Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 36 ... 44  Next
AutorZpráva
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty06/01/23, 12:21 am

Tedy, od Maupassanta jsem kdysi četla vše, co bylo dostupné v knihovně, ale vzpomínám si spíše na hororové příběhy. Tento je povedený, i když kanadské žertíky nejsou zrovna pro mě 😬
to xichtění je super, jak se tváří děsně vážně a ostatní jsou vysmátí, jak jsi to dokázala? A ty průniky Simíků do okolních předmětů 🤭
Jsem zvědavá, koho známého uvidíme v dalším příběhu. Jen nevím, jestli to bude známý Simík jako herec, nebo i stejná postava 🤔
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Ornitologická romance - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty07/01/23, 08:47 am

@Havranice - moc děkuju i tobě za krásný komentář!  Láska  Pro Tebe a za super tipy na hororové příběhy od Maupassanta!  *THUMBS UP*
Taky nejsem fanoušek kanadských žertíků Úsměv někdy bývají dost kruté a všichni pak mají potřebu se trumfovat a přicházejí ještě s horšími a horšími variantami a může to zajít daleko. Naštěstí tady se to nestalo Vysmátý Ale nedivím se, že byl jako na jehlách, když měl kolem sebe tak vykutálené kamarády a všechny vypadalo podezřele.
Na některé ty jejich výrazy mám posebox, tzn. pro každého sima tam jde nastavit zvlášť nějaký základní výraz obličeje. Někdy je to ale nedokonalé, přímo animace ze hry bývají bohatější na výrazy, tak když to jde, snažím se používat interakce mezi simy a čekám, až naskočí vhodný výraz. Tak jako tak je to u mě založené na metodě pokus-omyl a nad jednou fotkou jsem schopná strávit moře času, než se mi to povede udělat  Vysmátý   Něco jde snadno, něco musím nastavovat 5x nebo i vícekrát, než se to podaří Úsměv

A hrdinu tohoto příběhu zřejmě nebudeš znát, protože je to plukovník z příběhů Plukovník vypráví od Aldena, protože si pamatuju, že jsi začala číst od Vánočního anděla  Láska  ale to vůbec nevadí, ty příběhy na sebe nenavazují  Mrkající


Kdysi jsem narazila na tyhle příběhy v jednom časopise z 19. století, našla jsem tam dva (to jsou ty, které jsem už zpracovala v minulosti). Potom jsem dohledala přímo celou knížku Úsměv je tam asi 13 povídek s plukovníkem (ty dva byly zrovna někde uprostřed), já jsem si potom vybrala z knížky ještě další tři, které sem určitě dám.

Původně jsem chtěla začít v novém roce jiným příběhem, ale říkala jsem si, že jsem plukovníka zanedbávala už dlouho a je načase přidat další příběh s ním Úsměv a bude to takový odlehčenější start do nového roku Úsměv

Akorát jsem se snažila dostat do starého sousedství a nenačetlo se Smutný hra spadla. Tak jsem musela plukovníka vytvořit znovu a vůbec i prostředí, které v těch dalších příbězích nebylo popsané Úsměv tehdy jsem ještě nevěděla, že se k nim někdy dostanu  Vysmátý

Začnu tedy úplně prvním příběhem, co byl v té knížce jako první kapitola, ve které se setkáváme s plukovníkem.



Plukovník vypráví: Ornitologická romance

(W. L. Alden)



KAPITOLA 1


V kuřáckém salonku jednoho pařížského hotelu seděli čtyři Američané.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-5

Jedním z nich byl prošedivělý muž středního věku, který seděl tiše a odděleně od ostatních a konzumoval svůj velký černý doutník s poněkud ponurou náladou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-7

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-17

Ostatní tři svižně hovořili.


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-8

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-20

Byli v Paříži už tři dny a navštívili Moulin Rouge, Napoleonovu hrobku a stoky a přirozeně měli pocit, že jsou důkladně obeznámeni s francouzským hlavním městem, francouzskou vládou i francouzským lidem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-10

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-44

Jednomyslně zastávali názor, že Paříž je ve všech věcech o padesát let pozadu; a za Chicagem nejméně o šedesát. V Paříži nebylo nic vhodného k jídlu, k pití nebo kouření.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-11

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-12


Francouzské železniční vagóny byly ubohé a neposkytovaly žádné příslušenství pro hořící cestující v případě nehody.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-9


Morálka francouzské společnosti, kterou studovali na Moulin Rouge, byla naprosto zkažená...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-16

...možná kvůli absenci volného obchodu s manželkami a manžely, který liberální rozvodový systém umožňuje.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-46

Francouzi nerozuměli angličtině, což samo o sobě stačilo k tomu, aby se ukázalo, že nejsou způsobilí k samosprávě, a jejich preference těžkých pětifrankových mincí, když si místo toho mohli osvojit měkké a mastné dolarové bankovky, poukazovala na jejich nevyléčitelný nedostatek čistoty.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-21


Najednou se ten tichý muž dotkl zvonku a přivolal číšníka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-22

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-23

„Číšníku," řekl, když tento funkcionář vstoupil do místnosti, „přineste mi sovu."


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-24

„Jak prosím, pane?" optal se číšník nesměle.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-28


„Řekl jsem: přineste mi sovu!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-30

„Když předstíráte, že mluvíte anglicky, měl byste tomu rozumět."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-31

„Ano, pane. Zajisté, pane. Jak byste si, prosím, přál misovu?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-34

„To je jedno. Prostě jděte a přineste mi sovu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-38

... a ať vám to moc dlouho netrvá."


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-39

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-41

Číšník byl chvíli pryč, a pak se vrátil a řekl:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-42

„Velice se omlouvám, pane, ale dnes večer vám nemůžeme dát misovu. Barmanovi chybí jedna z ingrediencí pro přípravu misovy."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-26

„Zato vám ale mohu přinést velmi dobrý koktejl."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-36

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-40


„Nevadí," odpověděl Američan. „To bude vše. Teď můžete jít."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-29

„Prosím za prominutí, pane," řekl jeden ze tří rozpitvávačů francouzského lidu a mluvil s takovým tím nádechem oslovování obrovského lidového shromáždění, které je tolik charakteristické pro důstojné americké řečníky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-53

„Prokázal byste mi tu laskavost a řekl mně a těmto pánům, proč jste si objednal sovu?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-51

„Nevadí mi vám to říct," zněla odpověď, „ale moc dobře to nemohu učinit, aniž bych vám předtím vyprávěl jeden příběh."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-57

„Dobře, plukovníku. Povězte nám ten příběh, rozhodně."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-61

Postarší Američan se opřel do křesla a hledal inspiraci s pohledem upřeným na lustr.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-250

Lehce si převalil doutník od jednoho koutku úst k druhému a zase zpátky a hned začal:

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-62

„Papoušek, pánové, je nejpodlejší ze všech tvorů. Lidé, kteří jsou obeznámeni s papoušky, a já nevím, jestli jste to i vy, obvykle přiznávají, že neexistuje nic, za co by se papoušek mohl stydět. To je však omyl, protože jsem viděl papouška, který se za sebe styděl, a to byl přitom ten nejnamyšlenější papoušek, jaký kdy byl viděn mimo Kongres. Událo se to takto.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-65

(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)




Tohle bude krátký příběh (3 díly), první kapitola je takový úvod (bohužel jsem to musela utnout v tomto momentu) a v příští už bude samotné vyprávění, kde bude jako hlavní hrdina figurovat konečně sám plukovník a jeho rodina Úsměv už to nebude „jen" vyprávění o někom jiném.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Ornitologická romance - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty11/01/23, 07:49 pm

Tak jdu na druhou kapitolu Úsměv


Plukovník vypráví: Ornitologická romance

(W. L. Alden)



KAPITOLA 2


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-63

Jednoho dne jsem přišel domů...


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-97

... a našel jsem v domě papouška.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-98

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-101

Moje dcera Mamie ho koupila od námořníka, který se trmácel městem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-104

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-79


Říkal, že ztroskotal s lodí a on a ten papoušek byli jediní zachránění.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-80

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-82

Rozhodl se, že se od toho ptáka nikdy neodloučí...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-81

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-85

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-89

...ale tolik toužil po tom dostat se do města, kde žila jeho matka, že by ho prodal za dolar.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-87

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-84

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-83

Takže Mamie ho tedy koupí, pověsí v salonu a čeká, až promluví.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-105

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-106

Ukázalo se, že papoušek neumí mluvit jinak než španělsky, a to jen velmi málo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-117

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-110

A nechtěl se naučit ani slovo anglicky, i když moje dcera s ním pracovala, jako by byl celá nedělní škola.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-107

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-115

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-128

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-131

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-116

Ale jednoho dne se najednou začal sám učit anglicky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-118

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-120

Vynalezl si jakousi Ollendorffovu metodu studia, možná proto, že slyšel Mamie studovat tímto způsobem francouzštinu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-122

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-123

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-125


Začal tím, že řekl: „Chce Polly sušenku?" a pak pokračoval a vyvolával změny. Například, abych vám poskytl nějakou představu o té metodě, řekl: „Chce Polly olověnou sušenku od instalatéra nebo zlatou sušenku od výrobce svícnů?" a pak si odpověděl: „Ne, Polly nechce olověnou sušenku od instalatéra ani zlatou sušenku od výrobce svícnů, ale velkou ocelovou sušenku od kováře."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-112

Učil se tímto způsobem tři hodiny každé ráno a tři každé odpoledne a nikdy s tím nepřestal, ani v neděli, protože byl, jak předpokládám, římský katolík, a ne pták, co dodržuje šábes.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-73

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-109

Nikdy jsem neviděl ptáka tak zaujatého učením se jazyka jako byl tento, a on to zvládl. Za tři měsíce ten papoušek uměl mluvit anglicky stejně dobře jako vy nebo já...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-142

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-144

... a k sakru mnohem lépe než tamten číšník, co předstírá, že mluví anglicky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-72

Problém byl v tom, že papoušek mluvil celou dobu, kdykoli nespal.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-143

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-158

Moje žena není žádný troškař v mluvení, ale viděl jsem i ji, jak propukla v pláč a prohlásila: „To je k ničemu, nemůžu se dostat ke slovu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-135

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-137

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-134

A taky že nemohla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-141

Ten pták do nás mluvil až do ohluchnutí, oněmění a oslepnutí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-138

Kočka to vzdala už v rané fázi událostí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-148

Papoušek byl ve svých poznámkách tak osobní – ptal se kočky, jestli někdy v životě viděla myš, a chtěl vědět, kdo byl ten, co jí minulou noc pomohl natřít zadní plot načerveno...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-147

... až kočka poté, co nadávala. až všechno zmodralo...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-146

... odešla z domu a už se nikdy neukázala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-155

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-160

Nebral nejmenší ohledy na něčí pocity, to ten pták tedy ne. Žádný papoušek nikdy nebral ohledy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-139

Nespokojil se s mluvením tři čtvrtiny času, ale měl ve zvyku přemýšlet nahlas, což bylo mnohem horší než jeho konverzace.


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-157

Například když mladý Jones přišel večer navštívit mou dceru...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-171

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-172

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-173

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-174

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-169

... papoušek prohlásil: „No, hádám, že ten mladý idiot tu zůstane až do půlnoci a celý dům bude držet vzhůru jako obvykle."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-170

Nebo když unitářský pastor přišel za mou ženou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-176

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-177

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-178

...papoušek stejně tak poznamenal: „Proč si nenajme sál, když musí kázat, místo aby chodil sem a opotřebovával nábytek?'

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-145

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-189

Nikdo nechtěl věřit, že papoušek pronášel tyto poznámky sám od sebe, ale trvali na tom, že jsme ho to museli naučit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-121

Lidem se takové věci přirozeně nelíbily a po chvíli do našich předních dveří už téměř nikdo nevstoupil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-59
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty11/01/23, 08:55 pm

Jejda, omlouvám se, první díl jsem nějakým záhadným způsobem zapomněla okomentovat, asi skleróza Červenám se
Každopádně příběh je to opět velmi zajímavý. Ti tři mladí američtí "experti" mi silně připomínají pořad na Streamu "Jak nás vidí svět", chovají se dost přezíravě vůči hostitelské zemi a Francouzům vůbec, podobně jako například současní Australané vůči naší kultuře. Jsem hodně zvědavá, jestli je plukovník svým vyprávěním aspoň trochu poučí a donutí k zamyšlení Aha A co asi bude dál s tím ukecaným a přechytralým papouškem ? Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 289
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty12/01/23, 08:06 pm

ten papoušek je krásný, vůbec jsem nevěděla, že ve dvojkách byli takto propracovaní. už si to prohlížím poněkolikáté a nemůžu se nabažit těch záběrů. na netu občas ráda sleduji videa s papoušky, jsou zábavní a legrační, ale kdyby mluvil pokaždé, když nespí.. ty jeho hlášky jsou luxusní Válím se smíchy chudák kočička, kdyby nebyl v kleci, asi by si ho namazala na chleba. všichni obyvatelé domu i návštěvníci asi musí být na prášky. jsem zvědavá, jak se to vyvrbí, jaká bude pointa
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Ornitologická romance - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty15/01/23, 08:08 am

@Ludmila - není za co se omlouvat!  Mrkající   Naopak! Mám velkou radost, že ty moje příběhy čteš a děkuju ti za každý tvůj milý komentář  Pro Tebe  Láska   Opravdu výstižné přirovnání Vysmátý ten pořad Jak nás vidí svět taky sleduju a zaráží mě, že zrovna v takové zemi se najdou tolik sebestřední a netolerantní jedinci (a že jich tam je!) - zrovna od Australanů bych to vůbec nečekala. Nevadí mi ani trochu, že jim jídlo nechutná, je to úplně z jiného soudku než jejich. Ale všechno se dá říct slušně a ne tak hulvátsky. No, stejně jako tito tři Američané z příběhu odsoudili Francii úplně scestně. Plukovník bude mít nějaké to poučení  Mrkající

@Havranice - Děkuju ti za tak krásný komentář! Úsměv  Láska  Pro Tebe   Nasmála jsem se u něj - máš pravdu, kočka by mu nic nedarovala Vysmátý Já bych teda bydlení s tímto ukecaným papouchem nezvládla. Asi by mi došla trpělivost Vysmátý Ale jinak mám papoušky ráda, jsou krásní, je s nima sranda Úsměv  Úplně jsi mě navnadila na nějaké to vtipné video s nimi, musím si nějaké najít Úsměv
Taky jsem se divila, kolik ksichtů ten papoušek vytřihl během momentu Vysmátý  Když je v kleci, ani si toho tak nevšimnu (leda když ho simíci vytáhnou ven), musím zoomovat až k němu, aby to všechno vyniklo Vysmátý  Tak jsem se taky u focení divila, jak jsou krásně propracovaní Úsměv Tohle maxisáci udělali moc hezky.


Poslední kapitola je tady Úsměv

Plukovník vypráví: Ornitologická romance

(W. L. Alden)



KAPITOLA 3

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-67

A pak si ten pták zvykl chlubit se, což bylo prostě nechutné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-188

Hodinu co hodinu seděl a chlubil se svou nadřazeností nad ostatními ptáky, krásou svého peří a klece a nádherou salonu a celkovou lakotou všeho kromě sebe a svého majetku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-187

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-186

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-119

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-181

Unavoval mě tak, že jsem si občas přál být hluchý. Víte, byla to ta pekelná nevědomost toho ptáka, co mě rozčilovalo.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-184

Nevěděl nic o světě mimo náš salon; a přesto se chvástal a chvástal, až jste si nemohli ani odpočinout.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-167

Můžete se ptát, proč jsme ho nezabili nebo neprodali nebo nedali misionářům nebo něco takového.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-68

No, Mamie prohlásila, že kdybychom mu zakroutili krkem, bylo by to skoro jako vražda...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-192

... a že prodat ho by bylo skoro stejné jako obchod s otroky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-193

Nechtěla mi dovolit podniknout první krok k tomu, abych se papouška zbavil...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-190

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-150

... a vyhlídka byla taková, že nás dočista vyžene z domu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-182


* * *

Jednoho dne náhodou přišel jeden muž, který měl značné zkušenosti s papoušky...


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-196

... a když jsem si stěžoval na toho ptáka ...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-197

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-212

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-200

... řekl: „Proč si nepořídíte sovu?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-203

„Seženete sovu a pověsíte ji blízko klece toho papouška a asi za dva dny zjistíte, že váš pták má k smrti po krk té bezúčelné konverzace.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-217

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-216

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-218

No, tak jsem tedy sehnal malou sovu a dal ji do klece blízko klece toho papouška.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-221

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-223

Papoušek začal tím, že se snažil oslnit sovu svým hovorem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-226

...ale nefungovalo to.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-220

Sova seděla a dívala se na papouška stejně vážně jako kněz, kterému byl snížen plat...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-225

... a papoušek to po chvíli zkusil se španělštinou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-229

Nebylo to k ničemu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-227

Sova ze sebe nedostala ani slůvko.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-224

Pak se papoušek pokusil vychloubat a natáhl se, aby sova uvěřila, že to on je ze všech žijících papoušků ten nejschopnější.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-228

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-233

Ale nedokázal otočit sově ani pírko.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-236

Tento ušlechtilý pták seděl tiše jako hrob a díval se na papouška, jako by říkal: „Toto je vskutku smutná ukázka imbecility!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-237

No, ještě než padla noc, se ten papoušek za sebe tak styděl, že se uzavřel do sebe a od toho dne dále nikdy neřekl ani jedno zbytečné slovo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-234

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-242

„Takový, pánové, je vliv příkladu i na ty nejhorší ptáky.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-251

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-249

Američan si zapálil čerstvý doutník, přetáhl si klobouk přes oči a upadl do hluboké meditace.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-253

Jeho tři posluchači jeho příběh nijak nekomentovali a ani nezopakovali dotaz, proč požádal číšníka o sovu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-254

V tichosti kouřili ještě několik okamžiků a pak jeden z nich vyzval ostatní dva, aby šli k Henrymu a něco si tam dali – to bylo pozvání, které okamžitě přijali...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-257

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-258

... a kuřárna je tu noc už neviděla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-262

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-263

KONEC.




No... takže jim zřejmě nedošlo, že si plukovník chtěl objednat sovu na ně a ty jejich kecy Vysmátý  Aspoň se ale odklidili jinam a plukovník měl klid Vysmátý  Mrkající

Na novém příběhu se už pracuje, mezitím ještě proberu nějaké ty fotky z tvorby plukovníka a jakmile bude první kapitola nového hotová, tak se tu objeví Úsměv

Ještě jednou vám moc děkuju, že příběhy čtete a že mi tu necháváte tak krásné komentáře  Pro Tebe  Láska
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty15/01/23, 02:33 pm

Krásné rozuzlení, těm mládencům opravdu nedošlo, že to bylo míněno na ně Vysmátý A ten papoušek, až je mi ho líto, chtěl se předvést, a sova, symbol moudrosti, nereaguje .... Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Plukovník vypráví: Ornitologická romance - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty17/01/23, 04:45 pm


Ludmi, moc děkuju za krásný komentář Vysmátý To je pravda, je to skoro až smutné, jak ten papoušek zmlkl, ale na druhou stranu je to balzám na nervy celé plukovníkovy rodiny a všech jejich přátel Vysmátý Musím ale uznat, že byl hodně chytrý. A vykutálený Vysmátý


A tady konečně slíbené fotky z tvorby Úsměv

1. První fotka - a hned nechápu Vysmátý Z nějakého důvodu byl Rod Humble, co vždycky nosí počítač,  takhle rozzuřený  Šokovaný   Chichichi  Myslím, že mu nikdo nic neudělal, měla jsem vypnutou svobodnou vůli, tak nevím, co mu přeletělo přes nos Vysmátý   Tohle jsem ještě neviděla. Hra má pořád čím překvapovat Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-1

2. Když jsem plukovníkovi upravila vzhled, abych mu dala doutník, tvářil se takhle spokojeně Vysmátý
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-2

3. Zato tady byl hodně nespokojený  Chichichi   Chtělo se mu na záchod a chudák nemohl vstát, protože jsem na něho použila nějaký posebox, co mu zablokoval nohy Vysmátý  Takže trpěl a stěžoval si. Ale nakonec jsem mu doplnila potřeby cheatem Úsměv  
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-48

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-54

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-55

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-56

4. Paní plukovníková se kvůli papouškovi rozplakala tak moc, že si zoufalostí prorazila hruď vlastníma rukama Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-132

5. Objevil se mi na pozemku nějaký podezřelý cizinec. Nevěděla jsem, co má za lubem a náhodou jsem zrovna tuhle scénu zachytila Vysmátý    
Rozhlédl se (asi mu nevadí, že námořník stojí přímo za jeho zády Vysmátý )...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-204

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-205

...popadl noviny, což nenechalo námořníka chladným Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-206

...rozběhl se (dívejte, jak divně má ty nohy Vysmátý)  a přitom ztratil noviny (fakt úspěšný zlodějíček  Tydýt )...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-207

...a s prázdným vzduchem v ruce se otočil a utekl přímo kolem námořníka, který se ani neobtěžoval po něm skočit...
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-208

...tady už jako přízrak mizí na kraji pozemku - že by to konečně něco udělalo s námořníkem?  Mrkající  Vypadá vystrašeně
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-209

Jakmile zloděj zmizel, začal mu nadávat   Chichichi   teď už to teda není moc platné!
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-210

Doslova ho to nadzdvihlo Úsměv
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-211
(btw. ty detaily na těch botách a kalhotách, to je něco Úsměv stejně jako vymakané animace maxisáků - ani jsem si nevšimla, že se simíci staví na špičky Úsměv )

6. Ehm... za tenhle smrad můžu já  Červenám se   Celou dobu jsem si lámala hlavu s tím, kde se to tam vzalo.
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-219
Měla jsem koupenou dopředu sovu, abych ji otestovala, jestli vůbec funguje. A nějak jsem ji zapomněla krmit Červenám se  A mezitím jsem hrála papouškův příběh. Tu klec jsem asi smazala a na všechno zapomněla. Ale ten zelený smrad tam zůstal Vysmátý
Za pár dnů jsem znova hrála a říkám si, kde se to tam vzalo, jen tak, zničehonic? Červenám se  Trvalo mi dost dlouho, než mi to došlo Tydýt Unavený  No, detektiv bych být nemohla Vysmátý  Nestačím ani sama na sebe  Zmatený

7. A tady jsem vám chtěla ukázat, že ta sova je funkční download Úsměv umí i lítat! Taky mi jednou uletěla i ven, ale z toho jsem byla tak ve stresu, že mi uletí, že jsem ji tam nevyfotila Vysmátý Vlastně ani nevím, jestli můžou uletět, nebo jestli se vždycky vrátí do klece.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-243

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-244

Mám ještě jednu dekorativní, ale ta se nehýbe. Vlastně by pro tenhle příběh stačila Vysmátý  ale chtěla jsem nějakou živou, i když ta dekorativní je o něco hezčí.

8. Zjistila jsem, že nemám hru vůbec prozkoumanou, protože jsem objevila tyhle krásné dveře Úsměv Nikdy jsem je doteď nepoužila, ani jsem nevěděla, že tam jsou  Šokovaný
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-265

9. Na závěr plukovník, jak pózuje (sám od sebe) před dveřmi Úsměv
Ta jeho póza mi připomíná nějaký starý obraz z 19. století, ale nemůžu si vzpomenout, který to je.
Tato fotka se mi líbila nejvíc z celého příběhu, zvláště když vznikla spontánně, tak jsem si říkala, že ji vám sem dám  jako takové rozloučení s tímto příběhem.
Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-3

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ornitological-4

Jinak s plukovníkem v budoucnu budou ještě 2 příběhy  Mrkající  tak to není rozlučka navždy.

Příští příběh a jeho první kapitolu bych mohla mít hotovou nejpozději do týdne  Mrkající Bude to celkem asi 11 kapitol. A po něm přijde dlouhý příběh, počítám, že bude ještě o něco delší než Lois, takže asi přes 40 kapitol. Zřejmě zabere většinu roku. Na oba se už moc těším a doufám, že se vám budou líbit, tak uvidíme Úsměv
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty18/01/23, 08:40 pm

Tak naštvaného Roda jsem taky ještě neviděla, ta hra fakt neustále překvapuje, a to by člověk řekl - vždyť je to jenom TS2, to už musí být prozkoumané až až ! Ty ruce v záňadří i zloděj novin taky pobavily, pěkné záběry se Ti zase povedly, Hellohello ! *THUMBS UP* *BRAVO* A plukovník je fešák, to se musí nechat, sluší mu to s doutníkem i bez ! Mrkající Ta "funkční" sova mě překvapila, myslela jsem, že je to jen dekorace, mohla bys, prosím, zjistit, odkud ji máš ? Měla jsem kdysi havrana z MTS2, byl to ale jen přebarvený papoušek, nic moc, ta sova je mnohem zajímavější.
Na další příběhy už se moc těším, krásně nám oživuješ fórum, milá Hellohello !Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty19/01/23, 05:32 pm

@Ludmila - moc ti děkuju za tak milý komentář! Vysmátý Pro Tebe Láska Láska
Na sovu mám uložený link, ještě dnes ráno jsem se dívala, odkud je a ještě to tam bylo, funkční! Ale teď je to smazané, prý bude nová verze. Tak doufám, že se to tam objeví brzo Mrkající
https://modthesims.info/showthread.php?t=448272
Tvůrce je Nyami:
https://modthesims.info/m/122457

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Ebenový rám - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty22/01/23, 06:31 am

Na tento příběh se chystám hodně dlouho. Už když jsem ho četla, věděla jsem, že se o něj musím pokusit v sims. Myslím, že vyjde tak na 11 kapitol.
Přeju vám hezké čtení  Mrkající


Ebenový rám

(E. Nesbit)



KAPITOLA 1


Být bohatý je luxusní pocit...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-19

... tím spíše, když jste se dostali až na dno finanční krize jako námezdní pisálek z Fleet Street, sběratel věcí, co nestojí za pozornost, reportér, nedoceněný novinář...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-25

...všechna ta povolání zcela v rozporu s vlastním cítěním ohledně rodiny a přímým původem od vévodů z Pikardie.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-56

Když moje teta Dorcas zemřela a zanechala mi sedm set ročně a zařízený dům v Chelsea, cítil jsem, že život už mi nemůže víc nabídnout, kromě okamžitého nabytí dědictví.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-26

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-27

Dokonce i Mildred Mayhewová, kterou jsem doposud považoval za světlo svého života, se stala méně zářivou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-39

Nebyl jsem s Mildred zasnoubený, ale byl jsem ubytovaný u její matky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-214

... a s Mildred jsem zpíval duety a daroval jsem jí rukavice, když k tomu došlo, což bývalo málokdy.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-217

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-219

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-220

Byla to drahá, hodná dívka a jednoho dne jsem se s ní chtěl oženit.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-42

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-45

Je velmi hezké cítit, že na vás myslí nějaká dobrá ženuška? Pomáhá vám to při práci? A je příjemné vědět, že řekne „Ano,“ když řeknete: „Vezmeš si mě?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-40

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-41

Ale moje dědictví mi málem vykouřilo Mildred z hlavy, zvláště když právě teď pobývala s přáteli na venkově.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-47-CLOUDY

Ještě než se vytratil lesk mého čerstvého truchlení, seděl jsem v křesle své tety před ohněm v salonu svého vlastního domu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-48

Můj vlastní dům!
Byl velkolepý, ale bylo to tam dost osamělé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-49

V tu chvíli jsem si vzpomněl na Mildred.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-46-CLOUDY

Místnost byla pohodlně zařízena palisandrovým dřevem a damaškem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-50

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-51

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-52

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-53

Na stěnách viselo několik docela dobrých olejomaleb, ale prostor nad krbovou římsou znetvořovala mimořádně špatná kopie „Procesu s lordem Williamem Russellem“ zarámovaná do tmavého rámu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-54

Vstal jsem, abych se na to podíval.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-55

Navštěvoval jsem svou tetu s poslušnou pravidelností, ale nepamatuji si, že bych tento rám dříve viděl. Nebyl určen pro grafiku, ale pro olejomalbu. Byl z jemného ebenu, krásně a zvláštně vyřezávaný.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-58

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-57

Díval jsem se na něj s rostoucím zájmem...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-59

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-62

... a když tetina služebná (ponechal jsem si její skromný personál)  vešla s lampou...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-60

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-61

...zeptal jsem se jí, jak dlouho tady ta reprodukce je.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-111

„Paní ho koupila jen dva dny před tím, než onemocněla,“ řekla; „ale ten rám, nechtěla si koupit nový, tak ho vytáhla z podkroví. Je tam spousta podivných starých věcí, pane.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-108

„Měla moje teta tento rám dlouho?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-115

„Ach ano, pane. Musel tady být už dlouho předtím, než jsem sem přišla - a o Vánocích to bude už sedm let, co tady jsem. Byl v něm obraz."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-114

„Ten je také nahoře?"
„Ale je tak černý a ošklivý, že by to klidně mohla být zadní strana komínu.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-109

Pocítil jsem touhu tento obraz spatřit. Co kdyby to bylo nějaké neocenitelné dílo starého mistra, ve kterém oči mé tety viděly jen odpad?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-110
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty22/01/23, 08:00 pm

Velmi zajímavý úvodní díl, krásné kulisy - to muselo dát zase plno práce, to všechno tak dokonale dobově doladit ! *BRAVO* *BRAVO* Hlavnímu hrdinovi, doufám, jeho nenadálé dědictví moc nepoplete hlavu a Mildred si přivede do tohoto pěkně zařízeného domu. A copak asi bude s tím rámem a jeho původním obrazem ? Už se moc těším na další díl !
Návrat nahoru Goto down
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty23/01/23, 04:55 pm

Tak jsem zatím přečetla jen poslední příběh Láska budu postupně dočítat o co jsem přišla Červenám se

Zase musím žasnout, jak sis poradila s dobovým vybavením i vším ostatním, muselo ti to dát hrozně moc práce, máš za to můj obdiv *BRAVO* *BRAVO* jinak příběh se zatím vyvíjí celkem zajímavě Úsměv doufám, že mladý dědic se nenechá unést moc mamonem a zaměří se i na něco jiného než na dědictví. Snad díky svému zatmění nepřijde o Mildred Smutný jinak jsem moc zvědavá co všechno objeví v podkroví Úsměv už se moc těším na další dílek Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty25/01/23, 05:20 pm

Chci vám oběma moc poděkovat za tak krásné komentáře! Pro Tebe  Moc si vážím toho, že máte chuť číst tyto příběhy a psát mi tu tak krásná slova Pro Tebe Láska Úplně mě to naladilo k další tvorbě Mrkající  Druhý díl by mohl být o víkendu nebo možná už v pátek, jestli to stihnu Mrkající

@Ludmila - Nevím, jak ti jenom můžu poděkovat za tak krásnou pochvalu  Láska  Mám radost, že se ti domek líbí Úsměv Zabere to dost času, to je pravda, hlavně s mým blouděním v kolekcích a zapomínáním, co všechno mám ve hře   Tydýt Vysmátý ale pořád mě to hodně baví, i když se mi někdy do stavění moc nechce, tak se do toho přece jen pustím, abych se mohla pustit do příběhu a vždycky mě to během stavění chytne. A moc krásně řečeno, byla by škoda se takto soustředit na zděděný majetek a zapomenout na opravdový život.
Btw. dívala jsem se na MTS a ta nová verze sovy už je ke stažení, jen je jiná. Škoda, že tvůrkyně tu původní smazala, mohly být 2 verze. Kdybys chtěla i tu původní, poslala jsem ti ji v mailu Mrkající

@Lucisab - Jsem moc ráda, že sis udělala čas na přečtení Pro Tebe Láska  protože vím, že máš už delší dobu hodně hektické období a že není na nic pořádně čas, proto si toho moc vážím a mám radost, že tě opět vidím na fóru Mrkající  Láska  a vítám tě opět v tomto tématu  Mrkající  I tobě moc děkuju za moc krásnou pochvalu prostředí Úsměv  Láska  A přesně, moc hezky napsáno Úsměv bylo by hrozné se tak zažrat do myšlenek na dědictví a zapomenout na vše ostatní Smutný
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty25/01/23, 08:51 pm

Díky moc, Hellohello, za tu sovu, té nové verze jsem si taky všimla, ale ta tvoje původní byla přece jen hezčí. Mrkající
Návrat nahoru Goto down
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1453
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty26/01/23, 05:19 pm

Tak jsem se také dala do čtení zameškaných příběhů! Červenám se Láska

Podařilo se mi jedním dechem přečíst  Pouhé interludium. A musím říct, že to byl velmi poučný příběh! Láska Moc se mi líbil, bylo to opět něco nevšedního. Vůbec jsem nečekala tolik zvratů, co se během takové chvilky udály Šokovaný . Vůbec bych do Baptisty neřekla, že se takhle na rychlo rozhodne provdat za dávnou lásku, těsně před plánovanou svatbou s někým jiným, opravdu troufalý krok Šokovaný . Jen mě mrzí, jak to nakonec dopadlo. Ale musím říct, že jsem z Charlese měla docela rozporuplné pocity. Vůbec se k ní nechoval hezky. Trošku pohrdavě a povýšeně a pak, jak ještě naplánoval, že ona to půjde vše vysvětlit a on si v klídku počká někde na mole a zakouří si. Podle mě by to měl být on, kdo půjde za rodiči a vysvětlí, jak se věci mají, nebo společně. Byl to jeho nápad především a pokud by mu na ní záleželo, rozhodně se k tomu postaví jinak než takhle. *SORRY*

Docela jsem čučela, jak to ostatní odhadly, co se stane Šokovaný . Já osobně bych to vůbec nečekala. Vezmou se a na to se on hned utopí. To mě opravdu odbouralo. Šokovaný Popravdě být Baptistou asi bych jednala podobně a zatajila to pokud bych žila v takové době, ale těžko říct, žít takhle pořád ve stresu, že se to někdo z rodiny nebo nastávající dozví taky není úplně dobré. Smutný

Každopádně, ten svědek Baptistě taky trochu zavařil a asi i dobře, že nakonec vše vyklopila. Úsměv Určitě se jí ulevilo.  Úsměv  
No a co teprve konečný zvrat Davida, to mě taky překvapilo Šokovaný . 4 dcery, to bych do něj neřekla Šokovaný .
V jednu chvíli mi bylo Baptisty líto, jak byla nešťastná a donucena dělat něco, co vysloveně neměla ráda a Davidovi to bylo jedno, jak se cítí. Smutný  To bylo taky trošku sobecké, že ji vůbec neposlouchal. Smutný Naštěstí to dobře dopadlo a i Baptista si holky zamilovala a byla z nich přeci jen pěkná rodinka Láska Láska Láska .

Moc děkuji za krásný a poutavý příběh! Pro Tebe Láska  Moc se mi líbil a přečetla jsem ho během chvilky Červenám se .

Musím i moc pochválit celé zpracování okolí! Např.: pole, nebo molo, kupé ve vlaku a i samotná městečka Láska . Jedním slovem nádhera. To si člověk hned ten příběh užije jinak!
A potom ten hotel, ten byl naprosto parádní!! Šokovaný Spadla mi brada až ke kolenům. Šokovaný Jejich pokoj mě učaroval Láska . Tam by se moc líbilo i mně..když pominu fakt, že tam ležela mrtvola chudáka Charlese Smutný

btw.: Ty vtipné fotky na závěr Vysmátý Vysmátý . To je konec. Vysmátý Vysmátý  Naprosto miluju fotky ze zákulisí, protože to, co někdy ty simíci vyváděj je něco. Vysmátý Vysmátý

* To s těmi zrcadly se mi nikdy nestalo Šokovaný . Podivný bug. Zkoušela si hledat na internetu, co by to mohlo způsobovat? Úsměv
* Charlie má dokonalé ksichty Vysmátý . Docela by mě zajímalo, co tak zajímavého vyprávěl, že se u toho tak tvářil. Vysmátý  Je vidět, že ta jeho povaha na něj totálně sedí. Vysmátý  Když mu něco chtěla vyprávět Baptista, raději se věnoval svým nehtům, než jí. Vysmátý Nevychovanec! Vysmátý
* Chudák Baptista Vysmátý . Ještě, že nepřišla o prsty Vysmátý . Ten krab nevypadal moc přátelsky. Vysmátý  Musím konstatovat, že tohle se mi ve hře ještě nestalo. Šokovaný
* Ty Davidovi obličeje jsou taky něco Válím se smíchy Válím se smíchy  . Jsem si poprskala monitor, jak se před Baptistou předvádí, jako kašpárek, úplně jsi to vystihla Vysmátý Vysmátý . Taková celkem seriózní fotka a on se tam takhle předvádí. Válím se smíchy
* No a ty ruce v těch dvěřích Válím se smíchy Válím se smíchy . To mě taky neskutečně pobavilo. Baptista byla zjevně vytočená víc než dost, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Vysmátý Vysmátý

Děkuji za prodloužení života Vysmátý . Parádní sbírka fotek na závěr! Válím se smíchy Válím se smíchy

Ještě jednou děkuji. Už se těším až se vrhnu na další příběh! Láska Pro Tebe
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty27/01/23, 05:14 pm

Nový díl zatím nemám ještě připravený k postnutí, bude ale určitě do konce týdne Mrkající

@Ludmila - Nemáš vůbec zač, Ludmi Mrkající Láska Mně se taky více líbí starší verze a jsem moc ráda, že někdo vytvořil takový zajímavý download Úsměv A určitě má o sovy zájem spousta lidí, třeba i fanoušků Harryho Pottera Úsměv Sice existuje pár dekorativních sov, ale živá sova je něco jiného. Škoda, že je smazaná a nejsou k dispozici obě dvě Úsměv

@Janika31 - Nevím, jak ti jenom můžu poděkovat za tak krásné a obsáhlé shrnutí dojmů z příběhu o Baptistě! Láska Pro Tebe Moc ti děkuju, že sis udělala čas a obdivuju tě za tak rychlé přečtení, přece jenom je to delší příběh! Úsměv Díky tobě jsem si ho teď připomněla a vrátila do doby, kdy jsem ho zpracovávala. A souhlasím s tebou - Baptista mě překvapila (asi platí v jejím případě, že tichá voda břehy mele), nikdy bych do ní neřekla, že bude schopná se tak narychlo vdát Úsměv A s Charlesem máš pravdu, nechoval se k ní pěkně, taky se mi nelíbilo, že si jen tak chtěl zakouřit na molu, zatímco Baptista schytá všechno od rodičů sama, přitom to byl jeho nápad Smutný Kdo ví, jak by se jim žilo, kdyby přežil. Je mi ho líto, že tak dopadl. A ti vyděrači byli opravdu podlí Je mi špatně Takhle se montovat do cizího života... Měla říct pravdu, ale chápu ji. Tehdejší doba + byla taky v hrozném šoku z celé té události, už ta svatba ji vykolejila a potom ten Charles... a tak nějak ji okolnosti vedly k té nevyhnutelné svatbě a nemohla nic říct. Bylo mi jí líto. A ještě ten hororový pobyt s Davidem a mrtvým Charlesem hned za stěnou... no, vůbec se nedivím, že jí vypověděly nervy. Ale jsem moc ráda, že jakkoli to vypadalo beznadějně, nakonec to mělo šťastný konec Úsměv a získala i tak pěknou rodinu. David to udělal pěkně vypočítavě a je to teda hodně nefér, navalit takovou „novinku" na svoji novomanželku.
Moc ti děkuju i za krásnou pochvalu! Mrkající Láska Opravdu moc si toho vážím a děkuju, že sis příběh přečetla a žes mi sem napsala tak krásný komentář! Láska Mám z něj velikou radost Láska

A děkuju moc za vtipné komentáře těch fotek ze zákulisí Vysmátý Válím se smíchy *THUMBS UP* i já tobě děkuju za prodloužení života Vysmátý *THUMBS UP* i za tip na vyhledání toho bugu se zrcadly, možná kdysi dávno jsem to hledala, ale nic nenašla, tak to zkusím znova Úsměv

Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1453
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty27/01/23, 09:21 pm

@Hellohello : Nemáš vůbec zač! To já děkuji za tvé příběhy. Všechny se mi moc líbily a jsem ráda, že je pro nás děláš! Pro Tebe Láska Takže ještě jednou děkuji!

A vrhnu se k okomentování dalšího z tvých příběhů, který jsem zdárně dnes dočetla! Červenám se Láska

A to je Příběh zesnulého pana Elveshama Úsměv . Musím říct, že Edward mi byl moc sympatický, už jako malý chlapec a jeho budoucnost vypadala docela dobře, ale.... Plačící Plačící  To by nesměl natrefit na toho podlého a sobeckého Elveshama! Ďáblík  Už jak jsem ho prvně spatřila, jsem si říkala, že mi na něm něco nesedí a taky, že byl můj první dojem pravdivý. Smutný

Jak se hned vytasil s tím, že hledá svého dědice už jsem věděla, že tu něco smrdí, že taková věc nebude jen tak. Od něčeho takového bych dala ruce hned pryč! Strašně mě mrzí, že ho Edward neprokouknul a pokračoval ve schůzkách s ním. Je divné, že mu tohle nebylo vůbec podezřelé *SORRY* . Kdo by jen tak dal nějakému cizinci všechno své jmění? To je přece nesmysl... Smutný

Každopádně, jak padla věta  „Možná vám nebude vadit, že si vezmete mé jméno, zaujmete mou pozici, ale opravdu byste si - dobrovolně - vzal i můj věk?" už jsem začala trochu pochybovat o jeho morálce a něco mi říkal, že by se něco takového mohlo stát i když mi mozek takovou věc nebral... *SORRY* Smutný .

Zajímalo by mě, co to bylo za čarovný prášek, který mu dal do pití... Smutný  a pak ty další tablety.. Smutný . Neměl si to vůbec brát..třeba by to dopadlo jinak Smutný . Ach jo.. když jsem ho pak uviděla v tom jeho těle, bylo mi ho neskutečně líto.. Smutný

Stařec to měl parádně vymyšlené. Kolik takových, dobrých duší obalamutil? Smutný  To byla taky zajímavá otázka a na jednu stranu docela děsivá. Smutný

No a pak ten svitek? Docela mě štve, že nevíme, co tam stálo. Smutný

Každopádně konec mě velmi překvapil a jsem za něj i na jednu stranu ráda, když pominu smrt Edwarda. Úsměv  Jak se říká : '' Na každou svini se vaří voda.'' A na toho strého zloducha se akorát dovařila. Karma ho dostihla a vybrala si to i s úrokama! *BRAVO* *BRAVO*  To jsem měla ohromnou radost, že už další zlo nebude pácháno, nebo alespoň tímto člověkem! Úsměv

Parádní příběh! Pro Tebe  Zase úplně něco jiného a poměrně nevšedního! Zajímavá myšlenka celého příběhu. Láska  

Opět musím pochválit krásné zpracování! Láska  Všechno máš vyšperkované do nejmenšího detailu! Láska Ty jídla Šokovaný  na to jsem úplně dostala chuť, jak si tam debužírovali Chichichi .


Jinak ty fotky na konec, Hello, co mi to děláš?? Válím se smíchy Válím se smíchy  Puknu tady smíchy. To je zase sbírka Vysmátý Vysmátý  Nevím, co mě pobavilo víc Vysmátý

Ty kachní výrazy u glóbusu, nebo číšník, co se snaží o polibek Vysmátý Vysmátý  No a co teprve Elvesham bojující s holí Vysmátý Vysmátý Válím se smíchy . Tam jsem totálně umřela. Vysmátý Vysmátý  Myslím, že tady je to jednoznačné, 10:0 pro hůl! Vysmátý Vysmátý

už se těším až se vrhnu na další příběh! Andílek Pro Tebe Láska
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Ebenový rám - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty28/01/23, 11:39 am

Tak jsem tu konečně s novou kapitolou Úsměv  Mrkající   Přeju vám hezké čtení!


@Janika31 - Vůbec nevím, jak ti poděkovat za tak krásný komentář!  Láska  Pro Tebe  A není vůbec zač, pro mě je potěšení tyto příběhy tvořit a hlavně je pro mě obrovská radost, když se vám líbí!  Láska  Láska  Pro Tebe
Wow, to je tempo  Šokovaný  -  Díky moc za přečtení dalšího příběhu! Šokovaný  *THUMBS UP*  Smekám klobouk, žes tak rychle zvládla přečíst i další příběh  Pro Tebe   Mně taky byl Edward moc sympatický už jako malý a bohužel kápl na takovou hnusnou kreaturu...  Ďáblík  Ono mu to bylo na začátku podezřelé a měl se na pozoru, ale později asi nechal svoji obezřetnost upadnout - jaká škoda, že mu uvěřil. Nevím, já bych se tím asi ošálit nenechala a už vůbec bych nevypila nic s nějakým podezřelým práškem. Asi už byl opilý a neuvědomoval si, co dělá Smutný A taky v dnešní době slýcháme tolik příběhů o podvodech, že už jsme asi dost skeptičtí. Přesně jak píšeš, ta věta byla zarážející! I když - kdo by předpokládal, že by něco takového mohlo být vůbec možné, já bych to taky brala jako řečnickou otázku. Bylo mi ho Edwarda hrozně líto. A je zajímavé, že jsem měla k Elveshamovi hroznou averzi, ale jakmile se do jeho těla dostal Edward, nějak jsem s ním hned soucítila a už mi nebyl tak protivný ani ten simík. Vysmátý   Je mi líto, že tak dopadl Smutný měl celý život před sebou. Ale naštěstí už ten šílený zloděj těl nemohl přeskakovat na další. Je to drsná představa, kdyby něco takového mělo existovat ve skutečnosti.
Moc ti děkuju za tak krásný a milý komentář Vysmátý Díky, že ses na to čtení takto vrhla a máš můj hluboký obdiv! Zvládnout ty příběhy za tak krátkou dobu, to je něco! A moc ti děkuju i za vtipné okomentování těch závěrečných fotek  Vysmátý  vždycky se u tvých postřehů nasměju Vysmátý  *THUMBS UP*




Ebenový rám

(E. Nesbit)



KAPITOLA 2

Hned následující ráno po snídani jsem navštívil podkroví.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-119

Bylo přecpané starým nábytkem natolik, že by to mohl být obchod s kuriozitami. Celý dům byl řádně zařízen ve středoviktoriánském stylu a vše, co neodpovídalo ideálu salonu, bylo uloženo v této místnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-120

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-121

Stoly z papírmaše a perleti...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-123

...židle s rovnými opěradly s kroucenýma nohama a vybledlými vyšívanými polštářky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-122

...clony proti ohni se zlacenými vyřezávanými ornamenty a praporky s korálky...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-126

...dubové sekretáře s mosaznými úchyty...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-125

...malý pracovní stůl s vybledlým, moly prožraným hedvábným drážkováním, visícím ve sklíčených cárech...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-124

... na to vše a na prach, který to pokrýval, zářilo plné denní světlo, když jsem vytáhl rolety.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-127

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-128

Slíbil jsem sám sobě, že v mém salonu znovu ubytuji tyto bohy domácnosti; a viktoriánskou soupravu povýším do podkroví.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-129

Ale v současné době bylo mým úkolem najít obrázek „černý jako zadní strana komínu“...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-130

... a právě teďjsem to za hromadou plechových ohrádek ke krbu a krabic našel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-132

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-134

Jane, služebná, jej okamžitě identifikovala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-136

Opatrně jsem ho snesl dolů a prozkoumal.
Námět ani barva nebyly rozpoznatelné. Uprostřed byla skvrna tmavšího odstínu, ale ať už to byla postava, strom nebo dům, to nikdo nemohl říct.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-137

Zdálo se, že je namalovaný na velmi tlusté desce obalené kůží.
Rozhodl jsem se jej poslat jednomu z těch lidí, kteří lijí na hnijící rodinné portréty vodu věčného mládí; ale jakmile jsem se rozhodl, pomyslel jsem si, proč to v rohu obrazu nezkusit vlastní rukou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-138

Moje houba s mýdlem a kartáč na nehty, energicky aplikované po několik vteřin...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-140

...mi ukázaly, že tu  není žádný obrázek k vyčištění.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-142

Mému vytrvalému kartáči se ukázalo holé dubové dřevo. Zkusil jsem druhou stranu a Jane mě shovívavě sledovala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-143

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-139

Stejný výsledek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-141

Potom se mi zjevila pravda. Proč byla deska tak silná?


Naposledy upravil Hellohello dne 02/02/23, 06:19 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty28/01/23, 06:05 pm

Je to čím dál tím zajímavější a napínavější - co by to mohlo být jiného než obraz, když to bylo v rámu ? Nic mě nenapadá ... Nevím A ten "bordýlek" v podkroví, to je moc hezká sbírka downloadů, Hellohello, opravdu se něco z toho přestěhuje do salónu ?
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty29/01/23, 05:39 am

Moc ti děkuju za krásný komentář, Ludmi! *THUMBS UP* Pro Tebe Láska  Raději budu zticha ohledně toho rámu, ať něco omylem neprozradím Chichichi Červenám se   Ale už brzo se dozvíme zajímavé věci.

Btw. některé věci se mi nepodařily ztvárnit, třeba ta silnější deska nebo přímo nábytek, o kterém je řeč, tak jsem se aspoň snažila najít něco trošku podobného. A to dělání bordelu by mi asi šlo Vysmátý (nejen v simíkách  Červenám se nechtějte teď vidět můj stůl a plno papírů a dalších věcí Červenám se ) už v tom mám praxi z několika příběhů, tyhle downloady se mi docela často hodí  Chichichi
A přesně jak říkáš, opravdu se bude nábytek z půdy stěhovat dolů Úsměv  (aspoň některé kusy, ty bedýnky a prach a špínu tam nechám) Vysmátý
Musím říct, že se mi více líbí ten, co tam je teď, je to s tím takové ucelenější. Ale věřím, že opravdový nábytek, tak, jak ho popisují v příběhu, určitě vypadal krásně a zajímavě. Stejně jako ten středoviktoriánský.
Když už jsme u toho, tak se taky chci omluvit, že často najdete v mých příbězích nesrovnalosti, protože i když mám tu dobu ráda, nejsem absolutně odborník a často se netrefím stylem oblečení nebo nábytku přesně do doby, kdy se příběh odehrává... případně se mi stává, že na to zapomenu přímo během tvorby příběhu a pak tam hodím něco, co se tam nehodí  Červenám se  Ale snad to až tak nevadí při takovém hraní se simíky.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Lucisab
Simí pisálek
Simí pisálek
Lucisab


Poèet pøíspìvkù : 2401
Join date : 11. 12. 17
Age : 29

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty29/01/23, 10:10 pm

Páni, co asi na tom obraze bude Šokovaný jsem napnutá jak kšandy Šokovaný Šokovaný jinak taky obdivuji tu horu věcí v podkroví Úsměv taky mám různorodé sbírky downloadů pro příběhové potřeby, i když bych je už taky měla někdy vytřídit Červenám se jinak se nemusíš omlouvat Láska tvoje příběhy jsou úžasné a v simíkách kolikrát nejde udělat všechno, tak jak by člověk chtěl nebo si představoval, takže i kdyby nějaký nábytek nebo cokoliv neodpovídalo dané době, tak to vůbec nevadí Láska je to skvělé v každém případě Láska Láska už se těším na další dílek Láska
Návrat nahoru Goto down
https://lucilla-sims.tumblr.com/
Janika31
Simík designér
Simík designér
Janika31


Poèet pøíspìvkù : 1453
Join date : 06. 02. 18
Age : 32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty31/01/23, 05:32 pm

Tak jsem přečetla mini příběh na Silvestra. Červenám se Nepohodlná postel . Láska

Velmi milý příběh!Láska Musím říct, že bych byla taky podezíravá, jako náš hlavní hrdina, kdybych pocítila změnu chování mých přátel. Ještě jak s ním šli i k jeho komnatě. Šokovaný Chichichi To už bylo vůbec podezřelé. Zmatený

Ale chopil se prozkoumávání pokoje s velkou opatrností. Jsem si jistá, že něchtěl nechat nic náhodě. Hlavně pokud i své kamarády zná a ví, že jsou to experti na kanadské žertíky. Vysmátý Asi bych jednala podobně a snažila se najít, co na mě přichystali. Vysmátý

Ve finále o nic nešlo a ten žertík si nechtěně připravil sám Vysmátý a chudák komorník, ten to vůbec odnesl nejvíc.. Vysmátý . Musím říct, že jsem se docela nasmála, jak tam chudák ležel rozplácnutý. Mimochodem, parádně nafoceno! Šokovaný Láska

Moc děkuji za parádní příběh Láska . Moc se mi líbil, takový oddechový! Láska

Nezapomenu ani tentokrát. Nádherné zpracování! Krásně nafoceno a vybaveno! Láska Láska Moc se mi líbí všechny místnosti, máš to vždy tak krásně vymyšlené! Láska Těším se až se vrhnu na další příběh! Pro Tebe Láska

A ty fotky na konec. Vysmátý Vysmátý Jaké kultivované stolování Vysmátý Vysmátý . Jeden div nerozsedne židli a druhý zkouší konzistenci a teplotu vína holými prsty. Vysmátý Vysmátý A náš hrdina se zdá být myšlenkama úplně jinde, že takové věci úplně přehlíží. Vysmátý Válím se smíchy Nebo mu to možná nepřijde divné, jestli jsou ti jeho kamarádi takoví šprýmaři. Vysmátý
Návrat nahoru Goto down
http://janika31.tumblr.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Ebenový rám - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty02/02/23, 05:39 am

Tak můžeme konečně na pokračování  Mrkající  Ještě jednou díky všem za krásné komentáře!

@Lucisab - moc děkuju za tak milý komentář! Pro Tebe Láska Láska  Je to záhada, ale on na to přijde a my se dozvíme, co tam je, i když celkové objasnění ještě bude chvilku trvat. Takovéhle downloady se často hodí do příběhů, ale je dost těžké udržovat ty složky, když potřebuju do skoro každého stahovat něco nového, tak i když to třídím, není snadné v tom udržet pořádek a jak je toho moc, stejně v tom bloudím, když něco hledám. Já moc obdivuju tvoje krásné příběhy a tebe, jak je umíš napínavě sepsat a nádherně nafotit Láska

@Janika31 - díky za přečtení dalšího příběhu  Mrkající Pro Tebe  a za tak nádherný komentář! Vždycky mě tolik potěší, když sem napíšeš svoje dojmy z těch příběhů  *THUMBS UP*  Pro Tebe  Jsem ráda, že se ti ten příběh líbil Úsměv  
Taky bych byla z takových vykutálených kamarádů nervózní Vysmátý Určitě bych jim nevěřila a dávala bych si extra pozor, co vyvedou. Bohužel to hlavnímu hrdinovi nebylo nic platné Vysmátý Murphyho zákony jsou stoprocentní Vysmátý A díky moc za tak krásnou pochvalu a rozesmátí na závěr Vysmátý  Pro Tebe  Láska





Ebenový rám

(E. Nesbit)



KAPITOLA 3


Odtrhl jsem kožené vázání...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-144

... a deska se rozdělila a spadla na zem v oblaku prachu.


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-148

Byly tam dva obrazy, které byly k sobě přibité tváří v tvář.
Opřel jsem je o zeď...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-149

... a v další chvíli jsem se o ni opřel sám.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-150

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-151

Protože jeden z obrazů jsem byl já sám...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-152

... dokonalý portrét, žádný odstín výrazu ani rys nechyběl.
Já sám, v šatech, které muži nosili, když byl králem Jakub I.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-145

Kdy to bylo namalováno? A jak, bez mého vědomí? Byl to nějaký rozmar mé tety?

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-156

„Bože, pane!“ zaznělo pronikavé překvapení Jane u mého loktu;

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-157

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-160

„Jaké je to krásné foto! To byl maškarní ples, pane?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-159

„Ano,“ vykoktal jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-162

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-161

„Já? Já myslím, že už teď nic nepotřebuji. Můžete jít.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-163

Odešla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-165

... a já jsem se otočil, se srdcem stále prudce bijícím, k druhému obrazu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-166

Byl to obraz krásné ženy, velmi krásné.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-167

Všiml jsem si všech jejích krás, rovného nosu, nízkého obočí, plných rtů, hubených rukou, velkých, hlubokých, zářivých očí. Měla na sobě černé sametové šaty.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-3

Byl to portrét tříčtvrteční velikosti. Její paže spočívaly na stole vedle ní a hlava na rukou; ale tvář byla otočena dopředu a její oči se zmateně setkávaly s očima diváka.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-6

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-8

Na stole vedle ní byly kompasy a blyštící se nástroje, jejichž účel jsem neznal, knihy, pohár a hromada papírů a per.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-18-EDIT

Tohoto všeho jsem si všiml až později. Myslím, že uplynulo asi čtvrt hodiny, než jsem od ní mohl odtrhnout oči.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-7

Nikdy jsem neviděl žádné jiné oči, jako měla ona; volaly, jako oči dítěte nebo psa; přikazovaly, stejně jako oči císařovny.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-16

„Mám utřít prach, pane?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-173

Zvědavost přivedla Jane zpět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-172

Souhlasil jsem. Odvrátil jsem od ní svůj portrét. Držel jsem se mezi ní a ženou v černém sametu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-171

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-175

Když jsem byl zase sám, strhl jsem „Proces s lordem Williamem Russellem“...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-174

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-176

... a dal jsem obraz ženy do jeho vlastního silného ebenového rámu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-177

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-178

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-179

Potom jsem napsal výrobci rámů o rám pro svůj portrét.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-184

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-185

Tak dlouho pobýval tváří v tvář s tou krásnou čarodějkou, že jsem neměl to srdce, abych ho z její přítomnosti vyloučil; asi jsem sentimentální, pokud tedy je sentimentální přemýšlet o takových věcech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-187

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-190

Nový rám dorazil domů a já jsem ho pověsil naproti krbu.


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-188

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-189

Vyčerpávající pátrání v papírech mé tety nepřineslo žádné vysvětlení týkající se mého vlastního portrétu, ani záznamy o portrétu ženy s nádhernýma očima.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-205

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-209

Dozvěděl jsem se jen to, že všechen starý nábytek společně se k mé tetě dostal po smrti mého prastrýce, hlavy rodiny...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-210

... a měl jsem dojít k závěru, že ta podoba byla jen v rodině...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-211

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-192

... kdyby jen každý, kdo přišel, nevykřikl: „to je podoba, že by mohla jen promluvit“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-206

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-207

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-191

Začal jsem používat vysvětlení Jane: „maškarní ples“.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-194

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-196

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-198

A tady by si člověk pomyslel, že celá ta záležitost s portréty skončí. Dalo by se to předpokládat, tedy v případě, že by o tom tady nebylo napsáno mnohem víc.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-202

Mně se však zdálo, že tehdy celá ta věc skončila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Ebony-203
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty02/02/23, 08:51 pm

A zase zajímavá věc k zamyšlení - pročpak asi byly ty portréty spojeny ? Váže ty dvě osoby k sobě něco, nějaký vztah ? Ta podoba se dá vysvětlit příbuzenstvím, ale to ostatní ? Nevím
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 29 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 29 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 36 ... 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: