to taková krátká povídka s jednoduchou zápletkou, napsal ji Guy de Maupassant - netušila jsem, že psal něco takového, než jsem na to narazila v jedné sbírce povídek, tak jsem si říkala, že je to krátké a mohlo by to jít udělat v The Sims a že vám to sem pro zajímavost dám na Silvestra Úsměv Snad se vám bude líbit Mrkající


Nepohodlná postel

(G. de Maupassant)


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-15

Jednou na podzim jsem odjel na loveckou sezónu s přáteli na zámek v Pikardii.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-4

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-6

Moji přátelé měli rádi kanadské žertíky, stejně jako ostatní moji přátelé. Ani nestojím o to, abych se znal s jiným druhem lidí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-16

Když jsem dorazil, vítali mě jako prince, což v mých prsou hned vzbudilo nedůvěru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-3

Úžasně jsme si zastříleli. Objímali mě, přemlouvali mě, jako by očekávali, že se na můj účet budou skvěle bavit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-2

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-11

Řekl jsem si:  „Pozor, ty stará fretko! Něco na tebe chystají."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-13

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-12

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-14

Během večeře byla veselost až přehnaná, ve skutečnosti opravdu až příliš velká.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-18

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-30

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-27

Pomyslel jsem si: „Tady jsou lidé, co si užívají dvojnásobný díl zábavy - a zjevně bezdůvodně. Určitě ve svých myslích hledají nějakou pořádnou zábavu. Obětí toho vtipu se mám stát já. Pozor!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-21

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-20

Během celého večera se všichni až přehnaně smáli.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-44

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-46

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-40

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-39

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-38

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-37

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-34

Ve vzduchu jsem ucítil kanadský žertík, stejně jako pes cítí lovnou zvěř. Ale co to bylo?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-26

Byl jsem ostražitý, neklidný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-36

Nenechal jsem si uniknout ani slůvko, význam nebo gesto. Všichni mi připadali jako podezřelý objekt...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-42

.... a dokonce jsem se nedůvěřivě díval i do tváří sloužících.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-23

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-24

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-25

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-43

* * *

Odzvonila hodina, kdy se mělo jít spát a celá domácnost mě šla doprovodit do mého pokoje. Proč?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-47

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-48

Volali na mě: „Dobrou noc."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-50

Vstoupil jsem do komnaty, zavřel dveře a zůstal jsem stát, aniž bych se pohnul o jediný krok, a v ruce jsem držel voskovou svíčku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-51

Slyšel jsem z chodby smích a šeptání. Bezpochyby mě špehovali.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-52

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-53

Rozhlédl jsem se po stěnách, nábytku, stropu, závěsech, podlaze.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-54

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-55

Neviděl jsem nic, co by mělo opravňovat podezření.

Slyšel jsem, jak se za mými dveřmi pohybují nějaké osoby. Nepochyboval jsem o tom, že se dívají klíčovou dírkou.

V hlavě se mi zrodil nápad: „Moje svíčka může náhle zhasnout a nechá mě tak ve tmě."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-56

Pak jsem přešel k krbové římse a zapálil všechny voskové svíčky, které na ní byly. Poté jsem se znovu rozhlédl kolem sebe, aniž bych však něco objevil. Postupoval jsem krátkými krůčky a pečlivě jsem si prohlížel komnatu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-57

Nic. Zkontroloval jsem každý předmět jeden po druhém. Stále nic. Přešel jsem k oknu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-58

Okenice, velké dřevěné okenice, byly otevřené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-59

S velkou opatrností jsem je zavřel a pak zatáhl závěsy, obrovské sametové závěsy, a postavil jsem před ně židli, abych se neměl čeho bát zvenčí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-61

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-60

Pak jsem se opatrně posadil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-65

Křeslo bylo pevné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-66

Neodvažoval jsem se vlézt do postele. Čas však letěl; a skončil jsem tím, že jsem došel k závěru, že jsem směšný. Pokud mě špehovali, jak jsem předpokládal, museli se při čekání na úspěch toho žertu, který pro mě připravovali, nesmírně smát mé hrůze.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-62

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-64

Tak jsem se rozhodl jít spát. Ale postel vypadala obzvlášť podezřele.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-67

Zatáhl jsem za závěsy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-69

Zdálo se, že jsou pevné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-68

Přesto ale hrozilo nebezpečí. Možná jsem měl dostat studenou sprchu z vršku přímo na hlavu, nebo možná v momentě, jakmile bych se natáhl, bych se s matrací propadl až pod podlahu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-70

V paměti jsem pátral po všech kanadských žertech, se kterými jsem se kdy setkal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-72

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-73

A já jsem nechtěl být lapen. Ach! To rozhodně ne! To rozhodně ne!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-71

Pak jsem si náhle vzpomněl na opatření, které považuji za mimořádně účinné: opatrně jsem uchopil boční stranu matrace a velmi pomalu ji přitáhl k sobě. Šlo to sundat, následovalo prostěradlo a zbytek ložního prádla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-75

Všechny tyto předměty jsem odtáhl do samého středu místnosti čelem ke vstupním dveřím. Ustlal jsem si postel, jak nejlépe jsem dovedl, v určité vzdálenosti od té podezřelé postele a rohu, který mě naplňoval takovou úzkostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-76

Potom jsem uhasil všechny svíčky a tápal jsem zpět ve tmě a vklouzl pod peřinu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-77

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-78

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-80

Ještě nejméně hodinu jsem byl vzhůru a plašil jsem se při sebemenším zvuku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-79

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-83

V zámku se zdálo být všechno klidné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-98

Usnul jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-81

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-99

Musel jsem být dlouho v hlubokém spánku...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-82

...ale najednou mě s úlekem probudil pád těžkého těla padajícího přímo na mé tělo a zároveň mi na obličej, krk a hruď chrstla vřelá tekutina, která mě donutila bolestně zavýt. A do uší mi pronikl strašlivý zvuk, jako by spadl příborník naložený talíři a nádobím.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-100

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-112

Cítil jsem, jak se dusím pod tíhou, která mě drtila a bránila mi v pohybu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-107

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-108

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-109

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-111

Natáhl jsem ruku, abych zjistil, co je to za předmět. Cítil jsem obličej, nos a vousy. Pak jsem vší silou tuto tvář udeřil. Okamžitě jsem ale dostal krupobití facek...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-119

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-113

...což mě přimělo vyskočit z promočeného prostěradla a v noční košili se vrhnout do chodby, jejíž dveře jsem našel otevřené.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-118

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-123

Ó, takový šok! Byl už bílý den. Hluk přivedl mé přátele, kteří přispěchali do komnaty, a přes mou improvizovanou postel jsme našli rozvaleného zděšeného komorníka...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-134

... který, když mi přinesl můj ranní šálek čaje, zakopl o tuto překážku uprostřed podlahy a spadl na břicho a přitom mi na obličej vylil mou snídani.  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-101

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-102

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-106

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-132

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-125

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-124

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-121

Ta opatření, která jsem učinil, když jsem zavíral okenice a šel spát doprostřed místnosti, způsobila tuto  mezihru, které jsem se snažil vyhnout.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-130

Ach! Jak se toho dne všichni nasmáli!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-129

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-128


KONEC.




Vše nejlepší do nového roku! Ať je pro nás všechny rok 2023 šťastnější, než byl tento Mrkající Pro Tebe Přípitek Láska
A rovnou můžu slíbit, že se tu zhruba do týdne objevím s novým příběhem, jehož hlavního hrdinu z mých příběhů už znáte Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty31/12/22, 02:14 pm

Pěkný příběh jsi nám nachystala na konec roku, milá Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP* Mladý hrdina byl zjevně až příliš podezřívavý a tak se bál, že se stane obětí kanadského žertíku, až k tomu došlo, ale úplně jinak Vysmátý Vysmátý Chudák sloužící, co mu nesl snídani, ten se do té patálie dostal jak slepý k houslím, doufám ale, že se nakonec taky zasmál Mrkající Opět musím pochválit krásné zpracování, ty podrobnosti jako prostřený stůl, sloužící v parukách a livrejích, dekorace, závěsy, a samozřejmě i to perfektní dobové oblečení ! *BRAVO* *BRAVO*
Taky přeji vše nejlepší do nového roku, a už se těším, jaké nové příběhy nás v Tvém zpracování čekají ! Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Nepohodlná postel - fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty03/01/23, 07:02 am

@Ludmila - Moc ti děkuju, Ludmi, za tak nádherný a milý komentář! Úsměv Vždycky mi vykouzlíš úsměv Láska Pro Tebe  Nevím, jak ti poděkovat! Pro Tebe Jsem strašně ráda, že se ti příběh líbil Úsměv a moc si vážím každého tvého komentáře  Pro Tebe


Na novém příběhu se pracuje a první kapitolu bych sem chtěla dát nejpozději o víkendu, jestli to všechno stihnu Úsměv a kdyby náhodou ne, tak to sem hodím co nejdřív, jak to půjde.

Z tohoto kraťoučkého silvestrovského příběhu mám jenom pár fotek z tvorby:

U stolu bylo fakt veselo, a to tak moc, že se jeden ze simíků propadl skrz opěradlo židle...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-33

... ale nevypadá, že by mu to nějak vadilo  Chichichi
A tento chechtající simík si ani nevšiml, že si máchá ruku ve sklence vína Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-45

Sklidil za to posměch od kamaráda sedícího vedle...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-44

Zato náš hrdina měl tolik starostí, že si ničeho nevšímal, i když se to odehrávalo přímo před jeho očima Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Uncomf-bed-42

Tak to je všechno a uvidíme se zase za pár dnů u nového příběhu Mrkající
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 28 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 28 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 36 ... 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: