Fórum o The Sims

Diskuzní fórum pro uživatele forum.thesims2.cz a ostatní fanoušky série The Sims.
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hellohello: Kolekce příběhů

Goto down 
+4
Janika31
NiQush1
visty
Lucisab
8 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 35 ... 44  Next
AutorZpráva
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty24/09/22, 04:53 pm

Úplně mi běhá mráz po zádech a ty výroky 'utopil jsem spoustu slov a peněz' nebo 'je tu klid jak v hrobě' to je sůl do ran Batisty.. kéž by se odhodlala mu říci o nebožtíkovi (aniž by musela prozradit jeho totožnost), ale nechtěla zradit pokojskou. jistě by její rozpoložení chápal, ale mohl by udělat skandál. horší svatební cestu si snad ani nelze představit..
netrap se, Hello, kvůli detailům s kloboukem. díky vyprávění se dá vše krásně domyslet a není důvod se s tím znepokojovat, stejně jako umístění postele nemá vliv ve srovnání se skutečností, že novomanželka ví o přítomnosti nebožtíka ve vedlejším pokoji. teď už asi není pochyb..
jsi zjevně velký perfekcionista, všechno to prostředí i Simíky včetně oblečení máš krásně propracované a opravdu si nemáš co vyčítat. je to pastva pro oči a kdybys neupozornila sama na věci, které si pamatuješ z knihy, tak by mě ani nenapadlo v tom hledat nějakou nesrovnalost
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Pouhé interludium - Kapitola 17   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty27/09/22, 05:51 pm

@Ludmila - To teda, při té jeho větě ve mně zatlo, prý jako v hrobě. Hrozné! Na Baptistině místě bych se nedožila rána z té vší hrůzy. A není vůbec zač, mě moc baví tahle tvorba příběhů a jsem vždycky ráda, když sem můžu přidat další díl a hrozně mě těší, když se vám líbí!  Pro Tebe  Láska  a tak krásné komentáře jako je ten tvůj, jsou pro mě vždycky ta nejlepší odměna a motivace, moc ti děkuju za pravidelnou a bezvadnou podporu, Ludmi! Úsměv

@Havranice - To je úplně přesné! Sůl do ran Baptisty. Perfektně vystiženo  *THUMBS UP*  Je mi jí tak moc líto. Doteď to neměla lehké, ale tohle je další extrémní situace. Pravda, mohla to říct, ale asi by se stalo to, co píšeš Smutný A kdo ví, k čemu by to všechno ještě vedlo. Škoda, že se ke všemu nepřiznala hned, ale zase by z toho byl skandál doma... nejspíš není žádné ideální řešení. Opravdu hrozná svatební cesta.  Mockrát i tobě děkuju za nádherný komentář!  Pro Tebe  Láska  Fakt ani neumím vypovědět, co pro mě tyto komentáře znamenají, mám z nich velkou radost.  Láska
P.S. Ne že bych byla nějaký puntičkář, co musí mít tužky srovnané podle velikosti apod. Vysmátý akorát jsem si říkala, že když už jsem se do tohohle pustila, tak by to mělo jakž takž odpovídat Úsměv nějaký chybějící čepec až tak nevadí, jenom toho klobouku mi bylo líto, protože hraje v příběhu určitou roli. Ale je fakt, že všechno stejně ztvárnit nejde, jenom mě trochu mrzí, když něco přehlídnu a je to trochu důležitější. Dokud jsou to jenom detaily, tak to jde Úsměv A díky moc za tak super podporu! Jste tu na mě všichni moc hodní  Mrkající



Pouhé interludium

(T. Hardy)



KAPITOLA 17


Laskavý čas na tři dny stáhl předchozí události z vědomí Baptisty Heddeganové.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-728

Bylo deset hodin ráno; byla nemocná, ne v obvyklém nebo rozhodném smyslu, ale ve stavu chladné omámenosti, z níž ji bylo těžké probrat natolik, aby řekla jen pár vět.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-730

Když se jí ptali, odpověděla, že se má celkem dobře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-729

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-727


Jejich cesta jako taková byla docela selhání.

Dojeli jen do Falmouthu, kde však ustoupil jejím prosbám, aby se vrátili domů. Toto však nemohli udělat, aniž by znovu neprojeli přes Pen-zephyr – a na toto místo teď zase dorazili.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-731

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-732

Ve vlaku viděla týdenní místní noviny a přečetla si tam odstavec s podrobnostmi o vyšetřování týkajícího se Charlese.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-733

Bylo tu dodáno, že pohřeb se má konat v pátek v jeho rodném městě Redrutin.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-735

Když si to dočetla, neprojevila žádnou nechuť vstoupit do neblahého sousedství té tragédie, pouze stanovila, že by si měli odpočinout v jiném hotelu než tom prvním; a teď se docela vzchopila a byla klidná -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-738

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-736

- vlastně celkově chladnější bytost, než když byla ve městě naposledy; řekla Davidovi, že se chce na chvílku jít projít, protože měli dost času.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-739

„Do obchodu jako obvykle, co, má drahá?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-739

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-741

„Částečně na nákupy," řekla. „A pro tebe bude nejlepší, drahý, když zůstaneš uvnitř po tak dlouhém běhání sem a tam a dobře si odpočineš, když budu pryč."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-747

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-745

Souhlasil; a Baptista vyrazila. Jak uvedla, její první návštěva vedla do obchodu, k obchodníkovi s textilem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-756

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-754

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-755

Aniž by dlouho vybírala, koupila si černý čepec a závoj, také černé šaty; černý plášť už měla na sobě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-758

Tyto věci byly zabaleny do balíku, o kterém navzdory nabídkám od prodavačky její zákaznice prohlásila, že si ho vezme rovnou s sebou. Když ho nesla v ruce, otočila se k železnici a na nádraží si koupila lístek do Redrutinu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-759

A tak se zdálo, že když se vzpamatovala z ochromené nálady včerejšího dne - když se rozhodla úplně nezničit štěstí svého současného manžela odhalením historie toho zesnulého, také se rozhodla dopřát si určitý zvláštní, nedůsledný, ženský pocit slušnosti, v malé míře, v níž by to nikomu nemohlo ublížit. V Redrutinu se vynořila z železničního vagónu v černém oděvu zakoupeném v obchodě - během přepravy se převlékla v prázdném kupé, které si vybrala. Zbytek oblečení byl teď v balíku.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-760

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-761

Ten nechala v šatně a pokračovala kupředu. A po opatrném průzkumu došla na úbočí kopce, odkud bylo možné vidět na hřbitov.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-763

Nyní bylo něco před druhou hodinou. Zatímco Baptista čekala, pohřební průvod stoupal po cestě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-764

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-765

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-767

Baptista si pospíšila přes cestu a ještě než průvod vstoupil do bran hřbitova, nenápadně se k němu připojila.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-769

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-770

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-771

Kromě vlastních příbuzných učitele (nebylo jich jen pár) odstavec v novinách o jeho smrti utonutím přilákal mnoho sousedů, známých a přihlížejících.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-772

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-773

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-774

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-775

Mezi nimi mohla projít nepozorovaně a tichým krokem pokračovala po klikaté cestě ke kapli a odtud ke hrobu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-776

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-777

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-778

Když bylo po všem a příbuzní a přihlížející flákači se stáhli, vykročila k okraji propasti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-779

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-780

Zpod svého pláště vytáhla malou hrst pomněnek a hodila je na rakev.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-781

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-782

Za pár minut se také otočila a odešla z hřbitova.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-783

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-784

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-785

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-786

V pět hodin byla opět v Pen-zephyru.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty27/09/22, 06:04 pm

Zdá se, že milá Baptista má snad to nejhorší za sebou a mohlo se jí poněkud ulevit, nebo se pletu ? Jen jak teď zdůvodní ten černý šat a čepec, aby si to její manžel nějak špatně nevyložil ... Aha
Díky moc, Hellohello, za další díl, už teď se těším na další ! *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Pouhé interludium - Kapitola 18   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty01/10/22, 11:33 am

Ludmi, moc ti děkuju za milý komentář!  Mrkající  Pro Tebe  Láska  *THUMBS UP*
To oblečení... máš pravdu - podle příběhu měla mít na sobě černý plášť před cestou a v obchodě si koupit šaty a čepec, ale já nic takového vhodného jen jako černý plášť nemám, tak jsem jí dala rovnou černé šaty. Takže se podle příběhu vlastně měla převléknout ve vlaku a manžel by tím pádem na nic nepřišel. Úsměv  Vlastně jsem to mohla udělat jinak, než jí dát ty černé šaty hned, měla jsem ten plášť ignorovat a nechat jí její oblečení a převléknout ji až na tu cestu vlakem a zase zpátky do obvyklého oblečení Úsměv  to mě bohužel napadlo až teď   Červenám se  Chichichi  škoda, už je pozdě, bylo by to logičtější než takhle. Úsměv
A opravdu není zač  Mrkající  to já děkuju za krásné komentáře! Úsměv



Pouhé interludium

(T. Hardy)



KAPITOLA 18



Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-794

„Bylas pryč strašně dlouho!" řekl naštvaně její manžel. „Nechal jsem ti nanejvýš hodinu, má drahá."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-791

„Trvalo mi to déle," odpověděla.
„No – hádám, že je to plýtvání slovy. Ksakru, vypadáš tak unaveně a ztrhaně, že nenacházím odvahu ti říct, co chci! “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-804

„Jsem - unavená a ztrhaná, Davide; jsem. Můžeme určitě jet už zítra domů, jak doufám? “

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-807

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-806

„Můžeme. A proboha to taky uděláme!"  řekl vřele pan Heddegan, jako by i on byl otrávený ze svých krátkých líbánek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-803

„Nejpozději v pondělí ráno musím začít pracovat."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-792

* * *

Odjeli příští ráno parníkem a odpoledne se usídlili ve svém vlastním domě v Giant's Town.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-810

Ve chvíli, kdy dorazila na ostrov, to bylo, jako by z Baptistiných ramen byla odstraněna těžká váha.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-809

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-811

Její manžel tu změnu přisuzoval vlivu místního vánku po té skleníkové atmosféře na pevnině.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-812

Jakkoli by to ale mohlo být, usadila se zde, jen pár dveří od matčina obydlí, a zakrátko se vzpamatovala a zaujala svůj obvyklý postoj, který nikdy nebyl příliš demonstrativní. Přijala svou situaci s klidem a slabě se usmívala, když se její sousedé naučili jí říkat paní Heddeganová...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-814

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-815

... a říkali, že se pravděpodobně stane módní ikonou v Giant's Town.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-813

Její manžel byl člověk, který obchodem vydělal podstatně více peněz, než kdy vydělal její otec: a možná větší bohatství okolí, které měla k dispozici (než okolí, jakého byla doposud paní) nebylo bez vlivu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-817

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-816

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-819

Uplynul týden, dva, tři; a protože byla převážně mladou ženou, která nechávala věci plynout, neudělala nic, aby prozradila, ani aby zametla stopy po svém prvním manželství; ani aby si zjišťovala, zda existují možnosti – které nepochybně existovaly – díky nimž by se mohla v jakékoli neočekávané chvíli ta ukvapená manželská smlouva prozradit lidem okolo ní.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-820





Tentokrát to byl jenom takový kratší díl, ale pokud si chcete ještě prohlédnout Heddeganův dům bez postávajících simů, tady jsou fotky Úsměv  
https://thesims234.forumczech.com/t20p250-hellohello-domy#12817

A ještě jsem chtěla říct, že nám zbývají do konce 4 kapitoly, celkově jich bude 22.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty01/10/22, 12:57 pm

Pěkný dílek, vůbec nevadí, že je snad poněkud kratší Mrkající Manželé Heddeganovi vypadají ve svém sídle velmi dobře, považovala bych je za příjemné sousedy. Jen zda nevyjde najevo to první Baptistino nešťastné manželství, co potom ... Aha
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty01/10/22, 03:04 pm

Jééé, nová kapitola Láska Akorát zjišťuji, že se mi neuložil můj komentář, který jsem psala po tom minulém díle (a nebo přemýšlím, kam jsem ho napsala Aha )
Každopádně je to skvělý příběh - bylo mi Baptisty líto, když zjistila, jak blízko je svému prvnímu manželovi, resp. jeho mrtvole. A obdivuju, že se vydala na jeho pohřeb, i když to chápu. Chtěla tu kapitolu uzavřít. Ale z posledního odstavce tipuji, že tak úplně uzavřená není. Až je mi líto, že už budou jen 4 díly. Na druhou stranu se nemůžu dočkat, jak tahle šlamastyka dopadne.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Pouhé interludium - Kapitola 19   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty05/10/22, 07:52 am

Moc vám oběma děkuji za krásné komentáře! Úsměv  Pro Tebe  Láska

@Ludmila - to je pravda, jako sousedi jsou docela příjemní Úsměv  A Baptista se v nové domácnosti cítí dobře (doufám, že to není jen tím, že se takto dostala k pohodlnému životu v bohatství - přece jenom k manželovi nechová nějakou větší náklonnost, je to škoda) - minimálně to vypadá tak, že se tou výpravou na hřbitov uklidnila a vyrovnala s tím vším Úsměv To je dobře, kdyby to všechno ale vyšlo najevo, bylo by to hodně nepříjemné, přesně!

@Fidgety - doufám, že nemáme technické problémy s fórem, z toho by mě kleplo...    Smutný  Chichichi  Mám obrovskou radost z toho, že se ti příběh líbí Úsměv  Hezky napsáno - já nevím, jestli bych se sama vůbec vzpamatovala z takového otřesu (v první řadě teda nevím, jestli bych tajila manželství, to asi ne, ale kdo ví - třeba v té době a v tom prostředí bych to považovala za jedinou možnost... ona se jim to aspoň snažila povědět, ale nesebrala sílu) - proto se divím, že měla sílu jít na ten pohřeb, ale asi to tak potřebovala uzavřít, přesně jak píšeš.


A já sem jdu přidat novou kapitolu, ale nějak mě zlobí obrázky a nechtějí se pořádně zobrazit. Doufám, že vám to bude fungovat a že je to jenom nějaká dočasná chyba Úsměv


Pouhé interludium

(T. Hardy)



KAPITOLA 19


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-841

Ještě během prvního měsíce jejího manželství jednoho večera těsně před západem slunce stála Baptista ve své zahradě u domu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-842

... když uviděla na cestě osobu oděnou v mastném černém kabátu s  otlučeným vysokým kloboukem, která bývala dost běžně k vidění v městských slumech, zato na ostrově Sv. Marie působila podivně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-843

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-846

Tulák, jak se zdálo, si jí okamžitě všiml – neměla čepec ani plášť a její rysy byly jasně rozeznatelné - a se zdáním přátelského překvapení ten člověk přišel a opřel se o zeď.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-847

„Cožpak mě neznáte?" řekl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-858

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-851

Hlavou jí proběhla jakási matná vzpomínka na jeho tvář, ale řekla, že ho nezná.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-862

„Nu přeci váš svědek, madam."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-853

„Přeci ten člověk, co opravoval okno kostela, když jste vy a váš nastávající manžel přišli, abyste splynuli v jedno; a písař mě zavolal ze žebříku dolů a já jsem přišel...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-926

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-932

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-936

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-940

... a odvedl svoji práci tím, že jsem napsal svý jméno a zaměstnání?“


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-852

Baptista se rychle ohlédla...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-863

... její manžel byl mimo doslech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-867

To by teď nebylo až tak důležité, nebýt skutečnosti, že svatba, na které byla tato osoba svědkem, nebyla svatbou s panem Heddeganem, ale svatbou z předchozího dne.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-861

„Od tý doby jsem měl dost smůly, co mě strhla na zem," pokračoval její přítel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-868

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-860

„Ale nenechte mě kazit vaši manželskou radost tím, že budu vyjmenovávat podrobností."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-869

„Ano, od tý doby jsem zažil nějaký změny; i když je to dost krátká doba – počkejte...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-849

... myslím, že příští měsíc to bude týden; protože se to stalo první nebo druhý srpnový den.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-855

„Ano – tehdy to bylo," řekl další muž, námořník, který přišel s dýmkou v ústech a cítil, že je nutné se přidat k hovoru.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-874

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-873

(Baptista se stáhla opodál, aby unikla dalším řečem).

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-871

„Protože to bylo poprvé, co jsem vstoupil do Giant's Town; a její manžel si ji vzal téhož dne k sobě.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-877

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-885

Dialog poté pokračoval mezi dvěma muži za zdí, Baptista si nemohla pomoct, ale všechno slyšela.

„Ano, podepsal jsem se do tý knihy, co z nich udělala jedno tělo," zopakoval sešlý sklenář.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-886

„Kdepak je její dobrý mužíček?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-879

„Někde tady na pozemku; ale spolu je moc neuvidíte,“ odpověděl námořník polohlasem. „To víte, on je starší než ona."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-878

„Starší? To bych si nikdy z vlastního pozorování nemyslel,“ řekl sklenář.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-887

„Byl to pozoruhodně pohlednej chlap."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-882

„Pohlednej? No, tady je – sami se o tom můžem přesvědčit.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-883

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-889

David Heddegan se totiž právě ukázal na horním konci zahrady; a sklenář, dívaje se zmateně z manžela na manželku, viděl, jak zbledla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-890

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-891

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-892

Tento sešlý sklenář byl prozřetelný a mazaný člověk – až příliš prozřetelný a mazaný na to, aby se mu dařilo prospívat pomocí jednoduchých a přímých prostředků – tak mlčel, dokud nedokázal jasněji přečíst význam této hádanky, jen nenuceně dodal: „Nu - manželství člověka změní, je to pravda. Vůbec bych ho nepoznal!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-893

Potom podivně zíral na Baptistu vyvedenou z míry a přesunul se na místo, kde by ji mohl znovu oslovit...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-894

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-895

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-904

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-905

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-906

... a požádal ji, aby mu obratem vypomohla, protože on pro ni udělal totéž.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-897

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-898

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-901

Pochopila, že tím myslí peníze, tak mu nějaké podala, za což jí poděkoval a okamžitě odešel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-899

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-903

(POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ)




Jako byste to neříkaly! Máte opravdu dobrý odhad! Úsměv Bohužel je tady ta obávaná situace.
Ještě si vzpomínám, jak Ludmila u toho svatebního dílu zmínila přímo tohoto svědka, že je jí povědomý Úsměv   to bylo opravdu jasnovidectví! *THUMBS UP* *BRAVO* *BRAVO*   Bohužel se s ním setkáváme znovu a stal se z něho podlý vyděrač.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty05/10/22, 08:51 pm

Ajajaj, doufám, že ten zmetek nebude chtít Baptistu dlouho vydírat anebo snad nepůjde za jejím současným manželem ! To už by opravdu Baptistě nezbylo nic jiného, než se přiznat k předchozímu nešťastnému sňatku Aha
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Pouhé interludium - Kapitola 20   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty09/10/22, 06:13 am

@Ludmila - moc ti děkuju za komentář, Ludmi!  Láska  Přesně jak píšeš, riziko je tu veliké. Bohužel starosti pro Baptistu nekončí. Ani tentokrát to nebude mít jednoduché, jak uvidíme za chviličku v nové kapitole.

A poté už vlastně zbývají poslední dva díly! Ani tomu nemůžu uvěřit, že už jsme skoro na konci.


Pouhé interludium

(T. Hardy)



KAPITOLA 20

Tentokrát unikla odhalení; ale ten incident byl trapný a měl Baptistě naznačit, že dřív nebo později to tajemství musí uniknout. Ať už to bylo jakkoli, měla podezření, že v každém případě o tom sklenáři neslyší naposled.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-907

Asi za jeden nebo dva dny, když její manžel odjel do starého města na druhé straně ostrova, se ozvalo jemné zaklepání na dveře a tento ctihodný svědek jejího prvního manželství se objevil podruhé.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-908

„Trvalo mi hodiny, než jsem se dostal k jádru toho tajemství – hodiny!" řekl s pohledem hlubokého spojenectví, který velmi hluboce urazil její pýchu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-914

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-915

„Ale díky dobrýmu intelektu jsem to dokázal. A teď, madam, já nejsem člověk, co by vyprávěl příběhy, i kdyby ten příběh byl tak dobrej jako tenhle. Ale vracím se zase na pevninu a malá pomoc by byla jako déšť pro žíznivou zem.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-916

„Vypomohla jsem vám před dvěma dny," začala Baptista.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-910

„Áno - ale co to bylo, moje dobrá paní? Není to dost na zaplacení mý plavby do Pen-zephyru. Přišel jsem kvůli vám, protože jsem si myslel, že tu leží ňáká záhada. Teď se musím vrátit sám."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-921

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-919

„Poslouchejte – bylo by pro vás hodně trapný, kdyby to váš starej věděl. Má divnej temperament, i když může být příjemnej.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-918

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-920

Věděla stejně dobře jako její návštěvník, jak trapné by to bylo; a ty peníze, které zaplatila ten den, byly pěkně těžké.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-917

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-922

Cítila však uspokojení, když sledovala toho muže až k parníku a viděla ho, jak pluje z dohledu a je čím dál tím menší.

Ale Baptista vnímala, že systém kupování ticha, do kterého byla vtlačena, je pro její duševní pohodu, pokud ta má trvat, klíčový.

Když už o tom sklenáři neslyšela, doufala, že potíže už pominuly.

* * *

Uplynul ale teprve týden, když šla po Giant's Walk (název promenády) a potkala tu stejnou osobu ve společnosti tlusté ženy nesoucí ranec.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-945

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-941

„To je ta dáma, moje drahá," řekl své společnici.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-944

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-947

„Tohle, madam, je moje žena. Přišli jsme se na nějaký čas usadit sem do města, jestli najdem místo.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-948

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-949

„To neuděláte," řekla. „Tady nemůže žít nikdo, kdo k tomu nemá oprávnění."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-955

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-958

„Já mám oprávnění," řekl sklenář, „svý řemeslo."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-951

Baptista odešla pryč...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-960

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-961

... ale ještě toho odpoledne ji navštívila žena toho muže.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-967

Tato poctivá žena začala barvitě vyprávět o nutnosti udržení toho tajemství.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-964

„Budu se přimlouvat u svýho manžela, madam," řekla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-968

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-970


„Je to poctivej chlap, když se správně vede; a poprosím ho, aby zvážil vaši pozici."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-972


„Tohle je teda moc pěknej domek, co tady máte,“ dodala a rozhlédla se, „a stojí za tu trochu obětování, abyste si ho udržela.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-971

Nešťastná Baptista odvrátila nebezpečí při této třetí příležitosti stejně, jako to udělala v předchozích dvou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-973

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-974

Ale došla k rozhodnutí, že pokud by se útok měl opakovat, bude čelit prozrazení – i když to teď bude horší než předtím, dokud se nepokusila získat mlčení těmi úplatky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-976

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-977

* * *

Její mučitelé, kteří nevěřili, že bude schopná jednat podle takového záměru, přišli znovu...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-978

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-979

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-980

... ale zabouchla jim dveře do tváře.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-981

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-982
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty09/10/22, 01:29 pm

tak to je pěkná polízanice Šokovaný teď má Babtista dvě možnosti - buď ty dva nechat 'zmizet', ale to by sama neudělala a zase by někdo další věděl.. a musela by s tím žít. nebo přiznat barvu. druhá možnost je jediný způsob, jak vysvobodit své svědomí jednou pro vždy. doufám, že se odhodlá, a že David bude shovívavý, přeci jen je od něho o třicet let mladší a nějaká ta mladická nerozvážnost se dá pochopit. hlavně doufám, že ti vydřiduchové utřou Ďáblík
Návrat nahoru Goto down
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty09/10/22, 08:18 pm

Taky souhlasím s tím, že by se teď už Baptista měla přiznat, přece jen těm dvěma vykukům nebude platit do konce života - a i na to by její současný manžel mohl přijít, jak by zase vysvětlovala tohle placení ? Aha Jen se odhodlat ...
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Pouhé interludium - Kapitola 21   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty13/10/22, 06:04 am

Moc vám oběma děkuju za krásné komentáře  Pro Tebe  Mrkající  Láska
Naprosto s vámi oběma souhlasím, teď rozhodně je nejvyšší čas se ke všemu přiznat. Škoda, že nesebrala odvahu a neudělala to hned, teď je všechno jenom těžší. A je jasné, že kupování si mlčení těch dvou vyděračů není vůbec dobrý způsob, jak z toho ven, kromě toho by se o takových věcech nemělo mlčet. Předtím taky určitě byla v šoku z toho všeho, co se děje... a ve vleku událostí a nátlaku ze strany ostatních. Ale kdyby to nepřiznala teď, bylo by to určitě ještě horší... aspoň si to myslím Úsměv   Jdeme na pokračování:


Pouhé interludium

(T. Hardy)



KAPITOLA 21

Stáhli se opodál a něco mumlali...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-983

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-984

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-986

... ona však šla do zadní části domu, kde byl David Heddegan.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-987

Podívala se na něj, o všem tom neměl ani tušení. Případ byl vážný; to dobře věděla; a o to vážnější, že ho teď měla ráda více, než tomu bylo zpočátku. Jak však sama mohla vidět, to tajemství bylo takové, že by se určitě prozradilo. Její a Charlesovo jméno stálo nesmazatelně zapsané do registrů; a přestože uběhl jen měsíc, bylo divu, že jeho tajné spojení s ní už jeho přátelé neobjevili.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-988

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-989

Tak sebrala odvahu k nevyhnutelnému a promluvila na Heddegana.
„Davide, pojď dovnitř. Něco ti musím říct."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-992

Nejdřív se na ni sotva jen podíval.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-996

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-990

Poznala, že během posledního týdne nebo dvou týdnů vypadal zahloubaně, jako by ho trápila nějaká soukromá věc. Zopakovala svůj požadavek.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-994

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-999

Odpověděl s povzdechem: „Ano, jistě, má drahá.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-998

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1000

* * *

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1001

Když došli do obývacího pokoje a zavřeli dveře, slabě opakovala: „Davide, musím ti něco říct – tajila jsem jakousi tragédii. Budeš mě nenávidět za to, že jsem tě doteď podváděla; ale možná, že když ti to řeknu dobrovolně, pomůže to, abys o mně smýšlel trochu lépe, než bys to jinak udělal.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1002

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1005

„Tragédii?" řekl; probudilo to v něm zájem. „Ty toho tak víš mnoho o tragédiích, má drahá, vždyť jsi na světě tak krátkou dobu!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1006

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1007

Viděla, že nemá žádné podezření a její úkol se tím ztížil.  

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1010

Ale dál vytrvale pokračovala.
„Jde o něco, co se stalo, než jsme se vzali,“ řekla.
„Ale!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1014

„Ne moc dlouho předtím – jen krátce.  A jedná se o milence,“  zakoktala se.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1011

„To mi moc nevadí," řekl mírně. „Po pravdě řečeno, doufal jsem, že to bude něco horšího."
„Doufal?!"
„Nu, ano."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1013

To ji vybičovalo k nezbytnému úsilí.

„Potkala jsem svého dávného milého....

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1015

... Odsuzoval mě, plísnil mě, vyzýval mě a já jsem šla a provdala jsem se za něj. Byli jsme na cestě rovnou sem, abychom vám řekli vše, co jsme udělali; ale on se utopil; a myslela jsem, že o něm nic neřeknu: a vzala jsem si tě, Davide, pro klid a ticho."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1017

„Snažila jsem se to před tebou utajit, ale zjistila jsem, že nemůžu. Tak - to je podstata toho všeho, a ty mi to nikdy, nikdy neodpustíš, tím jsem si jistá! '

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1016

Mluvila zoufale. Ale starý muž místo toho, aby zčernal nebo zmodral, nebo ji v rozhořčení zabil, vyskočil ze sedačky a začal extaticky poskakovat po místnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1019

„Ó, šťastná to věc! Jak dobře to dopadá!" zvolal a luskl si prsty nad hlavou. „Ha-ha - uzel je rozetnut – vidím cestu ven ze svých trablí – ha-ha!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1021

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1030

Dívala se na něj, aniž by vydala jakýkoli zvuk, až nakonec, zatímco se stále radostně usmíval, řekla: „Ó - co tím myslíš? Děláš to, abys mě trápil?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1022

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1023

„Ne - ne! Ó, má drahá, tvůj příběh mi pomáhá dostat se ven z toho nejbolestivějšího zmatku, v jakém se ubožák kdy mohl octnout! Víš, je to tak - také mám tragédii; a kdybys také neměla jednu, o které bys mi mohla říct, nikdy bych nenašel způsob, jak ti říct o té své!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1024

„Jaká je ta tvoje - co je to?" zeptala se s úplně novým pohledem na věci.
„No - je to rána; ta moje je nějaká rána!" odpověděl, díval se na zem a utíral si oči.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1031

„Snad ne horší než moje?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1025

„Nu – to záleží na tom, jak se na to díváš. Tvoje měla co do činění jen s minulostí; a nevadí mi to. Vidíš, jsme svoji jeden měsíc a nerozčiluje mě to tak, jako kdybychom byli svoji jen den nebo dva. No a ta moje se vztahuje k minulosti, přítomnosti a budoucnosti; aby –"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1026

„Minulost, přítomnost a budoucnost!"  zamumlala. „Nikdy mě nenapadlo, že jsi měl také tragédii."
„Ale já mám!" řekl a zavrtěl hlavou. „Ve skutečnosti čtyři."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1036

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1034

„Tak mi o nich řekni!" vykřikla mladá žena.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1038

„Řeknu - řeknu. Ale buď ohleduplná, prosím tě, má drahá. Nu - nebyl jsem starý mládenec, když jsem se s tebou oženil, o nic víc než ty jsi byla stará panna. Stejně jako ty jsi byla vdova, já jsem byl vdovec.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1029

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1041

„Ach!" vyslovila s určitým překvapením. „Ale je to všechno? - pak jsme pěkně vyrovnaní," dodala s úlevou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1032

„Ne - to není všechno. To je právě to. Nejsem jen vdovec.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1040

„Ó, Davide!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1042



Odhalení Davidova tajemství nechám na poslední díl Mrkající A nebudete muset nějak moc dlouho čekat, myslím, že by mohl být hotový někdy zkraje příštího týdne, tipuju to tak na úterý, jestli se podaří.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty13/10/22, 08:37 pm

Ale, ale, takže i David měl své tajemství, tak to tedy pro Baptistu dopadlo docela dobře a ti hnusní vyděrači mají utrum. Mrkající A co ty další "tragédie" - že by čtyři děti ? Co by na to asi Baptista říkala, když se jí nezamlouval úděl učitelky ? Aha Na ten poslední díl jsem teda zvědavá ! *THUMBS UP* *BRAVO*
Návrat nahoru Goto down
Havranice
Simpařan
Simpařan
Havranice


Poèet pøíspìvkù : 288
Join date : 23. 06. 19

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty14/10/22, 08:43 am

uf, ulevilo se mi hned třikrát, za prvé že ti vyděrači utřou, za druhé zmínka, že má Baptista Davida raději než dřív, mě potěšila, a za třetí David to nebere tak fatálně, jak se obávala. zjevně má sám kostlivce ve skříni a bál se ho vytáhnout. zřejmě Baptistu ještě předčí, ale co to může být Šokovaný  možná máš Ludmi pravdu, že by to mohli být potomci, pokud byl ženatý, ale jak velcí? a že by se o tom ve městě nevědělo?

jinak mě, Hello, fascinuje, jak při rozhovoru mají Simíci vždy výraz odpovídající tomu, o čem právě hovoří. jak to děláš? máš nějaký mod na výrazy, nebo je necháš klábosit a číháš na vhodný okamžik? už jsem si toho všimla několikrát a pořád mi to vrtá hlavou..
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Pouhé interludium - Kapitola 22   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty18/10/22, 06:14 am

Děkuju vám za krásné komentáře a podporu! Pro Tebe Láska Díky vám a vašim komentářům mám motivaci pokračovat v další tvorbě Láska Pro Tebe Díky moc, že vás baví příběhy číst, mě je pro vás moc baví je vytvářet Úsměv

@Ludmila - Taky se mi ulevilo, že konečně Baptista sebrala odvahu Úsměv A to překvapení, že i David měl tajemství Chichichi to bych od příběhu nečekala. Čtyři tragédie - něco by na tom mohlo být - zajímavá úvaha a hned uvidíme, jestli se ti i tentokrát podařilo uhodnout další dění příběhu Mrkající *THUMBS UP* moc děkuju za krásný komentář!

@Havranice - moc ti děkuju za krásný komentář a perfektní shrnutí! Taky jsem si oddychla, že vyděračům pšenka nepokvete, i tak jim Baptista zaplatila až moc peněz! Stejně jako tebe, i mě potěšilo, že si Baptista nachází k Davidovi cestu a že to její sdělení nebere tak tragicky - nečekala jsem před dočtením příběhu, že on bude mít taky tajemství.
Co se týká těch výrazů, je to přesně jak píšeš - kombinace obojího Úsměv moc mě těší, že sis toho všimla. Ty nejlepší výrazy mívají simíci přímo ve hře při hovoru, tak často je nechám spolu mluvit nebo zadám nějakou jinou interakci a čekám na výraz, co se mi zdá aspoň trošku vhodný, takže mi vždycky trvá, než nastavím výrazy pro každý záběr Úsměv Kromě toho ještě používám poseboxy a mám mezi nimi pár, které ovlivňují i výrazy obličeje - to používám hlavně při smutných nebo nějakých jinak vypjatých konverzacích, protože simíci většinou takové výrazy nehodí při normálním rozhovoru Úsměv bez nich by nějaké smutnější nebo naštvané scény vsedě vůbec nešly udělat, tak jsem moc vděčná těm tvůrcům.


No a závěrečná kapitola je už konečně tady. Je delší než obvykle, doufám, že se vám bude líbit. Mrkající
A já se pomaličku vrhnu na třídění fotek (mám zase pár zajímavých/divných záběrů z tvorby) a už se pracuje na novém příběhu Mrkající



Pouhé interludium

(T. Hardy)



KAPITOLA 22



Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1044

„Jsem vdovec se čtyřmi tragédiemi - tedy čtyřmi statnými děvčaty – ta nejstarší je vyšší než ty."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1057

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1054

„Nedívej se na mě tak zasaženě – tak hloupě!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1055

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1056

„Stalo se to takto. Znal jsem tu ubohou ženu, jejich matku, několik let v Pen-zephyru; a - abych zkrátil dlouhý příběh – nakonec jsem se s ní tajně oženil, těsně předtím, než zemřela. Tajil jsem ty věci, ale mezi lidmi se to postupně šíří. Dlouho jsem toužil po těch dětech - že je mojí povinností mít je tady a něco pro ně udělat. Neměl jsem odvahu ti to prozradit, ale v poslední době jsem viděl, že se to brzy dostane k tvým uším a to mě znepokojovalo.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1048

„Jsou vzdělané?" zeptala se bývalá učitelka.
„Ne. Je mi líto, že musím říci, že jsou hodně zanedbané; umí stěží číst. A tak jsem si myslel, že tím, že se ožením s mladou učitelkou, dostanu tak do domu někoho, kdo by je mohl učit a dát jim dobrou výchovu – a to všechno nebude stát zhola nic. Vidíš to, vyrostly už příliš vysoko na to, aby mohly být poslány do školy.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1050

„Ó, slitování!" téměř zasténala.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1051


„Čtyři velké dívky, které se mají naučit základy a budou celou dobu se mnou v domě hláskovat nad svými knihami...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1058

...a já nenávidím učení, zabíjí mě to."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1053

„Jsem hořce potrestána -  to tedy jsem, to tedy jsem!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1052

„Zvykneš si na ně, má drahá – a rovnováha těch tajemství – mého proti tvému – smysl pro spravedlnost uleví tvému srdci. Mohl bych pro ně poslat hezky už tento týden – a taky to udělám!"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1059

„Vlastně bych pro ně mohl poslat přímo tento den. Baptisto, ulevilas mi od všech mých obtíží!“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1062

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1064

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1068

Takto ten rozhovor tedy skončil, co se týkalo této záležitosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1069

* * *

Baptista byla příliš otupělá, než aby řekla něco víc, a když odešla do svého pokoje, rozplakala se kvůli tomu velkému ponížení a pokrytectví pana Heddegana.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1070

Učení – přesně to, co se jí hnusilo; ta hanba, že takto oklamal mladou manželku!

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1071

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1072

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1073

Přišel čas na další jídlo. Jak tam tak seděli, Baptista nestrpěla, aby k němu vůbec stočila svůj pohled.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1074

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1075

On se ani nepokoušel proniknout skrz její odstup, ale každou chvíli se díval pod stůl a spokojeně se chichotal nad stavem věcí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1081

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1079

„Jak dobře se k sobě hodíme!" prohlásil spokojeně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1082


* * *

Následujícího dne, když přijel parník, Baptista viděla, jak se její manžel vrhá na cestu, aby mu šel vstříc...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1083

... a brzy poté se u jejích dveří objevily čtyři vysoké dívky bez boků, bez ramen, seřazené podle výšky a velikosti od nejstarší po nejmladší, jako řada trubek v Panově flétně; v jejich čele stál Heddegan.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1087

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1089

Příjemně se usmál skrz šedivý okraj vousů a otočil se k dívkám a řekl: „Teď pojďte dopředu a potřeste si pořádně rukou se svou nevlastní matkou.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1090

Takto se s nimi seznámila a on šel pryč a nechal je pohromadě.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1091

Když si ty ubohé dívky prohlížela,  ukázaly se nejen, že vypadají tuctově, což by jim mohla odpustit...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1092

... ale také měly tak žalostně skromnou intelektuální výbavu, že byly beznadějně neadekvátní jako společnice.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1093

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1094

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1096

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1097

I ta nejstarší, téměř v jejím věku, dokázala číst s obtížemi jen dvouslabičná slova; a vkus v oblékání byl nad jejich chápání.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1095

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1101

V dlouhém výhledu na budoucí roky neviděla nic jiného než bezútěšnou dřinu při jejím nenáviděném starém řemesle bez vyhlídky na odměnu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1098

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1100

* * *

Během příštích několika dní chodila docela zoufalá - pro ženu, která nebyla ještě ani šest týdnů vdaná, to byla málo slibná a nešťastná nálada.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1102

Před rodiči to všechno tajila. Byli mezi několika málo Heddeganovými známými, kteří o jeho tajemství nic nevěděli...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1104

...a byli dost rozhořčení, když zjistili, že taková hotová domácnost byla podstrčena jejich jedinému dítěti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1105

Ale ona je nepodporovala v jejich protestech.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1106

„Ne, vy ještě nevíte všechno," řekla.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1107

Baptista tedy měla dost rozumu na to, aby viděla odvetnou spravedlnost tohoto problému.

* * *

Nějakou dobu, kdykoli mezi ní a Heddeganem vyvstala konverzace, což se nestávalo často, vždy říkala: „Jsem strašně nešťastná a ty to víš."


Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1112

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1111

„Přesto si nepřeji, aby věci byly jinačí."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1115

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1110

* * *

Ale jednoho dne, když se zeptal: „Jak se ti teď líbí?“ -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1117

- její odpověď byla nečekaná. „Mnohem více než předtím," řekla tiše. „Jednoho dne je budu mít velice ráda."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1118

To byl začátek klidnější sezóny pro potrestanou duši Baptisty Heddeganové.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1119

Popravdě, pod kůrou neotesanosti a špatného vyjadřování, které byly způsobeny jejich troglodytskou existencí, objevila, že její nevítané dcery měly povahy, které byly nesobecké, téměř až ušlechtilé. Drsná disciplína, která byla zavedena v  jejich mladých životech předtím, než byla napravena křivda jejich matky, působila méně na to, aby je rozdrtila, zato je pozvedla nad veškeré osobní ambice. Uvažovaly o světě a jeho obsahu čistě objektivním způsobem a zdálo se, že jejich vlastní osud na ně působí jen jako na určité lidské bytosti žijící mezi všemi ostatními, jejichž problémy znaly, spíše než by jimi trpěly.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1120

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1121

Jednalo se o úplně nový způsob, jak pohlížet na život pro ženu Baptistina ražení, až se o ně začala hluboce zajímat. Nepostřehnutelnými pulzy se její srdce rozšířilo a pocítilo soucit s jejich životy. Rozsudky její tragikomedie, jejího života, dosud zmateného, ​​byly každý den jasnější. Že v lidstvu, jak dokládají tyto dívky, nebylo nic, co by se nemělo mít rádo, zato tu bylo nekonečně toho, s čím by se mělo soucítit, to vše se učila s odstupem každého týdne v jejich společnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1122

Začala mít ty dívky s neperspektivním zevnějškem ráda a pak je začala dokonce milovat; dokud nevytvořily neočekávaný spojovací bod mezi jejími zájmy a zájmy jejího manžela; vytvořily přinejmenším přátelství mezi dvojicí, v jejíž existenci hrozilo, že nebude ani přátelstvím, ani láskou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1123

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1124

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1125

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1126

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1128


KONEC.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty18/10/22, 08:45 pm

Takže nakonec to všechno pro Baptistu vlastně dopadlo dobře - i když to tak zprvu nevypadalo. Pan Heddegan je sice zjevně hodně vypočítavý, ale vlastně tím přispěl k proměně Baptistina smýšlení a možná i tak trochu její povahy. Ta čtyři děvčata si určitě zaslouží péči a lásku, a správná výchova může dělat divy ! Byl to moc pěkný a poučný příběh, Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty21/10/22, 07:51 pm

To byl krásný závěr příběhu *BRAVO*  Teda pan Heddegan by zasloužil za uši, ale jak sám řekl, ani jeden nešel do jejich svazku s čistým svědomím Pardon  I když byla Baptista původně z těch dívek nešťastná, strašně jsem si přála, aby k nim nakonec našla cestu Andílek  Tak jsem byla moc ráda, když jsem dočetla na konec, že se mi mé přání splnilo Láska

Opět nezbývá než poděkovat za zprostředkování dalšího krásného příběhu z této nelehké doby. Nikdy nepřestanu obdivovat, jak si vyhraješ s dobovými kulisami, kostýmy. Opravdu klobouk dolů a bravóó!! *BRAVO* *THUMBS UP*

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Pouhé interludium - Fotky z tvorby   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty23/10/22, 08:04 am

Moc a moc vám oběma děkuju za krásné komentáře Mrkající Pro Tebe Láska Jste zlaté, chci vám poděkovat za milou podporu a tak krásnou pochvalu! Opravdu nemůžu ani slovy říct, jak moc si toho vážím a jakou radost mi tím děláte Úsměv Hrozně moc mě potěšilo, že se vám tento příběh líbil. A přesně souhlasím s vaším okomentováním.  *THUMBS UP*
Já jsem z toho příběhu měla podobný pocit jako vy - celou dobu mi bylo Baptisty líto, že  až do poslední chvilky si to všechno protrpěla,  ale měla jsem radost, že všechno vedlo k dobrému konci Úsměv  Teda musím říct, že mě taky zklamal pan Heddegan, myslela jsem původně, že jeho úmysly s Baptistou jsou čistší, bylo to od něho dost nefér, něco takového zamlčovat! Ale to samozřejmě i od Baptisty, že se nemohla odhodlat říct pravdu (v tom jsem musela souhlasit s Heddeganem, že jsou určitým způsobem vyrovnaní  Chichichi ). A taky mi bylo hodně líto těch jeho dcer, když k nim ze začátku přistupovala až tak moc kriticky - chápu, že nenávidí učení, ale ony to určitě vůbec neměly v životě jednoduché, navíc jejich povaha je perfektní, jsou moc hodné a laskavé. Co víc si přát - v závěru se všichni od sebe mohli nějakým pozitivním způsobem poučit. Vlastně to neměla jednoduché žádná z těch hlavních postav. Důležité je, že na konci všichni vytvořili funkční a spokojenou rodinu Úsměv  

Ještě jednou vám moc děkuju!  Pro Tebe  Láska  Pro Tebe

No a jak jsem slíbila (i když mi to trochu dýl trvalo), mám tu zase pár záběrů z tvorby příběhu:

1. Tohle je hodně staré foto Baptisty ve třídě, tváří se dost záludně, jako by v hlavě spřádala nějaký zlý plán  Chichichi

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-15

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-16


2. A teď pár fotek ze zákulisí - po zapnutí pozemku jsem našla, jak si všichni hrajou s míčem (většinou to udělá tak 1 pár simů, ale tady si házeli 4 simíci - akorát 1 se mi nějak nevešel do záběru  Červenám se  Vysmátý )

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-93

Vždycky udělám někde bokem za zdí (nebo v místnosti) takový koutek, kam nacpu zrcadlo, věšák na převlékání, nějaké základní poseboxy (i když ty pak různě rozhazuju po pozemku, abych to k nim měla blíž, takže v tom mám hrozný bordel)...   no a tady jsem zadala tatínkovi Baptisty, aby si změnil vzhled a...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-94

... vypadá to, že vůbec nebyl spokojený  Vysmátý  udělalo se mu až nevolno  Je mi špatně  Vysmátý
Btw. tady je zrovna vidět bug, co se mi stává ve hře se zrcadly, dělá vám to taky tak? Udělá se tam někdy takový modrý pruh a když hýbu myší, ten pruh se hýbe taky, zvětšuje se, zmenšuje... naštěstí to nezpůsobí nic horšího, jenom tohle.

3. Planeta simů evidentně obíhá kolem dvojhvězdy  Vysmátý  (vůbec nevím, proč se to děje, někdy tam mám 1 slunko, někdy 2) Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-261

4. Vzpomínka na Charlieho a jeho ksichty Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-167

Tady se náhle při konverzaci zahleděl do nebe  Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-156

Když se ho Baptista doptávala, raději si začal čistit nehty Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-201

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-199

Tyhle ksichty jsem vůbec nepochopila  Šokovaný  Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-205

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-206

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-207

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-208

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-210

Baptista taky nezůstala pozadu Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-231

5. A když jsem jí zadala, ať prozkoumává pláž u moře, stala se jí taková nehoda...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-368

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-369

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-370

6. Na téhle fotce mě zaujal Heddeganův vážný výraz (Baptista se taky netváří zrovna vesele)...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-522

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-523

...pak se mu objevila v ruce sklenička k přípitku Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-524

7. Zato tohohle jsem se lekla  Šokovaný

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-585

8. A teď pár fotek s tím prohnaným tulákem - možná jste nevěděli, že je ve skutečnosti tak čestný, že mu až takhle vadily klepy, které si právě vyslechl od námořníka Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-875

Tady to vypadá, že Baptista práskla dveřmi tak silně, až mu v nich zůstaly ruce Vysmátý za to vydírání by si to zasloužil Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-912

(ve skutečnosti se ty dveře zavřely samy, vždycky mám dost problém nafotit konverzaci ve dveřích, protože to každou chvilku dopadá přesně takhle Vysmátý )

9. Na těch fotkách se David tváří a chová jak kašpárek  Vysmátý

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1062

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1063

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1064

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1065

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1066

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1067

10. Tak si fotím do příběhu a šla jsem si vyzvednout ty 4 „tragédie", abych je zrovna umístila do příběhu - a co to nevidím  Šokovaný  úplně ve mně zatlo...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1084

Tady se mi líbilo, jak se ten vlk otáčel a dal tlapičky přes sebe Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1085

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-1086

ještěže je nepokousal a nestali se z nich vlkodlaci, to by mi ještě chybělo Úsměv


11. Heddegan ve městě hodnotí vzhled procházející dámy v zeleném...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-654

Nechápu, co se mu na ní nelíbí  Šokovaný

12. A na závěr je tu snad moje nejoblíbenější fotka z příběhu Úsměv  Celou dobu jsem musela fotit Baptistu buď vážnou nebo nešťastnou... a tady jsou zrovna na cestě do toho hostince a vypadají oba moc šťastně. Líbí se mi, jak Baptistě září očka Úsměv

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Interlude-656


Tak to je pro tenhle příběh všechno Úsměv
Na novém se pracuje, někdy v příštím týdnu určitě budu mít hotový první díl. Tipuju to tak na půlku týdne Mrkající  Asi můžu prozradit, že se bude jednat o takový (pro mě zajímavý) příběh se záhadou, mohl by se hodit k tomuto sychravému podzimnímu počasí. Tak snad se vám bude líbit, uvidíte, jak vám sedne tento žánr. Určitě zabere zbytek října i celý listopad, možná i s malým přesahem do prosince - a potom už bude následovat vánoční příběh.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty23/10/22, 08:37 pm

Velmi zajímavé záběry, Hellohello ! *BRAVO* *BRAVO* Ty Charlieho ksichty, to by jeden nevymyslel ! Chudák Baptista s tím krabem, to se mi snad s mými Simíky ještě nestalo, ještě, že to nemělo žádné následky Šokovaný A ty ruce ve dveřích a "taneček" pana Heddegana moje chechtání ještě umocnily, až jsem se rozkašlala Válím se smíchy Válím se smíchy
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh zesnulého pana Elveshama - Kapitola 1   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty26/10/22, 07:05 am

@Ludmila - moc ti děkuju za milý komentář, Ludmi! Jsem ráda, že se ti fotky líbily  Mrkající  Vysmátý  Láska

Tak nový příběh může začít! Úsměv Je od jednoho z mých vůbec nejoblíbenějších autorů. Odhaduju to na přibližně 10 kapitol (EDIT: Bude to 12 kapitol). Mám konečně hotovou krátkou úvodní kapitolu s představením hlavního hrdiny, tady je:


Příběh zesnulého pana Elveshama

(H. G. Wells)



KAPITOLA 1


Zapisuji tento příběh, aniž bych očekával, že se mu bude věřit – ale pokud to jen bude možné, abych tím připravil cestu úniku pro další oběť. Možná by mohla mít z mého neštěstí užitek. Můj vlastní případ je, jak jsem si vědom, beznadějný a nyní jsem v určité míře připraven naplnit svůj osud.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-0

Jmenuji se Edward George Eden.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-27

Narodil jsem se v Trenthamu ve Staffordshiru, kde byl můj otec zaměstnán v tamních zahradách.

Přišel jsem o matku, když mi byly tři roky, a o otce, když mi bylo pět...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-8

... můj strýc George Eden mě poté adoptoval jako svého vlastního syna.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-5

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-6

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-7

Byl to svobodný muž, vzdělaný a v Birminghamu dobře známý jako smělý novinář...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-16

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-11

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-12

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-10


... velkoryse mě vzdělával, zažehl mou ambici po úspěchu ve světě...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-22

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-15

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-21

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-23

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-25

...a po své smrti, ke které došlo před čtyřmi lety, mi zanechal celé své jmění, což byla záležitost asi pěti set liber po zaplacení všech odchozích poplatků.
Tehdy mi bylo osmnáct. Ve své poslední vůli mi radil, abych peníze vynaložil na dokončení svého vzdělání.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-29

Již jsem si vybral jako svou profesi medicínu a díky jeho posmrtné štědrosti a mému štěstí oproti konkurenci při získání stipendia jsem se stal studentem medicíny na University College v Londýně.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-28

V době začátku mého příběhu jsem se ubytoval na University Street 11A...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-32

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-30

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-33

... v malém pokoji nahoře, velmi ošuntěle zařízeném a plném průvanu, s výhledem na zadní část Shoolbredových pozemků.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-34

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-35

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-36

Využíval jsem tento malý pokojík jak k bydlení, tak ke spaní, protože jsem se úzkostlivě snažil protloukat a šetřit si své prostředky až do posledního šilinku.


Naposledy upravil Hellohello dne 30/10/22, 09:28 am, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty26/10/22, 08:34 pm

Jé, další příběh, Ty jsi ale pilná, Hellohello, jako včelička ! *THUMBS UP* *BRAVO* *BRAVO* Opět nádherné ilustrace k psanému slovu, jen ten úvod mě poněkud děsí, takový krásný madý muž a je "připraven naplnit svůj osud" ?!
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh zesnulého pana Elveshama - Kapitola 2   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty30/10/22, 06:59 am

Ludmi, děkuju ti, že mě vždycky potěšíš svými krásnými komentáři!  Láska  Pro Tebe  Mrkající   Máš pravdu, ten úvod zněl hodně drsně a nevěstil nic dobrého. Musím říct, že mně se ten simík vzhledově taky líbí a i jako postava v příběhu mi připadá sympatický; bohužel to nebude mít snadné.


Příběh zesnulého pana Elveshama

(H. G. Wells)



KAPITOLA 2

Vzal jsem pár bot, abych je nechal opravit v jednom obchůdku na Tottenham Court Road, když jsem poprvé narazil na toho malého staříka s nažloutlou tváří, se kterým se můj život nyní tak nerozuzlitelně zapletl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-39

Stál na obrubníku a pochybovačně zíral na číslo na dveřích, když jsem je otevřel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-40

Jeho oči - byly to matně šedé oči a pod okraji načervenalé - padly na můj obličej a jeho tvář okamžitě nabrala výraz  zvrásněné laskavosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-44


„Přicházíte," řekl, „přesně v pravou chvilku."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-42

„Zapomněl jsem číslo vašeho domu. Jak se máte, pane Edene?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-43

Byl jsem trochu udiven jeho familiárním oslovením, protože jsem toho muže předtím nikdy neviděl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-45

Také jsem byl trochu naštvaný, když mě tak chytil s mými botami pod paží.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-46

Všiml si nedostatku mé srdečnosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-47

„Říkáte si, kdo k sakru jsem, hm?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-48

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-49

„Přítel, dovolte mi, abych vás o tom ujistil. Už jsem vás předtím viděl, ačkoli vy jste neviděl mě. Je tu někde místo, kde s vámi mohu mluvit?"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-50

Váhal jsem. Ošuntělost mého pokoje nahoře nebyla záležitostí pro kdejakého cizince.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-58

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-59

„Možná,“ řekl jsem, „bychom mohli jít dolů ulicí. Bohužel jsem nucen –  “ Moje gesto vysvětlovalo větu, ještě než jsem ji vyslovil.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-51

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-52

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-53

„Rozhodně,“ odpověděl...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-60

... a rozhlédl se na jednu stranu a pak na druhou.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-61

„Touto ulicí? Kudy půjdeme?“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-56

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-57

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-54


V chodbě jsem nechal boty sklouznout na zem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-62

„Podívejte!" řekl najednou; „Tahle moje záležitost je na dlouhé ciráty. Pojďte se mnou poobědvat, pane Edene."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-63

„Jsem starý člověk, velice starý člověk, a nejsem dobrý ve vysvětlování, ještě s mým pisklavým hlasem a řinčením dopravy - --- "

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-65

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-66

Položil na mě svou výmluvnou hubenou ruku, která se mi na paži trochu třásla.  


Nebyl jsem zase až tak starý, aby mě starý muž nemohl pozvat na oběd. Zároveň mě však toto náhlé pozvání tak úplně nepotěšilo. „Raději bych ----“ začal jsem.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-67

„Ale já bych raději - “ řekl on a dohnal mě tím...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-71

... „a jistá zdvořilost je určitě na místě kvůli mým šedým vlasům.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-72

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-73

A tak jsem souhlasil a šel s ním.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-70




Už to mám konečně rozdělené na kapitoly, vyjde to na 12 kapitol. Takže budu vydávat nové díly zhruba 2x týdně, jestli budu stíhat, ať to vyjde tak zhruba do začátku až poloviny prosince, ať je tam prostor i na nějaký ten vánoční příběh  Mrkající Doufám, že vám tento příběh sedne, i když nebude moc veselý.
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Fidgety
Admin
Admin
Fidgety


Poèet pøíspìvkù : 1613
Join date : 10. 10. 17

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty30/10/22, 12:38 pm

Aaaa, další zajímavý příběh. Ten stařík je zvláštní, a moc by mě zajímalo, o co mu jde. A odkud Edwarda zná Aha No, to jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí.

_________________
Rodokmen - Historie jednoho rodu ---- MOJE BODOVÁNÍ[/b][/color] k Výzvě Apokalypsa
Můj blog: Fidgety a její simíci ---- Moje FB stránka: FidgetySims
A něco úplně o něčem jiném, než jsou simíci: Moje homemade (s)tvoření
Návrat nahoru Goto down
https://fidgetysims.blogspot.com/
Ludmila
Admin
Admin
Ludmila


Poèet pøíspìvkù : 2842
Join date : 10. 11. 17
Age : 56
Location : poblíž Olomouce

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty30/10/22, 01:15 pm

Taky by mě zajímalo, co je ten starý muž zač. Že by přímo souvisel s názvem příběhu ? A co asi nepěkného přinese mladému Edwardovi ? Aha Už se těším na slíbené pokračování ! *THUMBS UP*
Návrat nahoru Goto down
Hellohello
Simí pisálek
Simí pisálek
Hellohello


Poèet pøíspìvkù : 2733
Join date : 21. 11. 17
Location : Ostrava

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Příběh zesnulého pana Elveshama - Kapitola 3   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty01/11/22, 08:11 am

Děkuju vám oběma za krásné komentáře, Fidgety a Ludmi!  Pro Tebe  Láska   Mrkající   Zatím toho moc nevíme, taky je divné, že znal jeho jméno. Postupně se to všechno bude odkrývat Úsměv Dneska ráno jsem dodělala další kapitolu, tak ji sem jdu hned přidat:


Příběh zesnulého pana Elveshama

(H. G. Wells)



KAPITOLA 3


Vzal mě k Blavitiskému; musel jsem kráčet pomalu, abych se přizpůsobil jeho krokům...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-74

... a nad takovým obědem, jaký jsem nikdy předtím neochutnal, přešel mou hlavní otázku mlčením...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-75

...a lépe jsem si všiml jeho vzhledu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-76

Jeho čistě oholený obličej byl hubený a vrásčitý...

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-78

... jeho scvrklé rty spadaly přes řadu falešných zubů a jeho bílé vlasy byly řídké a poměrně dlouhé; připadal mi malý - i když se mi vlastně většina lidí zdála malá -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-77

- a jeho ramena byla kulatá a ohnutá.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-79

A jak jsem ho tak sledoval, nemohl jsem si nevšimnout, že i on mě pozoruje, přebíhá po mně očima se zvědavým dotekem chamtivosti v nich, od mých širokých ramen k mým opáleným rukám a zpět nahoru až k mé pihaté tváři.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-82

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-94

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-83


„A teď,“ řekl, když jsme si zapálili cigarety, „vám musím povědět o té záležitosti.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-84

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-95

„Musím vám tedy říct, že jsem starý muž, velice starý muž.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-92

Na okamžik se odmlčel.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-98

„A stalo se to, že mám peníze, které budu muset zanedlouho zanechat a nemám ani jedno dítě, kterému bych je mohl zanechat.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-99

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-101

Pomyslel jsem na podvody s důvěrou a rozhodl jsem se, že budu v pozoru k pozůstatku svých pěti set liber.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-109

Pokračoval ve vyzdvihování své osamělosti a potíží, které měl s nacházením řádného způsobu naložení s penězi.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-87

„Zvážil jsem jeden plán a zase jiný plán, charity, instituce a stipendia a knihovny a dospěl jsem nakonec k tomuto závěru,“  -

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-93

-  upřel oči na mou tvář - „že najdu nějakého mladíka, ctižádostivého, s čistou myslí a chudého, zdravého na těle a zdravého na duchu - a zkrátka ho učiním svým dědicem, dám mu všechno, co mám.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-88

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-85

Znovu zopakoval: „Dám mu všechno, co mám. Aby byl naráz vyveden ze všech potíží a zápasů, v nichž se naučil soucitu, ke svobodě a vlivu."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-112

Snažil jsem se vypadat bez zájmu.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-103

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-110

S průhledným pokrytectvím jsem řekl: „A vy chcete mou pomoc, možná mé profesionální služby, abych takového člověka našel.“

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-111

Usmál se a podíval se přes cigaretu na mě a já jsem se zasmál jeho tichému odhalení mé skromné přetvářky.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-113

„Jakou kariéru by takový muž mohl mít!“ řekl.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-120

„Naplňuje mě závistí, když přemýšlím, jak jsem nashromáždil to, co jiný muž může utratit ----

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-100

„Existují ovšem podmínky; břímě, které je třeba uvalit."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-108

„Musí si například vzít mé jméno. Nemůžete očekávat všechno bez čehokoli na oplátku. A než ho budu moci přijmout, musím prozkoumat všechny okolnosti jeho života."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-107

„Musí být zdravý. Musím znát jeho dědičnost, jak zemřeli jeho rodiče a prarodiče, klást ty nejpřísnější dotazy ohledně jeho soukromé morálky."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-106

To poněkud poupravilo mé tajné blahopřání.
„A rozumím správně," řekl jsem, „že já ----"

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-115

„Ano," řekl téměř divoce.  „Vy. _Vy_."

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-122

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-121

Neodpověděl jsem na to ani slovo. Moje představivost divoce tančila, můj vrozený skepticismus byl k ničemu, aby ji usměrnil. V mé mysli nebyla ani částečka vděčnosti – nevěděl jsem, co říct, ani jak to říct.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-117

„Ale proč zrovna já?" řekl jsem nakonec.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-119

Náhodou se o mně doslechl od profesora Haslara; řekl; jako o typicky zdravém a rozumném mladíkovi a přál si, pokud to bude možné, zanechat své peníze tam, kde bude zajištěno zdraví a integrita.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-124

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-123

To bylo moje první setkání s tím malým staříkem. O sobě dělal tajnosti; řekl, že své jméno zatím neuvede, a poté, co jsem odpověděl na některé jeho otázky, mě nechal u portálu Blavitiského restaurace. Všiml jsem si, že když přišlo na placení oběda, vytáhl z kapsy hrst zlatých mincí.

Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Elvesham-127
Návrat nahoru Goto down
http://www.modthesims.info/member.php?u=1113201
Sponsored content





Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hellohello: Kolekce příběhů   Hellohello: Kolekce příběhů - Stránka 26 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hellohello: Kolekce příběhů
Návrat nahoru 
Strana 26 z 44Jdi na stránku : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 35 ... 44  Next
 Similar topics
-
» Pravidla pro psaní příběhů
» Hellohello: Domy
» Hellohello: Apokalypsa
» Hellohello: Domy (TS4)
» Stavební výzva „Dům pro Hellohello"

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fórum o The Sims :: The Sims 2 :: Vaše příběhy - TS2-
Přejdi na: